Kuřimský trychtýř

Featured Image

Němčina má hezký výraz, který si čeština ještě nestačila osvojit. Jemandem etwas antrichtern. Neboli někomu něco vpravit nálevkou do hlavy. Zřejmě souvisí s vynálezem tzv. Norimberského trichtýře. Nyní se hezky podíváme, jak se tri(y)chtýřuje v Čechách.

Média už dva týdny plní události kolem Kláry Mauerové, která držela svého syna Ondřeje zavřeného ve sklepě rodinného domu v Kuřimi. Upřímně řečeno, poslouchám to jedním uchem tam a druhým ven, ale přesto si nemohu nevšimnou čím dál zjevnějších rozporů, které se v celém případu objevují.

Připomeňme si dosavadní události:
10.5.2007 je zveřejněna zpráva o tom, že Mauerová zavírala svého syna do sklepa svázaného do kozelce. Následuje video s velmi hrubým krmením nahého chlapce na betonové podlaze. Policie to zjistila tak, že jí informoval soused. Soused používal k hlídání dítěte elektronickou chůvičku s kamerou a prolunuly se kanály ze stejného zařízení Mauerové a jeho. K zásahu policie došlo patrně o den dříve.
11.5.2007 přiváží sestra Maurerová Kateřina a rodinný přítel Jakub Patočka, jinak známý eviromentální doomsayer, do brněnského Klokánku dívku Aničku, jejiž věk je odhadován na 13 let (viz MF Dnes z 22.5.2007, strana A3). Média však o Patočkově osobě ještě mlčí. V rozhovoru s redaktorkou Jílkovou Patočka MF Dnes tvrdil, že Aničku přivezl do Klokánku, řekl doslova:
„To si opravdu myslím. Protože nikoho nikdy dřív jsem jako Aničku neviděl. A opravdu si myslím, že jsem do Klokánku dovedl třináctiletou Aničku Mauerovou.“ Jak dlouho panu Patočkovi toto přesvědčení vydrží? Asi deset dnů.
12.5.2007 „Anička“ zmizela. Hledá ji policie. Podle informací ošetřovatelek byla Anička mentálně na úrovni šestiletého dítěte. Podle vyjádření ošetřovatelek jí bylo 13 let. V následujících dnech nikdo nezpochybňoval Aničky věk.
13.5.2007 Policie šetří „Aničky“ zmizení jako únos.
14.5.2007 Na veřejnost unikla výpoveď týraného Ondřeje, pravděpodobně ze sociálky. Dosud není nikdo obviněn.
15.5.2007 Média po týdnu konečně začnou hledat v případu souvislosti. Konstatují, že o Ondřejově týrání věděla pravděpodobně také Hana Bašová. Ta vedla v domě Dětí a mládeže Paprsek v Brně keramický kroužek. Při sumarizaci případu, které provedl idnes, pořád ještě nepadlo jméno Jakuba Patočky.
16.5.2007 Policie dál hledá Aničku. Šéfka Klokánku Vodičková poskytuje vyjádření tisku – patrně poslední před informačním embargem – ve kterém uvádí celou řadu fakt k „Aničce“ a opět zmiňuje její mentální zaostalost. Ale nyní si už rozpomíná, že vypadala starší.
17.5.2007 Jsme seznámeni s mediálním poradcem Patočkou. Patočka připouští, že o celé situaci již několik měsíců veděl.
17.5.2007 MF konstatuje, že skica, kterou vyhotovila „Anička“, svědčí o jejích výjimečných matematických znalostech.
18.5.2007 Pan Patočka už v tom taky lítá. Policie prohledává jeho byt. Vzhledem k „mimořádným okolnostem“ kolem pana Patočky, provádí to policie „s citem“ a ne jako obvykle.
18.5.2007 Objevuje se první spekulace, že rodina disponovala napojením na náboženské sekty.
19.5.2007 Policie prohledala několik bytů osob napojených na sektu Hnutí Grálu.
19.5.2007 Vychází najevo, že zástupkyně ombudsmana Šabatová věděla o Aničce od října 2006, kdy jí Patočka požádal o pomoc pro Maurerovou.
19.5.2007 Představitelé hnutí Grálu potvrzují, že Mauerovi jsou jejich příznivci. O Patočkovi ani slovo.
Kauza začíná utichat.
21.5.2007 Soudkyně Rezová, která rozhodovala o tom, že Mauerová dostane Aničku do péče, ji popsala jako pěknou modrookou holku…
22.5.2007 Patočka prohlásil, že „Anička“ není Anička, ale Barbora Škrlová, kolegyně Kláry Mauerové, stará 34 let. Škrlová byla do r. 2000 pracovnicí jedné z organizací, která spadala pod Paprsek. Kruh se v tomto místě uzavřel.

Rozpory

Proč policie začala vyšetřovat zmizení Aničky jako únos?
Policie patrně věděla hned na začátku případu něco, co zůstalo veřejnosti skryto. Zdá se, že policie brala stopu vedoucí k Hnutí Grálu od počátku velmi vážně.

Skutečně jsou si pracovníci Klokánku jisti, že měla intelekt šestiletého dítěte?
Podle mně lžou, buď proto, že jsou v tom také nějak omočeni, nebo dostali „závazné instrukce“. Profesionálové, kteří se věnují dětem různého stádia zanedbanosti a postižení, nepostřehnou rozdíl mezi 34-letou ženou a třináctiletým dítětem? Nerozeznají na první pokus intelekt dítěte? Na jedné straně tvrdí, že „Anička“ měla intelekt šestiletého dítěte, jak potom zdůvodnit její matematické dovednosti a bizarní útěk ventilačkou? Proč vůbec měla „Anička“, podle všech silně ve stresu, potřebu malovat čtyřrozměrné krychle a počítat příklady v binární soustavě? Chtěla tím „Anička“ okolí něco sdělit?

Z čeho žila Klára Maurerová?
Pronájem moderního rodinného domku málokdy vyjde levněji než 10.000 Kč měsíčně bez energií. Maurerová byla obchodní asistentkou u firmy Velux, za podobnou práci se platí stěží 20k hrubého.

Proč si na Ondřejovi ničeho nevšimli ve škole?
Ondřej se vzdělával na základě principu domácího vzdělávání. Měl se dostavovat do školy každých půl roku k přezkoušení. Nikomu nic nepřipadalo divné?

Jak unikla Mauerová a její „děti“ kontrolám úřednic ze sociální a právní ochrany dětí?

Koho podstrčila Maurerová k soudu, když se rozhodovalo o svěření „Aničky“ do péče?
Má rodina nebo komunita pod kontrolou ještě jiné dítě, které ukazuje úřadům?

Co se stalo s osobou a majetkem Škrlové?

Jaká je role Patočky v případu?
Patočka je podle mého názoru nositelem účelové role směrovat případ jinam. Patočkovým úkolem je odlákat pozornost od kauzy Ondřeje, která je krajně riziková pro některé osoby aktivní ve světě volnočasových aktivit mládeže mající různá vzájemná propojení a propojení se sektou Hnutí Grálu. Nekončí to pouze jmény Škrlové, Bašové a Kateřiny Maurerové, budou tam patrně ještě jména další, která se nedozvíme. Skutečností je a zůstane, že Patočka „dítě“ do Klokánku dopravil (a také si nevšiml, že to není dítě, ale 34-letá žena). Kdy a na základě čeho se Patočka „dozvěděl“, že Anička je Škrlová, se už asi nedozvíme.

Jaká je role Šabatové?

Patočka se na Šabatovou obrátil proto, aby dosáhl legalizace Aničky a současně zabránil kriminalizaci Maurerové dosavadního chování, čili se pan Patočka pokusil v rámci klientského systému pro „svou známou“ něco udělat. Šabatová se mu odměnila za důvěru tím, že si informaci o porušování hned několika zákonů nechala pro sebe. Šabatová zde jako osoba veřejně činná (zástupkyně ombudsmana, který dohlíží na lidská práva) velmi závažným způsobem selhala. Byla seznámena se situací, kdy rodič (Mauerová) zatajuje své dítě 13 let (!), což je kriminální jednání takového druhu, které by asi nikoho, kdo racionálně uvažuje, nenechalo v klidu. To samé platí pro Patočku.
 


 
Kauza Aničky je jen krycí operací, na jejímž konci bude obětování Maurerové. Bude shledána psychicky nemocnou, obviněna z toho, že doma držela Škrlovou proti její vůli a odklizena do ústavu. Dámy a pánové z hnutí Grálu si budou moci zamnout ruce, jak se z té šlamastyky dostali a vydají metodický pokyn pro současné věřící, aby při svérázné výchově věřících budoucích nepoužívali chůvičku s kamerou. Škrlová se po čase objeví na světě s jinou identitou, kterou jí hnutí a jeho přátelé ve státní správě vytvoří.

Případ nemá nic společného s tím, co se děje v běžných rodinách slušných lidí, je to skryté sektářské svinstvo. Politikům to nevadí a už se předhánějí, jaká opatření přijmou. Například ministryně školství Kuchta se rozhodla, že na základě toho zahájí tažení proti vzdělávání v rodinách, protože Ondřej se přece vzdělával doma a hleďte jak je to špatné. Ano, pro Kuchtu je vzdělávání doma skutečně špatné, protože vzdaluje děti od blahodárného mindfuckingu na školách. Topolánek hodlá vytvořit nějaký superúřad a odpovíádajícím způsobem posílit pravomoci policie, přičemž ani zde problém neleží.


22.05.2007 D-FENS

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
555x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:04

Reklama

D-FENS © 2017