Naděje na mír versus oficiální texty Ústav Hamásu a Principů Hizbaláhu - zpět na článek

Počet komentářů: 236

 1. Máme deset dopoledne.

  https://www.zlatyspendlik.cz/kalendar/112/spolecne-na-horu-rip.html

  Tak kolik „dvounulkářů“ vyrazilo na Říp…?

  :OD

 2. Zajímavý výtah z dokumentů obou organizací. Je pravděpodobné, že většina jejich členů i takto smýšlí. Přesto:
  1) z vlastní zkušenosti víme, že v případě politických organizací snese papír všechno. Politický program zpravidla nebývá naplněn. Tak například: co se v ČR stalo se slibem, že nedojde ke zvyšování daní a budou podporovány pracující rodiny?
  2) každá politická organizace se v průběhu času vyvíjí. Předchůdcem Hamásu byla OOP, jejíž povaha byla výrazně sekulárnější.

  Uznávám, že se s oběma organizacemi nedá v tuto chvíli rozumně jednat. To samo o sobě ale neznamená, že je správné řešení opačné. Současné bombardování postupně mění město ve špatně prostupné sutiny a v těch bude boj ještě složitější (Monte Cassino, Stalingrad). Střet v roce 2014 musel Izrael předčasně ukončit a Gazu opustit. Nyní mají obě strany daleko větší mobilizovanou sílu. No uvidíme …

  1. Jenomže to motáš dvě věci dohromady. Ten příklad z ČR je slib, co bude dělat vláda. Ale to co je v článku je jízdní řád, co si má myslet a co má dělat obyvatelstvo. neboli něco jako náš zákoník a vyhlášky dohromady.

   1. No na mě ty texty působí víc jako politický manifest, ale dobrá, třeba to blbě chápu. Pro potřeby diskuze tedy necháme přirovnání k zákonům a vyhláškám – ty jsou u nás taky docela ohýbané (silniční přestupky a osoba blízká, ústava vs Lisabonská smlouva, celá ta šaškárna ohledně vědomého porušení desítek předpisů a zákonů během covidu, …). To, že jsou obě organizace pevně odhodlané Izrael zničit nepopírám, cílem komentáře bylo upozornit, že politika není rigidní. Peníze pro chod obou organizací tečou z velké části ze zahraničí.

 3. Článek je klasický Mrcasíkovo výblitek. Jako obvykle, dívá se na situaci pouze z toho úhlu, který se mu hodí do krámu a vše ostatní vesele ignoruje. Ve skutečnosti není prakticky žádný zásadní rozdíl mezi muslimy a židy, alespoň co se vraždění nevěřících týká. Viz. jedno měsíc staré videjko z Izraele, ve kterém obyvatel Izraele vysvětluje Američanovi, že by ho měl správně zabít, protože uctívá modly. Píšou to tak v Tóře.

  Israeli says to American stopped by Israeli police: “The Godly thing to do is to kill you. That’s what the Torah says.
  https://www.youtube.com/watch?v=lq28ZFNzaWM

  Takže, i kdyby se stal zázrak a najednou by se ze všech Palestinců stali beránci, nic by se nezměnilo.

  1. Co křesťani, ti jsou cajk?

   1. Abrahamiti jsou všichni jedna pakáž, co otravuje celý svět. Že ti kristovi mameluci vyvezli bibli na Měsíc, je pohádka pro blbečky ala turínské plátno. Pokud na Měsíc, tak všichni … bez zpáteční jízdenky.
    Dovedete si představit ten rajský klid na Zemi?

    1. Co je na turínském plánu za pohádku pro blbečky? Už jste přišli na to, jak tam ta postava byla obtištěna? Virgen de Guadelupe detto.

     1. Jak tam byla obtištěna? Nejspíš malířský kumšt, to je taky slušný zázrak. To vám nestačí? Ale pokračujte, něco mi říká, že to bude luxusní zábava po křesťansku. :)

     2. Sím sím, ještě to o tý přirostlý ruce ve Španělsku.

  2. Izrael nezklamal. Kromě hamásu teď chce dávat i lekci OSN, protože neskáčou tak jak Izrael píská :-(. To je ten hlavní důvod, proč na blízkém východě nikdy nebude mír.
   https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-nastal-cas-dat-jim-lekci-izrael-uz-je-z-osn-vytoceny-40448268

   1. Kde není dohoda, tam by měl být soud. Když nemůže být soud, tak úřaduje právo silnějšího. Kde je právo silnějšího, tam je násilí. Kde je násilí, tam není spravedlnost pro všechny. Když není spravedlnost pro všechny, dohoda je výsledkem násilí. Je-li dohoda výsledkem násilí, nemůže být spravedlivá. Kde není spravedlnost, tam není spokojenost. Kde není spokojenost, tam není vůle ustoupit. Kde není vůle ustoupit, tam není dohoda. Kde není dohoda….

    1. Kde je právo silnějšího, tam nemusí být násilí. Postačí jeho hrozba :-)
     Kde je násilí, tam není spravedlnost pro všechy – to není nikde….
     Kde není spravedlnost, tam není spokojenost – záleží o čí spokojenosti se bavíme.

     1. Kde je právo silnějšího, tam nemusí být násilí, POKUD postačí jeho hrozba.
      Ostatní z toho co jsem napsal je samozřejmě čirý relativismus, který se hodí jakékoliv straně. Průnik je pouze v tom, že není dohoda (a nejspíš není ani cílem).

      1. Ano, já si jen tak rýpu.

       1. Však co byste to byl za právníka, kdybyste tak nečinil:-).

     2. Pokud je system zalozeny na pravidlech, byt ne na spravedlnosti, pak jsou spokojeni alespon ti, kteri ta pravidla prosazuji.

   2. No booze, na OSN sere kdekdo. Jedna znama zapadni federace taky vlitne kdekam bez mandatu OSN a mezinarodni soudy neuznava. Jak oni se jen… tento… nooo… mam to na jazyku… mmm… vsak ja si vzpomenu.

    1. Bundesrepublik?:D

     1. Nová Indie.

      1. Tenhle název jsem ještě neslyšel, ale sedí.

      2. „Nová Indie“
       – – –
       To musím použít…

       :ODDD

      3. Kdyz jsem kolegum v praci rekl, ze v Cesku o nich prohlasujeme, ze jsou Zapadni Turecko, ani je to neprekvapilo. Spis je prekvapilo, kolik Pakistancu jim tam ted chodi na demonstrace.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017