O pištění soudce Baxy a souvisejících věcech - zpět na článek

Počet komentářů: 217

Přidat komentář
 1. Nedočetl jsem to do konce, ale fakt dobrý. Souhlasím.

 2. Když už byla v článku zmíněna Ukrajina, tak mi to prostě nedá…

  Banderovská žumpa dosáha nového dna. Už jim nestačí, že vraždí civilisty, mučí zajatce a střílí do zad dezertéry.

  Teď mají náckové novou zábavu. Vlastní mobilizované vojáky co neumí dostatečně dobře banderovskou hatmatilkou zavírají do klecí a vyhrožují jim zabitím:

  https://t.me/marsalMalinovskij/5865

  To je ostatně základní vlastnost každého banderovce. Oč je zbabělejší a neschopnější v boji s nepřítelem, o to víc se vyžívá na „civilech“ ženách, dětech , zajatcích a dokonce i vlastních spolubojovnících ve stylu „kdo chce psa bít…“

  Banderovec, to je zkrátka naprosté dno (ne)lidské existence, ještě hlouběji než jsou psychopati a sociopati.
  Měl jsem problém tomu uvěřit, protože tohle pro mě bylo prostě nepředstavitelné, ale s každým takovým videem tomu věřím víc a víc.

  No ještě že češi jsou prostě jen obyčejní kokoti. Jen naprostý ultrakokot leze do bojů co se ho netýkají, když má doma manželku a kojence.
  https://t.me/marsalMalinovskij/5905

  1. No hlavně že se hrdinní bojovníci mohou spolehnout na své velitele a týlové zabezpečení:

   https://t.me/marsalMalinovskij/5727

   A další „dobrovolná“ mobilizace pokračuje dle plánu:

   https://t.me/marsalMalinovskij/5734

   Jakož i honba na nebezpečné agenty FSB ve vlastních řadách:
   🤬 Služba bezpečnosti Ukrajiny zadržela rodinu, která u Kyjeva pohřbívala ostatky ruských vojáků.
   https://t.me/marsalMalinovskij/5748
   ◾️„Kybernetičtí specialisté SBU odhalili dva agenty FSB působící v Kyjevské oblasti. Naverbovaní otec a syn dříve sloužili v bezpečnostních složkách.“
   ◾️Hledali ostatky vojáků ruských ozbrojených sil, kteří zemřeli během bojů o Kyjev, a pohřbili je na lesních plantážích regionu hlavního města.
   ◾️Poté údajně zaslali odpovídající „zprávu“ FSB s odkazem na oblast a souřadnice místa uložení ostatků.
   ◾️Hrozí jim doživotí.

 3. Gratulujem pánu doktorovi k získaniu statusu odborníka v ekonómii, vojenstve, medzinárodnej politike a asi piatich ďalších oblastiach!

  Ale je tam jedna zásadná chyba: v skutočnosti je pomer strát Ruskej slnečnej ríše a Banderistánu 1:100000, a fašistických ukropov tam zakukalo už 100 miliónov, takže sú masové hroby vidno až z Marsu.

  Ale až na túto malú chybičku (možno mal p. Dr. et Dr. et Dr. len staré údaje), hodnotím článok za 1!

  1. @ Grg

   Zdar Grgu, ty lišáku. Ten svůj výpotek jsi vymyslel sám, nebo ti radila tvá stará préza? Tvůj humor sestřeluje orly v letu. Blbej, uvjedomělej a angažovanej, máš před sebou zářivou budoucnost, ty progresivní jelito.

   1. Seš retard a ničím to neokecáš. Tupý zideologizovaný jelito.

 4. Doktore, asi máte z větší části pravdu.

  Ale tolik to ve vlastním zájmu neprožívejte.

  „Kdo všechny strasti světa skládá na svá shrbená záda, pod vlastní tíží poklesává“…

 5. Netroufám si odhadnout, kolik důchodců to hodilo rozvědčíkovi, ale článek mě přesvědčil, že pro ty, kteří to v rámci antibabišovské mobilizace udělali je následné snížení valorizace adekvátním trestem. Podobně, jako když hloupější podnikatelé svého časo volili toho pána, co sliboval, že „zatočí s kmotry“ a po zásluze se jim dostalo EET, stejně jako když o volby později tentýž pán apeloval na hlupce socialistického ražení, dostalo se jim covid games.

  Jen škoda, že tyhle kauzality nejsou adekvátně medializovány, byla by pak šance, že se aspoň někteří poučí. Takto je realita před většinou voličů dokonale skryta, podobně jako podporovač silničního fašismu, vedený nenávistí k majitelům dražších aut ani ve chvíli, kdy platí pokutu nechápe, že právě sklízí, co pomáhal zasít (vícekrát v okolí ověřeno empiricky – třeba bývalý kolega, co měl plnou hubu keců o „postavení se k tomu jako chlap“ a o pár měsíců později fňukání, že nikomu nic neudělal a přesto peníze a body, jak se to jen mohlo stát).

  1. Trestem? Co by lidi dali za to, kdyby jim za celou tu dobu růst mezd kopíroval inflaci, akorát na konci by dostali o devět stovek míň.
   Tohle je krásná ukázka toho starýho „jak nasereš člověka zvýšením platu“.
   Ale jo, za Babiše by se to nestalo. Ten by sypal prachy z vrtulníku, stropoval, dotoval, kompenzoval, osobně rozvážel, zřídil by sedm komisí, národní sedmibodový protiinflační plán PIP a každý tři dny by vydával nová opatření.

   1. shane: vycházím z fňukaní soudruha Baxy, že jsou na něj důchodci zlí.

    Co by (ne)bylo za Babiše nespekuluji, je možné, že zrovna na tohle by nesahal a radši koupil o jednu F35 míň, třeba:-)

    1. Důchodcovský fňukání nad tím, že jim naposledy přisypali málo už mě taky začíná docela srát. Platy za tu dobu narostly v průměru asi tak o deset procent, ale důchody o inflaci. Až půjdou důchodci do špitálu, tak ať se zeptaj sestřičky, kdy jí naposledy přidali. Nebo až půjdou s vnoučaty do školy nebo do školky. Nebo v důchoďáku. Rozpočtovou sféru valorizoval naposled Babiš před volbama.

     1. nebejt toho, kolik do toho bureš tehdá narval, tak tady doochoci regulérně vole chcípou hladem, takoví ti chudáci co neměli ani desítku jsou dávno pryč jenom s vohledem na to jeho „rozhazování“

      stádní rozpočet eště ZDALEKA nevydává na doochoce tolik, co drtivá většina západních zemí

      sestřiček možná no, dochtorů ať se rači neptá, by ho muselo trefit, zvlášť s vohledem na ten jejich poměrně běžnej přístup

     2. Úplně mimo. Teď jsem dělal přiznání zdravotní sestře. Základní a vedlejší úvazek (přesčasy) ji dalo skoro 80tis. hrubého. To jsem čuměl. A to ani nejde o krajské město.

      1. hodně záleží jak kde, samozřejmě, že ty co makají, případně k tomu šlapou a eště nějakej ten přídaveček (matky samoživitelky) nebo nájem zděděné nemovitosti, tak mají úplně v klidu přes pade čistýho a jsou vysmátý

       vedle toho doochoci co prostě nemají žádný jiný příjmy a akorát jim rostou výdaje (kvůli pjetydemolystánské bandě nejenom typický zdravotní, ale teď ai energie, nájmy, potraviny, všecky základní věci) jsou naprosto existenčně závislí na tom, aby jim to bylo dorovnaný, pže si jinak vybírat esli budou topit, nebo žrát, to je fakt terno! by si to mohl kdejakej ten ksindl, co si je bere furt do huby, vyzkoušet, jaký to je

      2. Jakože když může bouchat přesčasy, tak nepotřebuje dostat přidáno? Zajímavý názor. Takový tradiční českopodnikatelský. A když se jí to nelíbí, tak za vratama čeká deset dalších.

       1. bylo to tady řešený stokrát, jak se, až na nejaký výjimky, na těch dlouhejch službách jako úplně nepřetrhnou

        víme jak tady pitomě funguje to nastavení služeb ve zdravotnictví

        kdyby měli ve zdravotnictví (všici) makat jak třeba nekeří řemeslníci bouchají dvanáctky v údernickým tempu, tak po prvním tejdnu chcípnou, a za to by asi bylo fér platit slušnou hodinovku, ale to se nikdy nestane – ani jedno, ani druhý :)

     3. Shane, průměrný plat je 43 tis., průměrný důchod 20 tis., tak kolik by podle tebe měli jedni a druzí mít, aby ses nedusil závistí?

      1. V Bavorsku je prumerny plat netto mesicne 2600 euro, duchod 1650 euro.

      2. a to si vem, že mediány jsou klasicky výrazně nižší anžto to enormně zvedá malý procento extrémů (a to eště řada stádních zmrdů má k velkejm doochodům kdejaký renty a jiný výsluhy)

       1. Rozdíl mezi průměrem a mediánem je u nás jeden z nejmenších na světě. V roce 2023 byl medián 39 685. Ty 3 500 rozdíl bych teda za Výrazně nižší neoznačil.

      3. 43 hrubýho ani 20 čistýho fakt nikomu nezávidím a brát bych to fakt nechtěl.

       1. no a nebejt burešovo „rozhazování“, tak mají statisíce eště důchod s bídou vokolo deseti litrů, to už bys vole bral, jo? :D

        páč je fakt, že v rámci těch tzv. úspor modří ptáci vždycky vykradli pokladnu a nepřidali za celý roky nikomu (stádním zaměstnancům, doochocům) prakticky nic – teda vyjma sebe a možná oudců, tam se prachy zvedají a budou zvedat o obludný částky furt, snad ai když budou padat ty bomby, tak hlavně si pod sebe pořádně nastlat

       2. Jako že se na důchodce sralo a měli fakt bídný důchody je prostě fakt. To, že se to roztočilo do extrému, kterej nepoplatíme, je taky fakt. Prostě klasicky ode zdi ke zdi.

       3. Hele 34000 čistá ruka je mimo Prahu příjem, s kterým se dá žít, ale nesmíš teda chtít hypotéku nebo nedej bože každej rok 2 dovolený. Ale dá se. V Praze je slušný minimum tak 45 čistýho řek bych.
        Jasně, že s 60 + se žije líp.

        1. shifty: tahle porovnání vždycky havarují na úhlu pohledu. Zaprvé má každý dost jiné nároky, zadruhé jinak vypadá 34k čistá ruka na mamahotelu, jinak single v nájmu/s hypo a jinak 2x 34k mladý pár v bytě po babičce. Takže jedna cifra a rozdíl od (skoro) socky po (skoro) luxus.

         1. Taky je nájem a nájem. Seš sám, nebo ve 2. jo no… úhlů pohledu je spousta.
          Řekněme ale tak nějak obecně, že mimo Phu je na relativně slušný žití minimum 30 000 čistá. Oder?

          1. 30 000 je dnes v podstatě „životní minimum“ na osobu a ne že ne.
           Pokud jsi nezdědil nemovitost, nebydlíš u rodičů apod. Ale 100% nákladů si hradíš sám a máš auto

           14 000 — Bydlení plus energie (vše spojené s bydlením a nemovitostí)
           8 000 –Jídlo, pokud si nevaříš sám z pytle brambor a mrkve ve sklepě, nemáš stravenky a nakupuješ v místním supermarketu
           8 000 — amortizace auta, plus náklady na benzín, pokud nejezdíš nějakou mrdkou a jen 2x za týden

           No a jsi prakticky na nule s těma 30k čistého.

           — Při žití ve dvou a s dětmi je to ještě horší, protože i manželka potřebuje auto (mama-taxi = vyzvedávat šklébáky ze školky, jezdit s nima po doktorech, kroužcích)

           — V případě rodinného domku zdánlivě něco ušetříš, ale s šílenými cenami energií už tolik ne (znám pár co bydlí v podkroví u rodičů ve vesnici, aby ve svém zrekonstruovaném domě nemusel topit (telepné čerpadlo))

           — pokud máš RD v prdelákovicích, tak tím i úměrně nižší příjem, manželka většinou minimální mzdu

           — šklébáci mají obrovskou spotřebu oblečení a všeho možného, i když to manželka řeší přes mimibazary, když je nechceš krmit odpadem, tak i kvalitní jídlo se prodraží

           — pokud z dětí nechceš mít malé digitální dementy přilepené k mobilu , tak tak jako tak musíš manželku nechat doma aby je nějak zaměstnala a prachy na kroužky

           Ostatně v rekreačních oblastech Brna lze mimo víkendy pozorovat „slaměné vdovy“ jak s dětma provozují často i mužské sporty a koníčky, protože je fotr v kolbence od nevidím do nevidím aby to utáhl. Vidět třeba na hřišti matku jak hraje fotbal se synem je fakt k pláči.
           Tedy mužský vzor se nekoná, další generace šampónků a metrosexuálů zaručena.
           Že dopadneme jako ty calhounov myši je zcela zjevné.

           Vše pečlivě naplánováno před dekádami špičkovými psychology a sociology, stejně jako celý Green deal a Great reset.
           Poslední může zhasnout.

          2. Máš divný známý. Bydlím v rekonstruovanym zatepleným RD a za topení dám pár šupů, včetně ohřevu vody. A to jedu na plyn.
           8000 měsíčně za auto? Jako, určitě se takový najdou, ale standard to není.
           Kvalitní jídlo může bejt i levnější než nekvalitní, protože to znamená nekupovat šmakulády z polotovarů a vařit ze základních surovin. Malý děti toho moc nesežerou a větší maj obědy a svačiny ve školce a obědy ve škole. A i ty větší tkho tolik nesní. Žravý bejvaj až puboši.
           Nechat manželku doma, aby se starala o děti? Děti už nechoděj přes den do školy?
           Ale asi je dobře, źe se lidi jako ty nerozmnožej.

          3. 8000 měsíčně za auto, tzn. 100 000 za rok, to je tak veterán Ferrari. Kablbák zase mele svoje hovna jako vždycky. Už mu přišel pasáček Sysop, takže se na tohle vlákno můžu s klidem vysrat, nic chytrýho se tu už stejně nedovím.

          4. Kabrnaku, to glajchsaltovani nefunguje. My mame rodinu rozlezlou skoro po cely republice a co clovek, to original. Od pripadu, co jezdej MHD a vyjdou mesicne na korunu az po opacnej extrem.

           Asi se najdou priklady, ktery popisujes, ale taky se najdou presne opacny. Z Brna uz jsem, pravda, nejakej patek pryc, mozna se to tam nejak zasadne zmenilo, ale tady v sumavske Prdelau je to tak, ze v nasi obci jsme tri inzinyri a z toho dva jsou hnojari. Zbytek bezny delnicky a kancelarsky profese. Kdyz si chce mladej kluk koupit lepsi flintu za sedmdesat, tak na ni setri dva mesice. Kdyz tuhle kamos chtel novou koupelnu za tri kila sakumprask, setril na ni necely dva roky. A to ani jeden z techto dvou pripadu nema stopadesat ha, ze kterejch by mu teklo na pachtu. Prumerny auta stredni tridy, vsechno nafta protoze z traktoru, ruzne se handluje kdeco pres sousedy. Od vypomoci, pres matrijal, zemedelskou produkci, i neco z lesa. Neziji si hogo fogo, v cele dedine je jen par novostaveb, vetsinou rekonstrukce, nebo vystavba 70. let. Ultrastarech baraku jen par. Zije se tak nejak normalne. Nikdo s natazenou rukou u kostela nesedi, v poslednim modelu auta vyssi tridy tady jezdi tak tri lidi. Na to, ze ta prdel vcetne okoloprdeli ma pod tisic obyvatel, prijde mi to jako normalni standard tady na Sumave.

           Ze celkova uroven vzdelani klesa – jasne. Ze bylo lip – jasne. Ale do nejakeho armageddonu je kurva, kurva daleko.

         2. Každej taky jinak utrácí

          1. shifty: ještě bych řekl „mimo Brno“, tam to taky není žádná láce. Ale v podstatě se shodnem, nešlo mi o to se proti tomu, cos napsal vymezovat, spíš jen doplnit různé pohledy. Mám v okolí všechno možné a je velký rozdíl, jestli podobné peníze vydělává někdo, kdo sedí celý rok doma nebo někdo, kdo potřebuje v zimě Alpy a v létě Řecko. Zatímco ten první spokojeně škudlí, ten druhej je z toho místy na nervy, protože peněz je pořád plus mínus stejně, ale jak Alpy, tak Řecko jsou po covid games a Ukrajině o dost dražší. Hlavně ty Alpy podražily za poslední dva roky nevídaně a jeden den na svahu pro rodinu s dětmi vyjde na hodně akční peníze. Ještě, že nás Italové mají, protože jinak nevím, kdo by jim tam ten provoz platil.

          2. Francie je vo hodně levnější. Ale je to dál no. My jezdíme s paní do Brianconu, Serre Chevaliere, jako paráda. Ale je to 1100km.

           Jasně, dyť jo. Znam lidi, co platěj bydlo jako já a z 45 000 šetřej. Já to musím dát pryč, šetřit neumím… ale zas si říkám, že to chce i ty blbce jako jsem já, co to vracej do oběhu a daj službám atd. vydělat..

          3. shifty: Serre Chevalier znám, ale cesta je prostě už moc. Každopádně Casse du Boeuf, to byla lahoda, dát si to naplno. To bylo dole po těch třech kilometrech endorfinů:-) Občas si říkám, že bych tam rád zajel zas, ale Itálie bývala ještě před covid games taky levná a o pěkných pár hodin za volantem blíž.

          4. Je to o životním stylu a ekonomické gramotnosti. Jsou lidi co maj vysoce nadprůměrný plat a žijou z ruky do huby a lidi co maj příjmy nic moc a dokážou poměrně pohodlně vyžít. On toho člověk v zásadě tak moc nepotřebuje a prostor pro úspory je skoro vždycky

          5. No a taky o tom, co si můžeš dovolit a jak to máš v kedlubně. Hodně lidí i včetně rodiny celej život šetřili na nějakej ten takzvanej podzim života… pak přišli choroby, rakoviny a sračky a že měli našpórováno, jim bylo stejně hovnu.

           Carpe diem.

          6. hodně lidí co znám

          7. Rubáš nemá kapsy.

          8. Nejde o rubas. Jde o to, ze v urcitym veku nebo ze zdravotnich duvodu uz paty nevytahnes a pak sou ti miliony na ucte k hovnu.

          9. V našem světě. Třeba takové USA, náš vzor…
           Ale máš pravdu, že některé věci nemá smysl odkládat. Chceš se podívat do Japonska? Tož leť.

          10. Re: fatdwi 31.3.2024 v 16:36
           …a jestli si nekdo mysli, ze treba Bavori jsou na tom s dovolenejma vyrazne lip, tak leda ani hovno. Z trojiho lyzovani ve Svycarsku nebo Francii se stalo jedno lyzovani ve Ski Amade a z dvojiho lyzovani ve Ski Amade se stalo jen jezdeni na kole po Bayernwaldu. Letecke dovolene se smrskly na autem do Italie, atd.

           Ne, ze by zivorili, ale presli na uspornejsi rezim.

          11. A vlekaři a letušky nebudou mít co žrát.

          12. Re: Jihočech Honza 31.3.2024 v 20:03
           Ve Francii snehu v dolnich vyskach ubyva, takze i vlekari maji smolika a stran poletuch – tusim minulej tejden, nebo kdy, Lufthansa uz zase stavkovala. Takze asi na tom zas tak spatne nejsou, kdyz se muzou valet doma.

           Neni to otazka stavu, ale trendu. Nemci maji hodne ve zvyku planovat si dovolene na celej rok uz v lednu. To dostavam nejvic zadanek ke schvaleni. A kdyz se ptam, kam to je, tak proste vidim tu zmenu. Pritom vidim, kolik ti lidi berou a plat jim leze porad nahoru. Jenze inflace leze rychleji, holt.

           Kdyz jsem se pak o tom bavil s financnim reditelem a ten mi ukazal oficialni statni statistiky cistych mezd a duchodu, tak jsem proste cucel. Ale je fakt, ze mne to uz asi ctyri roky nezajimalo a tehdy byl prumernej hrubej 3750 euro. Cistej je problem zjistit, protoze lidi maji ruzny danovy skupiny a nejvic zastoupeny jsou oba extremy – svobodni bezdetni a pak rodina s detma. Statni statistika pak tu cistou ma podchycenu presne.

           Proste… neni nutny vyhrnovat nohavice, ale je dobry vedet, ze nekde v dalce se blizi brod, pres kterej se bude muset jit. A to jeste doufam, ze to je brod.

          13. Necekal bych, ze mam vyssi zivotni uroven nez prumernej bavor. I tech 2600 e v prumeru mi prijde jako totalni pivovina. Prumerna mzda v Nemecku je lehce pres 4000 E, oficialne. Ale tak…budiz no…zase sme se toho hodne dozvedeli…

          14. Minimalni mzda v nemecku je 12 e na hodinu, coz pri dejme tomu 170 hodinach dela 2040 E. Ze by prumernej bavor laviroval 500 E nad minimalkou mi prijde jako totalni pivovina. Ale tak mozna tady nektere proste blejz nesmysly bavi tak nejak z principu…

          15. Ajo, netto. No stejne mi to prijde malo. Ale do dani tam nevidim.

          16. Sysop psal 2000 € netto, netuším jaké je v Bavořích zdanění…

          17. Re: jizlivec 31.3.2024 v 21:28
           BY ma ctyri skupiny zdaneni, nejvyssi maji svobodni bezdetni. Ja patrim do KL.III, cili zenaty s detmi, kde ja vydelavam vyrazne vic, nez zena.

           V mem pripade je celkova mira zdaneni okolo 39 % (vsechny dane a ‚dane‘ dohromady).

          18. Mea culpa, psal sem to niz.

          19. 4000E hrubého, nebo čistého?
           Smutné, kolik moci moderní státy získaly. Aneb demokracie je jako hrob, pořád volá: „dávej, dávej“, a co zchvátí, už nevydá.

          20. Jo ok, je to cisty cca tech 2600. To je dost zklamani. Holt se z greendealu nebohatne. Srovnani v 80., 90., letech bylo fakt jinde. Ale timto se Sysopovi omlouvam, jsem jiz unaven a prehledl jsem Netto.

          21. Re: Jihočech Honza 31.3.2024 v 21:24
           To je na koho? Mam nas tebou nejake ignorovane, takze jestli na ne, tak ok. Jestli na mne, tak ja jsem psal o ciste mzde. Prumerna hruba je v BY ted nejak 4100 € tusim, ale to jsem tady snad nepsal…?

          22. Zajimal by me median. To jsme skoro ty nemce uz dohnali…pritom mi to porad pripada smesne nizke.

 6. Challenger….ten dovětek se mi nelíbí, zavání to zbabělostí, nota bene, nikoliv připosranosti, ale přímo posraností, čovečé-to jsem od vás nečekal,

  1. Ho nech. Si tak připadá jako drsnej odbojář balancující na ostří nože. Hotovej Gabčík.

 7. 800kilotun= 800 tisíc tun,
  ovšem: 5000kč bankovka cca 1g, čili 5mega je 5kg,
  4biliony jsou tedy 800milionu bankovek,čili 800holých tun,a ano správně 20 kamionu, když tedá asi 20t se vleze na jeden, tedá když nepočítám polské kamiony, bo těch by stačilo tak pět, a ukradinskéj by stačil jeden,
  počítáno baj voko od pasu,

  1. Taky se mi stává, že upozorním na cizí chybu a mám tam vlastní…

   1. bych si dovolil požádat jako kde?

    1. 5000kč bankovka cca 1g, čili 5mega je 5kg

     1kg?

     800holých tun,a ano správně 20 kamionu, když tedá asi 20t se vleze na jeden

     40t/kam nebo 40kam s 20t/kam?

     1. ad 1kg…..jestli tu jsou pozorní čtenáři?
      ,,,,,,ano jsou
      ad kamiony: asi ne moc podařaný pokus o vtip na vážení kamionů

  2. Ch. píše, že tie kamióny by boli preťažené, tak to má asi dobre :)

 8. skvělé, něco podobného mnohem obšírněji a globálně popisuje The Great Taking od David Rogers Webb

 9. Armáda plánuje nákup 76 moderních Leopardů 2A8.

  Kolem roku 2030 až 2032 by měla mít mít 120 tanků Leopard všech typů.
  A mezitím ….se zástupci koalice i opozice ve čtvrtek s prezidentem Petrem Pavlem shodli, že věk odchodu do důchodu se bude muset v budoucnu prodlužovat.
  https://echo24.cz/a/HNznH/zpravy-domov-opozice-i-koalice-se-shodla-vek-odchodu-do-duchodu-se-musi-zvysit-potvrdil-pavel
  A protože je peněz ve státní kase stále málo, tak opět oškubeme důchodce.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-dvema-stum-komunistickych-funkcionaru-klesne-duchod-dalsi-to-teprve-ceka-40465691

  1. 120 tanků – to jako celý tankový pluk? Není to zbytečně moc? Vždyť to by byl celý prapor ke každé brigádě…

   1. Účelem nákupu těch tanků není zvýšit bojeschopnost našeho expedičního sboru, ale „vyslat signál“, že jsme ti správní kluci, kteří plní své závazky a jsou připraveni vytáhnout na Russssáka. A pochopitelně to znamená pozornosti do správných kapes, případně dobře placená místa v různých aparátech pro ty správné lidi.

    1. zase 120 nákejch předraženejch mrdek co mají stejně na frontě životnost nanejvýš v hodinách? sqělý

     1. Smir se s tim, ze zijes v konzumni dobe. Vyrobky se konzumuji, pomaha to rozvoji prumyslu: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-ceske-zbrojovky-hlasi-rekordni-trzby-boduji-nejen-na-ukrajine-40465943

      A ne, ze doochodce ty prachy bude cpat do strozoku. Takhle ne, soudruzi, takhle rozhodne ne!

Napsat komentář

D-FENS © 2017