Kovidová genocida - zpět na článek

Počet komentářů: 288

 1. Na ulicích vidím většinu lidí „nahoře bez“, což je pozitivní, většina lidí na to sere. Samozřejmě nijak nesnižuji autorovu nenávist k těmto fušerům, ale Babiše značně nenávidím od doby, kdy se stal ministrem financí, čili teď si už moc nepohoršil. Veškerá statistická data bych hodnotil tak s odstupem dvou let, teď je vážně ještě brzy, i když jsem fakt zvědavý, jak se hejbne rakovina a nemoci oběhového ústrojí.

  1. eubijec
   Normální myslící lidi na to serou asi jak kde. Třeba v takovém UH.
   Namísto toho, aby od pondělka byli vidět v ulicích ti tři zkurvenci, bývalý vedoucí a jeho dva bývalí podřízení, namísto zelených vest oranžové, v potu tváře čistíc parky a strouhy od bordelu, tak namísto toho všeho, budou v ulicích UH a okolí vidět vyděšený matky, bojící se děti, brázdu šlapající fotrové se sklopenýma ušima a všichni se vzorně naraženými náhubky.

   1. Souhlas..to je na tom vsem to nejhorsi.

   2. https://www.novinky.cz/krimi/clanek/donucovaci-prostredky-kvuli-rousce-zcela-nezakonne-tvrdi-pravnik-40354330

    Tak nějak to vidí skuteční právníci, ne různí pankové, co na městským úřadě vynášejí koše s papírem.

   3. V tom výčtu mi chybí vrchní zkurvenec Hamáček, protože celé to je podle mne účelová akce, aby v lidech vyvolali strach. Nikoli ojedinělý exces.

    1. Tato odporna bolševická krysa blabolila něco o vyhrožování, když ta malá ubrecena trpaslice z námořních lupičů fnukala jak děcko ve školce. To Hamáček, Babiš, bláto a další svině dostávají strach, v Evropě se lidé mohutně bouří proti vládnoucím zmrdum, proto tady honem zavřeli okresy, aby nedošlo ke generální stávce a okamžitému odvolání vlády. Oni začínají mít strach, aby řeči nenahradily činy…

   4. To je na tom nejsmutnejsi… Mám to do UH kousek, nic takového se bohužel nestalo, včetně toho, ze těm dvěma zmrdum mel popelnicu se smetím tlačit modrý krkavec starosta, protože on ty tuponě zaměstnává. Jó, když přijel do Boršic afrokofoláč Feri (člověk fuckt jenom zírá, co za kreatury mohou lidi nacpat do PS), tak dostal flakanec, samozřejmě začal knucet o rasismu, ale tam neuspěl. Zvlášť mě potěšil borec, který tomuto zmrdovi řádně osolil, když se ho ptal, o jaké „dlouholete radiční“ návštěvě žvaní, když do 18 let alkohol je zakázán soplivcum.

 2. Rok trvající prezentace kovid emocí v HSP je unavující. (Víc, než fráze v týchže před 30 a více lety.) Proč je dále rozmnožovat i v reakcích na ně?

  Mimo jiné od 16. března existuje krátký_střízlivý text: https://stavbeznouze.cz/blog/konalo-se-mrtvolne-drama-2020/

  Jsou dvě možnosti. Buď jsou skutečnosti v textu uvedené objektivně pravdivé, pak tu současná podoba vlády, parlamentu a kovidu nemá co dělat (podobně jako Musa Mamouk v posteli Vaší ženy). Nebo pravdivé nejsou, což by měli ti zodpovědní za úpadek společnosti (ne určitých bankovních kont) dokázat – a pak tedy nechť úpadek pokračuje.

  1. Sice nevim co je HSP, ale mně žvásty v koronavizi nijak neunavují. Zejména z toho důvodu, že to již téměř rok nezapínám.

   Víte že kosatky dravé umí spláchnout nebohého tuleně z ledové kry? Zkuste Viasat Nature. Velmi osvěžující.

   1. — mne — grrr

   2. Hromadné Sdělovací Prostředky.
    Televizi? Ani náhodou. Když ještě byly legální společenské kontakty, tak člověk mrkl na TV na návštěvě. Aby si potvrdil správnost svého rozhodnutí TV nemít. U nás se těmi HSP myslí první stránka seznamu.cz, max. 1x denně. Ale matně si vybavuji, že jsme sledovávali nějakou stanici s dokumenty o přírodě, snad z kabelu? Třeba to byla ta Vámi doporučená.

    1. Ale stojí už to taky za prd. Minimálně od doby kdy vynalezli formát „dokudrama“ a globálního oteploucha. Ale dobře se u toho usíná.

     1. Střízlivá forma scénáře dokudramatu u filmů z přírody není na škodu. Zejména, pokud se využívá moderních snímacích technologií. Pořád lepší, než strohý popis živočicha, který zrovna žere ulovenou potravu. Sám fotím, takže dovedu ocenit práci štábu, když někde s kamerama čekají tejden na natočení jednoho záběru. Ale taky filmaře trošku podezírám, že některé zejména detailní záběry vytvářejí v pohodlnějším prostředí např. nějakého zooparku, studia či podobně. Co mě totálně sere je ten oteplouch, kterého aplikuje do svých projektů dokonce i taková kapacita jako David Attenborough.

      1. To je sice hezký, jenomže oni klidně nastřihají nasraný zvíře do nějaký ňuňuňu story a tak podobně a ještě si myslí jak chytře to neudělali. To si buďte jistej že je půlka zfejkovaná, já nějaký znalosti v etologii mám. Určitě dávám přednost tomu strohýmu popisu. A v druhý půlce neodpovídá chování/řeč/signalizace zvířete dramatickýmu scénáři. Podle mýho je pak výsledek takovej, že bába Dymáková si jde v klidu pohladit někam tygříka a ten jí následně urve pazouru.

       A ten formát pro úplný idioty, kde padesátkrát dokola opakujeme/skáčeme na to samý, ten je taky vypečenej. Naštěstí tohle už vychází z módy.

       Oteplouch u Attenborougha, to už nedávam pěknejch pár let.

       1. NO jo, no. Ony ty digitální technologie a klíčovací pozadí svádí tu práci odfláknout a zamaskovat to příběhem. Tak proč se srát tejdny nebo měsíce někde v divočině smradlavej nemytej kvůli nějakému nepodařenému záběru sněžného levharta který předvede výkon maximálně že pochčije skálu a odkráčí do prdele. Teď jsem dokonce viděl dokument, kde už fakt museli přiznat, že na něj nalíčili trochu lepší fotopasti.

        1. Katování kostů :( A přesně takovej je výsledek. Nízkonákladovka.

       2. „A ten formát pro úplný idioty, kde padesátkrát dokola opakujeme/skáčeme na to samý, ten je taky vypečenej.“
        Jo,jo – taky si občas připadám, že má paměť koktá… Je to takové, během půlhodinky (protože pak přijdou reklamy, a já okamžitě přepnu do rudého módu) až 6x prožité, déja vu… :-o

        1. A pak jsou ještě boží tyhlety kecy: „Je to kilometr dlouhý. To je jako kdybyste naskládal deset fotbalových stadionů za sebe“.

         No ty píííčoo. Wow!!! To je teda pecka!

        2. A korunu tomu nasazují umělecké překlady komentářů.

         1. Arnold J Rimmer: Ano, onehdá na tenhle moment poukazoval někdo v nějakém stand-upu: Sedě v nějakém tom dnešním biografu dostane se mu informace, že plátno je vysoké 15 metrů, což je víc, než pět na sobě stojících slonů. Pochopitelně: Každý si lépe dokáže představit pět na sobě stojících slonů, než patnáct metrů…

          ygorek: Překlady jsou často naprostá tragedie (zejména na CS mystery, ale nejen…). Ale na druhou stranu tříbí mou představivost a jazykové znalosti.

          Vsuvka: Před X lety jsem si koupil knihu R.B. Parkera (název už si nepamatuji, v knihovně ji teď nemůžu najít – možná jsem ji vyhodil /i když to s knihami dělám jen opravdu výjimečně/), kdy jsem se „bavil“ tím, že jsem si znění překladu převáděl z češtiny zpět do angličtiny, a zase zpátky, abych pochopil, co tím vlastně autor chtěl říct. V podstatě se to nedalo číst – přitom jsem ale četl další dva romány téhož autora (ve kterých navazuje na Raymonda Chandlera), a ty byly minimálně velmi dobré…

          U některých pořadů na CS mystery je to ještě zábavnější… Představuji si, že výsledný komentář je vyústěním řetězce: Dokumentární film v ruském znění s dodanou písemnou verzí textu v anličtině -> překlad anglické verze někým, kdo nevládne ani moc dobře angličtinou, a zejména ne moc dobře češtinou – a navíc o problematice nic neví -> korektor (pokud někdo takový v tom řetězci vůbec figuruje), který opět nemá o tématu ani ánung -> dabér, který je stejně blbý, jako ti dva předchozí, a otrocky čte to, co mu předložili…

          Výsledkem je, že si musím domýšlet (na základě zbylých útržků ruštiny v původní hlasové verzi, a na základě dedukce), co vlastně původně bylo v originále řečeno… Očividným příkladem zmíněné indolence (či ignorance) výše zúčastněných, je používání slova „dyzajnér“ (a odvozenin), namísto slova „konstruktér“ či „projektant“, nebo používání slova „struktura“ (na místě, kde v angličtině je „structure“), místo v češtině více vystihujícího slova „stavba“.

          Ale já si nestěžuju – udržuje mě to v kondici… No, kecám – někdy je to tak nestravitelné, že musím přepnout. :-)

          1. sroubek 20.3.2021 v 11:47

           Přesně.
           Přesvědčil jsem se o tom i na jednom bývalém pracovišti, kdy se mi zježily chlupy při četbě vlastního textu, jehož anglickou verzi redigoval příslušný rodilý mluvčí postrádající vzdělání v oboru.
           Spíš než přepínání používám tlačítko „mute“ – ty obrázky jsou kolikrát tak hezké…

 3. Autore…ty jses ale curak…
  Jasne, 90% mrtvejch je mrtvejch proto, ze najednou zustali sedet doma, zleniveli a umreli.
  Tohle uz me prijde tak debilni, ze snad tenhle server musel bejt infiltrovanej Babisem, jinak to nechapu.

  1. Spíš než že zlenivěli, tak že zchřadli, ale jinak to sedí.

  2. lojza:
   …a vy jste letadlo.

   Polopaticky pro nechápavé: Když zůstane doma sedět někdo 20-50 let, tak pravděpodobně maximálně zleniví a ztloustne, nicméně přežije. U osoby 70+ už odříznutí od sociálních kontaktů a od pravidelné lékařské péče představuje významné riziko ohrožení zdraví. U osoby 80+ je toto riziko ještě výrazně vyšší. Statistiku nemám, nepotřebuji. Stačí selský rozum a sledovat rodiče a prarodiče svoje a své ženy.

  3. Teda, mně to přijde pochopitelné. Část zdravotně oslabených podlehla, ať už viru čínskoamerické nebo jiné chřipky a všemožných dalších nákaz, bez ohledu, jak se těm breberkám úředně říká. Jako +- každý rok. Zbytek umřel na okolnosti doby – žádná prevence, žádné řádné vyšetření obyč. nemocných (vše je kovid), blbá strava, psychicky na dně. Lidi jsou tak polovičně odolní, než byla generace našich otců, o dědech nemluvě.

   A třeba mě ani nenapadlo jít k lékaři s podzimním bolením v krku, možná mírně zvýšenou teplotou (?), rozhodně s bolením zad a celkovou rozladěností. Proč? Protože to všechno bylo „kovid“ a já bych se k lékaři ani nedostal, z recepce by mě směrovali do sonderbehandlungu, proto, piča. Takhle jsem zůstal pres víkend v doupěti jako_každý rok na jaře nebo na podzim + dva dny před na rozvoj nemoci a dva dny po na rekonvalescenci. A je po ptákách, kovidi.

  4. Tady máš Lojzo čarování s čísly druhou stranou:

   https://www.institutvk.cz/clanky/1714.html

  5. No vidíte, a přesto je to pravda. Sám to pozoruji na své 88leté tetě. Už jí celkem viditelně začíná scházet životní elán. A upřímně, vůbec se jí nedivím. :-P

  6. Lojzo, neukazuj nám tak ostentativně, že jsi ovce reagující na světlo a tmu. Lidé 70+ nejsou nesmrtelní a na respirační onemocnění umírají každoročně. Za druhé, pokud ses o někoho takového staral tak víš jakou roli hraje psychika a fyzická pasivita – pokud se stane takový člověk ležák má to spočítané. Kdo není úplnej ignorant tak to vidí minimálně ve vlastní rodině či nejbližším okolí.
   Lojza to vidí teprv až když mu to 24/7 pere ČT do hlavy a považuje to za něco neobvyklého. Vítej na světě.

  7. https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/ockovani-senior-domov-covid-19-vakcina-izolace.A210318_599653_plzen-zpravy_vb

   Tohle teda určitě na nějakým zdravotním stavu starejm lidem nepřidávalo….
   Doufám, že i takovej Lojza bude jednou rád, až jemu samotnému stát něco takového nařídí a on to bude muset poslouchat a bude rok sám…pokud to přežije, tak se pak určitě zaraduje…

 4. OT: Plzensky fizl horekuje nad ridicskou kazni. Je tam vsechno, technika za miliony, trik s advokatem, breceni nad poctem fizlu (v Plz. kraji je 300 doprvaaku, kdyby jich bylo 500 tak by bylo na silnici bezpecneji a lidi by se venovali rizeni a jezdili ohleduplneji)
  Doporucuji pro pobaveni, prijemne me potesila diskuze, uz ani na iHeute mu to nikdo nezere. Jen premyslim, jestli je to osobni PR nebo to plati danovi poplatnici (coz asi plati tak jako tak).

  https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/dopravni-policista-vladimir-toman-porusovani-predpisy.A210317_091154_plzen-zpravy_vb

  1. Je to úplnej blábol s výjimkou jedné věci. V tom má bohužel pravdu. A to je ta agresivita, vybržďování apod. Lidi se fakt někdy chovaj jako prasata a zdaleka ne jenom za volantem.

   1. Fízlí článek jsem nečetl a ani číst nehodlám, ale s tou agresivitou zásadně nesouhlasím. Je zajímavé, jak někteří lidi (včetně té dementní reklamy od Besipu, která běží/běžela v televizi, když jsem jí nějakým omylem před časem zapnul) vidí vyjetí na silnici jako jistou vstupenku na krchov. Zajímavé je, že já tam nic takového nepozoruju. Jasně, občas se najde blbec, ale ani si nevzpomínám, kdy naposledy jsem tam potkal někoho, jehož chováním bych se cítil ohrožený na bezpečnosti. Možná je to i tím, že jednak sedám do auta s tím, že dojedu kam potřebuju a ne že se mě někdo chystá zabít, a taky tím, že opravdu hodně z toho, jak se ostatní řidiči zachovají, se dá předpokládat a počítat s tím. A zcela upřímně můžu říct, že s víc policajtama na silnicích bych se necítil bezpečněji, naopak.

    1. Tak tak…

    2. Agresivity a vybržďování přibylo hodně od momentu, kdy i dost levné auto může mít třeba 160 koní a dobrý brzdy.
     S rodinným autem, co má 70 koní, jako měl 1.6 žigulík, nejsilnější sériově prodávané auto, asi těžko někoho budeš nahánět a vybržďovat – jednak ten žigul v tom momentu bere 15 litrů :D a jednak by fotr mladýho zabil, kdyby to někde odřel. Aut si lidi vážili a nechtěli si jej nechat rozbít. Já žádný honičky na silnicích, kromě III. třídy, kde blbnuli smradi se Spartakama bez půlky kastle a karburátorem z Volhy, nepamatuju. Tam mohli přizabít leda sebe, ale ani to se nedělo.
     Vybržďování „za trest“ je sametový výdobytek.

     Debilů a frustrátů přibylo v populaci taky dost /myslel jsem si, že jich je furt stejně, ale není/, současně přibyla kvanta aut, takže v „lépe situovaných rodinách“ má každý, těsně postpubertální sopel s ještě mokrým řidičákem, svoje auto.

     Chování na silnicích je zrcadlo doby. Silnice od-do je jen jedna, aut na ní třeba padesát. Stačí jedna taková, posametová špina z fotrových koulí a za pár sekund už nemáte tátu.

     1. Přesně tak.

     2. „Agresivity a vybržďování přibylo hodně od momentu, kdy i dost levné auto může mít třeba 160 koní a dobrý brzdy.“
      To je pravda. Souvisí to s tím, co píšete níže – auta dostali i (byť jen mentální) prebupescenti, u kterých je nutno s agresivitou počítat.

      „Vybržďování „za trest“ je sametový výdobytek.“ To je úplná blbost (resp. je to blbost v takto postavené kauzalitě. Viz níže.

      „Debilů a frustrátů přibylo v populaci taky dost“ Ano, to je pravda, ale se situací v dopravě to nijak výrazně nesouvisí. Ty příčiny jsou mnohem hlubší. Z Vaší úvahy soudím, že pamatujete něco víc, než devadesátá léta a dál. Vzpomenete si, co znamenal termín „lumpenproletariát“ tedy zejména s důrazem na to, co znamenal za bolševika?

     3. Co mne osobne prijde beznejsi nez agresivita jako takova je vychovavani jinych (i kdyz nekdy to muze byt jedno a to same).
      Jezdim normalne, nekde mezi trochu pomaleji nez prumer az trochu rychleji, podle auta, co ridim, pocasi, provozu, zkratka okolnosti. Kdyz nekdo prasi, jede agresivne, delam vse proto, aby mi co nejrychleji zmizel z oci. Klidne pulkou auta za krajnici, pravy blinkr a padej! (To se teda snazim delat i kdyz jedu pomaleji, s nalozenou dodavkou pres kterou neni videt treba, proste ohleduplnost nikoho nikdy nezabila). Kupodivu, prasic obvykle predjizdi, ti slusnejsi dekovne bliknou a jedou si po svym. Oproti tomu vychovavac je nekompromisni, neuhne ani o pid, v levem na dalnici se z nej stane safety car na 130 km/h tacho, a pak se vzteka Mano co se na tech cestach deje, vsichni jezdi jak prasata. A kdyz je to obzvlast labilni vychovatel, tak zacne s vybrzdovanim a podobnynma lahudkama a kolobeh se vlastne uzavira.

      Je to jen muj dojem, ale prijde mi, ze vetsina ridicu co jezdi „agresivne“ jsou rutineri, obchodaci ve firemnich oktavkach apod. Muj znamy takhle natoci 100k km rocne, jezdi zostra, protoze proste specha a vsichni jsou na nej pomali no. Ze bych se s nim bal jezdit, to vubec. Namachrovani debilci s bavoraky jsou zlomek.

  2. …notyvole, oslava sráče co celý život škodí lidem celým svým srdcem…

 5. Tahle vlada u me ztratila posledni zbytek respektu kdyz zavrela vleky a zakazala sportovat: Mame tady nemoc ktera kosi tluste a nemocne, tak co udelame? Zakazeme sport?

  Mlade ta nemoc pry nekosi, tak co udelame? Zavreme deti doma a vystresujeme je poplasnyma zpravama?

  A ty duchodci, to je dalsi tresinka na dortu: Zajimalo by me co je lepsi, jestli stravit posledni dny zivota ve vezeni, nebo s blizkymi? Nehlede na to ze z vlastni zkusenosti vim jak takovy duchodce reaguje na navstevu blizkych – ozije a ma radost. Tak to okamzite zakazat!

  Na internetu se zacinaji objevovat zpravy ze to ockovani je skutecny duvod mutaci koronaviru, a docela velke kapacity, jako napriklad Geert Vanden Bossche, zacinaji rikat ze pry skutecny vysledek soucasne vakcinacni hura akce bude, ze vycvicime a vychovame skutecneho zabijaka. Neco jako zneuzivani antibiotik dokud nevychovame superbakterii…

  No a na zaver: Po roce opatreni se nic nezlepsilo, proto je uz mozna na miste zacit se ptat – jestli nahodou opakovat stejne akce porad dokola, a ocekavat jine vysledky, neni znamkou silenstvi?

  1. Barn Swalow 18.3.2021 v 3:45

   Která vláda zakázala sportovat?
   Pokud to počasí dovolí, trávím s dětmi část odpoledna na cyklostezce – Ježíšek jim přinesl nové inlajny. A musím dávat velký pozor, provoz je až příliš hustý.
   Na procházce se psem potlávám v lese stejné běžce jako loni a předloni.
   Kolektivním sportům se nevěnuji, takže o nich diskutovat nemohu.

   Očkování je skutečný důvod mutací koronaviru? To je geniální, dosud patrně nepublikovaná myšlenka. Nemáte k tomu nějakou podrobnost?

   1. Vlada nam zakazala lyzovat, dokonce na bezkare poslali policajty…

    To ze ockovani zpusobuje mutace koronaviru jsem si nevymyslel sam, ale zdroje od jmenovaneho doktora Geerta Vanden Bossche mam pouze v anglictine, a jelikoz si stale pomatuju jak jste mi vyhuboval za to, ze jsem vam dal nejaky zdroj v AJ, tak asi nema smysl abych vam v AJ cokoliv psal.

    Preji hezky den.

    1. Že je vláda slizský zmrdi, to vám brát nebudu.

     Ale mutace skrze očkování a přirovnávat to k mechanismu vzniku resistence na antibiotika, to je naprosto principiální dechberoucí biologická zhůvěřilost, zajišťující pohodlnou nominaci na Bludnej balvan 2021. Právě takovýhle debilní kraviny umožňujou pohodlnou dehonestaci všech volajících po cost-benefit analýze hamáčkismu.

     1. Ja jen cituji toho doktora, co ty vakciny vymyslel, a nyni varuje ze hromadne ockovani je chyba prave z duvodu ze nutime koronavirus mutovat.

      Pokud jedine co na to dokazete rict je zhuverilost, bludnej balvan, debilni kraviny… je to vase vec. To se mezi doktory rikalo o myti rukou pred porodem taky, a dnes se to proslavilo jako takzvany Semmelweis efekt.

      1. Ještě že to Raška neznal a zakroutil neštovicím krkem. Dneska jste moh bejt hezky ďobkatej.

       1. viz reakce dole, vy dobkatej :D

        1. No ale to neni způsobený hromadnou vakcinací, ale špatnou vakcinou, která způsobila selekční tlak.

         Z toho vyplývá jediný – vakcinovat pořádně ověřenejma vakcinama a zabránit katování kostů. Nikoli že se vakcinovat nemá, notabene v situaci kdy můžete mít teoreticky širokou paletu vakcin založených na různých proncipech.

         Ano, o pořádným ověření vakcin lze nepochybně vést diskusi.

         v souvislosti s mutacema se často zmiňuje Brazílie a druhým dechem se obvykle dodává, že proočkovanost je tam mizivá. Item JAR.

         1. Ja chapu ze „svedci Vakcinovi“ trpi obecnou zaslepenosti, a vase argumentace ve me vyvolava pocit ze patrite mezi ne. Jak jinak si mam vysvetlit vase argumenty na argumenty ktere jsem nerekl? Jako napriklad ze se nema vakcinovat?

          Potom pisete o radnem overeni vakcin, ktere je v soucasne situaci jakysi vtip? To co se dnes picha do lidi jednak nejsou vakciny v klasickem slova smyslu, a navic ani nejsou dlouhodobe vyzkousene.

          V Brazilii uz naockovali 13 milionu davek, a kdyz uz jsme u toho, AstraZeneca testovala svou vakcinu v Brazilii, v JAR, a v Britanii. Brazilii a JAR jste zminil, co UK varianta?

          1. Já nejsem ani svědek, ani odpůrce, jenom mne sere iracionální antivax.

           Daleko větší selekční tlak vytvářejí na virus vlády těmi nekonečnými lockdowny, nemyslíte? Povolit – přitáhnout, povolit – přitáhnout. Ten virus si s tim každopádně poradí. Ale my bysme nemuseli…

          2. S tim souhlasim, a jsem rad ze se shodneme. Podle me je prave to omezeni sportu, stres a strach z medii typu „vsichni umrem!“, nebo napriklad v Britanii zakaz chozeni na plaz v dny kdy sviti slunce a je 17 stupnu – opravdu natolik kontraproduktivni opatreni z hlediska verejneho zdravi, ze mi to rozum nebere.

           Co se vakcin tyce, jsem skepticky zejmena k hura akcim typu „honem honem naockovat vsechny“ vakcinama ktere nebyly dlouhodobe testovane. Proto do toho nechci michat nestovice nebo tetanus, a chci se bavit pouze o soucasnych kovid vakcinach, ktere podle me nejsou kosher, a osobne doufam, ze me obavy se rozplynou, ackoliv mnozstvi jiz zaznamenanych vedlejsich ucinku techto nevyzkousenych vakcin povazuji za alarmujici.

          3. Asi jo, vypadá to na konsensus. :)

           Co se týká covid vakcin, je to dle mého otázka cost-benefit analýzy.

           „Mám obavu z koronáče natolik velkou, že se zúčastním poslední fáze klinického testování na vlastní tělo?“ To je otázka na kterou já odpovídám: „děkuji, zatím ne, počkám až kolik jich zkape“ a moje o čtvrtstoletí starší matka: „rozhodně ano, dejte to sem hned“. To si musí sám za sebe.

           Ač nějak chápu argumentaci(!) vlády a jejích patolízalů ohledně bezpečnosti vakcin, rozhodně neříká pravdu ohledně toho bé). Za to zaslouží přes držku. Za politický přístup k ruský vakcíně zaslouží přes držku podruhé. A za to, že lidi nepustili ani do lesa, co dělají s dětma, a jakou udělali sekeru výměnou za co, za to už zaslouží před popravčí četu. Tupejma nábojema.

          4. a navic ani nejsou dlouhodobe vyzkousene
           Každá nová vakcína je jaksi z principu dlóhodobě nevyzkóšená.

          5. Navíc je už teď jasné, že vakcína před covidem neochrání. Maximálně zlepší průběh nemoci, a to jenom v krátkém horizontu, cca 1 rok.

          6. No jasný je to jak kemu, pan „ministr“ Blatný říkál včerá neco jinýho:
           https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/senat-ockovani-blatny-sputnik-v.A210318_140725_domaci_kop

           Mňe by spíš překvapilo, dyby to bylo jinak. Covid je horší chřipka a proti chřipce se vočkuje rok co rok.

          7. Jak ho tak sporadicky posloucham, toho bych nenechal léčit ani mýho křečka Ferdu.

          8. Blatný je v první řadě politik a podle toho si musíte interpretovat jeho vyjádření.

           https://www.toxicards.cz/data/cards/jak-poznate-ze-politik-lze-pohybuje-rty-2071.png

          9. No tak to teda nasednul na pěkně chromou kobylu.

          10. PrincJason 19.3.2021 v 14:17

           Blatný je lékař, který v pohnutí mysli přijal funkci, politik není ani náhodou.

          11. Blatný není profesionální politik, proto mu to lhaní moc nejde. Každopádne ministr je politická funkce, takže lhaní má v popisu práce, kdyby lhát přestal, tak by na hodinu letěl.

           O tom, jak moc bude covid mutovat před půl rokem nikdo nic netušil. Tvrdit, že dnešní vakcíny budou fungovat i za půl roku, může buď jenom hlupák nebo politik.

     2. Ostatne, nebyl by to prvni pripad: Mezi kuratama se skrze ockovani podarilo vypestovat s „mirne nemoci“ zabijaka ktery ma 100% smrtelnost…

      https://en.wikipedia.org/wiki/Marek%27s_disease

      „The disease would cause mild paralysis, with the only identifiable lesions being in neural tissue. Mortality of chickens infected with Marek’s disease was quite low. Decades after the first vaccine was introduced, current strains of Marek Virus cause lymphoma formation on throughout the chicken’s body and mortality rates have reached 100% in unvaccinated chickens. The Marek’s disease vaccine is a leaky vaccine, which means that only the symptoms of the disease are prevented.“

      1. Barn Swalow 19.3.2021 v 11:34

       Takže mortalita neočkovaných kuřat je stoprocentní?
       Tomu nemohl věřit ani autor textu.
       Očkována jsou pouze kuřata ve velkochovech, vakcína je dostupná v balení 25 000 dávkách, což vylučuje její použití pro drobnochovatele.
       Na výměnných chovatelských trzích a výstavách je ale hrabavá drůbež kupodivu k vidění stále.
       Je pravda, že některá plemena jsou na Markovu obrnu extrémně citlivá, ale přesto jsou chována.
       Promořenost drůbeže Markovou obrnou je údajně stoprocentní, proto nemá smysl zjišťovat u podezřelých zvířat přítomnost virů nebo protilátek a choroba se dignostikuje na uhynuých kusech.

       1. to byla reakce na Arnolda Rimmera, behem diskuze o tom ze vakciny mohou prinutit nemoc zmutovat „k horsimu“. Ja o kuratech nic nevim, jenom jsem se docetl ze se to pry stalo u Markovy nemoci u kurat, a pry se to u vakcin na kovid, dle tvrzeni doktora jenz vyvyjel vakciny pro GlaxoSmith, Novartis, GAVI a Billa Gatese, pravdepodobne stane taky.

        1. Barn Swalow 19.3.2021 v 15:45

         Vy tedy napíšete: „Ostatne, nebyl by to prvni pripad: Mezi kuratama se skrze ockovani podarilo vypestovat s „mirne nemoci“ zabijaka ktery ma 100% smrtelnost…“
         a doložíte to odkazem, (https://en.wikipedia.org/wiki/Marek%27s_disease), přičemž o kuřatech nic nevíte?

         To je pak těžké. Já zase nevím nic o vakcínách, zato jsem přišel do styku s kuřaty jak ve velkochovu, tak v domácím chovu.

         Co se týče prohlášení Gerta Vanden Bossche, příliš mu nerozumím, protože mi vzdělání v imunologii a epidemiologii chybí.

         1. To neni odkaz o kuratech, ale o te nemoci. Je hezke ze kuratum rozumite, gratuluji.

          1. Barn Swalow 20.3.2021 v 6:43

           Takže odkaz na text začínající větou: „Marek’s disease is a highly contagious viral neoplastic disease in chickens.“ není o kuřatech. No, to mě nenapadlo.
           Ano, je hezké, že kuřatům rozumím. Je to lepší, než nerozumět ničemu.

          2. Ano, citat z wikipedie zacinajici slovy „Markova nemoc“ jsem sem nedaval kvuli kuratum, ale kvuli tomu co se tam pise o te nemoci ve vztahu k vakcinam.

           To ze nechcete rozumet co se snazim rict je evidentni, kdyz napisu ze mi zakazali lyzovat, cimz mam na mysli sjezdove lyzovani, tak oponujete tim ze mam jit na bezky. Podle me s vami neni mozna rozumna diskuze, protoze vy nechcete rozumet co se snazim rict, jen hledate cesty jak me ztrapnit, a s takovymi lidmi se diskutuje skutecne spatne.

           Podle me jste to vy, kdo se zde dopousti „rizeneho neporozumeni“, a proto se s vami jiz bavit nechci. Preji hezky den.

          3. Barn Swalow 20.3.2021 v 11:43

           Toto poučné diskusní vlákno jste začal větou: „Mezi kuratama se skrze ockovani podarilo vypestovat s „mirne nemoci“ zabijaka ktery ma 100% smrtelnost…“.
           Moje pokusy o vyvrácení této pitomosti jste roztomile odbyl, aniž byste vzal v úvahu, že při stoprocentní smrtnosti neočkovaných kuřat by již dávno žádná kuřata mimo očkované velkochovy neexistovala.
           Očkování proti Markově obrně navíc nezabrání onemocnění zvířat ani jejich úhynu.
           Smrtnost akutní formy Markovy obrny u neočkovaných kuřat je 15 až 50 %. Rozptyl je dán rozdílnou choulostivostí jednotlivých plemen na nákazu.
           Pokud nevíte nic o kuřatech, nepište nic o jejich nemocech.

           Nikde jsem vás na běžky neposílal, lžete. Nebo své tvrzení dokažte.

     3. Nevim co je mutace skrz očkování, ale určitě je fakt, že zatímco některý kmeny můžeme takle cíleně potlačit, tak se kvůli tomu můžou do oběhu dostat kmeny, který by jinak byly upozaděný těma ostatníma, který sme ale potlačili. A tydlety co dostanou prostor můžou byt klidně eště horší. Na tom něco je, ne?

      1. On to ten Bossche tak nejak rika, ze je rozdil mezi ockovanim ve zdrave populaci, nenapadene virem, a ockovanim v populaci kde ten vir uz bezi naplno. Kdyz se pry ockuje a vir uz je „v ofenzive“, z vakcin se stavaji takzvane „leaky vaccines“ = „derave vakciny“, coz znamena ze vakcina ten vir nevyhubi, ale naopak umozni tomu viru utect. A prave ten utek viru pred vakcinou je vektor, kterym se na svet mohou dostat daleko horsi kmeny toho viru.

       1. Barn Swalow 20.3.2021 v 6:40

        To je divné.
        Ze školy si pamatuji, že vakcína nemůže virus vyhubit v žádném případě, protože přiměje organismus k tvorbě protilátek, které znemožní další nákazu. Virus se tedy v naočkovaném organismu nenamnoží a nemůže nikam utéct.
        V případě, že je organismus naočkován vakcínou a zároveň je infikován virem v jiné mutaci, než na kterou je vakcína vyrobena – tedy očkuje-li se v průběhu epidemie – organismus je onou mutací normálně infikován, ta se namnoží a normálně rozšíří dál.
        Pokud je očkovaný organismus v té fázi reakce na vakcínu, kdy je imunitní systém zaměstnán tvorbou protilátek proti naočkované infekci, je úspěšnost paralelní infekce větší.
        V případě, že jsou v průběhu epidemie naočkováni lidé zdraví a v kritické době se nenakazí paralně, je očkování stejně účinné jako v době mimo epidemii.
        Ale nejsem imunolog ani virolog ani epidemiolog, absolvoval jsem pouze vlastivědu, odborník jistě dokáže můj výklad vyvrátit nebo uvést na pravou míru.

        1. Mozna by nebylo od veci zamyslet se zdali to co se dnes picha do lidi je vakcina v klasickem slova smyslu, nebo RNA genova terapie pouze nazvana vakcina. To co zde pisete mozna platilo u vakciny na nestovice, ale to jiz neplati pro tyto covidove vakciny.

         1. Barn Swalow 20.3.2021 v 11:46

          Děkuji za radu.
          Zamyslel jsem se a dopěl k názoru, že podle toho, co o problematice vím, RNA vakcíny nejsou genovou terapií, protože nemění genofond očkovaného.
          To, co se dnes „píchá do lidí“, je vakcína v klasickém slova smyslu, tedy
          očkovací látka nebo imunizační agens, jehož vpravení do organismu má zajistit stimulaci imunitního systému, aby si organismus vytvořil mechanismus obrany proti konkrétnímu onemocnění bez toho, aby skutečně onemocněl.
          Na moji větu:“…odborník jistě dokáže můj výklad vyvrátit nebo uvést na pravou míru.“ jste odpověděl:“To co zde pisete mozna platilo u vakciny na nestovice, ale to jiz neplati pro tyto covidove vakciny.“ Dokážete své tvrzení podpořit faktickým argumentem?

          1. Hned od prvniho komentare odkazuji na jednoho takoveho odbornika, ktereho zde od zacatuku „cituji“, Geerta Vanden Bossche.

           To co se dnes picha do lidi neni vakcina v klasickem slova smyslu, kdy se do tela vpravi oslabeny kmen nejake nemoci aby se imunitni system naucil branit.

           https://en.wikipedia.org/wiki/RNA_vaccine

          2. Barn Swalow 21.3.2021 v 2:55

           Na moji větu:“…odborník jistě dokáže můj výklad vyvrátit nebo uvést na pravou míru.“
           odpovídáte:“Hned od prvniho komentare odkazuji na jednoho takoveho odbornika.“
           Otázkou je, zda pan Bossche četl můj výklad a zda mu bude stát za vyvrácení.
           V článku, kterým varuje před použitím vakcín v době probíhající pandemie, žádné podrobnější vysvětlení není.

          3. „Just like gene therapy and CRISPR approaches, RNA therapies are genetic therapies that aim to take away the underlying cause of a genetic disease.“
           https://www.proqr.com/RNA-therapy

           RNA je gen, proto je RNA Vakcina „genova terapie“.

          4. Barn Swalow 21.3.2021 v 4:44

           Vakcína založená na mRNA není RNA terapie a nákaza SARS CoV 2 není genetické onemocnění.

           A ne, RNA není gen, a to ani náhodou.

           Neznáte-li ani základní pojmy, odkazování na články obsahující slova, kterým se domníváte rozumět, je zbytečné.

          5. Covid-19 Pandemic Drives RNA Therapeutics into the Mainstream
           https://www.labiotech.eu/in-depth/rna-therapeutics-covid-19/

          6. Barn Swalow 21.3.2021 v 4:47

           Hezký článek. Nejsa odborníkem, jak jsem výše zdůraznil, nemohu rozklíčovat použití termínů obsahujících RNA (RNA vaccine, RNA space, RNA therapy, RNA technology), respektive přeložit je do češtiny.

           Abych to shrnul:
           Vy trváte na definici vakcíny odpovídající době vzniku očkování. V tom případě by ale nemusela (nemohla) být považována za vakcínu žádná látka vzniklá bez přispění krávy.
           Vy trváte na tom, že látky využívající mRNA technologii vakcínami nejsou, zatímco jejich výrobci i vámi mnohokrát „citovaný“ odborník Geert Vanden Bossche tvrdí, že vakcínami jsou.
           Já tvrdím, že použití mRNA vakcíny za účelem vyvolání tvorby protilátek není genovou terapií, protože výsledkem činnosti mRNA je vatvoření specifického proteinu v buňce bez toho, aby se změnil lidský genom – proto je účinnost těchto vakcín dočasná.

           Nezbývá mi, než zopakovat, že odborník jistě dokáže můj výklad vyvrátit nebo uvést na pravou míru, a dodat, že bych byl za to velmi rád, ale vy to nedokážete, protože jste jistě zručný googlič, ale to není odbornost, kterou mám na mysli.

          7. Kdyz napisu ze RNA vakcina neni vakcina v klasickem slova smyslu, tak to neznamena ze „trvam na definici vakciny odpovidajici dobe vzniku….“

           Tento vas vyklad povazuji za dalsi dukaz ze vasi snahou neni diskuze, ale ztrapnit me cilenou dizinterpretaci toho co pisu.

           Vy tvrdite ze pouziti RNA vakciny neni genova terapie, na cez vam oponuji clanky z internetu ze kterych je zrejme, ze RNA vakcina se povazuje za RNA terapii, ktera se povazuje za „genovou terapii“.

           Cili – opet se dopoustite hrube deformace toho co pisu, coz si vysvetluji tak, ze vas zajem neni diskutovat, ale ztrapnit sveho diskuzniho oponenta skrze „umyslne nepochopeni“.

           Zkratka – diskuze s vami nikam nevede, protoze vy si vykladate vsechno tak, aby diskuze schvalne nikam nevedla.

           Na zaver snad jen ze podle Bossche je ucinek modernich RNA vakcin dozivotni. Ale o tom uz se s vami bavit nebudu. Preji hezky den, a sbohem.

          8. Barn Swalow 21.3.2021 v 8:56

           Nebylo by jednodušší zmínit se, co je tedy ještě vakcínou a co jí již není a proč, než vysvětlovat, co považujete za můj cíl?

           Opakuji: Nezbývá mi, než zopakovat, že odborník jistě dokáže můj výklad vyvrátit nebo uvést na pravou míru, a dodat, že bych byl za to velmi rád, ale vy to nedokážete, protože jste jistě zručný googlič, ale to není odbornost, kterou mám na mysli.

           Dokážete uvést, které články z internetu mi oponují?

           K problematice si též dovolím uvést definici z internetu:
           „Genovou terapií rozumíme vnesení, odstranění nebo úpravu defektního genu buněk za účelem léčby geneticky dědičných chorob.
           Nejčastějším principem genové terapie je záměna funkčního genu za gen mutovaný. Odhaduje se, že největší potenciál užití má metoda u monogenně podmíněných nemocí – cystická fibróza, hemofilie, Duchennova muskulární dystrofie apod.“
           Zdroj:
           https://www.wikiskripta.eu/w/Mo%C5%BEnosti_a_perspektivy_genov%C3%A9_terapie

           Diskuse s vámi opravdu nikam nevede, protože nemáte základní znalosti.

          9. Barn Swalow 21.3.2021 v 8:56

           Cituji:“Na zaver snad jen ze podle Bossche je ucinek modernich RNA vakcin dozivotni. Ale o tom uz se s vami bavit nebudu.“

           To chápu, protože: Vzhledem k tomu, že se jedná o zcela nový virus, neexistují v současné době dostatečné poznatky o tom, jak dlouho po očkování se imunita navozená vakcínou zachová, nebo zda bude potřeba pravidelného přeočkování. Údaje ze studií imunogenicity a účinnosti v dlouhodobém měřítku poslouží jako východisko pro budoucí strategie očkování.

           https://covid.gov.cz/situace/informace-o-vakcine/jak-ockovani-funguje-co-se-v-mem-tele-stane

          10. Mozna nemam zakladni znalosti, nicmene alespon se nesnazim zamerne prekrucovat co pisete, jako to delate vy me. Moji vetu, „ze se nejedna o klasicke vakciny“ prekroutite do pozadavku, abych vam definoval co je a co neni vakcina? Proste prekrouceni mych vet je evidentne vas zamer! A ja vam na tyhle triky uz skakat nebudu. A co se genove terapie tyce, treba se tak ta technologie v jistych kruzich nazyva? Ale to je jedno, vy si zase zopakujete tu svoji ze nemam znalosti, a nejsem odbornik, coz jsou veci ktere jsem nikdy netvrdil, vase snaha je dle meho proste jen umlcet diskuzi, takze gratuluji, to se vam ted podarilo, a ja uz na vas reagovat nebudu.

           https://www.asgct.org/research/news/november-2020/covid-19-moderna-nih-vaccine

           Two COVID-19 vaccine trials, both of which use messenger RNA (or mRNA) technology to teach the body to fight the virus, have reported efficacy over 90 percent. These findings, announced by Moderna on Nov. 16 and by Pfizer and its partner BioNTech on Nov. 9 (with an update on Nov. 18), demonstrate that gene therapy is a viable strategy for developing vaccines to combat COVID-19.

          11. Barn Swalow 21.3.2021 v 10:59

           Váhal jsem a nakonec podlehl:
           Výňatek z definice SÚKL:
           – léčivé přípravky pro genovou terapii nezahrnují vakcíny proti infekčním onemocněním

           https://web.vscht.cz/~urbankoe/download/P12.pdf

          12. Here is a simple dictionary definition of ‚vaccine‘. Ani slovo o nejake genetickem instrumentu. Oslabeny nebo zabity pathogen. Udajne vakciny na udajny COVID proste a jednoduse vakciny nejsou. Je to EXPERIMENTALNI geneticka terapie ktera tim jak je administrovana a propagovana odporuje Nuremberg Code ktery zakazuje experimentalni terapie bez informovaneho souhlasu.

           https://www.thefreedictionary.com/vaccine

           a. A preparation of a weakened or killed pathogen, such as a bacterium or virus, or of a portion of the pathogen’s structure, that is administered to prevent or treat infection by the pathogen and that functions by stimulating the production of an immune response.

          13. Jacq 22.3.2021 v 10:54

           Tady je jedna:
           Vakcína (též očkovací látka nebo imunizační agens) je látka, jejíž vpravení do organismu má zajistit stimulaci imunitního systému, aby si organismus vytvořil mechanismus obrany proti konkrétnímu onemocnění bez toho, aby skutečně onemocněl.

           https://cs.wikipedia.org/wiki/Vakc%C3%ADna

           Je velmi hezké, že jste z kopy definic uvedených v odkazované zásobárně dokázal vybrat tu pravou.
           To umím taky, vizte:
           A substance that stimulates cells in the immune system to recognize and attack disease-causing agents, especially through the production of antibodies. Most vaccines are given by injection or are swallowed as liquids. Vaccines may contain a weaker form of the disease-causing virus or bacterium or even a DNA fragment or some other component of the agent.

           Zdroj:
           https://www.thefreedictionary.com/vaccine

           I manipulace vyžaduje nějaké základní dovednosti, kterých se vám očividně nedostává.

          14. Manipulace?

           I quoted the top definition of what a vaccine is. Just about all definition in all sources refer to a vaccine as an „attenuated or non-live pathogen“. DNA/RNA what-the-fucking-ever might be mentioned, but that’s not how vaccine is generally perceived. In fact, the general perception of „vaccine“ is „attenuated or non-live pathogen“. I’d venture to say that most people who allow themselves to be injected with this RNA shite think that that’s what it is.

           Jestli nekdo s necim manipuluje, tak je to establishment protoze o tom ze udajne ockovani je geneticka lecba se moc nemluvi. Rozhodne se nikde nemluvi o tom ze se jedna o experimentalni nikdy nevyzkouseny koncept. O informovanem souhlasu se neda hovorit. Jasne poruseni Nuremberg Code.

           Co je nejdulezitejsi – proc ty mrdky tak propaguji ockovani kdyz je udajna nemoc COVID-19 v podstate neskodna? Zadny virus SARS-CoV-2 nebyl nikdy izolovan. Tak na co se udajne ockuje?

    2. Barn Swalow 19.3.2021 v 10:49

     Vláda vám zakázala lyžovat? To máte smůlu. U nás nikoliv. Jak jsem slyšel, vláda zakázala pustit vleky. Proč slyšel? Protože na běžkách vlek nepotřebuji, ale ptaql jsem se souseda, proč vytahuje z garáže tulení pásy.

     Dokázal byste své tvrzení nějak ddoložit? Jsem přesvědčen, že přípaqdná moje výtka se jazyka netýkala, ale mohu se mýlit.

     1. Tak v tom pripade je vsechno v pohode, vezmu svoje ctvery sjezdove lyze a pobezim nekam mezi bezkare! Dekuji za radu, ze me to driv nenapadlo!

      1. Barn Swallow 19.3.2021 v 15.39

       Možná jste jen nepřemýšlel.

       Jinak: pan Kechlibar nedávno uveřejnil pěkný článek o řízeném neporozumění…

   2. Nevím, zda to myslíte vážně, pro následující text počítám, že ano – pokud ne, dál nenutno číst.

    Jedinej sport, kterej vláda nezakázala je ten, kterej popisujete (a jeho varianta bez bruslí nebo nakopak s dvěma kolama). Pokud jste dosud provozoval jakejkoli jinej sport (nepočítám domácí posilovny) tak máte co? Smůlu.

    To je jako byste pár let zpátky napsal .. která vláda že zakázala alkohol? Není pravda, já chodím do hospody denně a pivo mi prodaj vždycky. Tvrdé nepiju, takže o tom diskutovat nemohu.

    A zrovna ten zákaz sportu (obzvlášť pro děti) je nejhorší zlo, co ti degeni nahoře vymysleli. Já ty chudáky nějakým způsobem ven běhat dostanu, ale jednak se to nedá srovnat s jejich dřívějším nasazením (trenér se prostě poslouchá jinak než otec) a dvak si myslím, že jsem spíš vyjímka (předpokládám že v naší čtvrti je podstatně víc děcek, než vidím venku jakýmkoli způsobem se hejbat).

 6. Hodnocení článku potvrzuje moji teorii o tom, že na tomto webu se začala slejzat ta nejhorší spodina, odpad společnosti.
  Vypadl sice zrg1, zato ale přišli vládní kolaboranti, vlastizrádci, státní úředníci, fízlové a udavači.
  Spodina, odpad, co nikdy nebude ničemu a nikomu užitečný, produkty svých rodičů, co to možná zpočátku mysleli dobře, ale dopadlo to, jako vždycky.
  To je pak těžký. Když už jejich dědkové byli kolaboranti, udavači, fízlové, takové klíště řízlé pijavicí, přisáté na bolšánovi, zároveň v hlavách nasráno. Proto se nerozpakovali pro bolševika dělat i zdarma cosi, čeho se obyčejní lidé vždy štítili. Slon ježky nevylíhne a jablka nepadají daleko od stromu.
  V závěsu za militantními koronapanikáři, co by nejraději každého zavřeli, zmlátili, upokutovali a upředpisovali k smrti, tu máme, asi jakoby pro pobavení, namísto ujetýho zrga úplně vymrdaný palice, jako je třeba Lojza, Panek, Hanes, DanielKa, Vita5, nebo špička inteligence ze Slovenska.
  Na druhou stranu – ještě nevím sice k čemu, ale sonda do myšlení těch, které později budeme soudit a střílet, může být dobrá snad k tomu, aby se to už neopakovalo.
  Ano, myslím si, že duší svobodní lidé, momentálně základních lidských svobod zbavení, jsou nasraní jako senkrovna a dále se to bude stupňovat, což je ostatně vidět na mně a sám to vidím na svých dětech.
  Bojíme se o budoucnost vlastních dětí a vnuků.
  Doufám a věřím, že všecky z výše uvedených druhů špíny a lidské spodiny, kteří tohle všechno zavinili, budeme nejspíš ještě my, nebo nejpozději naše děti, střílet jako Australani přemnožený králíky, co roznášeli mixomatózu.
  Tihle jen roznášejí strach, teror, vymývají mozky, manipulují lidmi, aniž by kdy udělali zbla dobrého pro ostatní lidi.
  Odpad a k tomu nebezpečný, co jím nebude doporučeno ani hnojit. Mýdlo, uvařený z jejich kostí a louhu, bude dobrý leda na mazání šuplíků.

  1. Nemohu úplně souhlasit. Pořád je tu většina diskutérů slušných, uvažujících zdravých selským rozumem. Jenže s tím, jak se zvyšuje navštěvovanost tohoto webu a zvyšuje se jeho obecná známost, nabalují se i takovíto flameři. Bohužel. Chápu vaše rozhořčení, ale je potřeba se uvolnit, povznést, přenést. Bojovat s těmito kreaturami? Ne, to si nechám na skutečné protivníky, ne na vysírače, co chtějí především naštvat.

   1. Já bych tady viděl ještě jednou zásadní souvislost – neustále narůstající polarizace společnosti. Jedni vystrašení z čínské komunistické chřipky, druzí nasraní z naprosto nesmyslných, nekoncepčních, ničím nepodložených, buzeračních a skodlivých vládních opatření. Určitě by se dala najít společná řeč, ale asi k tomu není žádná snaha.

    Osobně bych šel cestou co nejmenších restrikcí a starání se sám o sebe a své blízké okolí, přičemž bych neřekl ani slovo nikomu, kdo by chtěl chodit třeba po liduprázdné ulici ve skafandru, ale totéž bych pak očekával od něj. A asi bych i tu roušku/respirátor sem tam použil (možná jen jako takové placebo), ale jenom tam, kde by to mělo smysl.

    1. Jojo. Já taky. Ale není to jednoduchý, vemte si že dneska v podstatě už vystrčit nos z bytu je tak trochu stres, protože jdu do práce, potkám na schodech sousedku co šla s kýblem, pozdravím a už mi naskakuje, jestli na mne nebude řvát, ať si nasadím hadr, protože na mě zpoza toho svýho náhubku kouká jak na vrahouna. Podobně na ulici, než dojdu k autu. Upřímně, kdyby to na mne někdo vybalil, asi mi rupnou nervy spíš než za normální situace. Ten rok je fakt znát.

     1. přiznávám se, že už jsem se několikrát neudržel a jsem několika sousedům/známým od vidění/ kolegům v reakci na jejich čučení do země a neodpovědění na pozdrav oznámil, že zatím není moderní vědě znám virus, který by se přenášel pozdravem, očním kontaktem, úsměvem nebo zamáváním.

      1. :) akorát tohle může v současném třaskavém ovzduší být právě ten první krůček k tomu, aby protistrana vybouchla stylem „všechny nás tu chce zabít a ještě si z toho dělá prdel a je drzý“. Ono jakmile máte protistrany viditelně označené (barva dresu, uniforma, respirátor), to se to hned řeže jinak, je v tom přehled, žeano!

       1. 95% lidí co potkávám je naprosto normálních a používá selský rozum (ano, žiju v bublině, jako ostatně každý). a zapšklí idioti se holt jen o trošku víc odkopali.

        1. Lukas B. 18.3.2021 v 15:26

         Souhlas.

        2. Blbost. Loni na konci jara jsem dělal na zahradě, už jsem to tu myslím popisoval. Za zadním plotem zahrady, asi 3m od něj, vede chodník k zadnímu vchodu do malého, 6b činžáku.
         Že nemám na hubě slinták, při práci na zahradě, asi tak 7-8m od ní, na mě řvala ženská okolo čtyřicítky, o které jsem si do té doby myslel, že je sice trochu trhlá a proto nemá chlapa, ale jinak celkem normální. Do té doby jsme se zdravili, tykali si, občas prohodili pár slov a dvakrát jsem byl u ní v bytě řešit něco okolo A-V. Já dělal, ona nedělala.
         Jak říkám, trochu švihlá, ale jinak normální, dělá v nějaké reklamce, nosila mi odtamtud zbytky barevného acrylu, když jsem potřeboval.

         Řvala na mě, jak na malého smrada, přitom mi vykala, jak si vůbec dovoluju vystrčit rypák ven a ještě k tomu bez slintáku.
         Myslím si, že po stránce příjmu informací patří do té koronahysterické party, která je schopná Vás na ulici zlynčovat namísto fízlů, protože „nedodržujete“.

         1. Ale podle setkání s jedním debilem nebo krávou to nemůžeš brát šmahem. Drtivá většina lidí je v pohodě. A nosit ať si nosí venku co chce kdo chce….

         2. Já taky nikde nepíšu, že to bylo jen tohle – toto bylo první. Na konci jara a za zbytek loňského roku bych se už nedopočítal.
          Myslel jsem si, že lidi jsou tady takňák plusmínus normální.

          Kurva nejsou. Stačí trocha tlaku, stresu a hned vidíte, mezi čím to žijete.
          Zjistíte třeba, že Vaši dobří známí a přátelé /pozor, kamarád je něco jiného/ byly jenom převlečené špinavé kurvy, co v minulosti volily bureše, ač vůči němu měly stopadesát pindů.

          Už mám dokonce rozpracovanou metodu, jak celkem spolehlivě /tak na 98%/ identifikovat voliče estébáka, bývalé i budoucí. Je to na dýl, tak někdy, až k tomu bude vhodnější téma.

          1. Tak to máte dosť smolu na lidi.
           Já sem venku róšku nenosíl nigdá a nenosím, a dycky v pohodě.

          2. A co to sepsat do článku třeba?

          3. Podobne se zblaznila jednou nedavno asi tretina obcanu teto zeme, kdyz taky jeden nemocnej chtel lecit Evropu. Tehda to slo vyresit odsunem.

         3. Skutečný kamarády mám jen tři. Čím je charakteristický skutečný kamarád, asi nemusím moc popisovat.

  2. A napadlo tě, že to hodnocení zejména vypovídá o tom, že ten článek je prostě jen přehnaně expresivní, což vede ke spornému výsledku. Původní myšlenka je asi v pohodě, ale provedení stojí za hovno.

 7. To jsou pořád dokola tahle ramenatá internetová prohlášení, ale v reálu se nic neděje. Všichni mají staženou prdel, jenom určité procento nedodržuje některá pravidla a naprosto směšný zlomeček se zúčastní čas od času nějakého toho protestu.

  1. ….. ale v reálu se nic neděje. Teda deje sa to, že posraní ovčania si tuhšie doťahujú náhubky. A TOTO, tá totálna degenerácia väčšiny ovčanov je to najtragickejšie na tejto tragedii. Aj v base je to príjemnejšie, ak si možno z väzňami zanadávať na bacharov. Lenže terajší spoluovčania -väzni, si pochvaľujú,ako ich bachári chránia. ŠIALENÉ.

   1. Ano, to se bohužel děje. Myslel jsem, že se bohužel v reálu neděje žádná akce inspirovaná těmi ramenatými prohlášeními z internetu.

 8. Kdyby se začali popravovat vlastizrádci a kolaboranti, tak by neměl kdo stát v popravčí četě, protože by skoro všichni stáli na druhé straně. A brzy bychom měli populaci srovnatelnou s Islandem. Ale to je samozřejmě jenom teoretická debata, protože tady se převrat neuskuteční ani omylem.

  1. Tak tohle je opravdu vynikající analýza. Takže pokud uvážíme Váš příspěvek, že „skoro všichni“ jsou vlastizrádci a kolaboranti, ergo, „skoro všichni“ takhle chtějí žít a takováto společnost jim připadá ok, tak kdo by dělal ten vládní převrat? A především: pro koho? Když odmyslíme v kontextu té nálepky „kolaborant a vlastizrádce“ její etický a morální rozměr, pro koho by se měl dělat ten stát než pro někoho, kdo kolaboruje s tím státem samotným?

 9. Jsem rád, že se autor inspiroval „genocidou“, kterou jsem mu nabídl v komentáři k jeho minulému článku. :-D

  Jen bych chtěl zdůraznit ještě jednou to, co jsem psal už u minulého textu: Jakkoli zde souhlaím se základní tezí (tedy že vládní opatření situaci nezlepšují, ale zhoršují), autorův barnumský styl je pro mě dokonale odpudivý – stejně jako podobně bulvární tón mainstreamových médií.

  Myšlenka nezíská větší váhu používáním bombastických adjektiv, nesmyslných hyperbol či abundancí versálek.

  Mimo to: Ačkoli mám určité pochybnosti o statistických údajích (a zejména o jejich výkladu) poskytovaných nám covid-médii, nabízejí nám tato alespoň nějaké statistické údaje. Autor nám ovšem bez uzardění (a hlavně bez jakýchkoli podkladů) servíruje toto: „Dá se bez jakékoliv nadsázky říci, že 90% úmrtí nad průměrnou statistickou mez má na svědomí vláda a její genocidní opatření. 10% má na svědomí ten virus.“. Ano, dá se říct jistě cokoli…

  Není-li série posledních článků autora provokací (nad čímž už začínám váhat), pak znovu: Méně občas bývá více.

  1. Nebuď tak upjatej a úzkoprsej. Peskovat autora za jeho nasranost (já jsem na tom ještě hůř) a používání verzálek je střelba mimo terč. A jestli je poměr mrtvejch 90/10 nebo 70/30, na to sere pes. Všichni víme, o co kráčí…

   1. No neni to mimo terč. Úzus vznikl proto, aby byla čitelnost. To neni nějaká samoúčelná buzerace. A kdo chce publikovat, měl by se obtěžovat přečíst si aspoň základy…

    A to s těma verzálkama – to je přímo odpudivej zločin. To zas nějakej inteligent něco vymyslel. Já tomu řikam vietnamská čeština nebo pidgin Czech

    Pro mne je ten text naprosto nečitelná nestrukturovaná sbírka výkřiků. To se ani dočíst nedá, tohleto. Za mne čistá kule.

    1. Přešlápni si. Zvýraznění textu (bold, kurzíva) je v typografii běžná záležitost, u plain textu jako zde jsou verzálky jedinou možností. Takhle je to jednoduché, takže žádná hloubka nebo váha myšlenky a podobný píčoviny.

     1. Nepomohlo. Furt stejný.

      „Běžná“ a „výjimečná“ nejsou synonyma.

     2. Myslím, že bold i kurziva se zde (tedy dokonce i v příspěvcích, v článcích zcela jistě) využít dají, čili verzálky nejsou jedinou možností.

      Ovšem z toho, že jste se zaměřil na pouhou třetinu, v lepším případě, mých výhrad (bombastická adjektiva, nesmyslné hyperboly, abundance verzálek – těch výhrad je tam ještě o chlup víc), soudím, že se zbývajícími dvěma třetinami (třemi čtvrtinami) problém nemáte… Zajímavé, není-liž pravda?

      Otázka tedy zní: Proč jste vlastně otevřel tuto diskuzi, pokud, řečeno Vašimi slovy: „Všichni víme, o co (mi) kráčí…“?

      A jakou pozici ve Vaší motivaci k diskuzi zaujímá Vaše familiérnost?

     3. Prd. Verzalky slouzi ke zvyrazneni jen jako kapitalky. Jinak pouze drzi gramatiku a prave proto, ze se lisi od minusek svoji velikosti, zvyssuji citelnost textu oddelovanim slov vlastnich, pocatku vet, atd. Kdyz text namlatis verzalkama cely, je to, jako napsat dopis hulkovym pismem. Rychlost cteni zasadne klesne.

      1. Mimochodem, jednim z duvodu, proc se v novinach pouziva patkove pismo je, ze ho oko rychleji cte. I takove drobnosti pomahaji.

      2. Pokud musím z nějakého důvodu napsat dopis rukou, vždy používám hůlkové* písmo…
       Napsal-li bych ho písmem psacím, budu mít s jeho přečtením potíž i já sám…
       Ostatní „čtenáři“ ani nepoznají, zda je použité písmo latinka, kurent či azbuka, někteří budou zvažovat i písmo arabské…

       * I tak to někteří nepřečtou a ani po opakovaném ujištění nevěří, že to je hůlkové písmo…

       1. Taky píšu jako kanec levou zadní. Psací formu písma v ručně psaném textu nepoužívám už leta (z důvodů, které zmiňujete). Používám tiskací písmo malé, ale i tak se setkávám s reakcemi: „Vy máte hodně vypsanou ruku (od těch , kteří se snaží zachovat dekorum), přes: „No, o doktorech se tvrdí, že píšou nečitelně, ale i já jsem měl potíže to po vás přečíst.“ (primář transfuzního oddělení při studiu mého dotazníku tamtéž), až po: „Píšeš jako čuně, nedá se to přečíst.“ (moje žena v reakci na můj, nějaký dvouvětý, vzkaz).

        Výhrada je jinde: Tady se nejedná o ručně psaný text…

        1. Ještě na druhém stupni ZŠ mé generace, bylo možno běžně obdržet o stupeň horší známku, pokud žák napsal text tiskacím písmem, nebo dokonce drze propiskou. Namísto psacího písma a inkoustovým perem.
         V prváku na střední jsem byl načisto překvapen /a se mnou samozřejmě zbytek třídy/, že tam už 100% kantorů, včetně češtinářky, dávalo přednost čitelnému obsahu před formátem písma a technickým provedením. Mnoho mých spolužáků se propisovačkami teprve učili psát a pár se jich vrátilo k bombičkovému inkoustovému peru. Lehká ruka nebylo nic pro tehdejší propisovačky. Než se v jejich nepřesném uložení kulička jakžtakž zaběhla, tak už zas byly prázdné. Ale tehdejší mosazné trubičky se daly využít ještě mnoha jinými způsoby.
         Ne, že by to byla v mém, v prváku ještě patnáctém roku života, nějak zásadní otázka /byly daleko důležitější, třeba holky z ekonomky odnaproti/, no ale přece jenom, se pár lidí nahlas optalo „tak proč nás za to celou základku jebali jak sysly?“

         1. Řekl bych, že vás spíš jebalY. Něco se holt kontrolovat musí, asi jako rychlost na silnicích.

          1. V tom „Y“ se mýlíte.

           Nevím, jestli je to dnes jinak, ale „Y“ by se v té větě mohlo použít pouze v případě 100% feminizovaného školství (tedy že to muselY být učitelky). V případě neurčitosti se za základ používá mužský rod životný…

          2. Ano, uci jebaly, kdyz se ridal reditel tak uz jebali.. snad si dobre amatuju

          3. 100% feminizované školství nebylo a není, ale ta jebající část…

          4. Váš příspěvek se dá vyložit nejméně dvěma způsoby – například já měl od začátku 2. stupně za třídní sedmadvacetiletou „soužku“, která jebat (dle souhlasného mínění mého otce /ač on to nevyjadřoval takto explicitně/ i dalších mužských návštěvníků mého vzdělávacího ústavu) jebat téměř jistě chtěla…

           Ovšem i v tomto případě platí, že jebali všichni…! :-)

         2. Z Vašeho líčení mi vyplývá, že byste (pominu-li krajová specifiká) měl být ještě starší než já – a to já si tu připadám tak starý, že už jsem skoro mrtev… :-)

          Na druhém stupni ZDŠ se za mých dob už snad za zhoršenou úpravu (možná krom slohových prací) známka nesnižovala. Ani kuličkové pero/propiska nebylo na druhém stupni na závadu – docela určitě jsem už od konce 1. stupně psal „čínou“ (i když nevylučuji, že to byl určitý „disent“ – v mém případě se skřípěním zubů vyučující(ch) možná tolerovaný)…?

          1. sroubek 20.3.2021 v 13:07

           Souhlas.
           Na druhém stupni ZDŠ jsem psal čínou, tuzemská kuličková pera byla použitelná k psaní jen omezeně a nesnášela transport, cestou do školy obvykle vytekla náplň do penálu.
           Použitelná byla také kuličková pera Garant z NDR, pokud mě paměť nešálí.

       2. Mam to taky tak. Navíc jsem přeučenej levák, to tomu psacímu písmu taky moc nepřidalo. Učitelé mi tolerovali psaní tiskacím písmem už od druhýho stupně ZDŠ

      3. Neuvěřitelný věci, tedy v tomto směru, se dají sledovat v diskusích Novinek.
       Musí být neuvěřitelně pracné, celých 1000 znaků napsat kapitálkami, zabere to podle mě tak dvojnásobek času, soudě podle sebe. Přesto to tam dělají i po opakovaných upozorněních ostatních dementů, že dotyčný přispěvatel je dement a že se to blbě čte. Případně mu rovnou napíší „NEŘVI NA NÁS“.
       Kolaboranti a koblihy z iDěsu to napohled dělají v míře mizivé. To ale nutně nemusí znamenat, že diskutéři a zvláště pak blogeři iDěsu, jsou snad nějakým způsobem inteligentnější. Jak jsem totiž zjistil, tak nejsou – je to hlavně tím, že moderátor diskusí takhle psané diskusní příspěvky rovnou maže.
       Samostatná kapitola jsou takzvaní blogeři, tamtéž. Myslel jsem si původně, že už znám celkem hodně způsobů, některé i rafinované, jak ze sebe udělat Kroupu, ale to jsem se sakra zmýlil.
       Každému už mnoho let říkám – když se chceš ujistit, že jsme se jako národ ani zbla nezměnili, běž se podívat na výplody blogerů na iDěsu. Je to úplně reprezentativní průřez naším národem.

       1. Caps Lock. Velmi příjemné. Doporučuje Fakulta Informatiky Vysoké Školy Života.

   2. Yaseeq 18.3.2021 v 9:36

    Před časem zde jeden z diskutujících popsal používání verzálek místo tučného písma jako obyčejné hulvátství na rozdíl od zvýraznění, jako obdobu snahy přeřvat oponenty v případě nedostatku argumentů.
    Souhlasm s tím.

  2. sroubek: autor je hysterická ženská.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017