Kronika ukrajinské války (sepsáno l.p. 2122 neznámým kronikářem) - zpět na článek

Počet komentářů: 284

Přidat komentář
 1. No, možná to trošku nevyznívá tak, jak bylo zamýšleno v době napsání. Včerejší a dnešní vývoj, kdy rusáci nekontrolovaně zdrhají a mezitím Putin pouští největší nefungující ruské kolo na světě, nejspíš slibuje rychlejší vývoj.

  1. Jsem celkem zvědavej, jak to dopadne. To tu zase bude od kremlíků nablito…

   1. Jako každá ofenzíva se i tahle časem zpomalí a zastaví a vznikne nová frontová linie. Ale pro rusáka je to politický průser jak mraky, protože západní donátoři teď vidí, že ukrajinci dokáží nejen zpomalovat postup nepřitele, ale i útočit a vítězit, takže jim budou i nadále lifrovat zbraně a podporu.

    1. Pokud ještě je co dodávat. Peněz je dost, složitější to bude s těmi zbraněmi.
     A teprve budoucnost ukáže, jestli tahle operace byla obdobou „Sichelschnitt“ nebo „Wacht am Rhein“.

     1. Ale jo, když je peníz, je i láska. Zbrojovky se začínají rozjíždět na plnej céres.

      1. Jyste, pute penys, pute aj laska. A sfetr nach simu us mate? Dva? A museme cho fited? Máte psa? Nepojte, nichts se fam nestane. Jen fam f kvartyru teplotu smerime a sase puteme.

      2. checht, to určitě, esli se vůbec rozjedou, tak jim donde všecko, to toho moc nestihnou X-D

     2. Drang nach Osten.

     3. Vtipný je, že Rusové mluví o „Dunkerque“, západní pozorovatelé o „Battle of Bulge“.

  2. Rádio Jerevan uvádí na pravou míru:

   nezdrhají rusáci, ale t. č. stále ukrajinští ovčani, a nezdrhají, ale vítají svoje ukrošský osvoboditele s jejich filtracou tak, že nakládají co v té rychlosti můžou a v panice jim jedou vstříc…čelem vzad

   (za hranicema RF je čekají dobrovolníci, co už rozdávají humanitární pomoc, vodu, nějaký jídlo a tak)

   1. Aj tak sa dá vysvetliť to ruské fiasko. Ukrajinci vlastne nezahnali rusákov ale iných Ukrajincov. A pritom ešte predvčerom to bola premyslená pasca na ukronáckov. Už sklapla?:-)

    1. můžeš psát nějak civilizovaně, aby prostej člověk pochopil sdělení?

     teda esli tam nějaký je…

  3. Predpokladam tedy, ze Ukri nakopou Rusakum prdele a druhej den spadne cena plynu a elektriny na uroven 2019. Vsude pisou, ze za soucasny stav muze Rusko, tak uz se tesim.

   1. A statisíce Ukrajinců z Česka, Německa, Polska a Slovenska konečně vysmahnou vrátit se na Ukrajinu.

    1. A to by mohl být už ten ráj na globu?

     1. Tak ted snad mas uz ted, ne? Copak neprijimas fialove signaly?

    2. Od nás se vracely na UA již tři rodiny s tím, že Rusové z jejich oblasti odešli a už je to i viceméně odminované.

     Tvrdíš, že žiješ v USA. To máš tedy o UA v ČR velmi přesné info, že?

     1. Tak „tri“ rodiny, i fucking repeat „three“ families, to je representativni vzorek jako prase. Je uplne jedno kde clovek je, informace jsou vsude stejne.

      I pokud by se nejake rodiny nekam vratily tak to vypovida hovno o globalni geopoliticky situaci. Samy rodiny vedi uplne stejny hovno jako vsichni ostatni,.

    3. Milá ještěrko, bez pracujících Ukrajinců se tady poděláš. Nicméně vím o dvou rodinách, které se vrátily minulý týden, ačkoliv se v jejich vesnicích ještě bojovalo (minulý týden na východ od Charkova). Ale to byly dvě paní se čtyřmi dětmi, ty by ti práci možná nevzaly.

     1. Když to vezmeme vážně, tak bez_pracujících_Ukrajinců zde dojde k (1) narovnání (hezké slovo v téhle souvislosti) cen za práci tak zvaně nekvalifikované. Podnikatelé budou muset zaplatit řádně – pořádně všemu možnému stewardingu, a to za pracovní dobu sakumpikum dle zákoníku práce, (2) ukončení šulení v oblasti OOPP a bezpečnosti práce, (3) standardní pracovních podmínky se přiblíží na dostřel těm zákonným „západním“, včetně řádného placení daně z příjmu, zdravotní a důchodové. O prachy za tohle všechno zaměstnavatelé-podnikatelé přijdou, to bude rána jejich zájmům týkajícím se nových aut, dovolených, pravidelného fitka, solárka, golfu a děvek – huh, děsběs. (Možná, že konfederace svazů zaměstnavatelů spolu s ústředím federací odborových centrál zlobují lobisty a prolobují vylobování zákona, podle kterého nic z toho nebude třeba.) Oni by totiž v nových podmínkách – po úplném odsunutí národních hostů na východ – kromě českých tč. nezaměstnaných možná museli začít fakt pracovat i místní cikáni a nedej bože i ti všemožní imigranti-uprchlíci, a to by nebylo v souladu s jejich zvyklostmi, o právech nemluvě.
      V tomhle bych spatřoval potíž EU njů dýlu and grejt resetu demokracie v modelu 2022. Jádro pudla hledejme v internacionální elitě a jejích přicmrdovačích, v těch všemožných inteligentech, co snědli šalamounovo hovno na jedné straně a póvlu na straně druhé, ne v dělném českém_lidu.

      1. Bez ukr pracošu si nic jiz na dome neopraviš ani nepostaviš,slovaci odešli,a ceny prace již levne nejsou,doby levneho staveni jsou pryč,nema kdo tu praci delat..vlastni zkušenost,investice a sorava ČD posl.15 let,vlastni rekon. v etapach 2005-2015,ted novostavba rd.

       1. oprava-sprava, a čd ne českych drah ale činz.domu.

       2. Shrnu to, konkurence ve stavebnictvi skoro žadna,ideal bylo obdobi krize 2008-2012/14. To bylo prac. zdroju dost a penez malo, dalo se i smlouvat.

       3. Je to tady fakt tak špatné skutečně nebo proto, že se tak nějak zažilo o tom tak mluvit (na způsob „chlapských keců“)? Ale uvádíte-li své zkušenost, tak tedy asi ano. Já měl mezi vzdálenými příbuznými zedníka, pravda je, že to má už dost dlouho za sebou. Pak byla normální (česká) stavební údržba v podniku, dokonce s jedním-dvěma čerstvými vyučenci, opět, pravda – před 30 lety. Člověk nějak zastydl. Mezitím zřejmě došlo k poznání, že je šik menežovat byznys, než skládat cihly k sobě. V tom příspěvku jsem měl před očima činnosti vykonávané pod střechou a na stavební profese člověk tak nějak zapomněl. Je to ale chyba řízení společnosti. Nevidím důvod, proč by dělníci neměli být, a to vlastní, domácí.

        1. Protoze to nikdo nechce delat. Diky degradaci vzdelani ma dneska kdejakej polotitul kdejakej debil a ten ti proste nejakou praci, ktera smrdi opravdovou praci, proste delat nebude. Bohuzel jsem za svuj zivot rekonstruoval, nebo postavil par nemovitosti a rok od roku je horsi a horsi sehnat vyucenyho zednika, obkladace, tesare, pokryvace, klempire… Omladina si mysli, ze bude nekde pekne v teploucku sedet u PC a ne lozit nekde po stavbach.

         Dneska jsem zrovna tahal venku perlinku, na pri sti rok mam domluvenou partu, ze mi na to hodi akryl. Nejmladsi z nich je starsi, nez ja.

         1. Bůhví, kdo tady bude udržovat a stavět čmoudům, co to tu mají zalidnit. Oni sami těžko, snad tak nějakou tu chýši, ale kvůli tomu sem nejdou. Před časem jsem zkoukl autentický záznam – jeho pravost nebyla nikterak zpochybňována, protože prostě normálka – jak je mladými novoevropany ve dne vybírán londýnský obchod. Tedy v Londýně na Temži, ne někdě tam u nich a mezi nimi ve Rwandě Ukundy.

          Zdejší budoucnost bude opravdu jiná, než jak ji známe a umímě si představit. Člověk se o to už nezajímá. Mladší by měli, když tak. První housle tu asi hrát nebudou, manažeři-nemanažeři.

          Jaké to asi je být Fialou a těmi dalšími, kteří to zde jakože vedou – a přitom do sraček, ať už tomu říkají jakkoliv? Je to zjevné, neutajované, nepopírané, kupodivu.

          1. Norove uz zacinaji chapat a podnikat prvni kroky, byt se tomu opozice brani, co to jde. V dalsich volbach to bude jeste vyraznejsi. A podobne to dopadne i jinde. Jen jsem zvedav, jestli pak NATO prijde vybombardovat treba takove Malmö, aby imigrantum mohla zalozit stat ve state, jako je to tradici na balkane.

          2. Vidět to takhle bych chtěl také, bez toho, aby červíček rýpal, že si to namlouvat je sice hezké a zdravé, ale raději tu radost nepřehánět.
           Výsledek posledních parlamentních voleb vhodnost takového postoje potvrzuje.

           Teď se tu kolem na plakátech, i jak kráva velkých, objevilo tolik porcelánových úsměvů a popsaných dobrých úmyslů, až srdce poskočilo a člověk by si řekl – jak je krásné žít mezi takovými lidmi.
           Kdyby byl už tak zdebilizovaný, že by si nepamatoval aspoň zhruba uplynulou čtyř- či pětiletku.

          3. Pánové, nejste tu žádní blbci, a často se i tak neshodnete. Vy nevíte co s tím, i když třeba vidíte za roh. Ale kolik takových je? Co tak asi může chtít změnit běžný občan, když jak říkal tuším Huxley, oběť zmanipulování mysli ani netuší, že nějakou obětí je?

           Nicméně dnes mne potěšil jeden pán svým tweetem:
           To že chceme normální funkci státu ochránit lid před nemorálním vysáváním, to je teď aktuální, když se bažina stala průhlednou a přehlednější.
           paradoxně cenzura vyvolala větší hlad po pravdě a zrychlila objevování jak skutečně věci fungují, vláda spolu s svazačkou MPA už nemá šanci jak kdokoliv před nimi krýt špatné věci, je to doba, kdy se taví led lží přikrývající nečekané kostlivce a systém ovládají zrůdy

           Ale to je jen takový marný povzdech… :-)

          4. Úplně se člověk asi neshodne ani se ženou, která by po těch letech už mohla bez přemýšlení vědět, co a jak.
           Ale ono – zejména pokud jde o spolupráci přesahující dveře bytu – to není třeba. Stačí tak nějak přiměřený soulad v_podstatných_záležitostech. Těch zas tolik není.
           A ve zbytku, neporozumíme-li si úplně, tak snad rámcově, a jestli ani to ne, budiž, nejsme přeci výlisky jak gramofonové desky. Upřednostňuje-li někdo něco, co já fakt nemusím, je to jeho a moje věc. Budiž nám to přáno a nelezme si tím na nervy.
           Tohle všechno, si myslím, v mezích možností rozumní_lidé zvládnout. „Za_nás“ tomu tak bylo.

          5. fialenkama bejt? no tak, že uhnija rozkáže, že ukrošskejm oligarchům budou platit napřímo vlády, protože v brusele už prachy došly, takže aby těch 13G na to ten skřet měl, tak zastropuje eletriku na 6 korunách za kWh, zatímco západní evropa na 5 korunách

           a hned je vyčarovanejch 13G

           přitom ale ti hrozní chudáci, co mají tamty tepelný čerpadla za statisíce, dostanou příspěvek na eletriku přes kilo,zatímco všichni s přímotopama, akumulačkama atd., stejně jako zbytek ovčanů, dostane prej asi 13 litrů

           tak takle to vypadá – prachatí kamarádi mají dostat 10× víc

    4. Už jsem to tady psal. Už před 24.2.2022 tady bylo okolo 220-250.000 úkáček, regulérně. Po 24.2. jich oficiálně přišlo prý okolo 370.000, ale neoficiálně (hlavně podle viditelného i slyšitelného výskytu a referencí) je to okolo půl miliónu.
     Takže tady máme v desetimegovém národě třičtvrti mega páté kolony navíc, o jejíž loajalitě Čechům, nevíme ani zbla. Ke komu se tahle pátá kolona přidá, až půjde tlusté do tenkých, až začnou přicházet o práci a vypnou jim topení na ubytovnách? Určitě se přidá k Čechům?
     Už je to otřepané, ale tohle snad radši ani nechci vidět, jak by to asi chtěla vidět Otíkova tetička z Vesničky…
     Pro Rusy jsme jako stát, momentálně na předním místě seznamu nepřátel. Zajímalo by mě jmenovitě, díky komu a díky čemu – a proč jsme se nemohli postavit „mírně bokem“ jako stejně velcí Maďaři, kteří jsou teď vysmátí.
     Sice jsme taky Slovani jako Rusové, ale pěkně zparchantělí, pářením se Západem až na vyslovené podvraťáky. Sice Rusům nejsme schopní ani prokousnout nohavici, umíme řvát jen za NATO plotkem, ale tím hůř do budoucna pro nás.
     Venku je hnusně, v baráku je sice pořád 21, ale co bude za měsíc, to neví nikdo.
     Maďaři kalkulují, že v případě nepříznivého počasí mohou spustit topnou sezónu až o dva týdny dříve, díky zajištěným dodávkám levného plynu, rozbíhá se tam výroba hnojiv a rozšiřuje se živočišná výroba, kterou je možno v zimě vytápět plynem.

     A co tady? Druhý, nebo třetí svetr??

     1. Jo a ty „ubytovny“ – to kurva nejsou žádné likusáky, v jakých bydleli, či ještě bydlí stavební dělníci. Ti, co přišli po 24.2. jsou ubytovaní v moderních kontejnerových sestavách a v českých státních bytech, převážně vytápěných elektricky, protože u těch kontejnero-modulů to ani jinak nejde. Plná vybavenost, nedaleko odsud působí jedna firma, která ty moduly zevnitř kompletuje. Byly to moduly a sestavy, původně určené k exportu do Německa – co s nimi zamýšleli Němci, co jsem se už nedověděl. Takže v rámci „humanitární pomoci“ zůstaly tady a my přišli o zisk z jejich vývozu.
      Kde se vzalo tolik volných státních kvartýrů a kdo přesně platí plnou obsazenost našich firemních rekreačních středisek, to je mi též záhadou.
      Chování a jednání téhle páté kolony, to je na déle a snad i na samostatný článek.

     2. Je fakt, že dle předpovědi to vypadá, že se fakt bude muset nejpozději příští týden přitopit…

   2. Ani náhodou. Až skončí válka, bude se financovat „obnova zdevastované Ukrajiny“ :-)

    1. Bodejt, to by tak hralo, aby mladej Bajdn&podobni si to museli financovat ze svyho. Tak snad tam kurva sli vyvarit a ne provarit, no ne?

   3. Když přestanou rusáci válčit, dělat naschvály a začnou se chovat civilizovaně, tak těm nízkým cenám nic bránit nebude, co myslíš?

    1. Bude. Green New Deal. Ono by se to už snadno navléklo na „energetickou soběstačnost“, jak je teď mezi Progresivci módní.

     (Soběstačnost znamená ostrovní režim včetně zdrojů paliv. EU v žádném případě ostrovní režim i se zdroji paliv pro energetiku neumí – leda ve fantaziích negramotů, kteří věří, že si 100% vystačíme se solárníky, větrníky a biomasou.)

  4. Je čas na palácový převrat, tradiční to ruská kratochvíle.

   1. Aby to nebylo jako s Babišem. To bylo radosti, když vyhráli ti správní, vzdělaní, proevropští…

    1. Tohle je teda hodně blbý přirovnání. Bejt teď u vesla Babiš, tak už teď máme akorát inflaci jak Turecko, s jeho sklonem házet prachy na všechny strany. Takže ano, bylo dobře, že šel od válu. Ste zapomněli, jak strašně to kurvil za covidu?

     1. Nezapomněli. On ovšem nebyl v pozici, vést nějakou odvážnou politiku, ne s krajně nepřátelskými médii šířícími paniku a Milchprdy za zády. To, co předvádí fialový hnus, by dokázal taky. Asi jako Ferdinand Dobrotivý, když se dozvěděl o výsledku bitvy u Solferina.

      1. Zato teď jsou všechny média vyloženě servilní, že jo. Jak źe se jmenuje ten největší mediální magnát v ČR? Teď si nějak nevzpomenu. Nějak jako Andrej. Andrej Bureš? Tak nějak.

       1. Není to spíš Jaromír S.? Tedy dnes Agromír/Jaragáta.

        Bábiš má Dnes a Lidovky, ale co televize? Včetně té naší vaší.

        1. Jako Soukup, jo? Burandov má sledovanost asi pět procent a Prima šla Babišovi na ruku snad od začátku. I za covidu mu média stranila a chvilkaři jsou dávná historie, ještě před covidem. A paniku šířil hlavně Babiš a jeho experti. Kdo si tam natahal Prymulu a Mesesáky? I ta opozice mu šla na ruku. Posral na co šáhnul a zkurvil co moh.

         1. Média mu stranila, pokud jel v linii „pomóc, čínský mor, všichni zahynete“, rouške, lockdowne, očkováne.
          Lidé umírají, co uděláte, pane premiére?

          Posral to a zkurvil to, o tom žádná, ale ve své pozici mohl těžko jednat jinak.

          1. Jasněže moh. Jsme tu o tom již dobrý dvourok hovořili, Mlho. teda upřímně doufám, že Bureše lakuješ na růžovo, protože představa, že i tak zjevně inteligentní člověk má tak krátkou paměť mi pŕijde děsivá.

          2. Mohl jako premiér ČR, nikoli jako AB.

         2. 2 shane 12.9.2022 0:46 Zapoměls na tu svou CT09 TV pravdy a lásky s daným úhlem pohledu. Poď.

         3. zatímco pětidemolica posere ai na co nešáhne a co nemůže…kdo je vole lepčí, no?

        2. Ale abych ti uzavřel. Nemám nejmenší problém s tím, že nemůžeš současné vládě přijít na jméno. Ale Babiš opravdu není vhodná alternativa. To je jako se rozhodovat, jestli se vyválím v senkrubně u Nováků nebo u Majerů.

         1. Vhodná jistě ne, ale je to zlo, se kterým jsme se nějak naučili žít. A ono se těch alternativ, bohužel, nějak nedostává.

          A i ty senkruvny mohou být různě konstruované, v jedné se vyválíš a vylezeš, v druhé se rovnou utopíš…

          1. Tak jestli bereš Bureše jako zlo, se kterým si se naučil žít, tak mám pro tebe dobrou zprávu. Časem se naučíš žìt i s fialáčema ;) zvyknout se dá i na šibenici.

        3. Btw, Bureš má i Rááádio. Akorát teď nevím, jestli je furt ještě nejposlouchanější, nebo druhý nejposlouchanější.

         1. Nejposlouchanější a chystá se prý koupit síť Rock rádia, bývalou a rozšířenou síť rádia RockMax. Kterému se o půl desáté tak zasukovalo odbavení, že to chcíplo komplet, včetně zcela běžné bypass zálohy. A doteď to nezahrálo ani hóří.:D

     2. Zato fčil máme …. signály ? A svetry. Máš též?

     3. Není to blbé přirovnání. Třeba i Kamil Galeev výslovně varuje, že většina „alternativ k Putinovi“ dokonce včetně ruské opozice vedené Navalným jsou hardline (etno)nacionalisti a rozhodně žádné „mírumilovné liberální alternativy k Putinovi“.

      Žádná „mírumilovná liberální alternativa k Putinovi“ v ruské politice zjevně není. Nejlepší možný výsledek je někdo, kdo bude cynický pragmatik jako Putin zamlada, a nedopustí se špatných kalkulací jako Putin zastara. V kombinaci s někým, kdo se bude na ruské národní senzitivity, strachy a zájmy minimálně ohlížet tak, jako Bush starší, a nikoli jim okázele ukazovat finger jako Bush mladší.

      1. Zase bacha, tenhle dojem, že Putin je to nejlepší možné je úhelný kámen Putinovy sebepropagace, na kterém usilovně pracuje už od nástupu k moci, dobrejch 25 let. Dřív k tomu hlavně používal Žirinovského, teď se na uprázdněné místo dvorního psychopata nejspíš tlačí Medvežonok.
       Jen bych ale rád upozornil, že ani Veliký Putin, Slunce naše jasné, není fyzicky nesmrtelný, a ačkoliv jeho široká ruská duše a jeho myšlenky budou stále s námi, tak někdo ho zcela nevyhnutelně musí dřív či později nahradit. Vznik ancap ráje na území dnešní RF nepředpokládám. Sorry Urzo.

       1. Ja jsem zvedav, jak to tam dopadne.

        1. Normálně. Někdo to vezme po něm, pár lidí vypadne z okna a pojede se dál ve stejném duchu jako předtím. Na nějakou extra agresivní politiku nebudou mít prostředky a tak bude dalších 20-30 let klid. Otázka spíš je, jaký pak budou další generace.

       2. Ano, to je ohraná písnička té samé sorty lidí, jako Fendrych a Mitrofanov. Všimni si ale, že neargumentuji hardlinismem Žirinovského, nýbrž Navalného. Ergo reálně budu věřit raději zápaďákům co v tom Rusku žijí a doopravdy mají zmapovanou opozici.

        1. Tak kapři si rybník nevypustí. Maximálně zase pár lidí vypadne z okna, jachty, kufru atd…

        2. Navalnej je taky nacionalistická píča. Což je ale fuk, protože ten to po Putinovi nevezme.

 2. Zatím nejlepší článek o Ukrajině tady, svěží, zábavné. Očekávám mizerné hodnocení.

  1. Já mu dám jedničku, než to eurosvazáci olepí pětkama.

   1. U takovychto clanku vubec nema smysl sledovat hodnoceni. Kazdej kokot, co pujde okolo, i bez prihlaseni tam praskne petku. Nebo na to rovnou povesi bota.

    Normalne myslici clovek nepotrebuje ukazatel, aby si sam udelal obrazek o urovni clanku.

    1. To já vim. Já to taky dělám kvůli autorům, aby si nemysleli, že jenom házejí perly sviním.

     1. Tento autor si o hodnoceni mysli sve :-)

  2. Přesně. Pálí na všechny tři strany, to se tady líbit nebude. Za jedna.

   1. Tak zase ale pokud je satira moc povšechná, tak ztrácí ostří. Ale větši problém tohohle díla je, že je to silně neaktuální retro.

 3. Vytecne.

 4. Srandičky, srandičky…
  https://www.respekt.cz/rozhovor/analytici-selhali-rusko-neni-velmoc-a-nikdy-jsme-ho-za-velmoc-nemeli-povazovat
  „vlastně nevíme, zda ruské jaderné zbraně fungují“
  Tak si to, Anglosasové, vyzkoušejte na vlastní kůži, a nás z toho laskavě vynechte.

  1. Ale no tak. Máš na víc. Strašení atomovkama už je passé. Ani Putin už to nezkouší. I jemu došlo, že použití jaderných zbrani v dobyvačné válce by ho akorát připravilo i o ten zbytek podpory, co ve světě má. Krom toho na použití taktických zbraní je ukrajinské fronta moc široká.

   1. Já se atomovek nebojím, co se má stát, se stane, viz Zjevení Janovo.

    1. Ta satira na Řím? Nevěstka na sedmi pahorcích? To už můžeš rovnou vytasit Proroctví slepého mládence, Babu Vangu a Nostradama. Ten taky nikdy nezklame

     1. Nebo C.S. Lewis. Poslední bitva posledního narnijského krále.

      1. Tak tady se přiznám, že filmy jsem neviděl a u knih jsem skončil u Letopisů. Z tohohle žánru protofantasy mě jakžtakž bavil akorát Howardův Conan a ani ten se nedá číst dlouho v kuse.

       1. Poslední Narnie je velmi trefná. Nejprve tam vznikne hybridní modla Tašlan, která globalisticky zkombinuje náboženství Narnianů a zámořských a nastolí postupně globální diktaturu.

        Posléze armády Tašlana prakticky zlikvidují odpor Narnie, ale překvapivě jsou poraženy poté, co se Tašlan ukáže být falešným a mrtvým.

        Načež většina populace prohlásí, že když se jednou nechali tak brutálně napálit s Tašlanem, tak raději už nebudou věřit nikdy ničemu…

    2. Když nám zastřelili následníka, taky se všichni dušovali jak jsou do vánoc doma. Podle mě není moc dobré, když si přeměřujou pindíky dva psychopati schopní zmrvit planetu zapár minut. Spolehat na to, že jednomu to nebude fungovat a druhý si nevzpomene, kde nechal jaderný kufřík je podle mě málo.

     1. :-) trefné. Pobavil. Díky

     2. Dobry komentar.

    3. To JH:
     Já už taky ne. Časy, kdy jsme se nechávali děsit ve škole, nadšeně angažovaným učitelem Branné výchovy, jsou dávno pryč.
     Ať se stane, co se má stát.
     Imho raději dřív, než později, ať to máme za sebou a přeživší mohou začít znova dříve.

 5. To je vtipne chachacha, tuze vtipne chachacha…
  Akorat ze vubec….

  1. Náhodou, takový retro. Kdyby to vyšlo v březnu, mohlo to bejt i celkem aktuální.

 6. Umí tu někdo dobře rusky, jsou tam anglické titulky, ale jak je to dobře přeloženo, nevím. Hádka v ruské TV, jak je celá operace nesmyslná, jak je nevítají, jak jejich armáda selhává apod…

  https://twitter.com/JuliaDavisNews/status/1569070513909022720

  1. Jojo, prelozeny je to dobre…

   1. Každopádně v noci se pustili do elektráren, nabírá to jaksi jiný charakter. Prej Putin to snad i oznámil, že se do toho vměšuje NATO a že do speciální operace půjdou jinak. Ale mám to jen z těch internetů…

    1. Tak když nedokážou porazit „ukrainskou“ armádu, nic jinýho, než bombardování civilní infrastruktury jim nezbývá. Civilové to zase odserou nejvíc, jako vždycky.

     1. Zlikvidovat infrastrukturu, sem tam mezinárodní rychlík nebo ambasádu, to je taktika co se osvědčila. Nedávno někde v Srbsku. Humanitárně, samozřejmě.

      1. usem to psal – Jugoslávia, Irák, Lybia, Sýria, možná omezeně v kozomrdstánu (tam toho ani moc nebylo, co likvidovat :D)

   2. Hezky se mi to poslouchalo, ale jen do chvíle, než mi došlo, že k tomu, aby si takhle v televizi pouštěli pusu na špacír nepotřebovali odvahu, ale povolení. Zřejmě předehra k něčemu.

    1. To je druhá možnost – vytvořit prostor pro plnou mobilizaci, popř. zastrašovací úder taktickou atomovkou někam na západ od Kyjeva.

     První možnost je změna narativu a spin doctoring, jaký už tu předvádí Michal&Petr via Behe: vlastně proč ztrácet ruské vojáky pro držení území, které nikoho nezajímá a nic tam není (ačkoli předevčírem to bylo slavné vítězství a zabrání Slavjansku)? Vždyť cílem byla ochrana DLR+LLR a zničení UA armády a „nacistických formací“, nic jiného! No a DLR+LLR ochráněny jsou, a „nacistické formace“ zničeny také viz Azov, ergo Mission Accomplished a konec bojů.

     Jelikož Putin nikdy nikomu neřekl, co vlastně chce, a jeho sympatizanti vždycky jako vítězství vykreslí úplně jakýkoli průběh – všechno je možné.

     1. Kdysi Putin řekl celkem jasně co chce, nechte Ukrajinu být, to je náš zájem, pochybuji, že se na tom něco změnilo.

      1. A také řekl že Ukrajina neexistuje a má být součástí Velkoruska.
       A také řekl že požaduje odebrání Donbasu, Krymu a Maloruska.
       A také řekl, že mu jde jen o zabránění ukrajinské invazi do DLR.
       A také řekl, že mu jde o obranu území RF před napadení dvěma ukrajinskými obrněnými transportéry a pěti vojáky.
       A také řekl, že na Ukrajinu nikdy nevpadne, to je jen zlá americká propaganda.

       1. Nerozporujete co jsem napsal, fajn.

    1. Pockej, az zapad posle na ukrajinu ty stovky miliard na obnovu. To budou mizet oligarchove i na Ukrajine.

  2. Moc pěkné, hlavně v tom originále. Přeložené je to asi dobře, ale přece jenom v té ruštině…. „Jak dlouho povedeme válku?“ „Jak dlouho bude potřeba!“ To bude ještě zajímavé.

 7. Domácí slohový úkol začínajícího kremlobotíka :-))))))))))))

  1. Kremlini si myslí, že je to proukrajinská propaganda.
   Bruslini si myslí, že je to proruská propaganda.
   Washini si myslí, že je to antiamerická propaganda.

   A ten, kdo má alespoň zbytky nadhledu, s přehledem skousne humor na účet svého favorita a zasměje se trefné karikatuře. S hořkým vědomím, že první tři skupiny budou dominovat.

   1. Mne by zajímal tvůj favorit. Úplně mi nepřijde, že si ten s nadhledem, co žádného nemá… :-)

    1. Samozřejmě. Favorizuji, aby neprošel žádný územní revizionismus válečnou cestou. To je šílená pandořina skřiňka, která nesmí být otevřena, a kdo ji otevřít zkusí, ten musí dostat přes pracky tak moc, aby si to všichni ostatní revizionističtí blbečci (Turecko, Čína, Azerbajdžán atd.) zase šupem rozmysleli.

     Ovšem jestli tě zajímá můj favorit na Ukrajině, tak to není žádná z bojujících stran, nýbrž určitý ideál koncového stavu:
     – UA se vrátí na hranice ze 23.2.
     – UA nesmí silou pokračovat do DLR, LLR ani na Krym
     – mezi Ukrajinou a DLR/LLR/Krymem bude vytvořena OPRAVDOVÁ demilitarizovaná zóna, pod dohledem nikoli OBSE ale vojenských průzkumných a detekčních prostředků permanentní mise OSN, včetně protidělostřeleckých radarů které odhalí zdroj jakéhokoli ostřelování- cca. jako UNIFIL ale na obě strany
     – UA se změní na spolkové uspořádání podobné např. NSR
     – OSN dohledá všechny UA občany a děti odsunuté do Ruska a nabídne jim repatriaci
     – ideálně aby při tom neumřel už ani jediný civilista, ukrajinský voják, ale ani ruský voják – všech je mi líto bez ohledu na stranu :(

     1. To jako, že DLR, LLR a Krym byly získány mírovou cestou?

      Ten tvůj twist v jednom příspěvku je dost neuvěřitelnej, viz: „Favorizuji, aby neprošel žádný územní revizionismus válečnou cestou. To je šílená pandořina skřiňka, která nesmí být otevřena, a kdo ji otevřít zkusí, ten musí dostat přes pracky tak moc, aby si to všichni ostatní revizionističtí blbečci (Turecko, Čína, Azerbajdžán atd.) zase šupem rozmysleli.“

      Nějak ti tam chybí Rusko, vole.

      1. Nic takového jsem neřekl. Ovšem jak pravil prezident USA Biden – „fait accompli“.
       A jak pravil pan prezident Ukrajiny Zelenský – „záležitost Krymu a Donbasu musí být vyřešena diplomatickou cestou“.

       Jestli tě zajímá můj favorit na řešení statusu Krymu, DLR a LLR, pak je jednoduchý:
       1) opakované referendum organizované, provedené a dozorované OSN, podle Práva na sebeurčení Článku I charty OSN
       2) předcházené ozbrojenou misí UNPROFOR OSN, která zajistí, že nikdo nebude obyvatelstvo tlačit ani do jedné možnosti, ani k neúčasti, a bude důsledně vyvážená složením všech patrol (proRF/proUA/ignoranti)
       3a) kde v případě Krymu bude na výběr možnosti součást RF/součást UA/nezávislý ministát
       4a) kde v případě DLR/LLR bude na výběr možnost nezávislý ministát/součást UA jak je/součást UA až se federalizuje
       5) přičemž v případě, že referendum nedopadne okamžitým přičleněním někam, bude pořádek na daném území dodržovat UNPROFOR a nikoli žádná místní milice

       Ano, já vím, vkládám mnoho naivních nadějí do OSN :) Ale přesně pro tyto účely bylo OSN zřízeno, a žádnou nestrannější a respektovanější organizaci nemáme.

       1. To je ňáký složitý, bych se vrátil ke smlouvě z roku 2004, potažmo k hranicím před rokem 2014. A pak už se všechno vostatní může řešit diplomatickou cestou.

        1. A na to, co si myslí místní, sere pes, žejo.
         A na to, co bude s místními (represe) sere pes, žejo.

         Tak trošku koloniální přístup, ne?

         Pokusy o „jednoduchá“ řešení konfliktů vždycky způsobí mnohem více zla, než dobra.

         1. Do toho bych se nehrabal, vo tom vím prd, kdo je a kdo není místní a co kdo chce. Proč chceš předělávat hranice? Víš co to bude za mezinárodní precedent když se budou měnit hranice na základě místních referend? To bude víc mrtvejch než kdyby si tam vo to zaválčili.

          1. Ehm, takové předělávání hranic už se děje zhruba 72 let na základě toho samého Článku I Charty OSN, o které se tu bavíme.

           Já hranice předělávat nechci, byl bych nejraději, kdyby zůstaly jak byly. Jenže jak jsem psal kolegovi vedle – to šlo zajistit nejpozději v říjnu 2014. Teď už je tam historická zátěž, která silně ovlivnila místní obyvatele.

           A já chci, aby kromě „velké politiky“ byl brán zřetel i na autentické přání místního obyvatelstva – v tom přeci spočívá celý západní systém od lidských práv přes Chartu OSN až po demokracii.

          2. Neblázni, fakt bys chtěl aby si část obyvatel v územním útvaru mohla referendem zajistit změnu hranic, nebo přímo vlastní stát?

           Hele, já jsem vlastně pro, pak se myslím naplní vize soukromých korporátních území jako z vize Neala Stephensona popsané v románu Snow Crash (Sníh).

          3. To chce OSN a také to již 72 let dělá.

           Konkrétně to samozřejmě není tak jednoduché, viz https://www.oxfordbibliographies.com/view/document/obo-9780199796953/obo-9780199796953-0033.xml

       2. Referendum po té co fakticky ty okupované části jsou 8 let „součástí Ruska“ je asi jako uspořádat referendum o připojení Sudet k Německu v roce 1940.

        Na rozdíl od Sudet sice na Krymu, DLR a LLR neprobíhal úřední odsun nepohodlných osob (i když …), ale všichni co nechtěli být součástí „Ruska“ hlasovali nohama. Takže opakované referendum by v podstatě pouze schválilo výsledek strategie „zelených mužíků na dovolené“. A to by bylo přestě to dokončíní revizionismu válečnou cestou.

        1. Zdaleka ne – většina lidí neměla žádné prostředky, jak ten region opustit. Řada lidí z Doněcka si až do války jezdila krkolomě do Ukrajiny pro důchod – ačkoli prý stačilo zažádat o ruské občanství a měli by ruský.

         Ale podstatné je hlavně to, že těch 8 let tam pršela UA dělostřelecká palba. Civilistovi je jedno, zda mu to za plotem bouchá protože se tam schovávají separatisti = legitimní cíl. On řeší to, že má už zase vytlučená okna a střepina málem utrhla hlavu jeho děcku.

         Pokud po 8 letech tohoto ostřelování, bez ohledu na to, jak vojensky i mezinárodněprávně legitimního, místňáci nyní UA nenávidí, bylo by nemorální je nutit se k UA přidat. Je to přesně stejný problém, jako plastelínci v. Izrael, nebo jako Irové v. Británie, nebo nejvíce asi jako Libanon. Proto jsem se odkazoval na tu misi OSN UNIFIL.

         Tragédie, kde nicméně historická zátěž představuje něco, co už se nedá odčinit, odmyslet ani popřít a je nutné k tomu přihlížet.

         Silou to šlo řešit naposledy v říjnu 2014, kdy se na posilu Ukrajinou úspěšně vyháněných bojůvek přidala ruská armáda. Teď už je tak minimálně 6 let příliš pozdě.

         1. Myslím, že vobyčejný lidi se přidaj na stranu vítězů, jako vždycky.

          1. Čili referendum organizované a pořádané OSN, pod ochranou nestrannosti hlasování UNPROFOR OSN, to řeší ;-)

         2. Zdroj narychlo nalezený https://zoom.iprima.cz/zajimavosti/doneck-luhansk
          „…Počet obyvatel se v roce 2018 odhadoval na 3,8 milionu lidí, z toho 2,6 milionu žije v DLR….“
          „…Od roku 2013 probíhají boje mezi ozbrojenými silami obou samozvaných republik a ukrajinskou armádou, v důsledku kterých oblast opustilo přes 1,5 milionu lidí, z nich kolem 900 000 uprchlo do zahraničí, většinou do Ruska. Podle organizací hájících lidská práva dochází na obou stranách konfliktu k mučení a vraždění civilistů. Celkem si boje vyžádaly nejméně 15 000 obětí, z toho asi třetinu z řad civilních obyvatel….“

          To mě přijde jako dost velké „hlasování nohama“.

          „…Celkem si boje vyžádaly nejméně 15 000 obětí, z toho asi třetinu z řad civilních obyvatel….“
          Kolik jsou ztráty za poslenách půl roku? Včetně těch „dobrovolníků“ co chytají na ulicích a posílají rovnou na frontu.

          Nicméně možná za poslední půl rok značná část současných obyvatel změnila názor kde chtějí žít na základě reálných zkušeností s životem „v Rusku“.

     2. Být zhrozen z otevření pandořiny skříňky v případě válečných územních změn a zároveň jako naivní řešení navrhovat referenda, kterými se učí co jak bude, zajímavé.

     3. Ach jo, jako bych to nepsal. Azerští revizionističtí blbečci právě opět napadli Arménii :( :(

      Chuděru, které nikdo na pomoc nepřijde, protože ji tak trochu chránilo jen Rusko (zatímco prodávalo násobně více zbraní Azerům). Kdežto azerským šmejdům prodávalo jak Rusko, tak i Izrael v naději, že Azerové pak své revizionistické tendence upřou i na Írán, kde je velká azerská diaspora.

      Fakt díky, Putine. Revizionismus je prostě svinstvo.

      1. Vzhledem k tomu co je revizionismus, tak z toho vyplývá, že by se Ukrajina dopouštěla revizionismu, když by chtěla Krym, nebo Srbsko, kdyby chtělo Kosovo.

       1. Klíčová součást hodnocení revizionismu je „status quo“ nastolený dobou trvání nových poměrů – slovy pres. Bidena „fait accompli“, kdy si změna území „sedne“, lidé si zvyknou a i deokupace je již pak vnímána jako destabilizace a naopak nová okupace.

        Tato doba se liší podle situace, kultury, identity a konfliktu:

        1) pokud je místním celkem jedno, kdo vládne, a zároveň jsou oběťmi bojů, během pár let začnou mít pifku na toho, kdo je ostřeluje, bez ohledu na legitimitu a zavinění (např. Jižní Vietnam, údajně Doněck-město)

        2) pokud okupant umí tolerovat kulturu obsazených území a nezpůsobuje zapřísáhlý odpor, nebo dokáže uplatit obyvatele ekonomicky, okupace se stane „fait accompli“ novým statusem quo po generační změně ca. 20-30 let – když doroste generace, která se do okupace již narodila (např. Tibet)

        3) pokud mají místní vyhraněnou kulturní příslušnost a identitu zcela neslučitelnou s okupantem a takto vychovávají své děti, okupace se nemusí stát fait accompli nikdy a okupované území svrhne okupanty při první příležitosti (např. Izrael v Asyrské diaspoře, Plastelínci v Gaze, Řekové pod Osmanskou okupací, Irové pod britskou nadvládou apod., nejspíše by tak dopadla i Ukrajina 2022+ kdyby prohrála)

        1. No a jak to vnímají lidé na Donbase nevíme. Rusové tvrdí že nenávidí Ukrajinu a vítali ruské osvoboditele v slzách, Ukrajina tvrdí že ruskou okupaci nechtějí a vítají ukrajinské osvoboditele v slzách. Stalo se tam hodně prasáren a taková „soft“ občanská válka, kdy proruští práskali údajné proukrajinské represivním složkám DLR aby je poslali do mučírny Izolacija. Takže jak je to reálně a globálně prostě nikdo „z dálky“ neví a vědět nemůže.

         Jediná cesta, jak zjistit autentickou většinovou místní vůli, je právě referendum. Ale poctivé, nezmanipulované, bez vydírání a vyhrožování – tzn. organizované a provedené OSN, a chráněné UNPROFOR.

         1. Zrovna jsem dočetl Orwellův „Hold Katalánsku“. Ideologická válka par excellence, většina vojáků bojovala dobrovolně a věděla za co (a proti čemu), a stejně toho měli ke konci všichni plné zuby. A mezi řádky tam bylo docela cítit, že Francův „fašismus“ nakonec nebude ta nejhorší možnost, protože španělská povaha stejně žádnou opravdu tvrdou a důslednou totalitu nezavede.

        2. Zbytečně to komplikujete, máte současný stav, někdo chce jeho revizi, změnu, čili revizionismus, z toho plyne že u těch příkladů o něj podle vás jde, jiný výklad nevidim.

    2. A nadhled neznamená nemít favorita (to by byla „nestrannost“), ale nežrat svého favorita nekriticky nýbrž kriticky, vnímat i protistranu, a vůbec nebýt do toho tak zažraný.

     1. Jakej nadhled? RF je jednoznačnej agresor se směšnejma záminkama (ochrana Rusů, nazismus).

      1. Teď jednoznačný agresor je, to bezesporu.

       Ale nabídka neomezeného vstupu UA do NATO, bez omezení infrastruktury NATO na UA, nerespektovala závaznou Istanbulskou úmluvu o bezpečnosti OBSE článek II odst. 8:
       https://www.osce.org/mc/17502
       kterou podepsaly jak RF, tak ovšem i USA a další členové NATO.

       Ergo to bylo ze strany USA porušení vlastního smluvního závazku a zbytečná provokace – kdyby to Bush jr. neudělal, tak by Putin minimálně neměl záminku.

       Podrobně viz https://dfens-cz.com/obe-casti-historie-jak-to-bylo-se-sliby-a-smlouvami-rusku-o-nerozsirovani-nato/ což je článek z podobného ranku, jako tento – oběma stranám je buď nepohodlný, nebo si z něj zkusí vyzobat jen to, co se jim hodí, a ignorovat to nehodící se. Jenže právě taková je pravda – nikomu se nehodí celá pravda tak, jak je.

       1. „nabídka neomezeného vstupu UA do NATO, bez omezení infrastruktury NATO na UA…“

        To bylo až po anexi Krymu, takže si začal Rusák (jako vždy, chce se říct).

        1. Nikoli, to bylo v roce 2008:
         https://www.theguardian.com/world/2008/apr/01/nato.georgia

         Invaze na Krym nastala o 6 let později, roku 2014.

         Invaze ruské pravidelné armády na Donbase nastala v říjnu 2014.

         1. To není žádná nabídka, Bush vyjádřil podporu ke vstupu do NATO, frantíci to zamázli hned v zárodku, hlasování o vstupu do NATO musí být konsensuální všech členů, podpora obyvatel nízká, takže by to nikdy neprošlo, ví to i Putin. Vážně o tom začali jednat až po anexi Krymu.

          Nicméně to je slovíčkaření, že?
          Podstatné jsou činy, a Rus zase prokázal, že neumí nic jinýho než sednout na tank a jet si to vzít silou.

          1. Bush řekl že to chce, s Frantíky uklochtil kompromis jakože odklad na neurčito.

           Kontrolní otázka: kdyby se Orbán zbláznil, vystoupil z NATO, prohlasoval si do Ústavy že chce vstoupit do vojenské aliance se Severní Koreou a Íránem a umístit v Maďarsku jejich základny, a KLDR mu vzápětí řekla že určitě ano, jenom trochu později protože teď se to nehodí… Jak by na to reagovala EU a USA?

          2. Myslím, že by se smáli až by se za břicho popadali.

          3. …Potom jen škoda, že Putin nemá váš smysl pro humor.

          4. Osobně se dokonce domnívám, že to byla záminka a skutečné primární cíle RF invaze jsou jiné, najma jakási národní hrdost a revizionismus. Ale s určitostí to vědět nemůžeme – mohl to být výrazný motiv.

           A pointa je, že tím Západ porušil svůj smluvní slib z Istanbulu. Kdo chce „rules-based order“, ten také ta vlastní pravidla musí exemplárně dodržovat. TO je základ právního státu – i mezinárodního práva.

          5. Vod tý smlouvy Rusko odstoupilo, a ta smlouva navíc závazak na nerozšiřování NATO neobsahuje.

          6. Pokud jste tu smlouvu přečetl, ale neznáte precedenční mezinárodní právo, pak nezbývá než opět odkázat https://dfens-cz.com/obe-casti-historie-jak-to-bylo-se-sliby-a-smlouvami-rusku-o-nerozsirovani-nato/ kde to máte polopaticky.

           Opravdu Rusko odstoupilo od té Charty? Podle jakého zdroje? Ta charta totiž vznikla „na zakázku“ Ruska…

          7. Ok, přistoupím na tvoji tezi (i když s ní nehouslasím), že NATO porušilo závazek, že nebude rozšiřovat svoje členství na východ Evropy (konkrétně na Ukrajinu a Gruzii) z roku 1999? příslibem Američanu k podpoře při zahájení přístupových rozhovorů k členství NATO. Na základě toho tedy považuješ za legitimní anexi Krymu a obsazení DLR a LLR a „speciální operaci“?

          8. CNN: Naivní, jede se podle zájmů a ne podle morálky, tak to chodí, pokud nepoužíváte dvojí metr, tak Rusko může dělat to co ostatní a myslet si o tom můžete své, někdo jiný si zase bude myslet své u jiných případů.

          9. Neříkám, že je to legitimní, ani legální. Říkám, že to bylo nemoudré, provokace a zbytečné zahánění do kouta.

           Pro srovnání: pokud ve Spišské nové vsi spoluobčané nesnesitelně šikanovali jistého důchodce, a ten se marně dovolával zákonů, policie a úřadů – potom zcela jistě nebylo ani legální, ani legitimní, že je vystřílel samopalem. Ovšem z jeho pohledu neměl už jinou alternativu.

          10. …což jeho čin neomlouvá ani neospravedlňuje, jenže to je těm zesnulým platné jako mrtvému zimník. Doslova. Takže možná by bylo bývalo chytřejší nenechat to dojít tak daleko.

  1. To je tim, ze sem prijely samy SUVy. Je potreba mladym nelidnym zelenym vysvetlit, ze na UA se jejich boj nevztahuje :-)

   1. Ten fantom z Prahy 8/9 si nevybíral jenom velká drahá SUV s UA značkou, ale i obyčejná auta – osobně jsem mluvil s Ukrajinkou, která měla propíchaný gumy na svém 15 letém citroenu C3. Ne, neparkovala na chodníku, ale v řadě mezi ostatníma autama.

    Prostě nějaký kokot „flastenec“, určitě byl na sebe hrdej.

  2. Před nějakou dobou začal nějaký dement s UA značkou parkovat chodníku v místě, kde často jezdím na kole a já sem ho musel složitě objíždět. Měl jsem v plánu, že mu dám jasně najevo, co si o tomto způsobu parkování myslím tak, že mu na přední sklo sprejem nastříkám kosočtverec. Bohužel než jsem se k tomu dostal, zmíněné auto přestalo parkovat na chodníku. Takže až se ve zprávách dozvíte o tom, že někdo vulgárně pomalovává špatně zaparkovaná auta s UA značkou, tak jsem to byl já.

   1. Me takhle kdysi parkoval jeden kokot pred vyjezdem z garaze. Tak jsem mu celni sklo prejel sprejem na mazani motoretezu. Sam nevim, cim se to lepidlo da umejt. A fungovalo to, uz se tam neobjevil. Samozrejme jsem se trosku klepal, jestli mi pak nekdo treba nezalomi sirku v zamku, nebo tak neco, ale asi mu to nestalo za to.

    1. Asi to nebol taký agresívny debil ako ty. Možno mu stačilo nechať slušne napísaný odkaz za stieračom.:-)

     1. samozřejmě při prvním kontaktu slušně a čitelně cedulku, o tom samozřejmě žádná.

     2. notyvole: taky jsem si mohl přečíst reakce než jsem napsal tu svou…

     3. No ty vole, nestačilo by, kdyby dotyčný debil neparkoval před vjezdem?

     4. Ne, nestacilo. Overeno, bohuzel. Ale debil jako ty by mu to tam daval pul roku denne a doufal a veril. Chapu.

    2. to už můžete rovnou stříknout stavební značkovací sprej bez UV stability (za pár týdnů se „odpráší“)

     nicméně pokud chcete spolehlivě otrávit a spolehlivě nic nezničit, tak je nejlepší obyčejná plnotučná hořčice (voda, cukr, olej).

     1. Vono mliko, striknuty na spravny mista na aute, taky umi svoje… A co teprve maselna :-)

    3. Sysop: já tyhle počiny, které vedou k eskalaci moc nechápu. To mu nešlo dát za stěrač lístek, že to před garáží není rozumné a ať to raději dá jinam, děkuji pěkně? Chápu, není to tak hustý a nemusíš se pak klepat, že budeš mít v zámku zalomenou zápalku, ale důležitý je snad výsledek, ne?

     Případně se stačilo zeptat sousedů, ke komu to jelito jezdí a ono už by se to srovnalo samo.

     1. @fadtwi
      to máte někdy těžký, u nás před domem je školní družina, tatamamataxi tam parkujou jako piče a čuráci na chodníku před vjezdem do garáží, když od 15-16h vyzvedávají své ratolesti.
      Soused posledně objížděl po chodníku na cm kokota co mu stál ve vjezdu.
      Přijeli jsme za sebou, soused vystoupil a osobně borca požádal, aby mu uhnul a pak si tam klidně nacouval z5.
      Prý ho poslal do piče.
      Smůla byla, že já přijel hned za ním. Sice nemám garáž, ale zato jsem pomstychtivá kurva.
      Zrovna se uvolnilo místo za pičusem, tak jsem tam nacouval a přilepil čumák na pičusovu prdel, souseda jsem šel navigovat bo nemá ani kameru ani sensory, pičus furt nic, seděl za volantem jako debil.
      No ukecal jsem souseda když byl tak 5cm od jeho čumáku bokem auta, a já stál tak 10cm za jeho prdelí, že bychom měli jít odemknout garáž, zamést, pohovořit.
      Borec furt nic.
      Když dorazila jeho machna s parchantem, tak mu to došlo.
      Že prý mu my čuráci máme okamžitě uhnout, bo jinak volá policii.
      Městskou nebo státní?, s úsměvem jsme se zeptali…
      A co odtahovku?
      Borec furt namachrovaný.
      No tak my zpátky zametat.
      Ještě jsem vtipně prohodil, až hezky poprosí a 100x napíše nebudu parkovat jako debil.
      Asi po 3min poslal machnu s HLP jak spěchají.
      Jo paní, my taky spěcháme na pivo, ale když kolega nemůže zaparkovat do své garáže musíme zametat.
      Fakt to má 100x opsat, zeptala se zřejmě dobře informovaná machna.
      Ne stačí když vyleze a hezky poprosí, omluví se a slíbí, že už to nikdy neudělá.
      Čumilů už tam bylo dost, no nakonec ze sebe vysoukal sorry, příště uhnu, pustíte mě?
      Couvl jsem o metr dozadu a borec odjel rudý jako rajče.
      Jo stálo nám to za to, dokonce to probírali s rodiči na třídních schůzkách…

      1. Dachsmeister: super:-) Hlavně machna, co se ptá, jestli to má fakt 100x opsat, bože to byl geroj :-D

       Eskaluje-li konflikt idiot, pak si pochopitelně nic než vlastní medicínu nezaslouží. Nicméně kdyby řekl „jasný, sorry“ a popojel, bylo by hotovo, ne?

       1. Určitě bylo :)

        Arogantní čuráky taky vyloženě nesnáším…

       2. bylo, a kterej to udělá? dneska je naprosto běžný, že se ti někdo nasere na pozemek, dělá bordel a eště má blbý kecy

        tady už u baráku, na soukromým pozemku, třetím měsícem stojí nějakej hajzl bez hnutí, druhým měsícem vedle něj další, to je údajně někdo z ulice

        myslíš, že se někdo někdy zeptal, esli tam může zaclánět?

        1. To je uplne normalni. Nejlepe pak, kdyz ho u toho chytis, tak ti rekne ‚tady se to tak dela uz dlouho‘, coz ma byt jakoze omluva.

         Byl jsem pred tejdnem na druhym baraku. Je tam obytna zona, silnici mam pred a za pozemkem. Vyjel jsem zadem z garaze a brany, ale objel jsem to dokola a jeste zastavil vpredu, protoze jsem zapomnel zamknout branku vpredu. No a ackoli to je obytna zona, sousede naproti maji takovy zlozvyk, ze stoji se svyma autama misto ve svych vjezdech a garazich, primo na te silnici. ‚Vsak je vedle na projeti jeste misto a je to jednosmerka‘. Muj pozemek je ovsem asi tak trikrat delsi, nez ty naproti, takze zatimco u mne je silnice volna, naproti je jedno auto vedle druhyho, bo kazdej ma aspon dve auta soukro a jeste jedno firemni, nebo decka maji svoje. Proste strudl aut bez sance tam zaparkovat.

         A tak jsem zastavil na svoji strane, vylezl z auta, sel zamcit branku a mezitim se priritil jinej soused, co sice bydli v jine casti teto ulice a taky parkuje na teto ulici, ale jezdi okolo meho domu. A protoze ja tam byvam qideni malo a mam dvojgaraz na opacne strane vcetne soukromeho parkoviste, tak si vsichni zvykli, ze na nasi strane silnice nikdo nestoji. A najednou jo. A tak zacal troubit. Prisel jsem k nemu, ptam se, jestli jako tak silene specha, ze nemuze vydrzet tu minutu, co zamknu a odjedu. Zacal vypiskovat, ze tam stojim jako prase, protoze on nemuze projet. V klidu jsem mu vysvetlil, ze jsem pouze zastavil na dobu nezbytne nutnou a to celkem asi dve minuty, kdyby mne nezdrzoval, plus, kdyby tam nestali ti blbci vlevo, tak by pohodlne projel. Na to on zacal bublat, ze ‚tady se to tak dela‘, protoze on tak samozrejme parkuje vlevo taky. Tak jsem mu pripomnel ze z.c. 361/2000 Sb., ze jsme v obytne zone, kde je parkovani dovoleno pouze na vyhrazenych mistech, coz silnice pred domem neni. Pokud je jineho nazoru, muzeme zavolat PCR, necht tu ulici celou zkontroluje. Na to zustal cucet jako puk, protoze auto jeho zeny a syna samozrejme bylo z dalky videt, ze na te ulici taky stoji. V klidu jsem nastoupil a odjel.

       3. @fadtwi
        ano stačilo popojet do cesty, Zdena by si zajel do garáže a borec tam mohl stát klidně 15 min

      2. Pekne a inspirativni.

     2. To jsem udelal celkem 2x a listek jsem pak nasel v okoli. Samozrejme, ze jsem doufal, ze to neni bezohledny debil, nybrz pouze debil. Pamatuju si to dobre, takove veci nedelam rad.

 8. Přibližně v 19:00 msk byly Ozbrojenými silami RF vypuštěny Kalibry z Černého a Kaspického moře, které zasáhly množství tepelných elektráren na Ukrajině a způsobily energetický kolaps téměř v celé zemi. Kolaps energetického systému se rozšířil do sítí Charkovské, Sumské, Dněpropetrovské, Záporožské a Oděské oblasti. Zasáhl také oblasti Doněckých oblastí ovládaných ozbrojenými silami Ukrajiny, Kyjevskou oblast a hlavní město země. Situaci zkomplikovala odstávka posledního provozního bloku Záporožské JE v noci na 11. září, která byla způsobena pravidelnými útoky Ozbrojených sil Ukrajiny na zařízení. Kvůli nerovnováze energetického systému byly odpojeny od sítě další dvě jaderné elektrárny Chmelnická a Južnoukrainská. Zkolabovala železniční doprava, elektrické vlaky zastavily téměř po celé zemi. Zdroj: https://t.me/anna_news/39175

  1. Jeste minulej tejden jsem nekde cetl, ze by bylo dobry se napojit na energetickou sit UA, abychom snizili cenu elektriny v Cesku. Nejak jsem nechapal, proc se ma Cesko coby exporter napojit na sit, ktera muze byt kdykoli kleknuta.

   1. V Brně je teď velký předvolební trhák Pětidemolice „postavíme horkovod z Dukovan, potrestáme Putlera a zásobíme teplem Brno“.
    Má to jen dva drobné nedostatky.
    Ten první je, že to nebude postaveno dřív jak za 10 let.
    A ten druhý, že za 10 let už Dukovany budou za svojí životností a nebudou mít bezpečnostní certifikát a bude nutné je vypnout.

    1. Plus tu stále visí na billboardech „Babišova reklama“ placená Pětidemolicí. Čili je tam zobrazený Babiš a pod tím nápis, že „agent STB chtěl dát dostavět Dukovany zlým rusům“. No lepší reklamu by si Babiš snad ani nemohl přát.
     Prezentovat ho jako někoho kdo nás chtěl energeticky zabezpečit, když Pětidemolice dělá naprostý opak a likviduje poslední zbytky energetické soběstačnosti…

    2. …za deset let mozna uz bude Vovka prdet do hliny a tim padem Petidemolice bud emit argument, ze ho dukovanskou troubou zdolala.

     I kdyz… co to kecam… za deset let nebude Petidemolice.

   2. Chcel by som vidiet, cim to chce UA exportovat.. maju tri 750 kV linky (Polsko, Madarsko, Rumunsko) z cias Sojuzu, neviem ci tie prve vobec funguju.. juzna do Rumunska je demontovana/rozkradnuta.

    Po vcerajsich utokoch na prenosovu sustavu asi maju ine starosti.. rakety mierili na transformatory, bus bary a vykonove spinace.

    1. ty buse, nemůžeš používat domácí výraz „sběrny“?

     1. Sorry, nie som silnoprudar :-)) a nenapadlo ma, ako sa to spravne povie v nasich krajoch.

      1. sezeptám né :D

  2. Jo jo. To bylo ještě před měsícem řečí o „Rusko neútočí na civilní cíle a infrastrukturu“, že?

   Kontrolní otázka: jaké vyznění by měla tvá reakce, kdyby teď Ukrajina např. dostala ATACMS nebo GLCM a udělala přesně totéž rozvodným stanicím a tepelným elektrárním v příhraničním oblastem Ruska, v poměru 1:1 oko za oko, zub za zub, trafo za trafo, elektrárna za elektrárnu?

   Něco mi říká, že to by tu tekly proudy běsnící hysterie, jak je to válečný zločin, že to se nedělá, že to už ale opravdu přehnali, že srovnat se zemí atd.

   1. Otazku kterou by si Mrdko mel polozit je proc to Ukraine nedela.

    Mame tady situaci kdy Ukraine je napadena Rusakama, aspon udajne, a aspon udajne sploru regulerne valcej. Valka teda nebyla oficialne vyhlasena, ale boje probihaji. Ruskomrdi vtrhi na Ukromrdinu – normalni invaze.

    Jediny o cem vim co doted Ukromrdi udelali je to ze zavrazdili nejakou holku v aute.

    Z jakyho duvodu presne jeste Ukromrdi nevybombardovali neco v Rusomrdsku aby se Rusomrdi taky zacli bat a taky pocejtili zac je toho loket? Neni to kurva do pici nejaky divny?

    Jediny hmatatelny co se deje je to udajna valka na Ukromrdine zpusobila energetickou krizi na Zapade respektive ve svete. To je jediny potvrzeny fakt. To co kdo dela na Ukromrdine je potreba brat as much with a grain of fucking salt as all the bullshit about COVID. Nakonec jsou to ty sama zasrana media ktera o tom reportuji. Neni duvod verit nikomu naprosto nic.

    A vubec – koho kurva sere nejaka valka nekde v horouci prdeli? Posiral se nekdo podobnym zpusobem ohledne valek jinde? Ne.

    Takze coz takhle vytahnout si hlavu z prdele a divat se na to tak jako to vypada? Ze se jedna primarne o ekonomickou valku proti obyvatelum Occidentu respektive svetovy populaci? Uplne stejne jako v pripadeCONVIDU?

   2. ukroši už stříleli na jadernou elektrárnu Kursk, eště něco novýho nám povykládáš?

    1. Jasně, psali to Michal&Petr a tak to musí být pravda pravdoucí, žejo :D

     1. ty seš fakt vylízaná píča

   3. Jinejma slovama, ty – podobne jako ziliardy jinejch lidi – zase resis nepodstatny problemy. Furt se resi neco co udajne dela rusomrdska armada a ukromrdska armada. Kdo kam hodil nejakou bombu, kdo kde co vyhodil do luftu. Red herring jako prase vole. Uplne stejne si mektal o tom ktery ockovani je nejlepsi/nejhorsi. Testovani, lidi v nemocnicich, a dalsi totalnis racky.

    You start seeing the emerging pattern vole?

    To jsou vsechno nepodstatny hovna.

    Podstatny je to jak to dopada na lidi na Zapade. Ty jsou skutecnym cilem. Respektive nas socio-ekonomicky model.

   4. Tak dneska již jen slepec může tvrdit, že nevidí, že jde o pokračování studené války. Rusko ukrajinský problém vznikl současně se vznikem samostatné Ukrajiny a byl pouze využit. Hledat kdo je větší kurva a tento problém účelově využil, jestli Rusko hájící si svoje velmocenské zájmy skrze ochranu Rusů na Ukrajině nebo Ukrajina toho času použita jako užitelná mrtvola západu v jeho velmocenských zájmech, je něco jako zkoumat zda bylo dříve vejce nebo slepice.
    Kontrolní otázka: Jsou doopravdy Ukrajina a její spojenci opravdu připraveni střílet cokoliv na území jaderné velmoci?

    1. „pokračování studené války“

     No tak jsou sice nazory ze Studena valka respektive rivalita mezi Prvnim a Druhym svetem byla organizovana bankeri a ze to byl jeden velky humbug, kde ucel byl historicky diskreditovat kolektivisticke ideologie a zabranit lidem aby se zbavili kapitalistu podobne jako se kapitaliste zbavili feudalu, ale to je asi spis fikce nez realita.

     Realita je spis takova ze ve Studene valce presne o tohle slo, ale ten souboj byl opravdovy. Tedy slo o to aby Prvni svet porazil Druhy, a predesel tomu aby se kolektivisticke ideologie rozprostrely po celem svete. Paradoxne, aby Prvni svet dosahl vitezstvi tak musel kolektivisticke ideologie (socialismus) sam do urcite miry implementovat (welfare state). Nicmene po kolapsu Druheho sveta welfare state celou dobu, ie. 30 let eroduje, do bodu kdy je temer non-existent.

     Takze to co se deje dnes rozhodne neni nejaky pokracovani studeny valky. Kapitalismus, respektive jeho soucasna forma, ma svoji pozici pevne etablovanou.

     Jestli o neco jde, tak je to vyuziti hoaxu jako covid nebo valka na Ukromrdine k sebrani lidem to co jim behem druhe poloviony 20teho stoleti kapitalisti dali.

    2. @starter25
     tak nejdříve si musíme ujasnit, kde všude je území jaderné nemocnosti.
     Potom co předvedli operatéři v Mariupolu bych recipročně poskytl granátoléčbu Doněcku, protože ovšem nejsem krutý mužik ale humanista od přirození, probíhalo by to izraelskou formou upozornění předem, tento dům, továrnu, úřad, sklad opusťte do 60min, pokud nechcete riskovat svůj bezcenný život.
     Stran půodního území Ruska, zde bych opět fecilročně za každý útok na Charkov poškádlil mužiky v Bělgorodu, abych upevn jejich vlastenecké cítění.
     S tou atomovkou bych to riskl, by se vidělo kdo má uranové koule! ;-)
     ,

     1. Doněck? myslíš ten, kam dopadá dělostřelecká palba vosum let prakticky nepřetržitě a neustalo to (resp. zesílilo) i od února, protože nedokázali frontu odtlačit dost daleko na to, aby ukroši na Doněck konečně nedostřelili?

      že ti pazoury neupadnou tpč

      1. Doněck? Myslíš ten, ze kterého dopadala dělostřelecká palba separátů vosum let prakticky nepřetržitě a neustalo to (resp. zesílilo) i od února (např. 22.2. Achmetovova elektrárna), protože nedokázali frontu odtlačit dost daleko na to, aby separáti na Ukrajinu konečně nedostřelili?

       Že ti pazoury neupadnou dpč.

       Pokrytče. Monitoring OBSE, který jasně ukazuje že obě strany se vzájemně ostřelovaly úplně stejně a nerozdílně, jsem ti tu linkoval alespoň 4x – ale ty budeš pořád vědomě lživě opakovat jako kolovrátek svou prolhanou písničku dělání obětí z chudáčků separátů neviňátek.

    3. Zajímavý způsob, jak „chránit Rusy na Ukrajině“ – tím, že jim vybombardují elektrárny a nechají je umrznout, jak si tu ruské jádro přeje. Nebo tím, že jim na hlavu posílají Kalibry. Nebo Grady. Nebo alespoň Čečence pálící naslepo od pasu bez míření AGS-17 náhodně do obytné zástavby.

     Jeden by skoro přemýšlel, zda si přejí být takto chráněni?

     Dále se nabízí připomínka, že Ukrajinu resp. Kyjev carské Rusko získalo teprve roku 1667 na Polsku jako odstupek, a to „dočasně“. Stejně či lépe by tedy šlo napsat, že rusko-ukrajinský problém vznikl nelegální anexí Ukrajiny Ruskem. To je právě podstata zatraceného historického revizionismu: „kdysi v historii nám to patřilo, takže nám to patří už napořád a teď si to vezmeme silou!“

     Rusové to zkoušeli již v roce 2003, ještě za Kučmy – tehdy se pokoušeli anektovat ukrajinský ostrov Tuzla u Krymu, UA tam létala stíhačkami a Janukovič se to v Moskvě snažil uhasit a donutit Putina k deeskalaci. Ukrajinská média včetně krymských bila na poplach, ruská média v čele s Komsomolskou PRavdou psala že Krym patří Rusku a žádná Ukrajina neexistuje… 2003!

     1. hele a dyž UŠAndi vosbovozovali Irák vod toho zlýho, ach tak zlýho Saláma, tak proč napřed rozstříleli elektrárny, trafačky a další infrastrukturu? votázky, samý votázky…

      1. USA šly do Iráku oficiálně zachránit Iráčany? Týjo!

       1. Tak koho? 8-o

        1. Zachránit? Nikoho. Bush Jr. šel sesadit Saddáma, protože byl frustrovaný že ho nesesadil jeho papínek a hlavně proto, že trpěl černobílým viděním světa „Dobro vs. Zlo“ a byl na křížové výpravě proti „Ose Zla“, kde ovšem Zlo představovaly konkrétní symboly a postavy.

         (Tzn. přesně stejný modus operandi, jako místní „za všechno zlo můžou USA“, akorát s opačným znaménkem.)

         Co bude dělat potom, co Saddáma sesadí, vlastně neřešil. Resp. opět si zjednodušeně myslel, že jakmile svrhne diktátora, „ono samo“ se to tak nějak demokratizuje a modernizuje přesně stejně, jako v NSR a Japonsku.

         No a „ono samo“ nee. Kdo by to byl řek.

         1. „demokratizuje“

          Delas si prdel? Demokratizuje? To ma znamenat co?

          Asi sis nevsim takovy malickosti jako ze Saddam vypovedelamerice poslusnost, cosi pamatuju tak chtel treba platit za crude oil v eurech vole.

          Jses ideologickej magor par excellemce.

         2. aha, takže to ani nebylo ospravedlněný ničím, jenom klasická útočná válka, což je mezinárodním právem už nějakýho půl století zakázaný…

          a kde sou ty zdrcující sankce celýho světa na UŠAndov, aby to už nikdy nemohli opakovat? a když to opakovali v Sýrii, kde sou ty plány na rozpad UŠAndova na malý republičky, který už nikdy nebudou mít sílu nikoho útočně bombardovat?

          1. Ospravedlněný to chytře měl rezolucemi OSN o chemických zbraní a Saddámovým naběhnutím si na vidle, kdy část rezolucí OSN vytrvale porušoval a blbeček se chvástal, že má chemické zbraně i v době, kdy je už asi neměl.

           Vyhlášení války vysloveně dávalo deadlinu Saddámovi na splnění rezoluce OSN. Takže záminka legitimní – ovšem nikoli legální, protože dotyčná rezoluce nehovořila vůbec o vymáhání sebe sama silou.

      2. Copak jenom v Iráku, já si vzpomínám, že nějak podobně to bylo i V Srbsku, nebo ne? ;-)

      3. A našel jsi odpověď?

   5. Tuhle jsem o tom vedl diskusi s kámošem na pivu a on vyslovil nějakou myšlenku, že jako fandí ukrajině v tom, aby osvobodili svoje území, ale že si myslí, že by neměli dobývat zpátky Krym, že to už by fér nebylo.
    Jestli jsem to pochopil dobře, tak jeho úvaha stála na tom, že Krym to byla jiná válka a že už je to jakoby promlčený.

    To jsem moc nechápal, protože argumentovat jakousi povinností dodržovat férovost ze strany napadené strany mě přišlo divný. Taky jsme se nějak neshodli na tom, zda jsou to dvě oddělený války, nebo jedna probíhající od roku 2014 a taky jsme se nějak neshodli na tom, proč by neměli mít právo osvobodit území okupovaná už o dříve, protože jsme se vlastně ani neshodli, zda to je okupovaný území, nebo ne.

    Tak jsem si s ním ujasnil, zda souhlasí s konstatováním, že útok ruska je neoprávněný, ničím nepodložený a nevyprovokovaný. S takovou definicí souhlasil. Dokonce neměl problém souhlasit s tím, že t tak bylo i u toho Krymu. Tak jsem se od toho odpíchnul a zeptal jsem se, proč by (i za předpokladu, že Krym byla jiná válka a už je prostě ruský) nemohli ukrajinci zaútočit na toto „ruské“ území naprosto stejně (neoprávněně, nevyprovokovaně atd.) a prostě si ho vzít právem silnějšího jako to předtím udělali rusové.

    Zajímavé je, že toto už neměl čím oponovat. Část lidí to má prostě nastavené tak, že Krym už je ruský a hotovo a tudíž ho není co osvobozovat. Páč by to nebylo jakoby fér od ukrajiny, ačkoliv jeho násilné převzetí taky zjevně nebylo fér. Tak nějak kladou větší morální nároky na napadeného a na útočníka žádné podobné nároky nemají.
    Když tomu přestanu říkat osvobození, ale postavím to tak, že by defacto zaútočili na cizí území a vzali si ho silou, tak se to najednou zdá někomu paradoxně oprávněnější.

    1. @x-f
     Já bych se na ten Krym taky vysral.
     To by byla moje představa kompromisu.
     Status quo ante s výjimkou Krymu ber nebo jedeme dál.
     I tu vodu kanálem z Dněpru bych jim nechal puštěnou.
     Zbytek vrátit, reparace platit klidně plynem a ropou.
     Výměna všech válečných zajatců.
     Pokud větší stovky banderofašistů z Azov & spol. nezemřely v ruském zajetí…
     Z byznysu s plynem a ropou do EU 20% tržeb na obnovu všeho co rozmrdali.
     Sankce následně zrušit.

     1. Dokud mel rus zisky, tak se domlouvat nechtel. Ted by se asi radi domluvili, ale pochybuji, ze by ted chtel jednat ukrajinec.

      Kdyz se ukrajinec vysili a frontova linie dosahne jakehosi hydrostaticke rovnovahy obou vysilenych stran, tak se pujde ke stolu.

      Otazka je, zda to nastane. Rus uz bude jedine slabnout, kdezto ukrajinec bude silit, pokud bude mit dal podporu.

      Ja moc nechapu, proc jeste Putin nepochopil, ze je v hajzlu. Bud je vytrzenej z reality, nebo je mu to uz jedno. Treba to ma fakt za par a co bude po nem je mu uz jedno. Tot muj nazor.

      Taky je mozny, ze ma nejakej genialni plan, ale vzhledem k tomu, ze za posledni pulrok podelal co mohl tomu moc neverim.

      1. Tězko říct co se tam vlastně děje, ale možná má Puťka něco domluveného se číňanama.

      2. ukroš bude sílit v čem přesně? jako že jak tvrdšejc zmrzlej bude? X-D

      3. Pohádky Hanse Christiana Andresena od x-f: Ukrajina bude sílit, Evropa bude sílit, Rus bude slábnout.

       Hele, já chápu kognitivní disonanci a haló efekt, stejně jako vymletí úsudku nenávistí k Rusku. Ale trochu reality by mohlo v té palici přeci zůstat.

       Po této zimě uvidíte posíleného Ukrajince, posílenou Evropu a zkrachovalého Rusa. Naživo!

       1. Hele vemte se s Behemotem za ručičku a běžte si někam dál snít svůj sen o silné matičce rusi :D

        Podle mě tomu dal Putin pořádně na prdel. Ještě před březnem šel z rusa strach. Všichni je měli za velmoc. Za jednu vojensky z nejsilnějších zemí světa.
        Tohle všechno Putin pohřbil, když se ukázalo, že s vypětím všech sil dokázali dobít proužek ukrajiny a na nic víc jim už nezbývá síla.

        Ruská armáda je v troskách. Polovina arzenálu zničená. To jsou škody, které slabá ruská ekonomika nedokáže nahradit ani za desítky let. Je třeba si uvědomit, že rus má(měl) sice ohromné množství těžké techniky, impozantí množství tanků atd., ale těch v nějakých novějších modernizacích jich byla snad jen necelá tisícovka a to byl stav na kterém dělali posledních dvacet. O většinu té modernější techniky už přišli. A to nemluvím o špatném výcviku, neschopném velení, nefunkční logistice atd.
        Rus se teď nejmíň dalších dvacet let zmůže jen na nějaké malé lokální konflikty. To je prostě fakt. Putin rusko prakticky odzbrojil a vyčerpal na dlouhou dobu dopředu.
        Navíc ukázal skutečné rusko v plné nahotě. Slabé, nefunkční, rozkradené, neschopné.

        Rusko ztratilo respekt. Už z něj nejde strach. Ještě pár měsíců dozadu si nikdo netroufal ukrajině dodávat víc než ručí zbraně. Aby se rus nerozlobil a nebral to jako zapojení do války. Polsko vycouvalo z předání svých Migů-29 atd.

        Dneska už na rusa všichni serou. Nebojí se ho, protože všichni vidí, že rus štěká, ale nekouše. Můžou nám leda tak velký hovno. Vojensky se vůči nám na nic nezmůžou a plyn už nám prakticky zavřeli, takže co?
        Jdou tam houfnice, tanky, bvp, HIMARsy atd. Jedná se o dodání F16 atd..

        Putinův sen o obnovení jejich impérie je v tahu. Od druhé války zřejmě rus nebyl nikdy tak slabý, jako je těď.

        1. @x-f
         Amen
         P.S. Dobýt nebo dobít? Dobité to je na Ukrajině skoro všude, dobytá je jen část. ;-)

        2. jediný, co člověka může hřát, je vědomí, že až vy vypatlaní kreténi rozpoutáte třetí světovou, tak v ní zdechnete taky

         i když, potkani a švábi přežijou všechno, ty seš z tohodle co?

         1. Vypatlaní kreténi jsou lidi, kteří ignorují historické zkušenosti a marně se domnívají, že ústupky a úlitby agresorovi přinesou mír.
          Velký hovno. Ústupky agresorovi vedou jen k tomu, že agresorovi roste síla, sebevědomí a chuť.

          Ty ústupky vedou jen k oddalování války, která pak bude krvavější.

          1. Hele a myslíš, že agresor už si všiml, že ho porazíme 18°C? Že vy jste asi taky věrný posluchač mouder Lipánka, který „Rusa klepne přes prsty“ – a Západ nás prej v naší blbosti podporuje a chápe, inu nedivím se mu… :D

           https://twitter.com/pozorzmena/status/1569655176893530113

          2. @No 0ne
           „Mohli jsme si vybrat mezi válkou a hanbou. Vybrali jsme si hanbu a budeme mít válku.“ Winston Churchill

          3. x-f:
           „„Mohli jsme si vybrat mezi válkou a hanbou. Vybrali jsme si hanbu a budeme mít válku.“ Winston Churchill“

           Ty plánuješ 3.světovou válku proti Rusku? Je poměrně symptomatické, že lidé vykreslující západ nebo v tomto případě UA jako mírumilovnou a nevinnou zemi pak glosují diskuzi podobnými citáty a názory. A pak kde že Putin bere to, že je proti němu západ bojuje. No z jeho vlastních úst.
           Bohužel je otázka, zda-li to není jen dojem v tvojí hlavě, že je nevyhnutelná 3. světová válka s Ruskem, když se o pár příspěvků níže ptáš jaká vůbec může být paralela se zcela obdobným národnostním konfliktem.

          4. @starter25

           Zjevně jsi to nepochopil.

           Pokud agresora zastavíš v počátku, nenecháš ho neustálými ústupky zesílit, nabrat sebevědomí „že mu to projde“ a nenecháš to dojít do stavu, kdy agresorovi s jídlem roste chuť, tak máš ještě šanci se válce vyhnout, nebo se vyhnout alespoň velké válce.

           Paralela s Hitlerem je naprosto jasná. Všem bylo nejpozději od začátku třicátých let jasné, že tam roste hrozba, že zbrojí (v rozporu s Versailleskou smlouvou), sílí a stupňuje své nároky a požadavky, ale nikdo proti tomu nechtěl nic dělat, protože se báli o zachování míru. Vrcholem pak byla Mnichovská dohoda.

           A jak to dopadlo všichni víme. Nejkrvavější válka v historii lidstva byl důsledek neustálých ústupků agresorovi ve snaze „ochránit mít“.

           Přirovnání situace s ruskem citátem Churchilla mě příjde naprosto na místě. Sice si krátkodobě ochráníme mír s cenu plynu, ale v dlouhodobém měřítku nebudeme mít ani ten plyn a ani ten mír.

           Zastavit imperiální choutky ruska teď je mnohem levnější, než to bude stát v budoucnu.

          5. x-f
           14.9.2022 v 13:55

           sice to stejně nepobereš, ale doporučuju pozornosti https://www.litterate.cz/oni-je-zabiji/, což potvrzuje, jak každej den jak řadoví zaměstnanci, tak i majiteli celýho toho firemního cirkusu den ode dne nadějněj vyhlíží, až to sem Rusko příde osvobodit

           říkal sem už někdy loni, že to tady dovedou ty místní neolevičácký svině do takovýho stavu, že budou eště lidi rádi, když by jich Rusko zbavilo – a to sme na samým začátku velkolepejch plánů na totální vysátí a ožebračení východu namísto těch negerstánů, který jsou už nedostupný

           akorát že krmením ukrošů zbraněma se tendle cíl spíš vzdaluje a tak to taky nakonec vosvobodí rejže, a to teda kurva fakt nikdo nechce…neboj, voni to lidi všem těm magorům tvýho ražení nakonec spočítají, protože to je vedený do takovýho stavu, že tady fakt (konečně zase po pár staletích) žádný sametový šaškárny nebudou, příště už hovno fakt vletí do větráku

          6. Když se odvolávate na Versaille, tak nezpomeňte vzít v potaz jakou roli tohle mělo na budoucí vývoj. Někdo zbrojit může, někdo ne, tak si to někteří představují, ale tak mohli ho vzít za slovo a zvednout hozenou nabídku, když v roce 1933 prohlásil, že Německo přikročí k dalším opatřením ke zvýšení bezpečnosti a zapojí se do odzbrojení a vzdá se zbraní, pokud to udělají i ostatní země, pokud ne, tak budou žádat rovnost.

          7. starter25
           14.9.2022 v 13:16

           tak, ukravína je paskvil, asi stejně jako půlka těch negerstánů, co se potřebovaly ach tak vosvobodit, aby o půl roku pozdějš už chcípali hladem, žízní a od té doby až na věky měli natažený všechny pazoury, aby je ten ach tak špatnej západ (včetně toho ach tak špatnýho kolonizátora) i nadále zadarmo živil, šatil, ubytovával, a eště po nich zdarma spravoval to, co nájezdnicky zničili, když se chceli echt vosvobodit

           je to tak nebezpečný zločinecký doupě, že je jenom dobře, že tam někdo de udělat pořádek – asi jak rejže v negerstánech, po těch desetiletích „samovlády“ je to patrný poměrně dobře

           a esli si mám vybrat zdegenerovanej západ, co tam bude posílat nám násilně ukradený prachy, aby tam budovali nějaký famtasmagorický pohádky, co dopadnou stejně bankrotem a hladomorem, asi jak na Serou-Lance, nebo RF, co si tam naleje svoje vlastní prachy a bude to dělat na svou zodpovědnost, tak v každým případě RF

          8. Historie nezná kdyby, ale bylo by zajímavé, co by Churchill dělal, kdyby nesl zodpovědnost ministerského předsedy. Ony se velmi snadno zastávají radikální názory, když nemusíš posílat mladé kluky na smrt, pouhé čtvrstoletí po kolosálním masakru Velké války. A veřejné mínění v Británii a Francii bylo jednoznačně proti nové válce. Má politik demokratické země právo poslat občany do války se kterou nesouhlasí?

          9. @Jihočech Honza

           Tak buďme rádi, že nyní agresora zastavuje (snad včas) někdo jiný a nás to stojí jen peníze.
           Před druhou světovou takový luxus – mít možnost zastavit Hitlera jen penězi a životy nechat pokládat někoho jiného nebyl

          10. Až na to, že Putin není Hitler a Rusko není Třetí říše. Tím nemyslím, že Rusko je náš kamarád nebo že je nevinná oběť, ale ta situace je jiná. Už jen tím, že si AH nárokoval území, která k Německu (nebo Prusku) nikdy nepatřila.

          11. @Jihočech Honza

           S tím rozhodně nesouhlasím. Když se podíváš do historie, tak každé území patřilo kde komu. To bychom si mohli všichni nárokovat všechno a mydlit se do nekonečna. Záleží jen jak daleko do historie by ses podíval a nikde není psáno, jak douhá doba zpět je ta pravá.

           Je třeba si uvědomit, že rusko ukrajinu jako stát normálně uznávalo v těch hranicích co mělo. Dokonce mu ty hranice dřívější smlouvou garantovalo.

           To že si pak najednou účelově vzpomněli, že vlastně to území bylo dřív jejich a že ho chtěj zpátky kravina.

           Něco jinýho by bylo, kdyby dva státy spolu měli hranici nedořešenou a ten spor trval dlouhodobě. Tam bych to chápal.

           Je to asi jako když se manželé rozvedou, rozdělí si majetek, podepíšou na to lejstro, že jsou spolu vyrovnaní a pak si najedou po dvaceti letech bejvalá vzpomene, že to auto bylo vždycky spíš její a že ho teda jako chce.

          12. Srovnavat Putina s Hitlerem je fakt originalni myslenka. Od toho se pak odviji ona uzasna hypoteza, ze Putin by se nejradeji zastavil az v Portugalsku. Jo, to rozhodne, kdyz tady nema ani sily udrzet jednu blbou frontu nekde v prvni tretine Ukrajiny.

           Boze, do ceho’s to dusi dal.

           Co Putin chtel, to deklaroval nekolikrat za posledni roky. Jestli toho muze dosahnout, nebo ne, je vec jina. A ze NATO se sere na vychod, protoze to je v zajmu Amiku, je holy fakt, o kterem neni treba diskutovat. Ze je z toho pak takovato mela, na ktere zase prodela fura nevinnych, je klasika. Muzeme si pokecat se Syrany, mame jich tady ted taky dost. Nebo, pokud potkame nejakou dodavku plnou Afgancu. Je to furt to samy – jakmile se mocni rozhodnou, tak to bezmocni odserou.

           Kazdopadne srovnavani s Adou je uplne, ale uplne nekde jinde. To bys taky mohl vytahnout treba nejakeho rimskeho bojovnika, nebo francouzskeho pirata. Putin je blbec, tuhle partiji bud hraje blbe, nebo prijde nejaky majstrstyk, kterym nam vytre zrak. Ja si pockam na konec a pak moudre podebatujeme.

          13. Nesrovnatelně silnější Stalinův Sovětský Sojuz si nepřipojil ani celé Polsko, ani Slovensko, a my se máme bát vojensky slabšího Ruska? Kým by Putin ty dobyté kraje osidloval?

          14. @Jihočech Honza

           Pánové když už tak zpochybňujete, zda by sem rus vůbec zvládnul dojít, tak bych vám rád připomněl, že už tady byl a to v docela hojném počtu nějakých těch 20 let.
           Asi jste už zapomněli. Takže já bych s tím prohlášením, že to nejde byl opatrný.

           Nepředstavujte si to jen jako klasickou totální válku. Ono stačí postupně postupovat hybridní válkou a využívat lokální kolaboranty. Takovej Zeman by stál ve frontě na podpis zvacího dopisu v první lajně, když to trochu ironicky nafouknu.

          15. Jestli ona ta hypotéza o „Putinovi, co by se nejraději zastavil až v Portugalsku“ se náhodou nebere spíše z toho, že někdo slyší lidi jako Behe, kteří hystericky křičí že se těší, až to „také tady osvobodí Putin“… Viz jeho vlastní link.

           Ale to už jsou ty ruské schizofrenie:
           „Já nejsem pro válku – ale přeji si, aby Rusko [vojensky] osvobodilo Ukrajinu!“
           „Já nejsem proruský – ale chci, aby Rusko vojensky totálně zvítězilo a veškerý odpor byl odstraněn!“
           „Jsou hnusné západní lži, že začne invaze – je to spravedlivá Speciální Vojenská Operace se vševojskovou armádou!“
           „Já se těším, až nás Putin osvobodí invazí – ale je absurdní, že by k nám plánoval invazi!“
           „Rusko jde osvobodit Ukrajinu a zachránit ruskojazyčné Ukrajince – zničit jim hajzlům infrastrukturu a nechat je zmrznout!“
           „Je hnusná západní pomluva, že Putin chce zlikvidovat Ukrajinu – zničí ji, protože pokud Ukrajina nebude proruská, tak nebude vůbec“

           Já jsem proti debilním sebevražedným sankcím – ovšem je stále těžší stavět se v této pozici po boku lidí, kteří kvičí jak má Putin osvobodit ČR; jak by měli viset a chcípnout všichni, kdo jsou jakkoli proti ruské dobyvačné válce potažmo už likvidační výpravě; a jak je super skvělé, úžasné, spravedlivé a ucvrnkávají si štěstím, že má být zlikvidován celý národ jen proto, že ti hajzlové drzí nejsou proruští!

          16. x-f: Jestli mohu přihodit názor vidláka, tak základ je rovnováha.Všimni si, jak se chovaj velmoci, když maj problémy.Je krize.A nepřej si, aby byla rovnováha porušena.To by bylo peklo.A s tou třetí říší jseš mimo.AH využil krize a v podstatě se pokusil založit novou civilizaci.Taky takovej vizionář.Kromě zmarněných životů nám taky trošku urychlil ten technologickej koncentrák….OT: Čím doma topíš?

          17. „Vypatlaní kreténi jsou“

           Vypatlaní kreténi jsou hlavne lidi kteri si nevidi za spicku rypaku a sezerou medialnim mrdkam vsechno co jim naserou do chrtanu.

           V tomhle pripade treba nejakou pohadku o nehodnem Putlerovi kteri napadl hodneho Volomrd Zelenskeho.

           Jestli je tady v tom co se deje nekdo agresor, tak je to hlavne USA ktera sesnazi zachovat svoji hegemonii. Rusomrdsko toho samozrekjme taky vyuziva jak muze, ale hlavni agresor je nekdo uplne jiny. To ze ty jses schopny videt veci pouze prima facie zpusobem je tvuj problem.

          18. Ale tak jistě. Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem že? Myslím, že tu nejsi jediný, kdo má celý svůj postoj k tomu co se tam děje zformovaný nenávistí k USA.

          19. „zformovaný nenávistí k USA“

           Listen dimwit, a large part of my identity is an anglophone American. American English is my primary took of communication, and at least certain parts of the American culture is what I identify with. If I had a problem with it, i.e. if I hated it as per your imbecilic remark, I’d reject it.

           You obviously know complete shit, like nada, zilch, fucking rien, about what the US is all about.

           The US is one of the most aggressive and arrogant states that’s ever existed on teh face of the fucking Earth. That’s reality. Most Americans understand it and most object to it, at least those who see things clearly, who have resisted being brainwashed by the US patriotic bullshit.

           Only a total fucking idiot could harbor hatred, or glorification for that matter, toward a fucking country in the sense of its government. I’d go as far as saying that this extends to nations and ethnic groups or even communities as well.

           The US as a governmental entity is disgusting and that’s all there’s to it. Your pronlem if you’re somehow stuck in teh US asshole and hence unable to see what the fuck is going on.

          20. Už jsi přemýšel nad tím, že bys tu tvojí anglo-českou hatlamatilku, kterou tady pořád trapně machruješ upgradoval na rusko-českou hatlamatilku?
           Páč už to dávno přestalo být zajímavý a dojem s tím už na nikoho neuděláš. Tohle by zas oživilo diskuse.

           Například místo věty „Yesterday jsem šel s mým friend do hospody na beer a potkal jsem tam nějaký bitches s velkejma boobs.“
           bys mohl napsat. „вчерашний день jsem šel s mým друг do hospody na пиво a potkal jsem tam nějaký шлюха s velkejma грудь.

          21. No, I haven’t. I don’t speak Russian and I’m in absolutely no way associated with Russia. If you somehow extrapolate from the fact that one is critical of an entity that is, or is purported to be, RUssia’s adversary or enemy, that one is a Russian stooge, you’re a fucking idiot par excellence.

          22. Ale byl bys třeba zajímavější. To jak se neustále snažíš dělat zajímavýho tím, že jako úplně nevědomky přepínáš z angličtiny do češtiny prostě nějak netáhne. Mě s tím třeba příjdeš vod začátku dost trapnej.

        3. Me je uprimne jedno, co bude z vojenskeho hlediska s Ruskem. Jen si nejsem jistej, jestli fakt chci, aby se ta zeme rozpadla na prvocinitele, nasledne byla rozkradena sibry z celeho sveta a ve finale ty suroviny, ktere nam Rusak prodaval za pusu, jsme nakupovali treba petkrat draz. Na to zase neni stavena ta nase ekonomika.

         1. No ono by to světu pomohlo, kdyby se rozpadla, ale otázka co by se tam v případě rozpadu dělo no. S těma surovinama bych už až tak moc nepočítal tak ani tak.

          Ale když zůstanou slabí jak jsou teď, což je už teď prakticky jistota na docela dlouhou dobu a budou si rejt rypákama v bahně a mít plný práce s tím do jakejch sraček se dostali, tak to klid na nějakou dobu zajistí taky.

          1. Me je u prdele, co pomuze svetu. Me zajima, co pomuze nam. Svet se na nas totiz vysere, jako obvykle. S tema surovinama bych si nebyl tak jistej. Ted kupujeme rusky suroviny od Cinana, nebo Amika. Pokud to tam koupi nekdo v miste, pak smetanu slizne on a Cinan nam to dal neproda, protoze uz se mu to nevyplati. A bude nam radeji cpat hotovej vyrobek. Tim padem my jsme bez prace.

           Dokud su Rusaci ubrani aspon svoji zemi, pro nas porad dobre.

          2. „No ono by to světu pomohlo, kdyby se rozpadla…“
           Odkazuješ se na boj proti AH, ale paradoxně mluvíš jako on. Když ty svůj pohled považuješ za zcela legitimní tak proč se ti nelíbí třeba zase ten Ruský, který si přeje to stejné ale vopačně a argumentuješ u toho morálkou.
           Další z řady „nejsme jako oni“, akorát že vůbec.

          3. starter25
           14.9.2022 v 14:47

           ty jeho kydy jsou zhruba na úrovni budovatelskejch antiimperialistickejch žvástů za předchozího bolševika (a stejně jako voni vlastně žijou z toho, co vybudovaly generace před tím), včetně toho, že většina světa se tomu směje, až se za břicho popadá, a mastí si na tédle stupiditě kapsy jako nikdy, zatímco fandí a lobujou tomu, aby ta debilita nekončila a eště se prohloubila

           vůbec jim nedochází, že todle už je asi poslední rána (po všech těch desetiletích likvidace) pro průmysl a jakmile ten skončí, tak to tady prostě pude během pár let do totálních sraček; vona se nakonec nějaká vlaštovka, co zhorší rejting všech těch virtuálních peněz bez jakékoli reálné hodnoty, nakonec najde, a v ten moment, jakmile se klíny starejch dluhopisů vyrazí klínama novejch dluhopisů, ale s násobnejma úrokama, tak se většina uhnije sesype jak domeček z karet (kterým je)

          4. Plácáš nesmysly a vymejšlíš si. Možná bys měl ty myšlenky nějak vysvětli.

           Přirovnávat cokoliv co jsem řekl k výrokům Hitlera je hodně silný kafe. Já jsem jen napsal, že by bylo fajn, kdyby se rusko rozpadlo. Vydávat mě na základě takový věty za ekvivalent Hitlera může jenom kretén.

          5. počkej, s tím rytím rypákama v bahně, to máš na mysli uhniju, kterou přesně v duchu těch čínskejch satirickejch malovánek všichni ti ach tak velcí spojenci tlačijou, aby zdechla, zatímco jí eště u toho chčijou na hlavu?

           já vím, že se odeoligická vypatlaná píča, ale přece jenom bys i tak nemusel tak trapně popírat to, že nejenom UŠAndi, ale v zásadě celej svět, včetně i toho žaponska (to je taky ten ach tak velkej „západní“ spojenec, ne?) shánijou po celým světě všecko, co plave – včetně ruskejch tankerů a nákladních lodí – aby nakupovali ruský suroviny, počínaje zkapalněným plynem a konče nejtěžšíma prvkama periodické tabulky, a prodávali to tady za tří až pětinásobky

           chápeš to ty vypatlaná pizdo? ruská trubka fuj fuj, ale ruskej zkapalněnej plyn, co objede půl planety dokola, za pětinásobek, přičemž na poslední zastáfce se na něj místo made in Russia napíše nějakej arabáčov, ten je mňam mňam, všichni si na tom mastijou kapsy a fandí, ať se tady mocipáni zeserou v kině eště víc a všechny nás uvrhnou do bídy, kterou nezažili ani naši prapraprarodiče, aby voni mohli inkasovat zisky?

           v každým případě Rusko vydělává takový prachy, jako nikdy v historii, a podepisuje nejenom smlouvy na strategickou spolupráci na desetiletí dopředu se zeměma, který sdružujou asi 4/5 obyvatel planety, ale už se rýsujou i vojenský pakty s těmato

         2. Rozpad Ruska na prvočinitele znamená vytvořit obrany neschopné státečky, které by se staly klienty (nebo rovnou součástí) Číny, nebo budoucího Velkého Turecka.
          Takhle prosé to je. Člověk si má dávat pozor na to, co si přeje,

          1. Pochopitelne. Plus dalsi sibri, kteri maji jak prachy, tak zkusenosti.

          2. už se to začíná sekat v Armenii/Azerbajdžánu (páč se jaksi ukazuje mírotvorce matička rus nemá konvenční zuby a pořádek tam neudělá), a nechci malovat straky na vrbu, ale až číňák vyhodnotí situaci jako zralou, tak schlamstne nejdřív půl mongolska a pak východní sibiř, a rusovi nezbydou než oči pro pláč.

          3. Tem Rusakum na Sibiri bude asi u prdele, komu platej dane.

          4. Zvlášť když na tý Sibiři zo vetšinou nejsou Rusové, ale šikmoočka, kterejma Rusové akorát pohrdaj a dávaj jim to najevo.

          5. Tak, vsak jich ted na Ukrajinu nahnali nejvic ze vsech. To duveru v Kreml zrovna neupevnilo. Nota bene, pokud to na UA projedou.

          6. Takže arogantní západní politiku zase odnese křesťanská menšina, po Iráku, Sýrii teď Kavkaz. Dobře to vedeme.

          7. Kdysi davno byvali Slovane, Keltove i Germani obavani bojovnici.

           No…

           …je to proste uz davno.

          8. jak my? my jsme se snad někoho pokusili anektovat?

          9. Jihočech Honza
           14.9.2022 v 14:20

           zapomněls na ty statisíce vyvražděnejch křesťanskejch menšin všude jinde v arabáčostánech, např. v Libanonu

          10. Nezapomněl, ale Palestina a Libanon je zrovna arabáčská vnitřní záležitost, pokud pomineme umožnění vzniku Izraele.

          11. Taky jsem si myslel – dokud jsem se nedočetl, že den před invazí na Ukrajinu uzavřel Putin smlouvu o mj. vojenském spojenectví s muslimáckým revizionistou Azerbajdžánem.

          12. https://cs.wikipedia.org/wiki/Islám_v_Rusku

           Celkem taky paráda, už aby nás to Rusko osvobodilo…

          13. Mimochodem ta historie muslimskejch útoků v Rusku, potažmo třeba na čečnu atd., to je taky výživný čtení. Možná, že by si to každej místní kremlík měl radši nastudovat, aby jen tak trošku aspoň tušil, čemu tady vlastně fandí…

          14. to Rusko, který tam hned další den zjednalo příměří? je jasný, že války na dvou frontách si nemůžou dovolit, ale vůbec si nedělám iluze, že pokud bude ázerbajdžán dělat problémy, schytají pár raket na uklidněnou :o)

          15. Nojo, russko je už bezvýznamná díra s neschopnou armádou. Teď už jsou ty šašci jen pro smích. Fakt se bavím, když někde čtu vyjádření kejich činitelů. Co mi ale vrtá hlavou jak někdo může být takový dement a russákům fandit…

          16. Ctenar jirka: Už je po večerníčku.Rodiče jsou na zábavě a jsi doma sám.Už jsi měl být dávno ve snech.Služebná selhala.Nesebrala ti telefon a nezazpívala ukolébavku.

          17. Nech bejt, slicna boubelata sluzebna Natasa ho zasveti do taju slasti sexu a bude jeho prvni zkusenosti.

          18. Opatně.Čtou to tady taky děti.Aby nebylo přání k Ježíšku.

    2. tak až ukrošov nebude vykradená díra, ale aspoň lokální velmoc, tak bude taky brát, co chce, tak to holt chodí

    3. Líbí se mi takoví hospodští morální pionýři. Tak se tě jako morální ikony zeptám, kdy budeme vracet něco Jugoslávii? Nebo už je to promlčený?
     O tom, že něco bylo neoprávněné, ničím nepodložené a nevyprovokované si nech na koledu. Stejně jako v Jugoslávii tak i na Ukrajině je zdokumentovaný národnostní problém mezi většinou a menšinou. A samozřejme jak se to komu hodí tu písničku zpívá.

     1. My jsme něco ukradli Jugoslávii? Asi budeš muset to myšlenku víc rozvést a vysvětli ty paralely co v tom vidíš.

      1. na srbsko mělo vždycky ruské imperium chuť, a viníkem první války byl kromě pruského, italského a tureckého imperialismu (snaha o přerozdělení kolonií) i imperialismus ruský (přístup k jaderskému moři)

       1. Ale hovnajs, Rusko chtělo přístup do Středozemního moře – přes Bospor a Dardanely. Miklagard byl starý sen carů. Přístup k Jadranu chtělo Srbsko, spolu se vznikem Velkého Srbska.

        1. velké srbsko byla jen chiméra živená ruskem.

         1. Jo. Ale myšlenka Velkého Srbska nebyla špatná, bohužel též nezastropená. Bylo velké až moc.

       2. Jasně, že to je sranda, s tím Srbskem a ruským impériem. Ale už moc velká, chtěla by trochu zastropit. Tohle nezbaští ani v Bohnicích (pražský blázinec, dnes se tomu říká nějak korektně, ale obsah je stejný).

  3. A mimochodem, není to ani smykem poprvé. Už 22.2., tzn. ještě před invazí, ruští „spojenci“ trefili uhelhou elektrárnu Šastija, a co se pamatuji tak i její rozvodnu s trafostanicí.

Napsat komentář

D-FENS © 2017