Pocta těm, co nehajlují - zpět na článek

Počet komentářů: 919

Přidat komentář
 1. Dovolím si tady tek trochu věštit, že i ty rozmlácené měta a vesnice východní ukrajiny na tom během příštího roku budou líp než my.
  Bo rus tam už teď vozí humanitární pomoc a jídlo, které brzy sami budeme potřebovat.
  Nehledě na to, že neprošli plynofikací, a mají na svém území slušné zásoby těžitelného uhlí.
  A ropu dostanou taky od rusa.

  1. Nic ti nebrání na ten Donbas jet a bydlet tam.
   Jen dement si může myslet, že na Donbase bude příští rok lépe než u nás.

   1. Však se dočkáš, hňupe.

    nápověda pro ty trochu bystřejší:
    Je lepší žít v polorozbořeném baráku a mít čím topit, co jíst a co nalít do auta, nebo bydlet v normálním baráku, se studeným topením, nemít co žrát a žádný benzín do auta ?

    1. Ale no tak!Sundej si ty 3D brejle!

     1. tak staci se podivat napr do Cecny ne ? myslim ze rozdil je znatelny ne ? https://duckduckgo.com/?q=groznyj&t=iphone&kp=1&iax=images&ia=images

       1. já jen doplním na margo, ono bohužel propaganda rada zveličuje, možná i to děni a situaci v sev. Koreji nebo jinde, ale uvedu přiklad. Já z východu Košic, celkem rozvíjející město a region 70-80 leta, žádná chudina, příjemné místo k žiti, sídliště a tak. V 90tkach jsme byli trochu ve světě, asi 97 v USA na Havaji a lide se nás ptali odkud jsme a tak, co jsme se s někým seznámili, většinou lide z centrální USA a jedny se ptají : vy jste tam měli jako hlad – teda skoro hladomor (starving), co na to říct, též jim podsouvali věrohodné informace o nás z východního bloku.

        1. Bofan: Nezveličuje. Na zájezd do Severní Koreje tady v Číně jsem potřeboval pouze peníze (čínské cestovky mají pro KLDR v podstatě identické ceny z důvodu níže). Zájezd je zhusta nalinkovaný, až na pár variací je to stejná trasa. Dojmy? Potěmkin jak prase. Např. cestování mezi lokacemi zatemněným autobusem, takže ze Severní Koreje vidí cizinec pouze co má vidět. Nic se nesmí kupovat, protože Čínský Juan je tam tak tvrdá měna, že si tam můžu koupit půl Pchonjangu. Navíc tam v podstatě není co koupit. V Číně je navíc spousta Severokorejců co dostali čínské občanství a ty story jsou ještě horší než propaganda. Například: nevím, jak tam fungují ty humanitární pomoci, ale mají tam období relativně normální (pro ně to znamená mají co jíst) a taky tam mají období, kdy nemají co jíst. Klidně i několik týdnů. Čína do nich valí jídla spousty, takže možná ty období bez jídla tam mají, když se Korea snaží cukat na čínském vodítku. Mimochodem, číňani severokorejce nemají rádi ani omylem. Tam jsou totiž problémy úplně jiný level, než kolik má kdo pohlaví. Tak asi tolik k tomu, kdo tu žere jakou propagandu.

         1. Jojo, četl jsem Špitálníkové knížky a nežeru iděsové bláboly.
          A to si myslím, že zrovna Špitálníková, studentka a v takové megapoli, ke skutečné Severní Koreji moc nepřičichla, jen k částem systému. Ale i tak to na ilustraci stačilo.

        2. Jak jinak. Mám přátele v IT a DE a několikrát k nám zavítali na návštěvu a došlo i na propagandu. Na férovku přiznali, že před listopadem jim Česko a další východní země byly prezentovány, že jsme opice lezoucí po stromech.
         To stejné před cca 15 lety v Anglii na brigádě na vysoké. V kempu se bavím s místním a na to, že pět let po vysoké jsi mohl mít v ČR byt/dům na dvacetiletou hypo koukal jak puk. Já zase koukal jako puk, když vykládal, že na vlastní bydlení se tam u nich zadlužíš na generace. No, už ten „výdobytek“ máme i tady v ČR.

         1. Zrovna minulý týden jsem mluvil s mladým kolegou o bydlení a musim říct že jsem rád, že to nemusím už řešit. Vyhlídky pro mladé lidi bez vlastních milionů nejsou úplně růžové. Na druhou stranu je otázka, jestli ta překotná výstabva RD v předchozích pár letech ještě byla tak nějak zdravá.

       2. Ano, poslední místo na světě kde se dá žít podle sovětského vzoru, po bolševicku. Covid 19 nemají, ale zato mají pouze dvě pohlaví, negři se po ulicích neflákají, tak si nemusí špinit kolena poklekáváním. Cikáni cestou do Evropy se jim vyhnuli velikým obloukem. Jadernou zbraň také mají. Průvody LBGT nepořádají. Zdravotnictví odpovídající, prý i to LBGT léčit umí. Tak proč ne?

        1. ti tam zas mají jiný průvody, si nevybereš

       3. co ma severni korea co delat s doneckou oblasti ? proc to sem motas ?

        1. Prže musí odvést debatu jinam. Buď z principu nebo za love.

    2. kaBrnak

     „Je lepší žít v polorozbořeném baráku …..“
     – väčšina tunajších Ťa nemôže pochopiť. Väčšina tunajších je presvedčená, že „toto predsa vláda nemôže dopustiť!“
     V slovakistáne je teraz maličký rozruch z toho, že Slovnaft za pol roka vypína vďaka rozhodnutiu Bruselu o sankciach. A SK zostane bez ropných výrobkov. Vláda slovakistánu toto odklepla v Bruseli, a ….. bude sranda. Napriek SÚHLASU vlády tomu v slovakistáne väčšina neverí – že to bude.

   2. myslis ze ua na ne neprestane hazet munici? nebo proc by se tam nemelo zit lepe ?

    1. Otázka je, prečo by sa Ukrajina mala vzdať Donbasu?
     Navyše aj na Donbase môže dôjsť k určitému vytriezveniu po tom, čo si Moskva spravila z tamojších zle vybavených a nevycvičených odvedencov cannon fodder a posielala ich do najhorších situácií.

     1. Jednoduše třeba proto, že západ přestane financovat válku za obnovení Velké Ukrajiny. S tou potravou pro děla by si na ukrajinské straně moc nepomohli, se podívej jak AFU zachází s maníky s teritoriální obrany, kteří se přihlásili, aby někde na checkpointu u Lvova machrovali s kvérem na holky. Zeleňák a spol. promptně změnili zákony a šoupli je bez vycviku do mlýnku na masu na Donbase. To že z toho chlaci ze Volksturmu a jejich bližní nejsou nadšení, není třeba zdůrazňovat. Tajemství je to pouze pro naše media. By mě docela zajímalo jak to vypadá na místech, kde terobrana a nedobrovolci z DNR/LNR stojí proti sobě.

      1. Taky si myslím, že to Západ přestane financovat, protože z toho za á nic moc nekouká a za bé, Rus má dost lidí i zdrojů na to, aby Západ prostě uválčil. Přesný pak toho, jak se NATO v osmdesátkách povedlo uzbrojit SSSR, díky zoufalé nevýkonnosti a bordelu tamní ekonomiky.

       1. Hlavně není pravda že se rusko ze sankcí posere. už teď an té válce vydělává jak prase. Ropný tankery nebrízdí vody jen tak, ale skupují je saudi, kteří je s patřičnou přirážkou pošlou do evropy. Takže my se vycinkáme ze železa a ekonomicky se vyčerpáme a rusko to nestojí ani korunu ani cent.

       2. Väčšiu hlúposť som tu už dávno nečítal.:-)
        Rus má momentálne problém vyrobiť aj sprostý tank. A nie, Čína Rusovi nebude pomáhať.

        1. Ale bude, možná ne otevřeně, nebude mu pomáhat k celkovému drtivému vítězství, ale rozhodně nenechá Rusko padnout.

         1. Čína má tiež svoje vnútorné problémy, o ktorých sa až tak nehovorí, takže si podporu Ruska dobre rozmyslí.
          Áno, je možné, že úplne bez pomoci Rusko nenechá. Čo ale bude chcieť zato?:-)

          1. Tady možná o nějaké drtivé vítězství vůbec nejde.
           Myslím, že důležitější bude ten výsledek, že za humnama/plotkem prostě nebude NATO, nebo nějaká jeho proxy-část.
           Se vším, co s tím souvisí. Myslím, že tohle si uvědomuje i číňan, jakkoli se ho to tak přímo netýká. Jde o trhy, kšeft, jeho ochranu a myslím, že číňan si na rozdíl od nás, uvědomuje důležitost trhu ruského, nebo všeho, co k němu patří.
           My jsme se ruského trhu postupně dobrovolně vzdali a taky si poneseme následky. Tedy naše děti, my už ne. Nikdo mi nevymluví, že Svit nemohl v nějaké podobě a pro tamní trhy fungovat dál. Zlínský okres a lidi, co tam pracovali vědí, že se vlci o tuhle kořist rvali tak, až z ní zbyly nesmyslně malé kousíčky.

           Když se o těch problémech až tak nemluví, tak jak víš, že nějaké problémy vůbec má?
           Ty tam někoho máš, nebo tam pracovně lítáš?

          2. Kazdy stat ci imperium ma svoje vnutorne problemy.. povedal by som, ze zelenobolsevicky zvaz europskych socialistickych republik ich ma radovo vacsie ako Cina.

           Ked porovnam diplomaciu europskych sudruhov idiotov a Ciny.. neviem, eurosudruhovia usilovne pracuju na likvidacii stvrtej rise, co by samo o sebe nebolo zle, ale takymto sposobom.. napokon vrchna fuhrerin ma prax, uspesne rozvratila nemecky wehrmacht.

          3. Tak. Podívej se na USA, to už dávno není relativně kulturně homogenní bělošsko-křesťanská země jako ještě v šedesátých letech. Dlouhý pochod institucemi se podařil, jenže tlak vyvolává protitlak, viz DeSantis a Florida. Tam bude ještě veselo.

        2. Já zas nečetl větší hloupost o tom že rus neumí vyrobit tank. Ty voe vy máte rusko za nějakou podřadnou zem. Vem si kolik je tam slévaren, zásobuje celou evropu plynem a ropou a ty budeš tvrdit že si neumí vyrobit tank? Co ty jsi za kokota z Baraní řitě ?

         1. Než sa začneš rozdrapovať, tak sa nauč čítať.:-)
          Nepíšem, že Rus nevie vyrobiť tank. Vie, ale nejaký čas bude mať s ich výrobou problém.

          1. No, to u nás už je problém vyrobit auto, bez ruské energie a čínských součástek. Tak fakt nevím, kdo je na tom hůř… :-P

          2. Rusi mají energie, čínské součástky a žeby zaplavovali celý svět auty???

          3. RMick
           Ne, ale na tanky jim právě proto určitě zbyde. :-P

          4. Nešlap mu na bábovičky.

          5. Jednašestka Žigul, údajně s nějakým okopírovaným japonským karburátorem, byl v roce 1985 i v roce 2005 pořád dobré auto – extra na sovětské a pak i ruské silnice „druhé třídy“ v perimetru ca 180km od Moskvy. Klidně se smějte, budete-li mít čemu.

          6. oni to nepochopí, pro ně je auto sedačka s UHD displayem a za cedulí konec prahy je mordor, kde žijou neandrtálci.

          7. Douám, že to nebyla na mne…:-)

       3. Servisdok. Na jedné straně je pravda, že hlavní podporovatelé Kyjeva, tedy USA a Británie, dluží kam se podívají a je otázka, jak dlouho občany těchto zemí bude bavit financovat extrémně drahou válku Kolomojským, Achmetovům, Porošenkům a podobným sráčům. Pak jsou tu ještě americké loutkové vlády ve vychodní Evropě (včetně CZ), ale ty mají holé zadky a nevytrhnou to. Putin má ale také problém – pravděpdobně ví velmi dobře proč se vyhýbá byť i částečné mobilizaci v Rusku jako čert kříži. Jenže pokud ji neudělá, nejenže nemůže s cca. 200.000 vojáky stát velikosti Ukrajiny vojensky obsadit, ale klidně se může stát, že masy mobilizovaného ukrajinského kanónenfutru mu jeho profíky nakonec umlátí a válku prohraje. To jestli a jak bude provedena mobilizace v Rusku dost možná celou válku rozhodne.

        1. Nebude potřeba, v Rusku ani částečně mobilizovat.
         Myslím si taky, že bychom se neměli nechat tak debilizovat místními sračkomety a třeba by se nám líp chápalo, proč Rusko celou UA obsadit nepotřebuje.
         Kromě toho – jak s takovou určitostí víme, že RF má 200k vojáků a ne víc? Kalibry taky měly lítat maximálně 400km a lítají běžně čtyřnásobek.
         A možná bychom, bez těch sraček v hlavách od sračkometů, líp chápali i to, oč Rusku jde a čeho chce dosáhnout.

         1. Těch 200.000 jako strop je jeden z mála údajů na kterém se shodují jak ruské, tak proukrajinské zdroje. Samotná ruská armáda má samozřejmě vojáků mnohem víc, ale a) zdaleka ne všichni příslušníci armády jsou vhodní k pozemním bojům b) Z pochopitelných důvodů nemohou nasadit ani všechny ty, kteří na to vycvik mají. Nedostatek vojáků je pro Rusy zjevný problém od samého začátku a stojí i za fiaskem u Kyjeva (kromě až nepochopitelně mizerné práce tajných služeb RF) a následným ústupem. Bylo očividné, že aby mohli začít větší ofenzivu na Donbasu, museli čekat až tam vojáky od Kyjeva přesunou. A teď když je tam mají, sice dokáží na tomto bojišti postupovat, ale na všech ostatních mohou na větší ofenzivu zapomenout a jsou v obraně. Ruský problém je, že Ukrajina je obrovská a předpokládané obsazení Donbasu Rusy zřejmě nepovede k její kapitulaci. Následně budou Rusové muset jak držet dlouhou frontu na východě, tak znovu zkoušet obsadit Charkov, nebo Kyjev, nebo nejpravděpdobněji zkusí udělat z Ukrajiny vnitrozemský stát útokem na Oděsu.Jinak Zelenského ke kapitulaci nedonutí, a možná ani pak ne a budou muset postupovat dál. Kde na to ale vezmou bez mobilizace vojáky?

          1. Stejný problém řešila i skupina armád Jih v létě 1941. Nakonec jim musela vypomoci Guderianova tanková skupina.

        2. Hele, odkud se bere ta iluze, ze Putin chce obsadit celou Ukrajinu? Ja jenom, ze na takovou okupaci na cely planete ma prostredky asi jenom US, Cina a Severni Korea. (ta posledni jenom ciselne, nikoliv materialne)

         1. No je nesporné, že teraz už nechce, resp. či to chce, je irelevantné.

          Ale keď štartovali, mám za to, že taký cieľ bol, na štýl ’68, len akosi nevydalo, a ani chlieb, soľ a kvetiny sa nekonali.

          1. Myslim, zes popletl dve veci dohromady. V ramci predvalecnych jednani Vovka vyrvaval, ze chce, aby NATO se prestehovalo do hranic pred rokem ’89. Coz byl jeho pozadavek, na ktery nikdo nereagoval. Logicky.

           A druha vec je, ze rekl, ze chce denacifikovat Ukrajinu a naivne si to predstavoval tak, ze povesi do pruvanu herce z Kijeva a Azov se vzda, ci co.

           Ale to je asi tak vsechno. Zbytek uz jsou jen pocity a dojmy.

         2. grg má pravdu. Teď se neřeší že nechce, ale prostě nemůže. Nemůže ani udělat dvě větší ofenzivy ve dvou různých částech Ukrajiny, prostě nejsou lidi. A těch co jsou pořád ubývá. Teď jsem četl že Ukrajinci budu mobilizovat i bezdětný ženský a šestnáctileté puberťáky. Pokud je to pravda tak můžeme čekat další uprchlickou vlnu a Rusové ukrajinskou ofenzivu ve stylu Irán 1982.

          1. To je pvsem logika stylu „muj soused by mi vosukal zenu, kdyby nebyl od narozeni vozickar, hajzl jeden“.

          2. Sysop. Takhle, obsazení celé Ukrajiny by byl samozřejmě jen jedním z možných scénářů jak tu válku vyhrát. Ano, je jich víc. Ale nedostatek vojáků bude pro Rusko limitujícím faktorem pro většinu z nich. A jak už jsem psal, ztáta Donbasu bude sice pro Ukrajinu těžká porážka, ale sama o sobě ke kapitulaci Ukrajiny velmi pravděpodobně nepovede.

          3. Bajdn vydojil 40 miliard dolaru na valku, tak proc by to tam melo vest k nejakemu doprdelemiru? Mozna budou ofenzivy davat i na Netflixu, tak stoupne obrat limonadovych a bramburkarskych firem. Nebo snad to tam chce nekdo skoncit?!?

          4. tvl už se jim to tam na frontě bouří proti tlustejm línejm lampasákům, že je ženou proti ruskejm kulometům, granátometům a raketometům, aby za těžkejch ztrát získali celou jednu čvrť (a pak odhodili pušky a utíkali zpátky), a ty tady budeš vyprávět pohádky vo ženckejch a jinejch puberťácích? checht

           co jim tak asi budou dělat, házet na ně kameny? :D

          5. Viděl jsem to na jednom fóru těsně předtím jako zatím neschválený návrh – a uvedl jsem „pokud je to pravda“. Nakonec může být všechno jinak. Mobilizovat na Ukrajině se ale asi bude muset tak jako tak.

          6. MvK5
           7.6.2022 v 12:49

           ukravína už mobilizovala asi pětkrát a drtivá většina samozřejmě sere na to, aby za te zmrde šla chcípnout, u třetí se snad nedostavilo už asi 90 % :D

          7. No vida, to se asi v denním tisku nedočteme…

      2. jednotky z donbaskejch republik docela jedou, nejsem si vědom, že by je posílali někam do masakrů teda

       1. Nie si si vedomý, lebo sleduješ len podtrhlé ruské telegramy, podľa ktorých ide všetko podľa plánu a Rusi za týždeň dobyjú Kyjev.:-)

        1. Ukrajinsky Volkssturm na tom nie je lepsie.. v tom si nema ani jedna strana co vycitat.

        2. No, podle opozice je už ukrajinská armáda skoro před Moskvou… :-D

         1. A podle ruské se jim lodě potápějí úplne samy :-)

       2. Ale ano, to jsou třeba ti jak při ukrajinském protiútoku zdrhli z fronty nad Charkovem a dlouhé dny pak kempovali na ruských hranicích, protože nasraní Rusové je nechtěli pustit do Ruska.Ani nevím jak to s nima dopadlo, jestli tam nejsou doteď. Oni už představitelé LNR připouštěli, že zdaleka ne všichni šli dobrovolně a neměli pro ně ani vybavení – někteří fasovali blembáky s afghánské války a opakovací pušky Mosin z WW2. Jednotky odvedenců na obou stranách mají propastně nižší bojovou hodnotu i morálku než profíci.

       3. Nesmíš sledovat jen ruSSký odkazy. V roce 1944 prej Hitler taky stál před naprostým vítězstvím.

        1. To je vseobecnej problem jednostrannych propagand. Kdyby si ta nase propaganda byla tak jista svoji duveryhodnosti, nemusela by blokovat alternativu.

         Tim padem jen dokazuje, ze pousti i lzi a blaboly. V jakem pomeru k pravde, analyzovat nebudu. Pro mne jsou to tim padem lzi vsechno, protoze mi nedavaji moznost to porovnat s jinymi zdroji.

     2. notyvole
      – máš odo mňa medailu „vzorný diviak STV“ . Ty tu proste kopíruješ kecy STV. Koľko ti platia ?

      Mne platí Putin, ale nič moc…..

  2. Až na ty naházené v masových hrobech, o ty se již rus postaral.

   1. máte pravdu tak napůl. šlo o masové, ale konzervy ;-)))

    1. Až taký skvelý vtip, že sa v Buči chytajú za brucho.:-)

     1. Ty Vole, zrovna Buča :-) Ten starosta co jásal při osvobození, aby si pak vzpomenul že vlastně masaker :-) https://www.youtube.com/watch?v=VDDfpZPB7OY
      A hérečka z Uršula z Lejna co ji pozval Pyjohráč :-) https://tv.idnes.cz/zahranicni/von-der-leyenova-buci-buca-ukrajina-valka-ukrajine-krutost-putinovy-armady.V220408_180026_idnestv_pest
      Za ten výkon Oscara.

     2. máte na mysli ten masový hrob pro neidentifikovatelné vojáky, které zařizoval ten ukrajinský doktor? Proboha, dyť Buča už je tak provařebá, že s ní argumentuje jen zoufalec.

      1. No skús sa ísť do tej Buče pozrieť osobne a povedz im, že sú zúfalci. Budeš rád, keď len dostaneš po hube.:-)

       1. Ty budeš mít hodně těžké probuzení, čoveče.

         1. Blyli tam na dovolenke. Nebo?

       2. Tak ty jsi milovník východních komunikačních způsobů založených na násilí a kdo nejede propagandu s námi je proti nám a s ním se soudruzi vypořádají po soudružsku.

        https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/odstavena-ukrajinska-ombudsmanka-vola-po-soudu-40399099

        1. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/o-severodoneck-pokracuji-urputne-boje-v-belorusku-se-soustredi-zbrane-40399181

         Naprosto stejný domeček a vyfocený ze skoro stejného úhlu, jsem už viděl na jiné fotce. Jen tam chyběla ta paní v křesílku, zřejmě se sousedkou.
         Vynášel by někdo normální křesílko z obýváku – do takového bordelu v zahradě?

        2. Úplne od veci, ale tak to tu na dfense už chodí. Stádo kričí – „my nie sme stádo“.:-)

         1. To je tak, když si na něco hraješ a pak tě prozradí mimikry.

         2. sebereflexe vám jde dobře ;-)

         3. Tak nekřič… ;-)

       3. vy máte dost. běžte do banikovske hospody zařvat ať žije Sparta.

  3. Jo, takové zbytečné čůráčky jako jsi ty v Rusku moc potřebují, hybaj tam být slepý mezi slepými idioty králem.

   1. Páni! Další.

    1. Se tady ty nové nicky jen množí :-)

 2. Orbán bezesporu udělal mnoho věcí dobře. Teď se ale řítí do průseru. Paks nedostaví a nespustí, jen ztratí čas. Jestli u nás začíná být elektřina nedostatkové zboží, proti Maďarsku je to ještě procházka růžovou zahradou. A než ho bude někdo opěvovat, měl by si něco zjistit o superhyper babišismu, který zavedl a který umí velmi dobře využívat.

  1. Proč by neměli dostavět Paks? A babišismus (populistické rozhazování „pro lidi“?) asi zavedl, ale bez té zátěže zadotovaných firem a trestního stíhání, a než rozhazovat různým velkofirmám „na ekologii“ nebo na zbrojení, to už možná radši to „sociálno“.

  2. Tak není to samozřejmě vznešený salónní komunista s rodokmenem jako třeba von Lejno, která umí škrtem pera vyrábět eko elektřinu či měnit fyzikální zákonitosti.
   Na druhou stranu jakýkoliv trochu pragmatický politik bude bez ohledu na cokoliv lepší než novodobí aparátčíci ve slonovinových věžích.
   Jestli mají málo elektřiny tak snad nechceš tvrdit, že by ten problém lépe řešila taková levičácká progresivistka jako například Pekarová…

  3. Orbán není Čech.
   Nejspíš tedy nedovolí narvat šílené peníze do něčeho, z čeho by následně mělo užitek jen pár vybraných jednotlivců/firem.

  4. A z jakého důvodu by se jako Paks neměl dostavět? Co by tomu jako mělo bránit? 8-o

   1. Nějaké povolení, něco jako u NS2 :-) Gdyž se bude chtět, něco se najde.

    1. Vtip je v tom, že Orbán se jim na nějaká povolení zvysoka vysere…
     Teď obzvlášť. A pak ho budou ještě prosit. Jako s tím plotem. ;-)

  5. Orbán se řítí do prdele už pátej rok a pořád tu prdel nevidím. Zatímco my míříme ke světlým zítřkům a přitom vidím že jsme v prdeli a to nejen ekonomicky, ale i energetivně.

   1. Bingo!

 3. tak nějak dlouhodobě sleduji, že kdo nehýká s davem, je nabádán stěhovat se do russsska. to má být nějaká reminiscence na program „Asanace“?

  1. patřilo panu DAC

  2. Taky to sleduju, ale zajímalo by mě, kolik ukrofilů by se chtělo přestěhovat na Ukrajinu a to i před 24.2. :).

   1. Či před Majdanem.

   2. Už jsem to tu jednou psal – stačí se poptat ve stavařských firmách, kolik a odkdy..

  3. To mě také hned napadlo…

   1. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/zelenskyj-vyrazil-primo-do-mesta-oblehaneho-rusy-40399188

    Mrkněte na tu mapku. Je to jedna pětina, nebo spíš jedna šestina?

    1. Kvalita, režie i střih toho videa jak z filmu. Úplný vůdce „z lidu“. To musí povzbudit ty vojáky, co tam rejou držkou v zemi, že si jejich pianista obleče zelený triko a s ním přijede štáb s technikou. Teda pokud vůbec na tom místě byl.

     1. Pyjanista nikolib pianista. Jen pro pořádek.

     2. Ano, to video mě taky překvapilo. Ne, že by se v terénu nedalo udělat téměř cokoliv, jak po stránce videa, tak zvuku. Oproti všem předešlým, je to až nápadně kvalitní. Až mi cosi říká, že to netočili lidi z UA a jim dostupnou technikou, ale někdo jiný. Jsem už dávno smířen s tím, že se některé „generační“ věci nikdy nedozvíme, takže jen povytahuju prošedivělé obočí, z kterého občas ta šedivá část opadává, ale jinak už nic.

      1. Kvalitní video je hrozná sviňa.
       Třeba tady, je moc dobře vidět ty spousty typických Němců v příměstské HD
       https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/vitejte-v-pekle-v-nemecke-verejne-doprave-vypukl-s-levnymi-jizdenkami-chaos-40399220

       1. Hezké video jak si ten balon šolíchaj ti kluci vopálení.
        Video i článek je ale podle mě výživnější ještě z jiného důvodu. Ukazuje v reálném světle selhávající grál všech progresivistických ekofanatiků, a to mastnou tyč.

        1. Skor by ma zaujimalo, kto to dotuje Reichsbahn.. ee Bundesbahn (ti asi nebudu vozit zadarmo).

         1. Asi Ruské železnice, kterých se sankce vůbec netýkají a naopak posilují je :-)
          Ruské železnice bankrotují, jde o první bankrot velkého ruského podniku od uvalení západních sankcí. Zhoršení dopravní situace zasáhne desítky milionů Rusů

          1. RMick 6.6.2022 v 19:43

           Tak především Ruské železnice nebankrotují ani náhodou, neboť v médiích se uvádí:
           Ruské železnice se své věřitele snažily prostřednictvím mezinárodních bank vyplatit, ale ty platbu z důvodu sankcí neprovedly.
           O tom, zda je nepřijetí splátky věřitelem(!) bankrotem mohou rozhodnout pouze příslušné soudy, takže výsledek bude znám možná již za několit let.
           Dále je dobré vědět, co takový bankrot pro Ruské železnice znamená.
           Nic.
           Proč?
           Protože za normální situace by bankrot znamenal jen to, že do Ruských železnic by bylo velmi riskantní investovat a žádný soudný investor by to nedělal. Ovšem dnes to žádný investor dělat nesmí a technicky nemůže.

           Znáte ještě nějakou jinou, srandovní?
           Nebo dokážete poskytnout jiný právní a ekonomický výklad?

        2. Mňa skôr zarazila tá posprejovaná stena pri konci videa. S Nemeckom to ide zjavne dosť dole vodou (za mladých študentských čias som brigádoval v Mníchove ako upratovač vagónov a staníc metra, a vždy keď sa v noci našli nejaké graffiti na vozňoch alebo i väčšie tagy (na menšie som mal vcelku dobrý čistiaci sprej), tak sa to ihneď muselo hlásiť a všetko sa sofort odstraňovalo)…

       2. No vida, už je to tam skoro jako u nás, ale oni to mají skoro zadarmo… :-D

  4. Ne, to je jen reakce na dementní názor, že na Donbase bude líp než u nás. Ten člověk je úplně vylízanej.

   1. co vy víte…. třeba to tak bude. za rok asi ne, ale za 5, za 10? třeba nikdy…. Kdyby někdo Jakešovi v roce 1984 řekl, že za 5 let to půjde do kopru, reagoval by stejně sebejistě jako vy. ;-)
    tím chci říct, že méně arogance by vám neškodilo

   2. Aha, vaše věštecká koule ukazuje něco jiného, ano?

    1. Na to ani veľmi netreba vešteckú guľu. Stačí asi tak 1000 rokov historických skúseností lineárne natiahnuť do budúcnosti. Tam to bola vždy úbohá diera, čo si história pamätá. Nie je žiadny dôvod, aby sa to zrovna teraz pretočilo o 365°C :-)

 4. Skvělá scéna z filmu „Cabaret“:

  https://www.youtube.com/watch?v=lv0jav4lNsk&ab_channel=Seth_The_Dude_93_YT

  Upozorňuji na brýlatého muže v 1m:36s a pak opět 2m:19s.

  1. Počkej, až budeš hodně starej a nachomýtneš se!Možná rozbiješ půlitr o hlavu tomu nejblíž.Nebo jim za trest mlčky vychlastáš všechno pivo.Nebo chytneš depku z beznaděje.Nebo se ujmeš slova.Nebo už budeš hluchoněmej.Nebo hluchoslepej.Na stáří se člověk musí připravit:-)Jinak v němčině by to vyznělo líp.

    1. Zdravím Tě srdečně.Zmrde!!!

     1. Jinak na téma ujmutí se slova natočili Španělé nádherný film „Mientras dure la guerra“ o osudech jejich nejslavnějšího moderního spisovatele Miguela de Unamuno.

      Spoiler alert: ukřičeli ho.

 5. Fandům ukrajinské vlády bych doporučil vygůglit si jméno Roman Šuchevyč. Je po něm pojmenována jedna z hlavních kyjevských tříd.

  1. Na co si to hraješ? Takovýhle hádanky a náznaky dělají jen dementi, který nic nevědí, ale dělají se zajímavý.

   1. O Šuchevyčovi by to vydalo na dva články. Snad postačí Volyňský masakr. Nebo policejní prapor „Nachtigall“.

  2. Myslíš tohoto :
   Od vypuknutí povstání na Ukrajině na začátku roku 2014 bylo mnoho ústředních postav v Doněcku uváděno jako přímo či nepřímo spojené s Ruskou národní jednotou (RNU), zejména Pavel Gubarev , prominentní mluvčí s mnoha tituly (vůdce Donbasu milice, guvernér Doněcké lidové republiky , její ministr zahraničních věcí a zakladatel Strany Nového Ruska ), který kromě prohlášení ROA organizoval RNU pod jeho kontrolou, se také prohlásil vůdcem sekce RNE v Doněcku.
   Gubarev byl členem Progresivní socialistické strany Ukrajiny , proruské strany se sídlem na jihovýchodě země. [5] [10] Podle nejmenovaného známého Gubarev obhajuje panslavismus . [5] V dřívějších letech byl Gubarev členem neonacistické polovojenské skupiny Ruské národní jednoty. [11] [12] [13] [14]
   Ruská národní jednota je polovojenská organizace a neo-nacistická politická strana, která byla založena v roce 1990 v Moskvě neonacistou Alexandrem Barkašovem. Společně s jinými krajině pravicovými a neonacistickými organizacemi RNJ podporuje Rusko v ruské vojenské intervenci na Ukrajině a verbuje ozbrojené dobrovolníky. Jeden z členů RNJ, Pavel Gubarev, vystupoval jako mluvčí pro-ruských separatistů v Doněcku.
   Gubarev této skupině veřejně poděkoval za to, že mu poskytla vojenský výcvik. Ve stejném rozhovoru řekl, že není radikální nacionalista a označil se za „středolevicového“.
   Od začátku krymské krize v roce 2014 vedl Gubarev proruské demonstranty, kteří blokovali a obsadili budovu Doněcké oblastní státní správy.
   Do konce roku 2017 napočítala pozorovatelská mise OBSE kolem 30 000 osob ve vojenské výstroji přecházející z Ruska do Donbasu na dvou hraničních přechodech, které mohla monitorovat . [57]OBSE také zdokumentovala mnoho případů přejezdu vojenských konvojů z Ruska do okupovaného Donbasu po polních cestách, mimo oficiální hraniční přechody a obvykle v noci. [58]

   Ono opravdu nic není černobílé, ale denacifikovat stát lidmi, kterým jsem zrušil jejich stranu pro fašismus, to ja takové Putinovské……

   1. Rusko musíš milovat, nemáš se snažit ho pochopit.

   2. A že bys třeba napsal, odkud jsi to oprásknul, ať se na ty zdroje můžeme podívat?

 6. pako si svoj nick vybral dobre :)

 7. Madarsko se mi taky zacina vtomhle zamlouvat nebudem si nic nalhavat Jak se tam dostane do krizku s mistnima o demokracii nezavadite nicmene jako exit strategy to nemusi byt spatne misto.

  Mimojine kdo sleduje MarkA Feltona ukrajinsky dron(za 70let sovetsky)zasahl na zacatku konfliktu zahreb.
  Prelety pres Madarsko se staly nekolikrat a moc nikdo nemel potrebu neco hlasit stim Natem to nebude Tak horke jedina horka hlava je polsko vsechno oststni by se dost pravdepodobne preslo mlcenim.

  Kdo veri v Americkou pomoc UA pockejte na podzim kdyz sou v UsA volby a je dost mozne ze s vojenskou pomoci bude amen a komu se to nelibi muze se podivat Jak moc jsou spokojene staty humanni novy dokument o Wacu na kanalu Wendigoon

 8. No minimálně s tou poznámkou o Fialovi a zbytkem toho pětipanoptika souhlas. Popravdě já už delší dobu ani nemám pocit, že žiju v zemi s vládou, pro kterou jsou na prvním místě především zájmy země a lidí. Ani na druhém, třetím, nebo že by to vůbec bylo někde na seznamu. Když vidím nebo slyším ty servilní, zaprodané, pokrytecké a totálně neschopné kašpary, tak se mi dělá nevolno.

  1. Musím přiznat, že ač jsem tyhle vocasy nevolil tak jsem ve skrytu duše doufal v alespoň nějaké pozitivum, zejména od ODS. Nejenže žádná pozitiva, ale značně překonali i moje negativní očekávání.

   1. To jste doufal marně, to jsem vám mohl říct hned… ;-)

   2. Když slyším třeba Ondřeje Hejmu zpívat, jak modrá je dobrá, tak v pohodě. Je to kumštýř a dělá svoji práci, jak se s tím pak srovná, je jeho věc. Stejně tak třeba Landa, i když ten toho ke srovnávání nejspíš tolik mít nebude.
    Po devadesátkách muselo být každému příčetnému českému bělochovi jasné, co je ODS zač, nebo taky to, proč to pětikolo vzniklo a jak asi drží pohromadě.
    Nikdo normální to nevolil a domnívám se, že ten slepenec ani nemá mandát českých lidí se zbytkem rozumu.

    1. Samozřejmě, že je to sračka, to moc dobře vím. Kdokoliv kdo podpořil NS vypadl z mého výběru hned na začátku. Komentuji jen to, že když už byli zvoleni a slepili vládu tak jsem na začátku doufal v nějaký záblesk něčeho pozitivního od nějakého jednotlivce. Ale takhle hluboké levičáctví a progresivita mě vzhledem k tomu jak a v čem kritizovali bureše, mírně překvapilo.

   3. Jakože Don Pablo na kandidátce a Íčko též ve vás vyvolali jiné pocity než zvracení?

  2. Mě docela pije krev jak kdokoliv za cokoliv negativního vždycky napíše že to je volič SPD. Celej seznam kterej už zabanoval všechny vlastence a už tam zůstali jen boti a libretardi z prahy papouškující jen ten jeden jediný správný názor tam dělají pořád antikampaň proti SPD.
   To už je tak trapný, že bych nejraději udělal nějakej seznam těch lidí a začal ty lidi odstraňovat z genofondu ČR.
   Jinak to tady nemáme šanci zvládnout.

 9. trochu na od lehceceni neco z mesice 😀😀
  https://youtu.be/ulpzM2ziO3A

  vetsina z Vas popre co vidi . obrovsky bily trojuhelnikovy stroj napadne podobny Star Destroyer ze Star wars . space ship port z ridici vezi , konstrukce staveb a mest , jine lode zaparkovane uprostred krateru .
  uz jsem to tu kdysi postnul pro zajimavost na odlehceni diskuze .
  vetsina tomu samozrejme verit nebude nicmene zabery jsou prave . staci projet cely channel . Leenard ma nejlepsi technologii sledovani povrchu ze vsech co sleduji vesmir . samozrejme NAsa bude mit lepsi techniku ale nic nereknou .
  taky je tam fusion reaktor zari modre pri fuzi na jednom z dalsich videi .

  je tu nekdo z diskuteru ktery se malinko zajima o podobne a vidi stejne veci ?

  a ted si vemte kolik nam toho vlastne taji a co se doopravdy okolo nas deje .
  a jak nas maji zmakle verit tomu vsemu blafu okolo a absolutne nevidet realitu . :)

  kazdopadne valka evidentne probiha i na nasem ( jejich ) mesici
  takze nejaky lokalni konflikt asi tak tisici v poradi v podstste nikoho nezajima .

  1. Jedna z teorií říká, že Země je tu něco jako „ufoní akvárko“ kde nás studují jako rybičky a jen zírají, co se to tu děje. Což mi připadá docela pravděpodobné.
   Ale má to jednu zásadní nevýhodu, že jsme něco jako „bezzásahová zóna“ na Šumavě. Tedy nikdo zvenčí tu do dění nezasahuje. Tudíž jestli si planetu necháme „sežrat kůrovcem“ a budem tu žít na nehostinné holině, bude jen náš problém.
   To říkám v kontrastu k tomu, že někteří ufologové pořád spoléhají na to že nás tu ufoni zachrání. Což by se nám zatraceně hodilo.
   Já v tomhle „údolí dutých hlav“ toti ž nevidím nejmenší šanci na zlepšení. A pro jistotu se ve volných chvílích učím rozdělávat oheň pazourkem.

   1. ja myslim ze to tak je . aspon co jsem videl na svych psychonautickych vyletech . vyborna byla Iboga , 3 denni vylet do minulosti , komunikace s prapredky a vubec odpovedi na vsemozne dotazy . velice zajimava rostlina ta iboga .

    john lear rika a vetsina veci co tvrdil uz pred 20 lety se vicemene potvrzuje graficky ze napr mesic byl vyroben nekdy pred 42 mil lety na Jupiteru a od te doby je popotshovan po soustave jako pozorovaci teleso coz potvrzuje i nejstarsi tribe z Jizni Afriky , Zulu . rikaj ze pred 11 tis lety zadny mesic na obloze nebyl a pak najednou byly dva a pote jed jeden .
    dalsi pozorovatele se domnivaji ze ten druhy mesic byl tazny dopravni prostredek a ze je asi schovan za tim “ nasim” .

    sance na zlepseni neni to mas pravdu , a pokud ano bude muset opravdu prijit reset . otazka je ktery reset bude pro nas ten spravny :) ten jejich s tim svinstvem do zil a krachem financniho letadla a celkoveho otroctvi anebo ten nas kdy to vezmem do ruk a sebereme jim to co nam za staleti ukradli a zacnem znovu .?

    a jak rikas sam , ja osobne jsem vse vzdal , neresim nic , cestuji ,uzivam naplno smeju se od rana at je jak je protoze v tomhle shit show se neda nic jineho delat . :) definitivne ziju nejlepsi roky sveho zivota

    na ten Mesic bych se strasne rad jednou mrkl , jsou tam tak fantasticke stavby a vubec cela byt “ velice dark architektura “ je zajimava . Lear mluvi o 1000 lidech rocne ktere tam berou na vylet tak treba se postesti . :)

    1. Ti předci, to je taky hodně zajímavé téma. Třeba indiáni je hodně řešili, jakož i další přírodní národy. Takže panuje jeden pohled na věc, že je potřeba mít předky „vyřešené“, dát si s tím tu námahu.
     A pak je druhý pohled na věc, že je potřeba se od nich spíš jakkoliv odříznout, pokud tam člověk má jako dědictví těžkou rodinnou karmu, spíš ho to táhne ke dnu. což je bohužel častý případ zvlášť u docela vyspělých a duchovně pokročilých lidí.
     Já zkoušel hlubokou meditaci na předky, a rozhodně to nebyl příjemný pokec, spíš to byla taková vize, že všichni vězí až pokrk v jakési temné bažině.
     Kromě toho jsem musel řešit jednoho zesnulého předka, jestlí víš co znamená v této oblasti pojem „usedlík“ nebo aspoň „přisedlík“, tak víš o co zhruba jde.
     Žádná radost.

     1. jestli tomu dobre za ty roky rozumim tak jsme pres DNA spojeni s nasimi predky a ukolem nove generace je nejaka ta oprava vady generace minule . Prisedliky znam :) par jsem jich videl na seancich okolo jinych lidi . dost clovek cumi . myslim ze pri pohledu na dnesni realitu ,to dava smysl , vzdyt kvanta lidi se vubec jako lide nechovaji , jakoby je neco ovladalo . ovsem je to tezke tema pro neznale .

      1. A to ti neřekli přímo předci, co teda máš za úkol, jestli nějaké větší opravy, či jen nějaké drobnější s tím že to doopraví tví potomci ? Nebo jak funguje rodinná karma ?
       Ona totiž karma je pěkná sviňa, i z toho důvodu že se jaksi dědí od obou linií.
       Slyšel jsem takovou věc, že ji člověk může uzavřít prý i tak, že nemá potomky, jenže to mi připadá jako blbost, bo si to stejně táhne do dalšího života, to co zdědil od předků.

    2. Hele a on jako sestrojil dalekohled a čumí na tem měsíc ze země? Nedokážu si představit tu velikost objektivu. To musí být masakr. Nemáš o tom nějaké informace?
     Jsou vide akde jsou i satelity na měsíci, chtělo by tam poslat bagr a začít kopat. Jestli je fakt dutej.
     Ale kdyby byl dutej tak nejsou slapové jevy.
     A jak vysvětlíš, že žena má menstruaci podle měsíce?
     však si vem, kdyby jsme měli 13náct měsíců po 28 dnech = 364 dní plus 29den v prosinci jako 365tý a jednou za čtyři roky 30. prosinec.
     Všechno to krásně do sebe zapadá. Ale to by moderní lidí nesměli být takoví tupci.
     A nebo někdo nechce abychom viděli co už vidíme.
     Divím se muskovi, nebo číňanům že na měsíc nepošlou sondu k Apollu11, mrdal bych nějakej zákaz USA. Co ti udělaj? Bylo by mi to jedno. Hlavně bych měl video jak to tam vypadá ve skutečnosti. Byl by to i pro ně super dukaz že tam byli, ale těmi zákazy kolem mám dojem, že spíš něco skrývají.

     1. jenže ono to zas tak nesedí. Lunace není 28 dní, ale 29,5 dne (přesněji 29,53). pak na 13. měsíc zůstává 11 a 1/4 dne.

      1. Normální menstruační cyklus u žen
       I když délka cyklu se může měnit, 28 dní je obecně považováno za průměrnou hodnotu normálního ovulačního cyklu ženy. Konvence považuje začátek menstruačního krvácení za začátek cyklu, proto první den krvácení se nazývá „první den cyklu“.
       Ano jistá rozladěnost tu je, ale to díky právě 12ti měsíčnímu cyklu třiceti dní.

       1. ale jo, jenže pokud máte hypotézu, že doba mestruace se řídí lunárním cyklem (což by dávalo smysl), pak by to mělo být 29,5 dne. Že je nyní průměr 28 může být dán jinými okolnostmi, zdraví, výživa, podnebí, psychika. Může v tom být i mentální nastavení na zavedený kalendář… anebo je podobnost menstruačního cyklu a lunace čistě náhodná. Ovšem kde v přírodě funguje náhoda? Pouze u jevů, které nedokážeme vysvětlit :-)

     2. mam , sleduju roky nekolik kanalu . pouzivaji 14, 16 a 18 stope teleskopy . k tomu spousty programu na filtraci a jine ficury .
      pokud napr zacnes sledovat Bruce see all , chlapek z kanady , byvaly topograf vysvetluje a ukazuje vse . https://youtu.be/GyCmFoKGoDM
      specialni techniky odhaluji obrovske stavby , na okrajich krateru a pod nimi , maskovani kourem nebo nejakou mlhou , mozna mraky .
      taky spousty air traffic , atd .
      na starych retusovanych zaberech od Nasa jsou fotky letist a spousty stroju a jineho . treba Alien Hunter se tim zabyva https://youtu.be/mhoNkGcdanY
      at tak nebo tak mesic rozhodne neni to co je nam roky podsouvano .
      a to se da aplikovat temer na vse .

      zijime doslova v Truman Show

      1. oprava . teleskopy jsou 18ti palcove ne stope . Meade . velke potvory na podstavci ovladane servomotory

     3. SkReT 6.6.2022 v 10:59

      Pokud jsem dobře pochopil odkaz, který sem 5MeoDMT dával asi tak před rokem, dotyčný upravil komerční teleskop přidáním nějakého vyhodnocovacího zařízení, takže vidí to, co ostatní nemohou.
      Odborník v oboru by to možná dokázal vysvětlit.

  2. O tom byl preci natocen pekny historicky dokument :-D

   https://youtu.be/Zqd1byLBSjw

   1. me se asi vic libi “dokument “ Ad Astra z Bradem Pittem ..

  3. A to tam ten Star Destrojer celý roky jen bez hnutí sedí, nebo tam někdy je a jindy varpuje po vesmíru? Čili máš i záběry jak startuje?

   1. pokud projedes jine videa na tom kanale , zjistis ze v jinych zaberech uz tam Star Destroyer neparkuje a stoji tam neco jineho . staci tomu venovat cas a pustit trochu fantazii .
    video se zaricim reaktorem je tam tez ( toceno pred infra filter )
    po nekolika dnech neni na stejnem miste vider nic .

Napsat komentář

D-FENS © 2017