Otesánek má hlad - zpět na článek

Počet komentářů: 129

Přidat komentář
  1. Jen jenom přidám že je to principiální „mustr ovšem naroubovat to na veřejnou (pa)službu tak je to majstrštyk s „debilizovanými. :-))
   https://www.facebook.com/TVSALINGRAD/videos/461169149333727/

 1. Plně souhlasím.
  Ještě bych dodal, že pokud mají málo, tak bych jim povolil reklamu a adekvátně ke zvýšeným příjmům snížil výši daně z pohledu na Českou televizu…

 2. Mě od nich přišel loni ten dopis kde adresáta vyzývaj, aby se udal že má televizi.
  To že maj přístup k seznamu oděběratelů energie jsem věděl, ale přečetl jsem si ten zákon a je to docela hustý.

  Oni totiž když pošlou tu výzvu a adresát na ni neodpoví čestným prohlášením, že televizi nemá, tak mohou automaticky předpokládat že ji, přihlásit ho jako plátce a začít to vymáhat. Ještě jsem neslyšel, že by to praktikovali, ale tu možnost mají.

  Kreténi ale mají dost neaktuální data. V mém případě jsem v době kdy mě ten canc přišel na sebe neměl nikde psanou elektriku už přes rok.

  A vzhledem k tomu, že v tom zákoně je napsaný, že tu výzvu mohou napsat odběratelovi el. energie, tak jsem jim na to odepsal, že na sebe nikde psanou energii nemám, ať si aktualizujou databázi a tudíž je ta jejich výzva co mě poslali neoprávněná.

  1. A jak Vám byla ta „výzva“ doručena?

   1. Ty jo teď si tím nejsem jistý, ale mám pocit že to bylo možná i do datovky.

    1. No jestli máte datovku jako FO, tak to pak jo, to mají doručeno.

  2. Takových čestných prohlášení nasere každý kýbl. V čem je problém? Btw.: Jak zkontrolují jestli máš/nemáš televizi?

   1. V principu. Proč bych měl psát povinně nějaké čestné prohlášení na výzvu, která je sama o sobě neoprávněná?

    1. Kuci, sakra… vy jste oba jako mali. Tady prece nejde o nejakou logiku. Tady jde o ZAKON. Oni neco chteji, ja s tim nesouhlasim, tak s vyuzitim jejich vlastnich zbrani s nima legalne vymrdam a dal to neresim.

     1. Obávám se, že to budou chtít patchnout jako „osobu blízkou“. Nedávno mi přišel canc od rozhlasové mafie, a krom „Čestného prohlášení“ tam dole byla ještě zajímavá možnost podle nějakého zákona vyzvat k vymazání mých údajů z jejich databáze. Zkoušel to už někdo? Jaká je vůbec další obrana, když mám někde pozemek se zavedenou elektřinou a tahle rádiová a TV mafie začne vyzývat? Taky se tam píše, že jsou propojené databáze antičeského rozhlasu a antičeské televize, takže když ovčan dá jedněm, asi po něm hned jdou hned i druzí.

 3. Jak se vůbec platí takové koncisionářské výpalné? Cca před 12 lety nám přišel dopis, že máme platit. Tak jsem napsal čestné prohlášení, že telku nemáme. O rádiu jsem jim nic nepsal. Očekával bych tedy, že budou chodit nějaké složenky nebo tak něco. Ale od té doby nic. Nemůže se stát, že mi ty zmrdé jednou pošlou nějaký nedoplatek+penále ve statisících?

  1. Ne. Protože nebudou mít prokázáno. S elektroměrem je to finta na vystrašený plebs. Já jim sdělil, že žiju ve společné domácnosti, ve které už poplatek placen je. A fyzická osoba „nemůže“ platit dvakrát. Jenže kdybych chtěl fakt vysírat, tak bych se jim na jejich „písemnou výzvu“ pěkně vybodl a řešil bych je až při jejich pokusech o vymáhání. Ten jejich papírový canc s lhůtou totiž mé osobě nebyl oficiálně doručen (vhození do schránky se fakt nepočítá).

   1. „žiju ve společné domácnosti, ve které už poplatek placen je“ teď už ti šmejdi chtějí uvést rodné číslo a jméno toho plátce

 4. Chválím pojmenování: Daně z přijímačů
  I můj názor je, že je to v širším slova smyslu daň.

 5. Ten titulek je přesnej, Otesánek má hlad. Pro naplnění veřejnoprávní úlohy by stačil jeden – JEDEN – televizní program, normálně jako v rádiu každou hodinu zprávy a mezitím nějaká ta publicistika (styl ČRo Plus). Když kouknu do dnešního programu, tak je to Sama doma (!), Abiturientský večírek, Nemocnice na kraji města, Ferdinandovy zahrady, Zavolejte porodní sestřičky, AZ kvíz, pak teda Černé ovce a zprávy, to bych asi nechal – jinými slovy 95 % programu je na hovno a lze to nahradit sledováním komerčních kanálů, internetu nebo četbou klasiků.

  Takže je to jako s rozpočtem: nejdřív ukažte, že chcete a umíte šetřit, a pak se můžeme bavit o výši poplatků. Ačkoli to by už vlastně nebylo vůbec potřeba.

  1. @HonzaV
   NIMBY
   Na Čt24 se jistě doslechnete jak je třeba šetřit a nezvyšovat daně a propouštět státní zaměstnance za mohutného přitakání redaktora.
   Kdybyste mu na závěr suše sdělili, že to platí i pro jeho ČT a že poplatek zůstane stejný, TV ušetří 5 % a 5 % zaměstnanců bude propuštěno a to tak aby mzdové náklady poklesly o 5 %, ne že outsourcují nějaké činnosti.
   A zveřejnit výši a typ smluv, aby to tam nebyl samý OSVČ redaktor s paušálem místo zaměstnanců…

   1. Dobře Vy!

   2. Když jsem ještě koukal na Tv, bavilo mne počítat, kolik lidí se účastní výroby i celkem banálního pořadu (a pak to srovnat s pár lidmi, které potřebovaly komerční stanice).
    Nauč se, synečku, hospodařit…

    1. Vážně?
     Já měl dojem, že ať to bylo cokoliv, tak to vyrobila tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského…

     1. Těch jsou na Kafkách čtyry patra o plná kakárna.

    2. těžko říci a těžko posuzovat efektivitu výroby pořadů jen podle vypsaných „židli podržel“ a „losa krmil“ v titulkách. je to efektivnější když židli podrží a losa nakrmí třeba zvukař?
     tím jinak nerozporuji, že je česká televize podivuhodný moloch a dle mého názoru mimořádně rozbujelý a schopný spotřebovat prakticky neomezený budget.

  2. tak nějak. estrády, taneční soutěže, seriály, sport, doblba opakované filmy pro pamětníky…
   ostatně nebyl bych tak tvrdý, kanály bych nechal dva. jeden zpravodajský co by furt dokola v celou vysílal půlhodinový zpravodajský blok (průběžně aktualizovaný) a druhou necelou půlhodinu vzal nějakou zprávu podrobně a pět minut souhrnu zpráv v angličtině, a druhý kanál by měl nějakou tu strukturu posbíranou z ostatní žurnalistiky od komentářů po dlouhodobé projekty.

   1. Vono je to na jinejch stanicích jiný? Ale všeho do času, mladý a mladší už na TV vysílání skoro nečuměj a jedou ve streamu. TV je zábava pro důchodce a max husákovce. Příroda to vyřeší.

    1. když je to na stanici, která po mě nic nechce (je placená nebo se uživí prodejem reklamy), pak ať si dělá co chce.
     ano, televize je z pohledu dospívajících „babiččina krabička“.
     ano, všechny zprávy můžeme najít na těch internetech. jenomže to neumíme, čteme jen to, co nás zajímá (za aktivní asistence robotů co nám podstrkují to, co by nás mohlo zajímat). čímž se propadáme do bublin a obecné povědomí se jaksi vytrácí. z tohoto důvodu je ideální aspoň jednou týdně přelouskat výtisk papírových novin od první do poslední stránky (ne tedy blesk, žánop, něco, co se trochu snaží být novinami, ale kdo dneska kupuje papírové noviny?), nebo aspoň párkrát do týdne shlédnou v televizi hlavní zpravodajskou relaci nebo hluchý čas v autě po dálnici či v poskakující zácpě poslechnout zpravodajství v rádiu.

    2. Hm, stat to vyresi tak, ze matlafounari platit budou a na porady se nikdo divat nebude, takze nebude ani kritika.

     1. Není počítač (včetně tabletů) zpoplatněnej už teď?

      1. Puvodne to platily jen ty PC, ktere mely televizni kartu. Ale jestli probehla novelizace, to nevim.

     2. Tak v nepatrne slusnejsi spolecnosti by spolu s poplatky mel byt spojen i vliv na jejich asignaci. Tedy fajn, poplatek zaplat, ale urci si, kteremu mediu pujde.

      … z toho by na Kavkach byli slusne na prasky :-)

      1. Na stesti pro Kavky nejsme slusnejsi spolecnost. Mame trzni hospodarstvi a i oni se snazi utrhnout, co se da.

   2. Tak jako zase nějakej ten kanál ekvivalentu National Geographic, většinou aktuálně na dvojce taky není marnej. Cestopisy, wildlife, Hitler, zrychlené vyšetřování nehod a tak. Akorát mi sere, že se do těch novejch dokumentárních pořadů cpe masáž o voteplování a vymírání druhů, a v geopolitických dokumentech upravuje historie aby vyšla správně.

    Takže suma sumárum je to taky vo hovně.

    1. A v dokumentech o Hollywoodu jsou zase samý feministický sračky případně negrofňukání

 6. Cestne prohlaseni, ze nevlastnite mobilni telefon pujde vyplnit a odeslat pouze pres mobilni aplikaci.

  1. Bez otravných reklam s registrací :-)))

 7. Asi budu divnej, ale Radiožurnál mám rád.
  V autě asi nic jinýho neposlouchám. Občas je tam ku slyšení zajímavý host a ráno s oblibou grilují politiky s ohledem na aktuální témata.
  Z rozjuchaných komerčních rádií a reklam bych se ráno asi poblil.
  Nejhorší hnůj je Frekvence 1.

  1. Mě by kecání v autě rušilo. Buď bych se nesoustředil na řízení, nebo na ty pindy. Potřebuju muziku. Takže rádio a minimem keců. A aspoň 4, abych moh přepínat, když žvaněj.
   Ale souhlasím, Frekvence 1 je peklo a peklo vždycky byla. Akorát v devadesátkách byl dobrej ten noční hudební proud asi od jedný ranní a v pátek a v sobotu byly srandovní písničky na přánì tak kolem desátý, když tam volaly přiožralý ženský přešlý životem a zhrzený v lásce.

   1. Já, když v autě žvaněj, přepínat nemůžu. Pořád dokola pořady o vaření, nakupování, cestování, vztazích, auto moto revue s radami jak bezpečně řídit…

    A ještě k tomu je to dražší, než koncesionářský poplatky.

    1. Ted jsem jel domu a slysel na Bavorech, ze ministr to spocital a bude chtit po zelenych teroristech 1,4 milionu ojro nahrad za hasice, policisty, svoji naladu a tak. Nektery kecy z radia spravi den.

     1. Sysop 24.5.2023 v 16:38

      To zírám.
      Pokud ministrova snaha alespoň částečně dojde naplnění, je v Bavorech svět ještě v pořádku…

      1. No taky mi malem vypadlo ucho, kdyz jsem to slysel. Ale mel jsem dneska docela frcak, tak mne uz nanapadlo si to pohledat na nemeckych webech. Nekde to urcite bude k precteni.

   2. Jako sváteční řidič tedy v autě raději poslouchám motor a co se děje kolem.

  2. Asi budete. Jelikož v v autě taky poslouchám téměř výhradně ČRo a divnej rozhodně jsem.

   1. přimlouvám se spíš za čr plus. sice se radiožurnál ohledně playlistu proti devadesátkám výrazně zlepšil (normalizační pop je tam už vzácností), ale pro hudbu chodím jinam.

    1. Já teda jedu plus. Něco se občas dozvím. Často se pobavím propagandou, sugerováním správných názoru při rozhovorech paní Tachecí, či zapáleným eurohujerstvím soudružky Rakušanové. Na radiožurnál přepínám, když už opakují z rána nebo jsou sračky o Ukrajině již příliš dlouho roztírané. To vše bez reklam, za to jsem ochoten přiměřenou daň akceptovat. Ale za bednu fakt ne a doma jsem prostě prosadil, že televize nebude. Na baráku je vždy dost práce na to, aby se mrhalo časem u televize a navíc takových nevalných kvalit. A ještě za to platit..

     1. ano, na plusu mě točí tři věci:
      – utínání rozhovoru v půlce věty „říká xx“
      – nekonečné a příliš hlasité „džingly“
      – hudební šum (dramatický podkres?) činící mluvené slovo hůře srozumitelné“

      1. a na dlouhé cesty mám rád vltavu. ne tedy úplně všechno, ale většinu.

       1. Lukas B.:
        a na dlouhé cesty mám rád vltavu
        +1

        1. A sakra…. kuci buci ;-)

       2. Lukas B.
        Nevím.
        Do Boršova to zase tak dlouhá cesta není a do Děčína to baví málokoho.

      2. utínání rozhovoru v půlce věty „říká xx“
       – to zase chápu, úplně vidím jak se vteřinová ručička blíží ke dvanáctce, časový znamení už pípá a host se ne a ne dovykecat. Nedivil bych se, kdyby za přetažení do další hodiny byly pokuty nebo aspoň plísnění šéfredaktora a trestné klekátko s N konektory. ČRo plus poslouchám prakticky denně v autě a když „jde do tuhého“, bojím se snad víc než moderatizátor, že se to nestihne :)

       1. tomu rozumím, ale proč je potřeba utnout zpovídaného v půlce věty (nadechnutého k tomu aby řekl to podstatné) a pak se dvě minuty vykecávat kdo to byl a jaké pořady následují? nebylo by snad lepší to předtočit a prostříhat – notabene když se ten rozhovor protočí za den čtyřikrát a aktuálnost přímého vstupu je zajímavá poprvé?

        1. Lukas B.
         Přesně.
         Časová tíseň pomine jako proutku mávnutím.
         Opakování je prý matka moudrosti, ale když mi jsou stejné plky předloženy dvakrát denně a druhý den znovu, jsem z nich spíš zblblý.
         Kolega tomu říká preventivně nasírací opatření – když cestou na stavbu poslouchá dvacet minut ČRo plus, přijede tak nasraný, že už ho během dne nic nerozhodí.

        2. Jo, to souhlas.

 8. Za ty divné – Radiožurnál, případně DDur poslouchám v autě, z ČT sleduju dost archivní věci, takže bych koncesionářský poplatek platil i dobrovolně, ač dnešní televizní programy nesleduju vůbec.
  Každopádně poplatek 45/135Kč, který se od r. 2008 nezvyšoval, bych nepřirovnával k Otesánkovi; spíš televize/rozhlas postupně vychrtly. :-))

  Tržně konformním řešením je prodej, zakódování/reklamy, vládní vlnku nepotřebujeme. Potud souhlas. Ale je to marginální problém, víc mě trápí vyšší statisíce odvedené každý rok na daních než ty dva litry na média nebo na dálnice. Neúměrně se jim věnuje pozornost.

Napsat komentář

D-FENS © 2017