Manifest daňového neplatiče

Featured Image

Nevážení poslanci a ministři, nemilí státní úředníci, dovolte abych se představil. Jsem jeden z těch těžkých zločinců, s nimiž vedete vleklou válku. Jsem jeden z těch nebezpečných lidí ohrožujících samotnou podstatu naší republiky.

Neplatím daně.

Jsem ve vašich očích zloděj, podvodník, asociál, podvratný živel a kdo ví, co ještě. Jen proto, že už mám dost, jak si nenažraný stát osobuje čím dál více z mých peněz. Jen proto, že se odmítám finančně podílet na věcech, které jsem nežádal a u nichž se mne ani nikdo neptal, zdali na ně chci přispět.

Říkáte nám zloději a sami seberete zaměstnancům každý rok více než polovinu výdělku.
Říkáte nám zloději a sami nám chcete konfiskovat majetek bez prokázání původu, na základě presumpce viny.
Říkáte nám zloději a sami nás okrádáte o DPH z plateb, které jsme ani neobdrželi.
Likvidačními kaucemi jste zničili malé lihovary. Když má živnostník špatný rok a musí dotovat podnikání ze svého, nejen že mu nepomůžete, ale ještě mu napaříte minimální odvody ZP a SP. Při prodeji domu platíme stovky tisíc daně z převodu nemovitosti za…za co vlastně? Z každé drobnosti objednané přes internet v cizině platíme velkou část celníkům za to, že nám ji na pár týdnů zdrží na vyclívací poště. Umírající člověk nemůže odkázat svůj majetek, aniž by z toho zaplatil výpalné státní mafii – ale my jsme podle vás zloději.

Říkáte nám daňoví podvodníci. Jak v tom případě nazvat někoho, kdo před volbami slibuje, jak zavede vládu rozpočtové odpovědnosti a následně naseká nejvyšší deficit za celou historii ČR? Jak nazvat někoho, kdo v parlamentu pravidelně zvedá ruku pro schodkový rozpočet, aby následně rozeslal složenky za své dluhy nevinným lidem? Sami neumíte hospodařit, rozhazujete peníze na úkor budoucích generací, které vás nikdy nevolily – ale my jsem podle vás podvodníci.

Řekněte mi upřímně a bez předsudků, proč bych měl platit daně? Co za to dostanu tak skvělého a nezbytného?

Tisíce zbytečných projektů, o jejichž užitečnosti si nedělají iluze ani jejich realizátoři – ale vědí, že při správně napsané žádosti odkloní část peněz z EU do vlastních kapes?
Investiční pobídky nadnárodním korporacím, aby mohly snadněji konkurovat malým firmám?
Předražené dopravní megastavby v místech, kde nejezdím a jezdit nebudu?
Sociální dávky lidem, kteří se nikdy nezkoušeli uživit vlastníma rukama?
Příslib důchodu za pár desítek let, jehož výši nemám nijak zaručenou – a vzhledem k demografickému vývoji to bude spíše almužna nežli důchod?
Miliardové dotace zemědělskému magnátovi, který má ještě tu drzost se chlubit, jaký je úspěšný podnikatel?
Školy, v nichž se mé děti učí zejména dodržovat pravidla a nevyčnívat z davu?
Stovky projektů „moderní“ kultury, které rozumí tak možná jejich autoři?
Veřejnoprávní televize, jejíž úroveň vysílání je srovnatelná s tou nejpokleslejší komerční televizí?
Celní správa, jejíž vybrané clo ani nepokryje režijní náklady?
Policie a soudy, které nedokázaly zdárně vyšetřit ani jeden zločin spáchaný na mně a mojí rodině, ale které se mohou přetrhnout ochotou, aby zavřeli člověka, který se bránil zločincům vlastními silami?
Přepadová komanda, která buzerují slušné lidi, protože nesplnili nějaké nařízení z neustále bobtnající a měnící se legislativy?

Děkuji, nechci. Nepřesvědčili jste mne, že mé peníze jdou na užitečné věci.

Hlavně nemluvte o morálce a slušnosti. Vy, kteří mne každý rok obíráte o peníze pod pohrůžkou vězení, mne budete poučovat o morálce? Vy kteří útočíte, se budete pohoršovat nad tím, že se bráním? Vy totiž žádný morální důvod pro placení daní nemáte. Jediné, na čem stojí a padá celá vaše argumentace, je právo silnějšího. Tak to aspoň přiznejte a nehrajte si na vyšší principy. Pravidla určuje ten nejsilnější, o tom se hádat nebudu. Jenže vaše síla má své meze. Nejste schopni být všude. Nejste schopni podchytit celou šedou ekonomiku a úniky peněz do zahraničí. V tom je zase naše síla.

Máte tu drzost nám, neplatičům, dávat za vinu, že musíte zvedat daně. Velký kulový, pánové. I kdyby se stal zázrak a letos všichni zaplatili daně do posledního haléře, stejně byste to všehno prožrali a ještě byste se zadlužili. Vy totiž nikdy nemáte dost. Za posledních 15 let se příjem státního rozpočtu zvýšil o 35% po započtení inflace. Daňové úniky tvoří podle střízlivých odhadů ani ne 10% příjmů.

Říkáte, ať místo porušování pravidel je raději zkusím demokratickou cestou změnit.  Dovolte, abych se zasmál. Měli jsme 25 let času to vyzkoušet. Nespočet lidí i stran mi slibovalo, že když se do vlády dostanou ti jediní správňáci, nezkorumpovaní a nezatížení minulostí, tak problémy budou vyřešeny. Čeho jsme dosáhli? Daně pomalu rostou, státní dluh roste o něco rychleji, úřední buzerace roste ze všech nejrychleji. A nevymlouvejte se na politickou nevyspělost Čechů. Totéž se děje i v zemích, které označujete za vyspělé demokracie.

Co byste chtěli od demokratického socialismu? Co chtít od systému, který vychoval generaci, která je přesvědčena že má nárok na první poslední? Rozežraný stát není chybou demokracie, je jejím logickým důsledkem. Věřte si klidně dál, že teď to bude jiné, že vy jste jiní než ti před vámi. Hrajte si svou demokratickou hru sami a za své. Já vám na ni přispívat nebudu.

Proč toto všechno vůbec píšu? Abyste si uvědomili, že dlouhodobou spolupráci nelze vynutit silou. Abyste si uvědomili, že zvyšováním daní, agresivnějším vymáháním a utahováním šroubů dosáhnete pravého opaku – čím dál více podnikatelů bude utíkat do šedé zóny. My se bez vás obejdeme. Vy bez nás ne – ale chovat se podle toho neumíte.

Dále se obracím i na vás, kteří si obvykle říkáte slušní občané. Na vás, kdo platíte daně a voláte po větším biči na neplatiče. Vážení! Co vám na nás tak vadí? Sami na politiky nadáváte, kudy chodíte, ale přitom jim každoročně cpete peníze do chřtánu a běda tomu, kdo necpe? To zní opravdu velmi logicky.

Hlavně si uvědomte že všechna slibovaná opatření proti neplatičům – povinné registračky, hlášení všech transakcí do online práskacího systému, kamerové systémy v lihovarech, zajišťovací příkazy – dopadnou primárně na vás, slušné lidi. V tom nejlepším případě alespoň ve formě zvýšení cen, každá úřední buzerace přidává podnikateli práci a tu musí někdo zaplatit. My, neplatiči, si vždycky nějak poradíme. Jsme chytří a máme motivaci navíc, protože každá koruna nezaplacená na daních je ušetřená koruna.

Nadávejte nám, vyhrožujte nám, stěžujte si, pište do médií, jak jsme špatní, nám je to jedno. My budeme krátit daně dál. Šedá ekonomika tu byla, je a bude. Zvykněte si na ni. A nebo se do ní také přidejte.


08.02.2015 Krix

12345 (8x známkováno, průměr: 1,13 z 5)
554x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51

Reklama

D-FENS © 2017