Otesánek má hlad - zpět na článek

Počet komentářů: 129

 1. Telka ani rozhlas není psaný na mě a kdyby byl, tak bych ho dávno zrušil. Jediné, co by mi trochu dávalo smysl, kdyby se jednalo o polatek za distribuci televizního a rozhlasového signálu a byl spravedlivě rozdělen mezi všechny provozovatele přenosový sítí a byl účelně použit na rozšiřování a zkvalitňování pokrytí. Ale i k tomu bych měl jisté výhrady. Konkrétně MUX s programy ČT resp. blbě navržená jednofrekvenční síť trpí častými výpadky v místech se silným signálem z několika vysílačů. Pro ČTÚ je to neřešitelný problém a moc dobře to vědí.Celé slavné DVB-T2 je šité horkou jehlou. Nemám jediný rozumný důvod pořizovat satelit kvůli programům ČT. Kdykoliv a komukoliv jsem schopen prokázat výsledkem měření od ČTÚ, že příjem ČT prostřednictvím DVB-T2 nefunguje jak má, přičemž chyba na straně anténního systému přijímače byla vyloučena. Podobné je to s příjmem DAB signálu. V členitých oblastech je nutné používat venkovní antény a o příjmu DABu v autě ani nemluvím.
  Něco jako platit za příjem přes internet na mobilu nebo v počítači, ať na mě ani nezkouší. Já je o tu službu neprosil. Zařízení, které nosím v kapse se stále ještě jmenuje a prodává jako mobilní telefon, opakuji telefon! Až budu mít zájem, stáhnu si placenou apku. Je to jejich kaše.

  1. Technická: Stát nevlastní přímo téměř žádné terestriální informační telekomunikační síťové technologie, veřejné už vůbec ne, všechny zůstaly majetkem „za hubičku“ privatizovaných společností. Těžko je teda může zpoplatňovat, když jsou soukromý komerční kapitál.
   Výjimkou je jen pronajímaná kapacita v účelových sítích liniových staveb patřících státu, jako je např. železnice, dálniční síť, některé produktovody a energovody a pod.
   Dokonce dávno neexistuje ani bývalá samostatná armádní telekomunikační síť, technologie ponechána morálně zastarat byla jen odstraněna, stožáry a objekty privatizovány či převedeny na civilní veřejnou správu. Bývalá vojenská kabeláž, dnes použitelná již velmi problematicky, nenávratně zničena. Včetně bývalých zodolněných telekomunikačních center, které zneužívá antikomunistická propaganda, ačkoliv fyzicky mohly sloužit k obraně státu obecně, bez ohledu která politická chunta výkonný státní aparát ovládala.

   Přenosové a distribuční sítě jsou součástí energetiky. ČEZ má takto pojmenované i dceřiné společnosti a ve fakturaci samostatné položky.
   Co s tím má společného veřejnonápravný mediální teror?
   Telekomunikační datové sítě, ani sítě vysílačů terestriálního pokrytí provozované spoustou nejrůznějších „poskytovatelů“ telekomunikačních služeb žádnou zmíněnou kategorizaci nemají a s ČTv nebo ČRo nemají nic společného.
   Drtivou většinu potřebné telekomunikační kapacity stát kupuje od soukromých komerčních poskytovatelů, pro ČRo a ČTv to je největší položka rozpočtu.

 2. Nechápu, proč se dodnes někteří lidé zabývají Českou televizí a nějakými poplatky. Já o tom v podstatě nic nevím 31 let. 31 let telku nemám, nekoukám na ni ani jinde, v životě jsem poplatek nezaplatil a nebudu ho platit. Když se ozvou (jednou za pár let, napíši jim, že přijímač nemám a nemíním mít a nemíním nic platit). Proč to tak neudělá každý?

  1. Protože sou vemena, včera sem omylem viděl kousek pořadu Vyprávěj a zrovna tam byly volby. Nikdo za plentu nešel a proč? Protože jsou posraný. Kdyby šel každej za plentu tak jsou soudruzi v piči. Stejně jako ta šaškárna s vejrem. Bylo to do nebe volající zmrdstvo a stejně vovce poslouchali jak divý. A ted znova sláma v kravíně a ještě větší zmrdstvo a vovcí je víc a víc. Jediný pozotivum je, že vovce sou votečkovaný a maj to za pár. Doufám, že se jim možná rozsvítí až jim doje papír s narukováním do mlýnku. A budou jezdit konzervy s debilama zpátky z fronty.

 3. Česká televize mi silně připomíná moji někdejší interakci s cigošem(pozor, neplést s cikánem či romem, viz[1]) na benzince:

  C(igoš): Chceš prsten?
  J(á): ne-e, děkuji.
  C: „Pravý zlato, podívej!“, ukazuje mi jakousi monstrozitu
  J: Velmi pěknej, ale já prsteny stejně nenosím, takže ho fakt nepotřebuju.
  C: Chci ti ho dát! Je to dárek!
  J: Opravdu ne, děkuji.

  Cigoš mi švihl prsten otevřenejma dveřma do auta…

  J: oukej, dobrý no. Tak se mějte.
  C: Hej! Ale mohl bys mi dát za ten prsten nějaky prachy!
  J: Já žádnej prsten nechtěl a nechci!
  C: Alespoň tři kila!
  J: Kurva říkals že je to dárek, tak jaký tři kila?!
  C: Tak mi vrať ten prsten! Buď prachy nebo prsten!!

  Tady jsem si začal kontrolovat perimetr a cigošovy spolupracovníky, aby nedošlo k nežádoucímu vývoji. Prsten jsem nalezl zatímco jsem neustále kontroloval, zdali mi cigošův tým neposkytuje nějaké své další služby. Shrábl prsten, a otráven neúspěchem mi ještě vynadal, a odešel.

  [1] — cigoš není rasistické označení, jde o gender. Jde o jedince identifikujícího se jako mimořádné netáhlo, je tělesně pozitivní, má vrozený zájmem o sociální stát a osobní konexe na čssz.

  1. Chceš prsten?

   Glum, glum…

  2. alfonz19:
   Stalo se mi asi před pěti lety na parkovišti.Průběh identický, ale postavy byly pouze přičmoudlé.Záminka odlišná:
   -Kudy se jede na Ústí?
   -Nevim…
   -Díky, tady máš dárek.

   1. „Porouchanej“ mergl se zajimavou osadkou na d8? Svyho casu oblibena past…

    1. a co byla jejich endgame? vykrast auto zatimco hledas prsten? nebo co?

     1. Ty to neznas?:-)
      Jsou 2 moznosti techto podvodu:
      1. Pane dosel mi benzin, jsem generalni reditel firmy v Saudske arabii s obratem 100 miliard dolaru, zde je moje vizitka, zrovna jak naschval nemam u sebe ani korunu, ani kartu proste smula, zde je muj zlety prsten, co vazi ctvrt kila, ja vam ho dam do zastavy, pujcte mi xy penez, ja si koupim benzin, dojedu na hotel a pak se vratim a prsten vam vyplatim (prsten neni ze zlata, alebrz nema zadnou cenu)
      2. Pane, kudy se jede do Prahy? Vy jste hodnej, ze to jste vy, zde mate darek…o nekolik sekund pozdeji…Pane, vy mate moje zbozi, tak to ho musite zaplatit….ne, nechci ho zpet, okamzite mi ho zaplatte, jinak volam policii, ze jste me okradl (ci ruzne podobne verze, pripadne vnucovani nakupu nejakych predrazenych padelku parfemu a podobne, asi jak kdo)

      Nutno rict, ze co jsem ja potkal, tak to byli povetsinou srabi. Potkaval jsem u Hornbachu na Cernem Moste v Praze variantu #2, asi 3x , a pak ty same lidi 1x u Hornbachu v Pruhonicich. A ja jak jsem takova horka hlava, jak tyhle zmrdy vidim…Napoprve jsem kupoval na zkousku jednu dlazdicku, jdu k autu a tenhle zmrd (cikan jak noha) tam hazel darek nejakemu duchodci okenkem do auta….tak jsem naprahl dlazdici, zacal na nej rvat, ze ho s ni zabiju, ci neco takovyho….no, v mziku ho vyzvedl nejakej na prvni pohled luxusnejsi Mercedes a ujeli. Napodruhy uz si me pamatoval, tak zacal utikat, jen co jsem na nej zacal rvat. A nakonec v Pruhonicich, uz jsem ani nemusel rvat, jen me zahledli a jeli…
      Imho to jsou docela sracky a kdyby na ne obcas nekdo slusnej proste zarval a pripadne mu pohrozil nejakym predmetem, tak na tom miste od nich bude klid.

      Zlaty prsten jsem zazil jednou, to jsem jeste nevedel, ze to je podvod (cca 20 let zpetne to bylo), ale tak nejak mi bylo jasny, ze to asi zlato nebude…takze jsem „zlaty prsten“ vyhandloval za 50kc a mel jsem docela dlouho zabavnou historku na vypraveni :-D

 4. Přátelé, představujeme nový diskusní a linkovací portál https://cekni.to – naším cílem je vytvořit co nejrozmanitější zájmové komunity a umožnit v rámci nich i mezi nimi svobodnou diskusi bez algoritmů a bez cenzury, jako alternativu k Facebooku v Čechách a na Slovensku.

  Navíc jsme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrace je možná bez emailu) a běžíme na open source.

  Čekněte nás! 🙂

  1. Čeknul jsem, nestojí to za nic, i když s tím prudíte všude možně i nemožně.

 5. Když pominu ty peníze, tak mě u TV zarazila úplně jiná věc. Televizi jsem definitivně vyhodil z bytu cca před 10 lety, přičemž dalších 10 let předtím jsem se na ni již nedíval. Stejně mě ale okolí považuje za podivína, který své rodině nedopřeje to potěšení čučet na reklamy a další nezbytné programy… V odkazovaném článku ale píšou o 600 tisících poplatníků, které donutí platit za TV, kterou nemají. Když si vezmu, že je nás v téhle kotlině asi 10 mega, tak to může být 3-4 miliony domácností. To ovšem znamená, že se TV vysílání vzdala každá 5.-7. domácnost. To už něco vypovídá a někomu to musí zatraceně hodně vadit…

  1. otula:
   To by byla pozitivní věc, ale asi mezi nimi bude hodně šetřílků a kolenovrtů.
   Ale znám dost domácností, kde buď TV není, nebo se používá pouze jako promítací plátno.Takže je to možné.

   1. Forge24.5.2023 v 18:36
    přesně tak to mám přes 10 let. Nejhorší je, že mi klesá tolerance. Když si na návštěvě přisednu k zábavně zpravodajskému bloku, tak absolutně nechápu co je to za bizár.

    1. My to neriskujem ani na TyTrubce.Chráním naše duševní zdraví.Když někdo pošle odkaz, tak to stáhnu a pak teprve promítnu.Na tohle času nelituju.Ve výsledku čas ušetříš…Anžto hodně reklam.To samý rádio.Koupil jsem internetovou krabici s reprákama a reklamy tam nejsou.

 6. Hele, proč se taky nerozčilujete na jiného otesánka, kterému platíte za to, že byste si mohli na flešku nahrát film a ne fotky z dovolené nebo roční uzávěrku

  1. Protoze tohle nadavani tu pred lety uz bylo, clanek bys dohledal.

 7. Je to už cca čtyři, pět let. Mámě se posrala před vánoci TV, hotové neštěstí. Zajel jsem do místního nákupního centra, vlezl do Datartu tuhle si vezmu. Stála víc jak deset, které jsem měl v kapse a tak jsem snad podesáté v životě vytáhl kartu a zaplatil to z účtu. Po pár měsících dopis, obyčejný nedoporučený, přihlaste se k placení poplatku…. šup s tím do koše. Po roce výzva exekutora, doplatil jsem pěkně zpětně za rok, poplatek exekutorovi a další půlrok dopředu a až poté to šlo písemně podepsané vlastní krví zrušit, Xindl zasranej.

  1. Uz si to nepamatuju presne, budu varit z vody, ale mam ten pocit, ze povinnost platit existuje, pokud vlastnis prijimac. To, ze jsi nekde nejakej koupil, neni dukaz, ze vlastnis. Exekutor muze vyzyvat k cemu chce. Pokud ho zakonne posles do prdele, pujde otravovat jinou ovci.

   1. přesně tak, řešení podobného „vyděračského“ dopisu není jeho vymlčení, ale stručná a jasná odmítavá odpověď předaná „vyděračovi“ prokazatelným způsobem.

   2. V tomto případě šlo o to, že jsem nereagoval na dopis ale vhodil ho do koše, čímž jsem se jaksi automaticky přihlásil k placení a poté neplatil… Nejzajímavější je na tom ale ten bonz systém. Netuším zdali banka či Datart ale někdo to napráskat musel.

    1. Teď víš, že nákup nové TV musí platit jen již přihlášený divák ČT. A nezapomeň, že na rozdíl od automatického zaevidování při nákupu na účet ani při jmenovitém odevzdání TV do sběrného dvora k automatickému výmazu z evidence nedojde.

    2. Nebylo to na splátky?

    3. No, nejak te konspiraci nemuzu uverit.

     – koupe pristroje nezaklada vubec zadnou jistotu, ze ho dal vlastnis. Koupils ho pro souseda, daroval jsi ho vousatemu panovi na nadrazi, odvezl do zahranici a tam vyhodil. Cokoli.
     – podle mne spis ti prisel klasickej bububudopis, se kterym jsi nalozil naprosto spravne a nejakej sulinek, co je dobre prisatej na statni cecek, nasledne dostane sjetinu lidi, kteri dostali bububudopis a presto se neprihlasili. No a ten pak posle bububudopis_mkII.

     K placeni se neprihlasis tim, ze nejakej dopis hodis do hajzlu. Povinnost platit ti uklada automaticky zakon, pokud splnujes zakonne podminky. Prokazani jejich naplneni je problemem zadatele vypalneho, ne tvuj.

     1. když je něgdo blbej vohnout…

     2. 348/2005 Sb. §3 (4) Jestliže je fyzická osoba nebo právnická osoba, která není přihlášena v evidenci poplatníků rozhlasového poplatku nebo v evidenci poplatníků televizního poplatku, odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě) , považuje se za poplatníka rozhlasového a televizního poplatku s povinností platit, pokud Českému rozhlasu nebo České televizi (dále jen „provozovatel vysílání ze zákona“) po jejich písemné výzvě neoznámí písemným čestným prohlášením opak, a to s účinností od marného uplynutí lhůty 30 dnů ode dne doručení této výzvy. Součástí výzvy musí být poučení o následcích neprokázání opaku v takto stanovené lhůtě.

      Tedy zákonná podmínka naplněna třeba nic prokazovat. Bránit by se snad šlo leda kvalitou poštovních služeb.

      1. Mas tam napsano „ode dne doruceni teto vyzvy“. Dal netreba resit. Ono to v Cesku nefunguje jak v USA, kde te agent honi tak dlouho, dokud ti to nevrazi do pacmaky. Pochopitelne, pokud to poslou do DS, pak game over.

      2. Koukám, že jsem o vlákno pozadu..

  2. 348/2005, §3, (4): „Jestliže je fyzická osoba nebo právnická osoba, která není přihlášena v evidenci poplatníků rozhlasového poplatku nebo v evidenci poplatníků televizního poplatku, odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě5), považuje se za poplatníka rozhlasového a televizního poplatku s povinností platit, pokud Českému rozhlasu nebo České televizi (dále jen „provozovatel vysílání ze zákona“) po jejich písemné výzvě neoznámí písemným čestným prohlášením opak, a to s účinností od marného uplynutí lhůty 30 dnů ode dne doručení této výzvy. Součástí výzvy musí být poučení o následcích neprokázání opaku v takto stanovené lhůtě.“

   Cili pokud nereknes opak, jsi automaticky povazovanej za poplatnika a je burt, jestli bednu mas nebo ne.

   Tu kurvarnu s hlasenim obchodniku svyho casu tlacil neboztik Dostal, ale snad neprotlacil, ne?

   1. Ta vyzva ovsem, pokud se nic nezmenilo, nechodila doporucene. Ergo vubec.

    1. Vy jste povinen platit automaticky, žádná „výzva“ vůbec není potřeba. Natož doporučeně. To je v podstatě jenom laskavost. V tom je právě ten vtip. ;-)

     1. Zakon, vyse uvedeny, ale rika neco trochu jineho. Chapu, ze je to technikalie, v podstate stat povazuje za poplatnika kazdeho s povinnosti platit, bez tohoto 30denniho tanecku. To nerozporuju. Ale nemuze tvrdit, ze z moji strany doslo k marnemu uplynuti nejake lhuty a ze jsem tedy prosral moznost jeho spekulaci zpochybnit.

     2. Tak jsem nelenil a ten zakon si precetl. Vyplyvaji z nej dve jednoduche veci:

      – kdo vlastni nejakej kram, kterej je zpusobilej k prijmu ceske propagandy prostrednictvim radioveho, nebo televizniho vysilani, musi platit vypalne.
      – kdo byl kontaktovan vyzvou a na tuto do 30 dni nereagoval cestnym prohlasenim, ze kram nema, pak je povinen lepit, jako by ho mel.

      Nevidim v tom nic sloziteho, ani nepochopitelneho. Tedy, pokud kram nemam a bude nekdo tvrdit, ze jsem povinen platit, pak musi prokazat, ze jsem obdrzel dopis a vysral se na nej.

      1. Nemusi, ten dopis je jen upozorneni pro potencialniho platce vypalnyho, ze ma platit. Nic jinyho na nem nestoji. Bod 4 stejnyho paragrafu jasne rika, ze platit musi kazdej, kdo je pripojenej na vrs (teda ma elektromer). Pokud platit nechce, musi prokazatelne prohlasit. Jak pise vejs RomanL, ten dopis je jen takova „laskavost“…
       Sranda je, ze podle bodu 1 staci tu televizi mit ani k tomu neni potreba ji mit kam zapojit do zasuvky (jina otazka je prokazani vlastnictvi bez povinnyho registru televizi :) ).

       1. Ten dopis muze bejt klidne prazdnej papir s napisem ‚vyzva‘ a klicovy vubec neni jeho obsah, ale fakt, ze se adresat po jeho prokazatelnem obdrzeni do 30 dni neozval s cestnym poslanim do prdele, takze od toho okamziku je uredne povazovan za platce a vznika mu povinnost platit, i kdyby bydlel pod mostem a bez jakehokoli prijimace cehokoli. Doslova ‚povazuje se za poplatnika s povinnosti platit‘. A tim to hasne. Samozrejme, muze poslat papir, ze uz nic nevlastni, atd., atp., nicmene v pripade neaktivity proste musi lepit.

        Stran te bedny sice nemusi byt v zasuvce (neni problem po hltani propagandy CT televizi vytahnout ze zasuvky a tvrdit, ze nikdy nebyla zapojena, ze), ale musi byt schopna prijmu. Tim mizi ty minule problemy, ze platit se muselo, i kdyz televize prokazatelne nemela tuner a bylo z ni treba aqarko.

    2. Neco mi rika, ze to aparatu je uplne jedno. Podstatny pro nej bude datum pripojeni odbernyho mista ee a existence cestnyho prohlaseni prokazatelne dorucenyho. Zadnej doporucenej vzkaz s vyzvou nepotrebuje, protoze „Jestliže je fyzická osoba nebo právnická osoba … odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě“. Namitka „ale ja zadnou vyzvu nemam“ je timpadem licha, protoze platit musis i bez ni (poplatnikem se stavas v momente, kdy ziskas elektromer). Teda tak tomu alespon rozumim.

     1. Jak jsem napsal o schod vys – jedna vec je, co si mysli urednik (a to je to, co pises ty). Mne nezajima, co si kdo mysli, mne zajima, jestli splnuju podminky dle zakona, ktery bohuzel proti sve vuli respektovat musim, protoze holt stat ma na nasili monopol.

      1. Čili vzato z jiného úhlu: provozuji-li pouze ostrovní FVE systém, který neodebírá žádnou elektřinu z odběrného místa dodavatele elektřiny, ty paragrafy se na mne nevztahují. O důvod víc pokročit s výstavbou mé FVE.
       Pokud budou chtít zavést veřejnoprávní daň z přípojky k internetu (protože tudy lze sledovat internetové TV vysílání), pak to asi bude řešit Muskovo Starlink, registrovaný a placený mimo ČR. S ostatním zatím ještě vyčkávám.

       1. Bohuzel, je tam to ‚nebo‘. Takze i televize na baterky je prijimac schopny prijmu a s povinnosti majitele (nebo provozovatele nad 30 dni) platit vypalne. Je potreba si to precist slovo od slova. Tohle neni cesta ven.

  3. Hm, tak když se chováte jako idiot, tak se nedivte, že tak dopadnete. Pokud žádnou TV nevlastníte, stačilo napsat čestné prohlášení na formulář, a zaslat ČT, a poplatek platit nemusíte. Pokud jste tak neučinil, jste povinen platit automaticky.

   1. To RomanL možná se chovám jako idiot ale… Ten dopis od ČT, jsem jen zhruba přelétl očima a vyhodil. Kdybych na něj reagoval prohlášením že nic jako TV nevlastním tak cajk. Takhle mne automaticky přihlásili, o čemž jsem tenkrát ještě netušil. A nic netuše, stal jsem se neplátcem. Až po cca roce kdy mi přišel dopis od nějakého exekutora že bububu zaplaťte, jsem pochytil pravidla hry. Abych se mohl odhlásit od plátcovství, tak se to nejprve muselo nějak doplatit a poté běžela jakási lhůta. Úplně si to celé nepamatuju, jen mám od té doby českou televizi hluboce uloženou v seznamu pochcat a překročit. Píšu to zde také trošku jako varování a poučení pro ostatní.

    1. V tomto bode by musel vec vylozit pravnik, jestli ‚je povazovan za platce‘ je totez, jako ‚je platcem‘. Nejsem bohuzel pravnik, mel bych vetsi prijem.

     Mozna.

    2. Při stěhování do novýho jsem zrušil SIPO a s tím i výpalný. Babě na poště jsem nakukal, že už to mám přehlášený a od tý doby je klid. Nic mi nepřišlo.

     1. To ja jsem taky zkousel a baba cucela do PC a ze prej tam musi zadat bud cislo jinyho platce, nebo jinou adresu. Tehda jsme to netuse platili 2x, protoze ja mam jinou trvalou adresu, nez manzelka.

   2. Skutečně? Přišel mi dopis, adresovaný „majiteli televizního přijímače.“ Jelikož nejsem majitel televizního přijímače, nechal jsem jej ležet.

    Existuje-li fikce vlastnictví TV, dle mého v tomto případě neplatí glosa neznalost zákona neumlouvá – protože mimo trestní právo je zavinění pouze pokud „mohl a měl znát“ právní předpis. Pokud nemám TV, nic mi nezavdává povinnost znát předpisy o ní.

    1. Jo? A na to jste přišel jak?

     1. Na „neznalost omlouvá pokud nemusel nebo neměl vědět“? Od právníka.

      Pokud mi ČT něco chce, má mi poslat dopis na moje jméno. „Majitel TV přijímače“ je očividně nějaký cizí adresát a já nemohu otevírat cizí dopisy – to by bylo porušení listovního tajemství!

      1. Souhlasím. To už by mohl státní aparát rozhazovat z letadla obálky. V každé by byl dopis ve znění: „Ten, jež otevřel tento dopis, je povinen do 30 dní…“

 8. Rádio, to ještě existuje? Možná mám někde nějaký přístroj, který umí toto vysílání přijímat, ale dobře dvacet let jsem ho neslyšel. Mladší generace už vůbec ani neví, že to existuje. Ti jedou Youtube, Netflix atp. A za tohle mají platit výpalné? Směšné…

  1. rádio ještě existuje. co mi vadí je, že jsou vypnuty krátké vlny pro (třeba) čr plus pro případ (třeba) civilní obrany – představa, že v případě nějakého průseru (od povodně po přetížení rozvodné sítě) vypadne internet a všichni budou zoufale matlat a data nepojedou je jednak směšná a druhak děsná.

  2. Existuje a na rozdíl o naší vaší televize si ho i platím, v autě mám buď Beat nebo něco skrze BT, ale český rozhlas občas zvládnu a i irozhlas nepovažuju za nejhorší. Na druhou stranu mě stát dennodenně přesvědčuje, že bych i ten rozhlas měl odhlásit…

  3. Jistě? Co rádio v autě, tedy pokud ho máš?

   1. Tam je takových blbin, že tam možná i rádio je, ale to se snadno přehlídne:-)

 9. A víte že……? na Slovensku koncesionářské poplatky zrušili a STV jeder vesele dál?

  1. Tak tam nemaj Moravce, Fridrichovou a Zárubu, kteří berou víc než fotbalisti.

   1. Doba je zla, Kamile, kazdej se snazi si zajistit zdroje…

   2. Jo. Leni Fridrichová která neomylně nastavuje zrcadlo dezinformátorům a brání demokracii, tam jsem přímo nadšen, že můžu přispívat na její prezidentský plat.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017