Podporovatelem terorismu snadno a rychle

Featured Image

Dobré ráno, jaké to je vzbudit se jako sponzor terorismu? Sice nedobrovolný, ale i to se může změnit.

Minulý týden se jako šuškalo, že by členské země EU stejně jako EK samotná měly zastavit „humanitární pomoc Palestině“, protože neexistuje jistota, že tyto „humanitární prostředky“ skutečně končí u potřebných příjemců. Byla vznesena celá řada celkem uvěřitelných podezření, jako že například hnutí Hamás financuje z těchto prostředků bojové operace a infrastrukturu. Tomuto tématu byl také věnován skvělý článek kolegy Mrcasika, který k tomuto momentu četlo na 30 tisíc lidí, přičemž pro mnohé z nich bylo pravděpodobně novým zjištění, že se ze svých daní podílejí na prosperitě nějakých Palestinců, natož pak na bojových kampaních jejich „radikálního křídla“, jak nám neustále opakují.

Pod vlivem barbarské brutality Hamasu na území Izraele si dokonce i jinak beztvarý hňup Fiala dovolil zaujmout stanovisko a chtěl přestat posílat peníze palestinským přátelům. Média informovala, že se k podobnému přístupu přidávají i další země.

Začátkem týdne maďarský eurokomisař vzkázal, že Evropská unie okamžitě zastavuje všechny platby Palestině. S tímto krokem však nesouhlasila velká část členských států a zástupci Komise poté prohlásili, že se pomoc pouze přehodnocuje. Komisař Várhelyi, který má peníze na starosti, však setrval na svém.

V polovině týdne ale najednou jako by někdo přepnul vypínač. O tématu evropských peněz v Palestině, jejich objemech, mechanismu jejich zasílání a o tom, co se tam za ně skutečně kupuje, najednou bylo podivné ticho. Něco se chystalo a říkal jsem si, co to asi bude.

Dozvěděli jsme se to dnes. EU se rozhodla vymezit svoji roli v počínajícím konfliktu a kohoutek nejen nepřiškrtit, ale naopak pořádně otevřít. EU ztrojnásobí pomoc pro Pásmo Gazy s okamžitou platností, oznámila předsedkyně EK von der Leyenová. Shodla se prý na tom většina ministrů zahraničí členských států. Islámští raketoví modeláři se mají na co těšit, prázdné sklady se začnou zase uspokojivě plnit.

Stanovisko našeho anarchistického pirátského zahraničně politického génia mi není známo, ale nemyslím, že by to na věci něco měnilo, protože ho stejně nikdo nebere vážně. Jako obvykle, lepší je zaměřit se na to, o čem nepíšou, než o čem píšou. A tak se stalo, že velice poklesla frekvence článků o tom, co je vůbec hnutí Hamas, jaké má průsečíky s politickým vedením Palestiny, jaká je jeho míra integrace do palestinské společnosti, jaké všechny její aspekty ovládá a do jaké míry ovládá civilní život. Zejména je nežádoucí jakkoli spojovat Hamas s islámskou ideologií. A především si nikdo nekladl vcelku logické otázky, jakou úlohu vlastně ta „humanitární pomoc“ v Gaze plní, když bylo místní obyvatelstvo chudé jak kostelní myš před ní a je chudé i s ní. Nebo kde vlastně bere Hamas prostředky na bojovou operaci takového rozsahu.

EU se tak rozhodla po nepříliš vydařené operaci s Ukrajinou spustit další majdan a německé proislámské neziskovky právě vyhrály svoji životní bitvu. Díky evropské progresívní levici a neziskové páté koloně Hamas v podstatě zvítězil už teď.

Program na následující týden: Každodenní záběry na palestinské ženy a děti zabité při protiofenzívě izraelské armády, pokud k ní dojde. Pokud ne, záběry na palestinské ženy a děti i tak. Zdůrazňování nutnosti mezinárodní humanitární pomoci. Snižování frekvence výskytu slova „Hamás“ v souvislosti s teroristickými útoky, které přece provedli nějací „radikálové“. Zužitkování celého tématu pro posílení bezpečnostních složek, posilování cenzury a omezování práv a svobod vlastního obyvatelstva. Asijští sršni. Stardance. Dobré ráno, evropský občane.

 


15.10.2023 D-FENS

12345 (454x známkováno, průměr: 1,24 z 5)
15 902x přečteno
Updatováno: 15.10.2023 — 11:10
D-FENS © 2017