Novoroční Kubera

Featured Image

Doporučuji k poslechu novoroční projev předsedy Senátu a senátora Jaroslava Kubery. Jedná se o jediný proslov tohoto druhu, který jsem letos slyšel a udělal mi velkou radost.Zdroj: youtube

Nehodlám se zabývat tím, čím se zobírají kritici, tedy že četl projev z papíru nebo že rekonstrukce koupelny není vhodné téma do něčeho natolik vznešeného jako je novoroční projev, protože jsou to podružné a nepodstatné věci.

Podstatný je obsah a podstatné je vědět, že někde celkem nahoře ve strukturách zákonodárných sborů této země je evidentně někdo, kdo dobře ví, která tady bije a nevzdal koncept občanských svobod ve prospěch levičácky blátivých havlovských lidských práv. Byl to oldschool projev skutečného pravičáka, který zaručeně neuslyším od jiných představitelů pravicových stran včetně Kuberovy domovské strany.

I jednotlivosti mě potěšily. Ponechám stranou témata jako zvýšení maximální dovolené rychlosti na dálnici, drobná tolerance alkoholu u vodáků a cyklistů nebo zákazy kouření, což jsou takové tradiční testovací objekty, na kterých se vždy znovu ukazuje, že politici ve skutečnosti pohrdají občany této země a považují je za nesvéprávné. V projevu byl naprosto geniálně popsaný ten opakovaný přerod taťky od rodiny na sociálního predátora, popsaný sice na příkladu sportovního západu a fandění, ale naprosto stejný mechanismus se uplatňuje i při jiných příležitostech. Například formou temného volání ze slepého davu, koho by zase měli pokutovat, odsoudit a zavřít až zčerná, co se by se zase letos mělo zregulovat, zdanit a zakázat.

Pochybuji, že projev v někom vyvolá sebereflexi. Ta imbecilní část národa, která si udělá téma z toho, že jim veřejnoprávní televize na Štědrý den naservírovala nepříliš povedenou nově natočenou pohádku namísto tradičních komunistických sraček, co se opakují už třicet let, rozhodně nebude měnit svůj mindset kvůli nějakému Kuberovi. Většinou se jedná o lidi, co mají v hlavě nasráno a ani Kubera není s to jim tam něco vložit. Neovlivní ani sluníčkáře a lepšolidi, aby dál prosazovali svůj zničující koncept politické korektnosti. Projev byl pro mě hodnotný z jiného důvodu.

Rád bych to chápal jako spuštění radiomajáku a první výstřel v konsolidaci skutečné pravice.

Mám takový sen. Sen, že se letos stane něco významného na české pravicové scéně.

Beru celkem za hotové, že ODS jednou zúčtuje s mladým Klausem a o něco později zatočí i s Kuberou. ODS bude v budoucnu něco jako sociální demokracie pro bohaté. Pro jedince tohoto ražení tam nezbyde místo. Už teď se objevují hlasy v médiích, že Kubera s Klausem svými příliš radikálními stanovisky ODS poškozují a znehodonocují jejich úsilí o budování proevropské salónní pravice, která chce v budoucnu sestavit vládu s Piráty. Zatím jim oběma zajišťuje bezpečí jejich popularita a to, že jako jedni z mála z celé strany jsou schopni formulovat nějaký názor a sdělit ho srozumitelně veřejnosti. Kmotrovsko-úřednické pozadí ODS má svoje zájmy a es kommt der Tag, kdy vedení ODS jednorázově vybere z pomyslné pokladničky veřejné přízně všechno, co tam Kuberové a Klausové léta střádali jejich veřejnými projevy a blogy na Novinkách. Oběma pánům poděkuje za jejich práci (lepší případ) nebo s nimi naloží jako s Tlustým (horší případ).

Otázka je, zda takový vývoj pro ně samotné bude negativní nebo pozitivní. ODS je pro část pravicového elektorátu nedůvěryhodná a její preference už moc neporostou. Na celostátní úrovni možná Fiala udělal dobře, že kmotry upozadil, ale když to sledujete třeba tady v jižních Čechách na úrovni lokální, tak pořád narážíte na knížete Pavla z Hluboké a jeho lidi. Vnímám to všechno jako modifikaci taktiky „tvrdé jádro, měkký obal“ na „měkké jádro, měkký obal“. ODS možná ještě není mrtvý kůň, ale taky není zrovna moc živý kůň a oběma pánům by asi nevyhovovalo ho nosit po dostihové trati.

Politická scéna se stáčí doleva, Babiš přebírá komunistický elektorát, ideově tuneluje komunisty a přizpůsobuje jim vládní politiku. Piráti už definitivně přepli do rudozeleného módu a hodné lidí se asi diví, jakou že to svým hlasem podpořili komunistickou úderku. To neznamená, že se doleva stáčí taky společnost. Ten prostor tady pomalu vzniká a dříve nebo později přijde někdo na myšlenku ho vyplnit. Jednou se tak jako tak bude muset něco stát. Bude muset vzniknout nová česká pravicová strana, nejlépe na základech nějaké existující malé strany, která ještě není na konci životního cyklu. Zatím se to moc nevede, viz nedávný nezdar záměru společného projektu kočkopsa Svobodných a Realistů pro evropské volby. To neznamená, že to nejde.

Integraci brání zatím individualismus a osobní animozity jedinců, kterým připadá komfortní trávit čas nadáváním na Babiše, jak moc je to v hajzlu, ale současně odmítají spolupráci na základě demagogických argumentů jako „s Matějkou nikdy“. Čeká se na příchod někoho, kdo na sebe vezme integrační roli a bude mít dost autority na to, aby řekl něco „přestaňte píčovat, vyndejte si hlavy z prdele a začnětě se mezi sebou bavit“. Kubera nebo Klaus mohou být ti, kteří tento proces spustí.

 


06.01.2019 D-FENS

12345 (325x hodnoceno, průměr: 1,29 z 5)
28 948x přečteno
Updatováno: 6.1.2019 — 21:21

Reklama

D-FENS © 2017