Piráti s EU chtějí zdražit benzin na 44 kč za litr (a ODS tomu nechce bránit) - zpět na článek

Počet komentářů: 594

 1. Nějaké daně se vždycky platit budou, tak proč by to neměla být ekodaň? Pokud se adekvátně sníží daň s příjmů… Ale tak to asi není myšleno, že?

  1. Ne, není. Budeš platit spotřební daň, jejíž oficiální zdůvodnění je právě omezení spotřeby a tentononc. Vedle toho eště ideologickou daň a z toho všeho burešovný.

   1. Prostě jde o to, že je potřeba vydojit kravky co to dá, klidně až na krev.
    Docela rozumím tomu, že ODS si je svými voli-či jistá. Všeobecně je totiž známo, že ke konzervativismu se uchylují lidé s nižší inteligencí, nebo lidé, kteří byli v mládí citově deprivováni. Je to pochopitelné, protože lidé kteří v životě prohrávají, se instiktivně snaží si udržet alespoň to málo, co mají. Za naprostý majstrštyk podvodníků z ODS považuji jejich prohlášení, že „pravici volí lidé s vyšší inteligencí a vyšším vzděláním“ a ti tupí mamlasové jim to v devadesátkách, spolkli i s navíjákem a dali jim politický mandát k rozkradení státu a přesun nás všech do pozice otroků ve vlastní zemi.
    Po úplném rozkradení veřejného prostoru, kdy stát už má příjmy jen z Budvaru který unikl rozkradení zvanému privatizace, se samozřejmě musí zvýšit daně. Myslet si totiž, že můžeme být ve spolku zvaném NATO (na co?) a nesypat stamiliardy zahraničním zbrojařům, může jen hloupý pravičák. Proto se přechází na nový level, kdy se vymyslí další daně. Samozřejmě ani tyto nové daně zahraniční vlastníci rozkradeného státního majetku platit nebudou, stejně jako neplatili ty původní.
    Proto je potřeba se poučit od autentických levičáků (tím samozřejmě nemyslím ani ultrakonzervativní KSČ, které šlo hlavně o udržení moci a jejích pohrobků, ani novodobé fašouny, kterým se říká „neomarxisté“) a začít u základních levicových hodnot, jako je důvěra v sebe sama, ale dobře vyvážená se společenskou soudržností, odpovědnost vůči rodině, ze které pak mohou vycházet další organizovaná společenství až po stát a hlavně čistá mysl a zdravý rozum.
    Toto jsou zásady prof.T.G.Masaryka, který byl, přes veškeré nálepky, autentickým levičákem a podporoval Stranu Národně-Socialistickou, ve které se mnoho let angažoval i jeho žák Dr.E.Beneš. K jejich myšlenkám se v rodině hlásíme už 3 generace, přestože můj děda za to zaplatil cenu nejvyšší, v Jáchymovském lágru.
    Před klíčovými volbami proto nezbývá než doufat, že se alespoň těn inteligentnějším pravičákům rozsvítí a hodí to aspoň TSS.

    1. „hodí to aspoň TSS“
     Ta TSS teda není nacionálně-konzervativní projekt pro nízkointeligentní citové deprivanty, ale vlastně autentická levice? S přeběhlíky/odpadlíky z oné ochcávané devadesátkové ODS? :-)

     P.S. Sto bodů za „důvěra v sebe sama jako základní levicová hodnota“ :-)))
     Už to nepijte ani ředěný.

  2. Mám potešujúcu informáciu :
   Dane pravdepodobne nebudú zvýšené nad 100% príjmu. Pokiaľ by však boli, štát by poskytoval na ich zaplatenie výhodné nízkoúročené pôžičky. A tieto pôžičky by boli istené nehnuteľnosťou.
   Tým by sa tiež splnil sen euro-unijákov : „nebudete nič vlastniť a budete šťastní“ (Klaus Schwab)

   1. Ono „daně vyšší než 100 %“ zní jako blbý vtip, ale víte, že dokonce i to už ti dementní socani reálně vyzkoušeli?

    1. A to bylo od nich plánované, nebo si to „jen“ nespočítali (nebo blbě spočítali) a vyšlo jim to tak omylem?

     Dostat do zákona kraviny které tam ani jejich tvůrci nechtěli, ale které vyplynuly „samy“ pomocí interakce s jinými zákony, na které autoři zapomněli …. to se děje celkem často asi všude.

     1. Sem myslel, že na to mají ty ohromný prachy a v podstatě neomezený další prachy na další netáhla (tzv. asystendi), právní konzultace a podobně. Takový sviňárny ať ty píče ani nezkouší.

 2. Tak na 44 se to zcela jistě nezastaví ….
  —————————
  Oni nám ty auta vytlučou z hlavy, Kovanda potvrdil neregulovaný růst pohonných hmot. Jeho dedukce se opírá o toto: Německá vláda chce zavedení daně na oxid uhelnatý, což by mělo způsobit i extrémní zdražení pohonných hmot. A co je v Německu je i v Česku, s odstupem 2 měsíců. Jsme jejich montovna a jejich další levná spolková země. Tak to je a nikdo s tím nic neudělá.
  Důvodem je pomalé plnění vládních cílů v oblasti emisí oxidu uhličitého. “Ano benzín bude dražší o desítky korun” prohlásil Kovanda jeden ze správců protektorátu Čechy a Morava.
  Uměle vyvolaný nedostatek čipů, elektromobilita, následné tvrdé zdanění spalovacích motorů a cen benzinu a nafty. To je hrob pro automobilky.
  https://www.nejvic-info.cz/benzin-bude-stat-pres-50-korun-nemecko-chysta-novou-dan/
  ———————————
  Cíl?
  Konspirace: Umělé zdražení čehokoliv nad přijatelnou mez pro většinu obyvatel. Výsledek – zotročení ……
  Ale, protože ti vnímavější již vědí, že období mezi konspirací a relaitou se neustále zkracuje, tak pro věrchušku je stále obtížnější údajnou konspiraci zesměšňovat. Tak si tipněme „za kolik“?
  Já říkám (když se podívám z okna na růst cen) do tří roků se s autem svezete tak dvakrát v měsíci. Ne že by vám to ale někdo zakazoval, vy bláhoví. Máme přece demokradcii. Prostě na to nebudete mít!
  Jak prosté.

  1. Ano, je to tak. První fáze je zdražení PHM, druhá fáze je zavedení elektromobilů. Zapomeňte na nějaký řešení kapacity přenosový sítě, zvýšení produkce elektřiny, nebo kde si bude sídliště nabíjet elektrovehikly. S tím se nijak nepočítá. Cílem je snížení počtu aut. Aut je moc, každá socka má dvě a ve městě není pro samý vehikly kam flusnout. Tak se to holt restartuje a vrátíme se do roku 1930, kdy měl ve městě auto pan továrník, pan doktor a advokáta nezvedený syn. Zbytek bude šlapat pěšky, jezdit na kole nebo elektroskútru, potažmo taxíkem a meziměsto bude řešit vlakem nebo busem.

   1. a oni se s tím ani netají:
    Cena elektřiny na burze dramaticky roste. Odběratelům může zdražit o tisíce
    https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/cena-elektriny-na-burze-dramaticky-roste-odberatelum-muze-zdrazit-o-tisice-40371848
    ———————————-
    tak zavedeme elektromobily a vohnouti to kupují

   2. Houbelec pěšky, Cukrberk už chystá virtuální fejsbuk. Už se nebude muset nikam, prostě se člověk připojía a bude. Sice jsem slyšel od odborníků v mediích, že zatím vo to moc zájem není, ale když si pak člověk bude muset vybrat mezi žvancem a jízdou s kamarádkou na kafe, tak si prostě nasadí brejle a sluchátka a vyřídí to pěkně moderněa ještě zbude na ten žvanec. Musim tedy říct, že kdyby byl člověk konšpiratik, tak by mu to docela do sebe zapadalo.

    1. Konspirace ani ne, oni by se to těm digitálním zvěrozvěstům líbilo, otázka je spíš jestli je to reálně výdělečný byznysplán. Tyhle sítě žijou z reklamy a pokud by jejich uživatel jen civěl a nekupoval, tak nemá smysl tam platit reklamu.
     Někde jsem slyšel, že tahle online reklama ale ve skutečnosti není tak efektivní, jak prodavači reklamního prostoru tvrděj. Že uživatel na bankéř sice klikne, dost často podvodem (zdravíme idnes a jejich poskakující stránky), ale že okamžitě zase skočí zpátky a ani netuší, kam ho to hodilo.
     Jestli je to tak, tak internet časem čekají velké změny.

     1. Banner

     2. Konspirace: A výdělečnost toho byznysplánu bude v tom, že stát řekne všem fejsbůkům: Když necháte naše roboty prohlížet, co tam všichni ti otroci melou, rozmyslíme si výšku korporátních daní a miliardové pokuty za GDPR, úniky do daňových rájů a další „zločiny“. Takže všichni budou sedět doma na prdeli, stát bude vědět co si myslejí a fejsbůky si přijdou na svý. Značka ideál.

      1. Když nevyděláš, daně neplatíš. Krom toho, data o lidech co se jen válej a civěj na fejs jsou skoro bezcenný.
       Navíc dnes už je to spíš naopak, korporace nejdou na ruku státu, ale stát korporacím. Akorát ty korporace maj občas rozdílný zájmy, takže to mate.

       1. Kromě zdravotní daně a sociální daně, pardon, pojištění…

        Pak tu mám darovací daň (kterou musíš platit podle MFČR i z bezúplatných plnění – tam máš povinnost zacálovat darovací daň z částky, kterou jsi „ušetřil“ tím že ti někdo něco poskytl nebo dal zadarmo, oproti typické tržní ceně).

        Pak tu máme daň z deště.

        A tak…

        1. Jasně. Ale firma může klidně sklapnout paraple, když to nesype. Já jako fyzická osoba můžu tak akorát nakopnout kýbl.

        2. Jen pro informaci, z nepeněžních plnění je to pořád daň z příjmů, ne daň darovací.

        3. VŠETKY diskusie o veľkosti daní sú NA SMIECH. Alebo skôr – na plač.

         Iba málokto si uvedomuje, že velkosť daní (spodná hranica daní) je už vopred daná vo veľkosti štátneho dlhu a vo veľkosto ROZDÁVANIA soc. dávok. Je iba na fantázii politikov, v akom pomere namiešajú daňový mix :
         – priame dane z príjmu
         – odvody
         – DPH
         – dedičské dane
         – inflačné zdanenie úspor
         – ZNÁRODNENIE
         – miestne dane
         – kadejaké platby za kadečo
         – zelené dane (červené, modré, žlté,……)

         A zdanenie FIRIEM je iba čerešničkou na torte – pretože túto daň nik nevidí : Túto daň komplet zaplatí zákazník v hrubej cene tovaru.

        4. Jan Mrcasik 13.9.2021 v 17:50

         Zdá se mi to trochu mimo.
         Nejde o prostou daň z deště, ale o náklady na provoz kanalizace, přičemž se musí udržovat i potrubí, který kolikrát neteče voda jednou denně, ale třeba jen jednou měsíčně.
         Z praxe: před mnoha a mnoha lety naše zastupitelstvo zavedlo „daň z deště“ – trubky dešťové kanalizace byly v zemi skoro čtyřicet let, nikdo je nečistil, neopravoval, socialističtí zastupitelé žili v bludu, že trubky jsou přece bezpečně uloženy v zemi na věky věkův, netřeba je udržovat.
         Po vyčíslení nákladů na vyčištění trubek, výměnu zborcených kusů a opravu zbořených šachet starosta zjistil, že z obecního rozpočtu to nepůjde.
         Je nabíledni, že byl okamžitě po vyhlášení příslušného poplatku (schváleného zastupitelstvem) označen za zloděje a do dalších voleb nebyl ani nominován.

         Do výpočtu smluvní ceny za odvádění dešťových vod z pronajatého objektu jsem se jako OSVČ před čtvrt stoletím angažoval, nějakou zkušenost jsem získal.

        5. Daň z deště není. Není o ní rozhodnutu veřejnou volbou, není na základě zákona a není příjmem veřejných rozpočtů. A nemá svého správce, proto taky VaK žaluje podnikatele v civilním řízení.
         „Daň z deště“ je poplatek, který však není daní, asi něco jako poplatek OSA a Intergram.
         Naopak soudní poplatek, správní poplatek a dle mne i koncesionářský poplatek daněmi jsou.

    2. ad. virtualni fejsbuk. Uplne se mi vybavil Demolition man a ty jejich prilby na „bezpecny sex“. Ostatne s tim smirovanim na virtualnim fejsbuku se mi vybavila povidka „Kupte si knihu od Berthera“ ze sbirky povidek „Navrat na planetu Zemi“ tam je to rozvedeno az z toho mrazi. Doporucuji precist. ;-)

   3. Akorát že Kovanda není žádný říšský maršálek, nýbrž naopak náš asi jediný ekonomický analytik uznávaný mainstreamem, který před zeleným šílenstvím, eurem, digiměnami apod. už léta varuje a kritizuje je z ekonomických pozic.

    1. Pozoruhodne je, ze ackoli prave ted je videt vyhoda koruny nenavazane na Euro, kdy (zatim) CNB odolava inflaci lepe, tak nikdo ze zastancu Eura se k tomu nevyjadril…

   4. Vcera odpoledne jsem to videl online. Neco pres hodinu uplne zbytecna porada, kde tentokrat bylo nejen vedeni, ale i sirsi forum zamestnancu. Nejprve se tam slintalo o planu rozvoje firmy do roku 2026 (pritom nikdo nevi, kde vzit material na pristi mesic) a, samozrejme, soucasti prezentace i fura zelenych pindu o udrzitelnosti a take, ze „radeji si priplatime za drazsi, ale ekologictejsi produkty“ plus „sice se bude muset vice zaplatit za energie a zdrazi se zivobyti, ale zachranime tim zivotni prostredi pro nase deti“. A Nemci ani necekli, ve finale tleskali. Chtel o se mi blejt. Tech par, co pouzivaji hlavu (hlavne moji lidi – zaplat panumbohum), jen otravene mlceli. V podstate ani necekam, ze by Zeleni ted ve volbach nejak zapadli.

    1. To mi připomíná takové to: „Žádný volání slávy, žádný hurá, vůbec nic, pane rado. Tak jako kdyby se jich to vůbec netýkalo. A tu já, starý voják od jednadevadesátýho regimentu, nemohl jsem se na to dívat, a tak jsem vykřikl ty věty…“

    2. Chtel o se mi blejt. Tech par, co pouzivaji hlavu (hlavne moji lidi – zaplat panumbohum), jen otravene mlceli. V podstate ani necekam, ze by Zeleni ted ve volbach nejak zapadli.
     Jestli tedy není čas se vrátit zpět do ČR. Tohle je o dost menší….:-)

 3. 44? A není to málo? Já myslím, že bude spíš 88. Ale neklesejte na duchu, lidé dobří. Vše se v dobré obrátí a Strýček Andrej, Taťka Miloš a Tomio-san přikvačí v nejtěžší hodině a vyrvou těžce zkoušený národ ze spárů progresivistů, neomarxistů a eurosajuzu. A všechno bude zase dobré. Domluvil jsem. Howgh!

  1. pane Shane, vy asi nevíte jak dopadl hejtman Banskobystrického kraje pan Kotleba, který si dovolil rozesílat šeky končící zakázanou číslicí? Vaše důvěra v demokracii je mi osobně sympatická, ale abyste neskončil v kriminále!

   Přidám tady jeden úryvek z Tadesca (samotný web nebudu hodnotit) pozoruhodné ale je, že dnes tam najdete cokoliv jiného, jenom né to, co tam bylo. Ostatně proč ne, že? :-D

   … A co je to úplně nejhorší, tak úplně neočekávaně – doslova jako blesk z jasného nebe – dodatečně vládnoucí režim na Slovensku označil toto výsledné číslo 1488 Euro za číslo jakési údajně prý „fašistické“ a „nacistické“, a nejenže ho takto označil, ale ba co víc, v rozporu s fundamentální římskoprávní zásadou trestního práva „Nullum crimen sine lege“ (tj. „Žádný zločin bez zákona) zahájil vládnoucí režim proti režimu nepohodlnému politikovi zcela svévolně a protiprávně trestní stíhání i navzdory tomu, že absolutně vůbec žádný právní předpis ve Slovenské republice a ani v Evropské unii nikde nestanoví, že by snad uzavření darovací smlouvy ve výši 1488 Euro bylo zakázáno, natožpak že by to bylo trestným činem. … Za tie roky čo každotýždenne v Alberte v Uherskom Hradišti nakupujem, už tri razy sa mi stalo, že potom, čo pokladníčka spočítala celkovú cenu môjho nákupu, tak mi cenu toto môjho nákupu vyčíslila na sumu – a teraz sa podržte – na sumu, ktorá činila presne 1488 českých korún!!! ….

   zdroj: https://tadesco.cz/1488-pogromy-na-carodejnice-na-slovensku-ci-moderna-slovenska-politicka-satira-na-sucasny-extremisticky-krajne-ultralaviciarsky-neomarxisticky-rezim-ultraliberalnych-fasistov/

   1. My realiste ale vime, ze takto to nefunguje. Pro to, aby jakakoli castka byla zalovatelna, nepotrebujes specialni zakon, alebrz soudniho znalce, ktery na objednavku napise elaborat, ze dane cislo, pri vynasobeni cislem PI, nadale odmocnene a vydelene prirozenym logatitmem denniho data dava cislo, ktere oznacuje svatek Adova psa, coz je naprosto zavrzenihodny pocin.

    1. aha, vy myslíte asi něco takového?
     “ … Michal Kraft u soudu namítal, že proces byl veden tendenčně. Soudkyně nepřipustila žádného z jeho svědků, a odůvodnění rozsudku obsahovalo perly typu „Texty podněcují nenávist i přesto, že se nepodařilo prokázat, že by v někom nenávist skutečně podnítily“.

     Po vynesení rozsudku sám Kraft popsal průběh řízení lapidárně: „Jak se soudí verbální trestné činy v ČR v r. 2021. 1) Prokurátor vytvoří text, jehož autorství přiřkne vyšetřovanému a obviní jej. 2) Soud tento text bere jako text obviněného a při líčení nedovolí obviněnému uvést věci na pravou míru. 3) Soud konstatuje vinu obviněného a vynese rozsudek,“ shrnul do tweetu s tím, že nemohl ani přednést závěrečnou řeč. … “
     https://www.novarepublika.cz/2021/06/chcete-mluvit-tady-mate-navod-walter-kraft-o-soudu-svedci-dukazy-obhajce-vsechno-na-nic

   2. To je stejně zvláštní… Kotleba je programovej nácek, pěstuje ve svých řadách nácky, obléká se, mluví a chová jako nácek, jede všelijaký ty národy, čistoty a pořádky, ale najednou je to děsná náhoda, že při náckoprezentaci vyjde suma zrovna na 1488 EUR… asi už neměl drobný, aby to hodilo rovnejch patnáct stovek. Si to prostě neuvědomil anebo nevěděl o „údajně prý“ :-)
    Kde je kurwa nějaká die Ehre?
    Hele, fakt vám stojí za to pro tohle hledat nějakou zástupnou obhajobu?
    No tak jo, no.

    P.S. největší prdel je ovšem to, že tuhle náckosymboliku mají v oblibě slovanští Untermensch určení k Sonderbehandlung a Endlösung nejpozději v druhém století Tausendjähriges Reich. Až takhle si tu dokážeme defekovat do úst.

    1. Kotleba je tak akorát klaun a provokatér. Takový KVH v politice.
     A 1488? Se 14 nelze než souhlasit a s 88 koneckonců také, kdyby se ho povedlo uzdravit, vypadaly by dějiny Evropy jinak.

     1. Selbstverständlich, Südböhmer Hans.

      1. Snažíš se vybojovat dávno vyhrané bitvy. I když s tím nickem na to máš trošku nárok.

       1. Ta sedla :-)

   3. To nie je nič nové, ale klasické trestanie „kontextuálneho extrémizmu“ („vie sa“, že je to nácek, tak to číslo bolo prejavom extrémizmu, keby to spravil bežný človek, tak sa nič nedeje), Pecinov blog je toho plný.

    1. Proč teda vlastně ten Kotleba nevysmahl sociálně potřebným rovnejch patnáct stovek? Těch dvanáct éček navrch by je určitě potěšilo. Nebo se snad dá něco kontextuálně vyvozovat z patnáct-nula-nula?
     Jasně, nahnědlík potřeboval rozdělit kulatou sumu 4464 EUR a zrovna se mu sešly tři žádosti, jak to tak náhodou vyšlo.

     (P.S. že soud posuzuje „kontext“ a všechny souvislosti nějakého případu – no zaplaťpříroda, že to ještě dělá.)

     1. Jejda, no tak provokoval, svět se nezboří, kvůli tomu ho musí režim tahat po soudech?

      Nejlepší obrana proti extremismu je funkční, poctivá, slušného občana neobtěžující státní zpráva. Pročpak Švýcaři nechtěli jít ani italskou, ani německou, ani francouzskou (po VI/40) cestou?

      1. Jak kdy, jak komu, jak kde, záleží na každým soustrohovi sou-decovi a sprostém podezřelém, že áno.

      2. „Režim“? On je tu nějaký „režim“?
       Ve Švýcarsku neměli (obecný) nacismus, protože tam neměli už od cca půlky 19. století (OK, Francie od revoluce) tak vypjatý světonázor, že jsou lepší jen proto, že prošel porodními cestami té správné matky (uznávám, že to je u mnoha lidí jejich jediný životní úspěch). Ono by to v tom jejich franko-germáno-réto-románském kotlíku ani nešlo. No a se státním korporativismem to tam taky valný nebylo a flintu měl každý doma namísto výroby tupého kanonenfutru z bezzemků…
       Prostě tam na to nebyly podmínky.

  2. Ach jo, jako kdybyste nevedel, jak to (nejen v CR) funguje v realu. Myslite, ze normalni lidi ctou „alarmisticke“ clanky od lidi jako Mrcasik? Leda prd. Babisconi se bude vsi silou snazit, aby media donekonecna opakovala, ze za „zdrazeni benzinu muze inflace“ a soucasne se na tech ekodanich bude snazit v pozadi napakovat. Jen kdyz to opravdu nepujde, tak otoci o 180 stupnu a hodi to na Brusel, k cemuz se mu Pitomio skutecne muze hodit v roli uzitecneho idiota. Cenu benzinu to nesnizi, ale alespon na tom vytriska politicke body. (Predpokladam, ze tyhle volby ma Baba v kapse.)

 4. Jestli má ta nová daň být spotřební daní, tak to zvýšení nebude o 9 Kč/litr, ale musíme přidat ještě DPH, tj. 9*1,21 = 10,9 Kč/litr.
  Zdá se Vám divné platit daň z daně? Mně taky, ale spotřební daně a DPH tak fungují, tj. nejdřív se připočte spotřební daň a na součet ceny paliva (bez všech daní) a spotřební daně se napálí DPH…
  https://www.kurzy.cz/kalkulacka/spotrebni-dan-benzin-nafta/

  1. Zalezi, jak se bude vybirat. Ale realne proveditelne opradu jem tech 10.90

  2. Ano, to mne také kdysi „překvapilo“ (čteme naštvalo). A raději nebudem rozebírat název té daně a spekulovat o tom jaké že hodnoty to jsou přidávány (vyrobena sirka=výrobce-velkosklad-maloobchod-zákazník = furt ta samá sirka) a jak to že se nedání jen ta přidaná hodnota, ale celková hodnota, u paliv cigár a chlastu i spotřebka… atd…

   1. Ale ona se daní jen ta přidaná hodnota…
    Zjednodušeně:
    – výrobce vytvoří nějakou hodnotu (tu sirku), předtím nebyla žádná, tedy celá hodnota čerstvě vyrobené sirky je přidaná…
    – velkosklad a maloobchod mi tu sirku posunou od výrobce ke spotřebiteli, což je také nějaká nová hodnota…
    – a ti plátci v tom řetězci si nárokují vratku DPH, takže celé to zatáhne spotřebitel…
    Jsemť ovšem ekonomický pablb, proto se radši zeptám: Mám tam někde chybu?

    P.S. Konstrukci DPH ze spotřební daně ale také považuji za hodně kreativní postup…

    1. Osobně vidím potíž v často nemravném chování toho velkoskladu a mnohdy i maloobchodu. Jedinou skutečnou hodnotu vytvořilo Solo Lipník, které nemaje vlastních distribucí, musí nechat žít parazity na své práci a nechávat jim tam finanční prostor na to parazitování.

     1. V pohádkách všech mně známých národů vystupuje postava zvaná „bohatý kupec“ – ten nevytváří žádné materiální hodnoty, ale „jenom“ přemísťuje zboží a z toho nezřízeně bohatne…

 5. Benzín je jenom jedna věc.

  Postupně sou zakazovaný kotle, který před nedávnem byli lidi nucení pořídit, přičemž o dotace se samozřejmě jenom zvedla cena, jako s jakoukoli inflací.

  Tam to ale taky nekončí, protože po ideologické dani pro elektrárny a teplárny, který už ukončily provoz, případně končí letos a do tří let a přechází na plyn, má být ideologická daň napálená na uhlí i domácnostem. A nejortodoxnější zelený svině už začly vyřvávat, že hned progresívně po zdanění uhlí příde jeho zákaz, a zdanění dřeva a plynu.

  Už tak šla elektrika o nějakou čtvrtinu nahoru v bulkovým nákupu na burzách, předpokládám, s ohledem na rychlej přesun k plynu, že pude o desítky halířů za kWh každej rok. Eště že v Reichu mají dost soudnosti že ten NS2 právě dokončili…

   1. Našťastie som už kúpil náklaďák dreva, a ďaľší už idem objednať. Pri mojom veku a mojej šetrnosti mi možno postačí. A vy mladí si kúpte 50 hektárov lesa.

    1. To chceš tak brzo umřít, že ti stačí trocha dřeva? Raději si nechej nasypat plnou pivnicu černého uhlí. To je sice dražší, ale má nesrovnatelně větší výhřevnost na objem skladované plochy.

     1. Na co topit, je přece globální oteplování a minulý rok jsme na silvestra na moravě grilovali venku.

      1. To vykládej Zastavujícímu se golfskému proudu a naší zeměpisné šířce vyšší než je Ontario :-)))

       A propos,SkReTe , kde se vy elektrikáři EOŇáci furt flákáte s tó opravó drátů po břeclavsko-hodonínském tornádu? Tři měsíce a furt je to dojebané…

       1. Já už to dávno mrdám, EON neplatí a platit nebude, zastropoval výběrová řízení a chce slevy. Po letošním zdražení dají všichni +100% k aktuálním cenám. Jen aby udrželi stávající pracovníky. Noví nejsou a pokud bude schválena dostavba dukovan tak i ty stávající odejdou.

      2. Tak málokdo si uvědomuje, že Vánoce a Silvestr jsou v podstatě ještě podzimní svátky a tomu odpovídá i počasí. Zima kalendářně začíná tři dny před Vánocemi. Zimní počasí u nás bejvá tak od půlky ledna.

       1. I ta ladovská zima je typicky na Tři krále.

       2. kdyby bylo 13 měsíců aby to bylo shodné s menstruačním cyklem žen, tak by to vycházelo, ale protože je církev pomatenci tak mám vyjebanej únor.

    2. Zrejme netusis, jak se bude dan z dreva odvadet. Hochu, takovejch by bylo, co by tezili v lese a topili! Pekne si nechas za svoje penizky udelat tepelnej audit budovy a nasledne dolozis, jakej typ kotle mas. Z toho se ti vypocte dan. A nikoho nezajima, jestli topis vic, min, vetras, nebo ten les je tvuj. Vlastnictvi lesa zajima stat jen do te miry, abys z nej odvadel dan, dodrzoval povinnost zalesnovat a pustil tam kdejakyho houbare chodit srat plus ozbrojene zelene ozraly strilet po cem se jim zlibi.

  1. Nečítaj konšpiračné proRuské weby, a svet bude hneď krásnejší. Politici chcú iba naše dobro, a záleží iba na nás, či im ho odovzdáme.

 6. Jaké jsou plány s LPG? Už dávno jsem četl „zaručené“ informace, že se mají sjednotit spotřební daně u paliv a pořád tankuju za 14 kaček. Je to pro eurovrchnost okrajová věc, kterou se nebudou dál zabývat?

  1. Všechno je to na té samé stránce EK/EU, tedy i LPG:

   Další kategorie sazeb se vztahuje na paliva, jako jsou zemní plyn, LPG a neobnovitelná paliva nebiologického původu, která jsou sice na fosilní bázi, ale přesto mohou v krátkodobém a střednědobém horizontu do určité míry přispět k dekarbonizaci.

   Než bude tato kategorie zdaněna stejnou sazbou jako konvenční fosilní paliva, budou se na ni po přechodnou dobu 10 let vztahovat dvě třetiny referenční sazby, tj. minimální sazba 7,17 EUR/GJ při použití jako pohonná hmota a 0,6 EUR/GJ při použití pro vytápění.

   Pro pořádek – ani elektromobily se nevyhnou ekodani, akorát se sazbou 0,15 EUR/GJ.

   Zato 100% biopaliva, něco jako „E100“, by byla jen za ekodaň 5,38 EUR/GJ.

   1. Na EU stránky já se bojím klikat :) Takže jestli benzín zdraží o 9, tak LPG o 6?

    1. Ne že by se mi to tedy chtělo počítat, ale co jsem rychle hodil do vyhledavače, LPG má mít výhřevnost 25,3 MJ/l (Svět motorů) takže podle EU vzorečku 7,17×25,3/1000 = 0.181401 EUR alias 4,6 Kč / litr LPG?

     Zkontrolujte si to po mně, nespal jsem a mám hlavu jak balón.

     Každopádně pointa je tam výhřevnost, protože na tu se vztahuje ekodaň a různé PHM mají různou výhřevnost.

     1. Eko neeko, danit se bude a budou zvedat všichni. Někdo ten covidmejdan zaplatit musí. Zaplať Kamile, časy jsou zlé.

      1. Někdo ten covidmejdan zaplatit musí. A na demokracii je nádherné to, že ovčania si to odsúhlasia vo voľbách. Demokracia je najspravodlivejšia.
       A nevoliči majú smolu.

       1. Ve volbách nikdo nic odsouhlasovat nebude, ve volbách, resp. v kampaních, o tom nepadne ani slovo a všichni se budou tvářit, že oni ne, to ti zlí Piráti. Když už se ti pitomci tak naivně prokecli, tak se to využije. No a po volbách? Sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce. Soryjako.

        1. Porad jsem nepochopil, proc mame na pristi rok predpokladanou ztratu okolo 450 miliard. To se chysta nejaka dalsi nova nemoc, nebo se pocita s celorepublikovym tornadem, nebo jde zase jen o kradez?

         1. C) je správně. Svede se to na covid a EU. A na Piráti, pokud ANO nesestaví vládu. Ten bilion v roce 2020 prolomil psychologickou hranici. Dneska rekord, zítra norma.

          1. shane 14.9.2021 v 6:54

           Bilion v roce 2020, to jsem již četl, ale co to znamená? Dokážete to upřesnit?

           Pokud se podívám do Státního závěrečného účtu za rok 2020, https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/statni-rozpocet/plneni-statniho-rozpoctu/2020/statni-zaverecny-ucet-za-rok-2020-41689, čtu:
           Výše schodku daná schváleným rozpočtem nebyla naplněna o 132,6 mld. Kč.
           Realizace výdajů představovala 97,8 % upraveného rozpočtu, což představovalo úsporu/nedočerpání ve
           výši 41,1 mld. Kč.

           V roce 2020 byl tedy při rozpočtovém schodku 500 mld. Kč dosažen účetní schodek 367,4 mld. Kč.

           Co mě zarazilo nejvíc, byl převod přebytku systému důchodového pojištění do příjmů státního rozpočtu v době, kdy ekonomičtí komentátoři poukazují na neudržitelnost důchodového systému a jeho zkroucení v případě, že okamžite něpřijde důchodová reforma…

          2. Tak sorry, jenom půl bilionu. Což ovšem na podstatě mého příspěvku nic nemění.

          3. shane 14.9.2021 v 7:27

           Tak nějak jsem to čekal.
           Zdá se, že Radio Jerevan stále vysílá.
           Psychologická hranice jednoho bilionu byla prolomena třetinou bilionu…

           Podstatou byl oprávněný Sysopův dotaz na výši rozpočtového schodku 2022, respektive skladbu výdajů. Vzhledem k tomu, že ho bude předkládat a tedy ho může zcela změnit příští vláda, je možné, že jde o hromadu slibů, na jejichž neplnění bude možno poukazovat v případě, že se ANO ocitne v opozici.
           Zdá se, že uvažujete trochu jinak, než já, zajímavé srovnání.

          4. Zdá se. Tudíž považuji další diskuzi na libovolné téma za zbytečnou.

          5. shane 14.9.2021 v 7:49

           Diskuse účastníků s rozdílnými názory vede k přemýšlení a studiu, diskuse účastníků se stejnými názory vede k posílení ega.
           Zdá se, že je to pozorovatelné i z dálky.

          6. Myslím, že tě radši budu obdivovat z povzdálí. Příliš velký nápor intelektu bych nemusel ustát.

          7. Ygnore, s tebou zadna diskuze neni mozna. Jsi extremne myopicky a kdyz nemas co rict, coz je vetsinou, tak si vyberes nejakou absolutne nesmyslnou picovinu a zacne si ohledne ni hadat, honit si pero a tak podobne. Nakonec, kdyz je ti demonstrovano ze jsi full of shit, tak proneses nejakou obecnou nicnerikajici picarnu so as to demonstrate the moral high ground you pretend to have, and you fuck off.

           Best if you fuck off right off the bat.

     2. Mě to vyšlo úplně stejně, jen jsem to navýšil o DPH na 5Kč.

 7. Bohužel toto není konečný stav ale začátek. Tahle daň bude celkem ostře růst. Dostal jsem se ke článku (bohužel už ho nemůžu najít) který propočítal dopady těchto daní v jejich konečných hodnotách.

 8. Mrcasík si alespoň odpustil (ve srovnání s D-F minule) agitku SPD. No … ale ve výsledku volte si koho chcete, ale zkuste se zamyslet nad tím, že Okamura si poměrně dobře rozumí s duem Babiš – Zeman. A Babiš se svými koaličními partnery není nic jiného než slibotechna, za nerušené čerpání dotací pustí cokoliv (ten kdo to reprezentuje je Jourová za ANO). Vzhledem k tomu, jaké osobnosti posbírala Trikolóra v Brně, tak je za mně nevolitelná, politická klika chuligánů a nácků opravdu není státnická výhra.

  1. Ono není moc koho jiného bohužel volit než SPD. Vylučovací metodou jsem dospěl k tomu, že jim to hodím. Z těch stran co se pravděpodobně dostanou do parlamentu, je to jediná alternativa které jsem ochoten hodit hlas. OSD se v koalici s Topkou a černoprdelníkama otáčí fest doleva, plus jejich vstřícnost k zeleným nesmyslům je odpuzující. Od SPD si slibuji, že alespoň trochu bude házet písek do soukolí a zelená agenda pojede pomaleji. Byť je jasné, že možná skončí společně s ANO ve vládě. Proč ne, alespoň budou mít nějaké možnosti něco málo prosadit. Není nejlepší, ale ostatní jsou prostě o řád horší.

   1. Akorát je problém, že Tomio to dělá čistě pro prachy a mockrát ukázal, že je kdykoliv ochotnej změnit názor, když mu to ponese. To samý Babiš. A Babiš je momentálně silně vydíratelnej, protože bez dotací skončil. A EU mu ty dotace momentálně dost škrtí. Sice mu to zatím sanujeme my, ale otázka jak dlouho na to ještě budeme mít peníze. A pak bude Bába buď muset políbit prsten, nebo prodávat svoji prdel každýmu kdo zaplatí.
    Z tohohle hlediska je různorodá koalice možná lepší, protože nelze čekat že by se PaSt a Spolu dokázali na kór moc věcech shodnout.

    1. Svoji prdel a tím i naši prdel.

    2. To je asi pravda, že se pirstan a spolu rychle rozhádají, bohužel ale zrovna na zelených nesmyslech se snadno shodnou, což vidím jako největší problém. Tomio to dělá hlavně pro prachy a aby ho někdo zvolil a on ten přístup k prachům měl, tak musí držet alespoň trochu konzistentní směr. Neslibuji si od něj zazraky, spíš jako takové antisystémové bourání…

     1. Jasně. Nic proti. Důležitý je, že používáš hlavu. Uvidíme, jak to dopadne. Jsem na to opravdu zvědavej. Ne že bych čekal nějaký doom, ať už vyhraje kdokoliv, ale takováhle situace tu snad ještě nebyla. A to pamatuju ještě volby 1990, blahé paměti.

      1. Taky jsem nasranej a vidim to podobne. Ukradbura je aspon citelnej. Kdyz jdu ke kurve, taky se nesmim divit, ze chce prachy. Nicmene, jeji vykon muze byt nesrovnatelne lepsi, nez s nejakou diskotekovou princeznou, ktera pujde za par panaku. ODS jsem volil nekde na pocatku 90ek, dneska uz je to provarena a nevolitelna partaj, ktera lze jako kdyz dolary tiskne. Zbytek se vicemene nestavi proti imigraci a zelenymu xeftu. Takze ty volby jsou, jako kterykoli jiny v Cesku poslednich 10 let. Hrabani se ve srackach a hledani aspon kousku neceho, co nesmrdi uplne.

       1. Jako jo, chápu kam míříš a logiku to má, ale furt se mi nějak příčí vyhánět čerta ďáblem. Podobně musela v roce 1933 uvažovat spousta Němců o NSDAP a v roce 1946 spousta Čechů o KSČ. S některejma věcma je lepší si nezahrávat. Čímž neříkám, že Tomio je něco jako Hitler nebo Kléma, ale to co se shlukuje kolem SPD je silně odpudivá sebranka, co by s chutí zavírala, věšela a znárodňovala. Stačí se zajít podívat na diskuze na stranické sockasítě.

        1. Podobně jako ty musela uvažovat…

         1. Asi jsem linej prolejzat ty jejich diskuse tak nejak vseobecne, u vsech partaji. Obcas omylem kliknu na diskusi na Hovinkach a ta mne ubezpeci o pohledu na prumerneho ceskeho volice. Nerikam, ze jsem vybral nejlip, ale na druhou stranu nechci ztracet cas anallyzanim toho, kdo se spojil s kym a s kym se spoji potom a tak. Tyhle predvolebni koalice jsou pro mou lenost proste neprekonatelnej problem. Taky je to pro mne takovej cejch z minulosti, ze jakmile se nejaky partaje spojovaly, vzdy z toho vysel slepenec neschopnejch. Zkuste mi nekdo nadhodit nejakou alternativu k Ukradburovi a slibuju, ze jednou variantou jsem ochoten se zabyvat.

          1. Tak přímo k němu asi už jen ten Volný. Nic podobnýho už tu asi není :)

          2. Volnej je krupan. Takovej novodobej Cibulka. Na pivo dobry, do vlady nahovno.

          3. V zásadě těm Svobodnejm se Soukromníkama není tak nejak moc co vytknout, ne? Podporovat organizovanej dovoz negrů určitě nepodporujou, stejně jako obecně dáfky a jiný dotace, navopak snížení daní. Žádný ojro, myslim už se tak nějak všichni shodli na vystoupení z uhnije.

           Eště něco?

       2. Zhruba tak to je. U Okamury člověk alespoň ví že je tam pro prachy a víceméně se s tím netají a má alespoň rétoriku, která má hlavu a patu. Jestli se ji bude snažit splnit je jiná, ale pokud chce být znovu zvolen tak se musí alespoň částečně snažit. Zase tak dobrý marketing jako babiš nemá, takže musí něco málo předvést. Prostě mi přijde jako ten kousek hovna co nejméně smrdí…

        1. Marketing má dobrý, to pozor. Ale má menší cílovou skupinu. Tu má ovšem zmáknutou skvěle. Asi líp než Andy, který se musí stále přesouvat, jinam by byl v piči. Začínal jako pravicová strana pro střední třídu a živnostníky, v dalších volbách už byl ryzí levice a v těhle už začíná mířit na národovce a odpůrce EU.

    3. Podle mě je to kec, že by otočil názor. Když něco slíbil, všichni by mu to dali vyžrat a v dalších volbách by byl politická mrtvola a nechceš mi tvrdiž, že když je tak dlouho v politice, že se nechá vyšachovat v jednom volebním období? Tak blbej nejsi ty ani on.

     1. Nechceš koupit hrad? Pěknej, kousek od Prahy. Dám ti ho levně.

      1. shane:
       A to von by ho koupil. Chytrej se nenapálí, on vymyslel ty kompresůrky na vagony…

       1. Nevyplaš mi ho. Jestli to klapne, tak mu pak můžeš prodat ten most, co jsi restituoval v Praze. Ten s těma sochama.

        1. Ten by se mel buchnout vcas, nez zacnou tahanice s jinejma dedicema, po nejaky Judite, prej nejaky konkurecni zaskodnicky akce, ci co v tom jede.

         1. Tak těm jde hlavně o tu arbitráž za vyvlastnění. Že to prej Karel postavil na jejich parcele.

   2. To jsem rád, že nejsem sám. Stejně nikdo žádný pozitivní program nemá. SPD mě alespoň nepovažuje za nepřítele ani já tu partaj za svého nepřítele nepovažuji. V zásadě si myslím, že by měli nadělat nejméně škody lidem, jako jsem já. Takže je mi fuk, co si o mně kdo myslí, Spasitel lidstva je stejně jen jeden, a za ty křivé ksichty eurohujerů mi to stojí.

    1. Jihočech Honza:
     Je to typická „one-man-party“, v čele politický podnikatel. Ví, po čem je poptávka, tak do toho šel.
     *
     Pro všechny zastánce svobo-demo a odkazu morálního ztělesnění V. Havla i všechny antitotalisty doporučuji volit Odvahu, Dynamiku a Sílu. Již dokázala, že dokáže a nedovolí, aby nás sežral medvěd.
     Muhehé…

     :OD

     1. Jen pro zajímavost, koho navrhuješ volit ty?

      1. shane:
       Ano, výborná otázka. Koho, že…?

       Věru není jednoduchá tato volba.

       Co se týká Odvahy, Dynamiky a Síly, s tou jsem měl jasno na jaře 1991 z úvodní stránky novin, prezentující radujícího se výkonného místopředsedu MUDr. Čermáka. Tak velikou roztlemenou držku jsem snad do té doby neviděl.
       A co následovalo, to jsem pocítil na vlastní kůži velmi, když jsem otáčel v ruce 4,40 a přemýšlel, zda si mohu koupit po obědě tatranku. Také jsem nesměl cokoli odložit v zaměstnání na vlastní skříňku (ač to nikomu a ničemu vadit nemohlo), jelikož tak přísně zakázal člen strany, výborný přítel jistého ministra a VŽDY profesionální kariérista (KSČ/ODS).

       Satelity, frakce i podpěry tohoto tělesa jsou pro mne rovněž nepřijatelné.

       Hamáček ve funkci ministra vnitra mi povídal, že usazení majora pistolníka zpět do funkce není jeho problém, bo on na něj ze své výšky ani nevidí. Krom toho tato strana vzala směr kamsi k pokusu o tvorbu 4. demobloku spolu se Zelenými, vlastním voličům plivla do xichtu a ještě blábolí, kterak si bude vybírat, s kým by vládla.
       Jo, ta se mi hodila, když šlo o radar – on málokdo tuší, jak velké svinstvo to mělo být…

       KSČ mi kdysi nutila volit násilím, dokonce jsem absolvoval přednášku, jak se obálka do urná dává a že není dobré udělat ani mrk navíc, nebo bych nemusel třaba dokončit školičku. Fakt se přiznám, že tehdy jsem se na odpor nezmohl – takový jsem byl sráč. Nicméně již několik let volbu této strany nikomu nevymlouvám.

       Aak tu máme asi tak tři kusy one-man.
       Já si volitelnou stranu ale představuju jinak.
       Proto jsem minule „uzemnil hlas“ a dostal to drobek, který měl jisté, že nikam neproleze a nedostane ani prachy za hlasy. Tím jsem stáhl výsledek proti směru všech, co vstoupili do arény moci.

       Nejspíš to tedy opět uzemním; ze svého okolí však znám řadu lidí, kteří to ze strachu z Pirstánu a DB1 hodí pánovi, co řídí „firmu“.

       Rada…?

       :OD

       1. Žádná dobrá rada neexistuje. Debilní národ holt má debilní politiky; jsou pouze věrným obrazem svých voličů, přirozenost nezlomíte (i když pak titíž budou vykřikovat o „těch nahoře“, co jim zase ubližujou, a tvářit se, že s tím nemají nic společného).
        Národ, co se nechá vyhajpovat hejty, bude holt mít vládu hejtrů.
        Národ nahnědlých egoistických sráčů by měl mít v čele pokorné a činorodé filozofy? A jak by se do toho čela asi mohli dostat?
        ANO nevyhraje volby kvůli kampani nebo programu. ANO vyhraje volby, protože ANO jsme my.

        1. deja vu:
         Tak samozřejmě lze patřit i k „lepším lidem“ a nikoli ke stádu. Osvícený mladý šikula, který dostal davy na Letnou, radí volit DB1 a DB2. Tím se zabrání tomu nejhoršímu, že…?

         :OD

         1. Hele, mladej šikula nic nezmůže proti mase českého národa. Já chápu, že zrovna na tomto fóru se koncentrují samí lepšolidi podporující různé bezvýznamné straničky, ale geny místních závistivých netáhlů nepřetlačíte.

          1. deja vu:
           Mladej šikula je typické netáhlo, pokoušel se studovat zbytečný pseudoobor a pak zjistil, že jako vyvolávač hesel se uživí líp. A lidi sypou…

           :OD

        2. Pane deja vu, pokud hledáte nácky, tak jste u Kotleby na špatné adrese.
         Ale zkuste svůj zrak obrátit k bruseli – tam byste moh uspět.
         Zkuste si občas vypnout televizi ….. venku je ještě docela pěkně.
         A čeština je velice pěkná řeč, a obtížná, že? Tak proto si pomáháte cizím jazykem?
         No a s vašimi názory: “ … Debilní národ …. Národ nahnědlých egoistických sráčů …. “ se neztotožňuji.
         Ale vy možná jste, nevím, neznám vás. I když podle vašeho uvažování je to téměř jisté.

         1. Ztotožňovat se se mnou samozřejmě nemusíte.
          A nácky můžete určitě hledat v bruseli – zejména ten NAcionalismus – nic než národ, žádná jiná krev, migrace a tak, to je přece přesnej Brusel :) :)
          Kam na to chodíte, proboha?

          1. Třeba k Orwellovi, který si ve Španělsku na vlastní kůži zažil jak nacionalisty, tak internacionalisty a ví o čem mluví:

           Hlavním principem každého nacionalisty je zajistit více moci a prestiže – nikoli pro sebe, nýbrž pro národ nebo nějaký jiný kolektiv, v němž se rozhodl rozpustit svou individualitu.

           Zarytí fandové EU se dělí zhruba na dvě poloviny – „ekonomické přínosy“, které se každým rokem zmenšují, a právě EU-nacionalisty.

           Ty druhé bezpečně poznáte podle tvrzení z ranku „musíme udělat z EU velmoc“, „nemůžeme zůstat malé státy ale musíme se spojit v EU abychom byli významní na světové scéně“ apod.

           Vás jenom mate, že oni – řečeno s Orwellem – svou individualitu nerozpustili v kolektivu zvaném „České republika“, nýbrž v kolektivu zvaném „Evropská unie“ – v jehož prospěch jsou však extrémně nacionalističtí a to i směrem dovnitř.

           Jediné, co totiž každý nacionalista, natož národní socialista alias nácek, nesnáší ještě více, než vnějšího nepřítele, je nepřítel vnitřní. Včetně separatistů oslabujících svým trháním se jeho milovaný Kolektiv ;-)

          2. Jan Mrcasik
           14.9.2021 v 18:33

           ekonomický přínosy, to sou přesně který?

          3. Přece bez EU by nebyly dálnice a železnice a zastávky a chodníky. Jsi neviděl ty obří cedule s logem EU? ;-)

          4. a co třeba takhle?

           …. autoritativní a vůdcovský princip, sociální darwinismus, kult modernity jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu ….

           to je potom zlatej NAcionalismus?

   3. Kdyz uz jsme u toho pozadi politickych stran: uz se vi, kdo pase Slachtu? Pozoruju, ze v mem okoli mu fandi cim dal vic lidi.

    1. Babiš. Šlachta byl jeho opice už jako policajt.

  2. Okamura je Andyho jediný potenciální koaliční partner. Ještě možná komouši a Příšera, podle některých průzkumů. Pirátostani by museli být masochisti, aby šli s Andym po všech těch hovnech co na ně kydá a Spolu to samý.
   Mimochodem, jestli je pravda, jak tvrdí zemandrtálci, že kampaň Antizeman dostala Ovara na hrad, tak bych byl s tou protipirátskou masírkou radši opatrnej:)

   1. Jedna věc je nasazování fiktivní psí hlavy a pomluvy – a druhá a řekl bych zcela odlišná zveřejňování programu a prohlášení, kterými se politici dotyčné strany nijak netají ani nestydí, jen doufají že si je nepřečtou „ti nepraví“…

    1. Tak Antizeman taky v zásadě nebyl vylhanej, žáno. Tam kde se hraje o emoce může bejt i pravda kontraproduktivní. Lidi obecně mívají tendenci fandit tomu otloukanýmu, do kterého všichni šijou. Tohle se musí míchat veeelmi opatrně.

     1. Njn. Já doufám že se z toho všeho uchytí hlavně ta částka 44Kč/l benzinu, protože kdyby se tohle začalo politicky vířit, byla by z toho politická bomba. Nikdo totiž nemůže okecat, že podle těch materiálů EU je tohle objektivní požadavek GND.

      Doufám tedy, že se to rozšíří, strany se začnou bránit že tohle ony nechtějí, a tím se abstraktní a většině lidí nepochopitelné „uhlíkové ekodaně“ materializují na velmi konkrétní „zdražej benzin za 45Kč/l, šmejdi!“

      Ve Francii to fungovalo – po Žlutých vestách jsou dokonce i Francouzští Zelení proti zdražování paliv a dekarbonizaci (sic!!!)

      1. Tak podpora klesá, to je dobrý. Ale upřímně, zvedání daní se nevyhneme. Sekera je ve futru hluboko a dluhová brzda čeká za další zatáčkou. Jak se bude daň jmenovat je vlastně irelevantní. Blbý je, že to jako vždycky odsere střední třída. Socky maj prd a vataři buď odkloněj, nebo odtančí jinam.

       1. Pozor tyhle daně nebudou součást rozpočtu ČR ale EU… Takže z toho neuvidíme ani kačku… leda na dotacích na kraviny

        1. Ještě štěstí, že je náš premiér miliardář a úspěšný byznysman a dotační prachy nepotřebuje. Oh, wait :(
         Jsme v prdeli.

         1. shane 13.9.2021 v 17:32

          Poněkud divná myšlénka, což?
          Pokud jsou mé peníze již ukradeny, je lhostejné, který miliardář si z nich urve, a kolik, ledaže bych měl k některému osobní sympatie nebo vyšlapanou cestičku.

          1. Cau ygnore. Zaujalo me tve spojeni slov „me penize“.

           Penize vole nejsou tvoje vole. Ty v bance uz vubec ne a jestli mas v penezence nejaky papirky nebo kousky kovu, tak ty vicemene tvoje jsou, nicmene hodnota toho vseho vole, which is what you’re probably referring to in „me penize“, je vole v rukou uplne nekoho jinyho.

           Klidne muze vole zejtra prijit a rict ze tvoje penize byly vole zruseny a ze s tema papirkama si muzes vytrit prdel.

           Vono se to tak nejak vole deje. Nakonec tenhle text vo tom je. Ten se sice myopicky zabejva nejakou jednou figurou kterou nejaka EU mrdka nekde napsala, coz nechapu protoze mrdka in question to muze kdykoli zmenit a taky zmeni, nicmene princip je pomerne jasny. Hodnota „tvejch penez“ pujde do pici. One way or another.

       2. Když už nové daně, tak kdyby si třeba Google vyžral digitální daň, mně to tolik žíly trhat nebude. Tahle „digitální ekonomika 2.0“ je stejně celá postavená na krádeži/přisvojení soukromých dat a v důsledku by tam ti normální = fyzická ekonomika omezili inzerci a ti nenormální = digitální ekonomika se požrali mezi sebou.

        Za mně win-win.

        Navíc když už se pořád naříká o nerovnosti tržního prostředí, tak fakt, že normální firmy platí daně, kdežto digitální firmy nejenže předstírají „sdílenou ekonomiku“ a neplatí nic, ale navíc využívají svoje nedaněné zisky k lobbování za státní represi, šikanu a zákazy těch nedigitálních (viz „ajťáci a eshopy za Lockdown“) je vskutku tak akorát zralý na to, aby se jim to vrátilo jako bumerang.

        1. Yep. Zkurvenej korporátní fašismus. Někde jsem čet, jak se od šedesátých let změnila struktura ekonomika. Že tehdy ještě většinu ekonomiky tvořily malý a střední firmy, většinou s jasným konkrétník vlastníkem a dneska to jsou velký korporáty s nejasnou vlastnickou strukturou, kde vlastně nikdo za nic nenese odpovědnost, navíc jsou Too big to fail. Čísla jsem už zapomněl, ale byly dost děsivý.

         1. Myslím že to bylo na Finmagu ohledně Německa.

          Tam byla ale pointa článku hlavně v tom, že SME firmy řídil majitel který rozuměl tomu, co firma dělá a kdo jsou její zákazníci – narozdíl od korporátních „univerzálních manažerů“ kteří si nikdy neprošli technické pozice ve firmě, nerozumí produktu, nerozumí trhu, nerozumí zákazníkům a nahrazují to tupým regurgitováním cool buzzwordů, které si přečetli v Business Weeku.

          Bavil jsem se před pár lety s člověkem z vyššího managementu který mi doslova říkal, že top management opakuje na schůzích doslova to, co ráno četl v Business Weeku.

          1. Tohle se týkalo především USA. Ale rozdíl v tom moc nebude. USA jsou jen trochu dál.
           A pokud byl majitel idiot a firma krachla, tak se prd stalo. Dnešní korporace stát sanuje, protože jejich pád by ekonomiku poslal do kolen.
           Kapitalizace zisků, socializace ztrát. Vlastně nic nového, podobně fungovala i Britská Východoindická společnost. Tak taky britská armáda a Royal Navy, placené z daní, chránily obchodní zájmy společnosti. Ale tam byl aspoň král jedním z akcionářů.

          2. Vcera jsem debatoval s typkem, co sedi hodne vysoko ve Starbucks, berou od nas ruzne veci. Na ferovku mi rekl, ze cena je zajima az nekde na desatem miste. Nejpodstatnejsi je vydrz vyrobku a rychlost dodani. Masina na kafe dela 100000 kav rocne, musi vydrzet aspon 6 let, lepe 10 let. Navysenou cenu komponentu od nas zaplati zakaznik a to ma Starbucks tak nejak u zadele. Jako jo, chapu ten obchodni model, ale je to uplne jinej svet proti nemecke logice.

          3. U tohohle typu výrobků určitě. Starfucks je jedno, jestli je kafe bude stát o tisícinu centu víc nebo míň, hlavně aby mašina jela. Prostoje je to, co je drahý.
           Do jistý míry to mám podobně. Cena není tak důležitá, jako parametry a kvalita. Samozřejmě rád nakoupím levně, kdo ne? Ale ne za každou cenu.

          4. Jak rikam – chapu ten model. Jen je jinej, nez mame v Evrope. Napriklad velky tema je cisteni masiny. To si kafemasina dela samozrejme sama, ma na to kyselej a zasaditej roztok. Pokud delame pro Thermoplan, Melitta, Franke, Rex Royal a dalsi a dalsi evropsky etablovany firmy, tak nejdulezitejsi je aboslutni hygiena. Proste se delaji specialni testy s bakteriema a nesmi tam prezit lautr nic. Amiky zajima rychlost. Hlavne ta rychlost. Tepelny cidlo, ktery reaguje na cistici roztok o 0,3 sekundy rychleji, je proste tema. Na bakterie sere pes.

          5. Já si to pamatuju z Mekáče. Rychlost je podstatná, protože když se ti vytvoří fronta, tak od určité délky už zákazníci začnou odcházet, resp. přestanou přicházet, a ty přijdeš o jejich peníze.
           Samozřejmě, tenhle model má smysl ve fabrikách na občerstvení jako KFC nebo Mac, kavárny nebo třeba Paul fungujou jinak, tam tě omezuje spíš doba konzumace, během který zákazník blokuje stůl.

          6. Starbucks nebo Mac

          7. Ostatně, podobně fungujou třeba výčepy piva na stadionech. Tam taky potřebujou pípy s velkým průtokem. Kdyby točili jako Pepa na Růžku, tak prodělaj nejen kalhoty, ale i košili, trencle a ledvinu.

          8. Jasny, nicmene, jinak se na frontu u Meka hledi v JuEs a jinak v Evrope. Nerikam, ze tam nebo onde je to lepsi, nebo horsi, protoze ti jedni hledej na hyenu a druzi na nervy, ale je to takovej typickej pohled, kterej pak funguje i u Gryndylu a tak. Je to i jeden z duvodu, proc verim tomu, ze Evropa si pod sebou tu zelenou vetev nakonec podreze.

        2. „Když už nové daně, tak kdyby si třeba Google vyžral digitální daň, mně to tolik žíly trhat nebude.“

         – určite nebude trhať žily ani Googlovcom. Proste tie dane rozpočítajú do platieb za Mapy, vyhľadávač, prekladač, …… a ani neviem čo ešte, …… a ovčania budú natešení, ako bol Google ojebaný.

         Predstava, že AKÝKOĽVEK podnikateľ platí dane zo súkromných úspor, a nie z peňazí zákazníkov — je stará ako kapitalizmus.

         1. Podstata je, že ty nejsi zákazník Googlu, takže ti může být jedno, že zákazníci Google si připlatí.

          Zákazníci Googlu jsou totiž ti šmejdi, kteří si kupují kradená data o tobě společně s vědeckým návodem jak tě efektivněji manipulovat.

          Opravdu ti trhá žily, že tito „zákazníci“ si připlatí?

          1. Zákazníci Googlu jsou i ti, co mu platí aby se jejich stránky objevily ve vyhledávání na první stránce. Ty data
           o uživatelích moc nezajímají. Ale na tom co si napsal to nic nemění.

          2. “ ty nejsi zákazník Googlu, takže ti může být jedno, že zákazníci Google si připlatí.“
           – aha, asi perpeetum mobile. A kto tak asi platí prašule, ktoré platia TÍTO zákazníci Googlu ???

           a opakujem :

           Keď Google zavedie platby za Mapy, vyhľadávač, prekladač, …… a ani neviem čo ešte,…. tak sa staneš jeho zákazníkom aj ty. Asi.

          3. Google mapy stojej za prd. Mapy.cz jsou mnohem lepší. K vyhledávačům je alternativa už dnes a pokud padne dominance Googlu, tak se do nich přelejou prachy a dostanou šanci se rozvíjet. Gmail je jeden z tuny jinejch
           Zbytek „služeb“ Googlu není nic, bez čeho by se člověk neobešel a BFU je stejně většinou nevyužívá.

          4. Mam ted do prace objizdku. Vzhledem k tomu, ze je to oprava nemecke silnice (komplet odfrezovani, odbagrovani az na podlozi, nove chodniky, kanalizace, atd…), tak v Nemecku je to na dva tejdny, v Brne v Lisni to samy rok a pul. Mapy.cz o objizdce ani tucha, Waze dtto, jen Google hned prvni den navrhl aktualni objizdku.

          5. Nestanu, nejsem exhibicionista abych používal služby Google.

           Mapy má lepší OpenStreetMaps a seznam (a stejně je vždy digitální hygiena nazadávat přesnou adresu z/do, ale jen město nebo vedlejší ulici či čp)

           Vyhledávač má soukromnější a méně manipulatitivní DuckDUckGo

           Překladač má na slovanské jazyky lepší Yandex

           A každopádně unifikace a centralizace jsou čistokrevné zlo z tolika ohledů, že je jen rozumné používat na každý účel jinou firmu a poskytovatele.

          6. (Yandex jsem neznal, dík!)

          7. No třeba Google Workspace rozumnou alternativu nemá, vyhledávání na DuckDuckGo je bez kontextu zájmů uživatele poměrně dost nepřesné, hlavně při hledání hodně technických pojmů – programování atd. Mapy.cz jsou dobré do okamžiku vyhledávání trasy, po ČR ale budiž, v zahraničí podle mé zkušenosti vždycky vyhraje Waze/Google Mapy. Waze je ale na západ od našich hranic technicky vzato nelegální, protože DB hlídek a radarů. Nejlepší překladač, který existuje je německý DeepL, jenom čekám, kdy je Google koupí.
           Existuje krásná poučka – If it’s free you are the payment.

          8. duck duck go je náhodou dobrá alternativa, onehda jsem něco hledal o pirátech a google nenašel nic. Říkám si takovej orwell zas není, někde to musí být, pamatuju si to že jsem to četl, napsal jsem to do duck duck go a jak říkáš, ten nezná moji historii hledaní a buch hned první odkaz byl to co jsem hledal. Takže google jede brutální cenzůru, jenže to bublinoví pražští kavárníci nepochopí.

          9. P.S. A stran dalších „služeb“ Googlu bych si dovolil vřele doporučit výtečný článek z Krabice: https://krabice.wordpress.com/2021/01/08/digitalizace-vzdelavani-s-google-je-zlocin-na-detech/

          10. Jako prekladac pouzivam DeepL. Je vyrazne lepsi, nez Google.

          11. Proč bych se měl stávat zákazníkem googlu? Pustím HereGo nebo sygic a jedu i bez toho slavnýho googlu.

          12. tvl zákazníci googlu jsme všichni, protože mu platí firmy za pořadí ve vyhledávači, a od těch firem kupuje – kdo asi? Ať už na to koukáš nebo ne, v ceně výrobků a služeb se to projeví, páč náklady na marketing.

           Zákazníkem googlu je v podstatě i bába, co má doma jako vrchol komunikační techniky telefon s rotačním číselníkem.

          13. Zákazník je IMHO ten kdo to platí, což jsou inzerenti. Běžný návštěvník Googlu je v tomhle případě spíš pouze aktivum Googlu.

          14. Tá babka je zákaznikem Googlu asi tak jako su já zákaznikem policajta.

  3. Je mi úplně jedno, koho posbírala Trikolora v Brně – protože já v TSS volím a kroužkuji Svobodné ;-)

   Koho tedy budete volit vy, že jsem tak smělý? Někoho, kdo je sice pro ekodaně a GreenNewDeal – zato je salonfähik?

   1. Salonfähig, prosím pěkně :) Ostatně neslušné je volit právě levicový hnůj, ne?

    Zpět od úchylek k volbám — já už delší dobu konsistentně tvrdím, že TSS je (sice naprostá hrůza a svinec, ale) jediná možná letošní volba. A dodal bych, že pokud z těch, kdo „by je volili rádi, ale bojí se jim hodit, aby hlas nepropadl“ aspoň půlka přestane blbnout a prostě je zvolí, bude po problému, nepropadne nic.

    1. „fandím Slušným lidem“ a velmi mně fascinuje „názorová konzistence“ Koudelky, třeba to ve spojení s polo-nácky nakonec na ten ústavní dosáhne. Je to o realismu či odhadu budoucího každého soudruha, já si vybral salón (Fialu) místo osvědčených slibotechen a politických podnikatelů Pitomiova formátu.
     Vaši preferenci Vám neberu a osočovat nebo hádat se opravdu nechci, poznámka směřovala k tomu, že racionálně umím pochopit tzv. „menší zlo“/kompromis, ale nechápu, proč relativně inteligentní lidé s rozhledem mohou udělat deal „slib benzín za 30 nebo buřty za padesát“ a máš to doma, ale praxe potom je čerpat dotace s Babišem.

     1. Já ODS volil celkem dlouho, ale dnes už to nejde

      – protože podporují přesně to svinstvo, jemuž je tento článek věnován (dokonce možná víc než sám estébák)
      – protože prakticky jednohlasně a s velkým jucháním hlasují pro totalitu (Fiala osobně se tomu vyhnul, ale to je pořád něco jiného, než kdyby jako slušný člověk zvedl ruku proti)
      – protože jsou v jednom volebním bloku spolu s TOP a Lidovci — ti jsou přece (spolu s Piráty) asi nejhoršími hoplofoby na české politické scéně. Než TOP nebo KDU, to fakt raději toho (naprosto šíleného a řvavě socanského) Pitomia :(

     2. No a já zase věřím, že Fiala/ODS si musí parádně politicky rozbít hubu aby je to vyléčilo z představy, že pravičákům a konzervativcům mohou vysloveně se smíchem kálet na hlavy, aby mohli podbíhat levičákům, Zeleným a progresivcům, a ono jim to projde protože na pravicové voliče má ODS odvěké feudální právo.

      1. ODS nebyla nikdy moc pravice a konzervativní byla akorát tak hubou. Na bankovním socialismu nebo regulovaným nájemným toho pravicového moc nenajdeš.
       ODS byla maximálně tak pravej střed a od devadesátek už ani ten pravej.
       V tomhle směru je Fiala vcelku konzistentní a realista. Češi opravdovou pravici nechtějí. Pár pokusů v tomhle směru proběhlo a skončily debaklem.

       1. Tak zrovna tohle je relativní, že. ODS nikdy nebyla AnCap ani libertariánská, ani minarchistická, ale třeba při střetech VKst se Zemanem či Havlem na počátku 90tek byla ODS zcela jednoznačně výrazně, výrazně více vpravo. Jediná vpravo z parlamentních stran. I v porovnání s KDU a tak. A mezi slepými jednooký králem.

        Osobně mám za to, že tak výrazný posun doleva, že tohle zcela přestalo platit, nastal teprve za Topolánka.

        1. ODA vám jaksi vypadla z paměti. Pp. Kroupa, Ježek ani Bratinka country hity s bratry Helbigy nehráli, ani nešli dělat do představenstva České pojišťovny poté, co jí za její vlastní peníze prodali Kellnerovi.

         1. Mám tak nějak zafixované, že ODA byla šíleně vnitřně rozhádaná, trpěla na frakce a odchody právě k ODS, a dokonce mám pocit že ani programově nebyla tak vyhraněná.
          Pletu se?

       2. Zajímavé, že největší úspěchy ve volbách měla ODS vždy s výrazně pravicovým programem, že jej vždy po volbách hodila do koše, je jiný problém.

    2. Namisto „Salonfähig“ se spis setkavam s tim, kdyz mi kolegove pred nejakou dulezitou schuzkou s nejakym partnerem reknou „…und jetzt wieder ohne Fäkalsprache bitte…“ :-)

    3. Nebojím se, že můj hlas propadne, ale toho, že půjdou s Babišem. Nechci jakkoli toho estébáckýho ksindla podporovat.

 9. Bohužel toto není konečný stav ale začátek. Tahle daň bude celkem ostře růst. Dostal jsem se ke článku (bohužel už ho nemůžu najít) který propočítal dopady těchto daní v jejich konečných hodnotách. Vycházel tam litr benzinu na cca 90kč a kwh na cca 17-20kč. To znamená že evropa pojede ekonomicky celkem ostře z kopce a stane se úplně nekonkurenceschopná. Jsem přesvědčen, že to je cílem, dostat Evropu ze hry a v podstatě ji ekonomicko/sociologicky zlikvidovat.

  1. Tady je jediným řešením prostě těm mizerným grázlům to výpalné neplatit vynakládat čím dále tím větší úsilí na hledání (a nalézání) cest, jak platit berně co nejmenší — úplně ideálně žádné.

   Samozřejmě, za různých podmínek to jde v různé míře; u berní z příjmu to enormně závisí na oboru, u berní z obratu, pardon, DPH, je řešením nákup všeho, co jen trochu lze (což je třeba s palivem velký problém, ale je to snadno řešitelné s většinou potravin) nikoli přes supermarket od Bureše, ale přímo od známého farmáře zpoza kopce, když už nemáme vlastní (zrovna včera jsme z vlastního nahrabali brambory, mohly by vydržet do jara). Atd. atd.

   1. Problem je, ze stejne, jako za kazdeho jineho dobreho fasismu na nasem uzemi, nejaktivnejsi v jeho prosazovani byli a budou zase, nasi ochotni spoluobcane. Takze zatimco nekde v USA a Cine se budou chechtat, tak my se budeme hadat s mistnimi curaky, co „jen delaji svoji praci“.

  2. To jsou v podstatě likvidační ceny téměř pro všechny. Necelejch 6% světa, co je Evropa, tak půjde totálně do prdele.
   Je to pár měsíců, co jsem hodil řeč se sousedem, co bydlí kousek od nás. Přišla řeč na Green deal a EU ekošílenství. Říkám mu, celej svět od Číny, Indie, Afriky, Jižní a Severní Ameriky na to sere a my se tady budeme bičovat? A on na to. Někdo s tím musí začít. Bydlí s rodinou v novodřevodomku, na záchod choděj na kadibudku, protože je město odmítlo napojit na vodu i kanalizaci (údajně kapacitně nestíhá ČOV). Každý významný datum mu visí přes celý okno vlajka EU. Asi takovejch debilů bude víc.

   1. Má soused eurohujer auto, nebo jezdí všude na kole?

    A čím se živí?

    Zajímala by mne sonda do sociologie takového člověka…

    1. Asi je to profesionální aktivista Peszyński. Krom něho snad nikdo tak blbej, aby vyvěšoval vlajku eu, není. :-D

     1. Pičínskej to není, to je extra idiot.

      Normální funkční rodina, dvě děti v preputernálním věku.

      Logistika dopravy.

      1. …prepubertálním…

    2. Prostě víra. To úplně stačí.

     Podobně bychom se mohli pozastavovat nad člověkem, který se chová podle pravidel, jež pro něj údajně sepsala nadpřirozená bytost, s níž chodí pravidelně komunikovat do objektů k tomu určených, atd.

     On ta pravidla dodržuje, zasypává hovna vápnem a je přesvědčen, že díky tomu to se světem dobře dopadne. Jakákoli argumentace nedává smysl.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017