O čem se ve skutečnosti bude hlasovat tyto volby - zpět na článek

Počet komentářů: 226

Přidat komentář
 1. Nechápu jednu věc…EU obecně škodí úplně všem, tak proč nezamáváme a sbohem? Byli jsme před EU a budeme i po EU.
  Je to o tom, že všichni politici jsou koupení a nedávají nám na výběr? Vzhledem k tomu, že stejně záhy nastane státní krach, nemusíme se bát zchudnutí, protože zchudneme stejně

  1. Je to jako odejít od zhrzené milenky – udělá všechno, aby ses měl co nejhůř.
   A košile je vždycky bližší, než kabát, takže politici drží basu s EU a mají se dobře teď. Kdyby řekli, že budeme v prdeli, tak je nikdo nezvolí, takže raději slibují světlé zítřky, protože to chceme slyšet. A vždy je lepší mít za 5-10 let narýžováno, až přijde ten průser, než mít hovno a možnost říct „vidíte, já měl pravdu“.

   1. Legrační ma tom ale je, že včera (stejně jako vždy v minulosti), nám to zase podělali blbánci co mají pocit, že musí volit „pravici“. Kdy už konečně přijde osvícená doba a hlupákům kteří „myslí“ pravicově, dají konečně papíry na hlavu, budou povinni si označit auto nějakým pěkným piktogramem (třeba symbol přeškrtnutého mozku by byl docela výstižným :-) ) a nebudou smět překračovat 30km/h., ale hlavně jim konečně seberou volební právo.
    To že někdo volí neomarxistickou ODS, přece nejde nijak okecat. To je čisté sebemrskačství, nebo absolutní neschopnost chápat společenské principy.

  2. Nejen politici. EU má koupenou i většinu Čechů. I tady na D-F. V plné nahotě se to projevilo ve článku „vymysleme preventivní plán na Czexit“, kde se celkové vyznění neslo v duchu „já díky EU prosperuji, bez EU bych byl chudší, ať vás ani nenapadne vystupovat!“

   Teprve až EU totálně zbídačí střední třídu dekarbonizační politikou, pak se možná někteří začnou cukat.

   A nebo ne, protože díky stejné zbabělosti jako Fiala budou povídat něco o „nemožnosti se odpoutat od německé politiky, na níž jsme ekonomicky závislí, a když Němci páchají sebevraždu a vrací se do středověku, my musíme kvůli zachování prosperity dodávat osly a konopná lana“…

   1. Resp. jinak: Čechy nemá koupená EU, nýbrž Němci. Kteří mají koupenou i EU. A kteří jsou zdroje veškeré destruktivní ideologie a destrukce.

    Ten zpropadený národ nikdy neměl existovat ve sjednoceném Německu. Mělo být rozerváno na kusy po WW1. Vítězové to prokaučovali a tak jim to Němci oplatili ve WW2. Vítězové to napůl prokaučovali a pak udělali tu fatální chybu, že německým destruktorům dovolili se sjednotit po roce 1989. Tak si to vyžíráme teď.

    Nejpřesnější popis Německa je paradoxně ze satirické necyklopedie:

    Asi nejtypičtější německé národní vlastnosti jsou disciplinovanost, nevšední konzumace hnusnýho „piva“ a masochismus.

    Němci nejprve během několik desetiletí s pracovním nasazením, které překonají snad jedině Japonci (také masochisté) nebo Čínani (masochisté+maoisté), vybudují nejúspěšnější hospodářství na světě, aby následovně rozpoutali nějakou válku ve které si všechno nechají zase rozstřískat přičemž jich pokaždé několik miliónů zahyne.

    refrén: Přeživší zbytky národa začnou okamžitě znovu disciplinovaně budovat a s pracovním nasazením, které překonají snad jedině Japonci (také masochisté) nebo Číňani (masochisté+maoisté), vybudují nejúspěšnější hospodářství na světě, aby následovně rozpoutali další válku, ve které si všechno nechají zase rozstřískat přičemž jich dalších několik miliónů zahyne…. atd.

    Po francouzsko-německých válkách, WW1, WW2 a Studené válce teď Němci vedou „válku proti klima“, resp. ekonomice a lidem, no. Stále se zdokonalují.

    Už jsem to psal, ale táta mě vždycky před Němci varoval, protože jeho děd a praděd s nimi měli velmi špatné zkušenosti a důkladně chápali „německou povahu“. Já to vždycky odmítal, protože Němci jsou přeci pracovití, slušní, skvělí inženýři, za WW2 se omluvili, a nepřítel jsou Rusáci kteří k nám arogantně a agresivně vpadli na základě vylhaných záminek.

    Poslední 3 roky uznávám, že jsem se mýlil a táta, děd i praděd měli pravdu. Němci jsou příšerný národ, který vždycky všechno (pardon my French) zkurví a zničí celou Evropu. To puzení k (sebe)destrukci mají inherentně zabudované hluboko ve své kultuře a povaze. Nesnáším tu bandu ničitelů.

    Vláda by měla maximálním diplomatickým nasazením a veřejnými vyjádřeními výslovně podporovat přeorientování průmyslu pryč z Německa kamkoli jinam kde jsou normální – Francie, Polsko, Itálie, USA, Rusko… abychom na Němce mohli přestat brát zřetel a mohli je nechat spáchat tu jejich vytouženou sebedestrukci a sebevraždu.

    1. Jerome Klapka Jerome – Tři muži na toulkách:

     arlyle říká o Prusech – a platí to o celém německém národě – že jejich hlavní předností je učenlivost, s jakou se nechají vydrilovat. O Němcích se dá říci, že je to národ, který půjde kamkoli a udělá cokoli, když se mu to nařídí.

     Zvláštní je, že tentýž člověk, který coby jednotlivec je bezradný jako děcko, se v momentě, kdy si oblékne uniformu, změní v inteligentního tvora, schopného převzít odpovědnost a iniciativu. Němec umí vládnout jiným a vládě jiných se podrobit, ale sám sobě vládnout neumí. Snad by se tomu dalo odpomoci tím, že by se každý Němec vycvičil na důstojníka a pak se stal podřízeným sebe samého. V tom případě by si dozajista velel rozvážně a prozíravě a dbal by i na to, aby sám sebe vzorně a akurátně poslouchal. Že se německá povaha dostala do těchto kolejí, za to pochopitelně nesou odpovědnost především školy. Ustavičným jejich učivem je plnění povinností. Krásný ideál pro každý národ; ale než se člověk do toho plnění dá, měl by si přát mít jasně vyloženo, co to vlastně je, ta jeho povinnost. Němec si pod tím pojmem podle všeho představuje „slepou poslušnost vůči všemu, co má na sobě uniformu“. To je pravý protiklad názorů anglosaských; ale ježto jak Anglosasové tak i Germáni prosperují, musí být na obou těch metodách něco dobrého.

     Němci měli až dosud setsakramentské štěstí, že byli mimořádně dobře vedeni a řízeni; půjde-li to tak dál, bude to s nimi dobré. Do malérů se dostanou, až se v té mašinérii, co jim vládne, nějakým nedopatřením něco porouchá.

    2. „Vláda by měla maximálním diplomatickým nasazením a veřejnými vyjádřeními výslovně podporovat přeorientování průmyslu pryč z Německa kamkoli jinam kde jsou normální – Francie, Polsko, Itálie, USA, Rusko “

     „Hle, kremlobot!“

     Za mě máte 1+.

     1. „Krelmbot“ za výslovnou podporu orientace na ekonomiky na Francii, Polsko a USA?

      Věřím, že tak omezení, aby toto zkusili, nejsou ani naši novináři.

      1. Zase píšeš nesmysly Jane. Němci mají koupenou EU která jim momentálně likviduje automobilový průmysl, na kterém Německo ekonomicky stojí?
       To dáva vyloženě smysl.

       1. Ano? A všiml sis ve vedlejším článku, že největší německá automobilistická města a spolkové státy – Bavorsko, Stuttgart, Mnichov, tzn. BMW, VW gruppe – volila dominantně Zelené?

        Němci chtějí zlikvidovat svůj automobilový průmysl. Němci chtějí zlikvidovat celý svůj průmysl, to je výslovný cíl Green New Deal od roku 2009, kdy jej vymysleli a veřejně popsali Němečtí Grüne – tzn. ti samí Grüne, které teď s jásotem volily německé automobilky.

        To nepochopíš středoevropskou optikou, na to musíš mít alespoň trošku nastudováno jak Němci myslí a fungují.

        Tzn. jejich „Verein“, „Konsensuspolitik“, jejich mesiášský syndrom aj.

        Je to celkově naprosto vyšinutý národ, který extrémně, ale naprosto extrémně, podléhá ideologiím a kolektivním záchvatům šílenství.

        1. Jo, syn kolegy prisel ze skoly s ocima na vrch hlavy, ze krby v barakach jsou nebezpecny, protoze kdyz prikladas, tak dychas vic spalin, nez na ulici od aut. A ze je potreba to poradne zdanit, aby se toho lidi postupne zbavili. Tohle jim lejou ve skole do palic.

         1. Já zase včera viděl v metru kluka tak 12 let, jak má na sobě placku „bojovat proti změnám klima“.

          Nejdřív jsem protočil oči, ale pak si říkám – vždyť to chudák děcko za to nemůže, už mu 4 roky vymývají mozek naprosto jednostrannou „Environmentální výchovou“ a nikdo mu ani doma neřekne že je to blbost. Na jeho místě bych možná skončil stejně.

          Že jsme levicovým šmejdům umožnili infiltrovat školství byla ta největší strategická chyba všech dob, s tím se nedá bojovat. Leda s okamžitou platností přijmout zákon o Zákazu ideologie ve školství a školách, vyházet všechny nevládky s jejich „vzdělávacími programy“ a „konferencemi pro učitele“ a do osnov vnutit objektivitu, tzn. i alternativní narativy a teorie a děti, vyberte si.

          1. Treba je to jinak, ja jsem taky chodil s vlajeckou do proovodu, ale myslel jsem si svy :-)

          2. „Že jsme levicovým šmejdům umožnili infiltrovat školství “ Viz Antonio Gramsci a Dlouhý pochod institucemi.

    3. Čech: Láska
     Angličan: Love
     Francouz: amour
     Španel: amor

     Němec: Liebschaft

     jak moc můžeš důvěřovat někomu kdo má tak divné pojmenování lásky ?

  3. bez eu by bylo hůř :(

   1. Byli jsme i bez EU a…?

    Podle mne je to otazka hodnot.

    1. Taky nesouhlasím se vším, co z EU vzejde. Ale hlavně nikdo nedělejte, že jste nevěděli o tom, že v Evropském parlamentu jsou
     námi zvolení zástupci a tito zástupci společně s jinými zástupci z jiných členských zemí vymýšlí tyto všelijaké kraviny. Copak snad o tom rozhodnul Petr Fiala? Hovno, dyť se podívejte, jak za nás hlasovali jednotliví zástupci nebo co pro nás v EU vybojoval Babiš, který se v ČR těší podpory třetině obyvatelstva. Sysope, byli jsme bez EU, ale to jsme byli v největších sračkách. Jednotlivci, typu komoušovských posluhovačů nebo rovnou estébáckých zmrdů se mělo jen o kousek líp než se měli ostatní.

     1. Přesně tak, pamatuju třeba na rok 2000 a nebo pár let před tim a pár let tom, to byly takový sračky že to svět neviděl…

      1. Ale zase si se moh svobodně posmívat barevnejm a dobře se obcházely zákony. No neber to zpátky.
       Ale zase dolar za 40 kaček bych bral, ne že ne.

      2. Ano JASANe? A jak přesně se ty „takový sračky“ projevovaly na tvé životní úrovni, svobodě a soukromí?

       Nerostla snad do té doby raketovým tempem? Nemohl sis v roce 2000 koupit auto, PC, televizi, mobil, dům za tak nízkou cenu, o jaké se ti 5, 10, 20 let předtím ani nesnilo? Já si dobře pamatuji domy Canaba za 3 miliony v té době, kurňa. Když to porovnávám s dnešními cenami nemovitostí, tak i po jakémkoli přepočtu kupní síly je to perverzní.

       Nemohl sis říkat co chceš tak, jako by tě za to 20 let předním zavřeli a 20 let poté vykopli z práce a udělali z tebe paráju na socsítích, nemluvě o snaze EU za to zase zavírat („hate speech“ má být napříště „vážný trestný čin“ a vlády nemají mít právo to trestat mírně)?

       Neměli jsme bezprecedentní úroveň soukromí, kde UŽ nebyly plošné odposlechy, začínala kryptografie v emailech apod., ale JEŠTĚ neexistovaly kamery s rozpoznáním obličejů, neexistovalo aby fízlové nebo státy vymáhaly biometrické údaje po komkoli kdo nebyl zločinec, neexistovaly drony ani úředníci ze stavebního nemohli rutinně používat satelitní fotky k detekci „černých staveb“ a stavebních úprav?

       1. Skleróza?
        V roce 1998 jsme byli ekonomicky na samém dně. Stát byl v naprostém rozvratu, ekonomika v červených číslech. Rozkradenými továrnami se stroji odvezenými do sběru za cenu šrotu se proháněl vítr. Celé sektory ekonomiky byly v prdeli. Nejen horníci, ale i jiní dělníci se z beznaděje uchlastávali doma na mizerné podpoře. Leckde na okrese fungovala poslední továrna, kde se zaměstnanci drželi zuby nehty i přes šílené podmínky a mizernou almužnu sotva připomínající plat. Protože jiná alternativa byla uchlastávat se na podpoře.

        Než přišel Zeman který dokázal přesvědčit západní investory že nejsme země ruských mužiků v zemljankách co jezdí do práce na praseti a chlastají od rána do večera samohonku.
        Dáky němu se ekonomika znova nastartovala. Začalo to aspoň těmi montovnami. Ale za 8 let už investoři pochopili že jsme tu opravdu šikovní a vzdělaní a stavěli tu i kvalifikovanější provozy, včetně IT. Tou dobou už byl Zeman odstraněný a moci se chopili opět pravicoví zloději.

        A tu krizi po roce 2008 jsme přežili jen díky tomu že Zeman nastartoval ekonomiku. S ODS bychom tou dobou byli na úrovni RUmunska nebo Ukrajiny a češi by houfně utíkali na západ dělat výkopové a jiné podřadné práce.

        1. Ano, těžký průmysl byl v prdeli. Koho by napadlo, že slévárny a ocelárny v zemi, která nemá vlastní signifikantní zásoby železné rudy a musí je dovážet ze zemí, které mají své vlastní ocelárny a k tomu vlastní zdroje uhlí i rudy, nebude konkurenceschopná :P

         Stejně tak liberecké textilky halt zlikvidovali Vietnamci, když se otevřel trh a vznikly vietnamské hadrárny. Jenže tím Češi získali možnost koupit výrazně levněji slušné oblečení a žít si lépe – taky jsme tam kupovali.

         Jenže Škodovka už jela roky naplno a veleúspěšně expandovala (pamatuji letecký most právě okolo roku 2000, když jim vypadly JIT dodávky dílů z Ostravy), konkurenceschopné zdravé firmy jako Gumárny Zubří apod. už byly také stabilizované, a kupní síla i prosperita obyvatelstva rostla a rostla a rostla.

         Máš samozřejmě pravdu, že to nebyly „jistoty a prosperita“ že když nastoupíš do firmy, tak tam 30 let zůstaneš. To přišlo až po tom roce 2000. Ale nebyla to ani žádná národní tragédie – bída byla geolokovaná do těch města podniků, které prostě žádným způsobem nemohly obstát a nebyla to vina ničeho, než svobody.

         Úplně stejně, jako kdyby teď někdo zaříznul 100% dotací, zkrachuje okamžitě 50% „zemědělců“, dotačních „podnikatelů“ a podobných slepých uliček.

         Přijde ti proto, že by bylo škodlivé zaříznout dotace? Protože by se tisíce lidí dočasně ocitly na dlažbě?

         1. Co to zase plácáš Mrcasíku? Jak to že indický cikán Mittal v oboru úspěšně funguje? Kromě toho slovenské železárny se tehdy taky podařilo konsolidovat a stabilizovat, ránu jim zasadil podraz od EHS, tedy clo. To byl úmyslný tah, jak položit zbytek „východoevropského“ těžkého průmyslu.
          Tuším že OKD (pokud si to nepletu s jiným podobným podnikem) taky vesele funguje na „bolševických“ mašinách dodnes. Tady se to nedá okecat blábolem že „veškerý komunistický průmysl jel na ukredených prvorepublikových mašinách“ který platil tak možná pro Baťu a podobné obory. Ale i textilní průmysl se technologicky dostal jinam, takže i zde jsou kecy o znárodněných prvorepublikových strojích docela mimo.
          Řada průmyslových podniků, přehrad, infrastruktury, železnic a silnic které tu před rokem 1950 neexistovaly, taky zřejmě komunisti „znárodnili prvorepublikovým živnostníkům“.
          Zdravotnictví, nové fakultní nemocnice, sociální péče pro všechny, to zřejmě taky ukradli z první republiky a používali prvorepublikové postupy v lékařství, že?

          Kromě toho kupní síla obyvatel nerostla, ale šla do sraček. Kupovali a rozhazovali jen ti, kteří zdědili majetky, činžáky a latifundie z restitucí.
          Tomu se říká „prožrat rodinné stříbro“. Za pusu tito „čeští indiáni“ prodávali rozsáhlé rodinné pozemky, které pak developeři 10x zhodnotili.
          A za utržené peníze si pak dotyční kupovali různé nablýskané západní cetky, luxusní auta, drahé dovolené, prostě za 15 let prožrali to co jejich předci střádali třeba 150 let.

          A dnes, po 20 letech čumí, že mají holé zadky, vnoučata taky potřebují vlastní bydlení, ale už není z čeho to koupit, protože ti nenažraní developeři co od nich koupili rozsáhlé pozemky za pusu, vyšroubovali ceny bytů do absurdna.

          Tak mi laskavě Mrcasíku nevykládej jak na tom byli lidi v roce 1998. Poznal jsem tehdy dost lidí co žili mimo ty bohaté oblasti jako Praha Brno, střední čechy. A já, coby brněnská socka, jsem pro ně byl „zazobanej brňák“. Takové propastné rozdíly tu byly už na přelomu tisíciletí.

          A proč myslíš že voby tehdy vyhrála ČSSD, když tu lidem ODS za těch 5 let vlády zajistila takový „blahobyt“ ? :-P
          Člověče, Jane, ty už úplně ztrácíš kontekt s realitou.

          1. prostě nejlepší byla diktatura, ale diktatura chytrých lidí, místo debilů nikým nevolených do evropské komise, která jediná vytváří tyhle demence a nikým nevolená a poskládáná z lidí kteří vedli SSSR….

          2. Protože Mittal odprodal všechno nekonkurenceschopné a nechal si jen speciální oceli, proto. A to by českému vlastníku neprošlo protože odbory.

           Když NSR zachraňovala průmysl v NDR, dělala to přesně takhle – zařízla 2/3 provozu, vyházela 9/10 zaměstnanců a nechala si jen to, co fungovalo a bylo konkurenceschopné, a to pak fungovaloe xcelentně a dodneška to jede naplno. V Zeiss například. Než odboráři spáchali atentát na týpka co to řídil.

        2. KaBrnaku, on ti někdo v roce 1998 ukradl továrny? Možná je vytuneloval, to jo, ale neukradl. Ale jediný kdo tady nějaký továrny ukrad, byli komunisti v roce 1948,říkalo se tomu znárodnění. A ten tvůj Zeman pomáhal po revoluci tunelářům tunelovat. Nebo se výrobní podniky „ukradli“ nepřátelským převzetí, o tom by mohl vyprávět estebak Babiš

         1. (Dovolil bych si podotknout, že většinu továren neukradli „komunisti“, ale už to rudé bezpáteřní hovado Beneš předtím.)

          1. já teda nevím, nechci se zastávat komunismu a socialismu, nenávidím ho, ale když jsem hrál hru sovětská republika, docela mě bavilo, že jako správnej komunista jsem si mohl postavit cokoliv kdekoliv aby naše zem prosperovala tak nějak akorát.
           Jasně ty namítneš že komunismus zabíjel chytré lidi. To ano, to spíš byla lidská závist.
           Ale když se podívám na dnešní armádu „chytrých“ lidí kteří se nedají zaměstnant ani v mcdonaldu, tak si říkám kde soudruzi z kapitalismu udělali chybu ?
           Na jednu stranu komunismus a socialismus nenávidím, ale západní konzumní nesmysl, se mi začíná taky nelíbit.

           No abych se vrátil k původní myšlence, tak dodnes jezdí po stavbách V3S, které jsou nenhraditelné, o Liazkách a tatrovkách nemluvě. Ted jsem nedávno četl inzerát borca co nabízí výškové práce s 27m plošinou sovětské výroby ČKD.
           A celá železnice stojí na socialistických lokomotivách typu E499 sice hnus, ale funkční přes laminátku, brejlovce, bardotku a E499.2 až k moderním 150 esům apod… což jsou defakto nezničitelné lokomotivy.

           Říkám, socialismus tady vytvořil fungující systém, který dodnes kapitalisté ždímají do poslední kapky a vracíme se do toho socialismu. Dneska se mi už nevyplatí podnikat, se na to podívej, učitelka má 50+ tisíc, lapiduch 100+ a strojvedoucí 50+
           tak mi netvrď že jako podnikatel máš víc. To jo možná fakturuješ víc, ale odečti si náklady, daně, sociálku, čas a nervy a jsme v píči kámo.
           Máme atomovky, ty tady za Hiltera fakt nebyly a čez skokově zdražil elektřinu pro nás ? Jak je to kurva možné ?
           Jak je kurva možné že naše atomovky nedodávají levnou elektřinu pro nás a drahou přes hranice ????
           Je to celé nesmysl a bude hůř.
           No ale co je ještě horší je, že z toho není cesta z úniku. Jsme oblíkčeni EU, a když vypovíme EU smlouvu tak co pak ? Udělají na nás embargo a ostatní státy klidně přes sebe nepustí tranzit a jsme v píči. Bez plynu zimu nepřežijeme. Zničená půda agropodniků nás neuživí, protože už neumíme hospodařit na polích. Hlavně že máme plno inteligentních lidí v IT, takovej ajťák jedním kliknutím vypěstuje 50Kg Brambor… a takové nebinární absolvent fylozofické fakulty Alžbětko dokáže jedním kliknutím vykouzlit dokonce 250Kg těch brambor, to čumíš co ?
           to jo…

          2. S těmi „nezničitelnými“ lokomotivami bych se mírnil, a to samé s vejtřaskami. Ty stroje fungují půl měsíce, a to výhradně díky svým mechanikům. kteří na tom provedou co měsíc rozborku, přetěsnění a sborku celého motoru. Slyšeno, viděno, pomáháno přitom.

          3. V3S a Tatry nejsou nenahraditelné. Používají se prostě proto, protože jsou levné, nebo alespoň dřív byly, když se jich zbavovala armáda a bývalé národní podniky, je na ně spousta náhradních dílů a dají se flikovat na dvorku. Když jsem dospíval v 90. letech, tak každej puboš měl fichtla. Jawu 20, 21, Mustangy a podobně. Ně púroto, že by to byly nějaký supr stroje nebo že by se nedaly koupit lepší, jenže fichtl se dal koupit kolem pětikila, potažmo za pár piv a odvoz, zatímco za novej skútr bys musel vypláznout desetitisíce. Takže všichnui krosili fichtly, dokud se nerozpadly.

          4. Ony tady byly do roku 1989 v prodeji nějaké skútry za desetitisíce?
           Jakých značek a kde se prodávaly?

          5. servisdok
           9.10.2021 v 12:53

           do roku 1989 je v kerejch 90. let, těch 1890?

          6. shane
           9.10.2021 v 12:47

           Tatrovky naběhají nesmysle a jezdí na cokoli, to je taky výhoda, a mají celkem rozumnou prostupnost terénem, což spousta dnešních vozítek ne.

          7. Ježdění na cokoliv až tak roli nehraje, stejně většinou tankujou u benzínky stejnou naftu jako všichni ostatní. Hlavně že je to auto už dávno zaplacený, funguje a svoji práci odvede. Dokud dýzl funí, tak proč ho měnit. Spíš je problém, že za chvíli nebude nikdo, kdo by to uměl řídit a komu by se to řídit chtělo.

          8. shane
           9.10.2021 v 13:53

           Aleprt.

           Takovej jeřábník dyž vymění pár set litrů hydrauliky, tak to nebude vylejvat do stoupy, ale naleje to s naftou do nádrže. Hned ušetřil pár set litrů nafty. To máš hned pět litrů při dnešních cenách. A tak.

         2. „Možná je vytuneloval, to jo, ale neukradl.“
          To je nějaký newspeak českých kapitalistů?

          Auta se dneska na ulicích taky nekradou, ale vlastně tunelují. Zloděj ani auto se nenajde, takže kde je zločin, že? Jenom jakési tvrzení vlastníka…
          Konsolidační agentura pardon pojišťovna to zaplatí.

          I když budeš používat newspeak tak ani to nezakryje fakt, že si lopaty začnou říkat, že komunisti to vlastně brali různých tunelářům, Krejčířům, Babišům, Kellnerům, Komárkům či zbohatlíkům, kteří prodávali respirátor 900Kč/kus…a pak se s nimi bohužel svezou různí rohlíci či oranžové tiskárny. Stoupající podpora stran, které chtějí prakticky znárodňovat to jen dokazuje.

          1. startere, popíšeš mi, jak přesně tuneláři založili fungl novou fabriku na zelené louce z vlastních zdrojů tam, kde nikdy nestála a vybudovali z toho prosperující podnik?

           Dokonce ani bolševici neměli takovou drzost, aby se tvářili že prvorepublikový průmysl někdo ukradl. Akorát tvrdili, že jejich majitelé vykořisťovali zaměstnance příliš nízkými mzdami.

           Takže jsi marxističtější než Marx, gratuluji :D

          2. Z vlastních zdrojů nikdo továrnu na zelené louce nestaví. Co to je za dotaz?
           Ale jinak dokonce osobně znám jedno „podnikatele“ z devadesátek. Postavil na zelené louce solární elektrárnu. Cashflow má celkem slušné. Dřív toho zainvestoval více, jako třeba pekárnu, hotel, restaurace…ale jestli to bylo na zelené louce to nevím.
           Čemu na tom nerozumíš? Že se krádež onálepkuje nějak jinak či zdůvodní poplatně době na podstatě nic nezmění.
           Také netuším, co tě pobuřuje na popisu sociálního jevu, který (pseudo)kapitalismus spolu s demokracií zjevně generují opakovaně.
           Nebo růst stran požadující solidaritu a posun politického spektra doleva je nějaká účelovka? A cos očekával jiného, když se tu tuneluje rozpočet za bílého dne a kravaťáci se smějí do kamer zatímco tobě na složence svítí OZE.

          3. Dokonce ani bolševici neměli takovou drzost, aby se tvářili že prvorepublikový průmysl někdo ukradl

           Hm. Zajímalo by mne, kolik by se našlo případů, kdy skutečně nějaký prvorepublikový průmyslový podnik „někdo“, zcela konkrétně demokraté, ukradl skutečnému vlastníkovi, který jej na zelené louce někdy v roce 18xx založil.

           U podniků zemědělských to tehdy bylo naprosto běžné*; v oblasti průmyslu nemám při ruce zdroje a na prohledávání Internetu ani pokdy.
           ____
           * A šlo tehdy o krádež skutečně natolik monstrózní, že i ten bolševik ruku v ruce se svým agentem Benešem měl o třicet let později co dělat, aby se vůbec dostal do téže ligy.

          4. Rašínovy reformy a pozemková zlodějna se týkaly pozemků a nemovitostí, průmyslových podniků pokud vím ne. Nicméně byl celkem běžný model, že fabrika šla v nových poměrech plajte a někdo ji koupil. Třeba Škodovy závody, ty jsme prodali Francouzům (koncern Schneider) už někdy 1923. Nevím ovšem jak to bylo s předchozí vlastnickou strukturou.
           V roce 1945 ukradli demokraté velké podniky kompletně všechny.

          5. U Škodovky náhodou vím, že ji (v příkrém rozporu s tím, co si myslí většina lidí) nezaložil Emil Škoda, nýbrž hrabě Arnošt Valdštejn. Nicméně Škoda ji od něj poctivě koupil a značně zvelebil, to zase ano. Někdy na přelomu století z toho udělali akciovku. Počítám, že za Velké války asi — jako jedna z největších a nejlepších evropských zbrojovek — musela hodně prosperovat, ale s jistotou to nevím, je to jen odhad.

          6. A po válce právě dost spadla na hubu. Vyráběli pak plečky, co moc nikdo nechtěl. Moc se toho nezměnilo ani dyž to pak komouši ukradli.

           Jo taková Tatrovka, ta nestíhala vyrábět a jejich řešení byly na špici světovýho vývoje…tradice pokračovala i pak dyž jim byla naordinovaná převážně nákladní výroba.

          7. škodovka byla především zbrojovka. Přšisla na buen po první válce, púrooitže následnické státy se neměly k placení záazků z dob monarchie. A navíc šel do prdele Rakousko-Uherskej vnitřní trh.

          8. v prvé řadě šel do prdele zbrojní průmysl jako celek

        3. Hlupáku. Žil jste nejspíš v jiném státě. V devadesátém osmém jsme sice už byli pod bičem socanů, ti však byli ještě poměrně krotcí. Naděje byla.Ovšem ti samí socani v čele s tím ožralou Zemanem ji zašlapali do země.

       2. Jan Mrcasik
        7.10.2021 v 15:08
        Vy už tak asi potřebujete odpočinek pane Mrcasík, dyž už ani nepoznáte nějakou tu ironii…

        1. Na ja. Problém internetu je, že co vy myslíte jako ironii myslí někdo jiný v téže diskusi smrtelně vážně.

 2. Nad Čechy jsem zlomil hůl. Když je vás polovina schopná volit Babiše a druhá ekofašisty, nic jiného si nezasloužíte. Doufám, že se vám povede co nejhůř.

  Tak. A teď doufat, že v USA má ještě někdo koule, rozpoutá CW2 a bude to brzo, abych ještě udržel pušku a pak tam zůstal. Nic jiného mne nenapadá, všude jinde bude pro Evropana už bude jen hůř.

  1. Rozdil mezi USA a CR je ten ze tady je vsechno v pici a jen debil nevidi ze tomu tak je.
   V USA je vseczno v pici a iazdej debil se snazi to zakrejt jak se da.
   Na zemi, kontinentu, narodnosti, atd. vubec nezalezi – lidska rasa si od zacatku mela uvedomit ze ve vetsim rozsahu nema spolecnost zadnej vyznam.

   1. To je jinak – pokud se chces mit bezpracne dobre, potrebujes velky stado blbcu, ktere budes okradat tak, ze kazdemu vezmes jen trosku. Proto jsou velke spolecnosti rizeny par lidma. Ta doba, kdy velka spolecnost byla zapotrebi k zajisteni sily na bojisti, je pryc, protoze my jsme soucasti zapadnich hodnot, kde mezi sebou nevalcime zbranema, alebrz sankcema. Dopady to ma srovnatelne, ale moralne to vypada lip.

    A ze rodinne klany v Afganistanu jasne ukazaly, ze jsou lepe prezivsi, nez nase hypermoderni demokracie, to snad ted vidi kazdej.

    1. Tá posledná veta podľa mňa vôbec neplatí všeobecne, ale s podmienkou „ak im stačí stredoveká životná úroveň“.

     1. To je prave to, ze oni si nepripousteji, ze ta zivotni uroven, kterou vybudovali jeji fotri a grosfotri po valce, proste velmi rychle pujde do prdele. Ostatne i to pracovni nasazeni starych je uplne jine, nez u mladych. Vcera jsem tu mel technika, kterymu je 82, porad pro nas externe dela a je schopnej autem jet denne hin und her 300 kilaku a stihat praci, ktera je potreba. Objizdi zakazniky od Slovenska po Francii. To mladi Nemci nechapou.

      1. 82 ? jako realy ?

  2. Zklidni se. V US je jedna pulka schopna volit Bideta a druha Trumpa, one six the other half a fucking dozen. Je to stejny na celym svete. Narodni staty prestavaji existovat (https://nouveau-monde.ca/pourquoi-les-elites-accelerent-elles-leur-agenda/) respektive uz existovat prestaly. CV-1984 je centralne rizeny coup d’etat kterymu se nikdo skoro nebrani.

   1. Tak na státní převrat je i nějaká „brožura“ – https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/statni-prevrat-prakticka-prirucka-287083836, bude třeba dobře nastudovat, bo slovy umělce „Tento štát ma dobre jebe, vláda mi krv pije.“ – https://www.youtube.com/watch?v=frn8KUQ3xgs

   2. čtu česky, najednou čtu anglicky, říkám si: „to určitě psal ten magor Jack“, podívám se no a ono fakt…

  3. Nezapomeňte že se blíží zimní sezóna a majitel firmy produkující pneumatiky Tomket, se docela shoduje tady s Opičákovým tvrzením, že se stydí být čechem. To jen tak na okraj, kdyby jste nechtěli podporovat jednoho eurofila.

 3. No jo…ale zase kdo by stavel silnice?
  A kdo by branil, aby na kazdem strome nebyl jeden vojak bez discipliny???

  1. Lojza 5.10.2021 v 0:03

   Třeba já, jak činím již mnoho let, déle, než jsi na světě.
   Samozřejmě vždy jako nepatrný, snadno vyměnitelný vidlák, ale stavím.
   Silnice tyto financují různé subjekty – soukromé firmy, obce, stát. Záleží to na tom, jak dlouhá a široká ta která silnice je a kdo na ni dokáže vybrat od budoucích uživatelů tolik peněz, aby mě zaplatil.

   Ostatní čtenáři snad laskavě prominou toto mé, pro ně zbytečné, expose. Včera jsem „měl službu“ a hlídal sysnovce, který neměl svůj nejlepší den. Uvědomil jsem si, odkud to chování znám a jak rychle dokáže být velmi nepříjemné až protivné.

 4. Uhlí do elektráren a tepláren je dávno zdaněný ideologickejma daněma, taky už to výpalný stojí pomalu víc, jak to uhlí. Proto sou zavíraný uhelný provozy a proto taky letí cena eletriky na burzách tak vysoko.

  1. Moje oblibene UK Column News rikali, ze soucasne vysoke ceny energii jsou zpusobene ciste jenom „klimatickymi povolenkami“ a nicim jinym. Pokud je to pravda tak dira je mnohem hlubsi nez pise D-Fens v clanku, a lide proste plati a plati, ale nikdo jim v hlavnich mediich nerekne ze za tema cenama elektriky a plynu skutecne stoji – „Green New Deal“

   1. no je pravda že polsko vyrábí elektřinuvýhradně z uhelných elektráren, takže kdyby si laskavě zřidlo jednu dvě jaderné elektrárny, nechci být ekoaktivista, ale domnívám se že by to bylo fakt věci prospělo víc, než jebat furt zkurvené uhlí.

 5. Ohledne „verejne debaty“ je potreba si uvedomit ze se jedna o fata morganu. mirage, neco co nebylo, neni, a ted uz rozhodne nebude. Ne ve stavajicim systemu.

  Pamatuju si jako maly kluk jak fungoval bolsevicky rezim, vsechny ty zvasty o lidove demokracii. Moc dlouho jsem v nem sice nezil ale muzu potvrdit ze ty zvasty byly priblizne podobny v zapadni casti sveta. Sice zabaleny do iluze demokracie, kde se mezi sebou hadaly dve nebo vic politickejch stran, ale vysledek byl priblizne stejnej. Na to co by si pral elektorat kazdej zvysoka sral. Akorat tam bylo trochu vic hracek a clovek mel o kousek vic breathing space. To jde vsecko postupne do hajzlu a momentalne je svet asi v horsim stavu nez byl v Druhym Svete za bolsevismu. Kdo ocekava nejakou „verejnou diskuzi“ tak se posral.

  Nejaky volby zmuzou absolutni hovno. Jedine kdyby mozna bylo zvolenejech dost nejakejch exotu ktery by hazeli monkey wrenches in the works, tak by to mozna trochu drhlo, ale pochybuju.

  Zadni politici pro lidi nic neudelaj. Z podstaty veci na lidi serou respektive jejich raison d’etre je je vojebavat. A i kdyby na ne nesrali, tak nemaj sanci.

  Je to na lidech. Lidi si musej vytvorit alternativni ekonomiku, exitovat oficialni svet, vysrat se jim na to. Bude to asi tezky a lidi nebudou moct participovat na vsech tech krasnejch hrackach (coz mozna nepude ani kdyz budou establishmentu zalezli do prdele), ale jina cesta neni. A za nejakou dobu se to tem mrdkam posere a pak bude zalezet na tom jestli in the meantime nekdo vymysli a bude mit pripravenyho neco jinyho, lepsiho. Nebo jestli se veci zmocni jeste nejaka horsi mrdka a svet se posune jeste dal do pice.

  1. „Kdo ocekava nejakou „verejnou diskuzi“ tak se posral.“

   – na toto fórum som chodil pred hodne rokmi, pretože tu boli zaujímavé príspevky, fakty, logika. Po pár rokoch som sem prišiel, asi pred rokom, a je tu diskusná sračka, príspevky o hovne, tu si iba ventilujú magori svoje sračky v hlavách. Teda – až na zopár výnimiek, kvôli ktorým tu ešte som.

  2. podívej se jak dopadl kellner když začal sypat prachy proti levicové politice EU…

 6. Ten článek v Reflexu o Fialovi, který jeho „realismus“ vykresluje v letech 39, 48, 68, 89 ad., je naprosto brilantní.

  Nádherně vykresluje „realismus“ toho zbabělce v plné nahotě.

 7. Napadá mě už jen jedna věc, jak s tím skoncovat. Fakt je, že jsem to moc nestudoval, ale zde se určitě najde někdo, kdo k tomu bude schopen podat podrobnější komentář.

  Sneslo by to vyvolat referendum na temá GD ano/ne. S tím, že by vzniklý nejspíš potřebný spolek vložil trochu snahy do osvěty davu ve smyslu cena bez GD vs cena s GD a trošku připodobnit situaci po GD. Byly by to ladné vidle do toho hnusu.

  Přijde mi totiž, že spojení vohnout s jeho peněženkou by mohlo mít lepší vedení.

  Je to reálné a co by to zhruba obnášelo? Díky. Jo a není už pozdě, resp. kolik času na účinný odpor zbývá?

  1. Ještě bych kromě výše zmíněného zvážil další cestu – oslovit poslance, kteří podpořili začlenění práva na obranu do Ústavy a v PS zůstanou i po volbách (bylo to o dost víc lidí, než poslanci Trikolory a SPD). Existuje nenulová pravděpodobnost, že se ta skupina může krýt s lidmi, kteří GD můžou vidět podobně realisticky (minimálně když se jim připomenou fakta). Oslovování poslanců a senátorů už jsme tu několikrát historicky úspěšně dělali, tak proč to nezopakovat.

   1. To se určitě nevylučuje, ale v případě GD cítím, že se pojede tzv. po stranické linii. Na osobní statečnost moc prostoru nebude. Dopadne to stejně jako s cyklounským 1,5 metru. A jak plyne z diskuze níže, dav asi fakt bude muset nejdříve o hodně přijít, aby alespoň částečně prozřel, na potřebnou chvíli. Bible to vidí jasně. Bukvici, co se nezajímá o podstatné, se žije podstatně snáze. Že já alespoň jednou nepropadl.

 8. Dřív mi Green deal dost lezl krkem, považoval jsem ho za prozatím největší peklo, který z Bruselu přilítlo. Ale pak jsem si uvědomil, že je to vlastně dar z nebes. Konečně něco, co má skutečnej potenciál to RVHP 2.0 definitivně pohřbít. Lidi nechtěj žádnou svobodu. Chtěj plnej pajšl, ovci v dehtu, dovču v Chorvatsku. A to jim skončí. A teprve až budou rejt držkou v zemi, což budou, jim to konečně doteče a až pak se něco změní. Ne dřív…

  1. Obávám se, že podobní krach-optimisté podceňují Spin Doctory.

   Ve výsledku také může být mediánovému voliči „logicky naprosto jasné“, že zdražení není kvůli GND či dekarbonizaci, nýbrž kvůli
   – covidu (a neočkovaným);
   – rostoucí spotřebě Číny;
   – Brexitu
   – neekologickému chování východu Evropy, který skupuje zemní plyn do špinavého průmyslu namísto aby jím topil jako Němci;
   – bla bla bla

   Popř. najede agitka do otáček a zejména mládež bude tak zfanatizovaná, jako komsomolci v SSSR neblahé paměti, a nejenže sama bude jásat jak je sice chudá ale zelená, nýbrž bude totéž vnucovat agresivně všem ostatním. Jde přeci o přežití planety!

   1. Zapomnel jsi v tom seznamu zminit Rusko. Je fuk proc, nebo cim, ale klicove je to ‚Rusko‘.

  2. Ostatně stačí se zeptat Sysopa, zda Němci pochopili že jim za rostoucí ceny energií mohou emisní povolenky, nebo zda věří nějakému spinu a vidí za tím něco úplně jiného.

   1. Nemci ve vetsine vubec nevedi, kolik bije. Z meho oddeleni jsou jen dva lide, kteri jsou informovani, zbytek ‚nur schaut blöd‘. Jak rikam, oni se prakticky vubec nezajimaji o veci, ktere jsou dal, nez je jejich vesnice. Ze v jedne prdeli pres kopec vyhrala AfD temer polovinou, to vedeli skoro vsichni.

    1. A není to tak, že cokoliv kancléř(ka) činí, dobře činí?
     Alternativlos?
     Co těm čurákům brání prohlásit, nezadařilo se, nefouká, s plynem Rus špekuluje, my to jádro nevypnem!?
     Nic, ale oni radši budou mrznout a šetřit a ještě se tím chlubit…
     Meine Ehre heißt Treue a Got mit uns jsou pro ně ty správná hesla.

     1. Nemeckej system je, ze pokud nekdo udelal na neco nejakej papir, tak se to proste musi poslechnout. Gryndyl je pro Nemce novej Stalingrad.

      Oni se proberou, jen co prijde prvni blackout.

      1. To jsou fakt takoví kokoti?

       I Bavoráci?

       1. Musis se na to podivat jejich ocima. Jdou do prace, prijdou domu, vyhodi kopyta a uzivaji zivota. Venku za oknem prece zadna katastrofa neprobiha, tak proc si tim plevelit hlavu? O vikendu nekam na kolo, v pracovni den neco malo podelat okolo domecku, nekde si dat Wurst und Bier… kein Stress.

    2. Ale energie už jim zdražuje i v jejich vesnici, a fabriky jsou pár krůčků od odstávky kvůli nedostatku energie. Toho si ještě nevšimli, resp. ještě se jim to nepropsalo na faktury?

     1. Ted to zacinaji pomalu zjistovat a zacinaji se divit. Ted mi rikal kolega u obeda, ze uz prisel na to, kdo voli zeleny. Ze to musej bejt vegetariani. A ze netusil, ze jich je tolik. Takze ted bude sledovat, kdo si v kantyne bere vegetariansky jidlo a bude je hned posilat do prdele :-)

      Nemci ted cucej, ze pri kazde nove prilezitosti (kontrola kotle, napr.) jim je spocitana CO2 stopa baraku. Novostavby to maji automaticky s povinnym stitkem. Tak jsem si delal prdel, jestli to zase nekdo nepocita na pocitacich IBM…

  3. Když socani postavili tramvaje, trolejbusy a vlaky a jezdilo se vlakem až k rudému moři nebo kam do prdele, tak to bylo špatně.
   Když to stejné postavili ekoteroristé tak je to najednou skvělé a úžasné a každý správný svazák k moři pojede přece ekologicky vlakem.
   Záleží na tom jak se to lidem vysvětlí.
   Chápeme se?

 9. :o)) Perte se a žerte se!! :o)))

Napsat komentář

D-FENS © 2017