Die Stunde drängt! Wollen sie eine totale Gesundheit?
Stalo se ve vsi Průhonice. Jakýsi Babiš chtěl rozdávat zmrzlinu. Slízejte to, než to zakážou. Zvolte mě, než mě zavřou. Na koblihy jdou v létě vosy.
Ještě než se do toho pustili, počmáralo hnutí Milion chvilek náměstí kříži jako že za oběti koronaviru. Babiš toho nedbal, nejspíš to vůbec nechápal, protože k tomu nedostal od jeho štábu žádné „noty“. Kříže prostě překročil, na chvilkařský patos zjevně sral a šel točit zmrzku s obsahem těch nejvybranějších dochucovadel z jeho vlastního koncernu. Chvilkaři mu za to vyhlásili hashtagový džihád, jenže Babišův fanclub tamty internety nesleduje a když je náhodou sleduje, tak usoudí, že je to zase tamta kampáň. Všechno marný, totální ztráta času.
Story pak ještě pokračovala českou verzí Angry Birds. Slepice z Vodňan asi zorganizovaly protiútok na prasata. Přitom se ukázalo, že na zmrzku přišlo příliš mnoho namakaných krátkovlasých pánů ve vypasovaných tričkách a se slunečníma brejlema, co mají na kalhotách takový jako boule. Ne ty boule, co se dělají na spandexech při Prague Pride, ale ty boule, co dělají vnitřní pouzdra. Ti odklidili pana premiéra do cukrárny, co taky patří svěřenskému fondu, aby na něj angry birdové nemohli.
To je všechno ganz schön absurd. Člověk si řekne, to se může stát jen tady. Ale to jsem odbočil.
Já budu asi potřebovat nějaký manuál, aby začal rozumět té chvilkové logice, protože jinak si začnu myslet, že Milion chvilek pro demokracii pokračuje v díle Adolfa Hitlera.
Jak může být předseda vlády odpovědný za to, že někdo umřel na respirační infekci? Pokud tedy přijmeme jako nevyvratitelný fakt, že zemřeli právě na respirační infekci a ne na něco jiného, což přinejmenším pro část z nich bude zcela relevantní.
On je Babiš léčil? Léčil je nesprávně? Málo? Moc? Nebo je záměrně nakazil? Nebo jak to teda udělal?
Kde se v těch lidech bere ta zpupnost, s jakou chtějí poroučet větru dešti.
Existuje tady nějaká respirační choroba. Můžeme vést polemiku kde se vzala, zda unikla z laborky nebo zda pan Li jedl netopýre, také můžeme vést polemiku o tom, zda se jedná o nějakou novou chorobu, nebo běžnou nemoc prodávanou pod novým brandem. Zcela nová situace to však nepochybně není, protože různé nemoci sužují lidstvo od počátku jeho existence. Že se to zatím ve velkém nedělo během našich životů neznamená, že se to nemůže stát znova a teď. Každopádně je to tady.a k životu to patří. Snad jen mentálně zaostalý nebo nedospělý naivní jedinec se může domnívat, že přijde nějaký osvícenec a tuto nemoc, stejně jako jiné nemoci, úspěšně zažene nějakými příkazy a zákazy.
Zdraví není veřejný statek, ale něco, co se z principu nachází v privátní sféře každého jednotlivce. Každý tedy musí zvážit, jak se k němu bude stavět a podle toho se zařídit. Existuje celá řada strategií a v dnešní době se dají praktikovat všechny. Někdo se například může rozhodnout žít zdravě a upevňovat svoji imunitu, jiný se může zapojit do testovacího programu big pharma a nechat se napíchat, jiný může vsadit na domácí sebevězení nebo posunout obrannou linii směrem k použití ochranných prostředků. Stát žádnou z těchto cest nezakázal, pouze společně s fake experty a zjevně na základě nadnárodních agend některé preferuje na úkor jiných.
Takže pořád nechápu, co s tím má společného předseda vlády.
Pokud se někdo nakazí nebo umře, tak prostě neměl štěstí. Asi zvolil nevhodnou strategii nebo nebyl důsledný při její aplikaci. Nebo dělal co mohl a stejně to nevyšlo. Život je nevyhnutelně spojený s určitými riziky a nakonec stejně všichni umřeme. Je to jako s rakovinou, lze do nějaké míry ovlivnit pravděpodobnost, že propukne, ale nikdo nemá 100% recept na její prevenci, a když jí u někoho najdou, těžko lze ukázat na nějakou jednu jedinou specifickou činnost a říct „to máš z toho“.
Ani s tím nemá nic společného předseda vlády, ať už je jaký chce.
Konkrétně mají liberální koronabijci Babišovi za zlé, že nenařídil povinné roušky, když fake experti chtěli a před vánoci nezavedl lockdown, protože ministr Havlíček nechal lidi nakoupit na vánoce. Tím měl vyvolat druhou, třetí nebo jánevím už jakou vlnu koronaviru, při které zahynuly desetitisíce lidí, kteří jsou jeden po druhém symbolizováni v podání komoušských dementů z Chvilek křížky, v hradním podání lacinými svíčkami v pivákách. Obojí je sice patetické, ale já tomu nerozumím. Předně nynější doba ukazuje, že nakupování je epidemiologicky bezvýznamné a roušky jsou k ničemu, ale především, pokud byl někdo přesvědčen, že kus hadru s gumičkama z trenclí je způsobilý ochránit ho ode všeho zlého, tak klidně mohl roušku nosit bez ohledu na momentální nařízení vlády. Nevšiml jsem si, že by vláda roušky zakázala, naopak, celou dobu jejich nošení velmi podporuje. Stejně tak, pokud se někomu zdálo, že tam venku je epidemiologická situace neúnosná a ten hrozný virus drtí a kosí natolik, že riziko je neakceptovatelné, mohl zůstat doma sám dobrovolně a nečekat na nějaké vládní nařízení. Není přece třeba klást předsedovi vlády ultimáta jako „honem mi zakažte chodit ven, jinak se vám nakazím“.
Popravdě nemohu přijmout ten socialistický podtext toho chvilkařského křížkování, kdy zdraví případně úmrtí jednotlivce, principiálně záležitost týkající se bytostně jeho osobní sféry, je podáváno jako výsledek úřední činnosti vlády a jejích orgánů. Co Chvilky zestátní příště? Zubní kazy? Střevní peristaltiku? Budou chvilky vyčítat předsedovi vlády, že nenařídil nebo nezakázal lidem flatulovat? Není Babiš odpovědný také za erekci? Sousedovi nestojí péro, Babiš o tom ví a nic proti tomu nedělá.
Odporné je rovněž, že smrt jednotlivce na respirační chorobu, bez jakékoli příčinné souvislosti s vládní činností či nečinnosti, je používána jako argument v jejich politickém boji s voleným představitelem, který se Chvilkám nelíbí. Mně se taky nelíbí, ale asi by mně nanapadlo používat něčí mrtvou devadesátiletou babičku jako rukojmí a prezentovat natolik osobní témata jako zdraví nebo smrt jako důsledek něčí politiky.
Zde se pomalu dostáváme k tomu, co je to totalita. Lidé si myslí, že je to označení nějakého období v historii, které už skončilo. To není přesné. Totální stát je takový stát, který si podřizuje sobě všechny možné aspekty života jeho občanů a nárokuje si vliv na ně. Třeba jeho názory, které musejí být v souladu s politikou státu, ale také třeba majetek, zdraví a nakonec smrt. Velmi hezky to vypodobnil Orwell v románu 1984, kde televize nutila občany cvičit a Velký bratr je přitom sledoval, zda to dělají správně. Velkým pečovatelem o zdraví lidu byl Adolf Hitler, který zavedl mnoho užitečných programů pro zdraví lidu, například zákaz kouření, alkoholu, veganismus a povinnou cyklistiku. Zmrdi z chvilek mají na co navazovat.
11.08.2021 D-FENS
24 530x přečteno