Nové úsekové měření v ulici V Holešovičkách - zpět na článek

Počet komentářů: 492

 1. „…kde už každý někdy v životě jel.“

  hlásím, že já ne, ještě nikdy. ani autem, ani sockou…

 2. Díky za upozornění, napíšu.

  Ne že bych tam často jezdil, ale ta 70 velmi hezky pokrývá úsek, kdy stačí sundat nohu z plynu a na křižovatku nad Bulovkou dojedu jen brzděním motorem. Plynule a co pozoruji, řeší to tam tak snad každý. Zavedení 50 km/h v naznačeném úseku povede k prudkému brzdění, takže je na místě se domnívat, že nehodovost naopak vzroste.

  Jinak kdo by chtěl se stavit v pondělí 17.12. na jednání Dopravní komise Prahy 4 v pondělí, 17.12. od 17:00 ohledně rozšiřování parkovacích zón na celý obvod, tak instrukce jsou zde:
  http://praha4.cz/Pozvanka-na-komisi-dopravy-k-projednani-ochrany-rezidencniho-bydleni-rozsirenim-parkovaci-zony.html
  FAR:
  1. Ano, opravdu to vyvěsili až v pátek. Jen je těžko říct, v kolik hodin.
  2. Ano, opravdu vyžadují registraci na toto sezení, a to 48 hodin předem.
  3. Ano, opravdu nabídli těm bez přístupu na Internet, že je zaregistrují na úřadu.
  4. Pochybuji, že tam v sobotu někdo opravdu byl.
  5. Ano, opravdu tvrdí, že nikdo mimo Prahu 4 tam nemá co dělat.
  6. Ano, opravdu vyžadují podepsat Prohlášení o mlčenlivosti.
  7. Ano, opravdu dali k prozkoumání 190MB zip.

  1. Modre zony musi byt i kdyby tam auta nebyla. V patek jsem s uzasem zjistil, ze se tahle rakovina rozsirila i do Motola. Prazdne ulice.. a modre pruhy. Cilem je
   asi mesto uplne vybit, jinak si to neumim vysvetlit.

 3. Ulice V Holesovickach je v tomto useku notoricky znama nedodrzovanim rychlosti. To ze radar na tomto miste je nefunkcni vedi vsichni taxikari a mnoho obycejnych ridicu taky. Casto si to tam vali pres kilo hlava nehlava. Nebezpecny ten usek je proto, ze se na nej napojuji auta z Heydrichovy zatacky a na tomto miste casto dochazi ke kolizim. Navic mistni, kteri zde ziji maji problem pripojit se do jizdniho pruhu. O toto mereni pozadali prave primo mistni obcane, takze nejde o zadnou snahu mesta nabalit se. To se naopak dlohou dobu tomuto kroku branilo a preferovalo zajmy autickaru pred zajmy lidi, kteri zde ziji, nebo spis zivori, protoze jim zde jezdi pod okny 100 000 aut denne a nekteri hezky na hulvata.

  1. Ako tieto vaše tvrdenia korešpondujú s faktom, že sa tam vďaka vysokej rýchlosti stane 1 nehoda za 5 rokov?

   1. Je to proste. Ten usek, ktery se rychlostne „sjednocuje“ ze 70tky na 50tku neni usekem, kde se bude merit. Ten se podle me snizuje jenom proto, aby ridici prudce nebrzdili az pred radarem, ktery je mnohem dal v obytne zone. Je celkem normalni, ze 50tka by mela zacina uz pred obytnou zonou a ne az v ni. Kolil krat se stane, ze nejaky idiot vleti skrze vsechny cary 70tkou a ohrozi ridice pripojujici se z Heydrichovy zatacky. Tam je ten nebezpecny usek.

    1. Asi budu úplně blbej, ale nepřijde mi že je to odpověď na co se ptal Pathy. Místní občané asi taky budou mdlejšího rozumu když si myslí že jim radar nějak pomůže.

     1. A co by jste mistnim obcanum poradil Vy s nemdlym rozumem? Kdyz Vam neprijde moje odpoved Pathymu dostatecna, je mi to lito, ale to je asi tak vsechno, co s tim muzu udelat.

      1. Co poradit občanům?
       Stav: Bydlí v ulici, která je od svého vzniku důležitou komunikací a postupně se zde zvyšuje provoz až na dnešních 100 tisíc aut denně.
       Návrh: postavit radar.
       Ubude aut? Ne
       Sníží se emise? Ne
       Sníží se hluk? Ne (viz měření na magistrále, rozdíl 50 a 80 je 3dB, což zaznamená leda trénovaný filharmonik)
       Zvýší se bezpečnost? Nevíme, bezpečné už je to maximálně, může to tak zůstat nebo se i zhoršit.
       Napakuje se radnice? Královsky.

       Občnům bych tedy poradil vyměnit okna nebo změnit bydliště nebo chtít po radnici ať vymyslí, kam přesunout stávající dopravu, která tam desítky let narůstá. Ani jedno z toho jim ale radar nezajistí. Všechno bude při starém, jen do zmrdnice potečou další desítky milionů. Jestli tohle rezidenti chtějí, doporučil bych euthanasii.

       1. plošné měření rychlosti je naprosto v pořádku, jedná-li se o městský bulvár, případně o kapacitní průtah obcí bez možnosti mimoúrovňového převedení pěších a cyklistů a místní dopravy vůbec. jsou holešovičky městským bulvárem se širokými chodníky a s parterem domů hojně využívaným jako obchody, s krátkodobým parkováním OA a zejména taxíků? jsou tam přechody pro chodce, nebo je tam výrazný problém s hojným přecházením chodců? jelikož tam čas od času jezdím, tuším, že tyto důvody pro snížení rychlosti zde nejsou (na rozdím od před nedávnem diskutovaných Medonos).

        1. Lukas B.: Plošné měření rychlosti je zcela v nepořádku, protože veškeré investice do podobných píčovin musejí být zrušeny a finance přesměrovány na urychlenou dostavbu okruhu kolem Prahy, neboť jedině tento může v dopravě v centru něco změnit k lepšímu.

         1. Nebudete tomu verit, ale Holesovickam ani mestsky ani prazsky okruh nepomuze.

          1. Martin Novak: Dokážete uvedené uvedené tvrzení nějak zdůvodnit?

          2. Magistratni odbor UDI vydal kdysi kartograf, kolik aut zustane V Holesovickach po zprovozneni prazskeho a mestskeho okruhu. Zustane tam krasnych 85 000 aut denne. Horsi stav nez pred zpustenim Blanky.

          3. Martin Novak: Áha, takže zdůvodnění nemáte, jen nějaké domněnky z magistrátu. Ve skutečnosti spousta řidičů své plány přehodnotí, část z nich nechce stát v kolonách a druhá část se do Prahy bojí, obě tyto skupiny vůbec do zmíněné ulice nevjedou.

          4. Pockejte…On existuje nejaky lepsi argument nez data z dopravniho modelu od certifikovane autority? Jake lepsi zduvodneni bych treba mel mit? Aby jste me tady zase nenarkli z dojmologie, jako pani Ada..?

          5. Martin Novak: Názor nějaké autority není validní důkaz tvrzení, to je čirá politika.
           Podejte jasný důkaz, proč uvedení Pražského Okruhu do provozu nemůže zmenšit zatížení ulice V Holešovičkách, například proč motoristé přijíždějící po D8 nebudou chtít odbočit na Pražský Okruh a nadále budou jezdit do ulice V Holešovičkách.

          6. Názor autority asi nebude relevantní důkaz, jak řikáte. Naopak dopravní model s kartogramem asi bude mít větší relevanci, než vaše slintání. Pokud tomu nevěříte pane experte na dopravu, běžte si ten model vyžádat.

          7. Ondrej Masin: Áhaa, takže dožadování se důkazu je slintání :-) Uzavírám to s tím, že důkaz tvrzení „Holesovickam ani mestsky ani prazsky okruh nepomuze“ podán nebyl. Přeji hezký den.

          8. Necítím povinnost, Vám dohledávat a předávat zdroje. Řikám vám o jejich existenci a kde je najdete a můžete se s nimi seznámit. Nejsme u soudu, abych Vám nosil důkazy. Pokud Vás to zajímá, informujte se.

          9. Ondrej Masin: Zajímalo mě to půl dne, ty blbe a dozvěděl jsem se kulové, natož proč se motoristé budou bát odbočit z D8 vpravo nebo vlevo. Máš to v hlavě vykradené.

          10. Tak sis to za tu dobu mohl zjistit.

          11. pomůže, a to minimálně uleví od tranzitu. městský okruh zajistí, že se nebude chrlit do Holešoviček ústí Blanky, a vnější okruh odvede tranzit směrů D8-letiště.
           o pár desítek procent by to mělo spadnout. samozřejmě to bude furt kapacitní městská tepna.

          12. Plus směry Ústí-Plzeň, a asi Ústí-Strakonice.

           Na druhou stranu možná trochu naroste tranzit, neboť se zatraktivní cesta z Drážďan/Budyšína do Řezna/Mnichova a Pasova přes Prahu. Jaký to ale bude mít skutečný vliv, to žádná křišťálová koule neřekne (příkladů chybných odhadů provozu jsou po světě mraky.

          13. Že vy jste ta stejná osoba jako „Holešovičky pro lidi“ na FB? Protože tuhle lež opakujete všude a stále dokola jak blbej. Zajímalo by mě, co vás k tomu vede. Volíte zelený? Jste proti jakýkoliv silnici v Praze? Auta jsou fuj?

           Městský i Pražský okruh by vyřešily problémy s dopravou zeširoka, odvedly by vozidla z obydlených ulic města (včetně Holešoviček), pomohly by obcím kolem Prahy, dopravcům, MHD, celé funkčnosti infrastruktury. Ale pokud nevyřeší moje Holešovičky tak, že tam už nepáchne ani jedno auto, tak to nemá smysl stavět, žejo?

          14. Nejsem. Holesovicky pro lidi jsou spolek, kde mam pratele, zname a rodinu. Ten spolek sdruzuje cca 500 lidi, kteri bojuji proti imisim a hluku jiz leta. Nekteri z nich se i soudi s Magistratem. Tito lide z masa a kosti bydli V Holesovickach a znam jejich pribeh a dlouholety boj. To nestaci? A jakou lez opakuji prosim? Nevolim zelene, nejsem proti silnicim v Praze, jsem za okruhy, jezdim autem v Praze denne (i pres Holesovicky). Cim mate podlozene vase argumenty Vy? A proc me vubec osocujete, neumite diskutovat jinak?

          15. Martin Novak: průměrná obsazenost aut je v Praze 1.3 člověka. Tedy na jedné straně máme cca 130000 lidí, kteří přes danou ulici projedou.

           Na straně druhé máme „cca 500 lidí“.

           Co kdyby se těch 500 lidí prostě sebralo a místo otravování 130k lidí šlo bydlet jinam?

           Při vší snaze nedokážu tyhle lidi litovat ani s nimi sympatizovat. Vaše hysterické žblebty o tom, jak se bojí čekat na autobus jim navíc dělají medvědí službu, tváří v tvář statistikám blekotáte jak politik přistižený při přebírání úplatku.

           Jinak mě pobavilo, že i Vy jezdíte přes Holešovičky, takže to jen ukazuje, jaký jste vlastně „bojovník“. Melete hubou na webu lži o nebezpečí (lži, protože fakta mluví jasnou řečí), ale sám to nebezpečí vytváříte, však Vy tam jistě „potřebujete jet“, že jo.

          16. No proste autickar jak vysitej. Kdyby Vam pred domem postavili dalnici, take by jste se proste vzal a odstehoval? Rika Vam neco pravni stat? Neni tento server nahodou zamereny na ochranu ridicu proti sikane statu? A myslite, ze muze existovat take ochrana obyvatel proti sikane zpusobene automobilovou dopravou, zpusobena necinnosti statu? Ja jo. Co kdyby ty stredocesi a ustecaci to sve auto zaparkovali pred hranicemi Prahy, sedli na MHD a dovezli se kam potrebuji? Hystericke a fasisticke zblebty o vystehovani tu mate jedine Vy. A jeste tu neco blekotate o tyranii vetsiny. Proc bych Holesovickami nejezdil? Ja jsem Prazan a nemam v zajmu zakazat auta. Navic MHD je V Holesovickach tragicky nepouzitelna.

          17. Martin Novak: kdyby mi před domem postavili dálnici, tak bych pochopitelně nadšený nebyl, ale především bych byl aktivní v době před jejím postavením. Argumentační faul pěkný, ale to zkoušejte na ty vaše holešovičkáře, těm se nic takového nestalo.

           Vy jste komik:-D Tak prej ostatní mají auta zaparkovat jinde, ale Vy ne, protože máte ve městě tragickou MHD? :-D A co ti ostatní, co mají tragickou MHD, ti tím mají jet, protože Vy jste kokot, pardon Pražák, a tak na rozdíl od nich můžete? :-D

           Jako vhled to duše něčeho, co bojuje proti něčemu co sám dělá a lže jak když tiskne, to jste tady předvedl krásný. Ještě něco napište, myslím, že nejsem jediný, kdo se baví.

          18. To je celý o čem ten problém je? 130 000lidí v autě vs. 500 lidí ve sdružení? WTF? Rusáků je taky násobně víc a měly by zájem na území východní Evropy. Seberem se všichni a půjdem do pr**** protože jich je víc? Obsah vaší havy musí bejt smutnej vtip.

          19. Na Putina tahle diskuze čekala:-)

          20. ono to je jinak, žánop. Vy (pane OM) i pan F jste extrémy a řešení je kdesi uprostřed. řešením samozřejmě není ani nimby zablokování tepny ani sraní na hlavu nepočetnému místnímu pokojnému obyvatelstvu. on by se měl kozel trochu nažrat a zelímu by měla být škoda přiměřeně kompenzována. to znamená například tlumivý obrus vozovky, nízké protihlukové bariéry, výměny oken, přiměřená telematika zvyšující plynulost a odstrkávající kolony mimo intravilán atakdále.

          21. Lukas B.: a na tom by se dalo nakrást přesně jak? Radar náhodou pomůže – spousta utlačovaných chudáků, co se bojí čekat na autobus (TM Martin Novak) se bude tetelit blahem, že aut sice neubylo, ale že ti šmejdi budou pěkně cálovat. Tahle verbež nepotřebuje, aby bylo líp, hlavně, když spoustě jiných bude hůř. Jim je totiž taky špatně, tak jakýpak copak, negativismus a nasranost do každé rodiny.

           PS: moje řešení není extrémní. Odpovídá například tomu, co jsem udělal sám. Současně podobné zmrdy máme i tady – koupili domy o řádově desítky (30-40%) levnější, u hlavní silnice. Teď chtějí radar, protože jim kolem baráku jezdí ti šmejdi, co tam nemají co dělat. Situace prakticky stejná, jako v Holešovičkách, aut pochopitelně kvůli radaru neubude, statistika nehod v předmětném místě je téměř nulová a z důvodu rychlosti pak zcela nulová již dlouhá léta. Ale zmrd chce prostě zmrdit, protože ON si koupil barák u silnice a tak tam teď nikdo nebude jezdit, nebo aspoň bude cálovat, tak se na ně musí.

          22. Ondrej Masin: lepší mít v hlavě „smutnej vtip“ než nic.

           Jestli jste jen chtěl Novaka trumfnout v demenci, tak to pak poklona, povedlo se Vám to skvěle. Ten teď určitě vymýšlí, co hustšího než Rusáci by mohlo tuhle diskusi o okrádacím radaru, který bude místním zcela k hownu (z pohledu toho, co prý údajně chtějí) ještě nějak vyšperkovat.

          23. Stará ohraná píšnička o lidech, co si koupili baráky u tepny a chtěj zmrdit. Tak jinak. Bydlim tady od narození, vila je v držení rodiny od jejího postavení (cca 100 let). od dob, kdy ta vaše původní obrovská tepna, měla na šířku cca 15 metrů, jeden pruh nahoru, jeden dolu, jezdili tu tramvaje a okolo byly zahrady majitelů objektů. Mně osobně je fakt u prdele, jestli někdo bude platit za radar, nebo kdo se na tom nahrabe, nebo jestli dostanete pokutu. Chci dodržování platných zákonných limitů, pro hluk, imise, přiměřené dodržování zájmů občanů. A teď jádro problému. Auto co jede v noci 100kou omezuje moje práva, na dodržování hlukových limitů. Auto, které jede 50 kou moje práva neomezuje. Já neomezuju nikomu právo, aby jel okolo mýho baráku a tak jsme si s těma právama kvit. Takže mě neserte s tim, že někde bude fungovat radar aby přiměřeně reguloval práva všem.

          24. Co dělá větší hluk?
           Tesla jede kilem po novém asfaltu.
           Benzínové auto jede kilem po novém asfaltu.
           Naftové auto jede kilem po novém asfaltu.
           Tramvaj jede dvacítkou v oblouku.
           Avia jede padesátkou po výmolech.
           Vylítaný mercedes jede padesátkou po kostkách.

           Taxikáři budou v noci lítat pořád stejně. Přes den to tam bude nahovno furt stejně. Radnice se napakuje na radaru a odškrtne si, že něco udělala.

          25. … a obyvatelé V Holešovičkách budou stejně nasraní i dál, protože radar tu dopravu fakt nezpomalí. Jen usypou ještě nějaké další penízky do kasičky magistrátu na pokutách, generovaných radarem, který tam sami chtěli. On totiž radar nerozlišuje mezi místními a přespolními, až jim rupnou nervy a budou se ploužit silnicí dálničního typu tacho padesátkou, zatímco všude jinde v civilizaci je na podobných silnicích 80 km/h a protihlukové stěny.

          26. Obecně dělá větší hluk jakékoliv auto, které jede 100 místo 50 nehledě na to, jak moc to chcete banalizovat. Protihlukové stěny nejdou instalovat, protože se do ulice už nevejdou. Místní objekty jsou i 20 metrů vysoké v těsné blízkosti komunikace. k čemu pomůže 4, nebo 8 metrů vysoké sklo?

          27. Ondřej Mašín: Teď si nejsem přesně jistý, kde to bylo – Hradec Králové? Je to už dlouho, co jsem tudy projížděl. Je tam na čtyřproudové magistrále skrz obytnou čvrť cosi jako skleněný tunel, dlouhý několik stovek metrů, který chrání přilehlé činžáky před hlukem a bordelem ze silnice a končí před světelnou křižovatkou. Stálo by za to se zeptat místních, jak účinné opatření to je.
           Čili řešení přijatelné pro všechny se očividně najít dá. Nikdo nebude adorovat radar, který bude jen plnit kasu magistrátu a nevyřeší lautr nic z toho, co trápí Vás.

          28. Vim o jednom úseku v Hradci, kde to takhle je. Je to 10 metrů nad zemí a podtim je normální komunikace pro obslužnost objektů. tzn. Vejde se, To je ale úplně jinej příklad. Pokud myslíte něco jinýho, pošlete. Podívám se. V Holešovičkách by se vešly stěny, kdybyste každému přidělil vrtulník, aby se dostal do svýho objektu. Řešení pro Holešovičky je zahloubení. Je to super řešení jak pro místní, tak pro auta.

          29. Ondřej Mašín: To bude asi ono, vede to tam myslím do mírného kopečka a pak to klesá ke křižovatce.

          30. Tak to vim. Kdyby to šlo v Holešovičkách, budu za to rád. Když to splní normy, ať tam pak je klidně 130-tka.

          31. Ondrej Masin
           17.12.2018 v 16:26

           Piču, řešení je pokračovat v přirozeným vývoji, zbourat i tu posladní řadu baráků a rozšířit komunikaci na tři pruhy.

           Vy máte fakt úplně vymleto, nikoho nezajímá jak dlouho tam nějakej barák stojí, tomu se říká vývoj. Napřed tam nebylo nic, pak tam byla vyjetá polňačka a postupně je tam čtyřproudovka a i to nestačí, resp. v blízké budoucnosti nebude stačit. Takže logický řešení je samozřejmě zabetonovat nevyhovující silnicu pod zem, nebo nějakým krámem na ni. Jo, to je silná logyka. Předáte kontakt na dýlera?

           Toho půl milionu lidí co každej den jezdí sem a tam jsou právě ti, co už pochopili, že s nynějším plánováním to bude v Pze hore pičou jenom víc a už se odstěhovali někam mimo. Ale jinak jako jo, klidně můžete zkoušet bušit pěstičkou do skály. Budete kurvit den statisícům dalších a nevyřeší se absolutně nikde NIC.

          32. Behemot
           18.12.2018 v 12:34

           Konecne se s Vami na necem shodnu. Jak pisete, „řešení je pokračovat v přirozeným vývoji“. Prirozeny vyvoj ve svete je sklidnovani dopravy ve mestech, jeji regulace a zatunelovani. Takova Viden ma v strategickych cilech snizovani automobilove dopravy presto, ze pocet obyvatel kazdorocne roste. Nanestesti pro Vas, to je prirozeny vyvoj a i kdyz ma Praha a dalsi ceska mesta v tomto ohledu zpozdeni. Ale je to vyvoj, kterym se budou mesta ubirat. Takze muzete zkouset busit pestickou do skaly, ale prirozeny vyvoj nezastavite…Jo a V Holesovickach jsou nektere baraky pamatkove chranene, to by jste snad neboural, ne?

          33. Martin Novak
           20.12.2018 v 23:43

           Přirozenej vývoj bude tady ty zelený magory (časem, teď ještě ne) rozvěšet po lampách :) Asi tam si můžete se zklidňování jít, úchyláci socanští.

          34. pre Martin Novak 20.12.2018 v 23:43
           No akurát tu Viedeň v tom socialistickom Rakúsku si vybral správne. Strategické ciele a plány sú síce pekné na papieri, ale ono to treba aj preniesť do reality. By ma kurva zaujímalo kde a ako chcú tu dopravu skľudňovať v tej Viedni – tam keď ideš hocikde tak je tých áut v kuse jak nasratých. Ja som tam z A4-tky k TU Wien pri Naschmarkte nedošiel cez deň (medzi 08:00 a 16:00) nikdy plynule – furt kopa áut a to sú tam pruhy také úzke, že v bradavici na Dunaji (bratislava) by dopravný experti zošaleli z tých rozmerov. Tri viedenské pruhy by znamenali v bradavici (ale aj v Přaze) max. 2 pruhy. Toto je problém všetkých veľkých miest, ktoré narástli za posledných 30-50 rokov do rozmerov o ktorých ich stredoveký zakladatelia nesnili ani len v najmokrejších snoch. Nehovoriac o tom, že v hlavnom meste sa ešte koncentruje kopa organizácii (konzuláty, ministerstvá, atď.), ktoré nikde inde v krajine nie sú.

          35. CzechDave: Něco takového je v řepích.
           https://goo.gl/maps/zs7FNruWmQA2

          36. chachachá, skleněný tunel v řepích. měl jeden problém, nefungoval, a tak bylo sklo demontováno.
           do jisté míry funguje ten Hradecký a pak samozřejmě ten Vchynický.
           ovšem je to dost drahej špás, a samozřejmě z hlediska požárního je to tunel skoro jako každej jinej.
           a praha samozřejmě připravuje zastřešení Spořilovské, tam se ta intenzita dopravy skoro blíží Holešovičkám. ale tam to bude pevné, něco jako liberecký tunel.

          37. Tyhle skleneny zalezitosti (ala Hradec a Repy) V Holesovickach udelat nejdou, baraky jsou prilis namacknuty na silnici a neslo by z nich vyjizdet. Tyto napady tu byly jiz davno a smahem byly zhozeny ze stolu jako nerealizovatelne.

          38. Pokud už je to komunikace tohoto typu a má jí být nadále, pak by to měli vzít do rukou nějací urbanisti a postupně to přeměnit do vhodnější podoby. U silnice kancly, za nimi obydlí, někdo prodá, jiný zrekonstruuje… Ale taky můžem nasrat sto tisíc lidí denně a trhnout na tom 30 mega ročně

          39. A kolik si tak myslite, ze ta radnice na tech radarech vybere? Schvalne me zajimji Vase odhady. Z toho delate, jak kdyby tam rocne mely tect miliardy.

          40. Martin Novak: Z tak šikovně umístěného radaru jako na 50 km/h v ulici V Holešovičkách, před existencí Pražského Okruhu, tak 25 mega ročně brutto, bude tam nějaká režie v úřednících.

          41. Ondrej Masin
           17.12.2018 v 15:51

           Padesatka je malo. Mela by se tam dat znacka obytna zona. A taky zakazat vjezd vsem, co neplni Euro 8 plus zakaz vozeni smradlaveho nakladu a zpocenych cestujicich. Je proste potreba to nejak poradne chytit.

          42. Sysop: jasně a slabomyslným by se měly sekat prsty, aby nemohli psát takový kraviny.

          43. Re: Ondrej Masin
           17.12.2018 v 16:28

           Vubec nemas pochopeni pro lidi, kteri tam denne trpi svetelnym smogem, zvukovym smogem, exhalacnim smogem, devalvaci, nezamestnanosti, ruskou propagandou a spionazi Huawei.

           Minimalne tech pricnych prahu by tam melo byt aspon dvacet, ale s prujezdem pro cyklisty a tem samozrejme odebrat zvonky a dalsi zvukova zarizeni.

           Pustte mne k tomu, udelame mistni referendum.

          44. To by tobě končily ruce těsně pod ramenama.

          45. V Německu, když na dálnici vidím omezení rychlsoti na 80 km/h s dodatkovou tabulkou Lärmschutz, tak zpomalím ochotněji, než když je někde omezení bez uvedení důvodu. V 21 století by nebyl problém udělat omezení rychlosti proměnlivé a po dobu nočního klidu tam mít třeba i tu padesátku.
           Ale nás nikdy nejde o to, aby se lidi mohli vyspat, ale o to, aby se naplnila pokladna.

          46. Shi: Já se fakt chci jenom vyspat. Pokladna je mi u prdele

          47. Ondrej Masin:
           Vám ano, vy jen budete dělat užitečného idiota radnici. (Ne)vyspíte se úplně stejně.

          48. I kdyby si tu rychlost rozmyslel jen každej druhej, tak se vyspim líp.

          49. Ondrej Masin:
           Jejda, úplně jsme nakonec zapomněli na tu bezpečnost o kterou hlavně šlo
           Až budete v noci přecházet… kam vlastně?

          50. Re: Ondrej Masin
           17.12.2018 v 16:54

           Pokud si tu rychlost rozmysli kazdej druhej, pak kazdej lichej na nej bude troubit, nebo jsem neco spatne pochopil? Taky je potreba nezapomenout na hasice, sanitky, fizly a dalsi, kterym je zapotrebi odebrat houkacky.

           Hele, ja jsem asi sest let bydlel v Zabinach u vypadovky na Svitavy. Brecet, ze je tam kraval, bylo tak nejak nahovno. Proste jsem to tam strelil a odesel do prdele. Mam klid, spi se mi vyborne a nikoho nebuzeruju.

          51. Re: Ondrej Masin
           17.12.2018 v 16:30

           To je samozrejme spatny pristup. Nemyslis na lidi, co chodej na nocni, sobce. Vsichni maji pravo se vyspat, i v prave poledne.

          52. To, že vy se chcete vyspat, pro změnu nezajímá úřednický aparát. Jestli tam nyní řidiči jezdí cca 70-80 km/h a spát se tam nedá, tak už vás snížení na 50 km/h zas tak moc nevytrhne – poznat by to asi bylo, kdyby šlo hlavně o kamionovou dopravu, ale u osobní dopravy pochybuji.

           Když tak si lze pořídit okna (skla) s větším útlumem a vyřešit větrání. Dobré „opatření“ jsou i vzrostlé jehličnaté stromy – mám jeden pozemek cca 1,5 km od D1 a v zimě je tam díky opadanému listí o dost větší hluk, než od jara do podzimu.

           Jinak zvyknout se dá i na hluk, pokud má charakter trvalého hukotu. Na tramvaje, které mi každou hodinu svým zvonkem zazvonily přímo pod oknem, jsem si nezvykl ani za půl roku, hluk od aut je naštěstí mnohem snesitelnější.

          53. Tak já Vám řeknu Mašíne a Nováku kde udělali Vaši předci chybu.
           Jel tam tudy před 76 a půl roky jeden legálně instalovaný politik.
           Obyvatelé čtvrti nevěnovali pozornost divným lidem co se tam dopoledne poflakovali.
           Toho dne navíc nezabíjela rychlost, ale naopak pomalost a debilni reakce polovodiče Kleina.
           Jako poučení a trest zároveň tam teď máte dálnici.
           Chcete-li něčeho dosáhnout, zkuste to jako Vaši předchůdci.
           Když se Vám podaří V Holešovičkách třeba u radaru zlikvidovat legálně instalovaného současného lídra protektorátu Böhmen und Mähren, o5 cizince, aj tunel bude.
           2 mrtví nejvyšší představitelé státu během 100 let, to už je silný argument pro tunel… ;-)

          54. Famozni storka, neskutecne jsem se bavil…Jako pouceni a trest za co? Je ostudou Prahy, ze tak vyznamne misto, ktere bylo dejistem atentatu na Heydricha je dnes v takovem stavu jakem je. Rika se, ze komanci to udelali tak trochu naschval, aby tam lide zbytecne nechodili uctivat pamatku Kubise a Gabcika. A povedlo se jim to vyborne, vyroci Heydrichiady se casto deji radsi na uplne jinem miste, protoze se do Holesovicek nikomu nechce a vsichni se boji o zivot. Tentokrat se nestrili a nehazi granat, ale jede se v autech ruznymi, casto i nepovolenymi rychlostmi hned vedle pamatniku.

          55. Ondrej Masin: je přece fuk, jak dlouho to máte v držení. Frekventovaná komunikace (v rámci své doby) to s ohledem na most byla vždy, sám jste to jako argument přitáhl dokonce Vy, tak teď nedělejte chudáčka.

           To, jakým způsobem jste schopen „argumentovat“ ohledně radaru, to je na zajímavý výzkum. Mistr Gruber by Vás určitě rozškatulkoval se správnými nálepkami, já se spokojím s tím, že vypíchnu Vaši největší sračku:
           Melete o tom, jak je 50 OK a 100 je fuj. Ráčil jste si Vy hlupče všimnout té drobnosti, že dnes je tam 70 a tedy ten, kdo jede 100 má sakra problém už dnes? A pokud ho nemá, tak ho Vy jelito nebude mít ani když bude jezdit to údajné kilo na 50.

           Nezlepší se Vám nic, žvaníte o dodržování, bla bla, ale ignorujete fakt, že rozdíl v hluku 50 a 80 je minimální, takže snížení z 50 na 70 bude zanedbatelné (z toho, co prý chcete). Hlavně se nezapomeňte zaklínat dodržováním zákonných limitů, protože dnes, když tam lidi dodržují 70, tak jste nějakej děsně ubrečenej a blábolíte o 100 km-h. Takže o co že Vám vlastně jde? Přiznejte si, že jste zmrd, první krok k nápravě.

          56. Takže znova pro ty, co maj v hlavě úplně namrdáno (fatdwi): Příjdu před tvůj barák, seberu ti zahradu, abych místo silnice postavil dálnici. Zrušim tramvaje, aby se to tam vešlo. Pak ti tam otevřu okruh 100 metrů podtim a naroste ti intenzita o 20 000 aut. A pak ti budu řikat v diskuzi, že to vždycky byla frekventovaná komunikace.

           K radaru: dnes je tam 70 a radar nefunguje. Takže ten kdo tam jede 100 má hovno problém, bude ho mít, až zavede úsekové měření. Aby se to mohlo zavést, je potřeba srovnat rychlosti.

           Porovnání hluku ze 70, nebo 80 na 50 postrádá smysl. Pokud blábolim stav se někdy v noci a dívej se na tu tabuli co ukazuje aktuální rychlost. Máš pravdu, 100 nikdy neukáže protože je jenom dvoumístná. Takže o co že mi jde? Aby až tady pojedeš kilem jako úplnej zmrd, přijde ti pozdrav z kamery a příště si to třeba rozmyslíš, jestli ti to stojí za to.

          57. Ondrej Masin: jistě, radar je možné zprovoznit, až když se sníží rychlost. Vy jste koukám ty Rusáky trumfnul sám.

           Jinak tramvaje Vám tam přeju. Kamarád u toho bydlí, sám jsem svého času byl na prohlídkách v bytech, kde tramvaje jezdily. Zlatá auta. Pochopitelně jsem nic takového nekoupil. Ale jak Vás tak poslouchám, klidně jsem mohl a pak bych aspoň měl důvod založit spolek a soudit se s magistrátem, že je tam nesnesitelný randál (spát se u toho dle mého fakt nedá, ale člověk si asi zvykne na všechno, zvlášť, když by těm šmejdům tramvajáckejm nějak zavařil a zkusil je okrást, radarem to asi nepůjde, ale třeba by se něco, co by Masina s Novakem uspokojilo, našlo).

          58. fatdwi: Což o to, hluk tramvají. Ale ono se to všechno kolem kolejí třese, když projíždí tramvaj. Kamarád bydlí ve starším činžáku vedle tramvajové trati a když tudy projíždí souprava, třese se podlaha a cinká sklo v obývákové stěně.

          59. CzechDave, 18.12.2018 v 8:31:

           Tak zásadní je, jak je ta tramvajová trať udělaná. Přiznejme si, že v českých městech jsou trati historické a stavěné na „poněkud“ jiná vozidla, než co jezdí dnes.

           Problém pochopitelně je ten, zda nově budované tratě budou stavěny pořádně, nebo tak, jako ta dálnice kolem Ostravy (a je jedno, kdo za to může)…

          60. Nove tramvajove trate uz dokazou postavit relativne tiche. Myslim, ze uz i v Praze se to povedlo.

          61. CzechDave: cinkání skleniček beru jako standard :-) Ale ten randál z kolejí (první patro, troleje člověk vidí ze sedačky), to je prostě mazec. A v bytech, které jsem viděl, to bylo to stejné. Nejlepší byla jedna prohlídka, kde se mě realiťačka snažila držet od pokoje s výhledem na tramvaj (cca 4. patro, koleje cca 50 metrů od domu, rovinka mezi zastávkami) a na otázku, co ty tramvaje odpověděla, že to je v pohodě. K její velké nevůli jsem si sedl v tom pokoji s výhledem a řekl, že počkáme a uvidíme. Rachot jak blázen, schválně jí říkám, jestli to fakt nic není. A ona „co jste říkal, já Vás pořádně neslyšela“ :-D No jak z filmu, vždycky si vzpomenu Na samotě u lesa.

           Ale zpět ke kamarádovi – auta tam taky jezdí, žádné mě nevzbudilo. První ranní spoj a hotovo, dál se prostě spát nedalo. Takže smutnění páně Masina po tramvajích mi přijde silně úsměvné, i když vím, že trať na gumách je o něčem jiném. Ale to je jízda po hladkém asfaltu taky.

          62. s tramvají (a vlakem) je problém s hlukem ta občasnost. na stálý monotónní hukot od frekventované silnice si zvyknete během několika desítek minut při usínání, stejně jako na vodopád nebo na šumění stromů. na tramvaje nebo skřípání vlaku na výhybkách si musíte zvykat několik měsíců. ale nakonec si stejně zvyknete. snáze si samozřejmě zvykáte na tramvaje doprovázené hlukem z kapacitní pozemní komunikace, lépe se budete aklimatizovat na evropské než třeba v Makovského (u konečné v praze-žepích, kdy tramvaj vjede do sídliště)

           roztomilou perličkou je místní aktivita hned po plyšáku, kdy několik poobědových spáčů chtělo zatrhnout zvonění na loretě.

          63. Je rozdíl mezi starou a novou tramvajovou tratí. Doporučuju se podívat na Břevnově, tam je slyšet hlasitej šum, když tramvaj jede. Uvnitř baráku žádný otřesy, nic. Ve srovnání s motorkou, nebo kamionem je to pohoda.

          64. ubezpečuji Vás, že zrovna o kolejích pro tramvaje (a o břevnově, chachachá) bych mohl a měl něco vědět. ono klasické otevřené kolejové lože je z hlediska hluku a vibrací, a nakonec i peněz a údržby to nejlepší co bylo kdy vynalezeno, tedy, když je kombinováno s av rohožkou (ikdyž, pevná jízdní dráha s pružným upevněním také není úplně špatná, třeba na Svatovítské). ovšem otevřené lože je řešení poměrně nevhodné do intravilánu, protože se přes to jaksi nedá jezdit, a tedy (oprávněně) řvou hasiči/saniťáci/chlupatý a když vedle toho chcípne nějaký povoz, tak je zapikaný kilometrový úsek bez možnosti překážku objet, zlatý blbý zastaralý békávéčko. ale furt zůstávají výhybky a oblouky malých poloměrů, (na břevnově teda popravdě moc nejsou) ale pražskej intravilán je toho plnej a tam se nedá s hlukem dělat skoro nic. někde na synkáči nebo v lazarské ty tramvaje furt budou zdroj velmi nepravidelného a nepříjemného hluku. a svištění sběračů při vyšších rychlostech, s tím se také moc nenadělá.

          65. jinak ještě k hluku od silniční dopravy. někde okolo čtyřicítky-padesátky se to láme, a přestává být dominantní hluk od motoru, a začíná být zásadní hluk od valení pneumatik. z tohoto pohledu má protihluková padesátka rozhodně smysl. v ideálním případě jako dočasné řešení před výměnou obrusu a případnými dalšími opatřeními (ono i velmi nízká pohltivá bariérka má svůj smysl, v tomto případě ve střeďáku a místo červenobílého kandelábru a mozků (malých svodidel)

          66. ja bydlel spoustu let u hlavni silnice. jednoho dne jsem se rozhodl ze nechci, mohl jsem jim brecet na radnici a vybrecet si radar jako vy ale ja se rozhodl prestehovat se na vesnici a mam klid . nevim cemu jako ten radar pomůže. Mozna ze by si mistni meli uvedomit ze bydli v praze a ze tam hluk bude a se stale se zvyšující dopravou to bude horsi. Ale na zalozeni spolku kokotu jste chytri dost tak ja nevim kde je chyba.

          67. Když je znáte, tak že jim od srdce vzkazuju, že jsou vylízaní kreténi a ať s tím jdou do prdele.

           Říkat ty vole těm pár činžákům kolem kapacitní komunikace, kde provoz bude nadále narůstat na 150, 200, 250 tisíc aut denně, obytná zóna a srát se statisícům lidí do života protože vole já piča sem zdědil nebo podivně levně koupil pár metrů vedle komunikace dálničního typu a teď mi tam – no ty vole představ si – jezdí auta, to chce opravdu některý mentální ukazatele na hranici debility.

           Já vám to řeknu jak to bude: intenzita dopravy na VŠECH komunikacích včetně nejzaprděnějších uliček bude jenom růst, okruh tomu může odlehčit – nebude to růst tak moc, ale růst to bude stejně. Esli si to v tom jejich ptačím mozečku nedokážou přebrat, tak mají smůlu, ať s tím udělají co chtějí, nezmění nic. Maximálně, jak už jsem psal, pár set tisícům lidí budou srát život. Což je teda typická dnešní situace, 500 bezmozků bude kurvit dopravní výkon, kterej je za den větší, než voni dohromady vykonají za celej život. To nevymyslíš, todle se fakt musí dít.

          68. Ne, ne. Jste mimo. Trend je naprosto jasny – zklidnovani dopravy a jeji zatunelovani. Jinak s tim cislem 500 bezmozku jste trochu prestrelil, tolik vas tady neni ne? Dopravni vykon V Holesovickach by byl mnohem vyssi v pripade, ze by byly v tunelu. Vyssi rychlost, vetsi propustnost, vyssi bezpecnost.

       2. Kdo rikal ze ubude aut, snizi se emise, nebo hluk? Jinak to vypada, ze o mereni hluku a jeho narustu toho moc nevite, protoze decibel je logaritmická velicina, kdy narust hluku prave o Vami zminovane 3 dB v praxi znamená dvojnasobny vykon zdroje hluku a tudiz i dvojnasobni hlucnost. Myslim, ze to zaznamena i nefilhalrmonik. Bezpecnost V Holesovickach je vsechno jen ne maximalni. Radnice se nenapakuje. Vymena oken a zmena bydliste urcite pomuze bezpecnosti…Tak to jo, diky za radu. Pral bych Vam prodavat barak nebo byt u dalnicniho privadece v dnesni Praze, urcite by jste na tom „kralovsky“ zbohatnul. Rezidenti euthanasii nepotrebuji, denne jsou postupne zplynovavani.

        1. Snažím se jen přijít na to, co bych od takového opatření jako rezident mohl očekávat a kdo jsou ti lidé, co po tom údajně volají…

         Pardon, špatně jsem si to zapamatoval. Bylo to 0,6 až 1dB
         https://praha.idnes.cz/vyssi-rychlost-na-magistrale-zvysila-hluk-o-decibel-fy7-/praha-zpravy.aspx?c=A120927_091438_praha-zpravy_sfo
         Sám magistrát prohlásil že je to zanedbatelné. Tedy to bude zanedbatelné i zde, pokud tu nemají nějaké jiné decibely.

         Bezpečnost dopravy se dá objektivně vyjádřit počtem nehod/mrtvých/zraněných. Objektivně jde tedy o bezpečný úsek bez ohledu na jednotlivé zkušenosti kohokoli.

         Radnice se samozřjmě napakuje královsky, jako všude jinde.
         https://www.autorevue.cz/ktere-radary-v-praze-nejvic-vynaseji-a-jak-to-souvisi-s-poctem-nehod
         Na o trochu méně frekventovaném místě to dělá 50 tisíc „přestupků“ ročně. Odpustek je 600 až 1000, tedy to hodí 30 až 50 mega za úsek.

         Pokud mi někdo postaví před chaloupku dálniční sjezd, pak je to jistě smutné a sníží to cenu nemovitosti. Ve zmíněné lokalitě se to nestalo přes noc, byla to důležitá komunikace mnoho desetiletí, auta se tam neobjevila ze dne na den, aby z toho byl někdo překvapený. Navíc nevím jak ovlivní cenu nemovitosti jestli tam ta samá auta pojedou 50 místo sedmdesát. Bude jich přibývat dál dokud budou auta nebo se nesvedou někam jinam.

        2. Technická:
         Základ je, že v ulici V Holešovičkách už těch 50 km/h dávno je a radar také. To čeho se týká článek, je krátký úsek ulice Liberecká a most přes Zenklovu. Současná úprava umožňuje řidičům ve směru od D8 dát nohu z plynu, nechat auto brzdit motorem bez přeřazování (minimum exhalací, žádný nárůst prachových částic od brzd a minimum od pneumatik), takže na vjezdu do ulice V Holešovičkách již jedou požadovaných 50 km/h. Posunutí začátku měření až do Liberecké toto optimální chování změní – od pumpy budou intenzivně brzdit, na mostě přes Zeklovu pojedou pod plynem a ti, kteří si uvědomí, že do měřeného úseku vjeli příliš rychle, vám budou pod okny brzdit. Pokud tedy chcete víc zplodin a prachu, tak ano, radar je přesně cesta k tomuto stavu.

         Pokaždé, když jsem tam byl nucen jet v uplynulém roce (cca 1x týdně, v různé dny i hodiny, včetně dvou ráno), tak v ulici Holešovičkách ANI JEDNOU nejelo auto, které by jelo přes stanovených 50 km/h. A až na vyloženě hluboké noční hodiny to mělo velmi jednoduchý důvod – oba pruhy v obou směrech byly plné.

         Ale ano, prosazujte radar a až se setká rok s rokem, budeme mít v ruce přesná data. A to jak z databáze nehod (ze které dnes jednoznačně vyplývá, že daný úsek je velmi bezpečný), tak z instalované měřicí stanice.

         1. Dnes ridici casto slapou na brzdu prave az u blikajiciho radaru. Takze prave dnes intenzivne brzdi v obytne zone. Kdyz budou brzdit uz nahore mimo obytnou zonu, bude to lepsi. Auta, ktera tam jedou pres 50 je za minutu minimalne 2. Taxikari to vedi vsichni, ze radar ktery tam je dnes neni sankcni. A vi to i hodne Prazanu.

          1. To Martin Novak: To co píše icu naprosto přesně odpovídá mým zkušenostem. Jestli řidiči brzdí intenzivně před radarem (co si představujete pod intenzivním bržděním, já na uvedeném místě nikdy nic, co by se tomu jen blížilo nikdy nezažil..), jak posunutá značka o pár set metrů zajistí, že nebudou intenzivně brzdit až před radarem i nadále?

          2. No oni budou hlavne brzdit uz daleko pred obytnou zastavbou na miste kde dnes stoji kamery, ale nejsou funkcni. Dnes se brzdi az u blikajici cedule hluboko v obytne zastavbe. A to je ten rozdil.

       3. „3dB, což zaznamená leda trénovaný filharmonik“

        Utlum o 3 dB = polovicni hluk, vy filharmoniku.

        1. podotek – slo by vysvetlit tu logaritmickou skalu ? (predpokladam)

         1. Som prilis lenivy to vysvetlovat, takze si pomozem wikipediou: https://cs.wikipedia.org/wiki/Decibel

        2. Co je to hluk? Pozná netrénované ucho poloviční snížení akustického tlaku? Při libovolné absolutní hodnotě? Při všech frekvencích? Já jen že třeba u světla většina lidí ztmavení o jedno clonové číslo (což je taky polovina) nepozná, pokud dva obrazy neuvidí současně vedle sebe. A například u 95% ztmavující fólie většina lidí odhadla že ztmavení je 30-40 %….

         Házet decibely je pěkné, bez ohledu na stranu sporu, ale skutečné působení hluku na lidi je trochu složitější, než odečíst číslíčko z displeje.

         1. Ano, to je krasa dynamickeho rozsahu lidskeho oka (a mozku) proti optocitlivym materialum. Und?

          1. Nic. Jen že celá diskuse je o ničem a jsem překvapen, že se do ní zrovna Vy zapojujete…

          2. Chtěl jsem si zaprudit

        3. Ucho jaxi neni linearni, proto je hluk v logaritmickem meritku. Kdo dokaze poznat mezi 90 dB a 87 dB na dvou zvucich pustenych ne soucasne, by mel do te filharmonie jit.

         1. Blbost. Cim vic Db, tim vic to citime. Mam slabost pro Tvou potrebu vyjadrovat se uplne ke vsemu, ale neprehanej to:)

          1. No jestli fakt poznas rozdil mezi 90 dB a 87 dB, tak jsi proste frajer a ja pred tebou smekam.

           Uznavam, ze treba pri nejakych 120 dB, kde uz fakt nekoho boli hlava, muze dalsi skok o 3 dB ten dotycnej zasadne citit. Ale dokud se pohybujeme v mezich pod 100 dB, tak tomu moc nefandim. Znam frajera, co to pohodlne pozna, co uchem dokonce pozna rozdil zlomku tonu. Jmenuje se Klezla.

       4. A teď jiný pohled na věc:
        Ta ulice od svého vzniku byla městká třída s tramvajema a stromořadím v celé své délce
        Ta ulice je kolaudovaná na 30 000 aut/den
        Vlastníkům objektů dané ulice bylo zabráno cca 5 metrů ze strany ulice, aby mohla vzniknout silnice dálničního typu.
        V tý ulici se zvedly intenzity provozu o cca 20 000aut/den po otevření TKB
        To jsou fakta, doporučuju hlouběji nastudovat probelmatiku před rychlými soudy.
        Co se změní pro místní po snížení rychlosti v daném úseku?
        Sníží se bezpečnost,v ulici, když v noci auta nebudou jezdit 100-kou a víc? Zcela určitě.
        Sníží se hluk? V tomto případě určitě.
        Buďte si jist, že občané vyvýjí maximální tlak na přesunutí stávající dopravy.

        1. Rozdíl hluku z aut mezi rychlostmi 50km/h a 80km/h je zanedbatelný – viz odkaz na měření magistrátem na magistrále. Větší rozdíl lze docílit povrchem nebo zelení.
         A co si představujete pod pojmem bezpečnost v ulici, kde je chodník za betonovým zátarasem a uprostřed jsou svodidla? To tam lidi přebíhají cestu přes svodidla mimo přechody a to ponejvíce v noci? Nebo auta přeskakují svodidla a bourají do zahrádek?

         Bez obchvatů/tunelů a objízdných tras bude v té ulici stále stejný počet aut a bude stále stejně hnusná. Auta budou stále stejně smrdět, vrčet a troubit. Vůbec nic se tím nezmění – i deklarovaný záměr neříká nic o bezpečnosti, ale jen o výběru pokut.

         1. Rozdil hluku mezi rychlostmi 50km a 80 km je mozna zanedbatelny. Ale kdyz tam jezdi tech aut 100 000 tak se to jaksi znasobuje. Kdo by to cekal.
          Divila by jste se, kde vsude V Holesovickach auta konci. Treba za svodidlama, v autobusove zastavce, nebo v podchodu. Nebo v zahradce.
          Okruhy teto ulici nepomuzou. Jediny co ji pomuze je zahloubeni.

          1. Z logaritmické funkce definující počet decibel plyne, že zdvojnásobení počtu aut, která projedou po silnici za hodinu, zvýší hladinu zvuku o 3 dB, což nemusí většina lidí pociťovat jako hlučnější. Když se počet projíždějících aut ztrojnásobí, následná změna 5 decibelů je lehce zaregistrována. Změna 10 decibelů je vnímána lidmi jako “dvakrát hlasitější”. To znamená, že 2000 projíždějících vozidel za hodinu působí “dvakrát hlučněji” než 200 projíždějících vozidel za hodinu.

          2. Rozdíl hluku nebyl z jednoho auta, měřili to tak, že dali někde na trojnožku mikrofon a měřili celou ulici. Magistrála a holešovičky jsou provozem jakž takž srovnatelné ulice, tedy žádný zaznamenatelný rozdíl se konat nebude.

           Auta, která v Holešovičkách skončila za svodidly, v zahrádce, zastávce a podchodu jsou s pravděpodobností hraničící s jistotou v té zmíněné statistice, pochybuju, že se tam dlouhá léta koná carmagedon, zmírají lidé, hoří auta a dopravní policie to nevyšetřuje a nezaznamenává.

           Okruh samozřejmě pomůže od tranzitu – otázka je jak moc. Nikdo soudný nepojede skrz prahu jen pro zábavu, pokud bude jinudy možnost to objet.
           Zahloubení by jistě pomohlo, ale čemu kromě magistrátní kasy proboha pomůže radar?

           p.s. Proč na mě stále používáte ženský rod? I v diskusi jsem použil příčestí minulé v podobě jež mi přísluší, ani nick není výlučně ženský – pokud už by nick měl něco znamenat.

          3. Omlouvam se za ten zensky rod, myslel jsem si, ze jste Adela. Nejak jsem si to pricesti minule nevsim.

        2. Ondrej Masin:
         Správně píšete, že to byla v podstatě „odjakživa“ dopravní tepna. Takže jaký div, že tam jezdí auta?

         Těch „cca 5 metrů“ bylo vyvlastněných? Kdy?

         Plácáte o autech, co jezdí 100 km/h, ale přitom tam žádné nehody nejsou. Buď tedy těch 100 km/h je lež nebo to není lež, ale je to jen důkaz toho, že to ani není nebezpečné.

         Občané by udělali lépe, kdyby vyvíjeli tlak na přesun někam, kde dopravní tepna odkajživa není. Místo toho bojují s ostatními, protože oni přece mají nějaká extra práva. Pochopil bych je v případě, kdy jim někdo postaví obchvat za barákem (který tihle „bojovníci“ pochopitelně přejí jiným, jak příznačné), ale ne když bydlí v místě, kde je doprava léta letoucí. No mercy, stejně jako ti šmejdi, co chtěli omezovat letiště nebo různí hlupci v okolí Brna, kteří by nejraději zavřeli závodní okruh (který jim začal vadit předloni po přestěhování se do jeho těsné blízkosti, hlavně, že to bylo levné, proč asi).

         1. Připisujete mi něco, co jsem nikdy nenapsal a k tomu ještě lžete… 5 metrů zahrady si vzal komanč. Ta úprava má zajistit zprovoznění poměrového radatu -> zajištění dodržování maximální povolené rychlosti v ulici. K tý bezpečnosti, je to k pobavení, ale když místní občané žádali přítomnost policie, aby se podívala, jak se tu dodržuje povolená rychlost, policie odmítla měřit rychlost na daném úseku, protože je to fyzicky nebezpečné pro policajty. Když se v této ulici měřili imise, měřící stanice byla z původního místa přesunuta do odbočovací ulice proč? Z důvodu bezpečnosti obsluhy stanice. Do toho si zkuste kolmo vyjet z objektu do dvouproudovky kde se semtam nějakej blázen projede kilem, myslíte že je to bezpečné? Tak mi prosimvás přestaňte vysvětlovat co je bezpečnost a jaké máte statistiky o nahlášených nehodách. Samozřejmě občané vyvíjí tlak aby se ulice přesunula pod zem, protože dopravní tepna vznikla, když jim byly ukradeny zahrady. Uvědomte si, že hlavní náplní místního sdružení je snaha o zahloubení ulice do tunelu, ve kterém by byla 70tka. To že se konstatuje, že oba okruhy Holešovičkám nepomůžou neznamená, že jsou místní občané proti těmto stavbám. To co se děje okolo, je snaha o dočané zmírnění negativních externalit na místní občany, před komplexním řešením v podobě tunelu.

          1. Ondrej Masin: příště, až mě zase nařknete ze lži, zkuste ocitovat, co tou lží má být, jinak vypadáte prostě jen jako Novak.

           Takže k vyvlastnění došlo nebo ne?

           Měření a měření: a kde to soudruzi hodlali rozbalit? Stanici dali kam, s radarem si stoupli kam? Je tam (PROBOHA) beton mezi silnicí a chodníkem. Za tím betonem bylo „nebezpečno“? Vážně? Nebo sě někdo dožadoval umístnění stacionárního objektu do silnice (jistě, nebezpečné, bez dalších opatření, jako značky dopředu a zúžení)?

           Já nevím, jak se tam „sem tam nějakej blázen projede kilem“, ale úplně běžně (světě div) tak vyjíždím do silnic jinde. Asi chápu, že máte tolik nehod, prostě jste jen neschopnej a jste vyděšenej z věcí, které jiným nedělají problémy. Současně jsem přes tu ulici jel několikrát, vždy (vždy) za situace, kdy tam „sem tam kilem“ jet nešlo (kolony, kolony a zase kolony). V noci když to nejspíš půjde zase nevidím tu hustotu, která by z najíždění dělala problém.

           Co se děje s radarem – jak už napsal X-krát např. Ada – nemá nic společného ani s bezpečností, ani nepomůže dát silnici do tunelu. Je to jen okrádačka, nic víc. Sympatie (moje) = nula.

          2. Například jste napsal, že tu žádné nehody nejsou, v další zprávě píšete, že mám tolik nehod, protože jsem neschopnej a vyděšenej. Takže hned dvě lži na jedný stránce. Zajímalo by mě, co je například neschopného a vyděšeného na tom, když to do Vás někdo zezadu napálí, nebo na tom, když Vám někdo ustřelí zrcátko, když sedíte v zaparkovanym autě. Asi holt je to děsivý, když máte na zadním sedadle roční dítě a tyhle věci se dějou. Vysvětlete mi tu neschopnost prosimvás.
           K měření. s radarem si nestoupli nikam. Nechtěj. Je to pro ně nebezpečný. Měřící stanice byla původně v parkovacím pruhu při komunikaci. Potom jí dali do vedlejší ulice. O Vaše sympatie nikdo nestojí. Zato lidé stojí o dodržování platných zákonem stanovených limitů.

          3. „Zato lidé stojí o dodržování platných zákonem stanovených limitů“
           Nezobecňujte. Mě je z mnoha důvodů platná legislativa u zadele en bloc.

          4. Omlouvám se, „místní“ lidé stojí o dodržování platných zákonem stanoveých limitů. Nejde o nic jiného, než o jejich zdraví.

          5. „Nejde o nic jiného, než o jejich zdraví.“
           Tak to je hláška dne. Radnice by měla ten svůj pamflet rychle stáhnout a dát tam víc zdravíčka a zeleně.

           Obávám se, že řešením jsou tak akorát lepší okna a změna dispozice bytu nebo změna adresy, protože žádný radar na světě vám nezajistí klid u takto frekventované silnice. Ani vedne, tím méně pak v noci. Je to podobné jako bydlet u letiště – piloti také různě tlumí motory podle nějaké vyhlášky, mají vymezené vzletové trasy, ale prostě je to jako bydlet u letiště a nic než metr hlíny na ploché střeše to neutlumí.

           K té legislativě – Když budu třeba po noční a budu spát ve dne, tak se jistě budu utěšovat tím, že je venku denní limit podle platné legislativy. Sice se nevyspím, ale ten zákon, ten byl dodržen. A nebo v noci nemůžu spát, tak kouknu na decibeloměr, porovnám s vyhláškou a hned mě to uklidní. Hučí to podle normy.

          6. Řešením je zahloubení ulice.

          7. „Řešením je zahloubení ulice.“
           To zcela jistě je. A proto uděláme co? Dáme tam radar a ten ji postupně z…no jo vlastně nezahloubí… Ale dáme ho tam stejně.

          8. Ondrej Masin
           17.12.2018 v 16:57

           Řešením je zbourání i toho zbytku a rozšíření na minimálně 3 pruhy každým směrem. Intenzita dopravy neklesne, už teď bývá značnou část dne souvislej proud, lepší to nebude i kdyby se to vaše sdružení posralo doprostřed silnice a postavilo se do toho hovna na hlavu. Čím dřív si to v hlavince srovnáte, tím dřív se podle toho můžete zařídit.

           Strahovskej tunel je dneska na hranici kapacity, novej komplex v podstatě dtto. Zajímalo by mě, jak to chcete řešit, rozšiřovat tak velký podzemní stavby, tam náklady rostou exponenciálně. Strčit nynější kapacitu do dvou pruhů pod zem dává silnej smysl, když už v době, kdy to bude dostavěný, to nebude stačit.

           Mimochodem, co sem viděl plány, tak se v rámci vnitřního okruhu mají zpáteřňovat úseky i v blízkým okolí, takže kolem 2030 si můžete připočíst dalších minimálně 20000 denně.

          9. Ondrej Masin: máte pravdu, napsal jsem „žádné“, vypadlo mi „skoro“ – tak to odpovídá tvrdým datům, ať se Vám to líbí, nebo ne. Že jste neschopnej a vyděšenej není lež, může to být tak maximálně omyl (jestli teda tušíte, jaký je mezi tím rozdíl). Na mojí straně pravděpodobnosti jsou Vaše projevy tady (není důvod si myslet, že za volantem jste stejně schopnej jako v argumentaci).

           Aha, takže za betonovým zátarasem je to pro ně nebezpečný? :-D Gól roku. Tomu vážně věříte nebo jen děláte hlupce? Měřící stanice v parkovacím pruhu je další fór – ta auta, co tam stojí, se bojí stejně jako ta stanice? Každou chvíli nějaké na odpis, jasný jak facka, co? Vy jste fakt zábavnej.

          10. Že tě máma radši nespolkla. O mých schopnostech za volantem víš hovno, v životě jsi mě neviděl, ale máš v tom úplně jasno. Neni čas ztrácet s tebou další čas.

          11. Ondrej Masin: koukám argumenty nikde, zato nervy tečou:-) Jeden by řekl, že jsem trefil zcela přesně ;-)

           Každopádně stanici, co se bojí stát na parkovacím místě, tu si dávám do zlatého fondu D-F společně s Novakem a jeho lidmi, co se bojí čekat na autobus.

          12. Hydrometeorologický ústav přesouvá stanici dál z důvodu nebezpečí pro obsuhu při pohybu v parkovacím pruhu na komunikaci. PČR neměří na daném úseku z důvodu nebezpečí pro policajty v parkovacím pruhu a v blízkosti komunikace. To sem si nevmyslel já, to napsali oni.

         2. fatdwi: jen technická, ta paní je z Mostu. Koupila si za babku dům vedle okruhu a málem se jí podařilo zlikvidovat závody. V Brně je okruh v lesích (ale stejně je to dobře slyšet :-) ).
          Jinak bojovníkům za tramvaje z Holešovic bych doporučil, ať se zeptají na pocity někoho bydlícího v Klapkově, Zenklově nebo Trojské ulici.

     2. Místní občané nejspíš ani nevědí, co se děje. Bude to akcenějakých zasraných naplavenin, co se přišly do Prahy aktivisticky realizovat.

      1. To jsou jen užiteční idioti, hlavní smrad jde nepřekvapivě z radnice. Bez ohledu na to, kdo je tam primátor nebo náměstek to podle mě žije vlastním úředním životem. Tak jako je kvůli deep state jedno, kdo je v americe prezident, tak i v Praze bude jedno, kdo má na krku řetěz, protože všichni ti ouřadové a tajemníci to povedou dál stejně a vedení rychle pochopí, kde je chleba namazaný.

       1. Boze, jaka Vy jste informovana…sama dojmologie, jak rikate. Je to presne naopak, magistrat se starym vedenim se k Holesovickam choval jako k dalnici a bylo jim vsechno jedno, krome jineho chteli rozsirovat pruhy z centra ze dvou na tri. Hlava nehlava, zadny respekt k obytne zastavbe. Chtel bych Vas videt, co by jste delala, kdyby jste se tam narodila a musela jste tam zit, protoze Vas byt by nikdo nechtel ani zadarmo.

        1. Tím, že do celé záležitosti taháte Vy a Vám podobní radary acelý ten kasírovací kšeft, jste to celé zazdil. Kdybyste bojoval(i) za stavbu PHS nebo dostavbu páteřních okruhů, pak by s Vámi hodně lidí soucítilo. Jenže takhle Vy (a ten váš spolek) nejste nic jiného než prachsprostí NIMBYisté, co jsou ochotní se spaktovat i s ďáblem, aby bylo po jejich.
         Jenže ono se to radarování dřív nebo poszději otočí i proti vám, co tam bydlíte a pak už bude pozdě s tím cokoliv dělat. Ďábel už bude pevně usazen a kasírovat.

         1. Tos napsal moc hezky. Jenom ze pomocnou ruku najdes akorat na konci vlastni paze, zbytku Prahy jsou nejaky problemy obyvatel ulice V Holesovickach uprimne u prdele a to souciteni by se v realu projevilo akorat tak vetou „Tam bych teda bydlet nechtel.“
          Takze obyvatelum lze jen tezko vycitat, ze delaj co muzou.
          A na NIMBY si zvykejme, lepsi to nebude. Stupen nasyceni verejneho prostoru uz prekrocil hranici kdy byli lidi jeste ochotni nad negativnima externalitama mavnout rukou a utesovat se prinosy.

          1. … nasyceni verejneho prostoru automobily…

         2. Jakože radar je ďábel a to že chtějí místní aby fungoval, aby tam tága v noci nejezdila stovkou, tak se paktujou s ďáblem? Vy jste asi hodně jinde.

          1. Ne, jen haji svuj zajem, jimz je co nejmin komplikovany a co nejpohodlnejsi prujezd a který je v primem rozporu se zajmy mistnich obyvatel, kteri by nejradsi meli zpatky to cesticku se stromoradim.
           A kdo nejde s nami atd…

          2. 1+1, parkovací pruh, tramvaje. To je ok v obytné zóně, tak jak tomu bylo, než obyvatelům ukrojili pozemky aby mohli postavit silnici dálničního typu… Jenže tahle problematika asi přesahuje chápání lidí, co označí radar v obytné zóně za ďábla.

          3. Někdo těm lidem vyvlastnil kus zahrady, aby byl pruh silnice navíc? Tu ulici měli v soukromém nebo družstevním vlastnictví? Vyvlastnil to už bolševik nebo až demokrat?

           Magistrát přitáhl k oběma koncům ulice dálnici a tak tento úsek musí pojmout to, co ta dálnice na koncích. Co na tom změní proboha radar? Tága a VIP ho mají v piči, těm pokuty nechodí a ostatní tamtudy projedou stejně, jen možná o něco pomaleji.

          4. Ada: Ano přesně tak. Ty zahrady měli všichni v soukromém vlastnictví. Udělal to komanč, odříznul si po obvodu silnice cca 5 metrů v celé délce, aby mohl postavit dálnici, kterou následně zkolaudoval na 30 000aut/den. (aktuálně cca 100 000 a žádné nové kolaudační rozhodnutí) Radar změní, že v nočních hodinách v přiměřeně míře omezí závodníky na daném úseku. -> snížení hlukového zatížení na místní obyvatele. Přes den, to nikomu nic neudělá, jsou tam pravidelně kolony.

          5. Komančovy křivdy se řešily v restitucích. Ne snad, že by tam zas byla zahrádka, ale nějaké odškodné bych čekal.
           Noční závodníky to rozhodně neomezí. Jak by to ten radar dokázal? To si jako taxikář řekne, pozor, já to sice mám na magistrátu pořešené, ale teď jde o to hlukové zatížení, tak pojedu pade? Nebo nějaký VIP v sedmičkovém bavoráku zpomalí, kvůli litru pokuty provozovateli?

           Sám po magistrále nebo jižní spojce, tak jak si daná komunikace dálničního typu zasluhuje – když už tam jedu. A neplatil jsem zatím nikomu nic. A to nemám žádnou vyšší ochranu, jen správní řád.

          6. Ondrej Masin: I za komančů bylo vylastnění za náhradu a u stavby tohoto typu se ti to může stát i dneska, bohužel.
           Proč neustále opakujete těch 30tis aut? Auta byla jiná i ta silnice byla jiná. Tedy kolaudačních rozhodnutí muselo již být několik při každé rekonstrukci.

          7. Od té doby neproběhlo žádné nové kolaudační rozhodnutí.

          8. Ondrej Masin: Asi by to chtělo si méně vymýšlet. Veřejné infrastrukturní stavby vyžadují k povolení užívání kolaudační souhlas. Pokud tam tedy neleží stále ta původní silnice z roku raz dva tak kolaudací tam proběhlo nespočet. To za prvé.
           A za druhé, užívání v rozporu s kolaudačním rozhodnutím není automaticky naplnění skutkové podstaty správního deliktu.
           Jinak by mě zajímalo jak daleko jste ten údajný rozpor s kolaudací dotáhli?

          9. Ukažte mi jedno kolaudační rozhodnutí na tuto stavbu, pak se můžeme bavit, kdo si vymýšlí.

          10. Tága budou jezdit stovkou radar neradar, stejně jako tak činí nyní na všech radarech, co jich v Praze je.

          11. Ondřej Mašín: Ďábel není radar, ďáblem míním radnici, která tam bude na těch radarech inkasovat daň z tachometru. Jakmile někam radnice nasadí radary, není živého Boha, který by radnici donutil odtamtud zase ty radary odnést do pekla, kam patří :).

         3. Jaky muj spolek? Co to placate? Ja jsem zadny radar nikam netahal ani za neho nebojuji, akorat rikam, ze rozumim omezeni rychlosti pred obytnou zastavbou a rozumim i radarum na techto mistech. A Vy bojujete za co? Za co nejrychlejsi a nejvetsi prujezd aut Prahou, hlava nehlava bez ohledu na to, zda na danem miste ziji lidi? A kdyby to bylo vedle Vaseho dvorku, tak by to bylo urcite take v pohode…Takove hrdiny mam nejradsi.

         4. Ja proti okruhum asi nic zasadniho nemam. Prestoze vim, ze Holesovickam nijak obzvlast neulevi. Prazanum je klidne dopreji i kdyz se obavam, ze stejne jako Blanka pritahnou dalsi dopravu a zasekaji Prahu jeste vic nez predtim. Muj spolek? Ja nemam zadny spolek a ani netusim, jestli ten spolek o kterem asi mluvite, o tomhle opatreni vubec vi. Asi tezko muzu byt NIMBYsta, kdyz V Holesovickach ani nebydlim.

          1. Martin Novak 21.12.2018 v 0:21:
           Oba okruhy dnes vedou právě ulicí V Holešovičkách. Lze proto očekávat, že auta, která po těchto okruzích jedou, na nich (po jejich dobudování do finálního stavu) také zůstanou. Co to udělá s celkovým provozem v Holešovičkách, to dnes nikdo neví. A když jsem viděl, s jakým materiálem je Magistrát schopen pracovat v případě parkovacích zón (odkaz hned v druhém příspěvku této diskuse, je to fakt zoufalost*), tak mám důvodné pochybnosti o kvalitě materiálu, který Magistrát používá pro odhady provozu. Protože – proč by stejní lidé měli mít jiná měřítka na různé materiály, se kterými pracují…

           * Jde o to, že úředníkům i politikům je úplně jedno, jak moc jsou data vycucaná z prstu, dokonce to i připouštějí. Důležité je, že to podporuje jejich svatou válku mimopražským, kterým nezbývá nic jiného, než při cestě do práce někde odložit auto, protože jinou efektivní cestu do práce nemá. Víc ve studii Stavební fakulty ČVUT.

        2. “ Chtel bych Vas videt, co by jste delala, kdyby jste se tam narodila a musela jste tam zit, protoze Vas byt by nikdo nechtel ani zadarmo.“
         2+kk za pět mega?
         3+kk za necelých deset?
         Novostavba?
         https://www.reality.cz/prodej/V-Holesovickach.Praha.u476161/?#iddmt000227
         To nevypadá na úplně neatraktivní lokalitu, spíše naopak.

         1. To ste si slušně naběhnul. Tenhle „projekt“ je ve fázi průzkumu už takovejch 5 let. Nikdo to za ty prachy nekoupí a proto se ani nestaví. Je tam jen zbouraná vila – prázdná parcela. Developer čeká, až bude Praha v takový prdeli, že to lidi budou ochotný na tomhle místě koupit za tyhle prachy. A čeká… A čeká… Hodně atraktivní lokalita, když se developerovi nevyplatí na ní stavět…

          1. To je první, co mi vyplivl google z této lokality, nezkoumal jsem to nijak hluboce. O blok vedle existující 3+kk za necelých 9 míčů.
           https://www.realingo.cz/prodej_byty/Nad_Rokoskou%2CPraha/50.11566418642169,14.44765343751223,50.1194891787704,14.45863976563723_gps/i880421_inz/
           Nevidím důvod, proč by i v této ulici nemohly být např. z jedné strany kancly a z druhé do zeleně byty. Pokud projekt vzniká za stávající situace, asi nebude mít francouzská okna do ulice. Lidi bydlí i v Radlické, Koněvově, Ječné, Žitné nebo Vinohradské, dokonce se v takových lokalitách i staví.

          2. Jasně, 60 metrů od ulice V Holešovičkách je to výrazně lepší obzvlášť za pásem zeleně, nebo za čtyřma řadama baráků… Soused před dvěma lety prodal barák V Holešovičkách za 12 mega. měl to ve slušnym stavu s 6-ti bytovejma jednotkama. Tzn 2 mega za byt v Praze. Asi dobrá čtvrť co?

           A teď k těm ulicím co jste vyjmenoval.
           Koněvova – 20 000 aut/den
           Ječná – 22 000 aut/den
           Žitná – 26 000 aut/den
           Vinohradská – 11 000 aut/den
           Štěpánská – ani neni ve sledované síti intenzit. tzn. max. pár jednotek tisíc aut/den
           Radlická – v nejintenzivnějším úseku 30 000 aut/den a světe div se, připravuje se RR, která má odvést dopravu z obyté oblasti.

           Společnej znak pro tyhle ulice? Neprojede tam ani třetina toho, co v Holešovičkách, někde ani čtvrtina, někde ani desetina. To už asi stojí alespoň za zamyšlení ne?

          3. Ondrej Masin 18.12.2018 v 12:19:
           A jste si opravdu jist, že ta Ječná je proti Holešovičkám takové terno? Zkuste se podívat na dobu, kterou dejme tomu na 100 metrech stráví jedno auto v Ječné a v Holešovičkách. Dále se podívejte, kolikrát se na těch 100 metrech takové auto v obou ulicích rozjíždí. Opravdu byste měnil?

           Já ne. Stačil mi pobyt na tamní vojenské katedře, kdy okno do ulice se nedalo otevřít v podstatě nikdy, jaký tam byl smrad a hluk. A to těch aut tam jezdilo výrazně méně, než se dnes popostrkává.

          4. icu, OM: v Holešovičkách je větší intenzita, protože to tam aspoň trochu jede. V té druhé jmenované, co je Lenin, tam to jen poskakuje. Kdyby měřili hluk a emise, tak je na tom Ječná výrazně hůře, protože tam auta stojí, rozjedou se do kopce, zastaví, rozjedou se do kopce, dtto cca 20. Plyn na rozjezd do kopce, hluk z vysokých otáček. V Holešovičkách to zatím pomalu sjíždí kopec, hluk nízký, emise 0, protože každý normální řidič brzdí motorem. Ale pokud si soudruzi chtějí Holešovičky proměnit v druhou Ječnou, tak proti gustu žádný dišputát.

          5. Hluk V Holešovičkách přes den nad 80dB. Emise překračovány ve všech sledovaných parametrech už od roku 2008 (tou dobou 65 000aut/den). Zatim co v Ječný projede do kopce 22 000 aut/den. V Holešovičkách projede do kopce cca 50 000 aut/den a to samý z kopce (pokud Vy tou ulicí jezdíte jen do centra neznamená, že opačným směrem nikdo nejezdí.), byď třeba o něco plynuleji. K tomu započítejte 4 000 pomalých vozidel. Věřte že Holešovičky jako dopravní stoka nemá v Praze v obydlené čtvrti obdoby.

          6. Nikde netvrdím, že V Holešovičkách je klidné bydlení. Není a nejspíš nebude nikdy a i když tam projede násobně víc aut než třeba v té Ječné, tak bych pro bydlení i na základě hlukové mapy preferoval Holešovičky, než Ječnou.

           Mimochodem, opravdová „lahůdka“ musí být bydlet na křižovatce Lazarské a Spálené. A tam auta opravdu nejsou ten problém ;)

        3. Martin Novak
         17.12.2018 v 11:48

         Esli dáváte byt zadarmo, tak beru hned. Co, já vám i nějaký drobný zaplatím. Kdy a kam to můžu jít podepsat?

         1. já vám zfleku dám dvacet tisíc za čtverečnej metr (a nepochybuji, že to za chvíli vyšroubujeme na dvoj-trojnásobek a budeme to myslet úplně vážně).
          jo, a daň z převodu nemovitosti, úschovu atakdále samozřejmě platím. dokonce Vás tam nechám klidně i chvíli v nájmu, než si najdete něco jiného.

         2. Rad bych Vam pomohl, ale jak jsem psal uz nekolik krat, ja V Holesovickach nebydlim. Muzu se Vam zeptat ;).

    2. Ale prd, z Heydrichovky mate pripojovaci pruh dlouhy pres 200 m. A jeste z kopce. Jestli Vam toto nestaci pro plynule pripojeni, problem je jen na Vasi strane. Jezdim tam nekolikrat denne a jeste se mi nestalo, aby me nekdo ohrozil v dusledku neprimerene rychlosti.

     1. Jezdim tam nekolik krat denne a stalo se mi x krat, ze jsem tam videl kolize, tuknuti, nebezpecne situace. Mam i video.

      1. Pocity vás i Iana jsou irelevantní vzhledem ke statistice, která je objektivní a říká, že je to mimořádně beznehodový úsek.
       Už jsem zažil klidnou a pohodovou D1 i život ohrožující stavy na parkovišti. Taky z toho mám videa.

       1. Ja nemluvim o pocitech, ale o svych cetnych zkusenostech. A mluvim o tom, ze nehody se stavaji o kus dal, nerozporuji, ze usek ktery je v clanku je mene nehodovy, ale dava smysl zpomalit uz tam, protoze vsichni brzdi az dolu u svetelneho radaru, ktery je davno v obytne zone. Mistni mavaji velmi casto poskozena auta parkujici v odstavnich pruzich, protoze kreteni jezdi Holesovickama kilo+.

        1. Takže namísto toho, aby lidi koukali před sebe a postupně zpomalili jak je potřeba to nově budou zašlapávat před čárou na silnici a vytvoří se tak kolizní místo. Oh Yeah! A ti kreténi, co jezdí kilo plus budou dál jezdit kilo plus, protože to mají nejspíš ošetřené (provozovatel je bezďák nebo jim odpustky žíly nervou, pak si mohou jezdit kde chtějí a jak chtějí, protože kamera jim nic neudělá).

         1. Ado, takhle to univerzálně nefunguje. Kamera je tam už teď a zpomaluje se na ni. V tomto smyslu nebezpečné měření je tam, kde je rozdíl měřené a skutečné rychlosti daleko větší. K téhleté kameře se dojíždí max nějakých 70 km/h, pokud tedy už nestojíš v koloně. 80km/h je v tom směru už na vjezdu do Prahy.

          1. Tak data na to nemám, jen vlastní pozorování. U stacionárního radaru lidé přibrzdí před a rozjedou se za. U úsekovky lidi přibrzdí před a už se nerozjedou. A lidi, co nechápou princip úsekovky přibrzdí navíc ještě před každou další kamerou. Míra nebezpečnosti je pak daná rozdílem rychlostí před a za a viditelností a pochopitelností omezení.

           Nejkrásnější situace pak nastávají na magistrále, kde si to na příjezdu do Prahy v levém pruhu přimastí nějaké dražší auto, já se zařadím za něj v naději, že to má v piči tak jako já, když si to tak uhání a on mi to pak z kila zašlápne na padesát před prvním radarem a levej už si nechá nafurt.

          2. Chtelo by se rict, ze pocity a Vase pozorovani jsou irelevantni, jak jste sam poznamenal trochu vyse. Starter25 ma se svym pozorovanim pravdu.

        2. Vaše četné zkušenosti jsou přesně zaznamenány. Jde celkem o 28 nehod za takřka 11 let, jen dvě z toho byly způsobeny nepřiměřenou rychlostí vozidla (přečemž nepřiměřená může být výrazně nižší, než nejvyšší povolená, ale nechť) a žádná z těchno nehod neměla ani lehké zranění.

         Lze předpokládat, že zvýšené hlídání maximální rychlosti a intenzivní brzdění povede k častějšímu nedodržení bezpečné vzdálenosti, což je příčinou 12 nehod v daném úseku (6x víc), tyto nehody zapříčinily všechny 4 zranění. Jestli tedy chcete poskytnout argument, že úsekové měření zhoršuje bezpečnost provozu, lepší úsek se bude hledat jen velmi obtížně.

         1. Trochu Vam unika, ze ne ku kazde nehode se vola Policie, troufl bych si rict, ze k vetsine ne. Drobnych kolizi je V Holesovickach pozehnane. Ty nehody v te statistice zaznamenany nejsou.

          1. Ne, neuniká, vizte níže. Služebních či aut na leasing je celkem dost (ne, nechce se mi teď hledat data) a mám-li jakoukoliv kolizi se služebním autem, tak musím PČR volat pokaždé*. Alespoň tak praví všechny směrnice firem, kde jsem dosud pracoval. A stačí, aby v tom ťukanci bylo jedno jediné služební auto a hned se PČR hlásit musí. Podobně jsou na tom auta z půjčoven.

           A vzhledem k významně vyššímu nájezdu služebních aut a aut z půjčoven v porovnání s nájezdem vozů v osobním vlastnictví si dovoluji odhadnout, že ťukanců čistě mezi soukromými vozy bude naopak menšina, a to výrazná.

           * Odhlížím od dalších důvodů, kdy je zavolat PČR k nehodě povinnost.

          2. Takže vzhledem k tomu, že ve firmách kde jste pracoval chtěli, abyste hlásili každej ťukanec policii a že v půjčovnách je to stejné a z toho usuzujete, že policejní statistika nehod V Holešovičkách je úplná… Dedukce level retard.

          3. Ondrej Masin: Není nic jednoduššího než dodat úplnou statistiku ťukanců. Samozřejmě se statistikami několika dalších referečních míst. Máte ji? Zatím jsme totiž místo této statistiky pouze četli jakési útržky na úrovni JPP, a to je skutečně level retard. Otázka je, co by nám to řeklo o skutečné bezpečnosti.

          4. Jak chcete dodat statistiku, která neexistuje? Budete se opírat o tu, která nemá relevantní hodnoty? Ano neni nic jednoduššího, než si tam stoupnout na 24/7 aspoň na měsíc a pak přijít s výsledkama… Moc dobrej nápad

          5. Stále platí, že k nebezpečným nehodám tam prostě nedochází, ty by se do statistik dostaly. Čili i kdyby se icu mýlil (což si nemyslím, protože odhad má správný co se týče typické skladby aut, nehledě na to, že lidi kolikrát serou na povinnost „nevolat“ poliše do stotisíc, aby je protistrana následně neodrbala, protokol v ruce, v pojišťovně klid) tak tam maximálně dochází k ťukancům, což fakt není důvod, označovat to za nebezpečnou komunikaci s nutností měření. Ostatně, já jí jezdím každý jeden den a nevídám mnoho nehod.
           Spíš mi přijde, že Novák s Mašínem jsou z TSK nebo z magorstrátu, jak to blbě obhajují.

          6. O boze, jak jste mimo. Kdyby jste vedel, jak jste mimo. Vzdyt TSK a Magistrat bojovaly proti temto opatrenim zuby nehty leta letouci a na Holesovicky kalely. Je to az nova garnitura, ktera se toho nelekla a ktera vi, ze mesto ma byt pro obyvatele a naridila ODA, aby s tim neco konecne zacal delat. Verte, ze moc se do toho magistratnim urednikum nechce. Ani v TSK, ani v ODA, ani v OSI, ani nikde. To vsechno jsou autickari, jako vetsina lidi tady, jak to tak pozoruji. Ja take jezdim autem po Praze a relativne hodne, ale respektuji, ze dalnice se 100 000 auty, silene rychlosti skrz obytnu zonu a podobne neduhy nemaji v moderni metropoli co hledat.

          7. No, jestli považujete sedmdesátku za šílenou rychlost, kór v Holešovičkách, kde život vymizel už za komančů – to fakt není obytná zóna v pravém slova smyslu, pak nejsem daleko od pravdy. Nevyznáte se v tom. Stejnej renonc se konal na výpadovce D1 u Brumlovky, po roce to odpískali jako kravinu.
           Hájíte neobhajitelné. Prostě je to tam pro kšeft, ne pro bezpečnost či nehluk.

          8. Co to prosim placate, ze V Holesivickach vymyzel zivot? Zastavil jste tam nekdy a vyndal svoji zadnici z auta? Ziji tam rodiny s detmi. Nevypada to, ze by jste vedel o cem mluvite. Jediny kdo se v tom nevyzna jste Vy.

          9. A přesto se u té Brumlovky i ddnes po letech najde dost lidí, co to na pvní radarové čáře zadupnou na 45 tacho a na té druhé to zase rozjedou. Pravda – bývá jich, ale stále jich je dost.

          10. Martin Novak:
           Ale výrazivo máte, že byste tam mohl z fleku dělat. Šílená rychlost auta za svodidlem 70km/h. Páteřní komunikace je obytná zóna a killing argument moderní metropole. Každý chce být moderní, kdo nechce je zpátečník.
           Co se po zavedení radaru stane s těmi sto tisíci auty? Zmizí?

          11. Nikde jsem nepsal o zadne souvislosti mezi zavedenim radaru a zmizenim sto tisic aut z Holesovicek.

          12. To je naprosto přesné, jak můžete operovat se statistikou, kterou neznáte? Uvědomujete si, že tato statistika, kdyby existovala, může vyznívat ve prospěch aktuálního stavu. Přesně tak jako ta existující.
           Ostatně ta existující statistika relevantní hodnoty má. Nemá jenom to, co byste si v ní zrovna přál vy. Já bych třeba chtěl ve statistice těchto „událostí“ vidět i události, kdy někomu sjelo plato vajec ze zadního okna a pak statistiky omezení a ohrožení. Otázka je jak to souvisí s reálným (ne)bezpečím, když víš, kolik vajec v místě bylo zničeno. Že to nevíš, ale nic jiného nezpochybňuje.

          13. starter25
           17.12.2018 v 15:25

           Hlavní ohrožení, kterýho si všímám, je dyž si člověk poklidně jede 70-80 tacho s půl tunou na hrbu a nějaká lopata se tam vsere zprava a zadupne to na čárce na 45 pár metrů předem…se divim že už sem se jim pákrát nepodíval do kufru.

          14. Ondrej Masin 17.12.2018 v 13:15: Nepíši ani o statistice, ani o úplnosti. Reagujte prosím příště na to, co jsem napsal, nikoliv na to, co v tom chcete vidět.

       2. Kdo dela tu statistiku? Esiva PCR, tak nezapominej, ze tukance se fizlum hlasit vetsinou nemusej.

        1. Pokud to sami účastníci vyhodnotí jako prkotinu, pak to samosebou ve statistice není, proč taky.
         Pak to zajímá maximálně pojišťovnu a ta má lepší data o nehodovosti, ale k těm se zase nedá dostat.
         PČR tak eviduje nehody, a ne promáčklé blatníky a upadlá zrcátka.

         1. Jo, za me taky dobry, ja jen chtel upozornit, ze pokud se nekdo ohani tim, ze tam jsou hlavne tukance, tak pak neni relevantni to rozporovat statistikou, ktera tukance evidovat nemusi :)

          1. Pak je to ale jen dojmologie Martina Nováka, kterou nejde potvrdit či vyvrátit, protože kromě toho, že má video k tomu neexistuje statistika a ani srovnání s tím jak to vypadá někde jinde a jaký je vztah nejvyšší dovolené rychlosti a počtu ťukanců na počet aut.
           Tedy o ťukancích nelze nic říct, o nehodách je psáno v článku.

          2. Jasne, ja jen aby to nebylo tak, ze jeden o voze a druhej o koze.

        2. Ťukance se nemusejí hlásit, pokud škodu neutrpěla třetí strana. A těch aut na leasing (kde škodu utrpí leasingovka) jezdí docela dost, takže si troufám tvrdit, že ten soubor dat zpracovávaný PČR je celkem odpovídající. A hlavně, metodika sběru dat je stejná a plošná po celé ČR.

         A když se podíváte do té databáze, tak objevíte hafo úseků, kde se těch nehod děle podstatně více, ale kde se žádná podobná opatření nechystají. A naopak úseky, které jsou ještě bezpečnější než tento konec Liberecké, okolo bydlí maximálně hlodavci a chodci se tam nevyskytují ani omylem, tak své úsekové měření dávno mají. Proč se tedy vkrádá podezření, že jediné rozhodné kritérium je, kolik ten radar bude nevydělávat a bezpečnost silničního provozu se (obvykle, ale ne vždy) používá jako čistě formální zdůvodnění?

         1. Ty leasingy uz se davno taky nehlasej. Tech aut je tolik, ze by policajti nedelali nic jinyho, nez ze by jezdili k „liznutejm“ tukancum. Majetkem tretich osob se spis myslej znacky, svodidla, zaparkovany auta apod.

          1. Nevím, u služebních aut jsem vždy měl a stále mám povinnost hlásit PČR vše. A nevím o nikom, kdo by si vybral alternativu. Totiž, že opravu bude muset uhradit ze svého (do limitu v Zákoníku práce, pochopitelně).

          2. Mám auto na leasing. Bydlim V Holešovičkách, kde jsem měl za posledních 8 let 3 dopravní nehody + jednu manželka. Ani jednu jsme nehlásili, nebylo potřeba. Tak mi prosimvás nevyprávějte o tom, že policejní statistiky jsou úplné a že kdysy, když jste měli služebáka jste museli hlásit policii, že Vám ho posral holub.

          3. A tak zase jsou firmy ktery to vyzadujou. Jsou ruzny interni predpisy

          4. Jo, to urcite, ale obecne se na to kasle a policajti budou mit podle myho drysty, ze jste je zavolali k ptakovine za 10k.

          5. Ondrej Masin:
           Tedy jste sám tuto nehodu uznal za prkotinu nehodnou hlášení. Což ale neplatí o vážných nehodách a už vůbec ne o nehodách se zraněním či úmrtím.
           Bavíme-li se tedy o bezpečnosti, je policejní statistika zcela vyhovující k posouzení (ne)bezpečnosti úseku.

          6. tak. pokud nedojde ke zranění, nedohodě o zavinění nebo poškození majetku „někoho třetího“, je to pouze věc účastníků nehody a jejich pojišťoven. což je naprosto v pořádku, taková nehoda totiž nepředstavuje žádný problém, z hlediska bezpečnosti je irelevantní (nejvíce uražených zrcátek a odřených plechů je při parkování a při rychlostech chůze) a do statistik nepatří (ono by tam samozřejmě neměla patřit ani ta s uraženým zrcátkem a poškrábanými dveřmi a dohadováním se za asistence policie kdo za to může a kdo si musí zaplatit škodu nebo aspoň spoluúčast sám).

          7. Ondrej Masin 17.12.2018 v 13:20: Vnímám významný rozdíl mezi autem služebním a autem na leasing. Vlastní auto jsem nikdy na leasing neměl, u služebního mě to zase nezajímalo, neboť interní směrnice byly (a jsou) jasné. Mimochodem, u současného zaměstnavatele nesmím na služební cestě vzít ani stopaře do vlastního auta.

           A opakuji – nepíši nic ani o statistikách, ani o úplnosti.

         2. Majetek třetích osob, VYJMA VOZIDEL, JEJICHŽ ŘIDIČ MÁ ÚČAST NA DOPRAVNÍ NEHODĚ. Přečetli jste si někdy někdo ten zákon, než dycky začnete blábolit vo lízačkách?

    3. Nikoli. Rychost se má snížit proto, aby se v ní dalo úsekově měřit. Když máte v části úseku 70 km/h a v části 50 km/h, měří se blbě. Ne že by to vůbec nijak nešlo, ale není to ono.

  2. Čili abych to pochopil, lidi si koupili bydlení u silnice a teď si stěžují, že tam jezdí auta. Tato auta tam podle vás jezdí příliš rychle a nebezpečně, a tato nebezpečnost je v číslech vyjádřena jednou nehodou za 5 let a proto je potřeba zvýšit bezpečnost snížením maximální povolené rychlosti na silnici, která vede z kopce a je naprosto přehledná.

   Vzdávám se, takhle blbej nikdo není. Ty lidi musí někdo odněkud dovážet.

   1. A jak jste prisel na to, ze lidi si koupili bydleni u silnice? Ty lidi tam zili davno predtim, nez jim tam komunista sebral pozemky a postavil dalnici pod okny. Ta silnice je vsechno jen ne prehledna. Kdyz se dostanete na uroven Heydrichovy zatacky, tak se to tam kazde rano mele.

    1. Ja vim, ze to delate schvalne. Ale neda mi to. Ta komunikace tam byla urcite od mezivalecneho obdobi. A ano, dole stal most. Pravda, nebyla tam ctyrpdoudovka, ale to je asi tak jediny rozdil. Zkratka Holesovicky byly od postaveni mostu dulezitou komunikaci s nemalym provozem.

     1. Co delam schvalne? Ta ulice kdysi mela stromovou alej a tramvaj, bylo slyset zvony z Kobylis. 100 000 aut po ni nejezdilo ani nahodou. Dokonce i komanci ji kolaudovali po dobudovani severojizni magistraly na max. 30 000 aut denne. Cela ctvrt byla takovou Orechovkou Prahy 8.

      1. Kdysi Praha končila u Invalidovny a pak byly pole. Tak to, Martine, od Invalidovny necháme všechno zbourat?

       1. Jak jste prisel na takovou hloupost? A ja si myslel, ze Dfens krome jineho sdruzuje lidi, kteri bojuji proti neopravnenemu jednani statu. Vite jak vznikla 4proudovka V Holesovickach – tzn. Severojizni magistrala? Tak ze bolsevik vzal lidem zahrady a postavil tam silnici. Hlavne ze tady vidim sameho nastvaneho autickare, kteremu stat saha na jeho osobni svobodu. To ze tady bolsevik ukradl pozemky lidem, to je asi ok…

        1. Takže tuhle frustraci si těď vybíjíte na řidičích co tudy projíždějí? Oni za bolševiky fakt nemůžou.

         1. Ja si na nikom nic nevybijim. A ani nerikam, ze ridici muzou za bolseviky.

          1. Tak vlastni krivda boli vic nez cizi, zejo. Jim jsou vase pzemky fuk, zato jim zalezi aby tam mohli jezdit. Kdyby se hlasovalo,tak vam ty pozemky s chuti vyvlastnej znova a pokud by to pomohlo bezproblemovemu uzivani komunikace, tak by vas klidne povesili na lucerny i s rodinama.
           Protichudny zajmy se tomu rika.

      1. Jako vazne minite povsechne srovnavat celkovy provoz nyni s rokem 1936? Je jsem presvedcen, ze mi Vas odkaz dava za pravdu. Byla to dulezita a vytizena komunikace. Jiste, ze po ni nejezdilo 100 000 aut denne. Tolik jich nebylo v cele CSR.

       Tey pokud Vam vadi, ze je tu moc aut, neni to (opet) problem Holesovicek.

       1. Zhruba ve stejné době, kdy se policii podařilo konečně zlikvidovat krádeže, přebarvování a stáčení věku prodávaných koní, se radnici podařilo vyřešit i tak otravné zácpy a nehody drožek. Později se podařilo vedení města něco udělat i s hlukem tramvají v této lokalitě. Když vyřešili už dva problémy, které pražany trápily, jistě si tak zkušený tým poradí i s těmi auty.

       2. A kde jste prisel na vytizenost te komunikace? To jako ten cyklista Vas o tom presvedcil? A koho je to problem, ze je V Holesovickach moc aut? Kolik je v Praze dalsich komunikaci, kde jezdi 100tis aut denne obytnou zastavbou? Jedna, dve?

        1. Je jich celkem dost, některé i horší – v mapě jsou tam hodinové počty.
         https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/dopravni-inzenyrstvi/intenzity-dopravy

         A ten radar ta auta nějak vyzmizíkuje? m9sto svodidel uprostřed a betonových zátarasů tam zase bude alej a sem tam auto?

         1. A hlavne, o cem se tu bavime? Provoz narost celkove – nekde pomerne skokove. Posledni cca rok dva mam problem sjet z periferniho sidliste na prvni semafory – a to jeste neotevreli sjezd/najezd na Prazskej okruh.

         2. Ja jsem nidke nerekl, ze radar vyzmizikuje auta mila Ado. Jen jsem reagoval na prispevek nekoho jineho, ktery s radarem nemel nic spolecneho. Prepocitat zuby a znovu a lepe.

          1. Zuby přepočítány, tak znova. Horujete tu za radar jako řešení dopravní situace v Holešovičkách a argumentujete počtem aut. Tak mě zajímá co se s tím počtem stane?
           Argument o zvýšení bezpečnosti považuji za celkem uspokojivě vyvrácený již policejní statistikou.

           Mám z toho pocit, že víte, že to tam bude furt stejné, akorát až bude rezident nadávat ze své zahrádky na provoz, tak ho bude hřát u srdíčka, že teď už jsou nasraní i ti co jedou okolo a tím se mu uleví v podbřišku.

          2. Tak znova, pokud si vzpominam (takhle dlouho jsem snad jeste nikdy na jednom foru nediskutoval), tak jsem nekdy na zacatku rekl, ze: Ulice V Holesovickach je v tomto useku znama nedodrzovanim rychlosti a ze radar na tomto miste je nefunkcni a ze nebezpecny ten usek je proto, ze se na nej napojuji auta z Heydrichovy zatacky a na tomto miste casto dochazi ke kolizim a ze mistni maji problem pripojit se do jizdniho pruhu. Radar by tyto veci mohl pomoct resit. Pocet aut s tim nema nic spolecneho. Debata o poctu aut se otevrela vedle a s radarem nesouvisi.

         3. TSK statistiku znam, ale bavme se o komunikacich, ktere protinaji obytnou zastavbu. Nebavme se o jizni spojce, dalnici D1, barrandovskem moste a pod. Ne radar auta nevyzmizikuje. Tady vedeme 2 odlisne debaty, jedna je o radaru a druha o poctu aut V Holesovickach. Nejak nutne spolu nesouvisi.

      2. Heledme pumpickare, jak prasi vlevo.

       1. Před druhou světovou se v celé ČSR jezdilo vlevo, vpravo se jezdí až od roku 1938. Cyklista sice prasí, ale tím, že jede uprostřed jízdního pruhu a ne tím že jede vlevo.

        1. :-) Ja vim, ze v Ceskoslovensku se do 15. 3. ’39 jezdilo vlevo. To byla jen narazka.

  3. Aha. Bydlel jsem v té lokalitě 5 let. To, že místní je banda NIMBYstů co by nejraději před celou čtvrť umístili závory a udělali si z toho skanzen, jsem poznal celkem rychle. V čele s jistou Šenarovou, co je samozvaná odbornice na dopravu. Že jsou ale silnice i chodníky ve vilové čtvrti ve stavu tankodrom a válí se na nich hovna, že tam teče hnusná bílá chcanka místo vody, že je malej tlak plynu, že tam v zimě (když náhodou v Praze napadne sníh) nejezdí pluh/sypač a to ani na ty chodníky, že tam na celou ulici bliká velkej LED billboard, to je ale v cajku.

   Konkrétně k vašim blábolům:
   – „notoricky známá nedodržováním rychlosti“ – A tohle máte podložený čím? V ranní a večerní špičce tam vzhledem k hustotě provozu nejde jet rychleji než 30-50. V ostatním čase většina řidičů nechá zařazeno 3 nebo 4, dá nohu z plynu a nechá přibržďovat motor.
   – „valí přes kilo hlava nehlava“ – A na tenhle konkrétní údaj jste přišel kde? Ste vodhadnul, žejo? Bohužel, v tomhle místě to ani není fyzicky možný s ohledem na rozhled, blízkost svodidel, chodníků a já nevím čeho. Nikdy jsem tam nepotkal nikoho (kromě PČR), kdo by jel víc než ~70 (sem taky vodhadnul, ale z místa řidiče).
   – „nebezpečný ten úsek je proto … dochází ke kolizím“ – K žádným kolizím tam nedochází (viz statistika v článku), jsou tam luxusně dlouhé připojovací pruhy, a to jak od Libně, tak z Kobylis.
   – „místní … mají problém připojit se do jízdního pruhu“ – A to tedy vyřeší ten radar jak přesně? Problém v tom místě je odjakživa, protože je zabraný 3. pruh směr centrum/Blanka bus pruhem, parkováním a ničím. A do toho neexistujícího 3. pruhu se slévá celá pravobřežní Praha sever. Takže se do 2 plných pruhů cpou 3 plné pruhy. Naštěstí v Praze je zvykem v podobných situacích a lokalitách zcela tolerantně a klidně zipovat, takže ten problém s připojením opravdu není větší než to, že je ta ulice ve špičce ucpaná.
   – „preferovalo zájmy autíčkářů … živoří … 100000 aut denně …“ – Aha, tak proto je v celé ulici natažen tichý asfalt, proto je tam už hromadu let snížená rychlost na 50, proto město investovalo do výměny oken v té a přilehlých ulicích, instalovalo radar směrem nahoru, zavřelo nájezd na Holešovičky z ul. Nad Rokoskou (takže místní zespoda si teď musí jezdit přes celou vilovou čtvrť) a tak dále.

   Zkuste si někdy představit, jaké je to bydlet o kus blíž směrem centrum, na Argentinské. Která byla opravována naposledy snad někdy v 90. letech, má propadlé kanály, je zarvaná autama co furt brzdí a rozjíždí se na semaforech, smrdí to tam, když je v noci volno tak se tam jezdí 70 (psst), o nějakém problematickém nájezdu na tuto ulici snad ani nemluvě. A nikdo nebřečí, že je nutný tam instalovat radar.

   1. Nevim jestli se smát, nebo brečet. Je pravda, že před vjezdem do Holešoviček ve směru do centra měla být instalovaná světelná závora. Je to uvedeno ve stavebním povolení pro Blanku. Doporučuju nastudovat. LED billboard samozřejmě neni v pořádku a místní občané se snaží ho odstranit. Bohužel jejich zájmy jsou v dané lokalitě velmi výrazně omezovány. V ranní a večení špičce to obvykle jede sotva 30. Po 22. hodině obvykle 80, často 100 a víc. Tenhle údaj poznáte, když si tam v tuhle dobu stoupnete a budete se dívat na tabuli co ukazuje aktuální rychlost projíždějícího vozidla. Tichý asfalt není natažen v celé délce ulice, je účinný pouze po rovině, nebo z kopce, do kopce bez efektu, už poprvním roce byl v havarijním stavu, teď je zcela bez efektu. snížená rychlost na 50 je tam, protože jednou takhle policajti nazvládli zatáčku a skončili v podchodu i s autem, protože tam jiný auto nezvládlo zatáčku a skončilo na zahrádce místní hospody skrz zděnej plot atd. atd. Město vyměňuje okna, protože mu to přikazuje stavební povolení pro Blanku. Věřim, že 40 000 aut v Argentinský neni potřeba ani srovnávat se 100 000 V Holešovičkách… Proč jste se teda stěhoval z Holešoviček, když to tam bylo všechno tak v pohodě.

   2. Aha. Moji znami a rodina bydli V Holesovickach cely zivot. Pani Senarova skoncila velmi smutne prave proto, ze ji semlel nekonecny boj s Magistratem a spratelenymi firmami. Jen tak mimochodem, tunel Vlasta (Blanka 2) se jmenuje Vlasta prave po pani Senarove Nebudete verit, ale to, ze jsou Holesovicky dopravni stokou, ma vliv i na to, ze na ne mesto tak nahlizi a chova se k nim tak. Nikoho tato oblast nezajima, protoze v Praze vladne rozsireny mytus, ze tam uz vlastne nikdo nebydli, vsichni jsou tam pristehovalci z Ukrajiny a podobne nicim nepodlozen nesmysly. To znamena, ze tam mesto temer neuklizi a jsou tam hovna, misto vody tece chcanka, plyn nema tlak, nejezdi pluh, a byvale garnitury tam nainstalovali obrovsky LED billboard proti kteremu protestovali v stavebnim rizeni stovky mistnich. Za billboard inkasuje MC P8 rocne zavratnych 40 000 Kc rocne, na oplatku trpi stovky lidi v cele ulici. Tito lidi delali vsechno, co bylo v jejich silach, aby tam ten billboard nestal. Nevim na zaklade ceho si dovolujete tady nekoho obvinovat z necinnosti. Co jste pro Holesovicky udelal Vy kdyz jste tam 5 let bydlel?

    A ted konkretne k Vasim blabolum:
    – celou noc cca od 20:30 se tam jezdi, jak koho napadne. taxikari si to tam vali plny knedlik.
    – ze si to tam vali kilo mam na nekolika videich a neni problem to tam natocit kazdy vecer. Nevim co to tady vykladate, ze to tam neni mozny. Proberte se.
    – Kolizi je tam hromada, urazena zrcatka jsou tam uplne bezna. Rychle vyhledani v Google treba nehoda z 28.11.2018 (https://www.tudyne.cz/dopravni-informace/hlavni-mesto-praha/detail/ff808181667e0ea301675b2863947b0d/)
    – sankcni radar treba zpomali neukaznene ridice a tim co se chteji pripojit do pruhu to umozni pohodlneji a bezpecneji
    – tichy asfalt, kdyby jste nevedel, je davno popraskany a aby fungoval je potreba ho pravidelne udrzovat. To se V Holesovickach nedeje. Navic tichy asfalt moc nefunguje do kopce, jak je tomu prave V Holesovickach. To byla takova hra magistratu, jakoze tam lidem ulevili.
    – Mesto dodnes nevymenilo velkou cast oken a to jak to dela je slendrianstvi. Okna mela byt vymenena pred zpustenim Blanky. Nejsou. Bulovka je nema vymenena dodnes.
    – Vim moc dobre jake je to bydlet na Argentinske, tam mam take kamarada. S Holesovickami se to neda porovnat. V Argentinsky je to mnohem vic v pohode.
    – Ja nebrecim, ze je nutne instalovat radar, ale vubec mi to neprekazi V Holesovickach. Ta ulice a hlavne lide, co tam bydli si to zaslouzi.

    1. –- celou noc cca od 20:30 se tam jezdi, jak koho napadne. taxikari si to tam vali plny knedlik.
     A budou valit dál, jako kdekoli jinde
     –- ze si to tam vali kilo mam na nekolika videich a neni problem to tam natocit kazdy vecer.
     A i přesto je tam tak málo nehod, že by jinde záviděli.
     –- Kolizi je tam hromada, urazena zrcatka jsou tam uplne bezna.
     Ano, to se v praze stává, i na sídlišti, kde nic nejezdí jsem přišel o zrcátko
     -– sankcni radar treba zpomali neukaznene ridice a tim co se chteji pripojit do pruhu to umozni pohodlneji a bezpecneji
     Na jižní spojce se připojuje ve vyšších rychlostech a není s tím problém – opět viz statistika nehodovosti
     –- tichy asfalt, kdyby jste nevedel, je davno popraskany a aby fungoval je potreba ho pravidelne udrzovat.
     Takže magistrát se vysral na jedno z protihlukových opatření.
     –- Mesto dodnes nevymenilo velkou cast oken a to jak to dela je slendrianstvi.
     Takže magistrát se vysral na další z protihlukových opatření.
     –- Ja nebrecim, ze je nutne instalovat radar, ale vubec mi to neprekazi V Holesovickach.

     Takže magistrát se vysral na to, co slíbil a co by hluk mírnilo a místo toho místním nadělí radar a jen tak bokem zkásne odhadem třicet mega ročne na pokutách. Ulicí pojede stále stejné množství aut, stále si budou urážet zrcátka, asfalt bude dál praskat a okna se nevyměňovat, ale v kongresové naberou další patro úředníků.
     Navíc hluk není zdůvodněním radaru, tím je bezpečnost a ta je dokázána statistikou.

     1. Par poznamek:
      – Taxikari si to dal valit nebudou, kdyz pro ne konecne bude platit zakon jako pro zbytek populace. Doufam, ze nove prazske vedeni si poradi i s touto zvlastni ridicskou skupinou. Jinak bych se nedivil, kdyby cast z nich psala hate na tomto webu. Ten slovnik a autofetisismus by tomu napovidal.
      – nehod je tam mnohem vice nez v ofiko statistikach (samozrejme nedokazu vam to statistikou), klidne to nazvete dojmologie, ja tomu rikam empiricke pozorovani
      – zrcatka fair enough
      – pripojovani ve vyssich rychlostech muze byt paradoxne vyhoda, protoze V Holesovickach se casto musite pripojit z nuly, kvuli zastaveni nebo parkovani v odstavnem pruhu
      – ano magistrat se vysral na tichy asfalt a neudrzuje ho a vysral se i na vymenu oken a obvinuje lidi, ze jim v tom brani, coz je nonsense
      – cislu 30 mega na pokutach fakt neverim, mate nejakou analogickou statistiku za nejake jine misto s podobnou intenzitou, kde jsou radary? Nebyl jste to nahodou Vy, kdo rikal, ze jezdite mimo povolene rychlosti i pres radary a stejne Vam nic nechodi? Kdyz ne, tak sorry, ale uz je ta debata vycerpavajici.
      – hluk neni zduvodnenim radaru, i kdyz auto jedouci 50 dela mene hluku nez auto jedouci 70. A kdyz se to pronasobi 50 000, tak to muze byt rozdil

      1. Martin Novak 21.12.2018 v 1:02
       Co si představujete „mnohem více“ nehod – můžete to vyjádřit? Konečně, i to empirické pozorování jde nějak exaktně vyjádřit. Konečně, můžete si počty evidvaných nehod srovnat s jinými ulicemi (třeba s Ječnou) a je zřejmé, že V Holešovičkách ve velmi bezpečná ulice.

  4. To musí mít místní problém připojit se v každém druhém připojovacím pruhu a vůbec musí mít při jízdě Prahou samé kolize. Navíc, asi by se konstrukce páteřní komunikace neměla řídit podle názoru promile řidičů, kteří ji využívají. Jak to tito vaši občané dělají na dálnici? To jsou ti, co to pošlou v 50km/h z připojovacího do průběžného pruhu?
   To video jak to tam někdo „valí přes kilo hlava nehlava“ bych rád viděl, vzhledem k tomu provozu, který v tom místě je téměř celý den. Drtivá většina řidičů zpomaluje na padesát u té první kamery, takže i kdybych chtěl, kilo tam prostě jet nemůžu, když celý proud aut zpomalí.
   A nakonec, v odůvodnění nic takového nečtu, i když by to byl pádnější argument než zcela prázdný důvod, že chceme měřit, protože chceme měřit.

    1. Nefunguje – URL signature expired.

  5. na takoveto silnici je kdekoliv na svete rychlost 80-110 kmh. Konecne jeste nedavno tam bylo 80kmh a zadne dramaticke nehody nebyly. Kdysi zde bydleli Nemci? PRoc vam dosidlencum rychlost vadi?

   1. To je bullshit, ve mestech mit v obytne zastavbe rychlost 80-110 km/h je blbost. To uz neni ani na Balkane. Tam jezdi autobusy a lidi vyjizdeji z baraku auty. Jak by se asi tak pripojili z nulove rychlosti do 80tky nebo 110tky.

  6. Martin Novák: Vaše tvrzení je prokazatelně lživé, stačí se podívat na v článku uvedenou statisku dopravních nehod v daném úseku.

   1. Ktere moje tvrzeni presne prosim?

 4. Ta statistika nehod je jen dolů, nebo i se směrem nahoru?
  Pokud se dobře pamatuji, tak to není tak dlouho, co to tam na mostě směrem nahoru, celkem nepochopitelně roztočil vůz PČR, když to tam švihal pod modrým světlem.
  Aby jedno z těch dvou nepřizpůsobení rychlosti tedy neměla na krku PČR.

  1. Policajti V Holesovickach havarovali neraz.

   1. ona je blbost i ta padesatka dolejc co tam je ted, spis to meli cely sjednotit na 70 (neco ve stylu Jizni spojka), ale ono je to stejne jedno protoze most Barikadniku a dal to stejne casto stoji …

    1. Blbost? Vždyť je tam regulérní zástavba, která není nijak oddělená. Na Jižní spojce nic takového není.

     1. starter – na jizni spojce je taky 80 a misty zvyseno az na 100

      1. Na Jižní spojce není zástavba.

       1. starter – v clanku mas ze rozdil 50 70 jsou 3 dB

        1. To je materiál tohleto. Píšu někde o hluku? Jels tam někdy?

         1. samozrejme (i kdyz po zkusenostech se snazim tomu mistu co mozna nejvic vyhybat), chces tam snad nekde prechazet po prechodu po povrchu ? o cem teda pises ty tajnustkari

          1. Pokud se tam stane nehoda a neskončí jenom na silnici tak skončí kde? Na tom chodníku. A na chodníku chodí kdo? No lidi. Je tam třeba i zastávka a jsou tam i domy, kde můžeš skončit i v předsíni. Prostě v tom jednom úseku to je jak rezidenční zástavba se vším všudy, bohužel.

          2. holt mame kazdy jiny nazor na to, jestli je fakt na fatalni rozdil v nebezpecnosti kolizi jestli tam bude 50 nebo 70. To uz jsem spis od tebe cekal ze zacnes argumentovat ze dB se meri na logaritmicke skale (??? je to tak ???) cili zvyseni o 3dB pak vypada trochu jinak ?

          3. 70tku V Holesovickach v obytne zastavbe? To nemyslite vazne.

          4. ona je to dost ridka obytna zastavba(pocet oyvatel na m2), jako obytnou zastavbu beru treba Sokolskou nebo Legerku, tak je samozrejme 50 na miste

          5. Opravdu, a jak ridka? Cekam, ze zde zazni slova pana byvaleho namestka Dolinka, ktery rikal, ze V Holesovickach bydli 900 lidi a Stuchlik se nenechal zahanbit a rekl, ze V Holesovickach je jenom 20 adres.

          6. trevor12: To není o názoru, na to jsou jistě i normy i empirická měření. Autem se nejezdí pár let. Stačí na těch pár set metrů dát svodidla.
           Ano dB nemá lineární škálu, okno si tam ale neotevřou tak jako tak.

          7. no tak tech par set metru svodidel by tam mohli dat

           jinak z toho prepoctu na logaritmicky skale mi to moc nejde uz jsem dlouho ze skoly venku ale co jsem se docetl tak rozdil 3 dB je opravdu „o polovinu“, nicmene lidske ucho obecne subjektivne vnima jako zvyseni hluku „o polovinu“ az kdyz je rozdil 10 dB

           clanek http://www.silnice-zeleznice.cz/clanek/automobilovy-hluk/

           50 km/h prumerne 87,8 dB

           80 km/h prumerne 96 dB

           jeste jeden zajimavy clanek

           https://www.prazska4.cz/item/102-problem-dopravniho-hluku-na-praze-4

          8. jinak tady https://en.wikipedia.org/wiki/Decibel vpravo tabulka

           jde mi z toho hlava kolem jakym pomerem se to vlastne zvysuje kdyz nejdu po jednotkovych nasobcich desitek

           rozdil o 3 dB = 2 x tolik

          9. uz jsem na to prisel

           vzdy to je

           pro 1 dB 10 na 0,1

           pro 10 dB 10 na 1
           pro 11 dB 10 na 1.1

           atd..

          10. já Vám to chválím. sice Vás tu a tam s gustem stíráme, že se srdnatě jak potulný rytíř vrháte do dyšputací bez bazální úrovně znalostí o diskutovaném tématu, ale oceňuji, že tentokrát tomu předcházela krátká konzultace s wikipedií. Buďtež prosím příkladem pro ostatní.

          11. Koukněte se o jakém úseku se tady bavíme. Tam opravdu žádná zástavba není. Naopak je tam zástavba daleko a svodidla.

          12. Izolujete změnu nad Holešovičkama bez ohledu na Holešovičky. Jde o sjednocení rychlosti na celé délce měřeného úseku. Nebo by bylo lepší, kdyby hrana radaru a 50-tky byla na stejném místě? To asi ne.

          13. Lepší by bylo žádný radar a piráty namlít do salámu.

 5. a taky jako jsou vyhrazeny pruhy pro bus jen pri urcite dny a hodiny bych udelal i znacky omezeni rychlosti jen pro nejake doby (to by asi musela byt zena zakona a nova znacka nebo by stacilo pridat pod stavajici dodatkovou tabulku ?), je blbost byt tam 50 ve 2 rano, to by se mohlo zavest plosne po cely CR kde jsou ruzna omezeni rychlosti kvuki bezpecnosti ci zklidnovani dopravy apod.

  1. Staci takova ta LED znacka, jak se meni,.

 6. Dal bych pozor na dodržení termínu k podání připomínek. Za úvahu by pak také stál přezkum opatření soudem – důvod opatření se mi zdá shoditelný, otázkou je ale spíš aktivní legitimace k podání návrhu.

  1. A není to jedno? Tak se za půl roku udělá studie a z té vyjde, že se to tam musí zklidnit. A když už to bude zklidněný…dál podle návodu

   1. Bavíme se o přezkumu OOP.

 7. Tož Pražáci, šťastné a veselé. To bylo radosti, když jste se zbavili Krndy.

  1. ano, bohužel moji milí sousedé z mého mileného města se domnívají, že někde pukne zem a vylezou neúplatní a pracovití a schopní blaničtí rytíři a všechno dají do richtigu. a tak zvolili mladou dynamickou partičku, která v praze zvítězila s heslem „jsme mladí, neúplatní a umíme matlat na telefonech“, a na radního pro dopravu nominovala chcápka, jehož jedinou kvalifikací je procházka po mostě s kamarádem architektem z itálie.
   moji milí sousedé z mé milené vlasti ovšem volí neméně pitomě, a to loupeživého blanického rytíře, inu, co jsme si, to jsme si.
   asi je to taková neblahá vlastnost vlastní našemu živočišnému druhu.

   1. Co to vykladate? Mate nejake dukazy korupce? Tak je zverejnete a zalujte kohokoli. Mistni obcane volaji po sklidneni Holesovicek uz leta, protoze se boji chodit po chodniku a cekat na autobus.

    1. co mi to člověče podsouváte? rozporuji snad jejich mládí, neúplatnost a schopnost matlat na telefonech?

     ostatně já problém Holešoviček chápu, ale nějaká „zklidňování“ nepovažuji za řešení (mimochodem, toto diskutované padesátkové zklidňování se týká nárazníkového pásma zpomalování z osmdesátky na padesát, tam, kde holešovičky charakterem připomínají spíš jižní spojku než veletržní) já spíš volám po urychlení dostavby městského a pražského okruhu, po jehož dobudování bude mít to zklidnění Holešoviček smysl. jenomže okruhům zase brání jiné místní spolky nimbařů.

     1. Ani jeden z okruhu Holesovickam zasadne neulevi, zustane tam vic nez 80 000 aut/den, coz je vic, nez pred sprovoznenim Blanky.

      1. A jak jim uleví to, že bude mít magistrát x mega z pokut?

       1. Proc mi porad podsouvate souvislost mezi vecmi, kde souvislost neni a nidke netvrdim, ze je. V ramci diskuze jsme se dostali krome jineho k tomu, jaka je obecna situace V Holesovickach. Nekdy se totiz debata vyvine do smeru, ktere s puvodnim vlaknem nema nic spolecneho. To je takova vlastnost lidskeho dialogu, nebudete tomu verit. Ale to neznamena, ze tvrdim, ze x mega z pokut (o te castce vazne pochybuji) nejak ulevi Holesovickam.

        1. takže jo. znova. máte to těžký (bez ironie), velká městská radiála pod oknem, notabene když supluje funkci neexistujících a nedokončených okruhů není žádný med. ale jak tomu proboha pomůže skoková padesátka o kus vejš? neskočili jste náhodou na lep novému pirátskému koštěti, co si nějak neví rady, ale potřebuje ukázat, jak perfektně mete?

         1. Zadna skokova padesatka se nekona. Dnes je v danem useku neurcity stav, kdy nikdo poradne nevi jestli je tam 70tka nebo 50tka. Da se tam 50tka na ultrakratky usek, ktery z hlediska rychlosti nikoho nejak extra zasadne nezpomali a neomezi. Vetsinu dne jsou tam stejne kolony a jet tam 70 je mokry sen. Proste kdyz se zacnou auta blizit k obydlene zastavbe, tak div se svete rychlost se ze 7Otky snizi na 50tku. Mozna to ridicum pomuze nechovat se V Holesovickach jak dobytek na dalnicnim privadeci.

          1. Martin Novak: tak jasný, 70 je tam mokrý sen, ale pořád tam někdo prasí 100 a „chová se jak dobytek“ :-D A proto tam musíme dát 50 a okrádačku. Jasný, hrrrr na ně, šmejdy řidičský co jezděj po silnicích.

           Ještě něco přidejte, chtěl jsem kouknout na stand-up, ale ani Louis CK není tak zábavnej jako vy dva zmrdíci z Holešoviček.

          2. Martin Novak, 18.12.2018 v 3:32:

           Naopak, ten úsek je značen IMHO velmi přehledně:
           – kousek pod MOLem na Liberecké končí silnice pro MV (a tedy 80 km/h), na stejném sloupku je max. rychlost 70 km/h,
           – připojení z Davídkovy, opakování 70 km/h,
           – připojení ze Zenklovy, začíná zástavba a okamžitě tam je 50 km/h. Jestli v tomto úseku radar je, nebo není, nemusím obvykle řešit, neboť se tam obvykle stejně nedá jet jinak, než jede „dav“.

           Ano, jezdí tam příliš mnoho aut, ale situace se nezlepší, dokud ulice v Holešovičkách bude součástí jak Pražského okruhu, tak Městského okruhu (jak je dnešní stav). Vy tvrdíte, že dobudování obou okruhů lokální situaci nezlepší, já tvrdím opak. „Rozsoudit“ nás může až reálné dostavění obou okruhů, ale toho se asi ani jeden nedožijeme…

          3. V holešovičkách se nikdo jako dobytek nechová, po celý den se kolem těch domů jezdí 50 (možná by ses měl zamyslet, jestli „všude jsou tam stejně kolony“ je příčina nebo následek), protože na neměřící úsekové kamery řidiči tak jako tak zpomalují. Tedy pokud někdo jezdí v noci jako prase, další omezování řidičů navíc s měřením ve dne nedává žádný smysl.
           Chcete tedy říct, že kvůli 200 taxikářům, kteří tam přes noc projedou rychle, chcete omezit 100 000 jiných řidičů ve dne? Jo, to dává smysl.

          4. Jak moc je to velke omezeni, ze ta 50tka se zacne o par metru driv? Jeste pred obytnou zastavbou? To je opravdu tak strasne? Vzdyt jste ve meste. V civilizovanem doufam, tohle neni Balkan. 50tka pred vjezdem do obytne zastavby je uplne normalni. Bezte se podivat do aktivistickych Holesovic (P7). Tam je vsude 30tka. A by the way, mistni si to nemuzou vynachvalit. Ono totiz to mesto je tam hlavne pro lidi, co tam ziji. Ne pro ty, co nim projizdeji. Jakkoli hnusne to zni. Oni si nevoli politickou reprezentaci proto, aby jejich starosta ulehcil prujezd tisicum stredocechu a jinych mimoprazskych ridicu. Oni si voli starostu proto, aby se na ulicich citili bezpecne, a meli pocit, ze ziji v rezidencni oblasti a ne na autodraze.

          5. Program Martin Novak:

           10 Musíme postavit radar
           20 Proč?
           30 Jezdí tam moc aut
           40 Radar počet nesníží
           50 Ale bude to tam bezpečný
           60 Bezpečný to už je
           70 Vžtyt to nikoho neomezí
           80 Tak proč to tam dávat?
           90 Select random from emoce {„Musíme být civilizovaní“, „musíme být moderní“, „přál bych vám tam bydlet“}
           100 Goto 10

          6. Ach jo, Vy urputne opakujete stejne lzi. Nerikal jsem, ze musime postavit radar, rikal jsem, ze mu rozumim a mistnim ho preju. Nikde jsem nerikal, ze radar a pocet aut V Holesovickach souvisi. To ze to tam bude bezpecnejsi kvuli radaru celkem verim. To ze je to bezpecny tvrdite Vy na zaklade policejnich statistik, ktere ani zdaleka nezahrnuji vsechny nehody. Slusne ridice to neomezi. Dat je to tam potreba pro ty neslusne. Jinak zkuste si misto Holesovicek dosadit tunel Blanka a mohl by jste argumentovat stejne blbe. A stejne blbe by to neplatilo. Hezke vanoce.

          7. Martin Novak:
           No mě spíš zajímá proč i z vašeho pohledu nesmyslné omezení chcete aplikovat na obrovskou masu řidičů, kteří váš požadavek splňují. Nebo možná jsou vaše motivace jiné než nám tu prezentujete.
           Za další, bežte se podívat do civilizovaného světa jak se tam jezdí na dálnicích či páteřních komunikacích procházejících velkými městy. Padesát ani třicet se tam fakt nejezdí. A srovnávat to s opravdovou rezidenční zástavbou je čirá demagogie.
           Jak sám jinde přiznáváte, problém má pouze první řada domů hned u silnice, těch jsem napočítal 33. Odečtu-li nemovitosti, kde jsou kanceláře, a další nerezidenční prostory tak mi zbývá doslova několik domů, kde bydlí lidé.
           Vůbec tedy nechápu jak si můžete pokládat otázku zda je moc omezit 100tis. lidí ve prospěch několika desítek. To je kurva moc.
           Co mě ale dostává je ten mindset, že se NEŘEŠITELNÝ (to je zde velmi důležité slovo) problém vyřeší tím, že budu někoho šikanovat. Problémy má kdekdo, na Stodůlkách když blbě fouká tak smrdí továrna na psí žrádlo, v Dlouhé bude asi taky hluk dlouho do noci a baraák o řeky ti může jednoho dne odnést voda a myslíte, že řešením je vše zakazovat (u té povodně by to velmi humorné)? Chceš v Praze klid venkova? Přestěhuj se na venkov. To je život. Nikde v Ústavě není napsané, že se lidem zaručuje, že jejich ulice bude stejná za sto let nebo že ti někdo musí kompenzovat jakoukoliv křivdu.
           A k těm dalším, kteří žijí v centru a po starostovi požadují klid venkova bych přál třicítku v každé vsi a městě mimo Prahu a taktéž tam parkovací zóny. Možná by se jim rozsvítilo.

          8. starter: „Chceš v Praze klid venkova? Přestěhuj se na venkov. To je život. Nikde v Ústavě není napsané, že se lidem zaručuje, že jejich ulice bude stejná za sto let nebo že ti někdo musí kompenzovat jakoukoliv křivdu. A k těm dalším, kteří žijí v centru a po starostovi požadují klid venkova bych přál třicítku v každé vsi a městě mimo Prahu a taktéž tam parkovací zóny. Možná by se jim rozsvítilo.“

           Konečně to tu někdo napsal. Souhlas na 100%. Kdyby každej chuj, co si prostřednictvím svých volených debilů vybrečel v Praze zóny, musel naprosto všude mimo Prahu, kde by jen na chviličku zastavil, aby si třeba nakoupil cestou na chatu, vytasit drobný do parkovacího automatu a nebo nemoh zastavit vůbec, bo modrá úplně všude, možná by mu pak došlo, co za ráj spolupomohl vytvořit v Praze. Bydlím v malém městysu kousek od Prahy. Máme docela dobrou dopravní obslužnost, 4 bus linky, vlak. Od poslední vlny zón v Praze je každej den už v 7 ráno centrum obce obsazeno auty nebožáků z okolních prdýlek, co už v Praze nezaparkujou a s VHD na tom nejsou tak dobře jako naše obec. Nemají prostě jinou možnost, jak se do práce v Praze nějak dostat. Na podzim půlka kandidátů do zastupitelstva měla v programu, že se s tím teda jako fakt ale musí něco dělat. A hádejte – měli na mysli výstavbu parkoviště P+R (a že prostor by na to byl)? Leda kulový. Zákazy a zpoplatnění parkování, pane, to je to, co nás spasí! Když jsem se jednoho z nich později zeptal, jak by se mu líbilo, až pojede kamkoliv jinam mimo domovskou obec a prostě tam legálně nezaparkuje, čuměl na mě jak hovado a blekotal něco o tom, že kde pak jako maj zaparkovat místní… Jako jo, je pochopitelný, že jeho voliči jsou místní a ne přespolní, ale to nic nemění na faktu, že když se takhle zaříděj všude, i v tý nejmenší díře po granátu, tak to tu bude ještě víc jak u blbejch.

          9. Ale ja v Praze klid venkova neocekavam. Ale ocekavam, ze se zde budou dodrzovat zakony. To je tak nepochopitelne?

          10. Novak: No já se přiznám, že z lidí, co dogmaticky trvají na dodržování veškerých zrovna platících zákonů, ať jsou ty zákony jakékoliv, mám husí kůži. Celými dějinami se za vámi táhne dlouhá krvavá stopa, hromady mrtvol, zmaru a neštěstí. Ne, zákon o provozu na PK skutečně není totéž co např. Norimberské rasové zákony, ale princip, ten je vždy stejnej. Kdo hýká blahem, když se jiným utahujou šrouby, zaslouží si, aby ten šroub jednou rozdrtil jeho. Karma olé!

          11. Vis, Martine, proc lidi na dodrzovani zakonu na silnicih mrdaj? Protoze premira buzerace.

           Jako ridic platis povinne ruceni. Platis slusne dane z pohonnych hmot a velka cast ridicu jeste plati dalnicni poplatek. Co za to mas? Neustalou buzeraci na kazdym kroku, jestli mas zarovicky a obvazy, musis pravidelne dejchat a jeste k tomu mas porad rozkopany dalnice(ale dalnicni poplatek ve sleve neni, ze?), rozkopany silnice(ale dane z PHM se nesnizuji, ze?).

           Cim vic ty lidi budes buzerovat, tim vic budou nasrany. Cim vic budou nasrany, tim vic na to budou mrdat. Takhle lidi fungovali odjakziva. Pak uz se jenom ceka na to, az nekde bouchnou saze.

           Tady jenom vyjmenuju zakladni chyby zdejsiho rezimu a jeho kejvajicich osliku:
           1) Buzeracni snizovani rychlosti
           Proste se ta rychlost snizi, protoze proto. Zvysi to prasnost, snizi to kapacitu prujezdu. Napr. nedavno v Brne z okruhu 2-3 odebrali 60. Bezduvodne. Proste jednoho dne znacka zmizela, nazdar. Proc? Ale at nejsme jen u toho – kolik staveb znas, kde na noc odebiraji omezeni rychlosti, jenz je tam dane kvuli vyjezdu vozidel ze stavby? Kolikrat neni problem, aby znacky omezujici rychlost staly na dalnicich tydny po dokonceni praci. Zona 30 buji taky jako rakovina…
           Ted si k tomu pridej, ze spousta mest zacala k tomu vsemu budovat merici budky, aby kasirovala obcany. O bezpecnost mozna slo na zacatku, ale dnes si o bezpecnosti mohou placat co chteji, radary se masivne buduji na hlavne bezpecnych usecich a PCR tomu prihlizi a rozdava razitka.
           Misto doporucenych rychlosti se zacaly objevovat omezeni rychlosti. Takze mistni porusuji rychlost pokazde, protoze oni to znaji(to je taky smysl doporucene rychlosti)…
           Dalo by se pokracovat, vydalo by to na samostatny clanek.

           Zjednodusene receno – vyrazne naduzivani omezovani rychlosti vede k tomu, ze jej ridici uz davano zacali vnimat jen jako doporuceni. Coz je pruser, protoze leckde ty znacky jsou z duvodu, ze tam to nad tou rychlosti je pruser.
           2) Buzeracni semafory
           Neni nic lepsiho, nez ucit ridice, ze cervena neni zed. Cervena na semaforu by se nemela zneuzivat, protoze tohle jednou spatne skonci. Viz naduzivani omezovani rychlosti.
           3) Buzeracni pokutovani
           Ze nejde o bezpecnost jasne ukazuje fakt, ze kdyz clovek plati pokuty na miste, tak ma snizenou bodovou sazbu a z leckterych prestupku byly body uplne odstraneny, protoze jde primarne o vybirani pokut(napr. parkovaci pokuty) a neslo by pak prosazovat buzerovani ridicu-zacatecniku, kdyz ten by se vybodoval za 3 parkovani ;)
           4) Buzeracni akce PCR
           Vsichni jste zlocinci a na zlocince musi bejt prisnost! Ono nevadi, ze nejvetsi opilci ridi bez ridicaku a vubec je nejaka PCR nesere. Ne, budeme merit vsem tem hajzlum plosne. A kontrola lekarnicek a svititek, na to nezapominat!!!!! I kdyby to zachranilo jednu matku s kocarkem. (docela se divim, ze zmensili obsah lekarnicek, co budou buzerovat? :D)
           5) Buzeracni akce civilu za asistence uredniku a PCR
           Cyklojizdy, kockojizdy a jine spanile akce na tepnach mest. Nektere akce lidsky chapu, ale pokud je usporadaji na magistrale, tak musi cekat, ze tim nekoho naserou.

           A ty se divis, ze nekdo neco na silnicich nedodrzuje? A vis neco o tom, jak funguji lide? :D

          12. Mě ta demence, neschopnost lidí uvažovat dopředu a předvídat následky nepřekvapuje. Proti inkluzi ve školách v diskuzích brblalo určitě 90% lidí, prakticky stejnou inkluzi na silnici, kdy by se všichni měli přizpůsobit tomu nejhoršímu, přitom bohužel většina lidí podporuje.
           Jen idiot si může myslet, že myšlení nahradí sociálním inženýrstvím přecházejícím až v represi.

          13. No startere tohle jsi napsal naprosto skvěle, souhlas na 100%.

          14. Kdyz ta drtiva masa ridicu ten pozadavek splnuje, tak ceho se bat? Jinak vsiml jste si ze ten ram s kamerami a radarem tam stoji uz nekolik let, a nepouziva se? Asi ho tam nekdo kvuli necemu nekdy nainstaloval. V civilizovanem svete se doprava do mest casto uz ani nepousti. Od toho jsme hooodne daleko. Pocet domu je irelevantni. Ty domy jsou casto bytove a firmy jsou tvorene take lidmi.

           Ja nikoho sikanovat nechci. Sikana a tyranie je, kdyz vetsina tyranizuje mensinu a tvari se pri tom, ze je to normalni. Jak jinak nazvat stav, kdyz zakon definuje povolene imisni a hlukove limity a pak je sam V Holesovickach ignoruje. Odstehovat se neni reseni. To je demagogie. To je jako kdybych Vam rekl, ze kdyz Vam ve skole mlati dite, tak se odstehujte. Muzete to udelat, ale budete zbabelec, melo by se to vyresit zakonou cestou.

           A vite co, nikde v ustave neni napsano, ze ulice kde jezdi 100 000 aut se nemuze zmenit na ulici, kde jich bude jezdit 20 000 a auta budou povinne stat na P+R parkovistich pred mestem. Stejna argumentace, jiny priklad.

          15. Martin Novak 21.12.2018 v 1:47
           V Praze je hned několik úseků, kde jsou úseková měření postavená z dotací EU. Protože ale v žádosti o dotaci nebylo nic o měření rychlosti, ale pouze o zjišťování průjezdnosti dané komunikace, tak má Praha s vybíráním pokut utrum – věc nelze požívat rozporu s žádostí o dotaci. Jsou-li to zrovna Holešovičky, nemám páru.

          16. To Martin Novak:
           Ono je to asi pozdě, protože diskuze tady asi bude končit vyčerpáním, ale jak velké to bude omezení a důsledky celkem přesně popisuje Cyklista: http://dfens-cz.com/nove-usekove-mereni-v-ulici-v-holesovickach/comment-page-2/#comment-106840

          17. Par diskutujicich zde priznalo, ze se V Holesovickach jako dobytek chova. Sorry jako,

          18. A protože se PÁR lidí chová jako dobytek, tak kvůli tomu podporujete plošné pakárny pro všechny?
           Skončí to IMHO jednoduše. Těch pár lidí nezměníte, je nenulové riziko, že se z toho páru stane několik a také odhaduji, že se situace v Holešovičkách ještě horší.

          19. A protoze se jich prave tady priznalo jen par, neznamena, ze v realu jich neni mnohem vic.

          20. Petrolhead is dead 19.12.2018 v 9:13

           Ano, oproti páru je i několik desítek lidí mnohem víc. I tak ten dobytek neudělá víc než promile celkové „populace“, která tam každý den projede. Zdá se vám to jako optimální řešení problému, který vytváří promile (IMHO nadhodnocené) lidí postihovat úplně všechny? Mě ne.

          21. Ano, a taky je možné, že Měsíc není z Ementálu, ale je to Gouda.

           (Přiznám se, nevydržel jsem to. Zabetonovanýma hlavama to nehne, ale když tady to tak lááákalo. A mohl bych napsat, že na dfens je větší zastoupení extrémistů, mohl bych napsat, že lidi, kteří jezdí klidně mají nižší tendenci se vyjadřovat na fórech … ale stejně by prohlásili, že je to účelovka a že za ty rychle jedoucí hovada může Kalousek.)

 8. Dotaz: pokud bude rychlost omezena a začne se tam kasírovat, bude se možno tou absencí zákonných důvodů k měření bránit i zpětně v přestupkovém řízení?

 9. navrhuji a přeji si , aby tej prahe bylo dovoleno nedovolené jako že rychlost fšude 27,5 km za dvě hodiny, kdo chcá jet jako rychleji tak jen za poplatek za každej km v hod ve výši 100 kč, do 40cítky a pak jeden litr český za každek km, ti bohatí co na to maj at si jezdí rychle pro svoje dotace a ti chudí co neumějí dotace stejně nikam nespěchají tak co no ni? ten chudej, co jako by jel rychleji, je vlastně vrah těch bohatejch a proto vždy kolem 20 hodin budou věřejně popraveni ranou krumpáčem do týla, a to na staromáku, absorbční prostředky na likfidaci krve budou uhrazeny určenou částkou s pytle teda exekuce majetku napraveného tedá nápravně popraveného,

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017