Máte doma malého génia? - zpět na článek

Počet komentářů: 226

Přidat komentář
  1. No jo, neni nad to byt pripraven. Ja jsem pod vlivem cim dal castejsich ruznych krizi taky presedlal na auto s vyssi pruchodnosti terenem, i kdyz na tuhle Toyotu to nema. Az se zavrou hranice, nejen mezi staty, ale (nove) i mezi okresy, je dobre mit moznost objet checkpointy volnym terenem.

   1. Dobře děláš a jen víc prepérů. Já už kupuju pozemek u hranic, abych ve volným terénu postavil benzínku a dobíječku.

    1. Praetorian
     3.8.2022 v 23:22

     zbytecne si to malujes, budou sledovat vsechny pomoci satelitu 24/7, bez nahlaseni duvodu a povoleni okresni komise EU uz neobjedes ani prasecak

    2. to hupert

     :-)))))

     ale aby se nám Pretorián nesmál naposled :-(

     1. Když se mi bude smát, neprodám mu benzín.

  2. Podbné je to se suzuki jimny. Taky by jí všichni chtěli… Sranda bude až se přestane pro jistotu dovážet i duster. To by bylo aby si lidi kupovali teréní auta jak se jim zamane!

 1. Když si vzpomenu, jak učitelka při nástupu do první třídy na malotřídce na upozornění, že malej „umí“, prohlásila : „On se do půl roku srovná…“ Snaha byla, malej odolával, my taky, a nakonec odolal všem pokusům o inkluzi směrem dolů. Nedávno jsme potkali ředitelku té malotřídky, a že jak je malej šikovnej, že nějaké ty olympiády, a tak. Koukala jak sůva z nudlí, když dostala odpověď, že malotřídka na tom má tu nejmenší zásluhu…:-)
  České školství je děsné, jen memorování něčeho, co v životě nebudu potřebovat, max. tak v Milionáři. Cermat tomu dává korunu, unifikace státních maturit, atd. Evidentní snaha zakrýt rozdíly mezi dětmi, otrávenost kantorů, když musejí přizpůsobit výuku méně chápavým dětem, otrávenost chytřejších dětí, kteří tu inkluzi odnášejí také. Jo, jsou vidět výjimky, snahy vymanit se, ale kolikrát to dopadne tak, že můžeme říct, čest jejich památce… Bohužel.

  1. Piskot:
   Správné řešení = obnovit blbšulky.
   Až tu zase začne nějaký „inteligent“ skákat, tak opravdu, ale opravdu Zeman inkluzi nechtěl:

   https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prehledne-co-rekl-prezident-zeman-o-inkluzi-handicapovanych/r~c7abbd569d6311e4833a0025900fea04/

   .

   1. Tady jsme tomu říkali Oxfordy. S upřesněním města, kde stál. Např. „Brodský Oxford“ byla naprosto legendární, zvlášňý škola, fungující už od 1.republiky. Umístěná u výpadovky na Havřice, prakticky naproti Zbrojovky. Říkalo se, že když se ve Zbrojovce na zástřelech pokazí terče, tak stačí jen otočit hlavně o 180° přes silnici :D

  2. Piskot:
   Jeden můj rodinný příslušník, který má celkem normálního bystrého syna, žádného supergénia, vyřešil jeho naprosto katastrofálně rozloženou, inkludovanou třídu tak, že zagitoval pár dalších rodičů a ti všichni dali své děti do jiné školy, sice o 6km dál, nic soukromého, ale je to taková škola, kde díky rozumnému vedení i výchovným poradcům tyhle hloupější děti nebyly – prostě to zaonačili nejprve sérií odkladů a potom dohodou s příslušným školním psychologem.
   Je to vyloženě věc angažovaných výchovných poradkyň a angažovaných kariérních ředitelů, nakolik si školu nechají zkurvit inkluzí. Na místní škole inkluze jede a vitální, nevyhořelá segra, která v důchodu chodí na půlúvazek učit, tak nemá slov..
   Dvě inkludovaný děcka se dvěma asistenty jí rozjebou pozornost dětí ve třídě tak, že má co dělat, aby jejich pozornost udržela. Kromě toho – inkludovaný děcka mají i jiné „poruchy“, třeba vyletí z lavice, jebne s sebou o zem a zůstane tam ležet do konce hodiny. To je pak těžké, udržet pozornost těch zdravých.
   Jiný klučík v osmičce, opakující ročník (už patnáctiletý, protože měl navíc odklad) si vyskočil na lavici, vytáhl na spolužáky a spolužačky postaveného ptáka, kterého si začal honit. Vysvětlení této poruchy ostatním dětem byste jednoduše nechtěli slyšet, to je na rozbití tlamy řediteli té školy. Dělají ze zdravých osmáků blbce. Jakoby si zdravý osmák neuměl najít na netu, co to je sexuální porucha, zvaná exhibicionismus. Normální ředitel by nechal takové děcko štandopéde odvézt v kazajce na kroměřížskou třiadvacítku, kde tyhle týpky koncentrují a „léčí“, většinou nějakým derivátem benzodiazepinové řady.

   1. Ještě bych dodal, že všecko je na „personálu“ školy. S inkluzí se stále dá slušně vymrdat, protože ta vyhláška má díry jako po zloději a šikovný ředitel je umí šikovně využít, aby jeho škola neutrpěla újmu na pověsti.
    Vy, kdož máte děti na základce – všimněte si počtu inkludovaných a porovnejte je s aktivismem a angažovaností, resp. politickou příslušností/orientací jejího ředitele.
    Dají se najít zajímavé souvislosti, jen tomu musíte věnovat trochu času, pokud Vám na Vašich dětech záleží.
    Angažovaný ředitel, skoro až do zmrdovitosti, bude mít vybrané i dost podobné podřízené a „jeho“ škola má obvykle nevalnou pověst. Problém je, pokud je v širokém okolí jediná…

    1. servisdok:
     „…všecko je na „personálu“ školy. S inkluzí se stále dá slušně vymrdat,…“
     – – –
     Já zažil apartheid. Dost lidí mi nevěří.
     V 80. letech u velkého podniku, který mj. na stavbách zaměstnával hodně lidí nekvalifikovaných profesí, se dost tvrdě rozlišovalo. Ubytovací prostředky, fasování lůžkovin, kulturní místnost – vše tvrdě segregováno.
     Proč?
     Protože provoz ukázal, že jinak to nepůjde.
     Výjimku tvořily malé krátkodobé stavby, kam se ale z té jedné skupiny dostali opravdu jen vybraní jedinci.

     Nu a jak píšeš, někde jsou provozní zkušenosti stavěny nade vše a jinde bohužel nikoliv…

     .

     1. Neni duvod se domnivat, ze apartheid je apriori spatna vec.

     2. Naprosto stejně to bylo na původně Baťových, pak svitovských internátech. Kubánská netáhla, větve i mongolci, byli striktně odděleni od našich lidí v samostatných internátech. Však to tam podle toho i vypadalo..Větve byly celkem v pohodě, měly výcvik vzor Saigon z domova.
      Ale kubánci, to byla neskutečná sběř. Jedeš v trolejbuse, jeden z bandy hlučných kubánců popotáhne, zachrchlá a zavěsí na nohu od sedačky takového zeleného mrmla, že jsem málem hodil šavli.
      Strašný prasata, to i ti mongolci byli oproti nim džentlmeni, byť smrděli jako kurvy kufr. Asi nastříkaní nějakými ruskými duchy, nebo co..
      Kulturní rozdíly prej. Bolševici se to snažili už tenkrát tutlat, ale moc se to nedařilo. Na jednom patře internátu byli kubánci schopní za jeden měsíc zlikvidovat tři televizory.
      Původně tam byly na pokojích, pro ubytované naše lidi, k dispozici v inventáři standardní „kuchyňská“ rádia ala Euridika a jim podobné, mírně starší, ale vždy nejméně čtyřrozsahové modely.
      Už po měsíci pobytu téhle divé zvěře, byly v tichosti a pod záminkou generálních oprav přijímače staženy a již nevráceny. Znovu byl zprovozněn na pokojích rozhlas po drátě, už tehdy a pro naše lidi pokládaný za nedostatečný a našich lidí nedůstojný. Ovšem pro ty kubánce to muselo být s reproduktorem, zabudovaným do bývalé, robustní plechové větrací mřížky, samozřejmě bez regulátoru, pouze s robustním, fakticky nerozbitelným vypínačem, v krabičce z hliníkové slitiny. Na několika pokojích dokázali do reproduktorů nachrstat kýble vody a některé vypínače urazit..Prostě to byla zvěř, co v žádném případě nepatří do civilizace a má mít samostatnou rezervaci.

      1. servisdok:
       Hehe, ta rádia jsem zažil podobně.
       A krom toho tam existovalo další zajímavé rozlišení – maringotky techniků, mistrů, stavbyvedoucích a třeba i již zaběhlých a stabilních řidičů, bývaly vybaveny vzácnějšími přístroji Selena. Ty měly hodně rozsahů na KV a dal se dobře poslouchat západní rozhlas.

  3. U 90% inkludovanejch dětí je ještě navíc ještě problém ten, že rodiče se školou nespolupracují, protože jsou to blázni/vyfetla/atd. Takže i kdyby snad ta inkluze ve škole měla někam směřovat, tak rodiče do toho házej vidle. Přitom v téhle skupině je spousta dětí co by se v nějaký normální rodině nechaly vychovat tak, aby fungovali i ve škole normálně. Reálnej příklad: v jedný třídě je jeden „nezvladatelnej“ kluk, na kterýho jeho matka sere, je to bejvalý vyfetlo co si teď narazila nějakýho „boháče“. No a kluk má asistenta a všechny ve třídě prudí/mlátí/atd. No a jedna starší učitelka je trochu vostřejší, takže ho nazačátku roku chytla pod krkem a vysvětlila mu že u ní na hodině bude zticha a dávat pozor. No a chlapeček teď na tý jedný hodině seká dobrotu a ty svoje záchvaty nezvladatelnosti si nechává na ostatní hodiny. Jako laikovi mi připadá, že de prostě o malýho zmrda, kterej si to umí v hlavě jakž takž srovnat co se smí a co ne. Ovšem ofiko je to kluk s diagnosou a nárokem na asistenta.

   1. Škoda rány, která padne vedle… A ono by se plno těchto moderních „poruch“ vyřešilo raz dva. Neříkám, že mlátit děcka nehlava – ale pokud je důvod. Jenže, když rodiče jsou jak tady třeba mimo, a ve škole je inklůze, tak kdo to už zachrání? Jóó holt jiná doba, tak budem sklízet ovoce…

Napsat komentář

D-FENS © 2017