Modré zóny a vidláctví – další pohled - zpět na článek

Počet komentářů: 167

 1. Čárdžuj párking fíí, voe:-).

 2. Kdyz vam nesedi mhd, jezdete taxikem. Ve finale vas to vyjde stejne jako parkovne + benzin.

 3. Btw pokud odvadite mesicne 40K na danich, pak pokud jste freelance, tak mate stejne 60% pausal, ktery jako konzultant nespotrebujete ani nahodou. Tzn by vas taxi nebo parkovne nemelo trapit. Pokud jste zamestnanec a jezdite vlastnim autem bez nahrad, tak…vam to patri:)

  1. A platí ten paušál i na DPH, sociální a zdravotní? HM.

   1. Paušál znižuje základ dane z ktorého sa vypočítava ako daň, tak zdravotné aj sociálne „poistenie“. Zmestnanec so superhrubou mzdou v rovnakej výške ako mesačne fakturuje OSVČ má oveľa vyššie sumy za sociálne a zdravotné „poistenie“.

    S DPH to nijak nesúvisí.

    1. Ano, a pořád je tam ta minimální sociální a zdravotní daň která dělá bratru 5tis měsíčně a proto jsem o tom psal. A pak DPH a další daně. Zdálo se mi totiž, že původní pisatel má pocit že si vše odepíše paušálem.

     1. Pět litrů to eště fakt není, zatim. Ale už se to blíží, od příštího roku štyry…

  2. to, ze mi stat milostive prizna 60% pausal neznamena, ze z toho mam byt tak na vetvi, ze nebudu resit parkovne ci taxi. Tech nespotrebovanych 60% totiz neznamena, ze jsem usetril, ale ze mi nekdo neukradl tolik.

   1. Když vám teda stát peníze krade, tak je asi blbost po něm chtít, aby za ně zajišťoval třeba to parkování, ne?

    1. No, většina vypatlanejch socialistickejch dementů, kteří nemají na to, aby prohlídli tu propagandu, vám tohle bude vehementně tvrdit…přičemž jenom z benzínu aktuálně krade asi 18 korun, což je zhruba 65 % ceny. Člověk by fakt naivně čekal, že když platí takovej ranec, tak státní mrdky mu budou sloužit v předpoklonu. No, nějak jim ta informace dochází pokroucená a je to přesně navopak…

  3. A já furt, co to je za lidi, co volí toho Andreje….
   A vida, už to chápu.
   Vy jste teda zmetek na kvadrát…

 4. Njn, starosti gastarbeiteru…v nasem ustavu slycham obdobne frfnani dnes a denne. Kolevum je zatezko zaplatit cca 800 mesicne za parkovani v arealu.

 5. to mě dojalo bezmála k slzám. Takže daně platíte, na smradlavém metru bydlet nechcete, místní by si z Vás měli sednout na zadek z blíže neurčených důvodů, protože něco chcete nebo potřebujete a myslíte si, že na to máte nárok. To všechno by bylo v pořádku, ale proč si to hergotfix nárokujete u běžných občanů, proč si to tedy nenárokujete u politiků, kteří o tom rozhodují. Jen tak mimochodem, koho volíte a co požadujete od politiků? A požadujete to nějak aktivně nebo jen frfláte nad tím, jak Vám to místní občané nezajistí?

  1. To je teď na D-F takový trend, jako před pár dny (nebo týdny ?) zoufalec, co mu přestali vyvážet popelnici jak on chtěl a místo toho, aby:
   – Tlačil na místní autority
   – Koupil svozovou firmu
   – Koupil skládku
   – Omezil tvorbu odpadu
   – … asi dalších 1000 věcí

   Tak raději napsal hejt na D-F, plný neověřených, neurčitých a pravděpodobně i z prstu vycucaných informací a asi čekal … že to někdo z čtenářů pochopí nebo vyřeší ???

   Bohužel už i zde kvalita článků soustavně klesá a vzniká tu jakási virtuální pivnice 4. cenové s občasnými záblesky skvělých myšlenek, zahrabaných mezi tunu sraček.

 6. Asi se pohybuju v lepší společnosti. Nikdy sem neslyšel mluvit pražáka v mém okolí neuctivě o někom (českého původu) kdo v Praze pouze pracuje a není rodilej. Největší zmrdi jsou ti co se z nějaký prdele do Prahy přestěhovali před pár lety a teď si hrají na pražáky jako by to byl nějaký titul…

  1. Otázka je co vám takle napřímo řeknou, a pak to hoděj do urny nějakejm zmrdům co to „těm náplavám“ nandaj se zónama a bůhví čím ještě.

   1. To samozřejmě není vyloučený, ale podobný keci ve svém okolí prostě nepěstujem. Faktem je že odlišit v Praze na radnici zmrda od ještě většího zmrda dá velkou práci s nejistým výsledkem.

    1. Jakto? Dyť je to naprosto jednoduchý. Zmrd, kripl, zmrd, kripl, jenom tam jsou dva kriplové vedle sebe. ;-)

 7. Pokud jsem tak dobrej, že mě potřebují, přidám si k ceně položku parkování. Buď mi ho zařídí, nebo zaplatí. Jenže to musím bejt někdo, koho si nemůže ta firma dovolit přestat používat ap řijde mi, že zrovna autor se tohoto bojí. Takže až tak jedinečnej a dobrej asi nebude =) Zrovna u lidí, kteří jezdí za klienty, tydlencty nářky nechápu, prostě to klientům naúčtuju, solved.

  BTW u nás v práci se o podobných věcech radši nebavím, protože mám jistý svérázný názor na své kolegy(no, ne všechny, ale nebudu riskovat, že jsem někoho odhadl špatně :D)

 8. Já jsem kdysi bydlel na Žižkově. Tam modrá dorazila až po několika letech snažení, protože lidé v reakci na ohlášenou zonu pořádali petize proti zavedení. Tak se to vždy na rok odložilo a pak zkusilo znovu. Protože „lidé to žádají“ jak naši představitelé rádi říkají (už jste někdy slyšeli o petici za zavedení zón?).
  Jal jsem se vyřizovat parkovací kartu. Už si to přesně nepamatuji, ale požadovali po mě celkem asi 6 dokumentů. Přepisoval jsem si kvůli tomu i bydliště. Krom OP chtěli i tuším velký a malý TP. Protože byl vůz firemní v soukromém užívání a v leasingu, tak chtěli i nějaké potvrzení kvůli tomu leasingu a taky potvrzení z účtárny, že mě auto dodaňují. Neskutečná byrokracie a drzost. Co jim je do toho jak to mám s daněma a leasingem?
  Nakonec jsem kartu vydundal. Musel jsem si kvůli tomu brát dovolenou a dali mě jí jen na půl roku, že pak musím vše dokládat znovu. Takže jsem se na to už vybodnul a bylo o jeden hlavní důvod navíc, proč se odstěhovat pryč.

 9. Joujou. Tak jsme si tu početli od lidí (DF + R.D.), kteří tu nebydlí/bydlí na okraji, o Praze a jak to tu stojí za hovno.
  Možná kulíšci, stojí za úvahu také pohled rezidenta. Pravda, proti Vám sračkaře, co si musí půjčit na zrcátko u káry a na 40k v daních se nedostane a bydlí v Praze.

  1. neznám řešení přeplněné Prahy. Fakt ne. A zaroveň když už 20 minut kroužíte kolem baráku a nemůžete přes značky S,C,M,T,K zaparkovat, začne to prostě srát. Nechci nikomu upřít právo zaparkovat, ale prostě když už flek dojde, tak by měl mít domácí přednost. Klidně s urážkou. Z uprchlíků se můžete všichni posrat, že domácí pán a hromada keců. Tak tohle je to samé, jen jiné měřítko.

  2. urážky že v Praze nikdo nepracuje si strč R.D. někam, je to prostě neuctivý.

  3. kdysi modré zóny byly aktivní pouze po nějaký čas (typicky večerní hodiny aby rezident mohl po háku upíchnout povoz), takže ke klientům se dalo dojet a zaparkovat, ale jak je to teď netuším. Již to nepotřebuji řešit.

  4. Segway: DFensi, víš o tom pěkný hovno a evidentně se nepohybuješ po centru Prahy během turistické sezony. Byli by mi fuk, jako většina účastníků provozu, jen prostě řídí jak hovada (kolikrát nalitá).

  5. mimopražští často neumí parkovat. Časem se to naučí, ale chvíli to trvá. Takže auta v druhé lajně buď nebrzdit, nebo na sebe nechat telefon.

  6. dnešní svět je založen na obchodu a tudíž dopravě. Jediná potíž je, že všichni chtějí do toho jediného bodu ve stejný čas. Z toho plynou tyto problémy.

  7. Buš do administrativy R.D., běžný rezident (vidlák, dle vás) s těmito problémy těžko něco bude dělat. I proto, že sám má potíží po kokot.

  1. Řešením není vytláčet vozy(mimo histerické centrum, kde s tím lidi i souhlasej) nekonečně daleko. Prvním krokem je analýza toho, proč sem lidé jezdí. Část lidí může odchytit kvalitní síť parkovišť s návazností na MHD. Část neodchytí, protože autem „musí“. Pak je otázkou, proč musí autem. To nikoho nezajímá. Je otázkou, proč se nebudují parkovací domy – jak je možné, že referendum o podzemním parkovišti, které sem linkovala Mousa(myslím) umožnilo zamítnutí a přitom opakovaná referenda o parkovacích zónách jsou přehlížena?

   Zpoplatnění parkování modrejma čárama tohle prostě neřeší. Ta auta nezmizí a modré čáry jsou pouze laciným gestem a sázkou na škodolibost některých lidí.

  2. Nevím, kde v Praze bydlíte, já na P2 a já bych byl pro zrušení zón nebo aspoň omezení 6 večer – 6 ráno pouze v pracovní dny, respektive od neděle 6 večer a do pátku 6 ráno. U nás je běžně o víkendu víc míst než zaparkovaných aut a na hodinách není kde zaparkovat. Modré zóny nejsou řešením problému, ale jeho důsledku. Problém je nedostatek parkovacích míst. Řešením by bylo minimálně ze začátku postavit dostatečně velká P+R parkoviště na konečných metra a autobusových terminálech. Dále postavit parkovací domy v širším centru. Pak teprve se můžeme bavit o nějakém omezení pro nerezidenty, ale ne tak, že všem zakážeme vjezd a nedáme jim alternativní řešení. Kde berete tezi, že mimopražští neumí parkovat, to tedy nevím, nic takového nepozoruji.

  3. „A zaroveň když už 20 minut kroužíte kolem baráku a nemůžete přes značky S,C,M,T,K zaparkovat, začne to prostě srát. Nechci nikomu upřít právo zaparkovat, ale prostě když už flek dojde, tak by měl mít domácí přednost.“

   To je už naprosto směšný, tohle koukání po značkách. V době, kdy se značka dle místa bydliště přiděluje jen při koupi nového vozu, nebo při zničení nebo ztrátě stávajících. Navíc lidi mají také služebáky a tam o tom kde bydlí značka nevypovídá vůbec nic. Takže u nás ve firmě mají z 10 pražáků A jen 2. Dále pokud vám ta zlá ostatní písmena pravidelně parkují v okolí domu, tak tam, blik cvak příjem, bydlí taky, takže jaké pak řešení modrými zónami.

  4. Jsem pražák, mám tři auta – díky Bohu na vlastním pozemku, protože díky neřízené výstavbě developerů se nedá v okolí zaparkovat a přesto ani jedno z mých aut a vlastně ani z motorek nemá pražskou značku. Takže tím asi bod 1. padá. Bod 4. Se Segwai nemám žádné výraznější problémy než třeba s chodci a to se v centru kde jezdí pohybuji den co den. Problémem jsou cyklisté, kteří po chodníku jezdí jako hovada, i když mají vyhrazený pruh na silnici. Bod 5. Nevím jak poznáš mimopražského viz. první věta v mém příspěvku.

   Základním problémem je neexistence parkovacích domů a poměřování pindíků mezi pražáky a ostatními to nijak nevyřeší.

  5. Ajajaj, tady a nejen u Vašeho komentáře, se ukazuje, jak propaganda funguje a jak jsme už z ní zblblí.

   Cizinec není našinec, křičeli obyvatelé království na 3 veterány ve stejnojmenné pohádce a hnali je z království pryč. Hned poté, kdy jim sebrali dary. Totéž dělají radní českých (a moravských taky) měst. Citinec není našinec, ať nam tu neparkuje. Cizinec není našinec, proč bychom mu tu měli nechat postavit byt nebo dům. Cizinec není našinec, co k nám vlastně má co jezdit. Člověk si skoro už připadá jako za socíku, kdy mu Maďaři brali na hranicích nakousnuté jablko, protože Čech není Maďar a nemá na jablka nárok nebo východní Němci nepovolili vyvézt sandály, anžto by cizinci ohrozili našincům vnitřní trh….

   A lid je šťasten, že se radní starají. Našinci zlevní jízdenky na tramvaj (co na tom, že náklady nezaplatí v té ceně, ale z jiných kapitol rozpočtu). Našinci vymezi protor, kde si může na rozdíl od cizince postavit auto (co na tom,že pouze tehdy, pokud je to jeho vlastní, pokud není na leasing, pokud nepatří manželce či není firemní). Našinec se těší, že bude zavedeno mýto, které se na našince vztahovat nebude, ale zato cizince pořádně osolí nebo je dokonce k našinci nepustí, to by bylo ještě lepší. Našinec nechce nový most, pokud nebude určen jen pro našince…….

   Na rozdíl od pohádek, kde cizinci byli vždy z jiného království, dnes jsou z jiného kraje, jiného města a v případě Prahy i z jiné čtvrti nebo jiné ulice. Pražák z Prahy 5 nezaparkuje v Praze 6, ani 7, ba ani na Jarově mezi vilkami, kde je místa pro stovky aut, Pražák z Jarova zase ne ve Vokovicích či ve vilové čtvrti v Kobylisích (tam koneckonců nezaparkuje ani obyvatel Karlína, ač je ze stejné městské části). Zóny, které se původně zcela správně zavedly pro Staré Město a nejbližší okolí následně expandovaly do Prahy 2,3 a 7 (údajne si sro je provozující založili tehdejší politici), což je stále ještě jakž takž širší centrum, se dnes rozlezly na periferii i na již zmíněný Jarov, do Radotína a mezi vily do Střešovic, tedy do míst, kde rozhodně o parkování nouze není. Tohle přnáší dva efekty: první volání po zónách i tam, kde nejsou a dokonce nejsou potřeba („co mi má tady kdo parkovat, když já jinde nemůžu, tak pryč s nimi“), které radní ochotně plní, protože si už dávno spočítali, kolik jim zóny vynáší (a nemylme se, o nic jiného politikům nejde) a druhý je nasranost těch, co tam občas musí jezdit z pracovních důvodů. Což není vždy politiky a obhájci zón zmiňovaný manažer vozící si luxusně zadek v Audi A8 long, ale třeba i řemeslníci, sociální služby, stěhováci a další.

   Byť mohu chápat ty, co tam bydlí, že se jim nejsa zóny blbě parkovalo, tvrdím že stávající systém zón (čti modré) není řešení. Už proto, že kdyby si všichni bydlící změnili trvalé bydliště, přihlásili na sebe auta, která používají a vyzvedli povolenky, systém by zkolaboval na nedostatek místa na vozovkách.
   1/ parkující auta mají být mimo vozovku. V podzemních garážích, v garážích vybudovaných ve vnitroblocích, v parkhausech. Není možné, aby strejda Novák, co jezdí a autem jednou v roce na hřbitov, zbylých 364 dnů parkoval na ulici. Za pětikilo, anžto je důchodce. Jestli chtějí radní (a je jedno zda pražští nebo místní) pro svoje obyvatele (záměrně píšu obyvatele, nikoliv trvale přihlášené) něco udělat, mají pro ně stavět parkovací místa. Pod zemí i nad zemí. Mají dávat daňové úlevy či příspěvek tomu, kdo si garáž postaví a vyřeší parkování sám a ne mu házet klacky pod nohy. Chápu, že tohle nejde na Staromáku, ale v Bubenči? Ve Vokovicích či na Jarově?
   2/ mají stavět P+R parkoviště a P+R Parkhausy. U metra, u vlaků, u tramvají. Zpracované dopravní studie tvrdí, že Praze je třeba 50 tisíc parkovacích míst v P+R parkovištích, je jich 3000. Ano slovy třitisíce. Pak se ovšem nelze divit, že – pokud např. na Černém Mostě či ve Zličíně jsou plná už v 1/2 8. ráno – lidé pokračují autem dál a dál do města. Kecy Dolínka o tom, že P+R parkoviště jsou dostatečně kapacitní, protože v Klánovicích je ještě jedno místo, jsou blbé kecy pitomého politika, protože to řidiči přijíždějícímu od Berouna problém neřeší.
   3/ mají stavět klientské parkhausy v Praze. Nejsem ještě tak stár, abych si nepamatoval, kde se všude navrhovaly podzemní pasantské parkovací domy – na Klárově pod parkem. Na Senovážném náměstí pod parkem. Na Tylově náměstí pod parkem. Pod horním koncem Václaváku. Na Smíchově před soudem (v podzemí). Pod náměstím Interbrigády. Pod Puškinovým náměstím (pro rezidenty). Není jediné, žádné se už nechystá. A ty co jsou – Letná a Prašný most – jsou zavřená, ač Blanka už rok jezdí.
   4/ a nakonec – last but not least – je třeba zrušit stávající systém obvodních a lokálních zón, které si dělají městské části proto, aby měly z nich svůjmalý lokální výnos a zavést zóny pražské, s ohledem na zájmy města jako celku.

   A ještě jedna věc: kolega je pražák od narození, což je cca 60 let, a má auto s U. Protože je líznuté od ústecké lízingovky. Pokud Vás tohle sere a dáváte to najevo a pokud se na všechny, co nemají trvalé bydliště v Praze, díváte jako na vidláky (mám ale zkušenosti, že tak nejvíce smýšlí ti, co se do Prahy nedávno přistěhovali), nedivte se, že se z Brna nebo Ostravy vrátíte s autem objetým korunou. Protože prostě je sere to A.

   1. ad 4/ to je nesmysl, některé městské části se snažily, aby si mohly řešit parkovací zóny dle svých potřeb, obvodní a lokální zóny protlačuje právě magistrát a vydává to za zájem města jako celku. Některé městské části se k tomu vyjadřovaly, požadovaly změnu, magistrát jejich požadavky smetl ze stolu bez mrknutí oka a ještě má tu drzost, že na ně svede následné problémy a jak vidno, mnoho lidí uvěřilo tomu, že žába na prameni jsou právě městské části.

    pokud jde o burany, tak jsem zrovna nedávno shodou náhod slyšela od burana bydlícího v našem domě, jak se chlubil, že má v autě filtr na pražáky a to by mě teda vážně zajímalo na který, když většina „místních“ je náplava úplně stejně jako on.

    1. no, já mám zkušenosti z Prahy 3, 5 a 7. V Praze 3 stála RADNICE o rozšíření zón na Jarov. V Praze 7 je současná radnice zřizuuje i na místech, kde nedávno nebyly – zajeďte se podívat třeba do Bubenské mezi Hlávkův most a Veletržní, co z ní udělali. A Praha 5? Tam už občanům sdělili, že v druhé atapě zřídí zóny CELOPLOŠNĚ. I v místech, kde parkuje jedno auto na sto metrech – viz http://www.parkujvklidu.cz/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-5/

     Nicméně magistrát nehájím, radnice a magistrát jsou jak říkala moje babička za 18 a za 20 bez dvou.

    2. tady je to vidět lépe http://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2016/04/Navrh-cleneni-ZPS-MC-Praha-5.pdf Kromě pár desítek ulic na kopečkách bude zóna všude

   2. ad 1) Souhlas, auta by měla mít svůj parkplatz mimo komunikaci. Nechápu, proč by měli někomu garáž/parkovací dům/whatever stavět, ale klacky pod nohy by házet nemuseli.
    ad 2) Nechápu, proč by P+R měla dělat radnice. Když je o ně takový zájem a lidi chtějí za ně platit, jistě je někdo postaví a vydělá balík.
    ad 3) To já pamatovat nemohu, ale viz 2
    ad 4) Souhlas

    Jo mám tři auta, jedno s A, jedno s S a jedno s H, pražák nejsem, ale nikdo mi tu nebránil koupit barák i s garážema. V tom asi problém nebude.

    1. Proč? Protože je to pro obyvatele města. Je to stejná infrastruktura, jako silnice, chodníky, zastávky MHD, parky, kanalizace,….
     Pokud radnice přesvědčuje lidi, že mají používat MHD, pak k tomu P+R jaksi patří. MHD je totiž její business.

  6. No tedy, po tom všem, co tu čtu a co i vidím v TV a slyším v R, bych v Praze obyčejným, byť žádaným řemeslníkem být nechtěl. Jak tak koukám, tak žádná vyjebávka na zaparkování kdekoli, kde zrovna něco potřebují už se najít nedá, finty jako „Lékař“, „Pohotovost plyn-elektro“ a obligátní „zásobování“ už také dávno nefungují a Místní Posírači to flastrují a odtahují hlava nehlava. Semtam si dovolí odtáhnout soukromý vůz skutečného lékaře na návštěvě u svého pacienta a není-li doktor z těch, co si nechají srát na palici, ztropí kvůli tomu bugr. Ale ten vyšumí za týden, pokud si toho moc nevšimnou média. V tichosti se vrátí poplatek za odtažení, nějaká bezejmenná mluvčí se jménem městapa omluví a je to. Nikdo ani nepřijde o prémie, natož tak aby dostal na tři měsíce jen základ, aby si to zapamatoval.
   Místní si tak trochu serou přímo pod sebe do hnízda a budou to oni, co se v tom budou muset šmatlat. Protože fungující a užitečné řemeslnické firmy o pěti lidech, kterým bude v podstatě znemožněn rozumný pohyb po Praze, se na to jednoduše vyserou a vypadnou jinam. A půjde to, protože skutečně šikovných, pracovitých a nepředražených řemeslnických firem zas tak moc není a uživí se kdekoli. Praha, resp. některá městská část, kde působili, byla pro firmičku výhodná velkou koncentrací práce na relativně malé ploše a tedy únosným dopravním režiím, kvůli kterým nemuseli být drazí. Tohle všechno podle mě teď díky megabystrým radnicím půjde do řiti a budou na tom biti -překvapivě- místní.
   A nejde jen o řemeslníky. Může jít např. o pečovatelské služby o seniory, protože Praha stárne a mladí, kteří mohou, z ní zdrhají do zahraničí. Půjde např. o rozvážkové i jiné služby seniorům a klidně může dojít i na nezásahové vozy velkých pražských firem /revize apod./, které se prostě nedostanou tam, kam potřebují a pokud se jim to stane u padesáti vozů desetkrát do měsíce, mohou to položit.
   Hádám, že karty jsou na stole a proti radnicím by s nimi měli hrát hlavně místní, rodilí Pražáci.
   Protože ti na tom podle mne budou biti nejvíc. A tak nějak se mi podle médií zdá, že zčásti biti už jsou.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017