Kterak covidistický svazák odtrženost od reality přiznal

Featured Image

Možná jste při svém pohybu v internetovém prostoru již měli tu možnost narazit na člověka jménem Petr Ludwig, samozvaného spasitele a velkého milovníka zavedení okamžitých tvrdých lockdownů.

V minulosti se tento neúnavný propagátor nošení dusidla libující si v apokalyptických předpovědích tituloval jako datový vědec, ovšem pouze do té doby, než se provalilo, že ve skutečnosti vystudoval „pouze“ obor Počítačová grafika a multimédia. Nutno rovněž zmínit, že právě tento svazák jako vystřižený z 50. let minulého století stál na počátku masového rozšíření dusidel. V jistou marginální známost však vešel již před nástupem covidismu díky dvěma věcem: jednak rozdával nevyžádané pseudomotivační rady všem zoufalcům, kteří byli za tuto snůšku prázdných frází ochotni zaplatit. Dále potom uvádí sérii mimořádně nudných, avšak dostatečně levicovo-progresivně angažovaných rozhovorů (mimochodem rozbor tohoto konkrétního dílu by stál za samostatný článek, tak třeba příště). Tolik k postavě hlavního hrdiny této úvahy.

Nyní již k samotnému tématu: v jednom ze svých nedávných příspěvků určenému pro věřící covidové církve sdílel pan Ludwig následující doporučení: Pokud si před ušima jedenkrát překřížíte gumičky od dusidla, údajně dosáhnete ještě větší těsnosti na obličeji (a tedy i intenzivnějšího efektu dušení).

Následujícího dne se pak tento sebestředný vědátor podivoval, že uvedený příspěvek se stal velkým hitem u tzv. dezinformační scény:

Ano, příspěvek o obtočení gumiček opravdu není nijak důležitý sám o sobě, v tomto je můžeme dát panu Ludwigovi za pravdu. Jeho význam je však třeba vnímat v kontextu celé covidistické propagandy. Jedná se totiž o takřka dokonalý příklad čiré esence covidismu, značící, že autor žije ve své vlastní uzavřené sociální bublině, ze které není schopen ve své sebestřednosti pohédnout za její okraj. V této bublině se všichni její členové pravděpodobně navzájem ujišťují, že poctivým vdechováním mikrovláken uvolněných z dusidla a pravidelným vstřikováním šmakulády do svých těl zajistí nesmrtelnost všech babiček. Trochu to připomíná uzavřenou náboženskou sektu, či vůdcův bunkr v Berlíně 45 těsně před kapitulací.

Jednu elementární věc totiž pan Ludwig evidentně není schopný pochopit: naprostá většina veřejnosti již na nějaké nošení dusidel dávno rezignovala, maximálně někteří jsou ochotni si v přítomnosti covidového gestapa či pomocné sanitární stráže alespoň symbolicky nasadit na bradu několikaměsíční dusidlo právě vytažené z kapsy. Díky neustálému arogantnímu chování vrchnosti lze celospolečenskou situaci přirovnat k přetlakovanému kotli, pod který Ludwigové a jemu podobní pseudoelitáři svými výroky neustále přikládají, přičemž předtím pečlivě uzavřeli již všechny pojistné ventily.

Uvedený příspěvek tedy krásně v plně nahotě odhaluje odtrženost podobných individuí od reálného světa, ale zároveň nevyhnutelně působí jako silné dráždidlo pro všechny svobodně uvažující občany, kterým se příčí současná sanitární diktatura v zájmu byznysu převlečeného za jakési „všeobecné dobro“.

Nutně se tedy na závěr této úvahy nabízí otázka: je pan Ludwig za svoji propagandu placený, nebo je pouze tak naivní? Osobně se kloním spíše ke druhé možnosti.


09.01.2022 Leopold


Související články:

12345 (291x známkováno, průměr: 1,27 z 5)
14 983x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017