O pištění soudce Baxy a souvisejících věcech - zpět na článek

Počet komentářů: 217

Přidat komentář
 1. Úroveň článků páně Challengera vytrvale klesá a jejich zamořenost paranoidními žvásty stoupá. Např. uváděný poměr úmrtnosti Ukrajinců a rusáků 20:1 je úplně mimo realitu i pozorování. Je to jen vlhký sen chciprohráčů. Zaznamenal autor masivní a jednoznačnou podporu kroků Izraele od DJT?
  Extrémní ceny nemovitostí nemají tak jednoznačnou návaznost na kroky ČNB, daleko víc souvisejí se stavebním zákonem a navazujícími předpisy. Pokud by se dalo snadno stavět, rostla by s cenou nabídka, která by jí zase snižovala. Tomu se říká trh. Jenže pokud by se výrazně změnil stavební zákon, všichni majitelé nemovitostí u nás by během velice krátké doby jednotek let přišly o biliony korun ve svých majetcích a zhroutilo by se úvěrové a hypotéční krytí. Jak píše Aston, je to provázané klubko zmijí nikoli jednoduchá příčina.

  1. vohledně vlhkejch snů různejch zmrdů co okrádají doochoce a sypou to do zbraní si trochu pleteš tamty podměty, přeměty a další havěť, ale neboj, to se u kreténků stává běžně, nejseš v tom sám

   na druhé straně člověk by se výsledku měl být rád, čím víc ukrošů pošlou zdechnout na frontu, tím míň se jich bude srát sem, ale z takové rafinovanosti bych ty pjetydemolyčný svině nepodezíral, to sou jenom kurvy a tendle efekt asi nastává spíš omylem

   1. Úplně nechápu, zda to má být kritika češtiny nebo obsahu, ale větná skladba se mi zdá být v pořádku.

    1. Další co tu blábolí z hladu ?
     Ještě vole vytáhni ten canc o babičkách co bydlí v centru Prahy ve 150metrových bytech.

     Vždyť se všude staví mega developerské projekty jak o život. Ale ceny nemovitostí jen dál astronomicky rostou.
     Protože český trh nemovitostí je doména zahraničních developerských mafií, arabsko-tureckých narkomafií a dalších zahraničních šmejdů co si tu přes to propírají špinavé prachy a dělají si z naší země eldorádo, kde ty krvavé prachy ještě můžou zhodnotit na stoupající ceně nemovitostí, zcela nedostupné nejen pro průměrného čechy, ale i pro nadprůměrného.
     Když ještě k tomu banky zcela dokurvily hypotéky, takže už tu nedosáhne nikdo ani na psí boudu.
     Vyjma zahraničních mafiálnů co tu kubují celé bloky domů.

     A to k velké radosti lokálních zastupičů a jejich stranického aparátu, kterým plynou do kapes miliony na úplatcích.

     Chceš zvýšit svůj domek ve vilkové čtvrti o 50cm abys mohl pro děti postavit obytné podkroví ?
     Vyloučeno !
     Chceš jako developer postavit pětipatrový činžák hned na vedlejším pozemku, ze kterého budou lidem čučet do jejich zahrad ?
     Jistě ! Jen račte nasypat desítky milionků do stranické pokladny a do kapes zastupitelů.

  2. Stavební řízení s cenou bytů/domů souvisí jen zčásti. I kdyby sis moh postavit kde chceš co chceš kdykoliv se ti zlíbí, tak jednak kvůli tomu nelze čekat nějaký zlevnění stavebních materiálů a jednak, lukrativní lokality nejsou nafukovací.
   Ale jo, pokud by se výrazně zjednodušilo stavební řízení na minimum, tak vy nejspíš trh zkolaboval, protože by v těch mikrobytech v bytovkách nahačmanejch na sobě a bez občanský vybavenosti nikdo nechtěl bydlet.
   Problém je, že ČR je poměrně malá, poměrně lidnatá, atraktivních lokalit je pár a ceny tlačí poptávka. A proč by měl majitel prodávat nemovitost za hubičku, když ji může prodat za ranec?
   Komu bys prodal byt, pracháči za deset mega, nebo mladým manželům těsně po škole za mega? (Aby ho obratem prodali tomu pracháči a vydělali devět mega :) )

   1. Zjevně vůbec nechápete, co to je volný trh, jinak byste neplácal nesmysly. Ve chvíli, kdy by se uvolnily územní plány přenesením pravomocí samospráv na stát, by přibilo mhnoho lokalit, kde se dá stavět. Zkrácením stavebního řízení by se zkrátila stavba neboli za jednotku času by se dalo postavit víc, asi čtyřikrát. Byt na Vinohradech nebo vila na Ořechovce by asi o mnoho nezlevnily, ale průměrná cena m2 by klesla závratně.

    1. Jakože by o územním plánu obcí rozhodoval stát? Nějaký anonymní úředník, hezky pěkně centrálně, bez místní znalosti a odpovědnosti. To by byli obyvatelé těch obcí vyloženě nadšení. A určitě by úředník rozhodoval moudře a nestranně.
     Hele, tam kde obce stojí o výstavbu, tak tam to jde. Blokuje se to tam, kde o to místní nestojí. Tam kde v Praze bydlím já, je pár celkem velkých zelených ploch, co by šly vykácet a zastavět krásným sídlišťátkem. Ale víš co? Kromě developerů o to nikdo z místních nestojí. A víš proč? Protože nám to nic dobrého nepřinese. Akorát víc aut, který zaserou všechny volný plochy, zahustí dopravu, davy lidí co zahltěj obchody a služby (další Lidl kvůli tomu nikdo stavět nebude), zahltěj školy a školky, přibyde kriminalita a tak dál. A přijdem o zeleň.

     1. A komupak ty byty asi tak prodají, když na ně průměrný čech nejen že nemá, ale už na ně ani nedostane hypotéku ?

      Že by velkým spekulantům, co pak sdírají kůži z nájemníků ?
      A doochodci se stěhují do zahrádkářských kolonií, kde teče voda jen od května do září ?

     2. samo, von by ten líl byl ty hňupe přímo v tom novým sídlištu :D

  3. Je to jen frustrovanej trumbera, co to neumí se ženskejma, tak se našel v psaní blábolů pro zdejší nenáročné publikum.

 2. Autor challenger opomiji pri srovnani zelenskyho a filenskyho jeden veledulezity fakt.

  Oba dva jsou zidi, fialenkovo fotrik byl Jude co mimochodem byl v ksc.

  Mozna je vhodnejsi se zeptat proc vzdy kdyz se dostanou zide do vlad v evrope zacinaji valky a upadky spolecnosti.

  1. Alexander Mach, šéf propagandy Slovenského štátu (a Husákov kamarát pri ťahoch po bratislavských vinárňach) vyhlásil: „Žid bol, je a bude naším najväčším nepriateľom! A preto – so Sidorom proti Židom! Na stráž!“ (alebo to bolo Nestraš, neviem presne :)). Nechaj to tak, na Šaňa nemáš.

   1. Proc vznikl v evrope/nemecku nacismus? Co se asi delo pred hitlerem ve weimaru. Hm hm nevim porad mi

    1. To spiknutí nestvůr je rozsáhlé a nezáleží na systému. A že je od nepaměti či co vím půl století bylo i troubou hučitelkou co rozdávala kule na to konto že děti v africe mají hlad a máte NWO šwábaci v kostce společnostmi napříč sebevyvolenými kryplace hrůz zrůd tautologie.
     https://odysee.com/@PosloveBudoucnosti-ZlatyVek:c/27HoaxLive:7
     https://www.facebook.com/obcan.bily/videos/1813019882536522

     ufff

     A neserte mne, v normální zemi by 107mička 🙂 skončila jako opička na gumičce na pouti ale v převrácené rachtaci fízlů máte jenerál laudóna na hradě v obráceném režimu, vostudy inkluzek. Kde všude.

    2. Neviem, nie som Streicher. Ale ako prvé by som Ti asi tiež doporučoval riešiť Židov a cyklistov :))). Tak nám tie potvory odkrágľovali Ježiša Krista, a od tej doby sa nezastavili :). Aj tú Lisabonskú zmluvu splichtili Židia, a s tým Veľkým treskom bohvie ako to vlastne bolo.. Židia vždy inklinovali k určitej forme komunizmu, ale fungovalo to do určitej miery len u nich (kibucy). Možno o tom snívali preto, lebo 2000 rokov žili v tak nežičlivom prostredí, že ich to doviedlo k Marxovi, Chomskému a ďalším čudákom. V stredoveku Židia mali veľmi obmedzené možnosti pre obživu. Nijaké remeslá, vzdelanie, vlastníctvo pôdy. Ostala im prakticky len činnosť s peniazmi, ktoré boli pre šľachtu fuj, tak ovládli peňažný trh. A kto drží peniaze má vplyv. To si vtedajšie panstvo uvedomilo prineskoro. Takže vlastne tí Židia boli do toho vmanévrovaní asi ako Rusko do vojny na Ukrajine?!
     (Len pre Tvoju informáciu, keby niečo – nie som Žid, otec za Slovakštátu študoval na Učiteľskej akadémii v Spišskej kapitule, a ako bolo vtedy zvykom, musel dokladovať „čistý“ nežidovský pôvod).

     1. Kibucy nejsou židovský vynález, podobný komuny jsou v křesťanském prostředí celkem běžné. Vlastně tak fungují i kláštery.
      On komunismus funguje, akorát v malém měřítku na principu dobrovolnosti. Už u lidí narozených do podobné komuny to začíná skřípat.
      Ostatně, pokud se nepletu, tak dnešní kibucy jsou už spíš v principu zemědělská a výrobní družstva, než komunistické komuny.

      1. Nepletieš sa.
       Mne skôr išlo o ten všeobecný židovský sklon ku kolektivizmu, pretože im stáročia nič než vlastná komunita nemohlo pomôcť v problémoch.

       1. Nevím, jestli bych to nazýval kolektivismem, oni si taky rádi hrabali na sebe a hrdlili se a odrbávali navzájem, ale holt díky postavení nepopulární izolované menšiny mají silnější pocit identity. Oni jsou trochu jako vegetariáni. Ti taky neváhají ti to při první příležitosti oznámit, protože co kdyby sis toho sám nevšim.

     2. Btw, Teorii velkého třesku vymyslel katolický kněz. Je to vlastně převypravěná Genesis. Takže vlastně je to pěkná židovina :)

      1. Veď to hovorím :)))

 3. Vždy ma zaujímalo, kto píše návrhy tlačových správ Peskovovi a Hamasu. Teraz je to jasné:

  …ukrajinského režimu, který je vůbec nejzkorumpovanější na světě (stejně jako Fialův režim)… – Rusko je v korupcii ešte pod Ukrajinou. Ch. sa asi riadi argentínskym stupňovaním – „najviac najlepší“´

  …Poté, co ukrajinský režim povraždil od roku 2014 v občanské válce asi 14 000 etnických Rusů – neozbrojených civilistů…
  – a v Gaze už Izrael zavraždil vyše 20 000 civilistov!!! To predsa všetci vieme, Hamas to povedal! Videl som ruské video, kde luhanskí ozbrojenci vyťahujú z auta (r. 2014) zajatých UK vojakov. Zajatci sú domlátení na nepoznanie, z auta nakoniec vyhadzujú ešte tri mŕtvoly. Predpokladám, že ich tam pôvodne dali živých, načo by sa ťahali s mŕtvymi…

  …došlo na eskalaci války na Ukrajině speciální vojenskou operací ze strany Ruska, která má za cíl (mimo jiné) demilitarizaci a denacifikaci… – to je úžasné, tak vlastne vojna Ruska proti Ukrajine už bežala, keď sa ju Rusi rozhodli ešte eskalovať:))). No, Ukáčka nemali v 2014 napadnúť Kursk, keď sa Rusi na východe vyzbrojili, UK nepochopila že len kvôli svojrázu národného lovu :). Akoby Ukrajinci nechápali, že keď pri Debalceve v tom roku ruské tankové zväzky likvidovali ich jednotky, tak to bola taká susedská výpomoc, niečo ako ordneri z Nemecka v českom pohraničí v 39. Nevďačná banda ukrajinská.

  …Zdá se, že minimálně demilitarizace jim docela dobře jde: v frontovém masomlejnu zakalilo už asi 500-600 tisíc Ukrajinců (s počtem minimálně jednou tolik inkapacitovaných válečných mrzáků), což znamená, že byly kompletně vymláceny už 3 celé ukrajinské armády… – a pri konečnom pomere 20:1 pre Rusko vlastne Ukrajina (aj vzhľadom na utečencov) ostala ľudoprázdna, len Šojgovi to ešte neohlásili.

  Keď sa Ch. bude venovať problémom Česka a neopakovať správy Ruskej brannej moci, bude to oveľa prínosnejšie čítanie.
  A to si naozaj myslím o Ukrajine a jej nacionalizme svoje, ale nadávať výlučne napadnutému (nespochybniteľný fakt, iba ak sa už medzitým na RT alebo Aeronete neobjavili spresňujúce správy o opaku) a opatrne sa vyhýbať úlohe šovinistického násilníka v konflikte mi príde tak trochu nefér. Zabudol ešte pripomenúť odlov brancov na Ukrajine (to isté sa síce dialo aj v Rusku – tuším to boli zábery lovu brancov v Saratove, ešte aj s veľkým bilboardom s georgievskou stuhov tvare V na námestí), úlohu hollywoodskych scenáristov pri kašírovaní masakru v Buči (na Aeronete zábery mŕtvol, priťahujúce si rubáše – síce zábery z aktvistickej akcie vo Viedni, ale tak by to mohlo vyzerať), fotky potetovaných ukrajinských nacistov na dovolenke v Chorvátsku – fotka z časopisu Protifašistici vjesnik s dvoma maďarskými fidlikantmi z neonacistickej kapely aj so znakmi Azova, ale to nič), Zelenského miliardy na Západe (na Putina s jeho podielmi v ruských naftových spoločnostiach, domčekom v Soči – tuším 4000 m2… aj tak nemá), vraždenie neviniatok v povestnej Aleji (že do toho počtu spadajú aj ukrajinské deti je nepodstatné), humánne postupy doneckých a luhanských ozbrojencov pri ochrane civilistov ukrajinskej národnosti, atď., a bolo by to dokonalé. Že tie isté činy dajú nájsť aj na opačnej strane, „o tom žádná“. Divím sa, že sa niekto ešte riadi propagandistickými výlevmi obidvoch strán a úspešne zo seba robí vola. Ale stačí neznášať Fialu (aj keď pravdepodobne plne oprávnene) a a ak vyhlási, že Rusi sú agresor, tak je to dôvod spochybniť realitu. Dosť jednostranné, neobjektívne a typické confirmation bias, len výsledok je potom trochu rozpačitý a spochybňujúci objektivitu hodnotených javov v českej politike.. A na tú Ukrajinu s Ruskom sa už radšej vyse…

  1. Spravy (a rozpravocky) ukrajinskej brannej moci su doveryhodnejsie? Tiez by ma zaujimalo, kto pise Zelenskemu, Jermakovi rozpravocky (vraj tlacove spravy).. a to nehovorim o primitivnej propagande v telethone, ktory je cistou nahodou vlastneny ludmi od Zelenskeho.

   Mimochodom, ked ukrajinsky sudruh Budanov sa verejne raduje z teroristickeho utoku v Moskve.. myslim, ze skonci ako jeho byvaly velitel, ktory vyletel do vzduchu v aute, zoskrabavali ho z asfaltu.

   1. Zase si to nepochopil, ale na to si človek na diskusných fórach zvykne :). Vy sa z tej jednostrannosti asi nikdy nedostanete, mládenci. A potom sa divíme ako dopadajú voľby na Slovensku… :)))
    Vďaka za tip na telethon?!, podívam sa, čo tam píšu, ale nesľubujem, že na to skočím.

    1. P.S. Volby na Slovensku nedopadli az tak zle, hlavne sa nedostal progresivny hnoj k moci.

     1. Ťažko povedať, že sme nejako vyhrali. Začínam chápať amerických voličov, pre ktorých je hlavná ekonomika ich zeme a za podružné považujú zahraničie. Všimni si, že vždy, keď sa SR darilo, neboli pri moci právnici (Mečiar, Fico, Pellegrini – Matovič je podnikavec, nie podnikateľ). Aj keď sme držaní pod krkom gynekologičkou a odborníkmi na umenie či francúzsku literatúru, niečo by sa robiť dalo. Fico a spol. (kapitána Kodana nerátam) však robia presný opak toho, čo treba a rozhadzujú akoby bol zajtra koniec sveta. Ani neviem, kto to doprasí horšie – Brusel alebo Ficova parta (asi Brusel :/. Nemáme jedinú stranu s prijateľným programom, ktorej by som hodil lístok. Začnem sa asi učiť grécky :)
      (Čo si myslím o progresívcoch si z jemnocitu nedovolím ani naznačiť :))

      1. Suhlasim, len je rozdiel medzi americkym volicom, ktory je obcanom velmoci a slovenskym volicom, ktory je obcan maleho statu kdesi v Europe, co nevie vacsina sveta ani najst na mape.. podla toho vyzera aj politicka scena, v USA su realne volitelne dve strany, ktore patria jednemu deep state a MIC, europsky bordel politickych stran skoda komentovat.

       Profesor Krempasky, ked prednasal o synergetike, nazorne ukazoval stabilitu sustav, a mozes hadat, aky bol najlepsi vysledok.. ten europsky model to nebol.

       1. Tohle s velikostí nesouvisí. Slovenská politická scéna je prostě bizár. Ne, že bysme neměli v politice dost svejch jebnutejch mašíblů, ale vesměs jsou rádi, když dostanou jedno procento.
        V roce 1992 jsem byl proti rozdělení ČSFR, ale už dlouho jsem toho názoru, že rozpad bylo to nejlepší, co Československo potkalo. Klausi a Mečiare, díky.

        1. Lebo ceska politicka scena je lepsia? Ani by som nepovedal.. a ten nemecky politicky bordel, co tu, tiez nie je lepsi, a to je vraj krajina s demokratickymi tradiciami :-))

         1. Tak Andy je Slovák :) jestli lepší to nevím, ale rozhodně mi přijde, že je to menší bizár, aspoň na parlamentní úrovni. Exoty jako Danko nebo Harabin tam nemáme a experti jako Koten nebo onehdá Rozner maj od Okamury zakazáno mluvit do médií. Asi největší exot je Babiš a to je import od vás.
          Jinak bordel je všude.

         2. (Btw, kde by vzalo Německo demokratické tradice? Ještě tak Výmar a NSR. Za císaře, Hitlera a v NDR bylo ledacos, ale demokracie fakt ne)

          1. Tak ano, nemate v politike a parlamente trnavskeho kretena na praskoch, to je pravda.

           Ved preto som pisal vraj :-)) Aj ked inde v EU to tiez nie je slava s demokraciou a tradiciami, ale radi sa tym sudruhovia ohanaju.

          2. Lidi toho napovídaj. V Evropě má demokratickou tradici UK, Nizozemsko, Švýcarsko a s přimhouřením obou očí Francie. Mezi válkama byla demokracie navíc ještě ČSR. Jinak diktatury kam se podíváš.
           Paradoxně větší demokratickou, nebo aspoň republikánskou, tradici než Evropa má Jižní a Střední Amerika. Tam maj republiky a jakous takous demokracii už od doby, co se v první polovině 19. století zbavili Španělů a Portugalců.

          3. Akorát, že u nich se obvykle střídala junta a bordel.

          4. Latinská Amerika vygenerovala jednoho brilantního státníka:
           https://en.wikipedia.org/wiki/Gabriel_Garc%C3%ADa_Moreno
           Bohužel ho zednáři zavraždili.
           Viva Cristo Rey!

        2. Ano, s rozdelenim suhlasim, kazdy ma svoje.. nikdy neboli lepsie vztahy v dejinach medzi Cechmi a Slovakmi ako poslednych 30 rokov.

         P.S. bol som v 1992 za rozdelenie, lebo to nikam neviedlo..

         1. quadra:
          Ač jsem byl v roce 1992 spíš proti rozdělení, až tak mi to teď nevadí. Vztahy považuju za dobré. Vadí mi současná česká vládnoucí banda, která škodí nejen dobrým vztahům se SR, ale i v mnoha dalších směrech.

          Sledoval jsem rozhovory s lidmi jako Gröhling, Šimečka, Lipšic. Podobná verbež jako 5K s hadrfousem.

          .

    2. jakéch zas fórách vole

     1. To nič, to prejde, tak sa zvykne hovoriť otvoreným diskusiám, ale určite by sa našlo aj lepšie pomenovanie, ak mi pomôžeš ocením to, bez irónie.

      1. diskuzní fórum je úplně jinej formát, tady je prostě podčlánková diškuza bez dalšího

       1. Záleží na definovaní. Fórum alebo ľudskou rečou námestie, bolo v starom Ríme miesto, kde slobodní občania debatovali o rôznych otázkach a problémoch komunity. Grécka agora sa ujala len v psychiatrii, aj keď niekedy mi pripadá, že by sa to na niektorú „diškuzu“ celkom hodilo.
        Názov je vec názoru, aj keď by som podľa Tvojho nicku súdil, že by si to starobylé označenie mohol akceptovať, i keď je tak trochu nóbl :).
        Zdravím a veselé veľkonočné sviatky!

   2. Na pripomenutie:
    …Divím sa, že sa niekto ešte riadi propagandistickými výlevmi obidvoch strán a úspešne zo seba robí vola…
    To mám asi za to, že je tam moc písmeniek :(

    1. Podla vsetkeho sa propagandistickymi vylevmi riadis ty, sudiac podla toho siahodlheho prispevku.

     A este si stale neodpovedal, v com su spravy ukrajinskej brannej moci doveryhodnejsie.. nevadi, porozumenie citanemu textu sa vraj da zlepsit.

     1. Takže záver, že slovenská omladina má problémy s chápaním písaného textu, je smutným fakt, potvrdil si to. Nabudúce začnem viac používať OMG, WTF…, snáď Ti to zjednoduším.
      Tá opakovaná veta obsahuje oznámenie, že veriť na slovo správam OBIDVOCH strán je veľmi neprozreteľné. Ja to robím ta, že si prečítam, čo tvrdí ruská aj ukrajinská strana a neberiem to vážne, kým sa postupne neobjavia iné doplňujúce, potvrdzujúce alebo vyvracajúce správy. To je asi jediná schodná cesta, ak rovno nerezignovať na celú vec a ísť radšej na pivo.
      Naposledy som dostal video s asi stovkou mŕtvych vrán (alebo havranov) na koľajniciach, s poľským prehlásením, že ide o dôsledok zožratia ukrajinského obilia. Chýba lokácia, zdroj, potvrdenie typu otravy… nuž ver tomu ak chceš :))))). Ale tých hoaxov z ruskej strany je akosi viac, Ukrajina síce tiež zatĺka, ale sem-tam musí priznať aj to, že nie všetko jej ide tak hladko, je totiž kontrolovateľnejšia ako Rusko. Tam to majú jednoduché – potěr nět. Až kým to nespochybní sráva nejakéko voenkora (napr. Trinadsatyj). Samozrejme pri odhadovanom pomere strát 20:1, to inak nejde. Každá líška svoj chvost chváli…

      1. Takze na zaver celeho vyplodu som dozvedel, ze sice klamu obaja, ale kedze Ukrajina je nasa, ta moze, tak tej veris ci tolerujes, stacilo napisat jednu vetu slava u kravina a vsjo jasno!

       Tvoje naivne predstavy, ze mafiansky megaskorumpovany stat v rozpade ako Ukrajina je kontrolovatelnejsia ako Rusko.. kde sa navzajom zeru pocnuc komediantom az po robocopa, vyhodia jedineho schopneho velitela armady.. ale ked mylis.

       Mne nemusis nic zjednodusovat, svoju neschopnost (alebo to robis naschval?) pochopit pisany text len potvrdzujes dlhymi vyplodmi o nicom a bez argumentov.

       Omladinou su mozno tvoje deti, tym sa mozes prihovarat a poucat OMG, WTF, ROFL a neviem este ake skratky, co su v mode na socialnych sietach.

       1. Stále nechápeš :). UA je objektom otvorenej vojenskej agresie a bez ohľadu na reťaz udalostí, ktoré k tomu viedli, spoločenstvo zvykne podporiť napadnutý štát. AK by to neurobil Západ pri napadnutí ZSSR, bohvie, čo by so sajuzom nerušymim bolo. Keby UA zaútočila prvá (čo ja viem, na Brjansk, či Kursk), tak morálna výhoda by bola na strane Rusov. Asi tak.
        Myslel som, že máš problém udržať myšlienku, a keď začneš čítať druhú vetu, zabudneš obsah tej prvej, ale nepomohlo ani izolovanie tej hlavnej :). Takže Ti to zrejme vychádza tak, že pretože nie som ochotný akceptovať ANI ruské klamstvá, som jednoznačne proukrajinský.
        Skrátka, budem sa musieť zariadiť podľa slovenského príslovia – S ním sa baviť a s koňom sa modliť = rovnaký úžitok.
        (O Ukrajine sa vie toho dosť a dosť, lebo si nemôže dovoliť uzavrieť sa pred snoričmi v politickej špine tak ako to je v Rusku).
        Nie je zase tých písmeniek moc?

        1. Co take myslite pod moralnou vyhodou Kefalin? V politike neexistuje moralka, ako nam to uspesne predvadza nas vzor USA a ich podrztazky ako UK cele desatrocia, Rusi sa od nich ucia.

         O udrzani myslienok pise ten pravy, skus kratsie a k veci, to pomoze.

         1. Snažím sa vždy písať tak, aby to bolo druhej strane jasné. U Teba to vzdávam.
          Morálna stránka veci stále existuje. Že sa ňou neriadia veľmoci a štáty neznamená, že sa s ňou nemôžu riadiť bežní ľudia.

          1. morálky se ovšem nenažereš, a je hezký kázat bludy a lidi posílat do sraček, pevně usazenej ve slonovinovejch věžích, eště navíc z JEJICH PRACHŮ, zatímco svět je nekde úplně jinde a karavana jede dál – to je smutná realita tohodle vazalskýho prdelstánu

          2. No, je to voláke pokorvené, ale rezignovať na všetko… Orwell, Huxley a Zamjatin by dohromady nedali horšiu dystopiu. Dum spiro, spero, aj keď sa to na prvý aj druhý pohľad zdá márne. Dobré je to, že všetko nakoniec praskne. Problém je to, že sa nápravy skrzevá toho zlomu buď nedožiješ, alebo čo je ešte horšie, zažiješ ho na vlastnej koži :)

  2. Tak, ktori geroji idu do tychto plechoviek?

   https://twitter.com/vicktop55/status/1773403379106017292

   1. Heh, to se odnekud vraceji americti pratele z vychodniho cviceni?

  3. Stupňování teplý v ruštině:
   Ťjoplyj
   Očeň ťjoplyj
   Maxim Gorkij
   Gymnasium l.p. 1988
   Co se ukrajinské armády týče, chybou bylo opustit celé jižní bojiště a pustit Rusy přes Dněpr.
   Na perekopské šíji šlo vybudovat obranu jako u Doněcka.
   Ofenzíva 2023 byla bez momentu překvapení do připravené obrany.
   Rok 2024 bude ve znamení úporné obrany a materálivé bitvy, kterou už Ukrajinci nemají ve svých rukou.
   Ztráty budou tak 1:3 UA -RU lokálně i 1:1…

   1. Nemohu to najít ale udělali sůčkami nálet na oděsu a už nemají protivzdušnou obranu, žádná reakce. Nebe je už jejich.
    https://cz24.news/za-den-zmizne-scott-ritter-predpoveda-co-sa-coskoro-stane-s-ukrajinou/

    1. Takže návštěvy pohlavárů ukr skončili když si nemohou odvážet z pračky prachy co tam poslali. A ani tam nic už strkat nebudou když se pindostanu pochlubili v mainstreamu že 90% z toho co jim poslali na dluh si odvezli zpět do hnízda.

    2. protože evropu vedou totální kreténí a slouhové cizáků, tak to skončí nejspíš naopak než nedoporučuje prodejce bunkrů https://zivotvcesku.cz/sandor-evropa-se-ma-pripravovat-na-mozny-konflikt-s-ruskem-ale-ne-ho-sama-vyprovokovat/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1257910&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=1257910&dop_vert_id=int1&dop_req_id=ORTzhUe20Rw-202403291527&dop_id=27318701
     Divit se nelze lid si to skrz demokraticky volené zástupiče žádá, podobně jako zavedení elektromobility dříve než bude nějaká vůbec vyvinuta, prostě nejinovativnější ekonomika světa v praxi.

     1. 👍 🤣

   2. Celá Ukrošská soldateska je chyba jak sviňa

  4. Este ze spustili tie Mochovce 3, aby bola ukrajinskym sudruhom elektrina, akurat mam nemiestnu otazku, ci ju aj Ukrajinci zaplatia..

   https://www.ukrinform.net/rubric-economy/3846339-ukraine-now-imports-electricity-from-five-countries-shmyhal.html

   1. Hlúpa otázka, bude to lend-lease podľa vzoru z 2. svetovej.Zaplatia len to, čo nespotrebujú :)))

    1. Ked im Rusi rozstrielaju to jedine 750 kV vedenie, co este maju (z cias Sojuzu, pretoze ukrajinski sudruhovia za 30 rokov nevedeli nic vlastne postavit, iba rozkradnut, aj to druhe si sami rozkradli a zlikvidovali, neostali ani stoziare na mnohych usekoch), budu asi elektrony nosit v kybloch.. hlavne si pamatam velkolepe dristy komedianta, ako budu exportovat vo velkom elektrinu do EU, ved neboli schopni ani poriadne prifazovat svoju elektricku sustavu, hoci to bolo politicke zadanie este pred februarom 2022.

     Rusi pritvrdili a ukazuju, ze vedia vypnut elektrinu na Ukrajine.. ked nicia klucove body prenosovej siete a elektrarni (turbiny, generatory), co sa nedaju rychlo kupit ani vyrobit a nahradit (nehovoriac o tom, ze ich prenosova sustava je z cias Sojuzu 330 kV, takze vyrobcovia transformatorov, vvn prvkov su v Rusku) a zapadni sudruhovia take nemaju.. a to maju Ukrajinci stastie, ze zdedili robustnu sovietsku prenosovu sustavu (ktora vydrzala 30 rokov rozkradaciek a minimalnej udrzby), nie nejaky paskvil ako v Kalifornii, kde by staclio par zasahov a demokrati su pri svieckach cele mesiace.

     To ten tupy sudruh Budanov nedomyslel s vybuchom v Moskve.

     1. tak zápaďák ti na zakázku vyrobí cokoli, se už třepou na to, sem vlastně nepochopil proč vůbec letos výrobci traf lezli na ampjéra dyž se majou s eksportama klačit na ukravínu, dokud někdo na dluh platí

      1. Urcite vyrobi, len to trva dlho (kedze je to podla cudzich a nepriatelskych ruskych specifikacii), ci lepsie povedane zada cinanovi, kedze europa je greendeal a bez priemyslu.. ale mozno je to nova ukrajinska taktika, ked si nechaju uplne zlikvidovat prenosovu sustavu a potom vybuduju podla zapadnych standardov (220/440 kV), teda ak bude kde a co budovat.

       1. hlavně už jim teď nikdo nic stavět nebude, prakticky dva roky to spravovali a sotva to začlo pár tejdnů fungovat (někde eště ani to ne) a už je to zas na hadry, a tentokrát eště víc, než prvně

        1. Já takhle opravoval 20 let rafinerii v Basře. Než si rafinerie pořídila svou armádu. Od té doby hraju golf.

         1. víš vóbec gde to je? :oD

          1. Jo jo, dokonce jsem tam i bydlel. Napřed jsem to postavil a pak opravoval, když to někdo rozmlátil. Nejtěžší bylo naučit čmoudy chcát ve stoje. V projektu byly český hajzly a já projekt nikdy během výstavby neměním.

          2. Panelákovej Pičus
           31.3.2024 v 12:16

           tvl eslis to stavěl tak to už seš taky kmet pomalu nad hrobem

 4. Mimo pořadí, no hoši to opyijní zvuk. 👍 🍀 🌹 🧡 😊 🤣 😊 😋 🙋‍♂️ ❗️ 💥💥💥💥💥
  Teď jsem to zapojil a ten výkon je tam znát že to bere i všechny detaily. Holt to není prdítko i když se to vejde do dlaně. 100% spokojenost i překvapení že jsem ten rozdíl nečekal, doporučuji. uráááááá. Ale pouštím to přes BT protože to má tak vysokou citlivost zesílení že na kablíku byť odstíněném to má všechny ruchy z okolí.
  https://www.hadex.cz/m502g-bluetooth-prijimac-a-zesilovac-2x100w-modul-zk-1002m/

  https://www.youtube.com/watch?v=bLkjBMPAP2g

  1. ❗️
   Ia vám futr oudám že každý se má vyblbnout v mládí důchodu a ve stáří pracovního zápřahu úžery se má na to vykašlat, ka kanci. 😋
   800W se subwofrem na 90m3 je akorát.
   https://www.youtube.com/watch?v=vyk_o01w9DU
   https://radia.cz/radia/rock-radio-hard-and-heavy

 5. O osobě p. Šimíčka (nar. 1969) netřeba si dělat iluze.
  Student, který akorát dokončí studium (r.1992), bez jakýchkoliv praktických zkušeností, obratem začne přednášet a to navíc právo ústavní a nikomu to nepřijde zvláštní:
  „Věnuje se pedagogické činnosti, od roku 1992 vyučuje ústavní právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity.“
  https://www.nssoud.cz/o-soudu/soudci/detail/vojtech-simicek-1969
  https://www.usoud.cz/soucasni-funkcionari-a-soudci?tx_odjudges%5Bdetail%5D=89&cHash=b352373cb106126a5327a8ea46591600
  To bude zcela jistě kvalita.

  No a p. Baxa:
  https://www.pametnaroda.cz/cs/baxa-josef-20190610-0
  „Prostě jsem to podepsal.“
  Takové zhodnocení, že to nebylo jen o jednom podpisu zde:
  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/historie/krach-komunismu/kdo-to-byl-kandidat-ksc-aneb-armada-fischeru_116866.html
  No a pohádku o tom:
  „Tehdy jsem ovšem ještě neznal přesný rozsah toho, co má justice na svědomí,“ dodává Josef Baxa k listopadovým událostem.
  No tak něco „uniklo“ už v r. 1963:
  https://plus.rozhlas.cz/o-vykonstruovanych-procesech-z-50-let-se-poprve-mohlo-mluvit-az-v-roce-1963-9066365
  https://minutovezpravy.cz/clanek/procesy-byly-protizakonne-rekla-pred-sedesati-lety-kolderova-komise/

  A že by soudce působící na „trestu“ od r. 1984 nic nevěděl? Červená Karkulka hadr.

 6. Podle myho nazoru je daleko zajimavejsi fakt, ze tim US fakticky legalizoval postup, jakym to bylo prijato. Coz je IMO to daleko zasadnejsi, protoze pred tim rozhodnutim neexistoval judikat. Ted existuje rozhodnuti, ktere rika, ze kdyz se „najednou, z niceho nic“ vynori moznost, ze stat prijde o 50 miliard(nebo 35? to je celkem fuk, bylo to par desitek), coz je v ramci rozpoctu CR prakticky kapka v mori (i kdyz to tak nevypada), tak se da najednou schvalovat zrychlene v „nouzi“. No a Pavek mel brilantni moznost to zarazit jeste pred nalezem US. A neucinil tak. Pristi vlady takto budou moci tohle zneuzivat, protoze jejda, najednou je tu neco za 80 miliard, to se musi schvalit urychlene zrychlene, podobne jako tenkrat ty duchody.

  Podobne tem demokratickejm pitomcum nedochazi, ze jakekoliv omezovani opozice jenom povede k tomu, ze si to vyzerou, az prohrajou volby.

  Nu nic, ja se nad tim budu smat =)

  1. jako že pak nouzově vypoví smlóvu na předražený sračky za bilion co většinu času ani nedokážou letět? :D

   1. A ještě mohou létat když neprší a v podzvuku nebo se oloupe „neviditelný nátěr. Jinak prý standartně k tomu kupují záložní motor protože verk z dopravního letadla je přetížený a sype se. To jsou věci po dvou deci. 🤣

  2. Já jsem ekonomický pablb a jedna* věc mi není jasná…
   Vrtá mi hlavou, KAM by se ztratily ty miliardy, vyplacené na důchodech…
   Co by s nimi ti důchodci mohli provést, aby to šlo považovat za hospodářskou škodu…
   Přece i kdyby je spálili v kamnech, tak by to byl spíš protiinflační počin…

   * Je jich mnohem víc, ale tak se to říká…

   1. Ztratily by se přesně tam, kam se ztrácej peníze tvýho zaměstnavatele, když ti pošle vejplatu. Ty peníze furt existujou, ale už nejsou tvýho zaměstnavatele. Mě to může bejt fuk, čí ty peníze jsou, ale tvýmu zaměstnavateli to fuk není, proto ti platí jen to, co musí. A pokud nebudou kšefty a těch peněz nebude mít dost, tak ti holt od prvního přidá míň. Nebo vůbec. Nebo tě vyhodí. Nebo zkrachuje a vyhodí vás všechny.

   2. Jinak ano, když stát sype peníze za nic, tak to podporuje inflaci. Bylo možno pozorovat za covidu. V létě 2021 už byla inflace vidět a v prosinci 2021, v době nástupu nové vlády už byla OFICIÁLNĚ 8 procent s prognózou růstu. Ten bilion co si Andy napůjčoval se musel projevit.

    1. (A cena stavebního materiálu vystřelila už někdy v letě 2020)

     1. shane 30.3.2024 v 8:47

      (podrobněji https://www.urs.cz/software-a-data/sledovani-vyvoje-cen-materialu)
      Jelikož mě zajímá hlavně beton, takže ten výstřel vidím jinde než třeba průměrný zateplovač…

      1. @ygorek
       Covid helicopter money a kvantitavní uvolňování…

      2. Takže jsem se takhle z hlavy až tak nesek. Začalo to růst někdy v dubnu.

      3. (Já zase používám hlavně dřevo a výrobky z oceli a ty v tý době vylítly fest. Těch pár pytlíků betonový směsi mi bilanci nevytrhlo)

       1. Klasický Bastiat aneb co je a co není vidět. Rozhazování zdaleka nemá na svědomí jenom Babiš, vinu má ČNB i všechny předchozí vlády. Jenom předtím se peníze přelévaly do akcií, nemovitostí a dalších aktiv, AB jen dostal peníze k lidem a ti začali utrácet…
        Fíčura, nikoli bug.

   3. Jízlivec Jezevec na hrad!

    1. Ty mě nemáš rád…

  3. Toto nastalo na Slovensku po volbach, ked si predchadzajuce vlady trnavskeho kretena a predavaca vodky poschvalovali kadeco zrychlene a menili zakony (za podpory „nestrannej“ pezinskej skladky), kedze mali na aspon na zaciatku ustavnu vacsinu a teraz opozicia vykrikuje, ze Fico robi to iste a vyuziva, co demokrati nastavili.

 7. Kde všude působí supervaluta – energie. Ale poblitici vše defraudují s budulínky kdo chce s úžery cirkusů alias decivilizace, dekultur, dehumanizace s direkcemi pseudokapitálů bezbřehých násilí. °!° °!°
  https://cz24.news/bezpecnym-palivom-pre-novu-jadrovu-energiu-bude-torium-a-uran-238/
  Tak už jsem se vyjádřil že businessmani vytvoří nedostatek vody i na planetě ze 3/4 z ní pokrytou, „gogoti.
  https://www.youtube.com/watch?v=fROm1oWgYbw

Napsat komentář

D-FENS © 2017