Krmí nás kravinama - zpět na článek

Počet komentářů: 923

  1. Pre všetkých, ktorí pochybujú, že na Ukrajine neprebieha genocída.

    Definícia genocídy podľa OSN
    https://www.un.org/en/genocideprevention/genocide.shtml
    Na genocídu sa vzťahuje Dohovor o zabránení a trestaní zločinu genocídy (1948) a Dohovor o nepremlčateľnosti vojnových zločinov proti ľudskosti (1968).
    Podľa týchto dohovorov je genocída akýkoľvek z nasledujúcich činov, ak sú páchané s úmyslom zničiť národnú, etnickú, rasovú alebo náboženskú skupinu:
    a) usmrtenie príslušníkov skupiny (zabíjanie ukrajinských vojakov a civilistov vo vojne)
    b) ťažké telesné alebo duševné ublíženia členom skupiny (mrzačenie ukrajinských vojakov a civilistov vo vojne)
    c) úmyselné uvedenie ktorejkoľvek národnej, rasovej, etnickej, alebo náboženskej skupiny do takých ekonomických a sociálnych životných podmienok, ktoré vedú k jej čiastočnému, alebo úplnému fyzickému zničeniu (na Ukrajine dôsledok vojny)
    d) opatrenia na zabránenie rodenia detí skupiny (teoreticky aj zabíjanie otcov vo vojne je takýmto opatrením)
    e) násilné prevádzanie detí z jednej skupiny do druhej („prevýchova“ ukrajinských detí podľa ruských osnov)

    Viac či menej sú na Ukrajine splnené všetky body. A ak by sa Ukrajinci nebránili, prebiehalo by to na celom území Ukrajiny.

    1. To vis ze jo, soudruhu, splnil ses denni davku zasirani diskusnich for, tak si bez pro vyplatu a prestan se montovat mezi slusne lidi.

    2. kdysi existoval časopis, kde by vaše příspěvky stopro otiskli. jmenoval se Dikobraz :-))))

    3. mimochodem… než něco postnete do fóra, tak si to hlavně přečtěte, pak se zamyslete, a pak zase zvažte, jestli si náhodou netrhnete ostudu. Ono to přemýšlení sice bolí, ale zkuste se hecnout ;-)

      1. Škoda, že sa vlastnými radami neriadiš sám.:-)

        1. jo, to bude ono ;-)

        2. No ty vole Lojzo. Dnes už máš splněno.

    4. :-DD Dobre’s ty picoviny rozhrabl. At to kazdej vidi, jaka je to hovadina. S timto vykladem byla a je kazda valka genocidou.

      A ja si celou dobu myslel, ze jsi proti Rusku :-)

      1. Nicméně, definice to je. Tudíž má pravdu a ty smolíka

  2. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) hodlá v příštích týdnech požádat vládu o uvolnění dalších peněz na vojenskou pomoc Ukrajině. Mělo by jít o částku okolo 600 až 700 milionů korun, řekla v neděli v České televizi.

    1. Předpokládejme, že válka skončila. Podle sračkometů tam zahučelo už 3,5G a nyní se chystá další třičtvrtě miliardy.
      Je Ukrajina schopna, takovou pomoc nám v budoucnu nějak oplatit?
      Další porcí vetřelců a gastarbeiterů? Co budou dále ochotni, dělat práci středně kvalifikovaného člověka, ale v jejich případě za půlku minimálky?
      Jsou tu nějací lidi, co se pohybují ve stavařině či ve zdravotnictví, aby mi to vyvrátili?

      1. NIKDO nemá v úmyslu NIC vracet a už vůbec ne naší vlasti
        už dluh USA je nesplatitelný
        předpokládám, že je vám to jasné

        1. Ukrajinci nám už někdy v roce 2005 či kdy to bylo, způsobili nemalé problémy tím, že kradli plyn, určený pro jiné evropské odběratele, čímž donutili RF tuším na 2-3 týdny zcela uzavřít kohouty. Mezitím sledovali, co všechno na Ukrajině přestane fungovat a poslali tam svoje lidi, aby zjistili, jak ty krádeže probíhají.

          Myslím, že to tenkrát nebylo nic proti nám jako ČR. Tehdy ještě nebyla situace tak vyhrocená, rétorika vlády byla vůči RF celkem „v normálu“, tj. zbytečně nikdo do nikoho nejebal.
          Bylo to čistě kvůli ukrajinským zlodějům, co napřed rozkradli státní finance, určené na nákup plynu od RF. A aby to pak nějak zachránili, tak ti stejní zloději najali lidi na předávací stanice a začali plyn, určený i pro nás, krást.
          V tom roce se možná pletu, ale pamatuju se, že se o tom hodně psalo, že se jede ze zásobníků a že se neví, kdy to Rusové zase pustí. Všecek nedodaný plyn nám ale Rusové kompenzovali, to si pamatuju taky.
          Ten plyn z těch zásobníků byl mmch nějaký divný a jinak smrděl – dalo se to i pozorovat na hořácích plynového kotle, nebo i na hořácích sporáku. Blbě to chytalo a mělo to půlku plamene žlutého.

          1. A těm samým zlodějským zmrdům dneska posíláme miliardy ve zbraních a střelivu, co používají proti našemu spolehlivému dodavateli plynu, ropy i jiných produktů.

          2. Ten plyn kradl Putin. Na faktech a okolnostech nezalezi. Musel to proste byt Putin, protoze Ukrajinci jsou hodni a Putin zlej. To je bez diskuse.

            1. To je fakt. to dá EUrozum, ale máš to neúplné. Zaprvé je tam málo ss, takže by bylo lépe napsat „hnussák russák Putin, ten zlossyn“. A pak taky to koncové zvolání. Sláma u kravína, Lets go Brandon a urrá, zasrané náledí. Musíte se polepšit.

            2. Putin nic nekradl. On proste vubec nic neposlal a vsechen plyn nam posilala Ukrajina. Slama u kravina!

        2. Tak hlavne – Ukrajina velmi pravdepodobne prestane po par mesicich jako stat de facto existovat, takze kde neni dluznik, nemohou byt ani dluhy.

          1. Takze to zaplatime vsetci ako obvykle.. kedysi to bol export socializmu za komunistov, teraz export demokracie.. a nedobytne/odpisane dlhy.

            1. To nebudeme platit my, to zaplati hen ten stat, prece :-)

          2. archivuju, uvidíme.

    2. Prosím, mohli byste to někdo archivovat? Za pár měsíců tomu nikdo nebude věřit, že něco takového byl schopen napsat i takový sračkomet.
      https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/putin-je-mozna-uz-davno-mrtvy-a-ma-dvojnika-spekuluji-agenti-mi6-40398453

      1. to když jsem viděl, jsem si říkal, že novinky již atakují hranice nemožného :-))))

          1. Bych se zeptal – co na tom presne je takova kokotina?

            1. Lojza:
              To je dobře, že se ptáš. Do elektroměru vniknou po síti datoví červíci a užerou kabely. Fakt. Mám i důkazy.
              Zrovna včera jsem se s podobným problémem setkal. Chtěl jsem připojit externí zdroj el. energie k velkému stroji. Připojovací bod však byl napaden a část kovu normálně zmizela – proměnila se šedozelenou břečku, která dílem vytekla, dílem zůstala v plastovém krytu.
              Není to legrace…

              :OD

              1. :D

              2. když nemáš odpověď, tak mlč. Mě by to zajímalo taky. Myšleno vážně

                1. Tak dobře.
                  Žádný chytrý elektroměr v sobě nemá něco, co by i při ztrátě datového spojení s jeho vlastníkem, odpojil měřenou část instalace od sítě.
                  K připojování a odpojování vybraných částí instalace (ve vybraných časových úsecích) jsou určeny úplně jiné přístroje, ale chytré elektroměry to fakt nejsou.

                  Není to tak, že by měl elektroměr v sobě silový stykač, ovládaný po síti – jehož hacknutím by se odpojilo od sítě půl města.

                  A následně, ve zcela nevhodném momentu a třeba naráz, synchronizovaně, by odpojené objekty další příkaz zase připojil, což samo o sobě vytvoří obrovský náraz spotřeby, který shodí jištění nejbližší trafostanice.
                  Takto by skutečně bylo možné dosáhnout tak velkého a rozsáhlého, okamžitého přetížení sítě, že by to nešlo nahazovat ani po jednotlivých menších částech (myslím tím nahazování VN linek do čtvrtí), ale lidi od distribuce by museli na trafostanice, odpojit NN, počkat na nahození VN a pak postupně zkoušet nahazovat NN. Už jsem to několikrát viděl, po „pouze“ asi desetihodinovém výpadku a moc velká sranda to nebyla.
                  Naštěstí tohle chytré elektroměry, používané v ČR až na výjimky nedokáží, takže ten článek je hoax a blábol, sepsaný pro núkib jen a proto, aby potvrdili svoji nepostradatelnost.
                  Lidi, co nejsou úplní laici, jim na tohle neskočí.
                  Jiná otázka je, kolik je v ČR úplných laiků.

                  1. Alespoň někdo. Děkuji

                    1. Není zač, rádo se stalo.
                      Asi jsem to, místo nablblého tlemení, měl napsat dřív a nespoléhat na to, že lidi základní funkce elektroměru znají aspoň rámcově.
                      Třeba mě někdo přímo z oboru – od distribuce, doplní.

                    2. silovei stykač, no…dneska má finder se 4 přepínacíma kontaktama velikost 3,5 modulu, v tom elměru je kurva víc místa, i přes veškerou miniaturizaci jsou ty škatule dost velký

                      s vohledem na to, že se tam očekává ODEPNUTÍ na povel, velice zřídka – technicky není nejmenší problém tam takový relé dávat

                      pravděpodobně tam není – ale může být

                    3. ale je tam, v těchto elektroměrech jsou ovládací relé přepínání sazby,zatím nejsou silové, a zatím co vím tak přepínájí pouze podle naprogramovaných časů v elektroměru. Je ale otázka zda pomocí modemu který předává data o spotřebě, je možné tyto časy přeprogramonat dálkově na jiné.

                    4. tyto elektroměry s dálkovými odečty byvají vybaveny GSM modemem a je otázka co všechno jde pomocí modenu z elektroměru vyčíst a obráceně co lze ovládat či naprogramovat.
                      Minimálně jde vyčíst hodinové hodnoty spotřeby, neboť ty jsou dohledatelné na stránkách ERU

                    5. Ano, to tam bývá. Silové spínání „nočních“ sazeb je zatím stále externí, zaplombovaným stykačem.
                      Tyhle „chytré“ elektroměry se dělají (kvůli elektrickému topení i jiným věcem) až do 80A ve 3F provedení. Umíš si uvnitř toho elektroměru představit ten 80A stykač, s potřebnou vypínací schopností okolo 50-100kA a příslušnými zhášecími komorami? Asi víš, jak tyhle věci jsou velké a také drahé kvůli použitým materiálům. SSR spínače-relé bych zatím vypustil, to je stále průmyslová a taky ne zrovna levná záležitost, často nepříliš odolná vůči přepětí, špičkám i přetížení.
                      Pokud by tyhle elektroměry začali doplňovat i silovým odepnutím měřené instalace, bude muset být zase externí, modem nemodem, které by stále nebylo schopno fungovat beznapěťově. GSM modem je možno snadno vyřadit a kromě toho, jeho vlastní napájení (akumulátorem) by při případném blackoutu asi nevydrželo moc dlouho. Imho akumulátory v modemech – víme, jak asi dlouho vydrží akumulátory mobilů, nebo např. nouzových osvětlení – nízké jednotky let a na pravidelné výměny nemá distribuce tolik lidí. Je jich zatraceně málo i na odstraňování havárií, na takovou prevenci už těžko.
                      Možná, že se na tom už maká a že to bude aktuální se zhoršující se situací v energetice i zhoršující se sociální situací lidí. Ale stále si myslím, že zde v ČR k tomu bude ještě hodně dlouhá cesta, protože takový chytrý komplex, bude muset být ve spolehlivém provedení a tedy dost drahý.
                      Tady budou už na podzim kurva úplně jiné starosti…

                    6. servisdok
                      4.6.2022 v 3:42

                      do jakejch 80 A, tak asi 80 % domácností ve městech má do 3×25 A včetně, ten zbytek akorát na okrajích dyž mají cirkulárku tak 3×32 A a výjimečně víc s nejakým elektro topením

                      vodvírací schopnost 100 kA? a tos jako vodkáď spadl? podmínky každýho distributora na hlavní jistič UMÍSTĚNEJ PŘED ELEKTROMĚREM, jsou 10 kA, čili vodvírá to ten, stykač uvnitř elměru to vůbec nemusí řešit

                      v připojovacích skříních sou pak nožovky co mají nějakejch těch 40 kA a víc

                    7. Já si dovedu představit, že tyto elektroměry by mohly být přeprogramovány tak, aby blokované spotřebiče byly na velké oblasti sepnuty naráz s tím že by spínací impuls shodil síť. Samozřejmně vím, že elektroměr spínací prvek na odpojení odběrného místa v sobě (zatím) nemá.
                      Modem elektroměru je umístěn pod krytem svorkovnice elektroměru v zaplobované části, takže nevím, jak ho chcete vyřadit bez protiprávního jednání.

                      Je otázka co se ale připravuje, vím že v EONu hodně. Minimálně se má plošně přejít na inteligentní elektroměry se sazbovým relé přímo v elektroměru, už teď se řeší nutnost předrátování elektroměrových rozvaděčů u odběratelů.
                      Nárůst neplatičů jak současných tak masivní předpokládaný je také aktuálně řešený problém. Je otázka co bude řešení, aby to nebyl ten spínací prvek přímo v elektroměru a nemusí být přímo na těch dneska běžných 80 A. Ty elekroměry mohou být klidně dimenzovány na menší proudy 90% odběratelů má max 25 A.
                      Mincovní elektroměry také není nic nového.

                    8. Finder nemám nic proti, ale musí trvale ustát třeba 40A, musí umět vypnout-ustát i tvrdý zkrat (takže nemalá vypínací schopnost, tak těch 50kA – nad 6 až 10kA jako u jističů, nebo ASN-AST spínačů už musí být regulérní a nemalé zhášecí komory).
                      Nevím, co máš na mysli, ale jestli je to to lištové relé, co se používá k tarifovým spínačům, tak ty jsou max. do 25A.
                      Svého času jsem používal Findery řady S65, k odpínání/ochraně výstupů opravdu výkonných konců, kterými jsem musel nahradit už nesehnatelné Matsushity (NAis HE1AN a HE2AN). Finder papírový údaje sice omračující, ale praxe – jeden průstřel konce a S65 se po jednom bezpečném odepnutí zátěže musela krom autobusu koncáků měnit taky. Oproti Matsushitě, co trhá oblouk zpětným perem rychle a nadvakrát a která to běžně vydržela až do 80VDC při zátěži 4R, byly dva sériové kontakty Findera S65 za téměř 1.000,-Kč ohořelé k nepoužití, přitom to prohlašují za nejodolnější relé v sortimentu.
                      Matsushitu stačilo šikovně otevřít, kontakty opucovat trichlorem od čmoudu a mohla zpátky.
                      Ti, co to od Matsushity koupili (nějací Talijáni) začali asi hodně vyjebávat s předepsaným matrošem, který měli Japončíci fakt vychytaný a dopadlo to kurevsky špatně.
                      Nový NAis je oproti původní Matsushitě dneska téměř 2,5x dražší.
                      Původní typ Matsushita HE1AN, cívka 48VDC-300Ω, s 1 dvojitým NC kontaktem 80V-40A DC, stála přímo od Japončíka, resp. distributora asi jen 4 kila a nehořela, jako za 2,5 násobek hoří to talijánský provedení.
                      Původně se ty Matsushity používaly ve frekvenčních měničích, na spínání DC v meziobvodech. Pak to začali používat někteří výrobci PA konců, Matsushita to nestíhala, tak to střelili a dnes už to nepoužívají ani ti výrobci frekvenčáků.
                      A Findery do soklu či na fastony, co zvládnou aspoň jedenkrát ochránit zátěž při 60-80VDC a 30A, ty už nejde zaplatit..

                    9. servisdok
                      4.6.2022 v 7:05

                      Matsushitu už kdysi dávno akvizoval Panasonic, a ten relé doteď vyrábí. Esli i tydle typy, netušim.

                    10. servisdok:
                      „…nespoléhat na to, že lidi základní funkce elektroměru znají …“
                      – – –
                      Doba dost pokročila, věcí je hodně.
                      Lidi sežerou akvarijní labutě, příjezd letadlové lodě do Prahy, teleportace z terminálů Praha a Olomouc do hmotnosti 800 gramů – to už mám zažito…

                      .

                  2. No…
                    Ono to muze byt tak trosku jinak v nekolika vecech. Jednak co se tyce toho varovani, slo predevsim o prumyslove a podniky a velke odberatele a podobne, alespon co jsem slysel v radiu.
                    Ovsem co se tyce domacnosti, neni to vubec mimo misu. Pokud bude distributor online sledovat zatizeni site skrze online monitoring veskerych odbernych mist, tak prachobycejne podstrceni nespravnych udaju muze totalne zmast toho distributora a zpusobit skody.

                    1. Lojzo,
                      způsobit škody to může distributorovi či rozvodným společnostem, ale principiálně to není schopno způsobit nějaké blackouty, o kterých je ten článek.
                      Znovu opakuju, že při ztrátě spojení vlastníků elektroměrů (on není tvůj, ale distributora) není elektroměr sám, schopen odpojit odběratele od rozvodné sítě. Elektroměr má v sobě „hardware“, primárně určený k měření, třebas několikasazbovému, ale neobsahuje nic, co by tě dokázalo odpojit od sítě.
                      V neplatičských lokalitách by potom teoreticky stačilo namontovat takovéhle elektroměry a v případě potíží s placením by nebylo nutno tam vstupovat, elektroměr by se „zablokoval“ a znemožnil by průchod silové elektřiny dále do instalace.
                      Nic takového tady zatím neexistuje a nesměšoval bych to s elektroměry s dálkovým odečtem, nebo dálkovou změnou tarifu/sazby, to je něco zcela jiného.
                      Vezmeme-li to do důsledku, musel by elektroměr mít schopnost připojovat/odpojovat měřenou instalaci od sítě i v případě, že ztratí spojení (síťové či bezdrátové), nebo i v případě, že je sám zcela bez energie. Musel by tedy obsahovat 3F výkonový stykač (mechanický či polovodičový) pro poměrně vysoké proudy, s vysokou vypínací schopností – a hlavně výkonný záložní zdroj energie pro ovládání toho stykače. Co vím od velmi spřátelených, silnoproudařských part a lidí od distribuce, tak kromě toho dálkového odečtu a dálkových změn tarifu, se zatím nic takového nepoužívá.
                      Jako technik si myslím, že by to bylo hodně drahé, složité a pravděpodobně i mnohem poruchovější, než současné elektronické elektroměry, které spolehlivostí také nevynikají. Sám mám v baráku za necelých 10 let už druhý kus, kdy ten první, kterým byl nahrazen klasický mechanický, začal vykazovat až takové nesmysly, že jsem okamžitě reklamoval a žádal výměnu.

                      Průmyslové podniky i velcí odběratelé používají zcela jiný druh měření. Tam sice jsou na měření navázány i nějaké výkonové ovládací prvky, ovšem za zcela jiným účelem. S maloodběrateli to nemá téměř nic společného.

                    2. Znovu rikam, ze to varovani bylo mineno predevsim na velke odberatele a distributory.
                      Ovsem co se tyce malych koncovych odberatelu, je mozne ledacos. Napriklad pokud by elektromery byly skutecne propojitelne do IoT a to nejak smysluplne, tak by to mohlo znamenat, ze by mohly komunikovat s dalsima IoT zarizenima napriklad v domacnosti. Napriklad za ucelem rizeni, co ja vim, trebas nabijeni elektromobilu a podobne (tam by to dokonce i docela davalo smysl, imho). A tam uz by sly delat psi kusy pri ovladnuti takovychto zarizeni.
                      Ale imho i proste dodavani spatnych informaci distributorovi mu muze velmi zavarit, az na urovni kolapsu. Samozrejme za situace, kdy by distributor mel takovy system rizeni, kdy by tem koncovym elektromerum dostatecne veril a ridil se tim, co mu reportuji. Opet, davalo by to docela smysl, aby to tak delal, zvlaste v okamziku, kdy se vice rozsiri elektromobily a bude ruzne rust zatizeni site. A ze se elektromobily rozsiri vice je v podstate jiste (at uz to bude mit duvody, ktere se nam libi, ci nelibi).
                      Ostatne, uz par letadel napriklad spadlo proto, ze nejaka ridici jednotka dostavala nesmyslne informace z nejakych cidel a delala akce, ktere by davaly logiku, kdyby ty informace byly realne, ale protoze nebyly, letadlo spadlo.

          2. Eksperti varovali, takze je to vazny. Mozna to bude chtit ockovat proti elektromerum.

            1. další. odpověď nemá, tak aspoň pyskuje

              1. nove.kostatko:
                Milé košťátko, elektroměr je zařízení k měření.
                K připojení/odpojení slouží stykač:

                https://www.kvelektro.cz/api/products/1159742/images/L/instalacni-stykac-noark-ex9ch25-40-230v-50-60-hz-25a-4no-102412__p_1159742.jpg

                Na obrázku vidíš dokonce i schema zapojení.

                Pokud jsi slyšel něco o nočním tarifu, pak to vypadá jinak – pomocí signálu po vedení se zapne pouze malý spínač, spínající tenhle stykač, za kterým můžeš mít třeba bojler. O tom si ale rozhoduješ ty sám, že to tak chceš mít a využívat bojler jen pro noční tarif.
                Celý přívod ti nikdo na dálku odpojovat nebude.

                *
                Doporučuju se víc zajímat o úplně obyčejné věci, které se používají víc, než 100 let. Nejlépe tomu věnovat čas, který který dost lidí věnuje třeba bulváru, sledování reklam nebo sbírání drbů po kecálištích…

                :OD

                1. Jiste, pokud nejaky elektromer nejak funguje 100 let, je zhola nemozne, aby ted trebas zacal fungovat nejak jinak, protoze by si to lide prali. Jo, jasne. Neni to mozne. Proste to nejde, neni mozne do elektromeru nikdy, za zadnych okolnosti pridat nejakou novou funkci.
                  Ne a ne a ne !!!!
                  Jiste :-D

                  1. Lojza:
                    Elektroměr je měřící přístroj.
                    Jestli chceš jinou funkci, třeba dálkově ovládaný odpojovač, ten taky existuje 100 let.

                    Tvoje představa asi bude něco jak ten tablet na kolečkách, tam se taky jenom „přidá funkce“ a je z toho třeba elektromobil TESLA.

                    Jenže elektroměr je porád jen ten wattmetr s počítadlem…

                    1. Právěže už ani ty dnes běžně u domácností instalované elektroměry nejsou jenom watmetry s počítadlem.

                      kromě evidence spotřebované energie, mají paměť do které se ukládají průběhové data spotřeby, informace o výpadkách, informace o tom zda byl odstraněn kryt svorkovnice a kdyto bylo…

                    2. Ano, muzeme se hadat o slovickach. Samozrejme vzdycky muzes rict, ze elektromer pripojeny k IoT uz vlastne neni elektromer, ale neco uplne jineho, co se elektromer vubec nejmenuje.
                      Ano, pak budes mit pravdu

                    3. Lojza:
                      Ano, stále jen elektroměr – to je měřící zařízení.
                      A pak třeba dálkový odpojovač, dálkový regulátor apod. To už jsou jiná zařízení.
                      V obytném domku budu mít elektroměr. Nevím, nač by mi byl nějaký odpojovač či regulátor. Nejsem naivní, abych si nechal nacpat jakési nesmysly s přikrmováním sítě z elektromobilu a podobné regulace.

                    4. Ty mozna (ostatne, on ti to proste stat naridi a bude to, obavam se)
                      Pro spoustu lidi to bude davat smysl, ostatne uz dnes to funguje leckde tak, ze clovek ma solarni panely a prebytky muze posilat do site, a pak si je zase vybere zpet a podobne. Uz dnes maji lide doma ruzne nabijecky pro elektromobily a podobne.
                      A znovu zopakuji, ze z pohledu distributora je to imho extremne zajimave, moct ridit sit podle aktualni okamzite spotreby.
                      Ja byt na miste distributora, tak bych chtel vedet v realnem case okamzite spotreby vsech odbernych mist.

                    5. Lojza:
                      1.
                      „… clovek ma solarni panely a prebytky muze posilat do site, a pak si je zase vybere zpet …“

                      – a to je špatně, destabilizuje to síť.

                      2.
                      „…z pohledu distributora je to imho extremne zajimave, moct ridit sit podle aktualni okamzite spotreby…“

                      – jenže já jsem odběratel a platím si za službu. Pro mě je nežádoucí, aby mi tam někdo s čímkoli kvrdlal. Samozřejmě bojler na nízký tarif mám, ale nic jinýho nechci.

                    6. 1. Ne, pokud by se to delalo, jak jsem psal.
                      2. Tvl…zrovna ty, ktery tu hrajes nejmoudrejsiho na svete, jses TAKHLE naivni? Proste ti distributor oznami, ze to tak bude, a pokud ne, tak si elektrinu do bojleru vyrabej trebas ebonitovou tyci… Ostatne, me se nelibi drtiva vetsina sluzeb, ktere si platim uz dnes, ale holt beru, co je nabizeno, i kdyz bych to chtel lepsi, levnejsi, atd atd.

                    7. Btw, pokud se nepletu, tak i v tom domku aktualne ten tvuj elektromer vlastne neni tvuj, nevlastnis ho…A co ti tam distributor da, to ti tam da a nic moc s tim neudelas, pokud budes chtit odebirat elektriku.

                    8. Když na to budeš mít tak proč ne, ale garantovaný výkon bude za úplně jiné peníze než sdílený, natož za to když povolíš přikrmování sítě zpětně z elektromobilu.

                  2. Technicky možné to je, pokud ovšem připustíme ten elektroměr zhruba o polovinu větší, možná i víc, protože tam bude nezbytně nutný záložní zdroj energie, který tam zatím kvůli základním funkcím být nemusí a není nutno se o něj periodicky starat.
                    Zatím je to (oproti běžnému, dvousazbovému elměru s přijímačem HDO a odečtem „z ulice“) hodně náročné na výrobu i její nezbytnou přesnost, neboť jde o přímý „účtovací“ měřicí přístroj, kde jakákoli nepřesnost nad dovolenou toleranci, někoho stojí peníze.
                    Protože se to taky nedělá v miliardových sériích, jako blikací a řvoucí dětské hračky, či dětské tablety, tak je to stále i nekřesťansky drahé, pokud má být celek aspoň trochu spolehlivý.
                    Spolehlivost u měřicího přístroje takového druhu, je celkem zásadní záležitost.
                    Vezmu-li v úvahu principiální ojebávání všech kalibrů, praktikované posledních cca 20-25 let a šetření i na věcech, kde se z principu šetřit nemá či nesmí – tak je možná i dobře, že se tyhle věci jen semtam někde zkoušejí, ale zatím se nikdo neodvážil, nasadit je plošně.

                    Můžeš si mlít stále dokola ty své obecné fráze z mainstreamu, ale situace je zhruba taková, jaká je a dlouho to tak zůstane.

                    Příklad:
                    Případný zálohovací akumulátor jakéhokoli druhu, by nesměl být toho klasického, spotřebního typu, ale striktně průmyslového. Vyrobený odlišnou technologií, v jiných podmínkách a zkonstruovaný na diametrálně odlišnou životnost, než mívá i ta lepší spotřebka.
                    „Elektricky“ by se o zálohu musela v elektroměru starat velmi, velmi spolehlivá elektronika, takže vyrobená kvalitně, z prvotřídních surovin a pro spolehlivost velmi předimenzovaná.
                    Jeho pravidelné testování lze provádět na dálku, ale výměny či řešení poruch – na to ještě roboty nemáme a lidi už vůbec ne. Nemáš totiž ani ponětí, jak složitý, přesný a drahý přístroj je ten obyčejný, nejpoužívanější jednosazbový elektroměr, třeba typu Itron ACE3000, vyráběný v Maďarsku.
                    Stačí si jen představit, kolik je v ČR odběrných míst..

                    Od počátku tady jde o to, vyvrátit ty strašící bláboly sračkometu, že chytré elektroměry se jednoho dne, asi na povel nějakého Skynetu vzbouří a budou způsobovat blackouty.
                    Nemají jak a čím.

                    1. Itron ACE3000 cena byla asi 1500 Kč v maloobchodě

                      současný elektroměr s dálkově odečitáním stavu i průběhů, propojitelný s dalšími elektroměry pomocí 485 a měřící odběr i dodávku s ovládánim přepínání sazeb integrovanými hodinami přeprogramovatelnými dálkově stojí cca 4500 Kč

                      Elektroměry chodí na pravidelné ověřování spojené se servisem a třída přesnosti 1% není v současné době žádný extrém přesnosti.

                      Na povel Skynetu se nevzbouří ale možnost nabourání se do nich tady je.

                    2. Co tím případným nabouráním půjde způsobit?

                    3. Synchronizované přepnutí do nízkého tarifu v době špičky pro pokus o shození sítě.

                    4. Mohou mit jak a cim, docela jednoduse, dneska ani ne, ale v blizke budoucnosti ano.
                      Ale jelikoz ignorujes vse, co ti o tom pisu, tak je mi jasne, ze ty jses proste machr, co vi vsechno nejlepe a nema cenu to dal resit.

      2. a nestojí za tím nějakej Aštar Šeran nebo ještěr z bildrberku? co myslíte notyvole?

      3. a že se ty hyeny nepodívají do bílé chatrče, co se to tam mátoží za karikatúru

      4. Co 007 (myslím toho pravého jediného, ne ty další zženštilé figury) zakukal, jde to s GB tajnou službou do kopru…

      5. Nechápu, jak někdo může bejt tak nechápavej. Novinky jsou obyčejnej bulvár. Jeho business je přitáhnout na stránky co nejvíc blbečků, aby klikli na článek a tím zaplatili reklamu a jim prachy. No a jak to jde zařídit co nejjednodušeji a nejlevněji? Najít cokoliv senzačního a to publikovat. A troubové klikaj. Gratulujeme.

      6. No to na éronetu psali již tak asi před 2 roky, že původní Putin je mimo a tento je náhradník, dokonce to dokladovali tím, že původní Putin, protože působil v NDR, uměl perfektně německy a tento při jednáních s Makrelou mluvil jen rusky. Další odůvodnění bylo, že se s nim rozvedla manželka. Takže nyní by to byl již třetí Putin?

        1. to je dávno známý, proč to dělá – rozumí německy perfektně, ale s tím překladatelem má pár sekund navíc na lepší rozmyšlení odpovědi, než mu to nadiktuje :o)

        2. Ve Světě podle Putina (Oliver Stone) je pár momentů, pravděpodobně ponechaných záměrně a zřejmě i autorizovaných, kdy VVP režisérovi nejprve odpoví rusky a poté k tomu plynně anglicky něco dodá.
          Myslet si o VVP, že nutně potřebuje hejna tlumočníků, jako ti místní pitomci, je trochu naivní.
          Při rozhovorech šéfů velmocí, striktně mezi čtyřma očima, zpravidla bývají jen dva lidi.
          Tak jistěže, že teoreticky by jich mohlo být i víc, ale není to moc pravděpodobné :D

        3. Myslím si, že Merkelová rusky umí.

          1. tak jasně, že to je taková maškaráda pro obě strany, kde obě využívají téhož; von snad prej Putin totiž zvládá i francouzštinu snad?

            každopádně rozhovory mezi 4 zpravidla bývají mezi 8, akorát se vo tom nemluví, ale implicitně přdedpokládá

            1. No nevím.
              Netuším, zda tihle tlumočníci mívají ty nejvyšší prověrky, ale zcela jistě existují při rozhovorech o háklivých záležitostech momenty, kde by ideálně měly být jen ty čtyři oči a zhruba stejně i uši :D

  3. další průser:
    Podle sdělení Ing Zdeňka Jandejska a Ing. Jarmily Dúbravské v pořadu Beseda Nové republiky česká vláda nezablokovala u nás vypěstovanou pšenici pro český trh a dokonce nechává skupovat za vysoké ceny i pšenici, která ještě není sklizená. Odsuzuje nás tak k drahotě základních potravin, a to nejen pekárenského zboží.

    1. No a co jako. Jak uz tu vysvetlil arcianarchista Lojza, nevadi, ze nemas za co natankovat a brzo zjevne uz ani za co koupit chleba, to hlavni je bojovat proti Putinovi.

      1. sem si neuvědomil … ano, máte pravdu
        bojovat proti Putinovi
        Od „hrdiny“ západního světa jménem Zelenskij už se nedá čekat, že konečně projeví smysl pro realitu. Místo toho on a jeho kumpáni stále brečí nad konečným vítězstvím a dokonce nad tím, že Rusům vezmou Krym zpět. A žádné řeči o tom, jaká je katastrofální ekonomická situace Ukrajiny nebo to, co z ní zbylo.

        1. Umelecke dilo Sluha naroda by se melo vyucovat jako povinna cetba… eh… povinne sledovani pro deti od 6 let. A take by to melo byt u madurydy.

    2. …a prebytky psenice se daji do automatickych kotlu pate generace. A nastane raj.

    3. kdybys byl ten pěstitel pšenice, tak tady budeš jako první hulákat, že tě stát omezuje v tom prodat komu chceš a za kolik chceš. Neboj, nejsi sám, je vás tady takovejch tři prdele.

      1. Jo a ne. Pokud zemedelec jede v dotacnim programu, pak ma drzet hubu a krok. Pokud dotace nebere, nikdo ho nema pravo omezovat. Tak to vidim ja.

        1. Souhlasím, to vidíme stejně

  4. https://youtu.be/b2CsFNykDhg

    nejde o to, co říká ta ženská. Všimněte si co a jak říká Pospíšil. To je panečku demokrat.

  5. a šaráda pokračuje. kdo tohle ještě proboha bere vážně? To přece není možný, aby jim ty kydy někdo sežral…

    https://rumble.com/v16ljsd-fka-eu-komise-musme-odebrat-ruskou-ropu-aby-ji-putin-neprodal-jinde-za-vce-.html

  6. Viem, že sa to miestnym proruským zmrdom a přízdisráčom nepáči, ale je dobré mať odvahu a postaviť sa zlu – v tomto prípade ruskému zlu.
    A nakoniec sme v celkom dobrej spoločnosti krajín.:-)
    https://www.aljazeera.com/wp-content/uploads/2022/04/INTERACTIVE_RUSSIA_UKRAINE_COUNTRIES_SENDING_WEAPONS_April-28_2022.jpg?w=770&resize=770%2C770

    1. Jej, kolko statov ekologicky likviduje stary srot.

      1. Tomu sa hovorí zabiť dve muchy jednou ranou. Štáty sa zbavia „starého šrotu“ a Ukrajinci tým „šrotom“ zabijú kopec Rusov.:-)

        1. Zatial to skor vyzera, ze Rusi stihnu likvidovat viac srotu (uz po ceste na front) ako stihnu Ukrajinci dovazat.. teda ak sa ten srot este skor nerozkradne a nerozpreda, doba je tazka, treba si zarobit!

    2. přesně tak. soudružka Lejnová zasazuje russsku tvrdou ránu tím, že od něj kupuje ropu, aby ji nemohl prodat jinde dráž, a tím pkundruje russskou státní kasu. Vy fakt nevidíte, jak si vás vodí za nos?

      1. zapomněl jsem dodat, že je to od ní velmi odvážné, jak se tímto staví proti tomu zlu :-)))))

        1. Pritom je uzasne, ze ta jeji chytrost se projevi vzdy jen v praci. Doma, predpokladam, to s manzelem pri zprostredkovani nakupu vakcin a nebo vyzbroje a naslednem hospodareni s provizemi urcite mastej zum Grund a nezbyde jim ani na Brezn.

          1. Ze vraj eurobordel bude kupovat rusku ropu iba z trubiek, tankery su ideologicky nepripustne (sudruzke nikto nevysvetlil, ropa sa da miesat a aj miesa, takze nikto nedokaze, ci to je ta spravna demokraticka alebo hnusna imperialisticka).. som zvedavy, co bude, ked sa podla toho Rusi zariadia, zavru kohutiky cez Ukrajinu (alebo od hranice Donbasu) a povedia, mate NS1 a NS2, nech sa paci!

            1. No nam to prece muze byt jedno, vsak ropu a plyn bereme z Ukrajiny, ne z Ruska, ne? Slama u kravina!

    3. To je nějaký newspeak? NATO se přejmenovalo na „Countries sending weapons“?

      1. ale ano… když se nad tím zamyslíte, tak to celé dává smysl. Ukrajina je proxy válka mezi ruskem a USA (NATO), ale zatím to není otevřený konflikt. V tom případě to v rusku nazývají speciální vojenská operace, protože se o tu skutečnou otevřenou válku s nato nejedná. Z druhé strany státy taktéž nejsou v otevřeném konfliktu, byť se války účastní jako dodavatel techniky, obsluha techniky je ukrajinská. Utrácejí peníze, ale nikoliv lidi. V otevřené válce by přicházeli i o kanonenfutr a to už je vyšší liga, takže raději jen tu techniku. No, a to nechtějí. Jakmile se začne skloňovat NATO, všimněte si, jak se z toho začíná jeden stát za druhým opatrně couvat, až v té rétorice zůstanou jen Poláci, Češi a Slováci. Turci to řekli jasně, Němci a francouzi to v podstatě jasně naznačili. Nějakej ten peníz jo, nějakou starou techniku jo, ale zbytek ani prd, protože do otevřeného konfliktu nechceme ani za zlatý prase.

    1. Ten chlapec (imho) není zcela v pořádku, nebo na něčem jede. To se možná dozvíme, až bude po všem, nebo až mu to dojde.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017