Pomáhat a chránit, normální je neškodit

Featured Image

Kdesi jsem se dočetl, že prý za jízdu v levém pruhu budou dva body a flastr. Ani to nebudu linkovat. Kdo hledá najde. Sám jezdím hodně a čas od času narazím na někoho kdo zdržuje. Těžko říct nakolik je v tom nějaký zpupný úmysl, jak moc dotyčný do pravého pruhu nemůže protože k tomu má objektivní důvod, nebo jak moc může jít třeba tetinku, která nikdy nic takového neudělala ale zrovna dnes se zapomněla. Přiznejme si, kdo je neomylný, a třeba neúmyslně nezahřeší.

Abych dále ujasnill svůj pohled na problém tak na úvod trocha terminologie.

Ten vlevo co jede pomalu je Občan Co Auta Zdržuje“. Pro jednoduchost dalšího textu je to OCAZ. Aby to nebilo moc do očí dejme to malýma. Je to ocaz.

Ten za ním je „Předjíždějící Individum Čekající Ukončení Zdržení“. Tedy PIČUZ. Opět raději malými. Je to pičuz.

Jak bych to teda posuzoval já? Aby se to lépe chápalo připravme si několik scénářů:

  1. Pan Červeňák veze manželku do porodnice. Jede 130km/h, víc to nedá, Felda f plynu řve až to výfuk trhá. Dálnice je prázdná, ale přesto jede vlevo. Je to možná špatně, ale nikomu kromě ventilů se žádné příkoří neděje. Červeňák je ocaz, ale nechte ho být strážmistře.
  2. Pana Červeňáka dojel pan Nguyen v Superbu a opravdu spěchá. Myslí si, že potřebuje jet více než Červeňákových 130, protože veze 5kg perníku do Drážďan. Bojí se totiž že se s ním urve svah, most, tunel a chce to mít už za sebou. Schýza, nebo geologické posudky? Tady by ruka i mozek zákona jednat měli. Fritz i Hanz si určite dnes nakoupí cukroví jinde a neobstojí ani to, že Nguyen zaměstnává ve své pekárně několik sociálně vyloučených. Z Nguyenova jednání nemá Bureš žádný vejvar, takže Ngujene jsi zlobivý pičuz. Bylo to poprvé, řešil bych to domluvou, a vzal bych si pár těch pytlíčků. Červeňáka nechte být. Než by se zařadil doprava mezi kamiony a pak odtud zase vyjel, tak paní Červeňáková porodí a provoz nám zkomplikuje ještě přijíždějící sanitka.
  3. Červeňáka dojel Patriček v tatínkově Audině. Už má měsíc řidičák. Tatínek má stavební firmičku a kdyby věděl, že Patriček jede ve 140km/h utratit kapesné za piercing pytlíku, dal by mu místo kapesného do ruky lopatu a možná ješte pár kopanců do řiti. Jede 140 a co neuhne na to bliká troubí a hází na ně přes okno fakáče. Je to pičuz jak vyšitý. V normální situaci by Červeňák Patričkovi dal po tlamě, kdyby ho někde náhodou dojel. Ale Červeňák je dnes busy a má legitimní důvody konat jinak, než obvykle. Viděl bych to na čtyři body pro Patrička. Ne za směšně malé překročení rychnosti. Za to, že je to svévolný, otravný a nedospělý pičuz.
  1. Pana Červeňáka dojela nabušená limuzína BMW. Dobržďuje ze 190. Dvanáct velkých válců pod kapotou, jeden hodně malý válec pod poklopcem. Český lokální politik jede za nákupy do Drážďan. Chtěl jet do Berlína, ale že prý radši ne. Tady je zřejmé, že je to pičuz z povolání. Dá modrý maják a z okýnka dva varovné výstřely do vzduchu. Tomu pan Červeňák rozumí a uhýbá. Paní Červeňáková zatíná zuby a prodlužuje intervaly mezi kontrakcemi. Strážmistr není blbý aby močil proti větru a snaží se předstírat, že nic neviděl. Nic se nestalo.
  1. Pana Červeňáka dojel pan Demetér v Renaultu ve 135km/h. Světe div se, i žena pana Demetéra rodí. Toto už je oříšek. Víme ale, že naši policisté jsou intelektuální smetánka národa, a ví jak na to. Ocaz? Pičuz? Legitimní? Svévolný? Z povolání? Je to teď důležite? Strážmistr osobně zkontroluje úroveň otevření paní Červeňákové i paní Demetérové. Shledává, že z obou už čouhá natažená ručička a že porod s ohledem na etnická specifika probíhá spontáně. Strážmistr zapne majáky na svém policejním korábu a Feldě a Renaultu prorazí cestu stotřicítkou do nejbližší porodnice. Něco mi říká, že se kolonu nikdo nepokusí předjet a že strážmistr bude dvou rodinám za kmotra. Není to ten pravý význam slov pomáhat a chránit?

Napadaji vás jiné scénáře, či řešení?

 


25.12.2016 Neznámý vojín

12345 (203x známkováno, průměr: 3,65 z 5)
12 664x přečteno
Updatováno: 25.12.2016 — 21:56

Reklama

D-FENS © 2017