Naděje na mír versus oficiální texty Ústav Hamásu a Principů Hizbaláhu - zpět na článek

Počet komentářů: 236

 1. No to byl zase blbý nápad, nepodívat se na hodiny. Ach jo.

  1. To nevadí.
   https://www.youtube.com/watch?v=C5IJ1uXxywA
   Tak tedy asi ne ale dole jsem to zmotal. 🤣🙄🙋‍♂️

  2. Moc příjemné čtení to opravdu není. V jeden okamžik mne zachvátil pocit, že nakonec jednou nebude zbytí pro osazenstvo Země si konečně a definitivně to rozdat, dát si finálně pořádně do držky v takovém rozsahu, že jedno z těch dvou hlavních náboženství trvale zanikne. Ve smyslu není příčina, není problém.

   To neustálé politikaření stejně nikam nevede a nejméně jedna strana k tomu stejně nemá zájem o kompromisní řešení. Ostatně pro Zemi a její osazenstvo by to byl konečně ten psychopaty kýžený restart. Lidí výrazně méně, takže méně emisí, nástup nového vývoje nebo návrat k půdě. Prostě samá pozitiva.

   A já si myslel, když jsem byl mladý, že lidi po dvou děsivých válkách toho už nechají. A ono ne a ne.

   1. strasidlo: lidi po dvou děsivých válkách toho ale nechali. Teď jsou tu nové kádry, které ty války nezažily. Plus je dobré si uvědomit rozsah „světové války“ a o co jde dnes, to přecejen není to stejné. Zatímco ale třeba takové Habsburky bylo možné porazit a de fact neutralizovat, s náboženstvím to možné není. Lidi budou vždy něčemu věřit a ti, co dnes věří jedné blbině budou zítra klidně věřit druhé (doporučuji se podívat na počet křesťanů a komančů u nás v letech 1945 a 1950). A vždycky se kvůli té své „pravdě“ budou schopní zase porvat. To není bug, to je feature lidstva jako celku. Pár normálních to nevytrhne podobně, jako když půjdete coby člověk, co neřeší fotbal, na zápas Baníku a Sparty. Ty dementy prostě nijak nezměníte ani nezastavíte a kdybyste ty týmy zrušil, oni už si najdou důvod, proč se pomlátit kvůli něčemu jinému.

    1. No vida, fatdwi uznal, že člověk je duchovní tvor a v něco věřit bude, teď je otázkou v co.

     Selhala rasa, proletariát, věda (vzpomeňte covidismus), selhala multikultura, buržoazie je taky passé, tak co tedy zbývá? Jistý mýtus, který se stal skutečností, jediný příběh v historii lidstva, kdy Stvořitel sám osobně, jako bezbranné dítě, vstoupil do příběhu, přijal tělo z Marie Panny a stal se člověkem.
     Žil jako konkrétní příslušník konkrétního národa, historicky dosvědčený, putoval, kázal, učil, uzdravoval, nakonec ukřižován, za dnů prokurátora Poncia Piláta, umučen a pohřben. Třetího dne vstal z mrtvých a včil mudruj.

  3. Tady máš MOSSADcasíku ty izraelské humanisty:
   https://aeronet.news/video-izraelska-stihacka-svrhla-na-nemocnici-v-gaze-americkou-rizenou-bombu-jdam-a-ve-svete-propukly-nepokoje-proti-usa-a-izraeli-reporter-bbc-priznal-ze-exploze-byla-tak-obrovska/
   I s jejich humanitárním bombardováním.
   Venca Flaška by hýkal radostí a slzel dojetím nad konáním jeho soukmenovců.

   1. prosím o odkaz, kde Izraelský mluvčí včera večer potvrdil, že tu bombu shodili ono

    1. nove.kostatko: to je přece kaBrnak. Zajímavé bude, kde je pravda, nicméně co mu řídící důstojník zatajil je tohle:
     „… it appears increasingly clear that it was not a hospital that was hit in Gaza but a hospital parking lot, that the death toll was likely in the dozens not the hundreds, and that the culprit was not the IDF but a faulty rocket fired by Islamic Jihad.

     And that Hamas knew this very quickly, and nevertheless worked very quickly to disseminate the “Israel to blame” narrative.“

     Dle všeho ručníkářům něco bouchlo pod rukama a Hamás to bleskurychle využil jako propagandu. Nedělá tam teď Prchal? Prý pomáhal někde na Slovensku, ale tam už volby byly, tak třeba teď vydělává v Palestině.

     1. No proto po něm chci to, co se píše v článku. Kde je to ofiáciální včerejší vyjádření izraelského mluvčího, kde popírají jejich včerejší informace, že to nebyli oni, ale že si to hadrníci zasáhli sami. ostatně, nemám rád nějaké nálepkování, ale o někom kdo ztrácí čas tením takových sraček jako aeronet a navíc to bere jako fakta, nálepku dát musím – je to vymaštěnej debil.

      1. nove.kostatko: kaBrnakovi moc nepomáhá fakt, že zatímco Izraelci své tvrzení vyfutrovali nahrávkami, Hamás tak akorát hromadou blbých keců, kterým může věřit jen něco tak tragického, jako je aeronet. Tj. nečekám, že by byl schopen přinést něco solidního, spíš už v tomto threadu neodpoví a místo toho se bude věnovat threadům novým, kde se to bude hemžit Mossadsíky, CIAsíky a dalšími pitomostmi.

     2. Projel jsem si ta videa i fotky a pokud to udelal Hamas, tak ale tu rouru na tu raketu musel nekde ukrast. To nebyla jen tak nejaka odpadni trubka naladovana doma uvarenou amonnou vybusninou. Otazka je, pokud neco takoveho Hamas ma, proc to nehodil na Izrael? Tam by to udelalo furu prace.

      1. On to hodil na Izrael, ale upadlo mu to na nemocnici. :-P

       1. Mozna kuci spatne spocitali dolet. To je, kdyz se v patek chodi za skolu.

      2. Tak pokud to bouchlo chvíli po odpálení, tak byla taky plná paliva, to tak něco udělá. A když pak bouchaj auta na parkovišti, tak to je hukot. No a taky nezapominejme, že Hamas před tejdnem zrekvíroval asi 5 Merkav a nějaký bevepečka, jestli v nich byla ostrá munice, tak si doplnili arzenál. Merkavy vozí i rakety.

       1. At to bylo kohokoli, bylo to hodne velky. Pomackat takhle strechy na autech, to nezvladne jen tak nejaky psoukadlo.

        U toho paliva zalezi, z ceho bylo. Bezny palivo jen tak nedetonuje. A tohle neni nasledek exploze ledku s cukrem. Na nekterych barakach chybeji zdi, ackoli nosny sloupy zustaly. To musel bejt tlak v obrovskym objemu.

        Od te doby, co nektery baraky spadnou jen tak ze solidarity, protoze vedle nejaky jiny baraky byly trefeny, se uz nicemu nedivim a zbytecne si tim nezatezuju mozek. Specialne tam, kde je banda Zidu a vyrobi klidne video o narozeni Jezise. Tohle proste uplne skrtam, jakoby se to nestalo.

      3. Je dost videjí z termálu i normálního videa, jak palestincům ty rakety selhávají docela ve velkém, padají dolů, vybuchují v letu nebo se zblázní trajektorie letu. Přeci jen většinu z toho bastlí v tunelech pod Gazou.

       Větší rakety mají profi z Íránu od katuší až po ekvivalent Smerše, ale ty je tam přeci jen těžší propašovat i skladovat.

       1. Kdyz jsem videl to video, jak to matlaj kdesi v dire v zemi, tak jsem se vratil o tricet let zpatky, kdyz jsem neco podobneho delal s raketkama na ledek (jak uz jsem tady probiral). Nespolehlivost tech mych psoukadel byla asi tak srovnatelna. V podstate se divim, ze ti mamlasove s tim vubec neco trefi.

        Jeste jsem se tomu chvilku povenoval a jestli to fakt byla nejaka velka raketa Hamasu, pak zrejme explodovalo palivo (cili zadna detonacni vlna, ale silna tlakova) a dole na zemi pak jeste bouchla hlavice – klasicky, s detonacni vlnou, ale malou.

        No je to jen moje hypoteza.

        1. Nám se ledek neosvědčil.Do určité doby hoří pomalu, při natlakování komory rychleji a chaos.Nakonec zvítězil chlorečnan nasáklý do Rudého Práva nebo pijáků s kanálem uprostřed.V podstatě vyvíjel plyn bez viditelných plamenů a lítalo to spolehlivě.(stovky metrů)Podmínkou byla správná koncentrace lázně na namáčení a samozřejmě tvar trysky.
         Takže zbastlit doma raketu, která má něco unést a doletět do vedlejší vesnice aniž by neohrozila vesnici mojí je už inženýrství.
         Co se stalo tady konkrétně nikdo neví.Možností je dost…

   2. Fakt tady budeme argumentovat Aeronetem? Jako vopravdu? Já chápu, že je to tady prostě už v píči, zlatej Neviditelnej pes, a zrovna tak beru, že ausgerechnet ty patříš i tady jednoznačně na levou větev Gaussovy křivky, ale Aeronet, to už vážně není vtipný.

    1. Mmchdm, nebyl Aeronet prvni, kdo rval, ze ta raketa, co tehdy v Psonsku obratila traktor naruby, byla ukrajinska? Ono i slepe kure obcas zrno najde.

     Je chyba pritakavat nekomu jen pro jeho jmeno a je chyba jineho stejnym zpusobem ignorovat. Zdroj je potreba proverit, bez ohledu na jeho jmeno.

     1. Zdroje tedy nemají různou věrohodnost? Zajímavé. Studie v Nature je na úrovni postu na FB profilu PijmeSavo, neb „každý zdroj je třeba prověřit, všechno je stejné, hudry hudry, blabla“?

      1. Nepijte kyselinu sírovou, rozežere vám vnitřnosti.

      2. Jistě je dobré v něco věřit. Já věřím např. tomu, že ve světě pošlo míň píčů Sava než tečkovaných věřících. Jen asi nelze stanovit, kdo z nich byl vášnivějším čtenářem Nature. A v tom, zda se globálně jinak než eroticky oteplíme nebo přijde malá doba ledová, se v Nature shodnou leda za předpokladu, že jednu názorovou stranu zadupou do země.

      3. Mají, ale stejně máte prověřit každý, tvrzení bez důkazu je na nic ať už to napsal kdokoliv.

      4. Dám příklad – časopis Vesmír. Kdysi to bylo prostě čtení o přírodě, historii, ekonomice… Pak (cca 10 let dozadu?) do toho začali cpát politiku. Napsal jsem jim, neodpověděli, jiným taky neodpověděli a cpali to tam dál. Tím ale pro mne vypadli ze seznamu skutečně spolehlivých zdrojů, protože např. kastovat lidi na hloupé a chytré podle toho, kterou stranu volí, může jen blb.
       Nature běžně nečtu, ale zeptám se, zda např. v otázkách klimatu probíhá v Nature otevřená diskuze. Pokud diskuze neprobíhá, nejde o vědu, ale o víru.

      5. Jinak Aeronet nečtu, ovšem stejně nečtu českou propagandu, Idnes a spol. považuju za zhruba stejně spolehlivý zdroj jako Aeronet.
       To, jaké hovadiny kecá český mainstream, mám opakovaně ověřeno v profesních věcech.

       1. Hroch_bahenni:
        „… jaké hovadiny kecá český mainstream, mám opakovaně ověřeno v profesních věcech.“
        – – –
        Pro ČT2 byl udělen bludný balvan z mého podnětu. Dávali opakovaně rakouský pořad, plný bludů o vodě – ve skutečnosti šlo o skrytou reklamu na podvodný produkt.

        .

        1. corona
         Pak tam byl taky nějakej ten ezoterickej režisér, ne? Českej.

         1. Hroch_bahenni:
          Pořad zde:

          https://www.youtube.com/watch?v=vVhV_D3IwdM

          Ve 21:22 tam nějaký komparsní šašek dostává metál. Podvodný produkt je vidět ve 22:20.

          Ten ezorežisér na ČT2 – není to blb Chaun…?

          .

          1. Jo tohle.
           Zjistil jsem, že těch ezoterických režisérů je na ČT víc.
           Měl jsem na mysli Petra Vachlera – musel jsem to dohledat.
           https://www.sisyfos.cz/clanek/365-zlaty-bludny-balvan-za-rok-2008-rada-ceske-televize
           Myslím, že jsem s ním kdysi četl rozhovor, jak vede svého psa k vegetariánství a nechává mu dovážet vegetariánské granule z Itálie. Velký ochránce přírody.

          2. Hroch_bahenni:
           „…Vachler…“
           – – –
           Jo, pachatel „Přísně tajné projekty UFO: Odtajněno“…

           Ani jsem netušil, že v tom má prsty tenhle magor. A už si vychoval následníka:

           https://www.csfd.cz/tvurce/680421-theodor-vachler/biografie/

           .

     2. Tak logicky, Aeronet má na sobě ruskej dres. Stejně jako třeba Kabrnak prostě kope za tu stranu, do jejíhož fanklubu vstoupil. Je úplně jedno, co ten pisálek v tu chvíli věděl nebo nevěděl.

      1. Ano, ma. Coz pro mne ovsem neznamena nic noveho, nez to, co vzdycky – byt opatrny a proverovat, proverovat, proverovat. Jestli ten dres je nemecky, americky, zidovsky, nebo rusky, na tom nic nemeni. Mnohokrat jsem se spalil zpravami ze ‚senzacnich‘ zdroju. I takoveho Hersche beru opatrne.

       Jakykoli autor bude samozrejme do sve zpravy propisovat nejakou miru subjektivity.

       1. jasně, plný souhlas

    2. Jo Nitusi, z argumentace v Aeronetu jsem taky nebyl kdovíjak vychechtaný, zato
     z věcnosti té tvé argumentace mě bere nějaká rezonance bránice.

     1. Prosté konstatování, že nepodepsanej článek na Aeronetu je asi stejně silný důvod k zamyšlení, jako kdyby kaBrnak napsal „já si to myslím, vlastně jsem si tím jistej, protože to určitě je možné“, mi nepřipadá jako kdo ví jaký důvod k veselí. Spíš je trochu smutný, že se tady zcela seriózně polemizuje se zdroji, které jsou za nevěrohodné považovány i většinou konspiračních teoretiků. Polemika s Aeronetem mi silně připomíná ty smrtelně vážné debaty komiksových fans, jestli by Batman natrhnul prdel Spidermanovi, nebo naopak, přičemž vůbec nevadí, že ani jeden není skutečný.

      1. V letech 2020 až 2022 proběhl celosvětový test debility národů, v němž naprostá většina občanů, věřících v „nekonspirační“ sdělení, obstála na výbornou. Ty ostatní, kteří chtěli odpovědi na zásadní otázky a ne jen znát, kdo řekl to a kdo zas ono, tato „informovaná“ většina všelijak dehonestovala a ve svém svatém spasitelském rozhořčení byla leckdy připravena i na jejich lynč. Jak je vidět, některým to poučení nestačilo a místo aby do diskuze přispěli věcným argumentem, ohánějí se leda plácačkou, upletenou z víry v jakési autority nebo opaku téhož. A proč ztrácím čas s hňupem z té většiny? Mívám někdy i soucitnou chvilku.

       1. …v opak téhož…

       2. všimni si, jak všici „věděli“ a neměli problém pomalu osobně šáhnout k násilí, dyž se nekdo vzpíral (natož tak dyž násilí aplikoval režim)

        když se teď nekdo domává spravedlnosti za to svinstvo, případně nekdo podlehl masírce, nechal se vopíchat a teď chce odškodnění za zkurvenej život, tak je to taky debil, co měl přece vědět, co to je zač, a neměl nic brát, však to ví přece každej…:D

        1. Bohužel se ukázalo, jak snadné je zrušit pomocí šíření lží a strachu svobodu a nastolit policejní stát, který pod falešnými záminkami a s téměř všeobecnou podporou zaprodaného zdravotnictví znásilňoval lidi skrz frňáky, uvalil domácí vězení na vzdorující a pokusil se řadu samostatných převést do kategorie závislých, aby se prachy soustředily ve stále menším počtu kapes mafiánů, co to řídí. V takové situaci se vždy řada nápomocných, co se ze strachu nebo z touhy se na marastu a chaosu přiživit připojí k aplikování teroru, který jim leckdy ještě přijde jako přispění k veřejnému dobrodiní. To byla krátkodobější fáze pro zavedení návyku poslušnosti. Dlouhodobou absolvují rodiče nuceně vakcinovaných dětí proti statisticky nevýznamným nemocem, jejichž dopad zpravidla předčí následky očkování. Pro udržení poslušnosti a ideové jednoty dospělé populace nám po covidu spouští ve světě další „přiběhy“.

       3. Jinými slovy, jsem extrémní omezenec, systémová ovce a samozřejmě taky hňup, protože pro mě nemají váhu články, anonymně publikované na webu, který je ve světě konspirací něco jako Extra.cz ve světě celebrit. Skutečnost, že Aeronet považuju za nevěrohodný, v podstatě vylučuje, že bych mohl nebýt debil.

        Nebo jsou čtenáři Aeronetu taky systémové ovce, jen si prostě vybraly jiný systém?

        Teď budu maximálně korektní: Publikační politika (nebo jak to nejlépe napsat) Aeronetu neodpovídá mým zkušenostem, které říkají, že pravda prakticky vždycky bývá někde uprostřed. Například COVID bez diskuse existoval, jen nám trochu kecali o tom, jak moc je nebezpečný a kdo a proč potřebuje očkování. A tak dále. Kdyby Aeronet ty dezinformace a „dezinformace“ publikoval stylem „pořádně věřit nejde ničemu, protože všude jsou kurvy“, tak bych jeho obsah hodnotil článek od článku (vlastně by to pro mě byl druhý D-FENS). Když ale vidím výhradně články, které se dají shrnout slovy „Židi/ Američani/ Zelenský/ Fiala lžou“, respektive „Palestinci/ Rusové/ Putin/ Babiš/ prokazatelně říká pravdu“ (nehodící se škrtněte), tak mě napadnou jen dvě věci:
        1) Ten web je zjevně tendenční. Jinými slovy, lze čekat, že publikuje cokoliv, co se hodí do jeho narativu, a ignoruje všechno ostatní. Žádným jiným způsobem není možné dojít k závěru, že Pavel je horší, než Babiš, když reálně jsou to naprosto stejný kurvy. Ještě bych si mohl zaspekulovat o spolehlivosti jejich zdrojů, ale to už by nebylo korektní a tohle stačí.
        2) Těch vykřičníků v nadpisech je kritický nedostatek. Navrhuji psát vykřičník místo! za! každou! větu! rovnou! za! každé! slovo!, protože tak, jak je to napsané teď, to vypadá jako totální sračka jen částečně, a to kazí ten jedinečný dojem, že tenhle web je prostě clickbait na debily.

        1. Nitus
         ad 1) …čímž se neliší od českého mainstreamu, jen je na opačnou stranu.
         Aeronet nečtu, kdysi jsem si myslel, že to ani neexistuje, že je to jen strašák naší propagandy. Mnohokrát se mi ale stalo v diskuzích s „fialovými“, že na něco, co se jim nelíbilo, odpovídali „to máte z Aeronetu“. Kdyby ho nečetli, jak by věděli, co tam je? Já to nevím.

         1. 1) Tak jasně, o tom se nikdo nehádá. Je pravda, že Aeronet je pro mě ještě malinko méně důvěryhodný, než většina mainstreamu, protože ten si aspoň (většinou) dává pozor, aby jeho lži nebyly odhalitelné i bez informací, čistě na základě logické úvahy, což o Aeronetu tak úplně říct nelze, ale ten rozdíl není velký. Věřit bez výhrad nelze ani omylem ani jednomu.

          Nemůžeš to brát úplně doslova. Když řeknu, že Tvrdej Bob (to je Youtuber, co má content postavený víceméně na tom, že už zkurvil víc motorů, než zemřelo lidí v Dachau) má svoje znalosti systémů řízení spalování nejspíš z Mateřídoušky, tak to taky neznamená, že ji denně čtu :-) . Aeronet se prostě stal čímsi jako ikona mírně řečeno nedůvěryhodného periodika. Rozhodnutí, nakolik je to nálepka pravdoláskařů a nakolik fakt, to je na každém. Nicméně pokud pro Aeronet platí, že „i slepé kuře občas zrno najde“, tak to platí i pro pravdoláskaře.

        2. Nitus:
         „.. Žádným jiným způsobem není možné dojít k závěru, že Pavel je horší, než Babiš,..“
         – – –
         Pokud nevíš, co bylo v Jugoslávii a stačí ti jen aktuální řev médií, pak to můžeš vidět zrovna takto…

         :OD

         1. Co se stalo v Jugoslávii, nechť zůstane v Jugoslávii. Já mám dost starostí s ČR. A v ČR platí, aspoň pro mě, že komunistickej agent s podezřelými vazbami na východ není o nic lepší ani horší, než komunistickej rozvědčík s podezřelými vazbami na západ. Že Pavel byl „určen“ k tomu, aby podřezával krky, zatímco Babiš k tomu, aby razítkoval raporty od konfidentů? Tak jasně, ale nalijme si čistého ferneta, on by ten Babiš s podřezáváním krků asi zásadní problém neměl, jen prostě byl cvičenej na něco jiného. S tím, že by byl morálnější jedinec to nemá co dělat, Pavel prostě umí lépe zacházet s nožem.

          1. Nitus:
           „Co se stalo v Jugoslávii, nechť zůstane v Jugoslávii. Já mám dost starostí s ČR.“
           – – –
           Ano, stačí ti jen aktuální řev médií, přesně jak jsem uvedl…

           :OD

          2. Já nevím, možná čteme každej nějaká jiná média, ale nenapadá mě žádná řekněme mainstreamová zpráva, která by byla „propavlovská“, ale v duchu „Pavel je sice zmrd, ale Babiš je větší, protože…“. Mediální scéna je tak nějak z podstaty věci většinou polarizovaná. Víceméně se opakovaně dozvídáme, že Babiš je zlodějskej ulhanej zmrd (nic proti) a Pavel je takový Mirek Dušín v těle Jardy Jágra, přičemž jeho drobné přešlapy typu komunistické minulosti se v horším případě bagatelizují, v lepším, respektive nejlepším (a samozřejmě zdaleka nejčastějším) případě se o nich taktně mlčí. Případně v opačném gardu (to pochopitelně vesměs v médiích, která Babišovi patří, takže k nim má v praxi podobný vztah, jako Pavel k řekněme České televizi). Ale „centristický“ mainstream, to fakt není běžné.
           Takže jak říkám, asi čteme každý něco jiného.

          3. Nitus:
           „..asi čteme každý něco jiného…“
           – – –
           Samozřejmě, každý něco jiného. Proto já vím, a ty nevíš, protože se nezajímáš. Vždy bude víc těch druhých – proto se také používá ten prudký mediální řev, který má za cíl manipulovat. Ten ovšem na ty první obvykle neplatí…

           :OD

        3. Tak ještě jednou Nitusi, pro mě argument typu „to píšou v novinách, které zásadně nečtu“, je hodný leda blba, takže buď si to přečtu a vyjádřím se k obsahu, anebo zbývá mlčet, protože nevím, která bije.

         1. Tak ještě jednou, Huperte, není to argument „píšou to v novinách, které zásadně nečtu“, je to argument „píšou to v novinách, které považuji za zásadně nedůvěryhodné“. To není totéž. Nebo, jinými slovy, je to argument „píšou to na Aeronetu, takže jako by to nepsali“, protože to periodikum uveřejňuje články, které do té míry mohou být pravda, ale taky nemusejí, že to prostě neznamená doslova nic. Kdyby KaBrnak napsal „tvrdil mi to Pepa vodvedle, a tady je na něj mailovka, takže je to ověřený zdroj“, tak to pro mě bude totéž. Možná, že Pepa vodvedle bude ve finále důvěryhodnější, protože u toho aspoň předem nevím, že je na šíření polopravd a spekulací ekonomicky zainteresován.

          1. A víš, že jsi na to kápl a debata s tebou je nakonec k něčemu dobrá. Vidím, že mi stačí najít zdroj, který je ekonomicky zainteresovaný na šíření pravdy a budu mít ve všem jasno.

          2. Minimálně se dá říci, že budeš k pravdě o něco blíže (rozhodně blížeji, než tě kdy má šanci dostat Aeronet). Ovšem „na šíření pravdy“ bych přeformuloval na něco ve smyslu „na dodržování alespoň té nejzákladnější novinářské etiky“, protože já neočekávám, že všechno, co od seriózního novináře uslyším, bude pravda. Může se mýlit, případně být sám uveden v omyl. Ale očekávám od něj, že nebude mimo systematicky, a že mi nebude vědomě lhát a manipulovat mnou. Což opět není úplně totéž, ačkoliv to spolu samozřejmě souvisí.

        4. Ja nevim, jak to delas ty, ale treba kdyz si jdu koupit nejakou vec, tak se casto stane, ze na obalu je rudy vykrik NEW!, u toho nejaka vykulena pica, ktera jakoze krici, jak je to uzasny, do toho nejake dalsi uchvatne napisy… ale obal vyhodim a neresim. Zajima mne obsah. Uplne stejne, jako jsem si v osmdesatkach koupil v Rusku mjaso do gazety. Gazeta mne nezajimala, ale v necem jsem to odnest potreboval.

         Takovy Hajkuv Protiprd to je uplne hotovo. Nadpis kopiruje cely prvni clanek, do toho nejake uzasne vykriky, tricetistupnoce pismo, kolaze majici evokovat armageddon a apokalypsu. Specialne tohle mne hodne obtezuje a lezu tam tak trikrat do roka, kdyz mam navato. Zastrizliva to nedavam. Ale, proc tam teda lezu? No on Hajek podava extremni formou obcas neco, kde stoji za to si dohledat puvodni zdroj a jit po stope informace. Hajek napise, ze nekde je tisic mrtvych, siri se cholera a tyfus, nicmene po provereni faktu se ukaze, ze nekde zemreli dva lidi, zadna cholera s tyfusem, ale presto je to treba nejaka vrazda na politickou objednavku. Takze okrajim balast, ale na stopu informace mne to privede.

         Slavny VK to dela sice mene senzacne graficky, zato vice senzacne redundantnimi texty a presouvanim vseho do superlativu. Zase – ocesat, okrajet, kraviny rovnou preskakat a pak si danou informaci dohledat jinde. Stane se, ze misto osobniho nazoru udela preklad nejakeho ciziho linku, ktery (vyjimecne) neni take ze zumpy, byt zahranicni a da se po tom jit.

         Ja nevim, jake mas zkusenosti s vyukou za komara. Ja jsem taky vedel, ze dejepisar je picus, co uci i ON a tim padem je hodne dobre proverenej. Presto ale jeho vyklad Reckeho a Rimskeho obdobi byl uzasny a nekecal. Komunista vypravejici o rimske forme demokracie – proc ne? Proste clovek musel obcas preslechnout nejakou bolsevickou picovinu a vytahnout fakta.

         Prijde mi, ze dnesni lidi jsou hlavne LINI neco tridit. Ocekavaji, jako ve fastfoodu, ze dostanou hotovy produkt az pred rypak a musi to byt eno nuno bez chyb rovnou ke konzumaci. Ale no jiste, jako v tom fastfoodu, dostane to, ovsem taky s hromadou dochucovadel, barviv, konzervantu a dalsich sracek. Chces to, mas to, vole.

         Celej zivot jsem zvyklej, ze pokud chci neco poradnyho a kvalitniho, musim zvednout prdel a vybocit z obecneho stereotypu. Cely zivot to tak delam a nestezuju si. Kdyz dav jde vlevo, hned premyslim, jestli nebude lepsi jit vpravo. Dav nadava na Aeronet, just se tam podivam, at mam svuj nazor. Ale dav hltajici Aeronet mne taky nebere, chci si jit svou cestou.

         Prakticky vsechny lehce dostupne informace jsou predzvykane pro debily. Vsak vime, ze vetsina lidstva debilove jsou. Takze nelze ocekavat, ze informacni servery budou jine. Snad jen ty, ktere jsou vylozene placene svymi ctenari a ne pres reklamu a to vsem pro uzky okruh lidi. Tam lze ocekavat, ze informace mohou mit nejakou uroven (ano, vim, ze to neni zaruka). Ovsem v pripade ruznych Novinek, Seznamu, Aeronetu, Protiproudu a dalsich zump proste je nutne pocitat s tim, ze informace se musi tridit a je nutne jit po puvodnim zdroji a i ten proverit. Pokud je puvodnim zdrojem nektery z techto serveru, pak nema smysl se informaci dale zabyvat.

         1. Jasně, Aeronet lze brát z pozice „že to píšou na Aeronetu nutně neznamená že to není pravda“. Jak někdo psal výše, i slepé kuře občas zrno najde. Ale argumentovat Aeronetem jako informačním zdrojem, to je fakt ujetý. Nota bene tady, kde se navzdory pokračujícímu úpadku pořád ještě občas najde někdo s mozkem. Proto mě to tak smutně pobavilo, nebo jak to říci.

          1. Ja osobne neberu Aeronet jako informacni zdroj ani omylem. Co jsem tam obcas videl, tak byly vykriky pana majitele, smolene zrejme nekde v obyvaku a dobarvovane do senzace. To s novinarinou, nebo zdrojem, nema co delat. Zdroj musi byt na miste udalosti a nebo musi byt prvni, ktery nejakou informaci poskytne coby autor. Presto vsechno ho pouzivat jako obecnou dehonestaci oponenta, pokud informace jim zprostredkovana opravdu neni jen z Aeronetu, je podle mne blbost.

           Leta jsem necetl Pravo. Snad ctvrt stoleti. Presto ale, kdyby se mi dostalo do ruky treba nekde v cekarne u felcara, tak bych si ho prohledl. Jen tak. A pokud by mne tam neco zaujalo, doma bych si to pak overil na jinych serverech, nebo nejlepe dohledal zdroj. Proc ne. Ale neni to muj salek kavy, se takto pracne dohrabavat k informacim.

         2. Sysope, Sysope, tolik slov a nakonec skončíš podobně jako Nitus předsudečnou nenávistí k mým hlavním informačním a především inspiračním zdrojům uvažování o souvislostech. Ostatně podobným vztahem k Aeronetu, Protiprdu, Okamurovi či Sýruzdarma se tu holedbá kdekdo, statisticky většina. No a vzhledem k tomu, že místní většina zároveň tvrdí, že většina jsou debilové, mám tak nabito tříštivým a nemám pražádný důvod pochybovat o své inteligenci. Na tu ale seru, protože tenhle prostředek poznání je pomalý až hrůza. Mně stačí intuice. S tou mám jasno hned.

          1. Moje intuice je na prusery, tam funguje celkem dobre. A taky v obchode – jake budou trendy, co mozna udela konkurence a tak. Tam mi to celkem vychazi.

           Ale v politice a jinych svinstvech jsem se nekolikrat spalil, ze moje intuice stala za vylizprdel a tak jsem opatrny nekde neco precist a hura s tim mezi lidi.

           Prave proto nenavist vuci zdrojum informaci zatim nemam. Jen mam vetsi, ci mensi pochybnost.

          2. Jako zdroj inspirace bych Aeronet bral, například inspirovat se Aeronetem k tomu, jak se s informacemi NEpracuje, je docela OK. Jako informační zdroj ho neberu ani omylem, protože tady neplatí pouze známá programátorská poučka „sračky dovnitř, sračky ven“, tady platí taky že z hovna bič neupleteš, a upleteš-li, nezapráskáš, a zapráskáš-li, pak sebe.

           „… nemám pražádný důvod pochybovat o své inteligenci.“
           A s kongnitivním zkreslením, zvaným Dunning-Krugerův efekt, jsi obeznámen? Já jenom, že když jsem si přečetl tuhle tvoji větu, a zároveň jsem si na ten jev vzpomněl, tak mi v hlavě vyskočilo něco jako „to leccos vysvětluje“.

           „Mně stačí intuice. S tou mám jasno hned.“
           Řekl člověk, co zároveň má ambice vykládat něco o argumentaci. Ten D-K efekt v tomto případě fakt vysvětluje hodně. Ale na druhou stranu, aspoň už vím, jak v diskusi s tebou „argumentovat“. Nijak, není to potřeba.

   3. Tohle je z diskuze pod článkem, jak sionisti nechali vybuchnout bombu ve vzduchu nad nemocnicí, aby pozabíjeli co nejvíc lidí, kteří kvůli přeplněnosti nemocnice spali venku:

    Americká bomba MK-84 svržená Izraelem na baptistickou nemocnici v Gaze. Ukazuje se, že všechna média, která tvrdí, že bombardování al-Ahlí nezavinil Izrael, přehlédla zásadní důkazy. Pokud jste neviděli na videu ověřený výbuch, který otřásl areálem nemocnice, zde je video, které ukazuje škody a které také uvádí “leteckou bombu MK-84” jako pravděpodobnou munici, která byla použita:
    https://www.brighteon.com/31081b99-b205-4da4-ad22-9cb1a1e4c735

    A když uvažujeme o tom, jak mohlo být na zemi zabito více než 500 lidí, když nebyly přímo zasaženy konstrukce nemocniční budovy, musíme si uvědomit, že pozemky al-Ahlí sousedící s parkovištěm byly obsazeny vysídlenými uprchlíky, kteří spali na zemi, viz:

    aljazeera.com/gallery/2023/10/17/photos-an-israeli-air-raid-on-al-ahli-arab-hospital-kills-an-estimated-500

    = Nebyli tedy v budovách nemocnice a nebyli jimi chráněni. Pohltili plnou sílu úderu, když obrovská ohnivá koule zachvátila parkoviště a okolní nádvoří. Proto je na videozáznamech po bombardování vidět tolik krveprolití v areálu přilehlém k parkovišti. Právě tam leželi lidé.. A skutečnost, že na parkovišti není žádný kráter, odpovídá výbuchu bomby ve vzduchu, která vybuchuje v předem stanovené výšce nad zemí, aby maximalizovala škody.

    Důkazy o tomto vzdušném výbuchu jsou jasně patrné i na níže uvedených tweetech:

    twitter.com/MyLordBebo/status/1714726860402082092

    twitter.com/MyLordBebo/status/1714742819670139126

    twitter.com/MyLordBebo/status/1714646537555337529

    twitter.com/RamAbdu/status/1714718601888841913

    = Je pozoruhodné, že džihádistické síly nedisponují schopnostmi pro střelbu ze vzduchu. Tu má pouze Izrael. Izrael se dopustí zvěrstva v oblasti lidských práv, okamžitě popře, že by s tím měl cokoli společného, řekne, že má pádné důkazy, že zločin spáchali Palestinci. =

    Shrnutí:
    – Bomba MK-84 shozená izraelským letounem zachycená na videozáznamu z bombardování.
    – Vzdušný výbuch vysvětluje “ty” kapoty a střechy vozidel, stejně jako absenci kráteru na parkovišti.
    – Civilisté spící na nádvoří vysvětluje vysoký počet obětí, a to i bez strukturálního poškození budov.
    – Popírání ze strany Izraele není důvěryhodné, protože Izrael byl již dříve přistižen při lhaní o svých zvěrstvech.
    – Od 7. října Izrael bombardoval gazanské nemocnice již nejméně 51krát.
    – Izrael má motiv provést tento útok a obvinit z něj Hamás, aby dále ospravedlnil genocidu Palestinců, aby je Izrael mohl všechny zlikvidovat a ukrást jim půdu.
    – Je třeba zabránit Izraeli, aby stupňoval své válečné zločiny a aby se snažil zosnovat další zvěrstva, kterými by mohl ospravedlnit “aktuální kampaň”, jež se jasně kvalifikuje jako “etnické čistky”, tedy GENOCIDA.

    1. Genocida to samozrejme je, ale genocidy jsou posledni dobou v nasem ‚zajmu‘.

     V tomto pripade ovsem se na to divam jinak. Je mi prd do te genocidy, asi tak stejne, jako do genocidy v Burkine Faso nebo Jemenu. Pro mne z toho ovsem plyne, ze pokud bude EU kopat za Palestince, tak nakonec je Egypt nalozi na pendl a navozi do Evropy, protoze na Sinaji je defitivne nechce. Ja osobne je tady taky nechci a to, na rozdil od Egypta, s nimi primou zkusenost nemam.

     Takze ano, trefit spital bylo blby, ale nic se nijak nemeni. Jak jsou Zidi prolhani a vychcani, o tom se pisou legendy a vtipy. Jak jsou arabasi militantni, o tom se v dejinach dozvime take. Takze at se tam mydli mezi sebou, ja jim to piskat nebudu.

     1. To je ten tvůj přístup, kdy si myslíš, že se opevníš někde na vlastním panství a ode všech budeš mít klid. A pak se divíš že ti pražští pumpičkářy táborákem podpálí louku a bydlíkáři to tamtéž vylévají sračky z chemického WC.
      Čili izraelce můžeme směle přirovnat k pražským pumpičkářům a palestince k těm bydlíkářům.

      Jinak řečeno, ty šílené klimakterické feny z naší vlády řadí po praze s izraelskou vlajkou což může vést k tomu že jestli budeme moc „izrael-friendly“ tak se budou sionisti stěhovat do naší malé země a zkoupí tu všechny ještě volné lukrativní nemovitosti a pozemky, které tu nestačili vykoupit ukrajinští oligarchové za ty miliardy co jsme jim tam poslali na válku a co skončily v jejich kapsách.
      A za druhé je naše vláda silně pro-imigrační a pro-EU, takže nám sem nakonec nalifruje ještě ty palestince. A rázem tu máme izraelsko-palestincký konflikt na našem území. Do toho se pak ještě budou motat místní banderovci, a je vymalováno.

      Možná si myslíš že tebe se to v pohraničí netýká, ale to jsi si myslel původně taky, že jsi se konečně zbavil městských hňupů. A voila, od června do září tam máš pražské lufťáky všeho druhu.

      1. Hele, ja jsem skoro tricet let bojoval s nasima domacima kurvama, co jsou ruzne po financakach, socialkach, bezpecnosti prace, hygienach a dalsich uradech. Stalo mne to nervy, vysledek nikde. Nakonec jsem si rekl, ze na kurvy se musi kurevskym krokem, protoze buzerovat budou stejne, jestli je okradu, nebo ne. Takze jsem se podle toho zaridil a ve finale jsem se na to podnikani vysral. Bojovat s necim, co je vyrazne vetsi, nez ja, nema pro mne smysl. Dokud se nprobudi dost lidi, aby nejaka zmena byla prosaditelna, pak budutak maximalne za mucednika. Sorry, nezajem.

       Zadny jistoty, ze tady v prdeli sveta vsechno ustojim, samozrejme nemam. Mam ale jistotu, ze si tady vic uchranim svoje zdravi, nez nekde porad s necim bojovat. Az to bude tak zly, ze se mi budou slimaci prohanet po mych loukach, no tak holt v ramci svych sil a moznosti je budu konvertovat. Ne ke krestanstvi, ale v hnojivo. A potomstvo ucim to samy. Pokud tohle budou delat vsichni, uspech se dostavi.

       Zatim to ale neprekrocilo prah, kdy by melo smysl neco menit. Takze ano, je to nahovno, ano, je tam nebezpeci, ale zatimco tam je nebezpeci potencialni, tak doma mam v nebezpeci jistotu, ze napriklad mi nekdo chce zakazat olovo, zakazat vytapeni, prikazat zavislost na elektrine, digitalni registraci a nejlepe nejakou sracku pod nazvem ‚ockovani‘ pumpovat kazdej mesic do tela. Tahle nebezpeci jsou mi podstatne bliz, nez nejakej rucnikar.

       1. Jako jo, proti tomuto se v podstatě nedá nic namítnout, je to pohled racionální, pragmatický a logický.
        Jen mám takový nepříjemný dojem, že každý z nás v podstatě bude muset řešit situaci, o jaké předpokládal že nikdy nenastane.
        Třeba ty statisíce státem chráněných chochlů, co si z ČR dělají svoji banderovskou rezervaci.
        To mě nenapadlo ani v nejdivočejším snu, že se něčeho takového dočkám.

        Ono je to možná spíš o správném načasování a o tom, nakolik si člověk nalhává, že je to v pohodě. Jako ve 30. letech:
        -k moci se v Německu dostal nějaký podivný fanatik, ale v podstatě o nic nejde
        -ten podivný fanatik začíná nějak podezřele zbrojit, ale o nic nejde
        -ten fanatik přesunuje k českým hranicím obrovskou armádu, ale nejspíš o nic nejde
        -už překročili českou hranici, ale to je pořád ještě v pohodě
        -už obsadili Prahu, no ale já jsem od Prahy daleko, takže klídek
        -pomóc, po zuby ozbrojení náckové pochodují pod mými okny, co mám dělat, hilfe !
        (tady už mi asi pictolka zatrámovka noc nepomůže)

        To je takové to, že JEŠTĚ není čas něco dělat, až už je nakonec POZDĚ proti tomu něco dělat.

        Ale tohle je otázka, kterou si každý musí zodpovědět sám a po svém.
        Jak díš, tak většina spících vohnoutů co pořád žije ten svůj kapitalistický sen 90. let, vůbec netuší do jakých sraček se řítíme. A tudíž budou jak ti z filmu Matrix zuřivě bránit současný systém i s jeho očkovacími šmakuládami, lockdowny, ukrajinskými vlajkami a vítáním tu muslimů, tu izraelců, tu banderovců.

        V podstatě je to taková obecná debata, ale mám obavu, že tyhle otázky si v brzké době bude muset položit každý. A nejen to, taky si na ně odpovědět, ne jen v rovině teoretické, ale v rovině svého každodenního života.
        Každopádně lidé co mají svoji půdu, pole, louky a sousedy s kulovnicí (byť zatím jen na lesní zvěř) na tom budou výrazně lépe. Alespoň ze začátku.

        Ostatně tohle říkal předvídavý Cílek, který to viděl kam situace v Evropě směřuje, snad už před 7 lety. Že tu máme dobrý základ pro domobranu, z těch 200 000 venkovských nimrodů s kulovnicemi a brokovnicemi.

        ps: už jste začali kolem vsi aspoň na papíře projektovat velmi hluboké „meliorační a odvodňovací“ příkopy přes které neprojede nejen těžká kolová, ale nejlépe ani pásová technika ? (když minová pole jsou nelegální)

        Výborně to měli vymyšlené třeba švýcaři. To byla taková úzká nenápadná horská silnička, která měla uprostřed nenápadné zazátkované díry, do kterých se během pár minut daly nainstalovat masivní ocelové sloupky či kusy kolejnic, znemožňující průjezd, přičemž okolí cesty bylo tak terénně upravené a navýšené, že tudy nemohla projet žádná kolová technika. V blízkém pásu stromů a křoví pak byla schovaná linie protitankových ježků spojených ocelovými lany.
        A na celé to místo pak mířil jeden střední kanón ukrytý ve falešné horské chatě (betonové pevnosti) a dva těžké kulomety schované v umělé skalce.

        Je o tom celý cyklus na youtobe kanálu badatele.net, doporučuju pro dlouhé podzimní večery. Možná se zase blíží doba opevněných zemanských tvrzí a sídel. Armádu tím nezastavíš, ale potulujícím se bandám tím dost znepříjemníš život a ochráníš majetek a rodinu.

        1. Svycarsko ustalo chute Ady prave proto, ze ma hodne specificky teren a v te dobe velmi obtizne a draho prekonatelny. Cesko nic takoveho plosne nema a take dnes jsme v jine dobe a letajici modelarske vrhace bomb si s timhle poradi.

         Myslim, ze je zbytecne vyhrnovat nohavice, kdyz je brod jeste daleko. Navic, velmi pravdepodobne se to nakonec semele jinak, nez na co se budeme pripravovat.

         V soucasnosti staci udrzovat zdravy cesky rasismus a nacionalismus, to jako odpuzovac najezdniku pro zacatek staci. Myslim si i, ze nemalo Ukcek zvedne kotvy a nakonec odjede jinam. Bud po skonceni valky domu, nebo se posunou jinam (kde se domluvi – ostatne prave jazykova bariera je jednim z duvodu, proc nejsou vsichni v Germanii). Co tu zbyde, se do urcite miry asimiluje s pracovnim navykem (fakt vidam hodne UKcek pracujicich v nizsich profesich) a nebo zustane pricucnutych na statnim cecku, coz je konkurence pro nase domaci cikany, takze toto se postupne take bud uklidni, nebo vyresi. Nic z toho zatim nevnimam jako fatalni problem.

         Moje zena se s Ukrajinkama dostava obcas do konfliktu v obchodech (Susice, Klatovy, Plzen), bo jich v ZC je jak namrdano. Nijak se s nima nesere a sbira za to plusove body u ostatnich obcanu, kteri u toho zrovna jsou. Myslim, ze v ramci moznosti jednotlivce dela dost. Neni nutne nekoho triskat po palici, staci mu jen dat ostre najevo, kde je jeho misto.

         Potulujici bandy jsou dost jiny level a v tom stadiu zatim nejsme. Stat se muze kdykoli cokoli, ale nepodleham pocitu, ze je nutne se pripravit na utok zombie, muslimu, UKcek, UFOnu apod.

         Realne nebezpeci je zatim to plizive, tedy debilni rozhodnuti nasi a evropske vlady. To je realita, ktera ma na muj zivot bezprostredni vliv a to naprosto prokazatelny, bez hypotetickych armageddonu. Do toho je potreba sypat pisek pri kazde prilezitosti. Na kopani nejakych zakopu je casu dost.

         Podle mne potrebujeme dat moc do rukou politiku, co maji koule. Orban, Fico a dalsi. Maji tisic much, kdo nema. Ale kdyz jsem treba slysel Fica, ze na UA uz nepujde ani slepak (cimz vyfakoval Plynovou Julcu za jeji pomrd Fica v roce 2009), tak jsem si rikal, ze tak ma jednat politik. Nenechat si srat na hlavu jen proto, ze to od nej ocekava Brusel. Fico ma sve volice na Slovensku. Takze ma resit slovenske zajmy. Jestli se mu to podari, uvidime. Ale antre ma dobry.

         1. Si říkají profesionálky, když jdou vydělávat na chleba k Rozvadovu: „Nestahuj kalhotky, das Brot je ještě daleko.“ :)

          1. Hroch_bahenni
           22.10.2023 v 11:38

           tam eště nejaký jsou??

          2. Vím já? :o)

          3. U Strazneho obcas jsou. Ale museji byt zoufaly, protoze v Nemecku jsou uz nekolik let bordely legalni, takze lepsi rajdy z CR a UA vyrazi rovnou tam. Nejaky voblejzaj parkoviste TIRaku, sickness sharing tam probiha skupinove.

         2. Příznačný je, jak Pellegrini z Fica to odhodlání musel vycítit a šel za ním, ani se nekroutil… a ještě na kameru řekl, že Fico vyhrál volby a má být premiér.

          1. To je problem, kdyz ma nekdo mandat velkeho poctu volicu. To pak nastava vireni vody v jinak klidnem a zavedenem rybnicku. Fico uz ledacos predvedl v minulosti, co nebylo uplne koser, ale aspon lidi vedi, do ceho jdou. To je na tom prave to brutalni, ze nove xichty jsou bud provareny, nebo nemaji co nabidnout. To je, jakoby se u nas do cela ODS postavil Klaus.

    2. Jasně, génie. Izraelci nemají nic lepšího na práci, než naprosto cíleně, plánovaně a s vysoce nestandardní výzbrojí pobíjet maximální množství civilistů u nemocnice speciální bombou se speciálním plánováním – asi aby ještě více naštvali arabskou ulici a měli ještě větší PR problém u spojenců i oponentů. Jsou to totiž nejen masochisti a idioti, ale i schizofrenici, kteří sice normálně shazují varovné letáky nebo inertní munici jako varování obyvatelům budov aby vypadli než je shodí, ale tady just naschvál sofistikovaně pobijí civily u nemocnice. Fakt se překonáváš.

     Ale pro ostatní, které by mohl zajímat debunking nebo technika – pumy série Mk.80, z nichž se přidáním naváděcí koncové sekce stane naváděná JDAM, mají dvě šachty pro roznětky – ve špici a vzadu, propojené kabely. Do špice se dává mechanická roznětka M904E4, a aby tam pasovala, musí se zašroubovat do mechanického adaptéru M148. Prakticky všechny JDAMy ale používají zadní elektronickou roznětku FMU-139.

     A teď to podstatné: pokud je použita zadní elektronická roznětka v nárazovém módu, přední šachta roznětku se ZASLEPÍ. K tomu slouží kuželová špičatá záslepka bez označení, nebo pevnější vyplněná půlkulatá záslepka MXU-735 bílošedé či olivové barvy.

     Pokud tedy JDAM podvěšená pod izraelskou stíhačkou vypadá takhle:
     https://twitter.com/IAFsite/status/1714324245918933174
     Stoprocentně má nárazovou roznětku v zadní části, nikoli přibližovací roznětku.

     Tady je dokonce natočené, jak IAF montuje tu záslepku MXU-735, v 5. vteřině chlapík dvě nese v rukou:
     https://twitter.com/i/status/1712467391849083058

     Oproti tomu přibližovací roznětka na JDAM má označení DSU-33 a pochopitelně musí být na bombě zamontovaná dopředu a musí mít dielektrický kryt, takže vypadá jako kopečková zmrzlina přišroubovaná šrouby po obvodu – takhle:
     https://news.northropgrumman.com/news/releases/northrop-grumman-delivers-200-000th-dsu-33-proximity-sensor

     Na složené bombě vypadá dohromady takhle (bílý kryt):
     https://2.bp.blogspot.com/-EfFmmNqvaIg/WsKsrhE0JII/AAAAAAAALGU/YAKIxRXBrFMITinBGTVMln-zbg_QXdqCQCLcBGAs/s1600/4FS_003%2Bbalad.jpg
     Nebo takhle (černý kryt):
     https://imgr1.flugrevue.de/image-169RubricBig-73449ba-1202770.jpg

     Jednoduše si to nelze s ničím splést ani přehlédnout. A teď se můžete probírat archivy, jak často IAF létá s JDAMy s přibližovacími roznětkami DSU-33…

     1. Fakt jsem se nahlas při čtení smál – než jsem zjistil, že tuhle neuvěřitelnost blijou krom kabrňáka i všichni ostatní konspirátoři a tři čtvrtě „alternativních médií“. To mě smích přešel a nastoupilo znechucení.

      1. Hlavně je izrael proslulý tím, že na ta území pouští nezávislé novináře z mnoha zemí, a už vůbec se jim nestává to, že když se tam náhodou nějaký takový nachomýtne, tak ho „omylem“ zastřelí IDF poté co si ho i přes kameru a nápis PRESS přes celé záda a hrudník, „spletla“ s místním osmahlým, vychrtlým a otrhaným palestincem.

       1. Nějak mi není jasné, jak tohle tvrzení souvisí s… čímkoliv. Kdybych z něj měl vyvodit závěry ve vztahu k debatě o výbuchu u nemocnice, tak by ty závěry zněly, že když se díváme záznam toho útoku, tak je to záznam, o kterém Izrael CHTĚL, abychom ho viděli, jinak bychom ho neviděli, anžto jsou tam samí poskoci Izraele.
        Což asi nebude tak úplně pravda, ale líp si to přebrat nedovedu.

     2. Jo, to už známe: „fsdejte sé, nis se fám nestanééé“ :-)))))))
      Nácek jako nácek. Rozdíl jen vnějškový, jeden nosí plechový blembák až po ramena a druhý šábesdekl. Jinak jsou povahově stejní.

      Přibližovací rozněkta se dá namontovat na každou kaťuši z libovolného salvového raketometu, dokonce i na dělostřelecký granát větší ráže, ty chytrolíne.
      A na půltunovou bombu to jako že najednou nejde ?

      Pak ještě existují roznětky co vybuchnou v určité nadmořské výšce. Když už to má takovou vyfikundaci jako GPS navádění, tak proč by to nemělo takovou triviální věc běžně používanou ?

   4. JDAM je protibunkrovka ne?

    1. To je hloupá bomba na kterou kutil armádní připlácnul GPS a skládací křídla.

     1. Bo zejména ten americký zjistil, že ne všude je to safari proti ručníkářům s orezlými kalachy, a že ne všude je bezletová zóna a že tě leckde mohou i sestřelit. Zvlášť poté, co jim nechali v afghanistánu komplet vybavení za miliardy a to se propašovalo bůhví kam.
      Takže se hodí mít klouzavou bombu kterou vyklopíš 30km od cíle.

      Jeden český armádní mamlas nadšeně vyprávěl, jak pořád nemohli v tom afghánském safari přesně zaměřit mezi těmi skálami a balvany ostřelovače co jim škodil. Tak si vytipovali oblast kde zhruba může být a požádali emerickou vzdušnou podporu, která na to území shodila právě 500kg JDAM.
      Holt zelené mozky.

  4. kdyby si koukal na hodiny by si nic nenapsal, ber to takle :D :D

  5. Videls ‚Cesta do lesa?‘ ;-)

 2. No..Myslím, že tu působí dost lidí, schopných vzít nějaký svůj postoj, nebo potřebný myšlenkový závěr a poměrně zdatně si k němu vygoglit argumenty a manipulativně to prodat, s dobrým pocitem nedoceněněho geostrategického génia…Ale bohužel už nějak postrádám reálný nadhled, bez řešení dílčích pí..vin, zcela pro věc nepodstatných. 🤷🏻‍♂️ Asi bych v takovém případě raděj jen tiše seděl a třeba fascinovaně pozoroval vlastní budoucnost. 🤣 Např. ve Francii je aktuálně oficiálně 10% muslimů, podobně jako Židů 1917 na palestinských územích, kdy vznikl bezva nápad s Izraelem. Cca 2050, by nám měl vzniknout novej muslimskej stát, cca 2070 by měli být frantíci ve vohradách a 2110, vyrážet přes plot z Pásma Provance musulmanskejm dětičkám řezat hlavičky. Přičemž nějakej Mohamed s Mustafou někde v Palestině povedou na netu povznesený diskuse, že ten špinavej vřed je potřeba jednou provždy vyříznout, neb ty Frantíci vždycky žrali prasata a ani ty Rusáci je k sobě nechtěj a asi dobře vědí proč.. 🤣

  1. dyt autora znas, proste muselo to ven :-)

  2. Autor je oportunista bez kouska logiky a konzistence, takže jestli vás to uklidní, tak v tomhle případě by zřejmě bojoval opačně. A ten nápad nebo cíl vzniknul ještě dřív, když jich tam nebylo ani 10%.

  3. Reálný nadhled je, že je to v prdeli, ale všichni se tváří, že je jim to u prdele. No, však oni se proberou. :-P

  4. Izrahell byl projektem anglosasů, a podle toho to taky dopadlo. Kam anglosas (i ten z USA) šlápne, tam tisíc let tráva neroste. A je tam jen svrab, bída, mor a cholera.

   Podobně „moudře“ se chovali když kdysi vytvořili Pakistán. A málem to v tomto tisíciletí skončilo jadernou válkou s Indií. Kdyby to Putin tehdy neurovnal a nedokázal přivést, jako neutrální ne-anglosionistická strana, Indy a Pakistánce zpět k jednacímu stolu.

   Všechno tohle je vizitka britského kolonializmu. Poněkud zahnívající a krvavá.

 3. Díky za práci, k takovým dokumentům se normálně nedostanu.

  1. Také se s díky připojuji.

 4. ..takze vsetci mrtvi civilisti v Gaze si to vlastne zasluzili?

  1. Ano. Nejvetsi chyba palestincu je ta ze jejich kmen nevlastni fed.

  2. A co je na tom divného, v případě ideologicko-rasově-národního konfliktu, kde jsme konfrontováni s takovými postoji, jako že když ti nějaký militant uřízne hlavu, tak ti tím prokazuje největší laskavost, protože půjdeš do ráje? Sice tě nebude obšťastňovat těch příslovečných 72 panen, protože to bys to musel expit trochu víc (vlastně o dva levely- napřed konvertovat a pak s sebou vzít nějakého bezvěrce), ale i tak jsi na tom o hodně líp, než kdyby ses trapně dožil devadesáti a pak umřel přirozenou smrtí.

   1. Nitus 19.10.2023 v 10:27

    Když ti některý militant islamistického typu uřízne hlavu, nepůjdeš jakožto nevěřící pes do ráje ani omylem.

    1. ygorek:
     Tady pozor.Pokud je Nitus křesťan, stane se mučedníkem, anžto byla prolita krev.Tohle odepřela Drahomíra sv.Ludmile, proto jí nechala uškrtit.
     Ten stínající si samo na Nitusovi nasbírá body.

     1. Nestane. Aby se stal křesťan mučedníkem, musí zemřít, ideálně krutou smrtí, za svou křesťanskou víru či ideu. Musí položit život ve jménu křesťanství. Tedy jít štěstíčku aktivně naproti. Obvyklé je zhynutí kvůli šíření křesťanství.
      Rozhodně to není tak, že každej zabitej křesťan se stane mučedníkem. To by už dávno nebylo v ráji pro samý mučedníky kam plivnout.
      Neplést si to s politickým a novinářským použitím slova mučedník, ke kterému kolikrát stačí pár facek nebo trefa vejcem.

      1. shane 19.10.2023 v 13:27

       V jakém ráji? On již byl Poslední soud?
       Jinak: Seznam světců, blahoslavených, mučedníků a andělů katolické církve obsahuje 6538 (vydán roku 2001, aktualizaci jsem nenašel) jmen.

       1. 6 500 mučedníků za 2000 let existence křesťanství. To aokrát potvrzuje, co jsem říkal. Kdyby to bylo jak si představuje Forge, tak by těch mučedníků musely bejt miliony.

        1. Ono tých 6500 je celkovo svätých a blahoslavených, nie všetci sú zároveň mučeníci.

         Ale každopádne treba rozlišovať medzi oficiálne uznanými mučeníkmi a ostatnými, ktorí za takých vyhlásení neboli. Milióny ich celkovo iste budú, ale je istý predpoklad, že do neba by sa ich zmestilo mnohorádovo viac…

         1. grg 19.10.2023 v 19:52

          Ono tých 6500 je súčet svätých, blahoslavených, mučeníkov a anjelov.
          Pokial mŕtvy nebol oficiálne vyhláseným mučeníkom, potom ím nie je.
          Do neba sa zmestia všetci, lebo duša nemá fyzický rozmer a telá by sa v nebi neudržali.

          Technická poznámka: svätí sú v nebi už teraz, nečakajú na Posledný súd, netýka sa ich zmŕtvychvstanie. Ich telá sú v podobe ostatkov roztrúsené po kostoloch celého sveta.

     2. Forge 19.10.2023 v 11:16

      Začínám v tom mít mírný zmatek: muslimové a křesťané mají společný ráj, nebo mají každý svůj?

      Technický dotaz: Koho nechala Drahomíra sv.Ludmile uškrtit?

      1. :-)Zmatek v tom je rozhodně, zvláště pro nás ateisty.
       Drahomíra poslala na Ludmilu vrahouny s příkazem, aby neprolili její krev.Aby se nestala mučednicí.Pak nastaly zázraky typu libá vůně z hrobu atd.Takže stejně později byla svatořečena.Já reagoval lehce na zábavného Nituse.Nijak to neprožívám.

       1. Drahomíra, coby pohanka, věděla hovno. Prolití krve není podmínkou pro mučednictví.

        1. shane:
         Asi si nerozumíme.Prý praktikovala pohanské rituály, ale rozhodně měla pojem.Její tchán, Bořivoj u nás zavedl křesťanství.
         Pravda je, že se jedná o dobu knížecí v Čechách a pramenů poskrovnu.Ale ve spoustě z nich je dost pomluv a zveličeností.Její syn Boleslav Ukrutný si to taky od kronikářů vyžral.Tím z mé strany končím akademickou diskuzi.To by bylo na dlouho a točení se v kruhu, stejně jako téma rozruch na Východě.

    2. Forge, ygorek: to si nerozumíte. Nitus mluvil o ideologii Hamásu a jiných džihadistů, podle které když odkráglují libovolného civilistu jako kolaterál (schovají se za něj, podříznou si rukojmí, bouchne jim u něj sklad munice), nic se neděje, protože civilista zabitý jako kolaterál džihádu jde do ráje a vlastně mu tím prokázali službu.

     Dokonce to tvrdili i té izraelské rodině, co jim podřízli sestru, takže to očividně platí i na izraelské civilisty zavražděné jako kolaterál džihádu.

     Jestli to platí i pro ateisty nevím, školení na to nemám. Zkuste se zeptat v Brně, hehe :)

     1. Podle mých (pravda dost omezených) zkušeností s muslimy mohu říci, že oni něčemu jako ateismus úplně nerozumí. Myšleno na té úrovni, že příliš nechápou, že někdo takový může existovat. Chápou, že existují jinověrci, ale na bezvěrce v doslovném smyslu asi většina jejich pravidel bude prostě not applicable, respektive bude to šedá zóna, protože se s nimi jaksi nepočítá. Asi to nebude platit úplně obecně, ale v SAE někdy před 15 lety to byl řekněme standard. Že jsi křesťan pochopili na první dobrou, ale že jsi ateista, nedej bože rovnou agnostik, to pro ně bylo něco jako projev duševní choroby.

  3. jestli vám tohle z informací v článku vyplynulo, měl byste se nad sebou zamyslet

 5. HAMAS je založený, řízený a vycvičený MOSSADem.
  To dnes už ví skoro každý kdo nemá vymytý mozek. A současné události to jen potvrdily, jak Izrahell využil tuto svoji „false flag“ odnož MOSSADu k etnickému čištění Gazy od původních obyvatel.

  Oproti tomu Hizballah je řízení Íránem, a jde o autentickou muslimskou organizaci.

  Zbytek pseudo-islámských, false-flag bojůve je řízený tu CIA, tu MI6 a dalšími anglosionistickými tajnými službami.

  To abychom si udělali jasno v geopolitickém kontextu těchto událostí a komu to doopravdy prospívá.

  1. A já jsem myslel, že to všecko řídí Putin! Alespoň to tak všade píšou. Je to génius! :-D

   1. RomanL: není, Putina řídí Biden, CIA, OBSE a Francie. A právě díky tomu vypadá jako génius, ale není :-)

    1. Tak jestli ho řídí fakt Biden, tak to je pak opravdu větší génius jak Putin, protože toho dementa hraje dokonale. :-D

   2. Založený ani řízený Mossadem není, ale je pravda, že v posledních volbách v Gaze ho podpořili Izraelci, konkrétně Netanjahu, aby tak oslabili Fatáh. Na Times of Israel je o tom hezkej článek.

    https://www.timesofisrael.com/for-years-netanyahu-propped-up-hamas-now-its-blown-up-in-our-faces/amp/

  2. Cílem těchto bojůvek je zatáhnout do všech možných konfliktů Rusko (viz. Čečna). A to od Arménie až po Palestinu.
   A mezitím i Írán, se kterým mají anglosionisti taky nevyřízené účty.
   Nicméně nic z toho se v Gaze nepodařilo, k vzteku američanů i britů.

   jak vidno CIAcasík je zarytý sionista, krom toho že je zalezlý v anglosaském zadku.
   Měl se raději držet technických článků. Ty ještě ušly.

   1. kaBrnak: kde jste měli školení? Ty nesmysly nejsou z Vaší hlavy, tam je už dlouho jen to, co říkal řídící důstojník, ať je to sebevětší píčovina. Přijde mi, že tentokrát nalejvárna moc nevyšla a podobně jako Fiala, i Vaše velení má problém správně zpracovat potřebné narativy tak, aby byly dostatečně proruské, anti(americké, sionistické, anglické, prostě co zrovna letí) a dávalo to aspoň trochu smysl. Místo toho z Vás padají heslovité nesmysly bez návaznosti a působí to ještě bizarněji než obvykle. Kdyžtak řekněte, rád bych se na to přijel příště podívat, dle vývoje Vašich příspěvků bych řekl, že máte týdenní sync meetingy, kam chodí noty, takže kdybych měl o víkendu čas, trochu bych se dovzdělal.

    1. kabrnak je učebnicovej příklad snadno manipulovatelného blba a užitečného idiota, kterej kdyby žil v 30 tých letech v Německu, tak dobrovolně vleze do NSDAP. jejich specializací je ale vsázet na tu stranu, která povětšinou dostane po hubě.

  3. No co naděláš, když jsou Hamas a bojůvky takový primitivové, že sebou nechají orat, dobře jim tak. Chytřejší většinou vítězí, tak to bylo a bude.

   1. Mam obavu, aby tam nedoslo k naplneni Stalinovy teze stran kvality a kvantity. Tech Arabu je vsude okolo jak namrdanych.

 6. U sousedů je veselo.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/izrael-palestina-gaza-protest-demonstrace-berlin-nemecko-policie-synagoga-antisemitismus.A231019_085826_zahranicni_dtt
  Tak ještě přijmout pár set tisíc mladých muslimů, aby bylo za deset let ještě veseleji.

  1. Paradoxně to celkem vítám. Je šance, že tyhle akce normání lidi probudí a začnou si to nebezpečí uvědomovat. Protože pokud ne, tak to dospěje do stádia, kdy už se s tím nebude dát dělat nic.

   1. nove.kostatko: je otázkou, jestli právě tohle není cestou. Trocha konspirace: lehce fízly popostrčená demonstrace vytáhne z děr kdejakého pošuka, kterého pak během demonstrace můžou zpracovat úplně stejně, jako to dělají tady, když je něco proti Fialenkovi. Během Noci dlouhých nožů bylo zásadní, že všichni věděli, kam a za kým mají jít. Tohle tomu může taky pomoct, pokud by to chtěli teroristi hrotit. Každopádně dobře zpracovaná demonstrace může tomu „něco s tím dělat“ pomoci mnohem lépe, než zdánlivý klid a pohodička, ale s pošuky někde v pozadí, které nikdo nevidí.

     1. Latimerie podivná: to jste vydedukoval v roce 2023 z akce se škodou 800 EUR v roce 2015?

      1. Ono se snad od té doby něco změnilo? 8-o

      2. Jasně, Němci od té doby prozřeli a začali se věnovat důležitějším věcem. Jako třeba vloni zabránili státnímu převratu, bylo to jen o fous.
       https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-razie-policie-krajni-pravice-rissti-obcane.A221207_083021_zahranicni_dtt
       https://echoprime.cz/a/JnUM2/puciste-duchodci-co-by-neobsadili-ani-radnici-v-san-marinu-rika-bystron-z-afd

   2. Jedna vec je uvedomit si to a jina vec je to vyresit. Cela ta Willkommenskultur je zalozena na tom, ze to vyresit NEPUJDE.

    A vsechno tomu i nasvedcuje. Gaza je proti tomu parada, vsichni v jednom lagru. To se to pak bojuje. Ale pokud budou takhle rozestrkani po cele Evrope, co s tim nadelas? Pozvanky do Birkenau?

    1. Většina obětí NS režimu nezemřela v konzentračních táborech, ale tam venku, rukama Einsatzgruppen, Wehrmachtu, SiPo, OrPo a vůbec všeho uniformovaného, co si jen Němci dokázali vymyslet.

     Evropané byli velmi efektivní zabijáci. Geneticky to tam pořád pořád je.

     1. No nevim. Vetsina nadejne mladeze umi bojovat tak maximalne s flekama na displayi. Konkretne v Nemecku je ten vysledek povalecneho brainwashingu videt na kazdem kroku. Jeste tak patnact let a i ti, co by jeste dneska udrzeli zbran, neudrzi ani moc (moc jako moc, ne jako moc).

      1. On je zelený úděl donutí, budou se třídit obiloviny.

       1. To je mile, rikat susenym broukum ‚obiloviny’…

        1. esli vole zrno vod plev, bo brouka vod krovek, řiké si co chceš, ale neschopní ubožáci pudou z kola ven

   3. Prdlajs. Už je pozdě. :-(

  2. Je zábavné, jak se rétorika lidí mění v závislosti na tom, zda se jedná o jejich dvorek.

   1. Ano. Logicky. Když mi vyhoří dům, tak mi to bude vadit o dost víc, než když vyhoří tobě.

    1. Ale no tak, chtít po někom, aby dělal to, co by ten dotyčný sám neudělal a dělal by opak, nemá s logikou co dělat.

 7. by mě jako zajimalo kolik z těch +-300 pitomů hele co v prahé vyšli na podporu hamásu dělat brajgl do ulic todle zná a vlastně teda jako vědomě podporuje terroristický hnutí :D

  1. Tohle plati u demonstraci tak nejak vseobecne. Ti, co o tom skutecne maji paru, po ulicich nechodi.

 8. ad ručníkáři – hodnotíš sekty, analog jehovisté. Hold budeme muset ještě pár století počkat, než to náboženství dozraje podobně jako křesťanství nebo budhismus.

  ad kloboučníci – nemají standardy demokracie a vládnutí jako u nás, je to polovojenská klerikální klika, tu více, tu o chlup méně (pravice/levice). Nevidím tam cokoliv, co by bylo potřeba u nás adorovat a importovat, ti se domluví jenom pod tvrdým nátlakem patrona a hájí především svůj zájem. Drží klíč k pohybu syřanů, a to nikoliv těch symbolických 50 sirotků.

  Bylo by fajn, když by si své problémy vyřešili na svém hřišti a nevyvolali další migrační vlnu. A aby EU politici nezkoušeli politiku otevřených dveří. Někdy je efektivnější zaplatit výpalné.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017