Nejohroženější účastník silničního provozu - zpět na článek

Počet komentářů: 229

  1. S článkem se vcelku ztotožňuji.
    Autem jsem přestal jezdit kvůli všemu tomu nadávání, vzteku a konfliktům. Přijdu si jako lovná zvěř, kterou úředníci z magistrátu ženou proti sobě. Necítím se v tom dobře. Navíc po Praze je to jednoduché; kam nejezdí metro, tam se dá dojít pěšky. A kam se pěšky nechce, tam funguje Uber. Takže auto po Praze mi nedává vůbec smysl. Drahé, duševně namáhavé, složité.
    A na cesty mimo Prahu už taky více než půl roku úspěšně neřídím. Buďto se s někým svezu, nebo vezmu dobrodružství vlakem (což znamená toleranci na čas přijezdu zhruba 24 hodin) a zbytek zase pěšky.

    Jak píše DF, chodec je největším nepřítelem všech těch regulací. Přeleze skoro přes všechno, chodí si po silnici, cyklostezkách, trávnících, chodnících, ale i kolejích, ani retardéry nebo jednosměrky se ho netýkají. Zastaví si, kde chce, parkování neřeší. Zákazky vjezdu, i pivko si může chodec dát po cestě. Nikdo ho neměří, nefotí, dokonce ani botičku chodci nenasadí. Pro mě je to nejklidnější způsob dopravy.
    Ale zase bych to moc nevyřvával. Nebo to někoho napadne, a místo cyklonáklaďáků budou chodit šerpové s nůšemi…

    1. challenge accepted, dojdi ně na Formanská 671 :rock:

      1. Pche, 3 km od zastávky metra Opatov, to je půl hodinka svižnou chůzí.

      2. Ta na Opatově? A co je tam za zradu? Po Opatově chodím pěšky úplně normálně (i když koloběžka je lepší). Tohle je kousek od Opatovské po které chodím normálně, a dokonce tam přímo tam jezdí autobus od metra.

        1. za zradu? nic, jenom, že za půl hodiny si ztama ve Stodůlkách

          pak mě furt někdo prudí, esi bych mu nezavezl 10 km, protože souckou to má 3/4 hodiny a pěšky hodinu a půl, ale jinak hrozně cajk, jasné jasné :D

          jako tvl, tydle socanský kraviny sem blábolil před dekádou, pak mě socka tolikrát pojebala (plus už člověka nebaví 4 bedny papírů tahat jak kunda v ruce a pak dvě hodiny vodpočívat, teď mám ve wágenu při každé jízdě 20× víc věcí objemově i hmotnostně, a dalších 5× tolik se tam furt eště vejde), že sem tak nějak…dospěl :o)

          1. Tak skvelym argumentem proti „MHD se dostanete vzdy a vsude“ byla uz jen letosni zima, kdy v Praze napadlo v jednu chvili o 0,5 mm vic snehu nez obvykle a hned se kvuli tomu docasne rusily nektere zastavky.

            1. A taxíky, Ubery a strejdové taky nefungovaly?
              Za posledních 5 let se mi stalo třeba třikrát, že metro odmítlo jet dál, a Uber to vždycky pokryl. Vlastní auto by mi jaksi nepomohlo, když to s sebou metrem nevozím.
              Když si vezmu, kolikrát jsem za posledních 5 let nemohl dojet někam po Praze autem, nebo to trvalo nekřesťansky dlouho, tak to bylo vícekrát. Mám pocit, že asi tak každý pátek na cestě z práce přes barranďák. Díky Bohu, že už tam nemusím.

              Auto je jistě super věc, ale po Praze mnohdy neefektivní. Samozřejmě pokud s sebou člověk nepotřebuje vozit třicet beden s kancelářským papírem, to se to auto už hodit může.

    2. Po Praze 1 a 2 se dá chodit dobře. Ještě když můj bývalý chlebodárce měl hnízdo kousek od Míráku, tak jsem za zákazníky chodil pěšky, pokud byli na Praze 1 a 2 a neměl jsem nic víc než laptop přes rameno. Metrem jsem jezdil za vzdálenějšími firmami, pokud byly blízko stanic. Autem jsem jel, pokud šlo o vzdálenějšího zákazníka nebo jsem vezl nějaký hardware, jako počítače nebo server. Miloval jsem chůzi přes Václavák kolem Luxoru, kde jsem se zastavil vždy, když jsem měl čas. Mívali tam výprodeje knížek a téměř vždy se tam dalo koupit za pár korun zajímavé čtení.
      Protože chodit lze kamkoliv, kdykoliv a téměř kudykoliv, čekám, že chození EU brzy zakáže nebo aspoň brutálně zdaní. To by tak hrálo, aby si holota chodila, jak se jí zlíbí.

      1. Na druhou stranu každý z nás už teď nosí v kapse dobrovolně eCall, ani nám to nemusel nikdo vnutit.

        1. Co je todle za kravinu, clovece?

          Muzes mobil vypnout? Muzes
          Muzes vypnout trasovani? Muzes
          Muzes nechat mobil doma? Muzes

          Oproti tomu jed s autem a proved nekterou z techto operaci. Idealne vsecky :D

          1. Můžu mobil vypnout? Jo, můžu. Stejně jako nemusím mít třeba trvalý pobyt. Akorát se s tím blbě žije. A současně na sebe upozorním systém.
            Můžu vypnout trasování? Nemůžu.
            Můžu nechat mobil doma? Jo, to samé; akorát se s tím blbě žije.

            Oproti tomu sednu do auta, které to nemá, a jsem sledovatelný typem/barvou/RZ.

            1. ceš 5110ku, za dvoiku?

              1. Jako ze kdyby mi moje chytra osobni trasovaci masinka nestacila, muzu od tebe koupit hloupou trasovaci masinku?
                Takze by to trasovalo furt, akorat bych ztratil vsechny ty funkce navic; k cemu by to bylo?

                1. s vohledem na to, že v té době te poogle eště prakticky neexistovaly, tak asi docela klídek, bysjem řekl

                  1. Google me vubec netrapi.
                    Ale poskytovatel ma povinnost logovat spoustu dat o mem provozu, a minimalne 6 mesicu je uchovavat. A pokud si stat rekne, tak mu je vydat. Par let me to zivilo, mam trochu poneti, co v tom je.

                    Google je oproti tomu nebe a dudy.

                    1. Přesně tak, ta povinnost tu už asi deset let je. Díky bohu za omezení na šest měsíců.

                    2. Takova insider informace. Respektive 2:

                      Zadny software tech 6 mesicu nehlida, resi se to tak, ze dokud nedochazi misto, tak se nemaze

                      U velkych operatoru, pricemz do toho patri treba velka trojka, ma policie do toho systemu neomezeny pristup.

                      Realita taky je, ze ze 14 pozadavku, ktere jsem pro policii resil, jich 14 nebylo formalne spravne, a odpovedel jsem na 0. Pricemz to tu policii vubec nezajimalo (ani kdyz jsem jim zavolal, co maji spatne, protoze slo o zavazny pripad, a zbyvalo malo casu – naprosty nezajem). Jednou mi dokonce misto zadosti poslali cely tisicistrankovy vysetrovaci spis, ktery nekdrove obehnul celou firmu, nez se dostal do ruky mne, takze cela firma vedela, ze tamhleten pan ze sidliste rozesila lidem z bazose notebooky.

                      A nakonec doporucuji podivat se na vysetrovani vrazdy Jana Kuciaka. Hosi si stahli data o pohybu simkaret z cele Bratislavy a okoli. Skoro kazdy Slovak se tak dostal do hledacku. Ono to jde, kdyz se chce.

                    3. Co vsechno je soucasti toho logovani?

                      Pokud mne pamet neklame, nejak v zacatcich to melo byt snad jen adresa (mistni, vzdalena), port, protokol, cas zahajeni/ukonceni spojeni a mnozstvi prenesenych dat, u mobilnich spojeni pak snad jeste souradnice.

                      Nebo to s postupem casu rozsirili o neco vice?

                      Diky.

                    4. U internetu jsou to adresy, porty, protokol, cas a mnozstvi dat. Pricemz se pracuje s toky nebo spojenimi.
                      Realne se toho loguje mnohem vice (obsah DNS dotazu, HTTP hlavicka a domena…).

                      U telefonu se loguji prihlasene BTS, cas, zamozrejme delky hovoru atd. Protoze je telefon vetsinou prihlasen k vicero BTS soucasne, jste schopen ho sledovat 6 mesicu zpatky radove na kilometry (ve meste stovky metru), a zjistovat i pohyb.
                      V kombinaci treba s kamerovymi systemy k nezaplaceni.

                    5. A tyhle „extra informace“ (DNS, hlavicky) jsou take logovany „pro stat“ na zaklade Data Retention, nebo si tohle ISP loguji „pro vlastni potrebu“, ale po vzoru CZ.NIC udelaji a poskytnou cokoliv, o co si stat rekne?

                      Bonus otazka k telefonum a BTS:
                      smartphone, pokud ma aktivni data, tak na nem porad bezi neco, co nekam komunikuje, „vola domu“ a kde co, takze je log plnej vcetne souradnic.
                      Nicmene dumbphone, nebo teoreticky duveryhodny smartphone, kde vypnuta data skutecne znamenaji vypnuta data, nikam nekomunikuje, tedy – vyjma momentu, kdy nekdo nekam vola nebo posila zpravu – by snad nic logovano byt nemelo…? Nebo se zaznamenavaji i samotne prechody mezi BTS, aniz by byla provadena jakakoliv jina aktivita?

                    6. Zaznamenava se vse, co se da. Proc ne. Samozrejme nevim, jak to delaji vsichni ISP, ale kdyz se podivate na trh, co za software se na to da pouzit, tak vsechny umi vic :-)

                      Ta data zase tak ochotne nevydaji. Pokud odpovite na zadost v rozporu se zakonem, muze poskozeny zadat skodu. Nicmene pokud to neni odpoved v rozporu se zakonem, respektive je to zcela neoficialni, tak jak jsem popsal u toho neomezeneho pristupu, tak sam asi tusite, ze jim nikdo branit ve vyhledu nebude.

                      Telefon bez dat, to je presne ten Behemotuvnpripad. Nemam data, odpada mi DR na data. Ale neodpada mi na GSM, tam zustava; takze se loguji prihlasovani na BTS, signaly atd.

                    7. To je, ale opačně než si myslíte. Státnímu šmírování se vyhnete např. letovým režimem, pokud je reálný a nikoli fake. ALe Google, i když mu zakážete sledování z GPS, dál sleduje pozici např. přes jeho velkolepou tabulku WiFiSSIDGPS posbíranou Street view – a tyto lokační údaje pak mimochodem také práská státu v rámci Google Vault.

                      Státní šmírování nesahá tomu Googlímu ani po kotníky, pokud po vás vysloveně nejde tajná služba.

                    8. data vo provozu, no, zatímco poogle ukládá na věky věkův prakticky všecko, co se na tom šustne, ale klídek, to nic není, proti nějakejm logům, tak to jo :D

                    9. Google je soukroma spolecnost, k nicemu me nenuti, a muzu kdykoli odejit. Nebo to tak alespon ma vypadat.
                      Stat je rizeny buhvi cim, jeho motivace je neznama, a ma monopol na nasili.

                      Ja nejak nevim, Google nemam zrovna v lasce, a z hlediska sledovani je urcite nebezpecnym rizikem, ale na druhou stranu je to porad soukroma organizace. Se statem mam mnohem vetsi problem.

                    10. Tohle je taková zákeřnost nového tisíciletí. Ty takzvaně „soukromé společnosti“ na jedné straně pilně kolaborují se státem, zejména s jeho represivními orgány. Ale nad rámec toho se samy chovají jako státy včetně vynucování a represe.

                      Předěl mezi „soukromou“ společností velikosti a charakteru Google a státem je mizivý, takřka nulový.

                      A nutí a odejít nemůžete – oficiální mise Google je organizovat = shromáždit všechna data na celém světě, ať chcete nebo ne. Dokonce si Google prokazatelně najal hackera, aby v Německu ze Street View kradli informace z WiFi sítí se slabým šifrováním!

                    11. jako že tak, že bez tvýho vědomí 98+ % vypatlanejch webařskejch dementů proserou svoje weby durch-end-durch pooglovskejma kódama aniž by měli ponětí, co se jim tam sere a co to dělá, natož aby vo to mvděl použivatel?

                      díval ses tvl poslední dobou do nějakejch zdrojáků? voni si tam strčí pár řádkovej rámec, jasně…a ten si tam už natahá stovky řádků skriptů lokálně, a nemáš ani představu, co za data to kam sere vzdáleně

                      radši mi pověz tu vo Koblížkovi, ta bude uvěřitelnější, než to, že to můžeš vole nepoužívat :D

                      a to popisuju jenom chování webů – kdokoli je automaticky kompromitovanej 70 % vohnoutů, se kterejma se nějak spojí, i když sám nemá šmírovadlo – protože ho prošmíruje to jejich, vzdáleně…

                    12. Jak někdo zejména po covidu může napsat, že soukromá organizace je něčeho zárukou, je mi záhadou. Všechny ty velké korporace spolupracovaly nebo prováděly poměrně aktivně „autocenzuru“. A i kdyby nechtěly, tak jak říkáš „nemají monopol na násilí“, takže nakonec udělají/předají, co stát nakáže.

                    13. Z pohledu prostého člověka to vypadá, že člověk nemusí s gogle aktivně péci. Vůbec ne. Ale různé stránky rozesílají gogle kukís. V poučení poučují, že mohou sdílet pro dobro svého uživatele co se dá. Jistě, nepřijímáme je a pokud něco nefunguje, smůla. Ale bůhví, co se sdílí tak, aby to nebylo vidět. A čert vem tyhle vcelku zanedbatelné aktivity. Kde se potulují údaje z těch všech státních registrů, ekaranteny, etečky a vůbec vše, co estát frikulínsky shromažďuje? Prý někam za moře to jde.

                      Řeč je o PC. Mobil, zejména chytrý asi je, si myslím, značka Jana Nováka na planšetu, zcela dobrovolná a se vším všudy. Tam se není čemu divit.

                    14. prasatko Bobik
                      26.7.2022 v 16:19

                      kůkíz? i ty optimisto – vodevři si nejakej zdroják nějakýho běžnýho webu na straně prohlížeča a podívej se, kolik desítek či stovek řádků kódu je tam mezi prvním a posledním výskytem domén poogle.com

                      totéž všechne te twitre a jiný jůbůky a fejsťůby, co sou poogle akorát v jinejch barvičkách

                    15. Jo, člověk zamrzl v době tabulek v tabulce. To bohatě stačilo.
                      Pak ještě snad úvod do kaskádových stylů, či jak se tomu říkalo.
                      Dnešní milion kecků potřebných pro zobrazení několika řádků, o které jde, je prostě kůl. A úplně na nic.
                      Ale na rozdíl od jiných jsme ochotní a zřejmě stále schopní se od toho odpoutat. s návratem tak do konce devadesátých. Do konce doby, kdy se optimalizovalo, aby bitíků šlo dráty co nejméně. Ale co se budu vykecávat mezi kvalifikovanými, co to sami zažili, že.
                      Anebo to – přinejhorším, neb třeba mejl (na rozumném placeném serveru) se hodí apod. – úplně vypustit. Kdo začátkem devadesátých byl elektro-závislák? Nikdo. A bylo to tu horší? Nebylo.

                    16. Chci vidět, jak tabulkami v tabulce uděláte třeba takový responzivní webmail. Takové docs.google.com jako statický web musí být labůžo, a to pomíjím spoustu webových aplikací.
                      A že se neoptimalizuje každý bit? Co třeba komprese a omezení počtu spojení, které se využívá v HTTP/2? Co třeba Ajax nebo jak se to jmenuje, kdy se při aktualizaci nějakých dat nemusí aktualizovat celá stránka, ale aktualizuje se jen ten konkrétní řetězec?

                      Jedna věc je, že web úspěšně privatizoval Google, a má ho kompletně po palcem. Ale nadávat na to, že webový prohlížeč je dnes spíše interpretem komplexních webových aplikací to mi přijde hodně z cesty. Nebo se chtít vrátit do doby, kdy šlo všechno internetem v plaintextu, a nikdo nekontroloval autenticitu. Nic vám nebrání vrátit se ke Gopheru. Takový Elinks je dodnes udržovaný a svým způsobem použitelný webový prohlížeč. Nikdo vám nic nevzal.

                    17. Spouštět kancelářské aplikace v prohlížeči a psát je v JavaScriptu je zvrhlost a perverze, která by měla být trestána vyválením v dehtu a útržcích javascriptových zdrojáků vyjetých z jehličkové tiskárny.

                    18. Nepopírám, že je to zvrhlé, ale taky dost jednoduché a skvěle funkční. Nemusím vůbec řešit platformu, od instrukční sady po operační systém, stačí mi webový prohlížeč (respektive Chrome).
                      Není to o nic zvrhlejší, než třeba místo klopného obvodu použít mikrokontroler. Jo, jsou tam (relativně) obrovské režie (když místo dvou tranzistorů jich potřebujete deset milionů), ale funguje to skvěle.

                    19. Sorryjako, ale funkcni to moc neni. Vem si cokoliv postavenyho na tom zatracenym Electronu.
                      Slack, Teams, Discord, cokoliv. Pravda, Teams je z toho vyberu asi nejhorsi.
                      Absolutne nechapu, kde se bere ta odvaha vypustit produkt, ve kterym jenom prepnuti z jednoho chatu do druhyho zabere od kliknuti skoro vterinu, pricemz ve standalone aplikaci je to jeste pomalejsi, nez ve web verzi.
                      Totalni heges, kam tyhle firemni komunikatory dospely. Zlaty IRC, QIP, cokoliv, co byla skutecna nativni aplikace schopna fungovat i offline.

                    20. MS Teams mam pracovne a je to totalne brutalni sracka. Pada, tuhne, obcas se preklikne na popredi, na mobilu smazu vyrizeny chaty a stejne mi zase prijde hlaska, ze je mam aktivni, atd…. strasnej hnuj. Na Web Edge, to samy. Mozillu Nemci zrusili, prej bezpicnost. Kurvadrat.

                    21. …jo a jeste jsem zapomnel dodat, ze pri kazdym otevreni diskuse v Teams mi to spusti Edge a nabizi, at si to spustim pres web. Zakazat se mi to nedari. Sracka.

        2. obv. s e-callem =)

  2. _dýchat voňavý ranní vzduch, večerní vzduch_

    u vás nemáte všude kuřáky, jo?

    1. Kuřáky to je úplné šuvix oproti TDI, JTD, HDI, TDCI, CDI… v meste sa už ani ináč nedá jazdiť, iba so zavretými oknami a vnútornou cirkuláciou.

    2. Už ani nevím, kdy mi někde smrděl nějaký kuřák. Ale taková procházka městem… Nebo nutný přesun ať už pěšky nebo na kole po silničkách… Přijde mi, že nejrozšířenější rodinný wagen je Octavia II, Passat B5 nebo B6, Mondeo a vše v naftě. A Behemotův pikap. A všichni o tom říkají, že to jsou držáci, jednou ročně olej a jenom lejou naftu a vodu do ostřikovačů. Ale smrady z toho jsou ohromující. To je DPF off, EGR off, vstřikovače K.O. a bohužel to furt jezdí. Pokud už chce únie dělat něco s ekologií, tak místo honby za CO2 by měl mít majitel možnost oservisovat motor svého veterána do co nejvíc původního stavu tak, aby neztrojnásobil hodnotu vergla.

      1. tvl pikoušů jezdí už dneska minimum, a to ještě půlka sou ty bencínový třinástistovky

        míval sem konzervatívnější palivovou směs, která byla i přívětivější, no to bylo v dobách, kdy dehet nestával 45-50…ale klid, teď začnu míchat smažák, ten by měl byt příjemně řízko-hranolkovej :D

        se připrav na zimu, to budou lidi v kamnech pálit i cigány, až plyn nebude, nebo bude stát stovku kubík :o)

        1. Známý jezdil ještě donedávna na fritol. Ale říkal, že to docela žere motory a že shání další motor 1,9D.
          Plus taky říkal, že už je to docela bída, shánět někde vyjeté fritoly.
          Tak nevím jestli tohle ještě má perspektivu. Až do jara vykrachuje ten zbytek gastroprůmyslu, tak už nebude kde brát fritol.
          Pokud tedy nemáš vyřešeného spolehlivého a levného dodavatele co nezkrachuje.

    3. že se pořád řeší smrad od kuřáků? člověk, od doby co objevil oheň, žil v kouři. u ohně, v jeskyni, z kamen. a teď ten kouř vadí? :-)

      1. navíc oheň spojoval komunitu, bylo to zpravidla nejbezpečnější, takový centrální místo (než došlo k růstu takovýmu, že si mohly i menší skupinky v osadě dovolit svoje vlastní obydlí a v nich svoje menší ohně)

        1. tuto funkci má pořád… prvotní sociální interakce v novém prostředí je u popelníku :-)

      2. A kolika se v té době ten člověk dožíval let ? Ale jinak ano, stovky, či malé tisíce let bylo běžné mít dům, uprostřed malé místnosti otevřený oheň a ve střeše místo komínu díru (a žádný strop) a to bylo celé. Viz „Dýmná jizba“.

  3. Dobrý je, že ekoloběžkáři možná vyhynou. Mluvil jsem s doktorem vod záchranky a ten říkal, že za víkend jich seberou ze země vokolo 15. A prej docela dost potlučenejch. Klíční kosti, přeražený nosy a tak. Většina je vožralejch, tak k tomu volaj ještě policajty. Což ekoloběžkáři nesou velmi těžce. Muhehehe. Ekolisty a ekoleběžkáře teda fatk rád nemám.

  4. Bolo by načase aby aj u nás osvietilo nejakého spisovateľa a napísal nejaký kódex, podobný tomu ktorým sa riadia obyvatelia severských štátov https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kon_Jante
    Máme síce desatoro Božích prikázaní, ale popravde treba ísť s dobou. Nie je už vyslovene nutné aby sa tými pravidlami strašilo (strašenia tu máme aj bez toho hab-kuk), ale aby sa stali našou prirodzenosťou – našou DNA. Takto to už ďalej nemôže fungovať a každý to vie, každý to cíti.

  5. Nojo, no… Cyklozmrd je dnes chráněný druh. Pořád nemůžu přijít na to, proč mají levičáci tak rádi zrovna ta jízdní kola a ne třeba elektrické koloběžky nebo segwaye.
    Asi je to jejich latentní nenávistí k reálně fungující technologii – takový segway, to je docela pěkný produkt inženýrství: strojařina, elektronika, regulace, algoritmy… Levičák má holt pocit čehosi nepatřičného, když to vidí a jízdní kolo je pořád dostatečně primitivní na to, aby se domníval, že jej chápe. :-))

    To jsem si takhle zrovna nedávno vychutnal jednoho typického mamila v přihřátém oblečku. Někde ty aktivistické typy asi vyrábějí a sekají to jak Baťa cvičky, protože vypadají všichni stejně..
    Jedu autem pomalu, pomalu po relativně dlouhé úzké silničce (no, spíš je to vyasfaltovaná cesta) do kopce. Přede mnou se klátí lycrová bytost „učitelského“ vzhledu. Vím, že ho asi seru a já si to užívám!
    Ne, já mu neubližuju, jen jsem se škodolibě rozhodl jej nepředjet, protože bych pravděpodobně nemohl dodržet vzdálenost 1.5 metru, kterou mně ukládá jakési nové pravidlo. :-D

    Královsky jsem se bavil. A pak že nás ta nová povinnost od soudruha Zmrdolínka bude jen s.át…

      1. To je určitě hoax, protože když někomu zabavíš řidičák tak nemůže řídit, natož opakovaně.

  6. Starej dobrej D-FENS, chodec s baseballovou pálkou :)

    1. To je vaše golfový hřiště? Já tudy jen procházím, jdu domů! Tyhle elektrický vozejky pro starý dědky, teď tu umřete v tý debilní čepce :-)

      1. Měl by zaplatit pokutu.
        Jo, dej nám ten kufřík, kámo :-D

  7. Souhlasím, že pokud člověk může, nejlepší je jít pěšky. Já si k tomu ještě na projíždění přes město pořídil longboard (zbudovali tu dost zmrdostezek, takže de-facto jsem schopný projet celé město po stezce). Kde je moc lidí / nedá se jet, vezmu prkno pod paži/připnu na batoh a jdu dál po svých. Občas vezmu i sluchátka, ale spíš jen když chodím.
    Jinak u nás cyklisti brečí furt stejně – udělá se cyklostezka (smíšená), ale chodí tam i lidi. To je taky někdy případ sám pro sebe, kdy dvě matky s kočárkem a ještě ideálně nějakou panelákovou krysou, jdou roztažené přes oba pruhy. Takové schválně co nejvíc na těsno. Do konfliktu bych se asi úplně nepouštěl. Mně to posere dobrou náladu a dotyčný stejně bude čůrák pořád.

    1. Lidé létají nad hořícím lesem s drony. …
      … Problém byl i s neukázněnými cyklisty, kteří se do oblasti vydávali navzdory zákazu.

      – – –
      Ano, velká část tzv. „cyklistů“ jsou primitivové. Pěkný šmejd jsou také tzv. „lyžaři“.
      U dronařů je podíl ještě vyšší, zhruba jako u čtyřkolkářů.

      Průměrný dronér se vyznačuje zpravidla podprůměrnou inteligencí, slabým úsudkem a sklony k předvádění se. Stupeň dosaženého vzdělání v tomto případě nehraje roli.

      Příklady vypatlaných dronérů z ČR:

      https://www.youtube.com/channel/UCxMSthJLBbLGpxkg39MII3Q

      https://www.youtube.com/user/mastersajgor

      https://www.youtube.com/watch?v=T3HYP6_KTUg

      Tenhle druh se začal u nás masové šířit zhruba před 8-10 lety. Způsobil již mnoho problémů, např. zavedení šikanozní legislativy. Je to pakáž, kterou je třeba dusit.

      .

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017