Nemocnice v pr…li

Featured Image

Slibem nezarmoutíš. Při troše štěstí si jej za chvíli nebude ani moc lidí pamatovat. Zvláště, pokud máš k dispozici média, co ti vytvoří pozitivní image, a speciálně, pokud těch slibů bude tolik, že se v nich ani prase nevyzná!

Například se slíbilo, že každý občan dostane jednu roušku zdarma poštou do schránky – no, nedostal nikdo ani prd. Také se slíbilo, že všeho bude dost. A není ani hovno.

My jsme ale v jádru dobrý národ a v nouzi si, až na výjimky, umíme pomáhat. Zrodilo se tak spousta projektů s dobrým, neziskovým úmyslem, od šití roušek, přes doma / v práci tištěné různé pomůcky na 3D tiskárnách, po profi řešení ve velkých počtech. Lidi lidem. Tohleto má ovšem jednu velkou nevýhodu, jak jsem psal výše – je to dobrovolně a zadarmo, nebo za velmi malý zisk (spíš pokrývající náklady). Tak se to nenažraným prasatům nelíbí.

Přijde potom třeba v březnu 2020 za vysoce postavenými představiteli různých krajů člověk s nabídkou bezplatné dodávky velkého množství českých, certifikovaných ochranných prostředků pro nemocnice, pečovatelské domy apod. Pánové toto samozřejmě s úsměvem a záblesky v očích vítají, že se to probere. Několik dnů na to pravidelně přichází zamítavá odpověď, že nemocnice a jiní potřební toho mají všeho dostatek, stát vše zařídil. Realitou však zůstává, že nemají! Toto potvrzují (opět mimo záznamy) představitelé různých nemocnic. Od kraje, státu prakticky nic nedostali! Pořád se bavíme o situaci březen / duben, kdy nám všem je neustále médii sdělováno, jak je všeho všude dostatek, ne-li přímo nadbytek.

Jiný kraj, jiný zdravotní ústav. Můj známý, řidič záchranné služby se “mimo kameru” rozpovídá o tom, jak ochranné pomůcky mají, přičemž v zápětí dodává, že je dostali darované od lidí. Vozí podezřelé z nakažení a ani se v naprosté většině případů nedozví, jestli teda jako byli pozitivní, či ne. Vlastně dovědí, v pár případech se zpožděním asi 10 dní. Ano, jedná se o menší zdravotní ústav, nicméně pořád jezdí v “rychlé” a nedostatek ochrany je tristní – v tom stejném okrese již několik pozitivních bylo identifikováno.

Tuhle volá paní z pečovatelské služby, že by chtěli 200 kusů těch či oněch ochranných záležitostí. “Ano, máme, dodáme. A můžete nám prosím sdělit nějaké oficiální údaje, pro koho by to mělo být, abysme to mohli vykázat?” “No, to nějak nemůžu. Pan ředitel si to nepřeje, protože by na sebe stáhl pozornost, že je neschopný to zařídit od státu. A stát slíbil.” Raději budou v (téměř) první linii bez ničeho, aby pan ředitel neměl škaredé jméno.

9 z 10 případů končí na tom, že by někdo podkopal autoritu toho nad sebou, že by se nedej bože ukázalo, že sliby se neplní a nikdo nic nemá. Ovšem, nikdo! nechce hovořit nahlas, nesmí mluvit nahlas, bojí se o místo, bojí se perzekucí.

Nakonec se třeba dočtete, že stát zajistil miliardovou zakázku nákupu roušek přes nějakou neznámou firmu (v Lanškrouně?) o jednom! zaměstnanci…

Chyba je v tom, že si lidé v této divoké době pomáhají navzájem a nezištně. Chyba je v tom, že se upřímnou pomocí nedá napaplat úřednická bezedná, chtivá kapsa. Chyba je ta, že když to není za velký prachy, tak zkurvení zmrdi u koryt prostě nechrochtají!

Chyba je v tom, že ani při psaní tohoto článečku mi nebylo dovoleno nikoho jmenovat, na nikoho ukázat, protože už s tím vlastně nikdo ani nic nechce mít. K zblití.

…nadto se nám zavádí “chytrá karanténa” a neustále zvyšují pravomoce silových složek…

 


24.04.2020 JB

12345 (169x známkováno, průměr: 1,20 z 5)
7 121x přečteno
Updatováno: 24.4.2020 — 22:44

Reklama

D-FENS © 2017