Na podzim zas na Letný, ale beze mně - zpět na článek

Počet komentářů: 183

 1. Ad poslední věta: dostatečně silný psychopat znamená, že zblbne ostatní, aby volili „proti jiným“ a tím zvolí jeho. Ten koncept neustálého válčení „proti někomu“ je tady odjakživa a patří k nám lidem jako dýchání. Orwell nic nevymyslel, jen popsal, co se dnes a denně děje a zasadil do příběhu. Vždyť i tady se v diskusích pořád řeší „volení proti tomu nebo tamtomu je lepší a důležitější než volení pro tohle, protože „tohle“ nemá šanci, ale tamto se nesmí stát a tak to pojďme hodit „menšímu zlu“. It’s a feature, not a bug.

  1. Zostřování třídního boje?

 2. Hezky shrnuto, pane domácí. Škoda, že tu nejde hlasovat, z koho je víc blivno.

  Pro mne to rozhodl temný elf Bretschneider, tedy Kartous. Sub specie aeternitatis, Babiše dřív či později vezme čert, ať už prohraje volby, anebo pomůže příroda, a bez něj bude ANO jako Hunové bez Attily. Zatímco těch různých „filantropů, ekologů a humanistů“ produkuje naše masové vysoké školství pořád nové zásoby.

  1. Přítomnost Kartouse na hlavní tribuně jasně říká,slovy sv. Václava Havla, že za Minářem jsou temné nitky vedoucí k multikulturnímu řediteli zeměkoule.

   1. monday:
    Tak samozřejmě, že mladého nadějného vysokointeligentního studenta s velkou chutí pracovat a lepšit budiž rádo využito.
    A mio-chvio No.1 se již rozhodl sám, kam jeho kariéra povede, jinak by nepauzoval studium.

  2. to Jihocech Honza

   Jedna moje příbuzná (ve věku 70+ !) jezdí demonstrovat na Letnou (kromě toho, že sbírala podpisy pro Drahoše. Ehm, já jsem jich zpočátku taky pár sebral, než jsem si zjistil trochu víc …). Moje snaha slušně jí naznačit, že všechno nemusí být takové, jak se zdá, se nesetkala s úspěchem. Možná by jí mohla částečně otevřít oči informace o tom, kdo je Bohumil Kartous; určitě to aspoň zkusím :-)

   Jinak musím říct, že téhle generace, tj. našich rodičů – strýčků / tetiček – tchánů – učitelů a vážených starších kolegů, je mně skutečně líto, protože jim rozličné kurvy ukradly prakticky celej život. První půlku bolševik: tehdy ale aspoň bylo zhruba jasno, kdo je svině, i když u estébáků a udavačů né hned. Ve druhém poločase to mají senioři komplikovanější. Za á), zjistit ve svém životním podzimu, že se vrátili z prdele do prdele (včetně svých děcek, do kterých vkládali naděje, že jednou to bude lepší), to musí být kurva frustrující. A proto taky za bé) věřím, že pro spoustu z nich může být těžké se v tom zorientovat. Darebáci nejsou už jenom jedni, je jich nepřeberné množství. A situace je natolik komplexní, že (ani s poradci Mádlem a Issovou, zde má být blijící smajlík) není pro ně snadné vybrat aspoň to menší zlo.

   Svět se mezitím obrátil o 180 st. (pro slušné lidi to znamená v prdel). Marxisti dnes sedí na Západě, a myšlenkově k nim patřil ostatně i ten Havel, který odsud komunisty tzv. „vyhnal“ a přivedl nás do NATO. Modré straky byly ekonomicky erudované natolik, až to tu rozkradly do mrtě. (Btw, měl jsem i prastrýce, který volil soc.-dem., páč si je pamatoval z první republiky jako slušnou stranu, sic !) A když modrooranžový oposmluvní xindl vyhnáněl estébák koblihama, leckteří z téhle generace už holt neměli na to, aby dohlédli příčin a důsledků. A což teprv dnes, když estébáka vymítají na Letné pravdoláskaři, kteří mají plnou hubu demokracie, ovšem to co tu z ní zbylo, jsou schopni prodat za Serešův groš Evropskému chalífátu. I s vlastní babičkou …

   A spaní už mají (myslím naši generační předchůdci) špatný natolik, že je nechci připravit o jeho poslední zbytky nabídkou na půjčení knížky Prolomení hradeb od Dr. Hampla …

   1. Jak se prokecl jeden perspektivní mladý svazák tuším z Člověka v plísni, tak se čeká na to až stará zkušená generace vychcípá, nebude tu moct do ničeho kecat, a pak už tu nastane ten neomarxistický ráj na zemi a mladí snadno ovladatelní idioti převezmou otěže.

    Jen nevím co s námi, s generací husákových dětí kolem Dfense. Na ty asi budou muset postavit nějaké koncentráky, nebo znovu otevřít Jáchymov. Protože tahle generace je stále vitální a systému nebezpečná.
    Pokud se nebude dokola utápět v kvílení, že nám zakazují auta.

    1. Auta a zbraně.

    2. No, vitální… když se podívám na svoji zdravotní kartu, tak z pravděpodobnosti malých čísel musím chcípnout dřív, než generace předchozí.

 3. Nezatracoval bych všech 250 tisíc účastníků demonstrace. Myslím, že je správné vyjádřit veřejně nesouhlas s vládou odporného estébáka, lháře a zloděje. Dokonce si myslím, že stejný názor mají další miliony normálních lidí.
  Problém té demonstrace je v něčem jiném. Problém je v tom, že to byl obří podvod. Pod rouškou boje za spravedlnost se z toho vyklubala hnusná havlistická agitka. Nalákali lidi na zcela legitimní témata, a nakonec tam rozbalili transparenty „pravdy a lásky“, prapory EU a na pódium natlačili všechny ty Svěráky a další havlistický odpad.
  Nikdy bych se žádné demonstrace nezúčastnil, už jen proto, že jsem líný a nedůvěřivý. Ale být tam na Letné, tak bych si připadal jako kripl, který se nechal napálit víc než všichni ti natvrdlí důchodci volící ANO.

  1. Pirath:
   Hm.
   Hele, a co si myslíš o někom, kdo vidí zvací plakát na demošku „Letnááá…“ a hned se podívá, kdo to organizuje.
   No a když zjistí, že:

   1.
   student v pauze, obory teo, socio, demo

   2.
   student teo, nejspíš homo

   3.
   student socio demo, básník (asi rádoby)

   – pak mu jasno, že nejde o figury, které by měl považovat za autoritu, protože něco mají za sebou, něco umí a budou dělat pro nás obyvatele správná rozhodnutí…???

   1. Normálně bych vám dal za pravdu, ale po přečtení tohoto článku od Šafra mám jiný názor:

    https://forum24.cz/cas-na-kritickou-reflexi-masovych-protestu-bylo-to-silne-ale-jsou-tu-i-ale/

    Jak známo, Šafr je aktivistický pravdoláskařský pisálek, který neustále velebí zkrachovalce Fialu, Němcovou, Kalouska atd. Je to de facto insider, takže kdo jiný by měl mít lepší představu o průběhu a obsahu demonstrace. A vida, ani on netušil, co se tam ve skutečnosti plánuje, i on se nechal napálit:

    „Člověku je poněkud divně, když si na demonstraci za obnovu demokratických poměrů chvílemi připadá jako na akci nějaké strany zelených a pak ho zase někdo nutí, aby se chytil jako v kostele s okolními lidmi za ruce a vnímal při minutce ticha jakousi bioenergii. Vrcholem absurdity je pak snaha vzbudit mrtvého ducha „existenciální revoluce“ Václava Havla…“

    Nelze proto nic vyčítat běžným lidem, že přišli demonstrovat za spravedlnost a přitom byli zneužiti pro propagandu velmi úzké skupiny extrémních havlistů.

    1. No a nebo prostě chlapci vyhodnotili zpětnou vazbu a soudruh Šafr dostal za úkol ovečkám postupně vysvětlovat, že příště to bude lepší. Do listopadu je dlouhá doba a do té doby nám připraví nějakou novodobou Národní frontu, do které ovečky naženou.

    2. to: Pirath

     Tak jsem si toho Šafra přečtl a ono to skutečně stojí za to. Když už i pisálkovi Šafrovi kurva dojde, že na Letný je to celý nějak šejdrem, to je co říct. Pozastavení se nad uvedenými rituály (zeleno – pseudonábožensko – ezotero …) lze komentovat jedině tak, že jde o zařazení klasických davově-manipulativních technik, které organizátorům někdo nejspíš poradil.

     Za největší perly v článku považuji ty pasáže, které si dovolím níže citovat. Myslím, že vypovídají samy o sobě, ale také pěkně demonstrují Šafrovu vnitřní nekonzistenci: na začátku je článek ještě bojovný, ke konci už mu opadá erekce …

     „… silná voličská podpora Andreje Babiše neznamená ani náhodou většinu společnosti… “ Komentář: Tento postoj k výsledkům voleb je tou nejčistší ukázkou, jak Chvilkoví demokraté vnímají demokracii. Už se asi opakuji: sluníčka jsou nejsluníčkovatější, když proserou volby.

     “ .. k Babišově porážce dříve nebo později povedou … Mimo jiné právě proto, že se demokratická část veřejnosti umí zorganizovat a má disciplínu. Tím nabírá morální převahu.“ Komentář: Sic ! … zdravé sebevědomí, soudruhu ! …

     naproti tomu

     „To má už zase Charta 77 monopol na demokracii? … tomuto spolku hrozí, že se zamiluje do své moci vybírat řečníky k mikrofónu, což je začátek konce. To se stalo již první generaci „Pravdy a lásky“ v Občanském fóru v letech 1989 až .. „ Komentář: až překvapivá míra sebereflexe ! (I když, pisálek Šafr není klasický charto77-havlovec, on je spíš ve službách politického kartelu Fiala-Kalousek, jak správně píšete. A neohavlisti si z klasického havlismu vybírají jen to, co se jim aktuálně hodí do krámu.)

     ———————–

     Vše až dosud citované by bylo pouze úsměvnou domácí ostudou.
     Bohužel, sranda končí, uvědomíme-li si mezinárodní souvislosti, tj. přesah cizích zájmů do naší země. Komentář Němců (jemuž autor je v článku tak pěkně přizvukuje, ovšem komunisti v socialistické ČsT by nazvali „vměšováním do vnitřních záležitostí“ a měli by kurva bohužel pravdu) celkem jasně ukazuje na zájmy v pozadí celé letenské maškarády:

     „Proto komentář asi nejvlivnějších německých novin Franfurter Allgemeine Zeitung zhodnotil Babišovu situaci jasným úsudkem: Politik s takovou zátěží nemůže v Evropě stát v čele státu. Masové demonstrace vracejí tudíž Čechům důstojnost před světem.“ Komentář: Roma locuta, causa finita. Ty dějiny už fakt ničím novým nepřekvapí.

     To si pak člověk vzpomene na komentáře socialistické ČsT, kterýma byl krmen jako dítě školou povinné a dostaví se pocit děsivého déja-vu.
     Takže prosím, pusťte si z youtubu nějaké starší Televizní noviny ze 70-80. let (ony tam ještě jsou), a pak zkuste recipročně zaměnit následující pojmy:

     SSSR / EU
     Nejvyšší sovět / Evropský parlament
     Politbyro / Evropská komise
     Generální tajemník / Předseda Evropské komise
     blaho pracujícího lidu / blaho každého neziskovkáře za práva menšin
     cenzor / bojovník proti dezinformacím

     Taky nevidíte po symetrické záměně žádný rozdíl, jako já ? … By jeden blil.

     1. o te demonstraci psal i Spiegel ktery ma take znacny vliv … holt Nemci se snazi zasahovat do nasich vnitrnich zalezitosti … nedivil bych se kdyby treba cast penez na likvidaci Babise jakymikoliv prostredky sla odtud

     2. Po listopadu se hořce říkalo, že socialismus byla drahá a náročná cesta od kapitalismu. No a teď se to překlopilo na to, že porevoluční kapitalismus byla drahá cesta od socialismu k socialismu.

    3. Ohledně té Letné bych měl pár důležitých otázek:
     1. Kdo objednal a zaplatil kombinaci systémů Meyersound a JBL o celkovém výkonu 48.000W, LED, video, šest kamerových řetězců a navazující přenosy?
     2. Kdo objednal a zaplatil posílení autobusových spojů, nebo vypravil speciální spoje až na Letnou?
     3. Kdo objednal a zaplatil přídání vagónů do železničních spojů a vypravil speciální vlaky?
     4. Kdo objednal a zaplatil posílení a změnu frekvencí pražského metra?
     5. Kdo objednal a zajistil nad Letnou bezletovou zónu i pro kamerové drony? Aby nešlo koukat do zákulisí?
     6. Kdo objednal a zaplatil následný úklid takové plochy?

     To by možná pro začátek stačilo. K bodu 1 – až se insider vrátí z Varů a vystřízliví, budu pro Vás mít zcela přesné informace, včetně celkové ceny za pronájem a instalaci.
     Je také dobře vědět, že Meyersound patří k nejdražším, ale také nejlepším line array systémům a mohou si jej dovolit jen ti nejlepší.

     1. Je zajímavé, že ačkoliv otázky ohledně financování už byly na webu zopakovány několikrát – viz transparentní účet u FIO (https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=20201117), neustále se objevuje někdo, kdo do diskuze postuje otázky typu – „kdo to zaplatil?“. A je docela zajímavé, že má někdo přesný přehled o použitých systémech a výkonu. To asi nebude jen „běžný“ příznivec babiše, že?

     2. Vážený pane, otázky ohledně financování nebyly zodpovězeny ani náhodou. Že někde někdo vystrčí „transparentní účet“, na kterém je fakticky pár drobných ve srovnání s tím, co celá ta šaráda včetně Staromáků a Václaváků musela stát, tak to v lidech jako já /sub-insiderech, no tfuj/ logicky musí vyvolat ne šest, ale mnohem víc otázek. Máte třeba ponětí, kolik ten kompletní decentrál a vše okolo sežere? Kdo zajistil takový hodinový příkon a platil ho?
      Pokud si Meyera objedná agentura Karla Gotta /který jej skutečně často používal/, tak podle loga sponzora, visícího nad jevištěm vím, kdo jej platil. Tady není ale vidět vůbec nic a pokud ano, tak prosím o upřesnění, který řádky na tom „transparentním účtu“ to přesně jsou. Měl by to být název celkem známé rentálky, která Meyer i JBL pronajímá. Ujišťuju Vás, že je v republice jen jedna – dohledáte mi prosím platební příkaz jejím směrem a příslušnou částku? Pokud to nepůjde, tak si budu i nadále myslet, že onen „transparentní účet“ je pouze kouřovou clonou pro většinu lidí, co nemají ani šajnu o tom, co a kolik z tohoto ranku stojí.
      Ještě prosím o vysvětlení, jak přesně z mých, zatím jen šesti otázek vyplývá, že jsem Burešův volič?

      1. Zajímavé. Opravdu zajímavé. Tohle je excellentní práce, za tohle by se nemusel stydět ani sám Marek. Příspěvek, který absolutně nic neřekne, ale přitom „hodně naznačuje“. Všimněte si prosím, že nikdy nenapíše tohle stálo XYZ protože, na účtu je/bylo takže… Samé náznaky. A otázky. A´t co nejvíce odvedeme pozornost od AB, budeme se ptát na co nejvíce otázek. Kdo zajistil ToiToiky? Kdo postavil pódium? Dpohledáte mi jména lešenářů, kteří se nato podíleli? Ale každopádně tleskám. Takováhle práce se jen tak nevidí…

       1. Vono by stačilo kdybys aspoň ukázal na (jakekoli) odchozí příkaz v hodnotě od půl míče nahoru, aby to vypadalo, že z toho účtu vůbec vodešly NĚKAM NĚJAKÝ PRACHY.

        Zatím seš jenom za blbečka.

        1. Zobrazení pohybů na transparentním účtu MCH u Fio banky stojí při delším rozpětí než týden za exkrement. Při delším časovém úseku toho spousta zmizí. Je toho tam prostě moc. (Anebo to tajej, že jo.) Záloha za Letnou (s popisem technické zajištění) – 500K – je tam k datu 22.6.2019.
         Pořád ale čistší, než Zemanova nekampaň.

        2. Půl mega jako záloha může pro spoustu lidí vypadat jako ohromující částka. Já se tomu ale musím smát a zároveň je mi líto lidí, co na to skočí. Nezazlívám jim to, neorientují se v tom a proto se vždy musí najít nějaký rejpal, co jim vidí do karet a vynese to na světlo. Proto to tady všechno a na 3. straně píšu. Půl mega sice může být záloha, ale maximálně tak 30-35% s ohledem na to, co tam bylo použito.

         1. Odhad na Letnou prezentovali před akcí na milion a půl. S tím, že všechno mají se slevou, tedy v podstatě za náklady. Ono to s těmi 30-35% moc v rozporu není. Na rozdíl od stamilionů, které tu taky v diskuzi létají, to řádově docela sedí.
          Uvidíme, jak bude vypadat konečný účet. Já to vidím, tak, že to nakonec skončí na dohadování o reálné slevě.

         2. Takže doplatek za LED uvádí 327K. (5x 5x3m, 2x 8×4,5m), ozvučení 120K, zapůjčená technika (motory, kabely já nevím co) 104K, reklama na FB 280K. Bez té reklamy něco přes 1M (s tou 500K zálohou).
          Když budu hledat pronájem LED, tak například tady http://www.led-media.cz/obrazovky/mobilni narazím na to, že v té nejdražší variantě – 3K za metr čtvereční – by pronájem těch LED stál cca 450K.
          (Jo, tihle nemaj v nabídce 8×4,5m, ale staví to z kabinetů, tak jsem tohle neřešil.)
          To nemluvím o tom, že taky vůbec nemuseli platit tu nejvyšší taxu. Kde jsou sakra ty miliony?

         3. Zatím se bavíme jen o Letné. Co stál poslední Václavák, dohledat dokážeš? Kolik bylo celkem Staromáků a Václaváků a kolik proteklo účtem? Mně to pořád nesedí i přes tu šílenou zpolitizovanost a i přes všelijaký „slevy“, který reálně tečou jinam, než vidíme.

          1. Tohle se hledalo dobře, protože to jsou téměř poslední položky na výpisu. Samotný transparentní účet kolabuje (nevypisuje všechno), když je rozmezí položek zadáno na delší období, než na týden. Maximální zobrazení je 365 dní, ale třeba před týdnem to při tom rozsahu ukazovalo výdaje cca 700K – nesmysl. Jediná možnost je brát to po týdnech a vypisovat si to. Je to ho tam prostě moc, někdo přes databáze by nám snad vysvětlil. A samozřejmě, snažil jsem se zjistit, jestli jdou vyfiltrovat jenom výdaje – a údajně nejdou.
           Na poslední Václavák jsem před nějakou dobou koukal, částku si v součtu nepamatuju, bylo to řádově někde nad 600K a pod 1M. Nejde prakticky zjistit celkově vybraná částka, ale v tenhle den to bude kolem 10M. Celkové výdaje budou 4-5M (jsou tam namátkově i takové položky, jako samolepky, plakáty etc. a třeba cena plakátů a podobné veteše řádově sedí) a to i výdaje z regionálních demonstrací.
           Mě samotného štve, že je takový opruz něco kloudného v tom najít, ale co nadělám.

          2. Pokud jde o to, kam tečou ty platby, to nepomůžu. Pokud vím, tak jediné, co se na transparentních účtech zobrazí i s tím, komu peníze odešly, jsou platby kartou. Obecně, na všech transparentních účtech, to není specifikum MCH. Jediné vysvětlení – citlivá informace, netýká se TÚ, tím méně majitele TÚ. To stejné je identifikace dárců. Ze jména (názvu účtu) lze usoudit, že účet existuje a založila ho fyzická osoba, případně firma. A ten, komu účet patří, poslal peníze. Ještě je poznat, jestli je to klient Fio banky, nebo jiného ústavu. :-)

          3. Ještě – pokud vím, tak Staromáky byly tuším tři, a mám dojem, že bez LEDek. Ostatní technické zajištění nevím, rozhodně to bylo komornější… Ale můžu se mýlit. Václaváky dva, počet LEDek nevím (2-3?). Na prvním Václaváku nebylo ozvučení a LED na spodní části, na druhém už tam byla LEDka navíc + ozvučení.

          4. Tak ještě, naposled. Letná, technické zajištění Live streamu + 70K.

      2. Právě proto byste mi měl co nejrychleji odpovědět na moji poslední větu.

       1. Víš, já ti vysvětlím rozdíl v diskuzi mezi normálním inteligentním člověkem a někým, kdo kope za kobliháře. I když pominu to, že normální člověk se nedostane k informacím, jaký byl výkon systémů z letný, zcela zásadní je jeden aspekt. Já a spousta dalších lidí si myslí, že finance pochází z transparentního účtu chvilek. Normální člověk by v reakci na tohle napsal: Na účtu je/bylo Xyz Kč, z mých zkušeností (pořádám koncerty pro Zxy) stojí pronájem aparatury ABC Kč, tohohle stojí tolik Kč a tohhle tolik Kč. A je tu jasný rozdíl – moje otázke je, kdo tento rozdíl zaplatil. A u takové otázky bych se s chutí zamyslel a začal si něco o tom zjišťovat.
        Ale agent kobliháře o něco takového zájem nemá, protože pravda bude zřejmě někde jinde. A proto raději pokládá nesmyslný otázky a pouze naznačuje (stálo to hroznej balík – 6 mega jsou jen drobný). Takže servisdoku, opakuju – děláš svoji práci docela dobře, ale ne vždycky to vyjde.

       2. Všechno máte úplně špatně.
        Trvám na tom, že pokud chce nějaká parta odvolat kurvu premiéra, tak by měla být aspoň symbolicky o něco menšími kurvami, nemyslíte?
        Víte, právě proto, že do toho „trochu“ vidím, nechodím si pro informace ke kováříčkům, ale rovnou ke kovářům – tak proto si dovoluju tvrdit, že onen transparentní účet je pouze idiotský krycí manévr, kouřová clona k tomu, aby nebylo vidět, kdo za tím celým cirkusem stojí a financuje jej.
        Je mi velice líto, že jste z mých předběžných informací suverénně vydedukoval mou příslušnost ke koblihářům. To je opravdu fatální chyba, srovnatelná s prokopnutím bubnu a naprosto mimo.
        Snažím se Vám naznačit pouze tolik, že mi nehrají skutečné náklady na tu akci s pohyby na onom transparentním účtu. Ten účet je transparentní asi tak, jako asfaltová lepenka.

        1. Já vím, že mám všechno špatně. Já totiž nemám noty od Marka. :-)

         Jinak k těm rádobyargumentům – viz 30.6.2019 v 11:40 body 1 a 2

        2. a ještě dodám, že je asi zbytečné dále diskutovat. Markovi nahlašte, že jste úkol splnil a mě už nemusíte znovu do diskuze vypisovat ty obecné věci.
         – 6 mega jsou drobné
         – chodíte ke kovářům
         – transparentní účet lepenka
         – skutečné náklady nehrají

         Prostě obecné řeči bez významu. Jen si dovolím upozornit, že v posledním příspěvku jste se zapomněl na něco zeptat. Třeba „kdo platil ty transparenty“. Kdo natahoval prodlužky k reproduktorům?

        3. Dobrá. Tak už jen poprosím o zkopírované řádky s odchozími platbami za služby z onoho „transparentního účtu“. Jeden pěkně pod druhým.

         1. Někdo, pro koho je 6 mega drobných a kdo chodí ke kovářům chce po mě kopírování řádek? Ta ironie z toho přímo čiší…

          1. Takže nic? Mě by to třeba také zajímalo…

          2. Trochu nechápu, proč se ti, které to zajímá, na ten výpis z transparetního účtu teda nepodívají. Taky mě to zajímalo, podíval jsem se, a našel třeba tohleto:

           22.06.2019 -500 000,00 CZK Záloha – technická realizace demonstrace na Letenské pláni 23. 6. 2019 – Milion chvilek

          3. Protože je to ve skutečnosti moc nezajímá. Co mi dalo práce, abych jednomu jinde vysvětlil, že do názvu protiúčtu fak nejde napsat, co si vzpomene, ale je tam název účtu, aby to pak odpálkoval, že je to stejně málo transparentní a chtěl by víc údajů o plátci.

    4. Pirath:
     „…
     Nelze proto nic vyčítat běžným lidem, že přišli demonstrovat za spravedlnost a přitom byli zneužiti pro propagandu velmi úzké skupiny extrémních havlistů…“

     ====

     Ale proč to ti ostatní běžní lidé neudělali stejně, jako běžný jiný člověk)…?
     Proč se nepodívali, KDO je vlastně mio-chvio…?
     Nebo jim tolik blaží, když vidí že v čele jsou „studenti“ a jdou za nimi jen proto, že cosi študují…?

    5. Šafr je psychopat, který poslal do kytek už vícero periodik, kde šéfoval a nakonec zkurvil i Reflex. Fórum 24 je jeho poslední štace.

     Pokud jde o demošky, pak mě zaujaly transparenty „RUDÁ MARIE“. Benešová je všechno jiné, jen ne rudá. Na druhé straně zrzounovi minářovic nevadila zdravice komouše Pitharta a trapné představení „není nutno“ dalšího komouše a antichartisty, národního pokladu, moudrého to nestora Svěrače.

 4. Jednou jsem se takhle oblbnout nechal. Budiž mi ne snad omluvou, ale vysvětlením, že mi bylo -náct, nebyl jsem v tom sám a bylo to profesionálně připravené. A jako odchovanec normalizace a Husákovo dítě jsem věděl kulový o politickém boji o moc… To se psal rok 1989, všichni měli plnou hubu nějakého studenta Šmída, co ho „…prej esenbáci umlátili na Národní…“ a navrch pocit, že mohou něco změnit.

  Když se později ukázalo, že student Šmíd (kterého do té doby nikdo neznal) nebyl umlácen na Národní třídě, ba že nedostal ani pořádně přes hubu, a ještě později, že to nebyl student Šmíd, ale provokatér Státní bezpečnosti Ludvík Zifčák, že se na těch změnách předem dohodli Gorbačov s Reaganem na Maltě a blbí občánci byli jako obvykle podvedeni, zařekl jsem se, že do ulic znova vyjdu teprve tehdy, až bude potřeba vzít do rukou flinty.

  K volbám chodím pravidelně a bez výjimky. Nesnáším lidi, co nejdou volit, a pak píčují u piva na „ty nahoře“. Ale s transparenty, demonstracemi a proslovy mi polibte prdel.
  Vysoká politika se nedělá na ulici. Tam se jen pořádají srazy užitečných idiotů a vymatlaní dobře placení šašci (Havel, Malý, Mádl, Svěrák a jiní) jim blijí do hlav, co se někomu v pozadí hodí do krámu.

  A propos, Svěráka jsem měl celkem rád jako umělce. Ale dělat za prachy kašpárka Kradlouskovi, to posral…

  1. +1!
   Podepisuji jako někdejší stejně užitečný idiot (dokonce ve Stávkovém výboru… brrr, fuj).

 5. Vážení protestující, na dnešní demonstraci proti stbákovi Babišovi promluví šéf všech bonzáků, cenzorů a jiného lidského odpadu pan Kartous s krycím jménem Elf. Přihlášku do klubu Elfů si prosím vyzvedněte u hlavní tribuny.Tam si také vyzvednete potvrzení, že jste mnohem chytřejší, než ti burani, co volí Babiše.

  1. Protože kvůli jejich systému fungování sociální sítě ze zásady nepoužívám, věděl jsem o Kartouzovi jen z doslechu.
   Nedalo mi to a dohledal jsem všechno, co jsem potřeboval, včetně videa z YT, diskusi s Urzou a několik dalších.
   Je to kurva chlap non plus ultra a doslova životu nebezpečnej už teďka. Co mi ale utkvělo o této kreatuře v paměti nejvíc bylo to, že bonzuje přímo příslušnému odboru fízlárny /nejen správcům sítí/ i nezletilá děcka, co mají FB, TW a INST jako zábavu.
   Nevíte prosím někdo, čím se ta ohavná, drzá a arogantní nestvůra vlastně živí a pomocí jaké oficiální činnosti platí účty?

 6. Kdysi dávno bývaly časy, kdy jsem Dfens považoval za server, kam chodí i lidi co něčemu rozumí a chtějí svůj názor napsat někam, kde nebude fungovat cenzura (v pravém slova smyslu). Aktálně mám spíš pocit, že se z těhlech stránek stalo kolbiště ublížených, kteří si zde vyřizují své účty. Cyklozmrdi vs. autozmrdi, sluníčkáři vs. „realisté“ atd.

  A posledním kamenem úrazu je babiš vs. letná. Když jsem četl nedávný článek Nenávist na letné (a pak i komentáře pod ním), myslel jsem že nevěřím svým očím. Kombinace PR z babišova týmu a chovanců bohnické léčebny vytvořila koktejl, nad kterým se normálnímu člověku musí chtít zvracet (jako vrchol lze označit komentáře někoho s nickem zrg1).

  Ale pojďme přímo k tématu. Dovolím si okomentovat některá tvrzení Dfense i argumentů z okolních článků a diskuzí.

  1) Není alternativa
  Nejčastějším argumentem bývá tvrzení, že nemáme alternativu. Protože z rukávu nikdo nevysype 3 jména svělých, núplatných politiků, má babiš právo krást jak se mu zlíbí? Opravdu může takto uvažovat někdo soudný? Necháte své dítě umírat na zápal plic, protože by za měsíc MOHLO dostat spálu? Není nejmenších pochyb, že česká politická scéna je hnůj s kandidáty hroznými a horšími. To ale přece neznamená, že někoho necháme krást.

  2) Nástupci budou horší (kalousek/havlisti/sluníčkáři)
  Českou republiku zkouší ovládnout několik oligarchů, kteří se prostřednictvím politiků a státních institucí přetahují o moc. Kellner, Bakala, Tkáč, Dospiva, Komárek… Pokud bychom chtěli být realisté, je nutné říci na rovinu, že téměř každý důležitý politik či úředník je „zaháčkovaný“. Ani jeden z oligarchů ale nemá moc absolutní a poměrně často si hází klacky pod nohy. Výjimkou začíná být AB, který se svým angažmá v politice dostal o dvě úrovně nad ostatní – díky MF má dokonalý přehled o kompletních finančních tocích v ČR a ovládá vnitro a s ním související klíčové pozice. A z mého úhlu pohledu je to špatně, protože s rostoucí mocí si bude moci dělat co chce.

  3) STB je minulost
  Česká republika je plná paradoxů. Po revoluci se zde logicky objevily silně antikomunistické nálady, které neutichají ani po 30ti letech. A pravdou je, že bychom nikdy neměli zlehčovat hlasy těch, kdo zažili hrůzy komunismu a nesvobodu. Na straně druhé je zde spousta lidí, kteří zlehčují agenty STB, tedy ty, kdo k těmto hrůzám aktvině (v první řadě) přispěli. A volit a podporovat takévého člověka, na to už musí míte skutečně dobrý žaludek a žádné morální zábrany.

  1. vnitro ovlada cssd (divim se Babisovi ze pri tech slabounkych vysledcich voleb pro cssd jim tak dulezity resort nechal)

   jasny konstruktivni program, kdo kdyz ne Babis atd.. opozicni strany se ani nesnazi budovat si stinove kabinety a lidi pro jednotlive rezorty, chvilkari totalne mlci jak si to teda predstavujou, takove “ programove prohlaseni vlady“od chvilkaru bych cekal

   dfens je mistem kde se aspon ja snazim nemlzit, vyslovne se prihlasit jake nazory zastavam, nazyvat veci pravymi jmeny, rikat neprijemnou pravdu … chvilkari mlci, pripadne mlzi …

   1. proste se odkopat, chci jmena, kam kdo na ktery resort, jasne postupy, zadne idealy ale prizemni KONKRETNI faktografii

    zatim nevylozili karty na stul a proto k nim nemam duveru, mozna maji transparetni ucet ale sami transparentni vubec nejsou, je potreba rict na plnou hubu aby tomu kazdy rozumel nejake konkretni kroky, jmena …

    1. Aha, už začínám chápat, že diskuze s kobliháři opravdu nedává smysl. Já napíšu jasnou odpověď (bod 1 a 2) a koblihář jen zopakuje svůj nesmysl.

     1. zatim jste napsal jen jasny omyl (mv)

      1. To ale přece neznamená, že někoho necháme krást.

       kua uz si jednou uvedomte ze Skupina Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru a z hlediska tržeb druhou nejvýznamnější skupinou v chemickém průmyslu – proto ma narok na cerpani znacneho mnozstvi dotaci nebot na tom je cela EU se svymi posahanymi dotacemi zalozena, to pomijim ten zkurvenej zakon o stretu zajmu sitej na miru Babisovi ktery je jednak neustavni a jednak mu Babis vyhovel jak jen nejvic mohl nevim co jineho mel udelat nez to dat do sverenskeho fondu, myslite ze nyni ma silu krome politiky jeste ridit ty stovky firem holdingu ? navic za posledni rok mu klesl cisty zisk na jednu tretinu oproti predchozimu obdobi

       A volit a podporovat takévého člověka, na to už musí míte skutečně dobrý žaludek a žádné morální zábrany.

       Babis ted pred hlasovanim o duvere vlade uvedl, ze na slovensku spatne zaloval a jak ma zalovat mu sdelil az slovensky Ustavni soud, Babis nasledne zalobu podal (jeste neni pravomocne rozhodnuto pokud vim) a je si jistej ze ocisti svoje jmeno …

       1. Myslím že ve své době měla Božena Němcová štěstí, že čelila tak malé konkurenci pohádkářů…

        1) dotace – čapí hnízdo. normánímu člověku asi není potřeba nic dalšího dodávat
        2) STB – https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/babis-zaloba-stazeni-sarkocy-novy-cas-soud-slovensko_1901171520_cen

        chytrý člověk dál nic vysvětlovat nepotřebuje. Ale chápu, že kobliháři budou necházet další a další „argumenty“ dodávané i Markovým týmem. V minulé diskuzi už se objevila i pohádka o tom, jak se Andrej obětoval, z donucení to podepsat STB a přitom zachránil kamaráda. V tom příběhu už chybí jen perníková chaloupka…

        1. ad 1) penize vraceny, skoda neni (slo to udelat tak aby vsichni jen utreli hubu)

         ad 2) ja jen uvedl co ted Babis rikal pred verejnosti a tv kamerami, uprimne (a s tim muze mit nekdo problem) pokud neudaval a neposkozoval cizi lidi, je mi dost jedno jestli byl vedenej jako spolupracovnik STB, je nejspis pravdepodobne ze kvuli PZO asi nejake zpravy nekam posilat musel, chtel bych videt jejich obsah abych si o nem mohl udelat usudek

         1. 1) takže babiš x měsíců lže a zapírá, pak někdo pošle peníze zpět a je vše napraveno? Tahle morálka je z hlediska kobliháře OK?
          2) Opět je zde mezi námi rozpor. Pro kobliháře zřejmě je OK, když jejich vůdce je členem zločinecké organizace. Jim stačí jen „doufat“ že nikoho neudával a nepoškozoval.

          Asi nemá cenu v diskuzi pokračovat. Vaše a moje morální zásady a jsou v naprostém rozporu.

          1. Na úvod: Babiše nemám rád, nevolil jsem ho a nikdy ho volit nebudu.
           K bodu 1:
           Vše totiž vypadá tak, že OLAF při prověřování této kauzy zjistil, že podobným způsobem byly vydány dotace na desítky podobných „čápích hnízd“ nejen v Česku, ale zejména v Německu a Francii. Pokud si potomek nebo manželka oligarchy rozjede pod svým jménem vlastní business a začne čerpat dotace, není to v rozporu se zákonem, jedná se o začínající firmu, malý podnik, a proto může čerpat evropské dotační tituly pro malé a střední podnikatele. A vůbec nikoho nepřekvapí, že po 5 letech, kdy běží lhůta tzv. udržitelného rozvoje zrealizovaného projektu, skončí nakonec projekt v rukách miliardáře, protože ten umí najít využití pro takové zařízení vybudované za evropské peníze.

           Na podobném systému fungují dotace např. pro různé sportovní kluby. Sportovní klub chce hokejovou halu, ale sponzor do její výstavby nechce dávat své soukromé peníze. Průmyslový kolos jako Siemens nemůže požádat o dotace EU, takže se dohodne s městským zastupitelstvem. To zažádá o dotaci v rámci rozvoje sportu, mládeže a tělovýchovy, spoluzafinancuje halu a po dobu pěti let ji udržuje. Sponzor ve skutečnosti zajišťuje její provoz a po 5 letech město halu převede na soukromý průmyslový kolos, protože náklady na provoz haly zatěžují město. Kontrolní protikorupční agentura OLAF v dokumentu k Čapímu hnízdu pravděpodobně odhalila, jak tímto způsobem funguje v Evropské unii dotování staveb, které nakonec končí v rukách velkých průmyslových podniků a nikoliv v rukách malých a středních podnikatelů. Jedná se o systémový problém evropských dotací, a proto OLAF nechce do kauzy nijak vrtat, protože by to vrhlo světlo právě na německé a francouzské dotační tituly pro malé a střední podnikatele, ale také pro města. Největším problémem s dotacemi je právě ta následná udržitelnost.
           ——————–
           K bodu 2:
           To, že byl pravděpodobně TS u StB (TS – tajný sopolupracovník), bych mu vůbec nevyčítal. Každý kdo pracoval v PZO (pro mladíky – Podnik zahraničního obchodu), byl v evidenci StB. Ne každý jako TS, nebo D (důvěrník), ale v evideci byl. Navíc se pravděpodobně jednalo o I. správu MV (rozvědka) protože nevidím důvod, proč by ho zlanařila kontrarozvědka (II. správa MV), když šlo o jeho působení v zahraničí. Každý občan, kdo vycestoval služebně na západ, před výjezdem absolvoval „pohovor s pracovníkem ZÚ“, zpravidla za účasti příslušného pracovníka StB, který ten podnik měl na starosti. No a ten o tom pohovoru musel udělat služební záznam a založit do evidence. Vy si myslíte, že třeba takový Klaus při jeho studijních cestách do USA a Itálie, se tomu vyhnul? Mnoho lidi by se asi divilo, kdo všechno ze všech našich dosavadních vlád, by zasloužil poznámku „agent StB“. Obecně se ví, že celá slavná Charta 77, byla doslova prošpikována agenty StB. Proto ji také nijak zvlášť nelikvidovali. Sem tam něhoho na pár týdnů zavřeli a to bylo vše. Uvědomte si, že StB měla u nás takovou moc, že kdyby ji chtěli vážně zlikvidovat, tak by během pár týdnů o nějaké Chartě nikdo nic nevěděl. Naopak oni ji prošpikovali svou agenturou a věděli tak o všem, ne jen co si kdo povídal, ale pomalu i tom, co si kdo myslel. V roce 1990, vydal tehdejší první ministr vnitra Sacher „Pokyn FMV k vyjmutí spisů z evidence StB“ u: prezidenta, všech členů vlády, všech poslanců atd., atd. Můžete se podívat kliknutím na https://www.topcz.net/images/archiv.jpg . Kde jsou ty svazky dnes ví jen pánbůh a svatý Václav. Já jen doufám, že je včas skartovali, protože jinak by to byla Pandořina skříňka a kdo ji má byl by v ČR a SK druhým pánem Bohem. Holt všichni mají proti Babišovi výhodu, že jeho spis skartován nebyl, takže mu dnes může každý veřejně jeho Stbáctví omlátit o hlavu. Opakuji znovu, nemám ho v lásce, nevolil jsem ani ANO ani jeho, ale musím uznat, že je to chytrý chlap, který ví co chce a ví jak to realizovat, na rozdíl od většiny mnoha dalších politiků.

          2. To, že byl pravděpodobně TS u StB (TS – tajný sopolupracovník), bych mu vůbec nevyčítal.
           Kdyby se za danou spolupráci omluvil, tak by to situaci dost pomohlo, ale problém je spíše v tom lhaní….

          3. Když on už tak lže, že tomu sám věří.

          4. Ono těch čapích hnízd je plno i jinde (např. tady kousek od nás http://www.ranc-orlice.cz/ )
           Jenom Bába je moc nahoře, kde hodně fouká, takže se to propírá :-)

      2. Trevore neočistí. „Bureš“ prochází tolika jinými dalšími svazky okolo PZO Petrimex, že je na čtyři devítky vyloučeno, aby to nebyl on. Jak to je přesně s tím „uceleným řetězcem nepřímých důkazů“, podle kterých místní bolševická sebranka soudila a soudí??

  2. Breta: DFENS je hlavně server, kde se dá jako na jenom z mala otevřeně diskutovat o všem (alespoň prozatím). Semtam se objeví exot, ale ale od toho snad máme každý svůj rozum abychom posoudili, co dává smysl a co ne. Přinejhorším ignore.

   Pokud jste tu diskusi četl pořádně, tak naprostá většina Babiše nevolila a nemá ráda. Jenže z téhle kauzy se čím dál víc stává bojiště kulturní války (jako z prezidentských voleb). Když nám tohle bojiště vnutili, OK, rukavice zvednuta. Babiše vyřídí jedny volby, zatímco kulturní revoluce a dlouhý pochod institucemi je záležitost mnohem horší, zákeřnější a dlouhodobější.

   1. Jihocech Honza:
    „… máme každý svůj rozum abychom posoudili, co dává smysl a co ne. Přinejhorším ignore….“
    ============

    Výborně!
    Takže typický tunajší debatér posoudí (šag chytrý dost, bo volí správně), co smysl nedalo (bez ohledu na skutečnost, ta zrovna nechutná) a pic – ignoré.
    No a pak se diví jak divínek, že je to všechno kapku jinak.
    Tak drobet zakormidluje, a následně zopakuje předchozí chybu.
    Není-liž…?

    :O)

    (… naštěstí je tu i několik prokuků, ale fakt dost málo…)

   2. to: Jihocech Honza, potažmo Breta

    Honzo, že se s tím trollem (Bertou) vůbec bavíte.
    Ono, dostat tolik demagogie do pár vět, jako se povedlo Bretovi úvodním příspěvkem, to se hned tak nevidí, jak se odkopal hned na začátek.
    Jen namátkou: (kursiva cituje Bretu)

    … mám … pocit, že se z těhlech stránek stalo kolbiště ublížených, kteří si zde vyřizují své účty. Cyklozmrdi vs. autozmrdi, sluníčkáři vs. „realisté“ atd. Ano, milý Breto, užitím osobních invektiv tam, kde dojdou argumenty, sdělujete o sobě více, než asi sám chcete. Někdo by možná hovořil o občanech znepokojených extrémním stupněm dlouhodobého porušování společenské smlouvy, jiný je nazývá ublíženci. (Vsuvka: Dovolím si vám připomenout, že poslední prezidentské volby, podle názoru mnohých, rozhodli fanatičtí příznivci Jiřího Drahoše. Tak dlouho nadávali názorovým oponentům do blbců, frustrátů a vidláků, až se jich dost zvedlo ze židle a šli to hodit druhé straně. Někteří jsou, nicméně, nepoučitelní.) Po kombinaci kombinace PR z babišova týmu a chovanců bohnické léčebny vytvořila koktejl, nad kterým se normálnímu člověku musí chtít zvracet (jako vrchol lze označit komentáře někoho s nickem zrg1). už je, milý Breto, celkem jasné, že nedokážete více, než argumenty nahrazovat urážkami.

    Což se hned dále ukazuje, když ve své demagogii použijete více logických klamů, než je odstavců: falešné dilema, vícenásobné podsunutí argumentu atd.
    Nevzpomínám si, že by někdo řekl, že není alternativa. Je zde několik pravicových stran, které bych se nestyděl volit, avšak nemohu za to, že zájem voličů o ně je minimální, takže zřejmě nepřekonají kvórum. Není to problém diskutujících na D-F, že není koho volit. Tohle je prostě postdemokracie, do těchletěch sraček společnost dospěla (nikoli ovšem přispěním čtenářů tohodlenc weblogu…). Pokud má někdo povinnost navrhnout alternativu, chce-li odstoupení premiéra, pak je to především (aktuální) opozice, nikoli diskutující na D-F. Ovšem výskyt politiků na Letné je minimální (organizátoři je zřejmě i programově nepozvali) a tak se můžeme jen ptát, kdo z politiků je v pozadí a co sleduje.

    Nikdo zde Babiše neobhajuje, nikdo neříká, že nevadí, že je estébák nebo že krade (3x podsunutí argumentu), většina začala své příspěvky tím, že Bábu kurva nemusí. Pouze položili legitimní otázku, zda je Letná lepší. Pokud ty, kteří jednoznačně nesouhlasí s Letnou označíte za sympatizanty Babiše, jde opět o argumentaci falešným dilematem (nejsi-li s B, pak jsi jistojistě pro hnusné A. Je to celkem typické, sluníčka odmítají paradigma My vs. voni, a přitom je tak rádi často vytvářejí.) Případ s umírajícím dítětem (demagogický prvek: emoce namísto argumentů) kulhá na obě nohy. Kdybyste se nesral do věcí, jimž nerozumíte, věděl byste, že jak zápal plic, tak spála jsou bakteriální choroby, které se léčí antibiotiky, a to v těchto případech dokonce podobnými či stejnými. Souhlasím s vámi, že česká politická scéna je hnůj, nezaměňujte však příčiny a následky: na tomto hnoji Babiš vyrostl a právě kvůli tomuto hnoji se kritické množství voličů usneslo, že to hodí Babišovi. Aniž bych tupil Andrejův elektorát, nebyla to jistě dobrá volba; ovšem toto je demokracie: když vyhraje volby darebák, máme premiérem darebáka. Aby nástupci AB nebyli ještě horší, to je zcela legitimní rozvaha občana, oprávněného voliče. Volba NEjít na Letnou (a říct, proč tam nejdu), je svatým právem občana. Je to vyjádření názoru, nic víc (zda je A pravdivé je jedna otázka, zda stojí zato proti němu demonstrovat, je druhá) – ale, jak sám píšete, máte s tímto svobodně vyjádřeným názorem problém. Váš problem. (Vsuvka 2, připomeňme žáčka, kterého ve Švédsku zjebala učitelka, že nechtěl jít s třídou stávkovat za klima (s logickým zdůvodněním, že stávkou se klima nezmění), a když si matka na učitelku stěžovala, ředitel se učitelky zastal; proběhlo tiskem nedávno. Uvědomujete si, že argumentujete stejně ?

    Ad „StB je minulost“, opět z Vaší strany podsunutí argumentu, to zde nikdo netvrdil (diskutovali jsme se servisdokem poměrně podrobně včera pod druhým článkem, říkáte, že jste to četl taky). Myslím, že v roce 1989 slušní lidé nechtěli ani komunisty ani estébáky věšet na lucernách. Chtěli jen vědět, kdo to jsou a požadovat taková opatření, aby tito nemohli dále škodit. Pak přišel Václav Havel, řekl „nejsme jako oni“ a přesně kvůli tomuhle nám tady estébáci otravují život ještě po třiceti letech.

    Na něco jsem zapomněl ?

    1. někdo s tímto nickem mě označuje za trola a obviňuje z osobních invektiv. Tohle už je opravdu silná káva. Už tady chybí jen ten zrg1. To bude ten správný parťák pro diskuzi z kundohlavem. Dovolím si jen ocitovat pár jeho komentářů z předchozího článku http://dfens-cz.com/nenavist-na-letne/?show=comments a je na každém, aby si udělal obrázek o tom, zda má pravdu kundohlav, nebo já:
     – – tyhlety protibabisovske devky se nechavaji koupit hodne lacino
     – …nabozensti fanatici a nacionalne naladeni debili s rektalnim alpinismem USA, slovaci hrdi kokoti s nahym zadkem a madarofobii a rakusaci vyjebani ekoposuci.
     – a, debilni vypatlane zkurvene ZOMBIE (sorosovy devky…

     1. Tady nejsi na Klinice, tady udáváním nikoho neohromíš, vole.

     2. to: Breta

      Je úsměvné, jestliže odpovídáte mně (Kundohlavovi) citacemi jiného diskutujícího (zrg1).

      Se svým nickem tady funguji už řadu let. Před časem jsem zde spoludiskutujícím vysvětlil, jak tento nick vzniknul.

      Vám vysvětlím, proč jsem si jej dosud nezměnil a setrvávám u něj nadále: Čas ukázal, že je to spolehlivá návnada, na kterou se chytají bezmozci. Do mého nicku se vždy spolehlivě začnou trefovat lidé, kterým jejich IQ neumožňuje vymyslet lepší odpověď.

      Než vás zařadím na ignore list, přeji vám hezký den.

      1. 12:52 Jihočech Honza (Břéťovi): Semtam se (na svobodném fóru D-Fensu) objeví exot, ale ale od toho snad máme každý svůj rozum abychom posoudili, co dává smysl a co ne. Přinejhorším ignore.
       22:52 kundohlav smrduty: Šup s Břéťou do ignoru :-).

  3. Breto,
   vadí Vám STB u Babiše před třiceti lety a nevadí Vám SOUČASNÉ stbáctví soudruha Kartouse, který volá po cenzuře a omezení svobody slova.
   Soudruh Kartous se sice schovává za obraty jako omezení šíření nenávisti, lží a dezinformací, ale to jaksi vyžaduje existenci jen jedné universální pravdy a hlavně nějakého soudruha jako je pan Kartous, který bude určovat co pravda je a co pravda není.
   Je to naprosto shodný přístup, jaký k „pravdě“ měli bolševici.
   Jenže já a většina lidí na tomhle webu nepotřebuje, aby mu nějaký soudruh Kartous předžvykoval co pravda je a co pravda není.
   Je to zatraceně jednoduchý, nabídněte něco lepšího než Babiš a lidi po tom půjdou jak slepice po flusu. Řeči o tom, jak Babiš všechno ovládá si schovejte pro děti do školky. Babiš ovládá menšinu médií, žádnou extra propagandu si tam v reálu nedělá, halt nám občas něco neřekně a něco se zpožděním. A proti tomu stojí obrovská mediální síla, která vede brutálního Antibabiše od rána do večera.
   Takže v reálu tu máme
   a)Babiše
   b)SPD a Trikoloru proti kterým opět většina médií vede válku 24/7, protože říkaj, to co chtěj lidi slyšet
   c)velkou grupu dobroserů, která chce za peníze daňových nevolníků zachraňovat celý svět, nejlépe za pokřiku, naval prachy a drž hubu ty hloupý, primitivní, buranský xenofobe a ekofobe.
   d)podpětiprocentní – možná to myslej dobře, ale nemaj prachy ani styky, aby prorazily do médií
   A světe div se nenajde se dost uvědomělých voličů, který by si rádi za svý prachy nechali zničit život.

   Takže porazit Babiše, je úkol pro prvňáčky, ale nejde zároveň porazit Babiše a nabízet lidem, že jim za jejich peníze zkurvíme život.

   1. Hele, zas jako brzděte. Kartous může být jaký chce, ale „estébáctví“ je poněkud silný termín a jen tak si s ním tady žonglovat, no nevím. Kartous někomu služebně podléhá, plní rozkazy, pronásleduje určené obyvatele za využití soudní moci, ničí jim život aktivními opatřeními, bije je, úředně zastrašuje, chrání ho statut veřejného činitele? Jako jo, zamasturbujte si ekvilibristikou na téma, že upozorňovat provozovatele Facebooku na příspěvky porušující jeho pravidla je „VLASTNĚ SKORO STEJNÉ“ jako být členem vojensky organizované struktury ničící životy desetitisícům lidí, ale budete za blba.

    1. Rozdíl tu je, soudní moc pronásleduje určené obyvatele, jen je to určení definováno jinak. Ostatně hlavní výstup nedávného multikulturního obohacení šestnáctileté dívky byl ten, že máme držet hubu, bo Hamáček a jeho boys dávají pozor, aby nám občané místo socialismu nepomlouvali multikulturní obohacovače.
     Takže z palety kterou jste vyjmenoval, chybí jen to bití a to pouze z důvodu, že socialismus, ej čo to tárám pokročilá multikulturní společnost není ještě zcela vybudována.
     samozřejmě, tam kde jsou pokročilejší, používají obvyklou paletu nástrojů pro šikanování nepohodlných. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-skoly-deti-strany-afd-diskriminace.A190402_170227_zahranicni_luka

    2. Co není, může být. Podívejte se na Německo, jaké potíže mají členové AfD, legálně působící parlamentní strany. Tady je to jen v začátku, hezký pojem je tuším „vyakčnění“.

    3. @podotek
     Viz níže se činí ta partička z Blistů do které ten Váš horlivý elf patří. A je mi jedno jestli ho udal samotný Čulík nebo to sepisoval s kolegou Kartousem. Takže doktor mimo službu, dlouhé vyšetřování na základě udání z klubu okolo toho vašeho bonzáka. Ty desetitisíce zničených životů neničil jeden člověk. Aby jich bylo desetitisíce, muselo těch bonzáků být dostatečně. Ty životy ničili stejní bonzáci jako je Kartous s Čulíkem z Britských listů. Jen zatím nemají dostatečnou moc, aby těch životů mohli zničit víc a aby obsadili všechny pozice tak, aby již k očišťování jimi likvidovaných lidí nemohlo dojít. To prase, co se snažilo zničit doktora Rogozova, bylo větší prase, než stbáci. Ti to dělali za prachy. Prasata, která likvidují existence z horlivosti a přesvědčení, jsou mnohem horší a nebezpečnější.
     Citace:
     Poté, co na mě jistý pan Čulík a jistá paní Pekárková napsali sérii udání, ve kterých mě obvinili z rasismu, se navíc spustila celá lavina dalších událostí. Byl jsem postaven mimo službu, čekal mě stav vynucené odborné izolace a musel jsem se podrobit dlouhému vyšetřování. Byla to zkušenost temná, kafkovská, absurdní, existenciální.

     Po mnoha měsících nakonec Britská lékařská komora případ uzavřela s tím, že jsem neporušil žádný zákon ani žádný lékařský stavovský princip a vyšetřování ukončila v můj prospěch. Bylo to období, které bych opravdu nikomu nepřál zažít a o kterém na tomto místě zatím více mluvit nebudu.

     1. Můj horlivý elf? Proč je můj? Vůbec nevíte, o čem v případě StB mluvíte, a čím déle tak činíte, tím více je to jasné.

      1. @podotek
       Jen prázdná slova. Snažila se ta partička od Čulíka zničit profesní život lékaře, který nespáchal žádný trestný čin? Snažila. Proč se jí to nepovedlo? Protože zatím nemají moc. Kdyby měli, ničili by lidské existence na běžícím páse.
       Rozdíl proti ničení profesní existence dříve,je víceméně pouze ten, že produkt zničení ze Stb se přesunul někam do kotelny, dnes se zničená existence s hypotékou na krku může přesunout tak do parku na lavičku.
       Odmítám rozlišovat kriply vyhazující lidi z práce jen proto, že Vám ten bolševickej důvod vyhazování z práce přijde méně odporný, než důvody těch Pavlíků Morozovů od Elfů.
       Pokud do toho chcete tahat násilí, které ani za bolševiků nebylo zákonné, tak se podívejte na tu SA anarchistickou úderku, kterou ti dobroseři disponují třeba v Německu.

     2. Epický výstup pana Elfa je zde
      https://www.youtube.com/watch?v=pgiImW1WFm0
      Zařadil bych si ho jako mladého svazáka, který fakt bojuje za svou představu demokracie a lepšího světa. Něco jako komunisti, co vstoupili ve třicátých letech do strany, aby se bili za práva chudých a v padesátých pak viseli, když splnili svou roli a ujali se toho schopnější soudruzi.
      Navíc v jeho světě není dotace nebo neziskovka sprosté slovo, ale součást a způsob života.

     3. Dožiju se ještě toho, že na tyhle lidi se bude střílet jako na škodnou. Jen co přijde hospodářský sešup dolů a na pičoviny nebudou peníze. Oni sice jsou schopni a ochotni bonzovat a ničit lidi i zadarmo, je to jejich svaté přesvědčení, ale už je nebude chránit zeď dotací a soudní moc státu. Ten moment, kdy se tak stane, je třeba dobře vystihnout a zavčas je zlikvidovat. Zdarma a za ideje makající Ideopolicie tu zatím nemá jak oporu v zákonech, tak i v povědomí lidí. Jakmile se rozstřelí sítěmi, že ten a ten zlikvidoval tu a tu známou osobnost, anebo jí přivodil existenční problémy, tak v tom momentu to bude smrt takových všelijakých Kartousů.
      Chvilkaři jím pěkně prokopli buben – těžko říct, jestli to tomu čtvrtmilionu lidí vůbec došlo, kdo k nim mluví. A jestli jo, tak proč ho nevypískali, jako by vypískali Bureše, kdyby tam přišel.

      1. servisdok: ale no tak, nestřílelo se na mnohem horší svině v ’89, proč myslíte, že se bude střílet na Kartouse a podobné? Ano, je to zrůda, ale to je málo. Takový jako on navíc bude mezi prvními, kdo bude užitečný nové gardě. Každá vláda potřebuje podobný lidský odpad a v nějakém uličním výboru nebo lidové milici (nebo spíš e-milici, to zas ne, že by ten soudruh byl schopen dělat něco fyzicky) se místo najde. Případně bude „e-odstřelen“ pro výstrahu, pokud začne lézt do zadele nesprávné frakci, ale těch bude jen pár. Ostatní rychle pochopí.

       Těm lidem nedošlo nic a ani nemohlo, protože kdyby jim něco došlo, vůbec by tam nepřijeli. Některým z nich to dojde až když se loutkovodičům podaří co chtějí a dopadne to na ně samotné. Většině to nedojde nikdy, stejně jako jsem ještě neslyšel babišovce mlátit se do hlavy, že zvolili EET a že je teď spousta věcí, které nakupují, kvůli tomu dražší. Dražší věci jsou přece proto, že hajzl podnikatel si účtuje nadhodnotu a ještě pořádně neplatí daně a naopak Babiš s nima zatočí a všechno bude konečně dostupné i pro „poctivého člověka“.

      2. Máte prosím někdo ponětí, čím se takoví Kartousové doopravdy živí? Čím jsou „v civilu“ a pomocí čeho platí účty?
       Jinak jsem našel úchvatný komentář, je sice dlouhý, ale stojí za to jej číst.
       https://echo24.cz/a/S6d9w/na-namestich-i-ve-snemovne-se-hlavni-veci-zamlcuji?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 7. Já bych neřekl že ta lůza nemá politické zastoupení. Ty dvě strany co to organizují – CIA + NSA mají zatraceně silný politický mandát. O čemž se přesvědčila nejen řada zemí latinské ameriky, ale i z arabského světa.

  Když si uvědomím jakou vládu odborníků, ekologů a filantropů mají na současné Ukrajině, tak mě docela jímá děs, že by něco podobného bylo u nás.
  Ale uklidňuje mě představa, že by to bylo spíš jak za protektorátu. Nějaké to sousedské udávání, občas by někdo dostal do držky od henlaj… pardon, pomocných sorosových oddílů. Všude by se šmelilo a keťasilo… třeba by zvítězila tato lepší varianta a ne banderovsko-ustašovský border ze kterého blili i esesáci.

  1. Ostatně, Sralbotka, Parouback, Nečas, všichni tihle dojeli na to že neleštili kliky na americké ambasádě dostatečně často a nevěnovali se tam řiťolezectví a zrazování vlastního národa dostatečně proaktivně.
   I Bureš to dost podceňuje a tak má na kahánku.

   To Kradlousek, Bartoš, Fiala a spol. mají na ambasádu vyšlapanou pěšinku ze strakovky. V ČSSD na tohle nebyly kádry, tak si tam přímo dosadili Hamáčka a toho druhého buzeranta odchovaného americkým Aspen institutem.

 8. Dovolím si poopravit volební aritmetiku: voličská základna je 7 500 000 voličů (2 500 000 obyvatel Kocourkova je nezletilá a volební právo nemá), volební účast byla 61%, z toho 30% volilo Bábu. Z toho resultuje cca 1 372 500 voličů Báby.
  Taky nesouhlasím s tím, že by tzv. „svolavatelé“ neměli politický program. Většina těch „svolavatelů“ jsou subalterní neomarxističtí sprosťáci, co chtějí bohatým (tedy těm, co pracují) brát a chudým (tedy sobě) dávat. Problém s těmi sprostými bolševickými gaunery je, že svůj politický program nemohou oznámit veřejně a tak používají newspeak.
  Například: „humanismus“ = neomarxismus, „buran, co volí babiše“ = nesouhlasící volič, kterého je třeba démonizovat, „sociální spravedlivost“ = zlodějina a přerozdělování, „nezávislá justice“ = banda úředníků, která si dělá, co chce, například trestně stíhá nepohodlné jedince, „nevládní organizace“ = lidé, co by rádi vládli ale nechtějí být zvoleni a nechtějí mít odpovědnost, „lidskost“ = virtue signalling aka morální parazitismus, „boj proti desinformaci“ = cenzura

  To je opravdu prvotřídní sprostá chamraď.

  1. Nenapadlo vás, že na letný byli lidi, kteří jen chtěli aby se babiš přestal chovat jako ve vlastním vepříně a krást? Ale chápu, že pro inteligenta jako vy je lepší označit někho o kom nic nevím za chamraď. Jak už jsem psal výše – je ironií, že lidi jako vy moralizují a nevadí jim aktivní člen zločinecké komunistické organizace. Je vidět, že u některých lidí je Morálka jen slovem na M.

   1. Lenin takovým lidem říkal užiteční idioti.

    1. výborný argument. děkuji

     1. Není zač. Já je tak vidím.
      Zbavit se Babiše? Ale ano, ve volbách, tím že nabídnu lepší alternativu, tím čemu Masaryk říkal „drobná práce“, sedět na schůzích, přesvědčovat voliče, setkávat se s protivnými a hloupými lidmi, třeba se i trochu umazat…
      ale to ne, radši si udělat mejdan s podobně smýšlejícími a obdivovat se své dobrotě, ušlechtilost a morálnosti.

      1. Aha, takže když se mi nelíbí jak někdo krade a ještě se všem směje do očí, tak mám čekat dalších X let a pak doufat, že díky nakradeným miliardám jeho profesionální PR tým nezblbne 10x víc lidí než já obejdu? A tohle radí člověk co mě označil užitečným idiotem…. ach jo

       1. Breta:
        Se mi taky nelíbí, když někdo krade. Bylo jich už hafo.
        Nikdo je nevolil, zato dost lidu volilo figury, který je kryly.
        A ještě je voliti budou.
        Šag mio-chvio taky rádi podvodníky…

        :o))

       2. Trpělivost růže přináší, Breto.

   2. To je úplně jednoduché. Pokud lidé Babiše nechtějí, tak ať ho nevolí. Pravda – neznám všechny svolavatele ale kupříkladu pan Bohumil Kartous je neomarxistický ksindl, co by tu rád diktoval jiným svoji vlastní „morálku“ – sám přitom žije převážně ze státních grantů, parazit. Pak zde máme subalterní herce, kteří si myslí, jak nejsou hustě spravedliví ale ve skutečnosti by jen chtěli žít z cizího a dostávat dotace na své jinak neprodejné výkony podprůměrné kvality. Podstatou a motorem jejich jednání je jen touha po cizích penězích.
    Hlavním zbraní těchto grázlů je „politická korektnost“, „humanismus“ (což je v podstatě jenom přijatelnější výraz pro idetitariánskou politiku a groupthink) a tzv. „morálka“, což je jen terminus technicus pro krádeže prostřednictvím státního násilí ve jménu identity politics a „virtue signalling“ čili morální parazitismus. Babiš dělá totéž, jen je sociálně úspěšnější a to tyhle nýmandy sere.

    https://www.youtube.com/watch?v=6JB0hNxuq9M

    Chamraď jako soudruh Kartous, který hřímá z tribun, žije a vydělává stejně parazitně jako Babiš jenom v menší míře odpovídající jeho schopnostem a ještě je natolik nadutý a hloupý, že si myslí, že to lidé nevidí. Za dobu, co Kartous působí ve školství, se kvalita významně snížila, žáci jsou hloupější, kdežto Babiš aspoň upeče slušné koblihy. A pozor, nikdo z hardcore tohoto webu (jakože já se do něj ani nepočítám) nemůže být obviňován, že podporuje Bábu.
    Jen se tady pravdivě konstatuje, že Bába vyhrál volby a tak má právo vést tuto zemi – i když je estébák a zloděj. Jeho volebními preferencemi hýkání užitečných idiotů na Letné jakkoli nehnuly, protože normální lidé vědí, že chamraď jako Kartous jsou v podstatě stejní, ne-li horší ksindl než Babiš. Ať si Kartous založí vlastní stranu nebo ať vstoupí do ČSSD – koneckonců tato strana má problémy a zakrátko bude vymazána z politické mapy – a pokusí se po boku stejného idiota, kterým je mladý Dienstbier dělat politiku přitažlivou pro masy.
    Jenže to je na nemakačenka s hypertrofickým egem jako je Kartous moc práce.

  2. Challenger: dovolím si poopravit ty odhady, protože jsem je zrovna pod minulý článek hledal přesně: voličů je 8.3M a Babiš tedy dostal 1.5M hlasů (bylo to téměř přesně, něco jako 1500083 nebo tak nějak).

   S příspěvkem souhlas – svolavatelé plán mají, ale nikomu ho neříkají. Užiteční idioti by nemuseli jezdit v takových kvantech. Užitečný idiot, který netuší, která bije se pozná podle toho, že mu jde o to, „aby tam nebyl Babiš“. Takový nemá páru o tom, co by tam být mělo a nijak to neřeší, cele zaujat bojem „proti“. Až uvidí, co pomohl dosadit, bude pozdě.

   Takový idiot jako je zde přítomný Breta, který si myslel, že na D-F jsou samí hlupáci a je překvapen, že jeho dětsky naivní postoj tady nikdo nesdílí. Jednou si na tuhle diskusi vzpomene a třeba mu i dojde, jak hloupě a naivně se tehdy choval. Holt některé zkušenosti jsou nepřenosné a je potřeba si je zažít – škoda, že nám, kteří už bysme je zažívat nepotřebovali je tihle Bretove nutí.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017