Krmí nás kravinama - zpět na článek

Počet komentářů: 934

Přidat komentář
 1. A na Mistrovství půlsvěta postupuje ČR přes Němce výsledkem 4:1
  Škoda že vítěz turnaje může být maximálně druhý…

  1. Zemřel Ray Liotta :(

   1. Skoda, znamej filmovej ‚hnusak‘. Asi mrtvice.

    1. Nejen to. Ve filmu Blow hrál dobrého tátu; ve filmu No Escape (Útěk z Absolomu) hrál klaďase; v filmu Observe and Report hrál detektiva, pro kterého divák musí mít pochopení, atd. Škoda …

     Ostatně soudím, že Netflix …

   2. Taky Andy Fletcher a Alan White. :'(

    1. Fletcher bol este mlady.. co budu robit Gahan a Gore? Ich najlepsi klavesak a aranzer Alan Wilder odisiel pred skoro 30 rokmi.

     A mame definitivne po Yes.

     1. Fletcher byl hlavně manažer, hudebně nepřispěl ničím, ale tmelil DM… Gore a Gahan se hudebně bez něj obejdou, ještě jde o to, jestli bez Fletchera budou chtít.

      1. A já myslel, že depešáci se bez hudby obešli vždy.

       1. to bylo vtipné (vážně)
        je to věc vkusu. já ji tam slyším ;-)

        1. Tak pravdou je, ze netreba u nich hladat nejaku zlozitu tvorbu.. ale v 80. rokoch mali celkom slusne uspechy (na koncert v Prahe v marci 1988 mam dobre spomienky), hrali sa so samplermi (pravda lacnejsimi, na Fairlight ci Synclavier chlapci nemali, museli sa uspokojit s Emulatormi a Ensoniqmi).

         1. Už si to nepamatuju přesně, ale Synclavier se dal pronajmout, nebylo nutné ho kupovat.
          Jestli to nebylo spíš tím, že do muziky DM by tento nástroj nic až tak převratného nepřinesl…

        2. Když Němci, tak Scooter.

         1. No tfuj, ale jako popíchnutí dobrý :D
          Z depešáků jsme vždycky měli akorát prdel, přestože jednu dobu to byl vyloženě černý mor a bylo jich mnohem víc, než rockerů/metalistů.
          Všimli jste si například toho, jak Scorpions hbitě změnili původní text Wind of Change?
          Větší příklad sráčovství mezi elitou aby člověk pohledal. Dtto Rolling Stones – nechat si takhle nasrat na hlavu kvůli Brown Sugar…já nevím, už mají dost a asi nepotřebujou jít do konfliktů, kór když je většina nad hrobem a Watts už v něm.
          Ale možná právě proto, aby z tohoto světa odešli s rovnou páteří, tak měli imho říct „nasrat, hrajem to XX let a budem to hrát dál, vyserte si voka, wokové“..

          1. Já používám hudbu jako nářadí, tj. za volantem, abych nebyl agresivní, nebo při cvičení, abych byl agresivní. Texty, myšlenky atd. mě vůbec nezajímají.

           https://www.youtube.com/watch?v=avypc1buvwc

          2. Aha; no tak každý to máme jinak. Kromě takového toho brutal-popu vohovně, mě jinak texty zajímají.

          3. A mohl bych se dodatečně optat, k čemu teda používáš ten Scooter? :D

          4. já s ním jezdím do práce. akorát teď mě na něm praskají žárovky (asi jsou cívky v prdeli) :))

          5. Aby mě to nakoplo, aniž bych se nasral.

          6. mě zase byli k smíchu metloši s nasivkama Heloween nebo Judas Priest na džiskách. Někteří si to ještě sami kreslili fixama. punkáči HNF o nich měli i písničky „Džínový idiot“ nebo „Heavy metal“

          7. Metloši, na rozdíl od pankáčů, aspoň umějí hrát. Možná s výjimkou The Exploited, ale to byl metalpunk.

          8. Tak on je pankáč a pankáč. Takovej Iggy Pop určitě hrát i zpívat umí. Stejný Danzig.

          9. Pop – největší punkáč všech dob.
           Pokus o verš ;-)

          10. však jasně… jak pravil Steve Jones… kytarový sóla nehraju, protože jsou to onanie a za druhý je neumím :-)
           mě taky víc baví drive než technická dovednost :-)
           Radši si poslechnu technicky nedokonalé HNF než skvěle hrajícího Davida ;-)))

          11. a vůbec nejvíc jsou, osobně jsem si je nazval, usmívající se metloši: Van Halen, Europe, BonJovi, Twisted Sisters. Trvču, kytary do vertikály, opírání se jeden o druhého a úsměvy na všechny strany, nejlépe do kamery. U nás Kern, Titanic a Citron s Křížkem. :-)))))

          12. No vidíš to. Odkojený mlékem DP, mám snad kromě VH všechny jmenované zahraniční kapely za prostý popíkáře :D
           Speciálně naleštění Europe, ti mi teda lezou krkem dodnes (ale ne až zas tolik, abych přepínal předvolbu, prostě to přetrpím), ale takový BJ prostě nemůžu ani cítit a to už přepnu :D Brr. :D

          13. DP jo, Zepelini, floydi… to já hoodně rád. Ale nejradši asi anglii a postpunkovou éru… Bauhaus, Joy Division, ranné Cure, Killing Joke

          14. DP.. este ze som stihol ich poslednu snuru v originalnej zostave s Blackmorom a Lordom v 1993.. hoci boli boli rozhadanii, RItchie hral ako pan Boh, vsetci boli vo forme, aj ked Gillan uz nemal taky hlas.

          15. Ano ano, byli jsme na zlínském koncertu té šňůry.
           Moje paní nikdy hardrock neposlouchala – a po tomto koncertu začala poslouchat moje desky :D Mám schované vstupenky. Nějak jsem vytušil, že bývá už skoro tradicí, nejen u DP, že živoucí legenda plná takových osobností, nikdy nevydrží moc dlouho.
           Koncert to byl úžasný, zvuk dělali nějací Maďaři a byl taky úžasný.

          16. servisdok 27.5.2022 v 18:53

           Slyšel jsem, že ti nějací Maďaři dělali zvuk v tuzemsku prakticky výhradně, protože disponovali jedinou dostatečně výkonnou aparaturou široko daleko.
           Kdo by si nepamatoval na tehdejší zvučení – éď, kete…

          17. Pamatuju si, co to bylo – ElectroVoice Manifold Mk.II., tzv. dvojková řada a v takové konfiguraci, jakou si ještě v tom daném roce evidentně nemohl dovolit nikdo v tuzemsku.
           Prakticky stejný aparát použila ta stejná firma při zlínském koncertu Nazareth, myslím o rok později. Tam jsme pochopitelně museli taky, jak jinak :D

          18. servisdok 27.5.2022 v 20:08

           Jistě.
           Při vzpomínkách na tu aparaturu nemohu nevzpomenout Jethro Tull, tam jsem musel taky. Jak jinak.

          19. Já dodnes netuším, jak to tam ti Kádárovi lidi kouleli.
           Za toho předchozího socíku to byla zhruba stejně velká země, jako česká část ČSSR a nikdo nemohl pochopit, jak je možné, že tam koncertují Queen, prohánějí se tam efjedničky, skoro v každém obchodě šly za forinty koupit superkový komplety, na ulici někdy i za polovinu, při trošce štěstí šlo narazit i na Levisky v přepočtu do pětistovky – my za ně v Tuzexech cálovali v druhý půlce osmdesátek 150 bonů…
           Když se vlezlo do obchodu s elektronikou, tak jasně – regály nacpaný Videotonem-Beag-BRG, ale vedlejší regál byl naštosovaný Aiwami, Sanyo, JVC až po „dospělý“ Akai jako kráva. Jo, stálo to balík i pro Maďary, ale aspoň tu možnost měli. Daly se tam za forinty koupit věci, o kterých se nám tady mohlo leda zdát. Druhá věc ovšem byla, jak s tím přes hranice – Maďaři nám vystavovali takový „potvrzení“, že je to dar nějaké jejich místní organizace, podobné našemu SSM či Svazarmu, oni jich tam měli spousty a některé z nich i samostatně podnikaly. To byla druhá, naprosto nepochopitelná věc – jak je kurva možný, že Maďaři mohou pod „záštitou“ nějakého obskurního spolku regulérně podnikat v obrovských objemech.
           Pravděpodobně to byl případ i té zvukařské rentálky, ti lidi byli absolutní profíci, na které se mohly spolehnout i věhlasné kapely ze Západu, vědělo se o nich ve světě a řekl bych, že v Maďarsku taková rentálka nebyla jediná.
           Kde na takový systémy už za socíku brali prachy, to už asi nikdy nezjistíme.
           Byli jsme tam všehovšudy jen 3x, ale to k orientaci nestačilo. Měli jsme s sebou pokaždé kluka, původem Slováka, který ale uměl velmi dobře maďarsky, znal to tam a všecko se domlouvalo a diskutovalo s ním. Nebýt něj, některé věci bychom tam vůbec nemohli koupit, resp. nedostali bychom je přes hranici.
           To byl úplně jiný svět, o kterým se dneska raději taktně mlčí..

          20. jo, gulášový socialismus. na místní trhy se pořádaly jednodenní podnikové výlety, oficiálně se jelo na prohlídku památek Gyoru. Jako chlapec jsem tam byl s rodiči a jak říkáte, jiný svět :-)

          21. treb prosím, to vykání vážně není potřebné. Tady, ale i jinak mi to připadá divně.

          22. když já jsem tak vychovanej. A na internetu většinou taky vykám, protože tykání vždy sklouzává k vulgaritám. Nejsem puritán, ale těch sprostot je na netu na mě přespříliš. Ale ok, tak tykačka.

          23. No..odhaduju, že my dva si (vysoce pravděpodobně) nikdy nadávat nebudeme, takže sklouzávání k vulgaritám nehrozí.
           Mohl sis už všimnout, že nadávám pouze placeným trolům, pak fanatikům, někdy těm nemístným optimistům a taky blbcům – třebaže vím, že se to u všech jmenovaných skupin zpravidla míjí účinkem.
           Takže už na to seru. Tolik života už mi nezbývá, abych ztrácel čas hádkami s dementy.

          24. Co mi bylo od znalych vypraveno, tak Madar cile xeftoval s Rakusama stran chemikalii a farmak. Takze levne prodaval kvalitni baze socialistickeho prumyslu, coz mu poskytovalo fury deviz. Pochopitelne to vedlo ke korupci na nejvyssich mistech, ktera v Madarsku jiz zustala soucasti tradic.

          25. servisdok: Bon Jovi … zabít. Už jenom za toho křiváka s třásněmi, ten je vskutku prázdný a falešný.

          26. Tohle mě nějak minulo. Naposled mě doma ukecali ke sledování dokumentu o Motley Crue a kromě toho, že chlapci prímově hovadili a byli ujetý v každým směru, tak mi ta hudba fakt nic nedala. Mdlý, zaměnitelný, prostě bída a to jsem se fakt snažila, aby mě neovlivňovala přesně ta trvčová image. Já jsem holt vždycky spíš byla na ten melodickej punkrock. Ramones, Blondie, The Clash, Misfits no a tak :-)

          27. jo.. na motley crue jsem zapomněl. to bylibtaky excelentní burani :-)

          28. Když jsme zabloudili do historie, to nikomu nestojí za zmínku třeba Rare Bird, Art Bears nebo Colosseum?
           Kuriosní vzpomínku mám na Rare Bird, jejichž As Your Mind Flies By jsem, již notně ohranou, slyšel poprvé na kolejích v tehdejším Leningradě…

          29. Jejda, Blondie :D
           Z jedné cesty do Rakouska jsem si, mimo jiné tituly, přivezl (z velkého record-shopu ve vídeňském Shopping city Süd) originální, malý 7″ singl Call Me od Chrysalis.
           Na netu někde je, má takový starorůžový obal a na něm vyzývavě se tvářící, ta jejich překrásná, blonďatá bohyně Debbie Harry. Je to ostatně krásná ženská i dnes.
           Je to přesně tenhle singl:
           https://www.youtube.com/watch?v=o3hHsVtqNFQ
           Ovšem to, co bohužel uslyšíte z YT, je na 128kbps dynamicky i jinak zprasená mršba, kde toho spousta chybí. Skutečný obrázek o tom, co je ta nahrávka zač, by asi dal jen formát FLAC, ale v něm CallMe nejspíš neseženete. A myslím, že i tak to nebude vytvořený s pomocí fakt kvalitního gramofonu a přenosky.

           No – až doma jsem zjistil, že tento singl od Chrysalis, i na Blondie to byla celkem vypalovačka, je až neskutečně zvukově nabušený.
           Oproti tuzemským, ale i jiným zahraničním labelům, ukazovaly indikátory ve špičkách až +6dB navíc (to je přesně dvojnásobek výstupního signálu!) a i po přepnutí na „americké“ průměrovací měření ve VU (volume unit, je to takové měření relativní hlasitosti, určené spíš pro rozhlasové stanice) to stále ukazovalo +3dB navíc.
           Při úplně první prezentaci, na poměrně obsazené oficiální akci pořádané svazáky (sama naše čtyřka nic pořádat nemohla, nebyli jsme v SSM) jsem úplně zapomněl na to, jak je ten singl nadupaný, vytáhl kliku mixu na úroveň, jako pro jiné „běžné“ singly – a při odpalu přes slipmat se to projevilo probliknutím ledek LIMIT a taky viditelným couvnutím poděšených tančících od beden :D
           Dodnes nechápu, jakou technologií se Amíkům dařilo, dostat i do obyčejných 7″ singlů takovou dynamiku i vysokou relativní úroveň.
           U originálních, DJských 12″ maxisinglů tohle bylo běžné, protože plocha desky, velká a bezpečná rozteč drážek i 45rpm umožňovaly velkou dynamiku už z principu.
           Na 7″ singlech, určených víeméně k reklamě a pro jukeboxy, tohle vůbec běžné nebylo. Pozorným čtením etikety se pak zjistilo, že v tom měl pracky Giorgio Moroder, což vše vysvětlilo.

          30. Moroder tu písničku napsal.
           Znám něco zcela opačného. Když Warsaw (později se přejmenovali na Joy Division) nahráli svou první soukromou EP, nechali si blbě poradit, že těch cca 16 minut si mají nechat vylisovat na 7″ a že tím ušetří. Jasné, že ty nahuštěný drážky to nemohly pobrat, takže se to nedá poslouchat, ale ta deska je dnes rarita a stojí ranec :-)

          31. treb: Pankáči jsou takové zapomenuté hostesky z reklamy na jeden obchod s oblečením.

          32. Great rockandroll swindle :-)
           dle McLarena, kterého vykopali. Kdo má pravdu nevím, ale Pistole odatartovali spoustu garážových kapel… i těch skvělých ;-)

          33. Punk sám o sobě nemá ducha, je to jen styl. Musí se k tomu něco přidat, třeba inteligence (Visáči), životní zkušenost (SPS, Čertůf Punk) nebo „racial awareness“ (Hubert Macháně). Jinak je to přinejlepším na obyčejnou vidláckou pařbu (E!E). A to jsem zmínil jen ty výjimky, co umějí hrát. Ty Vaši HNF jsou totální sračka, nic osobního.

          34. no nevim… visáči? jejich texty neodpovídají jejich vzdělání. HNF první demáč je pro adilescenty, ale druhej Obyčejní hrdinové sračka rozhodně není a s texty jsou na míle daleko od intošů VZ. Úplně nejvejš jsou Wankovy FPB. Ostatní už jde mimo mě :-)

          35. ještě pro sandstroma… nejsem punkáč ani jsem nikdy nebyl, ale něco z toho poslouchám. Třeba první deska Dead Kennedys je pro mě hodně vysoko. Punk beru jako základ pro kapely, který mám rád. Český punk je moje mládí, dnes poslouchám prakticky už jen FPB

          36. a o té duši a stylu… to není jen o punku, to je aplikovatelné u všech stylů.

          37. Sandstrom 29.5.2022 v 18:28

           Když jsme u té abecedy, tak spíš než E!E stojí za zmínku prosté E, ne?

      2. treb: Tak úmrtí v kapele nemusí znamenat konec. Pokud neumře frontman.

       1. A proto považuju současné zbytky Queen za nedůstojný cirkus. Taylor i May mají už dost na několik dalších životů, aby to nemuseli dělat. Ten buzik je prostě odporný a navíc nijak dobrý zpěvák.

       2. Nemusi umriet, staci ked odide..

       3. Ne vždy… Led Zeppelin

        1. ještě k mjfox: jasně že máte pravdu, ale u nich jde právě o Fletchera jako tmel kapely. Je docela možné, že se na to bez něj vykašlou, anebo taky pojedou dál. Zepelini to bez Bonhama nechtěli dělat, a to (až na nějaký benefice) vlastně dodrželi. A Bonham nebyl frontman ani soundmaster (hlavně Jones a samozřejmě taky Page)

         1. Měl jsem za to, že zrovna Fletcher byl takový ten neviditelný vzadu, co šikovně popotahoval za nitky. Vypadá to ale spíš na takovou šedou eminenci. Téhle sféře muziky jsme nikdy moc nerozuměli, teda moje generace moc ne. Zajímal jsem se o ně spíš ze zvukového hlediska, asi 2-3 desky měli udělaný fakt zajímavě a jejich sound engineer musel být dost machr. Speciálně některé syntetické zvuky (ale i efekty) se do obou boků drážek klasického vinylu, dostávají dost špatně. Resp. po speciálním vinyl-masteringu, který respektuje omezení mechanického záznamu, vyzní pak úplně jinak, ale DM se to nějak dobře dařilo. Z cédéček, až se sem postupně dostala (a bylo je v čem přehrát) to pak všecko znělo naprosto jinak.

          1. machr na zvuk tam byl Wilder. Jinak DM měli samozřejmě dobré i horší desky (jako každá kapela). Nikdy jsem sice nebyl klasickej fanatickej depešák, ale poslechnu si je rád i dnes.

          2. Wilder mal z nich jediny klasicke hudobne vzdelanie (nie ze by to bola podmienka.. ale poriadne to ulahcuje skladanie aj aranzovanie) a aj hladal nove moznosti so zvukom, zjavne ho to prestalo bavit v 90. rokoch, ked zvysok kapely chlastal a fetoval a on jediny sedel v studiu a makal.. nie ze by to bola v tomto jedina skupina, podobne bol aj Led Zeppelin pri poslednej platni s Bonhamom (In through the out door), ked Plant oplakaval svojho syna, Bonham bol v kuse naliaty a Page na heroine.. jediny John Paul Jones sedel v studiu.

 2. Na PL to napsal Kotrba a v podstatě mmá pravdu. Kdybych chtěl být vtipný jako jeden Slovák na facebooku, napsal bych, že Zelenskyj je nejlepší agent, jakého kdy měl Kreml. Jen za 3 měsíce dokázal nemožné:

  1. Rekordně posílil rubl a vymanil ho ze závislosti na dolaru.

  2. Aktivně obral Západ o neuvěřitelné peníze.

  3. Mimo Krymu věnoval Rusku i Donbas a Azovské moře.

  4. Vypnul plyn celé Evropě a s Moskvou koordinovanými kroky donutil platit za plyn v rublech.

  5. Od začátku speciální operace opustili Rusko takřka všichni významní cizí konkurenti a uvolnili místo ruským podnikatelům.

  6. Prosil Západ o tolik zbraní, že i Scholz prohlásil, že „Bundeswehru docházejí zbraně“.

  7. Shromáždil celou spodinu neonacistické subkultury – potetované marginály, nájemné žoldáky z Evropy i odnikud na jedno místo, kde je mohli Rusové okamžitě eliminovat.

  8. Sjednotil ruský lid okolo Putina a všechny zapadniky přiměl k emigraci do zemí jejich snů. Tak silnou podporu pro kroky prezidenta a jeho kabinetu Rusko za celou dobu jeho prezidentství nezažilo.

  9. Svými kroky zajistil stabilní základ pro doposud nejsilnější a nejstabilnější spojenectví Ruska s Čínou (která mimochodem co nevidět nahradí USA na pozici lídra světové ekonomiky), že Kissingera přiměl k tomu, aby varoval USA před nimi samými.

  10. Založil podmínky pro rozvrat sociálního a zdravotního systému zemí EU zevnitř prostřednictvím uprchlíků z Ukrajiny.

  11. Takřka demilitarizoval Evropu a přiměl ji, že ukrajinským ocelárnám, které v nedaleké budoucnosti budou pracovat pro Rusko, přivezla šrot na vlastní náklady.

  12. Scenáristy Hollywoodu Sluha národa naučil, jak filmovou ságu Hry o trůny převést do reality při zachování všech postav a zápletek.

  1. Hrozně vtipné. Ten „vtip“ zapomíná, že russák jako zloděj a vrah vytáhl na Ukrajinu krást a zabíjet. Nebýt Zelenskeho, tak by dopadla celá Ukrajina jako okupováná území se všemi russackymi zločiny.

   1. to je přece jasný… ještě jste mohl dodat, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Zelenský je kádr a oceňuje pomoc všech evropských zemí, Maďarsku dokonce děkuje tak, že jim vyhrožuje vypnutím ropovodu Družba, pokud nadále zůstane neutrální. K nám například vystěhoval elitní obyvatelstvo (akoratmy si toho nevážíme a necháváme je vegetovat na nádraží). Je to rozený vůdce…. možná by se hodilo napsat spíš führer

   2. Jistě, bez Putina by se to neodehrálo. Ale bez Zelenského taky ne. Což je poněkud překvapivé, když Putin je tu ten, kdo to měl celé zpískat, že.

    Když ta válka začala, tak jsem si říkal, jestli se Putin nezbláznil, a ptal se, proč že to vlastně dělá. No a když se dneska podívám na úvodní stránky českých médií, tak se začínám bát, že Putin dobře ví, co dělá. A Zelenský, ať už schválně a vědomě, či ne, mu mohutně asistuje.
    Obávám se, že z téhle akce vyjde Rusko jako vítěz. Ať už na Ukrajině něčeho dosáhne nebo ne, v EU už dosáhl hodně.

    1. Nějak nevidím důvod přisuzovat slouhovi roli pána.

     1. Můžete to rozvést?

      1. pochopil jsem Huperta tak, že Zelenského si někdo vodí. Ale třeba to myslel jinak.

       1. Trefa.

        1. Popravdě, nevím, zda i druhá strana na tom není podobně.

  2. Jo, to sedi jak prdel na hrnec. Ovsem nutno dodat, ze ne vsechno jsou zasluhy toho kaspara. Nebyt aktivnich spojencu v Bruseli, nedoshal by ani tretiny uspechu.

  3. No, ehm väčšina týchto takzvaných úspechov pre Rusko je minimálne diskutabilná.
   1. Rekordne silný, určite nie umelo stanovený kurz rubľa je dobrou správou a definitívne posledným klincom do rakvy doláru. Tak určite.
   2. Západ nezaháľal a aktívne obral Rusko tiež o pomerne neuveriteľné peniaze.
   3. Rusko získalo rozbitý Donbas, Cherson, Luhansko a okamžite začne s ich obnovou. Veď predchádzajúcich 8 rokov bol separátmi ovládaný a prekvitajúci Donbas výkladnou skriňou Ruska.
   4. Kupodivu plyn z Ruska prúdi do väčšiny Európy ďalej a Európa platí v eurách. Na čo tie Eurá zamenia Rusi, je už ich vec.
   5. To je dobre. Každý predsa vie, že konkurencia je zhubou ekonomiky.
   6. Scholz už toho nakecal, že je nasmiech celej Európe, aj doma v Nemecku.
   7. Tak to je veľká strata pre celú Európu, že prišla o také kádre.
   8. Vysoká domáca podpora pána Putina je skvelá vec. Môže ju využiť napr. na prelomové reformy, ktoré pomôžu všetkým Rusom, alebo ju využije na posilnenie moci a odstránenie posledných odporcov. Skôr to druhé.
   9. Spojenectvo s Čínou znamená už žiadne lietajúce ruské traktory na čínskych hraniciach. Číňan určite bude škodiť Západu, aby mohol pomôcť Rusku, to je isté.
   10. Kultúrne pomerne kompatibilní Ukrajinci určite nerozvrátia sociálny systém EÚ. To skôr tí hladujúci Afričania.
   11. Zošrotovanie starej sovietskej techniky na Ukrajine ťažko nazývať demilitarizáciou, hlavne keď bude technika nahradená veľmi často americkou technikou. To sme tým Američanom zasa ukázali.
   12. Sluha národa nemusel nič scenáristov Hollywoodu učiť, všetci vieme už dávno, že Rusko je Mordor.:-)

   1. Zato o takzvanych uspechoch ukrajinskych sudruhov nie su pochybnosti.. a co uz komediant nadristal, to by boli Leninove zobrane spisy!

    Zosrotovanim myslis ten dvadsatrocny zapadny srot z armadnych skladov zapadnych „demokratov“? Ak sa pravda skor nerozkradol ukrajinskymi kseftarmi a oligarchami, predsa Kolomojsky, Achmetov a dalsi mafiani nebudu susit hubu!

    Mimochodom, tie prelomove reformy by sa zisli zelenym bolsevikom v Bruseli na cele so sudruzkou von Lajno.. lebo takzvane uspechy eurobordelu vidim na kazdom kroku.

   2. Mordor není místo nikde na Zemi, nalézá se v hlavách fanatiků.

   3. zlodějský svině by za potlesku blbečků tvýho ražení kradly rády, ale ty stamiliardy budou potichu vracet za současnýho šoupání nohama, pže nemajou nárok

   4. notyvole
    jen taková malá rada. Já na éronet moc nechodím, ale nyní, když je ta válka, tak tam občas zajdu. No a dnes jsem se tam podíval a doporučuji to jak Vám, tak pánům shifty-ovi a Tenzorovi. Ne na celý článek, ale na úvodní video, kde mluví v telemostu na zasedání WEF Henrry Kissinger. Myslím, že Kissingera lze těžko považovat za rusofila, nebo Putinova agenta. No a pak se můžete podívat na některé mainstreamové západní weby a jejich reakci na jeho slova. Jo a nezapomeňte na to, že v současné době dělá hlavního poradce jistému panu Rockefellerovi. Dědkovi je 99 let, ale myslí mu to furt. Přečtěte si co říká, zejména na konci videa o vztahu Rusko Čína a pak něco vykládejte o „lietajúcích ruských traktoroch“.

    1. Pán Kissinger má svoj názor, ale nevidím dôvod, prečo by sme mali názor pána Kissingera brať ako Písmo sväté. Možno by sa mali pána Kissingera opýtať, či by USA nemali pánovi Putinovi prepustiť nejakú časť USA, aby sa pán Putin upokojil a bol by mier.:-)

     1. A jsou snad v USA nejaci Rusove v narodnostnim utlaku?

      1. Samozrejme. Rusi sú utláčaní na celom svete.:-)

       1. pokud zúžíte svět pouze na ameriku, evropu a Austrálii (tak jako to dělá majnstrym) a rodilý rus tam veřejně neodsoudí putina, tak potom tam máte toho smajlíka jaxi nepatřičně. ;-)

  1. Tak když mohl nedávno ping s vrátným kontrolovat zdravotní dokumentaci, proč by pumpař nekontroloval techničáky :-). Popeláři by mohli třeba kontrolovat zaplacené daně.
   Kdyby nebyli dementi, tankovalo by se za plnou cenu a dávala se nějaká dodatečná sleva, zůstaneme-li tedy u debilní myšlenky zastropování a dotovaných cen….

   1. V podstate ‚vratka‘ jako u dph. Kdo plati benzinkartou, ani by to nepoznal.

  2. Lokální socík v rámci dotačního EU socialismu. Neuvěřitelné!

   1. Maďaři se evidentně snažili vyhnout situaci, ve které bylo Polsko a kam jezdili tankovat s barely i z českého vnitrozemí.
    Akorát si myslím, že to řešení je nešťastné. Zkontrolovat značky, zda jsou maďarské či nikoli, může sice kdokoli, ale další postup už je myslím problematický. Ale neznám maďarskou ústavu a zákony – je možné, že něco takového umožňují a pisálci to třeba neví.
    Maďary je totiž třeba zásadně jen kritizovat, protože mají tu výjimečnou vlastnost, že si nenechají nadiktovat nic, co by bylo proti jejich zájmům – oproti nám i Slovákům, například.
    Čech i Slovák v bruseli srazí paty a maximálně tak řekne „provedu“.
    Ne tak Maďaři a proto české vládě a jejím sračkometům tak vadí.

    Dnes by případní atentátníci svůj úkol nesplnili. Našinci by je udali dřív, než by dorazili na první adresu..
    Je smutné, kam nás bruselský socialismus dostal.

    1. Váš poslední odstavec je super. Kdyby si ho přečetl pan Kokrhel, snad by mu začala docházet ta pointa, kterou jsem mu doporučil k hledání, leč se spokojil s povrchním náhledem. :-)

     1. Ten web je sice tendenční sračkomet, ale pan Černý je zřejmě externista a tak trochu se mu povedlo -zřejmě bezděčně- výstižně popsat chování některých Čechů.
      Věty, jako jsou ty následující citované, nepotřebují už žádné další komentáře:

      „Parašutistům se podařilo z místa útoku utéct, ale přihlížející lidé poskytli gestapu poměrně podrobné popisy Gabčíka i Kubiše.“

      „Tyto předměty byly veřejně vystaveny ve výkladní skříni obchodního domu Baťa na Václavském náměstí s výzvou, aby se přihlásil každý, kdo něco z nich poznává.
      Výsledek to však mělo nulový a nikam nevedlo ani prověření několika stovek různých udání, které gestapo během prvních dvou týdnů po atentátu obdrželo.“

       1. Je otázka, proč je kolem této akce, možná efektem sporné, dnes takový humbuk v médiích a je vyzvedávána dokonce prý jako jedna z největších událostí 2. sv. války. To jistě potomci mnoha jiných „bezvýznamných“, protože jen mučených, popravených nebo zkoncentrákovaných odbojářů, ale i vojáků, co bojovali na obou frontách, vidí stejně. Jen připomenu, že 8 z 10 německých vojáků v té válce padlo na východní frontě.

        1. Nemůže to být náhodou tím, že „dnes“ je kulaté výročí likvidace jednoho z nejvyšších a nejschopnějších nácků? Fakt divné, že se historická výročí připomínají. A,prosím, dejte odkaz na svoje tvrzení, že atentát je popisován jako jedna znejvětších událostí WW2, docela by mě zajímalo, kdo to píše.

         A ještě ke shora uvedenému článku, další citace: „Nacisté si hodně slibovali od finanční odměny vypsané za dopadení „pachatelů“. Původně činila jeden milion říšských marek, což bylo deset milionů korun. Protektorátní vláda ji navýšila o dalších deset milionů, ale ani tato obrovská částka nevedla k cíli.“
         To patrně neznamená nic, ale několik stovek udání v několikamilionovém národě je zřejmě příšerný skandál, žádný jiný stát udavače neměl.

         1. Samozrejme, ze to neni cernobile, ale teroristicky utok na Heydricha vyklepal ze skrini i ty nejzapadlejsi kostlivce a umoznil nejruznejsi sousedske msty v mire vetsi, nez male. Zejmena pak, ve srovnani s kulturnejsimi narody, kde se tento nesvar sice projevoval samozrejme take, ale v mire mensi.

          1. Pardon, vy máte nějaká exaktní srovnání, o kolik jsme horší než ty vaše „kulturnější“ národy? Docela by mě to zajímalo, protože jsem sice četl spoustu prohlášení, jací jsou Češi odporní a aktivní udavači, ale kupodivu nikdo to nebyl i přes moje prosby schopen doložit konkrétními čísly srovnávajícími nás s ostatními.

           Zatím tady máme pouze teorii, že stovky udání v několikamilionovém společenstvu jsou míra větší než malá. V tom případě ostatní národy, kde je to zřejmě v desítkách či jednotkách, si mohou hned požádat o svatozář.

          2. Kdyz o zenske reknu, ze je to udavacska pica, jak presne se tento vyrok exaktne kvantifikuje, pekne prosim?

          3. „…..a umoznil nejruznejsi sousedske msty v mire vetsi, nez male. Zejmena pak, ve srovnani s kulturnejsimi narody, kde se tento nesvar sice projevoval samozrejme take, ale v mire mensi.“

           Jestliže se srovnává, třeba míra udavačství u různých národů, srovnává se právě za pomoci exaktních dat.

           Ba dokonce i konkrétní tvrzení týkající se jednoho subjektu, je zpravidla doprovázeno fakty.

          4. U picy průměrem….a nepíšou se tam správně 2 z?

          5. Jo, když byl protektorát plnej sudetských němců, udávalo se tu ostošest…a když odtáhli, cca ostopět nebo ostočtyři – stejně jako v jakékoli jiné zemi Evropy či světa.

          6. Nevim, jak to bylo pred 80 lety, ale co se ruzne neformalne bavim s lidmi na ruznych konferencich, poradach, vystavach atd., tak nejvetsi udavaci v Evrope jsou Svycari, pak Cesi, pak Polaci a pak teprve ti ostatni. Podotykam, ze nejde o ukazovani jednoho naroda na druhy, naopak vlastni zkusenosti jednotlivych obcanu se svymi sousedy.

           Napriklad Nemci nas Cechy vnimaji jako soucast zapadu (pricemz tato jejich mentalni hranice prochazi zhruba Krkonosemi-Jeseniky-Beskydy-a dolu), takze v teto sorte si stojime na druhem miste.

           Nekvantifikoval jsem to ale.

          7. Tak to je zajímavé hledisko. Že bych se takhle bavil s občany jiných států o udávání, nepamatuju. Ono, když už i gestapo bylo tehdy zoufalé, že jim obyvatelstvo poskytuje málo zpráv i přes stálé zvyšování odměny i teroru, tak tomu věřím, protože to jsou fakta z jejich internich dokumentů. Ale náhodné diskuse….

          8. podle mě je to zkrátka v lidech a je fuk, jaké je národnosti. Možná se v drobném liší míra, ale člověk jako takový je tvor více či méně závistivý a někteří to halt neunesou a udají. Někteří zase udávají v domnění, že páchají dobro, někteří zase ze strachu. Jestli se u germánů práská míň než ve švýcarech nebo u nás, je podle mě těžko změřitelné, takže se bavíme v rovině dojmů.

          9. Gestapo neuspělo, tak se Němci po válce mstí Čechům tím, že o nich tvrdí, že jsou skoro takoví udavači jako Švýcaři – ti mnoho Němců jistě srali ještě víc.

          10. Jeden z mých spolužáků a skorokamarádů, doktorský synek, se i s rodiči v roce 1985 vypařil právě do Švýcar. Měli tam už všecko připravené, pohoda.
           Hned po převratu se vrátili kvůli dvěma nemovitostem, co jim bolšáni pochopitelně hned zkonfiskovali, přestože v jedné bydleli prarodiče.
           Byl to rok tuším 1991, šli jsme spolu po ulici a vykecávali o všem možném. Já dokouřil a vajgla jsem hodil klasicky do kanálového rastlu, jak jsem byl zvyklý.
           Luboš na to „tyvole, tak toto bys ve švajcu udělal tak maximálně dvakrát. Napotřetí by tě někdo zjebal, nebo spíš udal“. Na můj dotaz, jak by to asi tak udělali, následoval přesný popis toho, jak detailně si Švýcaři hlídají náplavu.
           Každý si tam všímá všeho, až neobvykle podrobně a udání případného provinilce se tam považuje za občanskou povinnost a čest, ne za sviňárnu.
           Nikdy jsem tam ale nebyl a Švýcary vůbec neznám, i zástupci švýcarských firem byli převážně Němci, takže se nebudu radši pouštět do nějakých srovnávání..

          11. servisdok
           29.5.2022 v 13:08

           i zástupci švýcarských firem byli převážně Němci

           žeby proč asi? :)

          12. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale debata o tom, jaký národ je víc udavačský mi přijde naprosto absurdní. Vidíte, že kvantifikovatelná je obtížně a pak, výsledek jistě dost ovlivňuje, jaké podmínky nastaví obyvatelstvu banda, co se dostala k moci, pak to, nakolik ovčané touží spolu s ní vybudovat šťastnou a hygienickou společnost a nakonec na tom, v kolika z nich ještě přes všemožnou masáž mozků zůstalo ryzí jádro, obsahující jak soucit, tak svědomí. Taxonomii příčin udavačství nechám na někom jiném. Myslím, že udavačství lze vymýtit pouze vědomím nevyhnutelné msty, ale to nebude nic pro křesťany.

          13. Re: Hupert29.5.2022 v 14:04

           Zmerit se to da celkem snadno, byt ne kazdy se k tem informacim dostane – porovnanim poctu udani na uradech v prepoctu na obyvatele.

           Jeden muj kolega v praci je Svycar, stejne stary jako ja, zije uz par let v Nemecku. Vyssi spolecenska trida, pohybuje se po golfech, zavodech koni, jachticky a tak. MBA delal v USA, v Cesku dohlizel na jednu dcerinku, nejaky cas zil ve Francii. Styka se se statnimi uredniky a samozrejme sam rika, ze ze Svajcu odesel i pro to nekonecne fizlovani a udavani. Myslim, ze ma docela prehled.

          14. Re: Mirek F.29.5.2022 v 11:50

           Ono je to snadne – pokud clovek ma nejakej patek ty stejne obchodni partnery a vede se debata u sklenicky a tabacku, tak prijde na pretres i rodina, bydleni a dalsi veci. No a mne se vzdy ptali na moji stehovaci anabazi. Tak se tim pak preslo i na sousedske vztahy, udavani a dalsi sporty. Neni to nic extra zvlastniho. V kuloarech se nekeca jen o politice, navazuji se tesnejsi vztahy.

         2. @Mirek F.
          Pardon, ne jednou z „největších“( ta paměť), ale dle hlasatelky jen z jednou z „nejvýznamnějších“ viz zprávy ČT24, 27.5.2022 po 19. hod. Dále pak „klíčovou událostí evropských i světových dějin“ prezident Zeman tamtéž.

          1. Hupert:
           Nebylo tím myšleno, že šlo o jednu z nejvýznamějších odbojových akcí? To by odpovídalo, protože výše postavený nácek nikde jinde nebyl odbojem zlikvidován. Zbytek zmatení mohla obstarat někdy nevalná úroveň zpravodajstí.

          2. Nevalná úroveň zpravodajství i bobtnání významů v tlam pači M. Zemana k tomu zmatení jistě přispěly měrou stěžejní.

          3. Proste Vopalkojc kuci pristali na Mesici.

    2. Když máme to výročí – všimli jste si, že ani jeden jediný tzv. hudební publicista se neodvážil napsat o tom, jakou poklonu paragánům vysekl Landa?
     Použiju Landova slova z jeho vlastního Odplivnutí (Nigredo), ostatně celý ten song stojí, zvláště pak dneska, za velmi pozorný poslech.
     Protože Landa je „mesiáš, boháč a nácek“, tak všichni ti sráči z bývalé Melodie drží lajnu.
     A pan Jiří Černý už nám bohužel nic neřekne, ani nenapíše..

     1. Je to zajímavé, ale najednou, po cirka 20 měsících tvrdého vyžadování registrace, už zase můžu (bez účtu na FB) sledovat fan-stránku pana Landy.
      Čímpak to sakra může být?

    3. Orban to udelal blbe. Na benzinkach mel nechat puvodni ceny a Madarum pak proti uctence udelat castecnou refundaci. Schoval by to pod ‚narodni dotaci‘ a Brusel by nemohla rvat.

 3. A just si jdu pustit sovětský „detektiv“ Золотая мина:
  https://www.youtube.com/watch?v=iWNDIC67NvQ

  :OD

 4. Úřad generálního prokurátora Doněcké lidové republiky (DLR) v pátek 27. května oznámil, že vyšetřování trestního případu proti žoldákům z Británie a Maroka bylo ukončeno, hrozí jim trest smrti.

  1. Jejich zeme, jejich pravidla. Vsak nejde o civily.

  2. Kolik jich tam vlastně pochytali?

 5. https://zboril.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=787725

  zajímavé čtení nejen pro všechny obdivovatele církve Páně Zelenského a jeho oveček ukrajinských.

  1. Jestli se chceš pobavit a ujistit se, že jsme se jako Češi, od poslední války nezměnili, ani se z ní nepoučili, tak si zajdi do diskuse k tomuhle:
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/putin-macron-scholz-ukrajina-valka-invaze-mirova-jednani.A220528_144748_zahranicni_remy
   Pro citlivější jedince se zbytky mozku, se doporučuje kýbl vedle monitoru

   1. standardní diskuze na seznamu. V mém okolí naštěstí nevnímám až takovou verbální agresivitu, jsou žerou čt a novinky, stejně jako za korony. Když začala celá korona podezřele zavánět, začala se jim zajídat. Tady je to podobné. Nejprve sounáležitost s Ukrajinci přesně podle majnstrýmových not, dva měsíce fuč, zdražování, nehezké vyhlídky a už se jim to zajídá.

    1. Prostřednictvím pana Zbořila ještě zajímavější čtení:

     https://zboril.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=787745

     Na Ukrajině přece nejsou nacisti. Ani v Německu nikdy nebyli. To všecko „oni“.

  2. Tak jsem na ten blog pana Zbořila nahlédl a nestačím se divit.
   Jiný bloger by byl už dávno terminován stylem UPPDKŽ, ale tenhle týpek to má všechno docela slušně vyztužené a vyfutrované linky – tak si trochu dovedu představit, jak usilovně se v tom sračkometu hledá jakákoliv záminka..

  3. Tak jsem si to přečetl a co má být? Člověk by čekal nějaké zásadní odhalení a on je to jenom nářek zhrzeného politického konkurenta.

   Pokud se tedy nepočítá zásadní a průlomové odhalení, že ani Zelenskij ani Ukrajina nejsou vzory dokonalosti, že i u nich existují kontroverze.
   A sakra co? Na světě neexistuje dokonalý člověk ani dokonalý stát, všichni máme svoje chyby, které by si zasloužily nápravu. Ale ty chyby neznamenají, že někdo může přijít, začít mlátit a nutit k poslušnosti, s kým se daný člověk nebo stát může kamarádit.

   1. ale ani adorovat. tento blog oceňuji právě proto, že poukazuje nikoliv na kontroverzi, ale na zcela seriózní prasárnu Zelenského režimu stylu našich 50.let.

    1. Ať si to každý přečte a posoudí.

     1. samozřejmě ;-)

 6. Porosenka nechcu pustit z Ukrajiny na nejake NATO sedenie v Litve.. kovany demokrat sa stal nepohodlnym a uz nie je pre Kolomojskeho zaujimavy?

 7. Tak ten kdysi protlačivanej progresivní čechočernoch Feri se stal neúspěšným sebevrahem. To jsou věci… Nějak cynicky mi hned na mysli naskočila stará známá písnička od V-W-J

  1. Sám si nedokážu představit, že by mi někdo ovlivnil takovou postavičkou – prokoukl bych to i v 5. třídě základky. Jako celek jsme bohužel snadno manipulovatelný národ.
   Za pár měsíců si to vyžerem – kéž by různí naivkové prozřeli; iluze si ale moc nedělám…

   1. v 5. třídě by mi byl nějakej Feri úplně u zadnice. Mě zajímalo tak akorát jak dojel Piquet nebo Spencer a jestli mají v obchodě Humbrolky a letadýlka z 1.WW :-)

    1. Mě v 5. třídě zajímalo, jak ty nedostatkový Humbrolky či Revellky nahradit Unicolkama, kterak sehnat aspoň sovětskou Mikelantu na potah křídel, ale taky kde sebrat informace o tom, jak vypadaj eroplány letectva Rhodesie, o kterým povídali v rádiu, že útočí na Mosambik a Zambii.
     No a zároveň jsem se pídil, proč, kurva, ČLR útočí na VSR, když v obojím vládnou soudruzi a jak to, že Somálsko vede válku s Etiopií, když oba podporuje mírumilovný SSSR.
     Vrchol všeho byl, když jsem si v obecní knihovně půjčil Pionýrskou encyklopedii. Tam byly životopisy všech našich soicialistických prezidentů. Autor knihy (omylem, nepozorností, úmyslně…?) uvedl vše o Gustovi – i to, že za soudruha Zápotockýho seděl v base a pustil ho až soudruh Novotný. To jsem požadoval řádně vysvětlit. Jenže se k tomu nikdo neměl, ani zástupce skupinovýho vedoucího. A protože mi všichni z rodiny a příbuzenstva řekli, že se o to nemám zajímat, tak jsem se just zajímal – a od tý doby vím, jak a proč se šmejdi cpou do politiky a různých funkcí.
     Takže ikona Feri by na mě nikdy platit nemohla, narozdíl od hromady naivních pubertů, vhazujících do volebních uren různý podobný povl jako piráty aj.

     .

     1. Ja jsem s rodicema vyuzival zajezdu ROH do Pesti, kde jsem si ty Humbrolky za tezce nasetreny penize kupoval. Dodnes si pamatuju, ze lodni sroub je ‚hajo propeller‘, protoze tu velikost meli bud Madari, nebo v DDR. U nas se vyrabely jen ultramaly pro nasazeni na hridel cinskeho motorku a nebo o neco vetsi, se sroubem M3, ale porad maly na to, co jsem potreboval ja.

      Feri je uplne normalni produkt soucasne korektnosti, kdy debilni osmahlej uchyl se proste dostane az do politiky.

      1. Jojo, pamatuju si, že v Maďarsku byly k dostání celé, kompletní a několikapovelové RC soupravy od Graupnera a ještě jedna japonská značka tam byla.
       Vypiplané, dokonalá serva, akumulátorky, všecko to do sebe pasovalo, jenom secvakat konektory a zabudovat.
       Jenže našincem a zřejmě ani Maďarem to prostě nešlo zaplatit, v přepočtech přes ofiko forint strašidelné tisíce korun. Proto jsem to jednomu spřátelenému modeláři pomáhal vyrábět, do několika modelů. S tátovou pomocí, se pak povedlo vyrobit i dost slušné ovladače.
       Limity kvůli potencimetrům, resp. kvůli nutnosti je vybírat na odpor i průběh, neboť Tesla je tenkrát vyráběla v toleranci ±20 a ±30%, k dostání v MO prodejnách ale byly zpravidla jen ty horší. Sehnat rozumně velký a spolehlivý mikrospínač, to bylo taky docela dobrodružství. Zrovna mikrospínače, to byl takový celkem málo zájmový segment zboží, takže se v podstatě nedaly nikde koupit volně kusově. Zbývaly tak jenom různé údržby ve fabrikách, nebo kuchání z různých přístrojů.

       1. Jo, tak Futaba to byla.

        1. Jojo, proporcionalni Futabu mam jeste nekde na poode, kupoval jsem ji ale, pravda, az nekdy po kotrmelci. To nejlepsi, co jsem si koncem 80ek poridil, byla T6AM27 a k tomu par serv ST-1 plus dve od Futaby, ktere jsem ovsem koupil na inzerat v Modelari.

         Kuriozni byly tanecky ohledne te T6AM27, kdy se v Modele musel pri nakupu podepsat papir, ze se v tom nebudu hrabat, abych nahodou nevykuchal ten 27 MHz koncak a nevysilal do zahranici pravdu o socialismu :-)

     2. my měli zavřeného Husáka už v učebnicích dějepisu v 8. třídě. To si pamatuju naprosto přesně a taky mě to tehdá udivilo.

  2. Lempl, to se ani neumí pořádně oddělat?

   1. Asi dochazeji love a bulvar neco da.

   2. tak prej pokus o sepuku. údajně se několikrát píchnul do břicha. buď je úplně blbej nebo odvážnej.

    1. Mozna, ze kdyz si chce zapichat, tak to ani jinak neumi.

  3. Ako vysvetľuje alternatíva odstavenie Feriho? Čím sa znepáčil najvyšším iluminátom a vesmírnym jašterom z Billderbergu? Lebo bez ich súhlasu by k tomu samozrejme nedošlo.:-)

   1. nevím, co vy považujete za alternativu, ale to co čtu já, tak že Feri je normální kokot.
    Argumentace s nějakými ještěry je, alespoň dle mého vkusu, nízká a trapná.

   2. ale jestli to od vás měl být vtip, tak se nepovedl

    1. Hlavne nevim, co mu brani, si tu alternativu precist. Ziskal by nezkreslene informace a nikoho tim zbytecne nezatezoval.

     1. Tak pokiaľ bol môj vtip nepodarený, tak tento sa vydaril. Neskreslené informácie na alternatíve…:-)))

      1. zkuste mi dát nějaké linky na seriózní a nezkreslené informace dle vašeho gusta. Podle toho, co píšete, mi to zatím vychází na denníkN, novinky, aktuálně a respekt…. i když uznávám, že pro spoustu lidí jsou etalonem moudrosti a pravdomluvnosti.

      2. Myslím, že podstatnější, než co dělá nějaký vošoust, co se neumí ovládat, je to, co říká HK zde https://rumble.com/v15tyb3-ijeme-v-totln-jinm-svt-a-nevdli-jsme-kde-m-rusko-ervenou-linii.html. Otázka ovšem je, zda sdělení, které řeč obsahuje, může pochopit i ten, kdo se nechá vodit od jedné bulvární vějičky k druhé.

      3. Tady neslo o vtip, alebrz o prilis slozity vyklad, se kterym nekteri… pardon… nektery ctenar muze mit problem. Slo mi o nezkresleni informace behem cteni originalu a jeho prenosem dal. Mam to nejak dal vysvetlit, pripadne dat priklad s Tichou postou, abys to pochopil? Neni problem, rad vysvetlim.

 8. Odpověděl sis sám:

  … je pozornost lidí takto systematicky a všudypřítomně odváděna k různým zcela nepodstatným věcem, a těmto nepodstatným a zcela vedlejším detailům je přikládán obrovský význam.

  Sázejí se stromy, abychom neviděli les.

  … přejde romantická fáze do fáze normalizační. Establishment stejně jako tehdy použije krizi k prosazení změn, které by jinak nepřicházely v úvahu.

  Prosté…

Napsat komentář

D-FENS © 2017