Lepší chytrý nepřítel než hloupý přítel

Featured Image

4. března byl (pravděpodobně) ve Velké Británii otráven bývalý důstojník GRU S. Skripal.

12. březen, premiérka Velké Británie T. Mayová: „Je vysoce pravděpodobné, že za útokem na pana Skripala je Rusko (…)“

14, březen, N. Haleyová, velvyslankyně USA při OSN: „Myslíme si, že Rusko je zodpovědné (za otravu Skripala)“

15. březen: Představitelé Velké Británie, Spojených států, Francie a Německa se ve společném prohlášení shodli, že za útokem na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru stálo Rusko.

16. březen, B. Johnson, ministr zahraničí Velké Británie: „Domníváme se, že je nanejvýš pravděpodobné, že to bylo jeho (Putinovo) rozhodnutí použít nervovou látku v ulicích Spojeného království, v ulicích Evropy poprvé od druhé světové války,“ Jen na vysvětlenou – nejvyšší pravděpodobností je 100%, tedy jistota.

Takže si to shrňme: Největší země NATO obviňují Rusko z útoku zbraní hromadného ničení na Velkou Británii. A to nikoliv omylem či nehodou, ale na přímý příkaz prezidenta Ruské federace V. Putina. Tedy z válečného aktu.

Myslíte si, že za Kubánské krize v roce 1962 jsme byli blíže k jaderné válce, než dnes?

Česká republika je nepřítelem Ruska, i když si naprostá většina obyvatel ČR toto nemyslí či nepřeje. Naše členství v NATO náš vztah k Rusku jasně definuje. A Rusko se nenechá oblbnout řečičkama o obranné úloze NATO a íránských, severokorejských či jiných imaginárních hrozbách, proti kterým NATO stojí na jeho hranicích. Terčem je Rusko a cílem jeho zničení.

A naši přátelé? Theresa May, Boris Johnson, Angela Merkel, Emmanuel Macron, Donald Trump. Rodinu si člověk nevybírá, ale přátele si vybrat může.

A k této tragédii přidáme i malou českou frašku:

17. březen: M. Zacharovová, mluvčí ministerstva zahraničí Ruské federace:

„Nejpravděpodobnějším zdrojem smrtící látky typu Novičok je Česká republika, Slovensko, Británie nebo Švédsko.“

I když si myslím, že takovéto vyjádření bylo zbytečné – už proto, že nevíme, čím, a pokud vůbec, byl S. Skripal otráven (zatím byl jen zmizen, i když teď jeho zázračně uzdravená dcera už „může mluvit“, co nám asi řekne?), Rusové dobře vědí, kdo, kde a jaký sajrajt vyvíjel a vyráběl. Co se týče ČR to vědí daleko líp, než bývalý i současný ministr/ministryně obrany.

Krok prezidenta Zemana pověřit BIS prověřením možností ČR v oblasti nervových plynů považuji za velmi chytrý a racionální. Hysterie už bylo dost. A obviňování prezidenta z velezrady je už jen příspěvkem do absurdária poslanecké sněmovny.

 


02.04.2018 Lolek

12345 (280x známkováno, průměr: 2,68 z 5)
18 029x přečteno
Updatováno: 1.4.2018 — 23:24

Reklama

D-FENS © 2017