Nenávist na Letné - zpět na článek

komentářů 539

 1. Porovnávat odvahu/neodvahu mi přijde nekorektní. Jakkoliv je to tvrzení pravdivé, jeho relevance není argumentem. Nebo je potřeba jej chápat tak, že máme-li aktuální verzi demokracie, pak se demonstrace stává zapovězeným diskuzním projevem, neboť k ní není potřebná legitimizační dávka odvahy? Tj. demonstrace je korektní pouze v diktátorských režimech?

  Dtto technické provedení – s ohledem na stávající stav věcí by tedy bylo korektní zneužít soukromý majetek těch přilehlých tlampačů?

  Argument o „výletu zadarmo“ je trochu zavádějící a směřuje k placeným účastníkům. Nejsem si jist, jestli je to vhodná rétorika, není-li podepřena dostatečně pevnými zdroji.

  Jinak ale s tím, že projevy byly často nesmyslně nálepkující a demagogické lze souhlasit, podobně jako to, že ačkoliv je podle mě naprosto korektní mít názor, který v zásadě sdílím (množství levot a problémů kolem našich stávajících představitelů je poněkud neúnosné), je tento opravdu poněkud krátkozraký. Na druhou stranu, táta mě vždycky učil, že i vědět, co nechci, je dobrý začátek. Vědět, co chci, je sice výrazně lepší, a pokud se mi něco nelíbí, tak za šéfem se chodí s problémem identifikovaným, diagnostikovaným a s řešením, nicméně pokud pokorně přijmu fakt, že to řešení sám nemám, a podle toho jednám, pak i projev nesouhlasu je respektovatelný postup. Ovšem tady zase trochu pokulává cena/výkon, nicméně mnoho jiných (bezpečně fungujících) nástrojů zatím nemáme, tak bych to i zkusil s takovouto trochu „overkill“ taktikou.

  1. Pravda, akorát to nemění nic na tom, že demonstranti nevidí dál než k demisi. Jejich cílem je demise Babiše a vlády, ale pak už nic. Jestli mají nějaké další cíle organizátoři toho všeho, tak je neprezentují veřejně, což by mělo každému rozblikat varovné světýlko.

   1. Ono ani nic vic neni v moci demonstrantu. Bud povladne ANO bez Babise nebo budou predcasne volby.
    Tady jde hlavne o to, vzeprit se ty stary Zemanovsko-Klausovsky papalassky predstave, ze obcan ma akorat jednou za 4 roky hodit listek do urny a jinak drzet hubu a krok a nechat ty nahore v klidu a bez omezeni delat si co chtej.

    1. Přímou demokracii a odvolatelnost politiků prosazuje SPD :-)

     1. To samozřejmě SPD nemyslí vážně a v případě svého značného volebního úspěchu to následně nikdy prosazovat nebude.

   2. Tohle je debilní argument, kterým argumentuje alibisticky ČSSD, aby nějak zdůvodnila podporu vládě a Zeman, aby ospravedlnil vydržování Bureše za jakýchkoliv okolností.

    Politika není plánována. Mění se z hodiny na hodinu. Dokonce i vyjednávání o vládě po volbách, kdy jsou celkem jasně stanovené podmínky tím, jak rozdali karty voliči trvá běžně týdny a měsíce.

    Chtít po demonstrantech či opozici, aby měli předem připravený plán a podmiňovat jím odstoupení stávající vlády je hovadina.

    Víte o nějakém převratu či pádu vlády kdekoliv jinde, kde by byl nejdřív připraven nový plán (kdo bude premiér, ministři, koaliční smlouva atd.)?

    Kdyby Bureš padl, tak by se prostě všichni snažili sestavit koalici a vládu jinou, nebo by došlo k předčasným volbám. Tohle se prostě předem neplánuje a nefunguje to tak NIKDY a NIKDE.

    1. Díky, ale volit stranu, která svoji politiku mění z hodiny na hodinu, ba která ani nemá plán, jak by ta „politika“ vůbec měla vypadat, opravdu volit nehodlám. Vy klidně můžete, jenom se pak ale moc nedivte výsledku. :-D

   3. Já si to dovolím to trochu rozebrat, abych mohl správně reagovat:
    – pokud organizátoři mají další cíle, které neprezentují veřejně, pak ano, Vaše věta platí, osobně pak zahajuji své vlastní paranoidní tažení s otázkou „kdo to platí (a proč)?“

    – nicméně to, že je veřejně neprezentují, může znamenat, že organizátoři další cíle nemají, což se slučuje s variantou „demonstranti nevidí dál, než k demisi“ – a zde bych si dovolil aplikovat mnou výše uvedené „tak alespoň vědí, co nechtějí“ … a to mi přijde korektní, legitimní a rozumné (hele, zkuste to prosím jinak, ale takhle už ne, takhle se mi to nelíbí). A pak můj názor na tom, že demonstranti nevidí dál než k demisi, něco mění – snažím se aplikovat myšlenku, že říct si (jenom) co nechci je také možné. Je zcela legitmní říct, aby mi do toho, co mě bolí, nikdo neřezal skalpelem, protože mě to bolí pak ještě víc a nejsem kvůli tomu názoru povinen vymyslet medicínu (či jiný medicínský postup) a nejsem ani povinen se řídit – jakkoliv rozumnou – myšlenkou na to, že když vydržím to řezání, tak to potom třeba nebude bolet vůbec.

    – no a konečně demonstranti (někdo z nich) může vidět dál než za demisi Babiše a vlády a to pak není o červeném světýlku, to se jen prostě ještě nevyloupnul někdo s nějakým lepším politickým programem (možná i jiným programem, to je samozřejmě také možné…). Nicméně tohle konání mu připravuje půdu, dělá platformu, dává svého druhu nějakou informaci či zpětnou vazbu. A to je také dobře.

 2. Problém není v tom, že chvilkaři nenávidí Babiše. Problém je v tom, že nenávidí mne a lidi jako já. Dočetl jsem teď knihu „Podivná smrt Evropy“ Douglase Murraye. Proti masové barevné imigraci jsou tyhle žabomyší války směšné. Za deset let si nikdo nevzpomene na Marii Benešovou, za dvacet let na Babiše. Ale jestli se u nás usídlí statisíce černochů a muslimů, to budeme vnímat na každém kroku další století. Kdyby Babiš nevybočoval ze sebevražedného evropského mainstreamu, nikdo by si na dotace nevzpomněl.
  Nevolil jsem Babiše, nepovažuji ho za dobrého politika, ani za dobrého podnikatele. Nesouhlasím prakticky s ničím, co v domácí politice udělal. Ale souhlasím s tím, co dělá v zahraniční politice. A pokud by se k moci měla dostat sebranka, která teď exhibuje v parlamnentě, to už snad radši Babiš.

   1. to Jihocech Honza
    Omlouvám se, stejný článek linkuji o kus níže. Narazil jsem na něj nezávisle na vašem postu,a považoval jej za natolik ilustrativní, že jsem ho linknul, aniž jsem si ověřil, že tak neučinil už někdo přede mnou.

    1. Maličkost, jsem rád, že čteme stejné zdroje :-)

  1. No vidis jak to Andymu hezky funguje. Neco jinyho doma keca, něco jinyho v Bruselu dela a eubijci maj hnedle dojem, jakej neni Baba eurodisident. Hotovej Orban (coz celkem sedi, Orban taky tajne prijal 1300 uprchlivaku). Babis a ANO jslu v zahranicni euro politice zcela mainstreamovy strany, akorat ma Andy trochu hrabivy tendence.
   Ostatne, Babis sem ty migranty vali ve velkym, aby mu mel kdo v Agrofertu za levno makat.

   1. Ale ty nechápeš, že špatný jsou jen černoši a muslimové! Ostatní imigranti jsou cajk. Sice jich jsou tady už teď stovky tisíc (kdežto muslimů a černochů jen jednotky tisíc) a velkou měrou se podílejí na kriminalitě, ale jsou v pohodě, protože jsou BÍLÍ.

    1. A vietnamci, vietnamci jsou taky cajk. Prizpusobujou se a makaj. Cert vem ze ovladli drogovou scenu a kupujou kradeny zbozi ve velkym.

     1. Je strašně fajn, že se máte tak rádi, choši.
      Ale ten problém je trošku v něčem jiném, že jo.
      Zatímco „imigranti“ z UA, mongolska a kdovíodkud jsou tu na work permit, který jim někdo (kdokoliv) vyřídil, protože mají nějakou znalost/schopnost, kterou tu chceme a dá se říct, že je tady chceme. Až jim work permit vyprší, tak zase pomašíruj zpátky odkud přišli a během pobytu tady nemají na nějakou extra podporu nárok a pokud přestanou makat, tak potáhnou odkud přišli. Nikdo neříká, že s nima nejsou určitý problémy.
      Tohle by platilo i pro ty „inženýry a doktory“ ze zemí, odkud pochází ti kritizovaní uprchlíci. Koneckonců třeba syřanů je tu hromada a to desítky let, normálně sem přišli studovat, pak makat a když se osvědčili, přizpůsobili a chtěli tu zůstat a makat zůstali natrvalo. Dělají tu vysoce kvalifikované pozice (třeba doktory) a problémy s nima nejsou.
      Jenže oni to tak nechtějí, protože nemají kvalifikaci a nemají snahu se přizpůsobit, ani tendenci něco dokázat. Jejich jediná motivace jsou sociální dávky, jinak jsou nevyužitelní a neexistuje žádná statistika ani zkušenost, která by prokázala opak. A protože nemají nic, proč by je tu někdo chtěl, přicházejí ilegálos a vydávají se za uprchlíky, čímž zneužívají jak imigrační mechanismus, tak mechanismus sociální podpory, který je (byl) připraven pro úplně jiné účely. Takže zloba proti těmto druhům uprchlíků je zcela logická a správná a řeči teplých komunistů jen přilévají olej do ohně.
      Takhle je to jednoduché.

      1. Vsak ano, zloba proti privandrovalymu ksindlu je zcela v poradku. Akorat ze ja nerozlisuju cernej, zlutej a bilej ksindl a nemam nejmensi chut tolerovat bilej ksindl jenom proto, ze je bilej.

       1. Negři a muslimáci jsou problém sami o sobě. Příliš vysoké riziko problémů s druhou a třetí generací. Nebrat.
        Kriminální Východoevropany samozřejmě vyhostit.

        1. To nestačí. Je potreba omezit i migraci z vychodu a slapnout na krk Congum. V celkovym souctu jsou pro nas bily a zluty privandrovalci mnohem nebezpecnejsi. Gastarbeitri kurvej cenu prace a co se tyce kriminality – pred par dny jsme se po ctyrech letech od migracni krize dockali prvniho znasilneni privandrovalym cmoudem. Za tu dobu u nas gastarbeitri znasilnili stovky zenskych, spachali stovky tisic nasilnych trestnych cinu a ublizeni na zdravi, zlutaci spachali nespocetny mnozstvi drogovych a ekonomickych deliktu a vsichni jako celek sem tahaj nemoce a choroby.nedavno meli tusim v TCPA asi tricet mongolu s otevrenou tuberou. Žůžo.

         1. Jasně, nejsme ve sporu. Na druhou stranu, jestli rákosníci dodávají kvalitní fet bez sajrajtů, nemám s tím problém. Victimless crime. Nikdo nikoho nenutí to brát.

          1. To bohuzel není tak uplne pravda, dealeri se staraji i o vznik novych zakazniku, nicmene je to dost komplikovana problematika.

          2. Znáte nějaký účinný a jednoduchý a masově použitelný (a používaný) způsob, jak někoho, kdo nechce brát drogy, přinutit, aby je bral a stal se na nich závislý?

       2. Tak pak mezi námi není rozporu.
        Nicméně z předchozí komunikace jsem nabyl jiného dojmu, ale to je asi jedno.

        1. Zkuste uz pochopit, ze jsou lidi, co nerozlisujou podle toho, jestli je nekdo bilej nebo cmoud, ale jestli je dotycnej slusnej nebo ksindl.

         1. Zakopaný pes je v generalizaci. Většina lidí kolem mě je bílých a nemám s nima žádný problém, stejně tak i čongové – vidím je celý život, všude a neměl jsem s nima jediný trouble.
          Stačí však potkat pár hnědočechů, a je jedno jestli v Praze na Žižkově nebo v České Lípě na náměstí (osobní zkušenosti), a ten rozdíl vidíte, cítíte, slyšíte, popř. i nepříjemně zažíváte.
          Takže je dost těžký rozlišovat jedince. Prostě když 99.999999% bílých co potkáte je ok, zatímco u jiných etnik/náboženství je to procento úplně jinde, pak se neptáte jestli tenhle je zrovna hodný a pracovitý..
          V tom prostě není žádný rasismus, to do toho tahají jenom sluníčka a podobná verbež.
          Nikdo se nikdy za války neptal, jestli tenhle nácek je zrovna hodný nebo zlý.. Prostě byl to nácek a hotovo.

         2. Ale já to chápu. Nicméně generalizace není a nemůže být špatná, díky ní tu pravděpodobně jste. V generaci Vašich předků by asi nikoho ani nenapadlo u každého šavlozubého tygra zkoumat, jestli náhodou tento konkrétní kus není vegetarián a vašeho předka nesežere, prostě před šavlozubym tygrem se zdrhlo, nebo se zabil.
          Ten mechanismus je obdobný. Zatímco o někoho z mého kulturního okruhu očekávám ze začátku, že bude OK a když mě pozdrazí, chovám se k němu jako ke ksindlu, tak u osob mimo můj kulturní okruh se chovám mnohem opatrněji – a buď mě dotyčný přesvědčí, že je ok a chovám se k němu jako k bílýmu kamarádovi, nebo nepřesvědčí a chovám se k němu jako k bílímu xindlu.
          Stejně uvažovali i naši předci, kteří zavedli omezení pohybu a pokud chtěl někdo „k nám“, tak musel přesvědčit, že nebude dělat bordel a bude se schovat tak, aby mohl být přijat, jinak bude vypuzen. Že je tenhle mechanismus konkrétně v ČR extrémně zkostnatělý je jiný problém. Pokud tento mechanismus chce obejít a neužívat mechanismy připravené pro úplně jiné případy, budu k němu přistupovat jako k mimořádnému ksindlu a bude mi vceku jedno, jestli je jeden za 5 let, nebo je jich 10000 za měsíc, sorryjako.

          1. No, a to je právě pitomost. Myslet si, ze je nekdo OK jen proto ze je bilej je donebevolajici debilita a takovi lide by pak snad ani nemeli chodit k policajtum zalovat. To může jakztakz platit mezi bilejma nekde v cernych nebo zlutych zemich, ale doma v belochove mas staristicky nejvetsi pravdepodobnost ze te okrade, zbije, znasilni nebo jinak pouzije prave bratr beloch.

          2. Hmmm, hmmm. Není nad statistiku, kterou si sám nezfalšuju nebo se na ní dobře nepodívám. Podle posledních statistik, než se přestal řešit etnický původ byla statisticky kriminalita romu 3-5x vyšší, než jejich podíl v populaci. Pokud dám na to, co nám sluníčkáři tvrdí, že na území ČR není žádný připrchlík, tak pokud jeden z nich prokazatelně přijel a ten spáchal trestný čin, je jejich kriminalita 100 procent.
           Suma sumárum, pokud bych každý den potkal stejný počet lidí různého etnika, okradlo by mě 5x víc cikánů než by se o to pokusilo bílých a všichni černý do jednoho by se mě pokusili znásilnit.
           No není ta statistika nádherná disciplína, co říkáte?
           Empiricky je to o sociální skupině, ve které se pohybuji. Pokud se pohybuji v chomutově, jen mezi bílejma, cítím se bezpečně. Pokud tamtéž v cigánově, tak se opravdu bezpečně necítím.
           Říkejte si tomu jak chcete. Já tomu říkám „zkušenost“.

          3. 3-5x vyssi klidne byt muze, jenze bilejch je jednak asi 30x vic nez morgosu (10 mega vuci cca 300 000) a jednak nejsou cigosi rozptyleni rovnomerne, takze na vetsine uzemi o kofolaka nezavadis, z cehoz plyne ze v absolutních cislech i na procenta vedou bili, a to i presto ze cikanska komunita je kriminogennejsi nez bila.

          4. Kdyz o tom tak premyslim, tak ten kamen urazu a zdrojem rozdilu mezi nama dvema je prave v pristupu k belochum. Zatimco pro tebe je beloch kamos co je OK dokud neprokaze opak, tak pro me je beloch podezrelej cizinec od kteryho muzu cekat cokoliv a u kteryho musim individualne posoudit zda je OK. A jelikoz stejne pristupuju i k barevnejm, tak vlastne nemam duvod delit lidi podle barev nebo podle narodu, maximalne podle skupin do nichz se oni sami svym chovanim a nazory zaradili (hooligans, skini, cerny panteri, galerka, islamisti, nabozensti fanatici jinych nabozenstvi…)

          5. Ten problém bude v tom, že to není jen černé a bílé (ale fuj, to je odporný rasismus), ale je celá škála mezi tím, takže každej, koho potkám v metru není kamarád, ale implicitně nepředpokládám, že je to zloděj. Když tamtéž uvidím bandičku cikánu s bundama přes ruku, pak držím peněženku vší silou. Pokud to ale generalizuji, je to tak, jak říkám.

          6. To je o tech skupinach. Kdyz uvidim v metru cmouda jak si cte vysokoskolska skripta tak taky nebudu urychlene vystupovat. Zato kdyz potkam partu patřičně rozjetych bilych hooligans, tak si budu davat majzla a rozhodně se nebudu utesovat tim, ze belost me kuze je mym štítem.

          7. Nikdo neříká, že každej černoch je lump a každej bílej OK. Zvláště když jsou tam další skupinové znaky (skripta, oblek vs. tartas a šály oblíbeného klubu). Ale jako celek jsou prostě černoši problémová skupina a lépe je v zemi nemít ve velkém množství. Je to otázka míry. Fakt se nehroutím z toho, když tu semtam nějaký kominík vystuduje a zůstane.

          8. Cernosi nejsou vubec zadny problem, v Africe. V Evrope to vede k tomu, ze v takovem Londonistanu se pomalu ale jiste dopracovali na uroven svedske no-go zony. Trololo.

   2. Orbán přijal 1400 uprchlíků a klidně přijme cvíce, pokud požádají a azyl v Maďarsku a projdou azylovým řízením dle Dublinu, Schengenu a na výsleek počakj v táborech, které jsou v Maďartsku pro uprchlíky.
    Když byly ty hordy na hranicui za plotem, nikdo v Maďarsku nebráýnil přrjít přes celníky a požádat v Maďarsku o azyl. Ale ty hordy nechtěli se rgistrovat v Maďarsku, o tom to celé bylo.

  2. Za mě osobně naprostý souhlas. Bábu jsem taky nikdy nevolil a opravdu toho megazmrda nenávidím.
   Z druhé strany nikdy nemůžu jít na ty demonstrace proti němu. Jsou to akce bandy neomarxistů, které považuji vůbec za největší zlo a rakovinu světa.
   Představa, že tito odstraní Babiše a pak se dostanou k veslu je pro mě opravdu ještě horší varianta než že tam ten bolševický zloděj zůstane.
   Prostě volba mezi opravdu špatným nebo ještě horším..

   Hezky to popisuje článek, co sdílel J. Honza – aneb Babiš nehraje podle bruselských notiček a je tedy se ho potřeba zbavit. A každý, koho Brusel nenávidí má moje (alespoň minimální) sympatie.

  3. Po tom všem, co jsem za posledních 6 měsíců viděl a slyšel, mohu zodpovědně konstatovat, že jestli něco tento stát dokonale rozloží, tak to bude nenávist. Taková ta obecná, všeobjímající nenávist ke všemu a všem, co se jednotlivci či skupinkám zrovna nelíbí. Je otřesné si např. otevřít jakoukoli diskusi na Novinkách, jde z toho hrůza. Ti lidé tam si stěžují na platy, důchody a vůbec mizernou svou existenci – a přitom mají doma počítače a internetové připojení, prostřednicvím kterých mohou svou bídu shazovat na druhé a šířit atmosféru závisti a nenávisti. Otevřete si diskusi pod jakýmkoliv článkem z karlovarského filmového festivalu a budete zírat, fakt. To se jen tak nevidí.
   Za reálsocialismu a bolševika to byla jen čirá závist – záviděli Vám padesátikorunu ve výplatním sáčku navíc, nedejbože v řádu stokorun. To už Vás obviňovali z kdečeho, jen aby zamaskovali vlastní lenost a neschopnost. Oni nebyli ochotní jít v sobotu do práce – já ale ano, protože jsem potřeboval peníze, tak jsem za ten sobotní příplatek šel. To už neviděli, že jsem byl v dílně sám a kdybych schytal ránu a třeba omdlel, nebylo by nikoho, kdo by mi pomohl – oni viděli jen těch pár stovek v sáčku navíc – prostě čiročirá závist.
   Co se ale děje dneska a co z lidí všechno leze, to je na pováženou. Letná je trochu něco jiného a i kdyby, je to jenom ta nejviditelnější část obrovského ledovce nenávisti, prolínající se celou společností.
   Prezident Zeman na tom má lví podíl. Přitom při nástupu do funkce slíbil, že bude zemi a její občany spojovat, ne rozdělovat. Porušuje dennodenně, nebo aspoň 1x týdně u Soukupa prezidentský slib a měl by být už jenom za to odvolán a nemohl by se tomu divit – stačilo by rešeršovat jeho „projevy“ a komentáře, které HSP s chutí šíří.
   Dejte na mne – nebude to nějaký nýmand Minář a jeho poskoci. Budeme to my sami, kdo tuhle společnost zpolarizuje natolik, že se sama rozloží na atomy a budeme začínat odznova. Nejsem si ale vůbec jist, zda to po tomhle všem hnusu ještě půjde.

   1. Nutno dodat, druhá strana na tom má taky vinu, ač se ohání láskou, pravdou, tolerancí, vzdělání, evropskými hovnotami atd.
    Na provokaci musí být dva. Úder do prázdna je k ničemu.

   2. Já ale o žádných provokacích nic nepsal.
    Leze to z nasrané společnosti i nasraných jednotlivců docela samo, v míře i kalibrech dosud nevídaných.
    Mám za to, že to vzniklo už dávno před volbou prezidenta – jen si vzpomeňte, co předváděla média ve druhém kole, okolo obou relevantních kandidátů. To byla hrůza a takových sviňáren, co z některých médií lezly, to jsem dotehdy neviděl.
    Mám také za to, že druhý lví podíl na tom všem mají novináři i ti, co si na ně jenom hrají. Ta negativní, dusná atmosféra, kterou většina médií vytvořila a stále vytváří, snese srovnání snad jen s hysterií sudetských Němců po roce 1933. Jsem dalek toho, cokoliv omezovat či nařizovat, regulovat, cenzurovat. Ale při pohledech do médií mě napadá kacířská myšlenka, že média typu Forum24 by vůbec neměla mít právo na existenci. Taková žumpa plná zkvašené močůvky se jenom tak nevidí a jejich agresivní rétorika jakbysmet. Chybí rozumné mantinely a pravidla hry, myslím.

    1. Souhlas. Jen bych dodal, že nasranost zdaleka není znakem nějakých chudých/neúspěšných/nezaměstnaných/nevzdělaných, ale plno zloby jde i od lidí zdravých, finančně zajištěných, vzdělaných, zcestovalých… Nevyhrál můj kandidát, tak je hned všechno špatně, všichni jsou blbci nebo proruští trollové nebo spodina…
     Přitom reálně Zeman jim coby prezident nijak neublížil a Schwarzenberg by pro ně nic neudělal.

 3. Copak si nido nevšiml (nebo hůř, všiml ale nedbá), že Babiš šel do politiky aby mohl sám sobě přihrávat dotace a aby přes ministerstvo financí viděl do hospodaření firem, které teď skupuje? Ať si tam zůstane ANO, jestli lidi tak milují EET, kontrolní hlášení a zaklekávání, tak je to smutné, ale je to jejich volba. Ale Babiš by měl kvůli konfliktům zájmů odejít. O to přeci jde.

  1. pzkudk:
   „…Babiš by měl kvůli konfliktům zájmů odejít. O to přeci jde…“

   – – –
   Právě že nejde.
   Mio-chvio a jejich demonstrace slouží k upevnění „svobodemo“.
   Jde o politickou moc stran, které nemají momentálně obsazené státní posty.

   1. A pokud by Babis odstoupil, jak presne by se demoblok dostal k moci?

    1. shane:
     Po odstoupení Báby by musel prezident jmenovat nového premiéra. A to může již někdo z páté kolony.

     Scénářů může být víc – ke 30. výročí Šmída lze vyeskalovat tlak na odstoupení i prezidenta.
     Nové volby pak ukážou sílu podporovatelů „svobodemo“.

     1. A vladu pata kolona sestavi konkretne jak? Bez ANO neziska podporu. A Zeman Babu nepotopi, s gustem by ho jmenoval znova.

     2. A predstava ze by Zeman odstoupil po vnejsim tlaku uz je opravdu z rise paranoidnich iluzi. Teda jedine ze by mu Huawei prestal dodavat nahradni dily, nebo ze by nekdo z hradu leaknul ze Ovar uz je pres rok mrtvej a hradni parta to tutla.

      1. shane:
       Nic není nemožné.
       Když jde o moc, mohou se objevit i nestandardní metody.
       A 30. výročí je silná motivace…

       1. Jasne, taky muzou pristat emzaci nebo rachnout meteor. Nemozny sice neni nic, ale nektery veci jsou tak extremne nepravdepodobny, ze nena smysk s nima kalkulovat.
        A znovu, jak podle tebe demoblok sestavi vladu?

        1. shane:
         Nestandardní metodou může být i tah, vedoucí k předčasným parlamentním volbám.
         A po nich bude sestavovat příští vládu ta osoba, která takovou věc již nadnesla:

         https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lidr-ods-spolustranikum-slibil-ze-bude-ostrejsi-chce-sestavovat-pristi-vladu-68483

         1. Nerealny. To by nesmelo mit ANO svejch plus minus tricet procent. S tema volby v pohode vyhraje a jsme tam kde jsme byli. Predcasny volby sice patrne redukuji pocet stran v parlaci, ale nejmin sest jich tam stejne bude a siroka koalice bez ANO je nerealna.

          1. ANO je Babiš a Babiš je ANO. Vláda ANO bez Babiše je asi stejná věc jako dotace na Čapí hnízdo pro malou/střední firmu.

          2. Nesouhlasím, následný volby by mohli TOP09 a ČSSD vykopat z poslanecké sněmovny a naopak dostat dovnitř Trikoloru, pak by koalice SPD+Trikolóra mohla být druhou nejsilnější partají s jako jedinou možnou by to mohl Babiš upéct aby měl nad 50%… LOOOLLLL

          3. Jiste. V tom pripade ale jedini kdo ma z tech demonstraci prospech jsou Klaus a Okamura B-)

          4. To by byl báječný paradox. Tak už to chodí v našem středoevropském blázinci.

          5. Ještě bych k tomu vykopání ze sněmovny přidal STAN, ať máme ten seznam největších neobolševických stran (téměř) kompletní.
           Ideální by bylo, aby se TOP09 a STAN spojili, pak by byla jistota nedosaženi 10% ve volbách téměř jistá.

          6. Tak fajn, tak staniž se, STAN a TOP do piči, černoprdelníky taky, socani na tom makaj usilovně, tak zbude 30% ANO, 20% ODS, 20% Piráti 10% SPD a 6% Komanči a 5.01 % Trikolóra, no to bude zábava.
           ANO s SPD tolerované Komanči.
           To by mohl dát AB dohromady z fleku, kdyby v sobě socani našli aspoň zbytek slušnosti.
           Nějaký vlhký sen o koalici ODS, Pirátů a Trikolory doufám nemáte!?
           Doplněnou o STAN, TOP či KDU pokud překročí 5% …

          7. Piráti, to jsou ti zbývající, ať je ten seznam neobolšanů komplet.
           U těch mám vždy vlhký sen pouze o jejich zmizení z politické scény.
           Ale jsou příliš silní – posbírali nějaká ta procentíčka od ostatních stran (což v součtu dělá dost) a hodně lidí je zkusilo volit (je to nová strana) – podobně jako když se poprvé objevil na scéně Babiš.
           A stále mají vysokou podporu – i přes to, že se v mnoha směrech chovají hůř než ODS ve svých „nejlepších“ dobách či že je to banda ultralevicových mladých anarchistů (možná právě proto).

          8. ja chci videt vysledky, ted maji moznost se ukazat v Praze (nechapu jak mohli v Praze vyhrat), zatim vysledky nemaji …

          9. shane:
           „Nerealny. To by nesmelo mit ANO svejch plus minus tricet procent…“

           ======

           Na tom, aby nemělo, se dá taky zapracovat.
           A „svobodemo“ strany mohou jít do koalice, když se dění vyhrotí.

           Taky jsem v létě 89 netušil, co bude za rok.
           Ale někteří dobře informovaní tušili…

          10. Proste mas svou viru a kdyz neodpovida realite, tak je realita bud zfalsovana nebo ji „nekdo“ obratem zmeni aby ti to vyslo.

          11. shane:

           „… svou viru … ji „nekdo“ obratem zmeni aby ti to vyslo…“
           – – – –

           Kdepak.
           Ten „někdo“ bude měnit názory v hlavách lidí a dokonce většího množství, třeba statisíců až milionů.

          12. Ale na tebe si neprijdou. Dobre, ty.

          13. Jestli dojde k předčasným, tak pokud už bude VKML politickou stranou, tak mu to dám. Mám v bližší rodině dvě učitelky, jednu MŠ a jednu I. stupeň.
           Václave, chceš se podílet na vládě a napravit, co ti před Tebou pojebali? Fajn, od zítra jsi ministrem školství a vem si tam, koho chceš, pokud napravíš do puntíku všecko, cos na školství kritizoval v pondělních komentářích. A Václave, ještě něco: Běda a špatně se Ti povede, jestli Tě načapám já či veřejnost, jak lobbuješ za něco, co nemá se školstvím nic společnýho, rozumíme si doufám. Teď mazej sehnat lidi a zítra nastupuješ.
           Tohle všecko by bylo eventuálně možný, pokud by na Hradě neseděla ožralá, senilní a mstivá troska, co tam teď zrovna sedí.
           Navrhuju Minářovi vzít to od podlahy a teda jedním vrzem i s druhou polovinou dua Bureš-Zeman. Už to není jen ostudný, že prezident nedokáže ani vykonat přehlídku vlastní hradní stráže. Už nám to jako národu začíná dost škodit – a co s plevelem, co škodí? Vyškubat a Roundup.

         2. tlučhuba corona zapoměl že existuje Trikolóra, žije v jakési bublině a honí si ptáka nad Němcovou.

          1. SkReT:
           Tri-cosi samozřejmě již několik dní existuje, ovšem významu má pramálo.

          2. Jj, trikolora je zatim jen hruby koncept. Nicmene i z toho mala se da usuzovat, ze se z ni zadna velka sila nestane.ma to zrejme bejt takova ceska AfD (zdravime Klause Otce a Alternativu pro Cesko), pripadne SPD pro lidi s maturitou. Z toho se da usuzovat ze odlaka cast volicu SPD, neco malo ANO, jeste min ODS a Svobodnym a luxne Matějku, Robejska a podobne a budou radi, kdyz dostanou 5 procent. Novi volici nejsou, jen se to prelejva.

          3. Už jenom dostat se do parlamentu bude pro Trikoloru úspěch. Co by za to po budoucích volbách dalo hodně současných parlamentních stran.. :-)

          4. Bude záviset na tom, co se bude dít venku. Nějaký nový Silvestr 2015 v Kolíně, nějaký atentát nebo pouliční šarvátky v senzitivních čtvrtích… Další tlak na inkluzi, antidiskriminaci nebo hromadný útok černých chodců…

          5. Tak, tak. Záleží kdy budou volby (pokud by byly předčasné) a co se do té doby u nás i ve světě semele.

           Dobrou zprávou je, že většina „standardních“ událostí bude spíš hrát v neprospěch neobolšanů. Doufám.

           České školství je už tak dokonale zdecimováno, že už těžko může klesnout hlouběji.. Takže se mi špatně představuje ještě větší tlak na inkluzi. Možná, že by do školy mohly chodit jen mentálně slabší děti – to by je pak mohlo dorovnat na úroveň těch normálních co by do školy chodit vůbec nemohly.
           Konečně by pak byla dosažena tolik kýžená neomarxistická mantra absolutní rovnosti – alespoň v této rovině. Na těch dalších se také intenzivně pracuje..

          6. Hlavne bude zaviset kolik do toho Kellner naleje a jak dobryho marketaka si poridi. Coz bude kamen urazu, protoze Klausi sezrali salamounovo hovno a maji patent na rozum.

          7. Nemyslím si, že lidi volící VKml podléhají marketingu. Většinou přesně ví, koho volí a proč.

          8. No JH, to jste mě pobavil.
           VKML elektorát to bude super partička složená z bývalých ODSáků, co je ODS opustila směrem k pokusu o slušnost, bývalých voličů SPD co se trochu styděli je volit a nyní si potvrdili, že měli správný pocit a pak snad vyluxuje Svobodné, Realisty a mrtvého koně pana domácího.
           Pokud je vrchní trikolorista zklame a pokud nebude Kellner sypat, tak za pár let si najdou jiného guru s volebním potencionálem 1-2%.

          9. Ale kdež. VKML elektorát budou v prvé řadě bývalí „kmenoví“ voliči ODS a KDU konzervativního zaměření, kteří vnímají že jsou jejich hodnoty v existenčním ohrožení „progresivci“ kteří válcují politickou scénu, a přitom to už nemohou hodit ani ODS, ani KDU, ani Svobodným protože se všichni vydali buď doleva, nebo do EU = doleva.

           Ti budou volit Trikoloru jako „menší zlo“ s cílem – implicitním nebo explicitním – zastavit posun Overtonova okna doleva k „luxování pravicově-liberálních voličů TOP09 a Zelených“ a posunout je nazpět doprava ke konzervativním hodnotám.

           Já VKml nesnáším, SPD bych nevolil nikdy v životě a doposud bych to asi se skřípěním zubů hodil ODS navzdory jejímu posunu doleva jakožto „nejmenšímu zlu“, ale Trikolora je zlo ještě menší s dobrým taktickým potenciálem, takže mají můj hlas poměrně jistý.

          10. Nechápu. Pokud si uvědomujete kulturní válku, proč vylučovat Okamuru? Our list of allies grows thin.

          11. Protoze Okamura je v tom jenom pro prachy a za prachy klidne zase prebehne, jako uz prebeh od multikulti kdyz zjistil ze mu to neponese. Na Okamurovi je ten opurtunismus strasne moc videt, jen blbci mu to zerou.

          12. To je sice všechno pravda, ale teď zrovna nikoho lepšího nemáme.

          13. Panum nevoni Okamura ? Tak si zalozte dvacatoutreti euroskeptickou pravicovou pidistranu, jakoby nestacili vsichni ti Robejsci a Matejci a Machove a dalsi nymandi, kteri maji hlavu v oblacich, ale uderna, ucinna a viditelna medialni kampan, bez ktere se dnes hlasy ve volbach nedaji ziskat, to je neco pod jejich rozlisovaci schopnosti. Pak to dostane pul procenat a odtahne to DEV/NULL , rozhazuje to rukama a mekta to neco o tom, ze volici rozhodli a oni nic, oni muzikanti.
           A ja na to, zadni muzikanti, ale lemry line, tupe a kontraproduktivni jste. A pokud na to nemate, tak tam nelezte a neodcerpavejte hlasy Okamurovi a dalsim, kteri se, narozdil od vas, do toho parlamentu dostanou.

          14. Ale máte. I ten křivej Junior je pro vás lepší volba než ten oportunistickej zmrd Okamura. Klaus se bude aspoň snažit něco dělat a něco prosadit, Okamura chce akorát rejžovat. Proto Okamura smrdí i Babišovi, kterej by jinak podporu strany velikosti SPD bral všema deseti a proto poskytuje juniorovi tolik prostoru na BabišDnes.

          15. Samozřejmě. Byl bych radši, kdyby převzal ODS a udělal z ní solidní národně konzervativní stranu, ale když to nejde jinak, ať Trikolora zavlaje.

          16. Jihocech Honza:
           „…kdyby převzal ODS a udělal z ní solidní národně konzervativní stranu,…“
           ===========

           Rád sníš, že jo…?
           Nechceš taky přispět na mio-chvio? Oni by mohli časem udělat porádnou stranu…

          17. Pořádnou stranu… Jako multikulturně-buzerantsko feministickou? To asi ano, ale na tom se podílet nebudu.

           A jo sním rád. Dokonce jsem si ve slabých chvilkách myslel, když ANO začínalo, že kromě pojištění kšeftů pro agrofert by občas mohli udělat i něco pro lidi.

          18. když ANO začínalo, že kromě pojištění kšeftů pro agrofert by občas mohli udělat i něco pro lidi.

           Vsak udelali, ne ? Naslibovali hory doy, cerny les, rozdali koblihu. To je vice, nez udelala ODS za 20 let.
           Taky se prokazalo, ze Cesi miluji strany, ktere jsou one man show jednoho fuhrera.
           Pak se ANOferti svezli na docerpani dotaci, ktere slavna ODS pro same kradeni ani nestihala cerpat, coz melo take nejake vedlejsi kladne dopady pro lidi, treba zvedali platy ve statnim sektoru, pokud me pamet neklame.
           No ale to uz je pase, ted uz zadne docerpavani dotaci nebude, nebot recese a EU v pitchi, ovsem porad Andrejko aspon nehlasoval v Maroku spolu s Macronem a spol. k dokumentu, ze imigrace je lidske pravo, zatimco neprijmout migranta je zlocin.
           A od te doby se to s nim veze, podeziram, ze nekde vznikl nejaky S0rosuv metodicky pokyn „zlikvidovat Andrejka vsemi dostupnymi prostredky“, stejne, jako se o to uz dvakrat pokusili se Zemanem a jak se o to pokousi s Orbanem, Le Penovou, Trumpem a dalsimi lidmi na S0ros blacklistu…
           Rikejte tomu klidne konspirace, ale ja se smeju, HA, HA, HA

          19. Jihocech Honza:
           „…sem si ve slabých chvilkách myslel, když ANO začínalo,…“

           =====
           A několik roků před to bylo o Topolánkovi a jeho modrých šancích, taky sis myslel.
           Pálíš se neustále o podobný kamna…

          20. Škoda, že u každýho příspěvku, který vysvětluje jací kreténi jsou voliči té které strany, chybí informace, jakou partaj volí dotyčný kritik. To bychom se pobavili.
           Jaksi nedokážu najít partaj, na kterou bych neuměl najít kýbl důvodů, proč se jí vyhnout.

           Chechtat se budu, až ta protibabišovská hysterie vyústí jen ve velký úspěch VKml, to pak budete muset hysterčit na Letné na novo.
           Ono úplně vyloučené to není. Voliči ANO se nikdy k demobloku nevrátí, protože Andreje volí právě proto,že tyhle partaje nesnáší. Piráti zatím v Praze ukážou co umí a pak zbyde jen Trikolora. I když pravda, pražáci jsou ti známí inteligetní voliči, ti budou potřebovat Hřiba alespoň na 8 let, aby poznali, že to snad i ti modráci byli lepší.
           Už to vidím, na Letné 300 000 lidí, na tribuně partaje s koaličním potenciálem 15% a bude se tvrdit, že VKml je fuj a Babiš taky a proto žádáme , aby ve vládě nebyli.

          21. Ja uz jsem to psal, ze kdybych ja chtel stranu vyjadrujici me politicke nazory, musim si ji zalozit. Predevsim, jsem
           – pravicove zamereny, tedy opravdove pravicove zamereny, ne pseudo, jako ODS.
           Verim na rovnost prilezitosti a nerovnost lidskych schopnosti. Jak se pise v Bibli o neschopnem spravci, vezměte mu tu hřivnu a dejte tomu, který má deset hřiven! Neboť každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má.
           Tedy zadne prerozdelovani, zadne dotace, zadne minimalni mzdy, nic takoveho. System, kde jsou transparentni pravidla a ciste trzni prostredi a vyprodukuje to radove vic penez, nez rovnostarske variance na hruzovladu Rudych Khmeru – coz je bezva analogie soucasne EU, potazmo stran ala ODS.
           – USA skepticky. Principialne neverim velmocem, zvlaste ne tem, ktere po druhe svetove, at uz primo nebo neprimo, zpusobily smrt 20 milionu lidi a ktere se chlubi tim, ze spachaji desitky barevnych revoluci a regime change do roka.
           – Rusko skepticky. Principialne nemam rad Rusko, ale ne proto, ze SSSR a okupace v 68mem, protoze to je 50 let pase. Spise proto, ze to totalne posral Gorbacov, pak se stahli do ulity a zpusobili ve stredni Evrope mocenske vakuum, takze zatimco Jelcin se uspesne uchlastaval k smrti, tak si nas naporcoval Zapad bez boje a tedka, kdyz nam utahuji srouby a Rusaci uz maji US zakladny na sve samotne hranici a valku na DOnbase, tak se teprve probouzeji a zjistuji, ze Zapad jsou fakt takove imperialisticke kurvy, jak to bylo popisovano v Breznevovske doktrine. Preju vam dobry den, Rusaci, specialne zidobolsevikovi Lavrovovi a spol. , kteri neustale zkousite nove a nove smlouvy a primeri se Zapadem, I kdyz tech predchozich tisic nevydrzelo ani tyden.
           -drsny oportunista. Napriklad mi nevadi za soucasne situace volit komunisty, protoze to je jedina nase strana, ktere vadi NATO. Ja povazuji NATO za nase nejvetsi bezpecnostni riziko, jednoduchou uvahou – exponuje nas v Afghanistanu, rozbombili Syrii a Libyi, ted Evropu zaplavuji priprchlenci, je nas jen deset mega, staci tech cmoudu tak sto tisic a jsme v pici, ze to ani za 400 let nedame do poradku.
           -kryptomonarchista. Nasi budoucnost spatruju moznou jen ve sjednoceni podobnych zemi, jako jsme my, tedy polska, madarska, slovenska a rakouska, kdy bychom spolecnymi silami meli dostatecne paky vyjebat s Uhniji, AMikama I Rusakama. Jenze to by polaci nesmeli byt nabozensti fanatici a nacionalne naladeni debili s rektalnim alpinismem USA, slovaci hrdi kokoti s nahym zadkem a madarofobii a rakusaci vyjebani ekoposuci. Takze smula. Zbyva jen Madarsko a to je zoufale malo. A to jsem jeste vubec nezminil Cinu, ktera zatim hraje mrtveho brouka, ale kdovi, na jak dlouho. Takz se nam muze jednoho krasneho dne stat, ze se probudime, nepojedou banky, internet a v televizi bude kvakat nejaka sikmoocka lamanou cestinou, ze si nas jakoze koupili ve vyprodeji, jelikoz Uhnije je svorc a podepsali v Mnichove nejakou dohodu s Cinanama o hospodarske pomoci vymenou za byvaly postsovetsky blok…

          22. zrg1:
           A SEŠ TAKY HIP-HOPER…?

          23. Kurwa, přečtěte si ten zrgův příspěvek ještě jednou a pořádně. Hrozí Vám virtuální nakopání do hader, corono.

          24. servisdok:
           Četl jsem.
           A taky vím, že zrg1 je chemtard.

       2. ALE, ALE, ALE CO TO TADY ČTŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ::::::::::
        corona, 27.6.2019 v 6:47:

        „““““““““
        Nic není nemožné.
        Když jde o moc, mohou se objevit i nestandardní metody.
        „““““““““

        Najednou kompresorek na vagónky jde namantovat, protože nic není nemožné???? LLLOOOLLL, pěkně jsem tě nachytal ty lidská trosko a šmejde! Krásně ses prozradil ty pravdoláskařská mrdko.

        1. SkReT:

         >>

         SkReT

         27.6.2019 v 8:25

         ALE, ALE, ALE CO TO TADY ČTŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ::::::::::
         corona, 27.6.2019 v 6:47:

         „““““““““
         Nic není nemožné.
         Když jde o moc, mohou se objevit i nestandardní metody.
         „““““““““

         Najednou kompresorek na vagónky jde namantovat, protože nic není nemožné???? LLLOOOLLL, pěkně jsem tě nachytal ty lidská trosko a šmejde! Krásně ses prozradil ty pravdoláskařská mrdko. <<

         ——————————————————-
         =======================================================

         Uniklo ti, že kolejové vozdlo a jeho brzdy, ev. kompresůrek jsou reálné předměty. Tam platí fyzika.

         :O)))

         1. Už dejte pokoj, kompresůrci. opakovaný vtip přestává být vtipem.

          1. Jihocech Honza:
           Na něj je třeba tvrdě…

    2. Mě tedy zatraceně už teď zajímá a jsem načisto napjat, co se bude dít už okolo 15. listopadu tohoto roku. Možná i dřív.
     Když se podívám do jakéhokoli média, jak už dnes dokáže štvát a hysterčit, tak si to popravdě ani nedovedu představit.
     30.výročí je docela silná motivace, to už není výročí osmašedesátého, který už mraky lidí nepamatuje, nic o něm neví, anebo ví, ale neví, oč přesně šlo.

   2. Já tam taky byl a nápisem na transparentu jsem požadoval odchod Babiše z politických fukcí kvůli střetu zájmů. O nějakých miliónchvilkách toho moc nevím, mně jde jen o to aby někdo sám sobě nepřiděloval dotace ze společných peněz a nezneužíval vládní informace pro soukromé obchodní účely. Že mě přehlasovali ve volbách je jiná věc, tak už to chodí a umím se s tím vypořádat.

    1. pzkudk:
     Tak to jsi hlavně přispěl k záchraně „svobodemo“.
     Ty dotace hučí všade kolem, o zneužitých informacích nemluvě…

  2. Copak si nido nevšiml (nebo hůř, všiml ale nedbá), že Babiš šel do politiky aby mohl sám sobě přihrávat dotace a aby přes ministerstvo financí viděl do hospodaření firem

   A? V cem se to lisi od libovolne polistopadove vlady, Hejvlem pocinaje a Necasem z ODS a Spidlou z CSSD konce. Kazdy prihraval, kazdy kradl, kazdy odklanel, akorat ze ODS to delala pres Kmotry a Babis to dela naprudko, sam za sebe, coz je v podstate „mnohem transparentnejsi“ stav a lidem to zda se vyhovuje vic, nez divadelko o demokracii. Jedine, komu to nesmirne vadi, jsou konkurencni miliardari, kterym Babis vypustil rybnik s jejich pracne dosazenymi lobbisty. Ale to mi vazne zily netrha natolik, abych jim a Kavarne delal ve svem volnem case devku a maval v ramci Zido-STBacke akce s krycim nazvem „Chvilky pro demogracii“.

   1. Každej kradl a odkláněl, ale každej aspoň ohlodanou kost hodil mezi lidi a něco z toho bylo. Bureš už sbírá jenom drobky a nic to nehodí. Co jako zatím ti jeho kreténi udělali? Přijali 40000 dalších úředníků? Kolik kilometrů dálnic čurák postavil? Dyť neumí ani zamést sníh, padají jim mosty, samá uzavírka a stejně je to všude stále větší tankodrom (už není ani normální jak ty silnice vypadají, tak hrbatej není ani hrozen). K doktorovi radši nechodit, ve školství máme inkluzi, takže supr, armáda je k smíchu furt stejně a opicajti buzerují eště víc.

    1. No, ja bych rekl, ze lepe uz bylo. Ale to nema s Andrejkem az zase tolik spolecneho. Nema cenu brecet treba nad tim, ze nemame doktory a zdravotni sestry, kdyz nase zdravotni sestra pro same prescasy ani nevi, jak se jmenuje a se svymi 25k Kc cisteho vytlouka kiln klinem, zatimco v nemecku nedejboze svycarsku ma pri polovicnim nasazeni 2,5k Euro cisteho, ubytovani hradi zamestnavatel a maka se v privetivem prostredi soukrome kliniky, narozdil od nasich nemocnic, ktere jedou principialne stale jako stejna bolsevicka velkovyroba na zakroky.
     Tohelto fakt Babis nema sanci ovlivnit, to je dano tim, ze jsme podradna montovna s devalvovanymi platy a nulovou kupni silou.
     A taky se nam mnozi cigani, netahla na davkach, zatimco kvalitni lidi se vzdelanim a velkymi danovymi odvody mizi v zahranici.
     Dokud sem netaha migranty, tak za me dobry. Ale to prijde. Stejne, jako jsme projeli spors EU o zbranove legislative. Muzete se spolehnout, ze slimaci pritahnou a ze se jim budou stavet nobl byty za desitky mega ve vybranych lokalitach, protoze v konirnach nebo byvalych ubytovnach pro horniky to bydlet nebude.

     1. Jo, taky se nemuzu zbavit dojmu, ze i D-F core jeste jednou bude na Babu vzpominat se slzou v oku. Jakmile ho nahradi nejaka pro-bruselsky slunickarsky cmoudomil/negromil, tak se nejspis nebudeme stacit divit… :-/

    2. Ty Behemote, já bych ty Burešovy „drobky“ v řádu stamiliónů sbíral asi taky :D Čoveče, jestli tomuhle, co Bureš dělá Ty říkáš drobky, tak jak potom vypadá pořádný sousto? Ten chlap má odhadovaný, okamžitě zpeněžitelný majetek za asi 120 miliard a jen okolo 10G má úvěrováno. I kdyby se povedlo ho nějakým způsobem dostat z vlády, musela by okamžitě následovat kompletní revize jak ústavy ČR, tak celého obchodního i trestního zákoníku a kompletní personální přeosazení všech ministerstev. Umíš si vůbec takovou akci představit a jak dlouho to bude trvat, když jen on sám na konfiguraci státu makal nejmíň šest let?
     Bureš to má momentálně konfigurovaný tak, aby to maximálně vyhovovalo jemu, nic ho nemohlo poškodit a nikdo ho nemohl přímo ohrozit. Najdi si třeba složení jeho „bezpečnostní divize“ a zjisti si, co za lidi pro něj dělají.
     Toho chlapa bude opravdu velmi těžké dostat z hrušky dúle, protože on opravdu ze systému vyškubal všecky pojistky, co se vyškubat daly.

 4. To je neuvěřitelný v jakkejch někdo dokáže žít bludech, to už je na diagnozu :-D

  babiš a zahraniční politika, no tvl :-D

   1. sem nemyslel tyhle bludy, spíš konkrétně bludy o babišovi v tomhle textu, dyt je to naprosto nelogický a hlavně sám babiš to svejma činama popírá.

    1. No ano, mara prchal je fakt dobrej, komu cest, tomu cest. V lidech je treba vzbudit dojem ze Babisovy šméčka jsou zcela standardni a komu to vadi v CR tak je v zoldu zlodeju co diky ANO nemuzou krast a kdyz to vadu v EU, tak je to proto, protoze Andrej se bije za CR jako lev a hati plany EU. Kampan, ucelovka a Svedci Babisovi zamilovane koukaji a biji se za gurua do roztrhani tela.

     1. Ta šméčka, která mu vyčítají (Čapí hnízdo na prvním místě) jsou zcela standardní nejen u nás, ale i jinde v EU. Zeptejte se kohokoli, kdo do evropských dotací vidí.

      1. je smutne videt i tady v diskusi ze jinak rozumnym lidem se uplne zatemni mozek pokud jde o politiku, neschopnost nezaujate objektivne zhodnotit realitu … ja jsem spokojen … vsechno frci jak ma, vcera vlada byla nucena skladat ucty bylo to impozantni, ty nekompetentni kreteni z opozice co se drzi hesla cim hure tim lepe tezko hledali zastupna temata kdyz nelmohli utocit na ekonomiku … az Babis nebude premierem pujde to tady uplne doprdele, tohle si pamatujte, lidi se nechaji zblbnout presne jako v 46,

       1. Tak at ti to presvedceni ze vsecko frci jak ma jeste chvilku vydrzi. A at nejsi prekvapeny, az treba nastane Kypr scenar a bankomaty ti nevyplivnou cash a z bankovnich uctu ti skrtnou vsecko nad 100.000 Kc

       2. Já ti Trevore opravdu přeju, aby Babiš vydržel premiérem ještě v době už teď přicházející recese.

        Aby ses pak nemohl vymlouvat, že „to udělala opozice a za Babiše šla ekonomika nahoru“.

        A abys pochopil, že na růstu ekonomiky má Babiš přesně nulovou, nebo dokonce zápornou, zásluhu.

        1. Ja se k tomu přání pripojuju. Jednak me zacina morbidne fascinovat co vsechno Svedci Babisovi ještě dokazou zkousnout a druhak se tesim az koblihy sveho vudce zavrhnou az se prestane darit.

        2. ja se na nic vymlouvat nebudu, klidne priznam ze jsem se mylil, zatim tomu tak neni, z opozice pri predstave ze by meli ridit tento stat jde na mne hruza …

       3. Co tady ty magore frčí? Možná tak vojebávky všeho a všech na každým rohu. Kufr se člověku vobrací dyž to vidí.

      2. Jistě. Vysoce nestandardní je ovšem „zaklekávání“ na konkurenci, ukradení firmy skrze prokazatelně zfalšovaný zápis jednatelů, naúkolování Berňáku že teď bude likvidovat živnostníky bez ohledu na oprávněnost, a zavádění elektronického policejního státu s totálním dohledem.

       To však bohužel buď není trestné, nebo je to promlčené, takže zbývá jen to blbé Čapí hnízdo. Všichni ví, že je to zástupný důvod. Jenže Al Capona také „udělali“ na daních a ne na těch hromadách mrtvol, které způsobil.

  1. Chceš realitu? Tady máš realitu o záchraně planety, zákazu plastových brček a DPF filtrech: https://fujmak.cz/2019/06/vitejte-v-indii/

 5. Autor to sice pojal v podstate spravne, ale zase mu chybi jeden, bohuzel ten nejpodstatnejsi rys.
  Tehdy se demonstrovalo proti SYSTEMU, ktery reprezentovalo par OSOB a ty mely tvare a jmena – byl to UV KSC a Jakes, Lenart, Bilak … a Marie Kabrhelova :)
  Dnes to je uplne jinak, mila ditka. Dneska se demonstruje kvuli boje o moc v ROZPOLCENE SPOLECNOSTI a ta spolecnost je rozpolcena zhruba fifty fifty na:

  a, debilni vypatlane zkurvene ZOMBIE (sorosovy devky ala shifty, shane, corona a vsichni ti z tabora „lepsolidi“) s mozkem nadratovanym na Zidovizi
  b, lidi, co jeste nerezignovali na mysleni vlastnim mozkem (kteri jsou beznadejne nazorove roztristeni, od hazecu beznadejne propadajicim stranam, jako je pan domaci, pres militantni zastance SPD az po volice Babise a Zemana, jako nejmensiho zla.)

  Ta demonstrace na Letne neni nic jineho, nez S0rosova generalka na Shit Hit the Fan scenar formou pomerovani curaka, co si az muze dovolit a kam az muze zajit.
  Neco podobneho se stalo na SLovensku, akorat rozbuskou nebylo Capi Hnizdo, ale zastreleny novinar.
  Nebo v Madarsku, ale rozbuskou nebylo Capi Hnizdo, ale zavreni S0rosovy „univerzity“.
  Nebo v Rakousku, kde 2x zfalsovali volbu prezidenta, aby nevyhrala pravice a pak za pochodu zmenili volebni zakon, aby mohli volit indoktrinovani vypatlani nactileti smradi. A pak to jeste melo korupcni dohru (tzv Ibiza skandal) kterou odesral – to neuhodnete – opet pravicovy Deputy chancellor.
  Nebo ve Francii, kde ma vsecko ne-S0rosovo preventivni nalepku „extremni pravice“ a kde se proti Le-Pen spojil cert s dablem, aby tam prohlasovali tu dementni gerontofilni loutku Macrona

  Ale to same se deje i v USA, kde to frustrovani lidi nahazeli Trumpovi, ne proto, ze by to byl „genius“, ale jen proto, ze nepatril do Deep State (aspon se tak tvaril, ze jim dneska zobe z ruky je uplne jina story).

  Aneb to co probiha je „balkanizace“ spolecnosti, hloubeni prikopu, demagogie, nasili, rozdelovani a SORRY JAKO – priprava na obcanskou valku.
  Koneckoncu, ve Francii uz to myslim zacalo, zlute vesty nejsou zadny fenomen spadly zcistajasna z modreho nebe bez mracku.
  Tam se ty prusery stradaly a metly pod koberec uz nejakou tu dekadu.
  Staci jen drobounky pokles zivotni urovne (ktery zakonite prijde, protoze recese uz je prokazatelne tady) a mame zlute vesty i u nas.

  Ale vite jak. Pulka spolecnosti se bude do krve hadat, ze tu recesi zpusobil Babis svou smesnou parmilionovou dotaci na svuj vyletni zamecek dotovany Uhniji. Tak se podivejte, vy debili, kolik stala budova ECB ve Frankfurtu. Puvodni rozpocet na miliardu Euro byl prekrocen vice nez dvojnasobne.
  Dokonce se rika , ze se objednavaly zachodove stetky za cca 100.000 Kc. Neco jako Havlovy lavicky, ale v trochu vetsim meritku, at zije Pravda a Laska.

  1. zrg1:
   Prd ti platno dvacet řádků, věříš-li v šémtrájs…

   :O)

  2. Výcuc pro chvátající: Neschopnost myšlenku udržet a neschopnost myšlenku opustit. Hrušky se slonama. Velký žid. A zkáza.

  3. Zapomněl sis dnes vzít prášky.

 6. Psát o lidech na Letné, že nevidí ani za nejbližší roh a zároveň tvrdit, že se Bureše snaží odstranit EU, protože proti ní hrdině bojuje, je vskutku komické.

  Program ALDE zde: https://www.aldeparty.eu/political-programme-and-european-elections-manifestos

  A manifest z roku 2019 – Freedom, opportunity, prosperity: the Liberal vision for the future of Europe:
  https://www.aldeparty.eu/sites/alde/files/40-Resolutions/2019_freedom_opportunity_prosperity_the_liberal_vision_for_the_future_of_europe_0.pdf

  Je div, že po takové partizánštině EU ještě drží pohromadě.

  1. Vycuc pro vsecky (nejen pro chvatajici):
   Ja jsem UTG – jsem kavarensky debil a jsem na to patricne hrdy.

   1. A zase vedle. Člověče, vy byste se tím snad mohl živit. :-)

  2. Ad konec první věty – lidi věří ledasčemu, ale z téhle víry dokonce vychází program jakési v posledních volbách nově kandidující formace, název si bohužel nevybavím.

 7. Kdo to platí?
  Lidé sami si to platí. Můžete se o tom přesvědčit na jejich transparentním účtu: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=20201117

  P.S. Omílá se to velice často, že se mi ani nechce věřit, že by někdo nevěděl.

  1. wabi:
   Ano, lidé sami.
   A POSÍLAJÍ RÁDI.
   Za dva dny se přisypalo víc, než sto tisíc.

   1. Polínko po polínku si národ přikládá na svou pohřební hranici.

    1. Jihocech Honza:
     Ta poslední hodinu přibylo přes 9000,- Kč…

     1. To nemění nic na tom, co jsem napsal a co si o tom myslím.

      1. Jihocech Honza:
       …a jen co jsem se vrátil z oběda, hned dvě další platby po 500,- Kč…

       :O)))

      2. …a hned dalších 1000,- od ing. Vávrové…

      3. A dál:

       27.06.2019 500,00 CZK Bezhotovostní příjem KŘIVANEC LUBOŠ
       27.06.2019 800,00 CZK Bezhotovostní příjem MYNÁŘ SVATOSLAV
       27.06.2019 500,00 CZK Bezhotovostní příjem KŘIVANEC LIBOR
       27.06.2019 5 000,00 CZK Bezhotovostní příjem KOUTNÍKOVÁ RENATA

       Takže během další půl hodiny přibylo 6800,- Kč…!

       :O))

      4. No a další půlhodina za 3800,- :

       27.06.2019 500,00 CZK Bezhotovostní příjem Kateřina Machová
       27.06.2019 3 000,00 CZK Bezhotovostní příjem ŠVÁB RUDOLF
       27.06.2019 300,00 CZK Bezhotovostní příjem KRATOCHVIL VACLAV

       ========
       Tak co, chtějí občané, nebo nechtějí…?

       :O)))

      5. Jen se otočím, je tam další tisícovka od Tomáše Haise.
       = = = =

       Proč tam asi ty prachy posílají?
       Nutí je někdo snad násilím?
       Jde o fiktivní účty jakýchsi sórošů…?

       Kdepak, zcela sami od sebe a ze své vůle lidé přispívají na mio-chvio…!

       :O)))

       1. Já myslím, že jsou řízeni ideodiverzními centrálami. Lze očekávat, že se zapojí i Vatikán!

        1. Eric:
         Každý si může část těch lidí sám dohledat a podívat se.
         Jsou skuteční, žádnej „sóros“ a podobně.

         Někdo se tomu všemu diví. Já ne.
         Koho vidím zde v diskusi?
         Naprosto stejné typy, jen naivně věří v jiné firmy…

         1. Jak píšu jinde, lidé věří různým věcem.
          Jen je problém, když svou víru považují za skutečnost.
          Někdy tak činí i v případě, že vedle nich se nalézá jasný důkaz o jejich omylu.

    2. Proč? Požadavek na odstoupení premiéra či ministra je pohřební hranice?

  2. jaja natürlich, pro Elity, ktere urcuji pravidla a zoufale tlaci na regime-change v CR, je NEBETYCNY PROBLEM (sarkasmus alert) udelat to spravne promo, vcetna trafficu na transparentnim uctu.
   Lidi, me ta dechberouci naivita nekterych komentaru opravdu neprestava udivovat.
   Zijete obcas vubec nekdy mimo svoji socialni bublinu ?
   Pamatujete si jeste doby, kdy zpravodajstvi nebylo synonymem pro goebellsovskou propagandu, ale bylo to vazne a pouze zpravodajstvi, cili prinaseni objektivnich, nezkreslenych faktu z obou stran pohledu a zaver necht si udela kazdy laskave sam za sebe ?
   To uz si nepamatujete ty dve totalne protizemanovske kampane, se 100% palebnou pripravou v Zidovizi ?
   Kdo se tehdy prosil o Schlafenberga, Zele nebo Drahose ? Nikdo, byly to ciste jen medialni produkty Kavarny, ale media kopala jako o zivot.
   Zase budete neco mektat o tom, ze antibabisovska hysterie je obrazem stavu spolecnosti a Zidovize prinasi pouze objektivni, nezkreslene zpravodajstvi ?

   1. Myslím, že není potřeba vytvářet fiktivní traffic (bez ohledu hodnocení této konspirační teorie). Kdyby každý, co byl na té demonstraci poslal dvacku, mají tam rázem půl mega.
    A vybrat za dva dny sto tisíc, to se dá i na sbírkách pro potřebné (když se udělá správné PR v médiích). Sám jsem naposledy poslal pětikilo nějakému klukovi na léčbu – když se o vlastní lidi neumí postarat stát..

    Mediální kampaň za Drahoše po prvním kole – to byla řádná masírka.. To musím souhlasit.

    1. myslis, ze PAKOva Mana z Ostravy, cestujici vlakem tam a zpet i s bagetou zadara by byla OCHOTNA investovat dvacku ?
     Odpovez si sam „NE“.
     A take si odpovez sam, jestli by na vydaje v radu vyssich stovek az nizsich tisicu na KAZDEHO DEMONSTRANTA stacilo tech ubohych par set tisic, nad kterymi si tak chrochta blahem profesionalni troll corona. Dalsi „NE“, protoze ty naklady pujdou realne do stovek milionu. Neveris? Tak si objednej u kterekoliv reklamni agentury srovnatelnou kampan, jako maji „Chvilky“, s tim, ze si zabookujes Letnou, nechas si ji ozvucit, osadit velkoplosnymi obrazovkami, budes mit x krat denne promo prenos v Zidovizi atd. Vse pekne za plne komercni ceny.

     Aneb rozlisujme mezi:
     a, konspirativni teorii
     b, kvalifikovanym odhadem oprenym o nezpochybnitelna fakta, napriklad o to, za na tom uctu vybrali mizernych 6 mega (to by ani nestacilo na Manu a bagetu, sorry jako).

     1. jako chápu že u těhle případů je to zbytečný, ale chvilka se dá vysledovat od svých počátků a stále je to to samý, jen na začátky byli malí a ted už je jenom víc lidí nasranejch, btw všimněte si jedný dost podstatný věci, ty lidi maj z báby prdel oni se mu smějou, takže nikoli nenávist ale posměch čož je dost podstatnej rozdíl v motivací lidí myslim si, že každýmu je tam jasný že bába to nezvzdá, ale proč mu nedat najevo že je k smíchu

      1. Já bych řekl, že v tom „smíchu“ slyším podezřelý skřípot zubů…

      2. anebo se to da vysvetlit tim, ze akce podobneho druhu pritahuji pokazde stejny typ frustratu, lehkozivku, netahel a darmoslapu.
       normalni clovek nema na picoviny tohodle typu cas, delat S0rosovi neplacenou devku.
       a dav je vzdy jen dav, cili banda nesvepravnych banikovcu, kteri maji pocit SILY, kdyz se jich zkoncentruje vic na jednom miste a muzou si tam porvavat dle libosti.

       1. já nevim, mě příjde že podle toho co jsem viděl v mediích jsou to spíš lidi co maj celkem vyděláno, nepotřebujou hákovat a proto jedou na demonstraci plus parta mladejch co maj pocit že starej blbej slovák, odporná vousatá píča na ministerstvu a věčně ožralej dement před smrtí na hradě nejsou zrovna krásní představitelé státu.
        Mí kamarádi z vejšek co jsou vysmátý neb nemakaj ve státním ani pro čechy tam byli skoro všichni, mí kamarádi vidláci z vesnice ani nevěděli, že se něco takovýho koná. Prostě normální člověk babiše nepotřebuje a směje se mu, naopak furstrát mám pocit, že tim, že zvolil andrejku, miloška nebo pitomia nekoho nasral, nebo nedejbože že mu to v něčem pomůže.

        Prostě Babiš je jenom hysterka co je jenom k smíchu nebo k nezájmu, pro lidi co se živěj hlavou či rukama ( neplést s dělníkem)

        Případně se dá použít jako celkem jednoduchej penězovod od státu, jemu de jenom o svoje firmy, takže stačí nesahat na prachy pro něj a pro tomana a dohoda je zatim nejlepší ( překonal i nástup socanů v 98 )

        Takže za mě Babišovi zdar a přístě 50%, protože je lepší když je tam směšná figurka, která je jednoduše ovladatelná, než někdo jako Bartoš nebo Fiala.

        1. podle toho co jsem viděl v mediích

         dale cist netreba. Media ti vystajluji i ozbrojeny puc ala ukrajinsky Majdan jako „demokratickou“ spontanni akci proti (radne zvolenemu) „diktatorovi“.

         1. Přijď se podívat, co ti brání…? Jednou vidět je lepší, než si stokrát domýšlet. :-)

       2. Přemýšlím, jestli jsem frustrát, lehkoživka, netáhlo, nebo darmošlap. A to samé se ptám u bráchů, rodičů, manželky, kolegů…
        Mnoho lidí si myslí, že to není píčovina, ale že jde o důležitou věc.
        Že bychom byli nesvéprávní baníkovci, o tom přímo pochybuji.

   2. to je fakt vtipný
    jak to ten zeman teda má ? nejdřív byl jako prosorošovskej stejně jako klaus a pak najednou obrátili protože usoudili, že už neni co rozkrást ? A proč sakra furt podporuje Izrael, když proti němu bojují ty židi ? Proč on zařídil to rozkradení bank, který se dost často vyčítá porevolučním vládám ? Jako ten zeman se nezdá :-D
    bába to samý, jasně takže on se paktuje se zemanem aby dokrad ty drobky co na něj zbyli a najednou je to bojovník proti korupci a totální EUvlezdoprdelka, pak najednou zase nejlepší ministr financí a božský premiér ( to že vláda neivestuje je nedůležitý ) a nakonec bojovník proti EU, jako fakt prdel.
    když tady čtu co občas lidi vyplůoděj, tak se nedivim že na ně zabírá tak primitivní marketing co má ANO nebo ta okmurova třetí kasička

    Ale jedno pozitivum to má, ke korytům se konečně i dostala třetí liga „kmotříčků“, sice v ústí furt pod dohledem ( jsou ještě blbější než socani takže je potřeba je vodit za ručičku ) ale i tak, konečně si může ze státního přihrát i úplná píča jako jermanová :-D

    1. jak to ten zeman teda má ?

     A neni to jedno ? Je to stary komunisticky kadr z prognostaku, proc s tim chujem ztracet cas, co se mu lihne v jeho chore kebuli ?
     Podstatne je, ze ho neovlada nikdo, ani Kavarna, ani ruska ambasada, ani americka ambasada = tudiz je pro Kavarnu neprijatelny.
     Oni by radi neco jako Spidlu nebo Necase = nesvepravne podrztasky kyvajici na vse z Bruselu.
     A to Zeman neni. Ani Babis. Zeman, protoze je to stary senilni narcis a Babis, protoze to je vekslacky STBacky zmrd.
     Kdyby byl Babis vekslacky zmrd, co kyva na Brusel, tak by s nim Sor0somety nemely nejmensi problem.
     Ale protoze nehlasoval PRO imigraci a dalsi bruselske socioinzenyrske Calegriho plany, tak se holt ted vezou oba dva.

     1. spíš to vypadá, že ho ovládá ten kdo líp zaplatí :-)

      1. i to je mozne..

      2. Ale prd. Sám kmotr Mrázek se někde vyjádřil, že neví, jak na něj, že mu stačí buřty s cibulí. Z politiky má naškudleno tuším dvacet melounů, to při svém životním stylu nemá šanci utratit, a ještě zbyde Kačence.

       1. Jo. Zeman je jeden z těch typu co mu nejde o prachy, ale o moc, vliv a ego. To samy Klaus a Havel.

        1. Asi tak, momentálně to krásně předvádí, když dusí trosky z ČSSD a odmítá jim vyměnit ministra. Určitě se na Hradě šklebí a čeká, jestli vyškrábou poslední zbytky hrdosti a tu demisi podají, nebo se nechají zašlapat úplně.

         1. Jo. Jak toho hajzla nemam rad, tak tady ho musim obdivovat, dava si je paradne. Na druhou stranu, s tim co Hamacek predvadi to zas takovou praci neda.
          A vis ty co? Neni mi jich lito. Jak to dopadne kdyz se sprahnou s Buresem je varovala spousta lidi. Nepoucili se napoprvy, tak at si to vyzerou.
          Nicmene, on Bures z toho taky radost nema, kompetencni zalobu na Zemana podat nemuze, on Zemiho potřebuje, ale kdyby CSSD odesla z koaly, tak by mu vlada s KSC a SPD mohla snadno zlomit vaz.

          1. Hamáček zase jenom tak opatrně povystrčil růžky, Bureš si ho dneska vezme někam stranou kamer, tam mu připomene, jak se věci mají, kdo půjde po příštích volbách do kopru a že si teda může vybrat, jestli ty volby budou až „za dlouho“ nebo předčasný a Honza se zase zklidní… Nemám strach, že by si socani vypustili už tak notně upuštěnej rybník…

          2. Není tak jisté, jestli se v tom případě proti Hamáčkovi nevzbouří Štěch a spol., ti jsou proti koalici s ANO od začátku.

          3. Jenze z druhy strany ma Zemanovo kridlo a to mu jde po krku. Podle myho ho Zemi nechá chvili vykysat a pak Stanka odvola. Předpokládám, ze to bude potom, co se ještěr sejde na hrade s estebakem. Leda by Ovarovi definitivne mrdlo v kouli a rozhod se rozjebat lautr vsecko a ve velkym stylu.

          4. Plus je jeste treti moznost. Ovar Stanka neodvola, ministri za CSSD to slozej, na jejich misto Ovar dosadi lidi ze svyho křídla, Hamacka odvolaj, vezme to nejakej zemanovec a jede se dal. Ale tady je velky riziko co na to zbytek CSSD. Takže spis nechat vykysat a odvolat.

          5. Jasně, Hamáček je tragéd, toho by sejmul i Ovčáček :) Mně jich taky líto není, dobře jim tak. S tím závěrem souhlasím, proto je to taky taková zábava, protože Andrej je v prdeli tak jako tak.

           Ze stejného důvodu mám radost i z těch demonstrací, i když jsem tam sám nebyl a nevěřím, že to Bureše k něčemu donutí. Ale kazí mu to image a v souvislosti s auditem EK mu to musí cuchat nervy řádně. Nemůže se dost dobře venku tvářit, že je to v klidu a doma má podporu, když jsou evropské noviny plné článků o největších protestech od listopadu 89.

          6. Taky jsem nebyl. Sice jsem byl usetren rozhodovani neb jsem mel povinnosti jinde, ale na tu Letnou bych asi sel. Ani ne tak z presvedceni, Bury neodstoupi, ale ze zvedavosti. Nikdy jsem na nicem takovym nebyl. Jestli to bude v listopadu demoska a cas, tak asi zaskocim. A nebude takovej desnej hic.

          7. On se Baba sice tvari jako king, ale tecou mu nervy, tecou. Tyhle demonstrace nedelaj dobre jeho image a pritahujou pozornost. Taky se muze stat, ze se Bures stane toxickym a zacne smrdet svejm zahraničním partnerum.
           Jako, prumernyho pizzazrouta nebo bagetare nejaky demonstrace v Cesku nezajima. Jenze zajimaj investory, banky, vrcholny politiky a podobny a muze se klidne stat, ze je to odradi a Bures bude mit kurva problem, zvlast kdyz se od nej budou distancovat jeho zahraniční kamaradicci a partneri, ze strachu ze se od nej umazou a ze vzbudi nelibost osvicenych vrstev (=tech co by si chteli posvitit i na jejich účetnictví.)

          8. Nezapomínejme, že ta různá fízlovací svinstva typu EET nezavedl premiér Babiš, ale premiér Sobotka. A když teď si lidé ulevovali na sociálních sítích po zásahu afrického gynekologa, byl to Hamáček, kdo jim vyhrožoval. Takže dobře jim tak, tohle mrskání ryby na udičce se sleduje dobře.

          9. EET vymyslel, vydupal a prosadil Babis a dodnes to presentuje jako svoje dilo. To, ze mel CSSD a lidovce jako spolupachatele na jeho vine nic nezmensuje.

          10. EET vymysleli rukou nerozdílnou. V programu to měla ČSSD taky a vždycky se k tomu hlásila. Babiš měl jen lepší PR. Ale jasně, kdyby to tehdy Babiš zarazil, určitě by to zásadní spor v koalici nevyvolalo.

          11. Jihocech Honza 28.6.2019 v 12:32

           Babiš těžko mohl něco zarážet, když to měl, a vlastně má dodnes, jako svoji vlajkovou loď v „boji proti okrádání státu na daních a korupci“.

          12. No jasne, EET je jeho milovany dite a jedna z mala veci kde nehodla ustoupit ani kdyby Agročert na koze jel.

          13. Jasně, že EET je Burešovo dítě, ale bez levice by to nikdy neprosadil. Jen si ty články přečtěte, jak nadšeně to různí poslanci a senátoři podporovali. Za vládu je zodpovědný premiér, čili tehdy Sobotka, tejně jako je dnes Babiš zodpovědný za „Venezuelu“ Maláčovou.

          14. Kromě toho by ztratil schopnost prostřednictvím mastné Alči dirigovat MF a řídit zaklekávání.
           Děje se dál, jen už bez asistence Slonkové a spol. Už byli všichni varováni, ať neskončí jak ten Slovák, co taky strkal rypák, kam neměl.

  3. To je takový kickstarter založený na mikrotransakcích s dobrým pocitem ze sebe sama. Nemyslím to pohrdavě, je to velmi chytré. Kluk, co neumí hrát ani zpívat, vyprodal Letnou a vydělal balík. A ten vůl Zeman ho posílá zpátky do školy.

 8. To jsou strašný bláboly.

  Demonstrace či záměr demonstrujících nejsou věrohodné či legitimní, protože je u toho nikdo netluče a nehrozí jim za to vyhazov.

  Taky nejsou věrohodné a legitimní, protože do toho někteří investovali z vlastního. Kdyby si ty repráky někde nakradli či „vypůjčili“ jako tenkját, tak by to bylo v cajku, ale že je někdo zaplatil, tak to smrdí.
  Někde jsem zahlédl v rozhovoru informaci, že nějaký podnikatel zapálený pro myšlenku tam lidem přivezl ze svého zaplacenou vodu a rozdával jí tam. Tak to teda néééé. To je důkaz, že jsou demonstranti zaplacení!

  Představa, že je někdo ochotný strávit půlden postáváním v horku v tom šíleném davu na pláni kde nic není jen výměnou za lahev vody a za to, že si cestu tam nemusel platit ze svého je absurdní.
  Kdyby za mnou někdo přišel a nabídnul mě za něco takovýho tisícovku, tak mě fakt ani nehne. Dovedu si představit, že sociálně slabší by to třeba za pětikilo udělali, ale zadarmo jen že mě tam někdo odveze?

  1. Děkuji za shrnutí, nemusím psát totéž. U svého bodu č. 4 se ctěný autor patrně zapomněl podívat na transparentní účet, kde by svůj zásadní příspěvek jistojistě objevil. Nebo že by ne …
   Tentokráte musím tedy i já vyjádřit svou nespokojenost s kvalitou článku.
   A ještě jedna poznámka – text podle mě bohužel přispívá k udržení polarizace společnosti, čímž podporuje matrix, pro který je takové rozdělení náramně výhodné. To ale není myšlením budoucnosti.

 9. Představa, že je někdo ochotný strávit půlden postáváním v horku

  Nekteri nasi spoluobcane maji solidne vymeteno.
  Treba to delaji proto, aby se zaradili do klubu lepsolidi.
  Nebo si mysli, ze tim necemu prospejou (neprospejou).
  Anebo se proste jen nebetycne nudi a nemaji na poradny festak, kde je vstupne v radu tisicikorun a neni doprava zadara.

  Jinak souhlas, tyhlety protibabisovske devky se nechavaji koupit hodne lacino, ale to neni nic proti nicemu.
  Na Ukrajinskem Majdanu se take demonstrovalo za susenky a kelimek s cajem (plnym povzbuzovacich drog).

  1. Já jsem si spíš vzpomněl na ty davy, co vítaly Daladiera po podpisu mnichovské smlouvy.

  2. Taky jsem nebyl schopný uvěřit že se tu najde 250 000 imbecilů ochotných ve vedru šaškovat za podporu Kalouska, Hamáčka, Bakaly, Kellnera a US ambasády.
   Ani nemuseli udělat mrtvého studenta Šmída vol.2 který umřel na předávkování burešovou gkyfosfátovou řepkou.

   Na druhou stranu to je jen 5% voličů. Tak o co jde. Venkov se nezůčastnil a ostatní města taky ne. Ačkoliv se sorosČT snažila přímým přenosem z Brna a Ostravy kde přešlapovala hrstka placených neziskovkářů vyvolat dojem že jde o druhý 17. listopad.
   Příště už to ani nezkoušeli a zabírali jen letnou.

   1. Ani nemuseli udělat mrtvého studenta Šmída vol.2

    na to bych vubec nespolehal, na Slovensku se jim to naramne osvedcilo, s tim zastrelenym novinarem, nikde neni psano, ze se neco podobneho nevyrobi i u nas.
    Ted, co na SLovensku prezidentuje ta S0rosova slicna deva, muzeme ocekavat dalsi „demogratizaci“ u nas.
    Take jsem si myslel, ze Slovaci nejsou uplne ztraceni curaci, ze jim treba vadilo placeni Eurovalu na Reky a ejhle,
    vidi kozatou stetku a vse zapomenuto. O lidech si netreba delat zadne iluze.
    Elity se tim ani netaji, ze pro ne jsme neuzitecny odpad, ktery je treba depopulovat. Kdyz tak procitam tu „diskusi“ tady, tak az na dve, tri vyjimky s tim nezbyva nez absolutne souhlasit.

    1. Když on ten výběr byl dost zoufalý. Jasně, já bych vytrolil systém Kotlebou, ale spousta lidí tu odvahu nemá.

     1. Haha Kotleba, sveho casu nejcasteji voleny kandidat slovenskych prvovolicu :)
      Ja bych ho klidne zvolil, anebo Vandase a jeho DSSS u nas, kdyby mel aspon pet procent, to je taky dobry magor.
      Pote, co delal ministra financi Kalousek v Necasove vlade by to byl zajimavy socioexperiment, ktera vlada by byla horsi, jestli ta byvala Necasova s politickym turistou Kalouskem, anebo ta hypoteticka Vandasova, pro me za me v koalici s hypotetickyma Zelenyma a KDU CSL, kteri jdou oboji do koalice s cimkoliv, co je vytahne k moci.
      No, jak to tak po sobe ctu, tak asi ne. Vandas by nebyl az takovy problem, ale ty lidovce a zelene bych asi neprekousl :D

   2. No tak hlavně, abychom před listopadovým výročím neměli mrtvého Mináře. Bo jak víme z praxe, když prostá demonstrace nepomůže, je třeba zařídit mučedníky.

    1. Nebo Mynáře? ;-)

    2. Volal mi v neděli večer kamarád, který se normálně moc neozývá.
     „Hele, nevíš, je Minář ženatej? Nemá děti?“
     „Eeee… Nevím.. Snad je ženatej… Proč?“
     „No jak jsem koukal na ten přenos.. Ten jeho poslední projev, takovej zabržděnej. Mě ti přišlo, že jako trochu couvá… Jestli na něj nazačali tlačit přes rodinu…“
     Tak asi tak.

     1. Anebo mu prostě došlo, že v týhle hře je jenom pěšec.

      1. Nebo. Ale ani mi tak nešlo o to, co si myslel Minář, ale k jakým teoriiím a závěrům na prakticky nulových podkladech lidi přijdou.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!