Kovidová genocida - zpět na článek

Počet komentářů: 288

  1. Ak autorove názory si osvojí väčšina ovčanov, potom politici pochopia, že musia skončiť s touto tyraniou. Ale dovtedy budú politici ochotne jebať ovčanov pod heslom – „ide o vaše životy“.

  2. „Donucovací prostředky (hmaty, chvaty, kopy) pak může policista použít výhradně k ochraně jiné osoby nebo své vlastní, k ochraně majetku či veřejného pořádku (například při rvačce nebo rozbíjení výloh),“ vyjmenoval právník.

    Taková situace ale podle jeho slov v žádném mediálně sledovaném případu nenastala.

    „Všechny tyto tři zákroky nelze hodnotit jinak než jako zcela nezákonné. Naprosto neakceptovatelná je pak brutalita zákroku v Českých Budějovicích, kde mohlo opravdu dojít k vážnému zranění osoby, vůči níž se zákrok vedl, a úplně za hranou je zcela zbytečný zákrok strážníků vůči otci v přítomnosti jeho malého dítěte, které nadto strážníci nechali bez dozoru na ulici, a ještě o této skutečnosti flagrantně lhali,“ konstatoval Rajchl.

    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/donucovaci-prostredky-kvuli-rousce-zcela-nezakonne-tvrdi-pravnik-40354330

    Takže ty zmrdy snad někdo aspoň potahá po soudech.

    1. https://www.youtube.com/watch?v=2lbAsAfipms&lc=UgxcEVYlZVxEJcTrrgV4AaABAg.9KtFkoKb0Cf9L-loAJRS3k&ab_channel=JanBedn%C3%A1%C5%99

      Přečtěte si ty komentáře. To by jeden blil. Naprostá většina lidí ten fašismus schvaluje. Až se bude účtovat se zrádci, tak se nesmí na nikoho zapomenout!

    2. Toho, že ty policajty bude někdo trestat, bych se nebál. Policajtům v tomhle bordelu projde úplně všechno. Mohli ho klidně zastřelit a prošlo by to taky. A ještě by je většina lidí oslavovala, jaký jsou to hrdinové.

  3. Na ten závěr bych si nevsadil ani starý desetník. Budu doufat, že aspoň ten právník rodiny z UH, který má slušně nabito, bude za něco stát.

  4. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hledej-covid-psi-umi-rozpoznat-i-nove-mutace-nemoci-147421
    Tak tohle by si nedovolili ani v rádiu Jerevan

    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-bretani-se-objevila-nova-mutace-zda-se-ze-pcr-testy-ji-neodhali-147289

    To vypadá na „PRESUMPCI COVIDOVÉ VINY“ kdy za NAKAŽENÉHO může být považován ÚPLNĚ KAŽDÝ a to zcela BEZ DŮKAZŮ pokud se neprokáže opak (ale nemáte jak to dokázat). Inkvizice hadr proti tomuto.
    Budou vás moct libovolně izolovat, zavírat, trestat.
    A jak dokážete že jste zdraví, když jsou k dispozici jen švindltesty ?

    Jako ve středověku. Když vás utopili v řece tak jste byli nevinní. Když jste to topení přežili tak vás upálili protože vám zjevně pomáhal ďábel.

  5. Správně, haranti maj sedět ve škole na prdeli od 8 do 15 hodin! Ještě by se mohlo ukázat, že většina z nich zmákne v klídku látku vzdáleně za třetinu času a dvě třetiny mohou věnovat dalším rozvojovým záležitostem! A že to zbytnělé c. a k. školství – odkladiště harantů, aby nepřekáželi a nevyváděli skopičiny, stojí veskrze za hovno.

    Každej to samozřejmě bere podle své sociální bubliny, ale tady jsou haranti úplně v pohodě, do oběda si odkroutí vzdálenou výuku a pak podle možností něco podnikaj. Sousedovic harant začal hrát ve sklepě na bicí. Mydlí to od oběda do usnutí únavou, a docela mu to začíná jít. Nic, ve škole musíš sedět, harante, žádný rozvoj individuálních dovedností. Potřebujeme ovce k pásu i do byrokracie!

    1. Nemám nic proti tomu, dyž dotyční mají zázemí a vybavení, zařídí si to jak jim vyhovuje a vůbec.

      Akorát teda ti, co nemají nebo jim to příde i tak lepší do nějakýho toho baráku chodit a něco tam dělat, tak tam prostě hajzli nepudou, protože prostě nemají nárok, tady se zachraňujou doochodci, kurva, tak budou sekat latinu a čumět doma, šmejdi!!

      Nějak tak? Myslim, že furt preferuju variantu, že seš ai s vostatníma panikářema píča z roští ty :)

      1. Ale to je nepřípustné, zpochybňovat státní autoritu při vzdělávání! Kudy do těch rebelů nalejou moudra z Oupn Funds Sosájty whatever… jak se to jmenuje…, no? Navíc teď ty děti tak trpí, i autor to píše, ony prostě musí být vecpány do státního systému vzdělávání, protože to jinak přece nejde!

        1. Co to žvaníš ty hňupe? Domácí vzdělávání na prvním stupni není problém, na druhým tam byly nějaký požadavky, v zásadě to taky šlo. Už jenom asi dekádu a půl.

          1. No právě, že současná situace ukazuje, že fakt není nezbytné dřepět ve škole od slunka do soumraku, a že celý ten systém, na západě navíc vyhnaný až na hranici (haranti jsou kolem školy až do 17 hod.), je principiálně špatný. Domácí vzdělávání sice jde, ale neexistuje nic pořádného mezi. Je to extrém a extrém.

            1. ale samozřejmě že to (tiše pololegálně a za peníze) jde. akorát je to takové sluníčkové milijé, že je proti tomu i tereziánské školství oázou kritického myšlení a svobodné diskuse – tedy nemluvím o soukromém učiteli, který je finančně jiná liga.

    2. Tak u nas je to tak, ze kantori na vzdalenou vyuku brutalne serou, takze decka maji cim dal tim vetsi deficit. Rodice v drtive vetsine nemaji odpovidfajici vzdelani k vyuce deti (nebo snad decka muze ucit kdekdo? Pokud ano, proc tolik platime ucitelum?), takze vyuka se nejak flikuje a ve finale decka vedi cim dal tim vetsi hovno, protoze predevsim neopakuji. Tak nejak se jim vysvetli nove veci a nazdar. Chtit po decku na prvnim stupni nejake samostudium je utopie.

      Cili, pokud na to skola sere, pak jde srat i celej ten system, jak jinak. A uprimne – me stat da hovno za to, ze doma ucim dite. Za to bere prachy ucitel, ne ja.

      1. No můžeš zůstat doma a brát asi 60 % nebo kolik, to zas voproti učitelovi je krásný, ne? :D

        Seš na telefénu?

      2. Každý člověk který nechová nenávist ke svým dětem a jejich budoucnost mu není lhostejná, a má nadprůměrný plat, dopřeje svým dětem vzdělání mimo tento systém na výchovu nevolníků dle Marie Terezie.

        Příklad s rodinou kde co pár let obmění vozový park v ceně 2 mega za kus, luxusní dovolené v karibiku atd. ale svoje děcka nechají chodit do nejhorší žumpo-základky ve městě, jsem tu už zmiňoval.

        Apropos, Sysope, jaké byly nejhorší vyhlášené základky v Brně, když jsi tu bydlel ? (kdomě těch v Bronxu, tam to je jasné)

    3. Zcela správně:
      Haranti maj sedět ve škole na prdeli od 8:00 do 15:00. Má to totiž dva, celkem zásadní, důvody:

      1) Rodiče se můžou věnovat svojí profesi, která, ať se Vám to líbí nebo ne, ve většině vytváří nějak hodnoty – bez toho, aby rodičové museli trnout hrůzou, co jejich potomek bez dozoru aktuálně vyvádí. Říká se tomu „delegace funkcí“. Děti jsou totiž nezkušené. Já chápu, že Vás se to dozajista netýká, Vy jste očividně už od plenek věděl, že nemáte sahat na rozpálená kamna, strkat dřevěné pravítko do trouby, a spoustu dalších užitečností, ale zkuste i ve své úžasnosti pochopit, že existují i dítka, která potřebují před podobnými pošetilostmi uchránit – prostě kvůli tomu, aby je jejich nezkušenost nezabila.

      2) Něco, čemu se říká „obecná vzdělanost“. Bývaly doby, kdy jsme ve všeobecné vzdělanosti atakovali první desítku národů (možná jsme v ní i byli – podle kritérií). Já chápu (a dokonce i akceptuji) výhradu, že spousta vědomostí, které jsme nabyli ve škole, je nám v následujícím životě k prdu. Ale ty zdánlivě zbytečné znalosti nám (mi) poskytují jednu obrovskou výhodu. Díky nim totiž můžu posuzovat události tohoto světa v širším kontextu. Nejen v kontextu třeba dějinném (příkladně situace na středním východě), nebo matematickém (to když mi média poskytují informace o statistikách covidu – a já vím, že tam chybí rozhodné údaje), ale třeba i v tom, že poznám, že někdo plácá voloviny (když těsně předtím, s kamennou tváří, tvrdí očividný nesmysl). Celému tomuhle se říká „kritické myšlení“, a já si ho můžu dovolit proto, že jsem chodil do nějakých škol. Žádná distanční výuka (bez osobního přístupu, bez soutěžení se spolužáky) tohle nahradit nemůže.

      Jó, haranti jsou teď úplně v pohodě. Pro budoucnost ve stylu: „Se Sovětským svazem a nikdy jinak“. Protože předpokladů pro kritické hodnocení situace mají čím dál tím méně…

      1. Tak nejak.

      2. +1

        1. ono je to ještě trošku jinak:
          škola dává:
          – hlídání zadarmo
          – socializuje dítě a naučí ho fungovat v kolektivu s různým sociálním a intelektuálním zázemím a pod knutou mocného nepřítele
          – dá dítěti příležitost se naučit „před čím se posrat a na co se vysrat“, tedy dosahovat nikoli vynikajících, ale velmi uspokojivých výsledků s minimem energie.
          rodina dává:
          – žebříček hodnot
          – vzdělání (ve smyslu všeobecné vzdělání, slovní zásobu, kulturní zázemí, vztah k práci, kultuře, pohybu, zdraví, hygieně)
          je-li rodina divná a nefunkční, část toho může nahradit škola nebo obecně „instituce“. silná osobnost se může vyprofilovat i rodině (a nakonec i jakékoli instituci) navzdory, ale pravidlem to nebude.

          1. Jo, obzvláště na ten socializační efekt rád vzpomínám. Ve třídě, kde k nám propadli tři cikáni, kteří byli o dost starší, to nemělo chybu. Oni se učili mýt si ruce a kakat do mísy, zatímco my se měli učit o jednobuněčných organismech. A co teprve ty řežby před školou, kdy se k nim připojili příbuzní, navštěvující sousední zvláštní školu. To byla panečku socializace – kdo měl nejrychlejší nohy, ten dostal nakládačku až druhý den:-)) Je ale fakt, že jsme se naučili korumpovat deváťáky. Za cigára si občas nějakého „spolužáka“ vyhmátli a seřezali ho do krve. A lhát policii, když se kolem různých podezřelých aktivit začala motat.

            1. ano, i to je socializace. od zrušení povinné prezenční vojny je základní škola poslední šance setkat se s celým spektrem populačního ročníku. jistěže to někdy není příjemné, ale může to být užitečné pro život podobně jako ohmův zákon nebo malá násobilka.

            2. No a teď si vezměte že jste na vojně a jdete do stráže s pologramotným cikánem, maďarem neznajícím (tvrdí to!) česky ani slovensky, dvouma vychodniarama, ostravákem a brňákem (abysme to nějak dopočítali aspoň do dvou stanovišť bez závodčího) a máte zodpovědnost, ani i trestní za lidi, zbraně a majetek. A musíte to nějak ukočírovat.

              1. — ano i trestní —

              2. Jaké jsou povolené ztráty?:-)

              3. Nicméně na vojnu jdeš už jako dospělý, nebo aspoň částečně. Aby se haranti setkávali s policejním psovodem, černým trhem a neustálým násilím, to není úplně prospěšný, což vidím i na sobě. Je ale fakt, že dneska ta děcka vyměkla, a to se týká i cikánů.

                1. Dospělej? Rukovals dejme tomu v devatenácti, dobře půl roku ses flákal ještě v nějakým Kežmarku na péešce. No a pak pecka a šup – do vody a plav. No a musels to nějak dát. Mamahotel byl daleko, nikdo tě nezachránil.

                  Jasně že dnešní mládež vyměkla. Mně tak ve dvanácti nabízel pěti-šesti letej pasák svoji 10-15(nevim přesně) ségru. Ta během vyjednávání stála cudně opodál. Nebyla drahá. Z toho by se dneska na Nově posrali, počítám.

                  1. (To s tou armádou mělo ukázat že někde ses předtim ty sociální dovednosti naučit na nečisto musel. A to byla škola a klukovský party.)

                    1. Jako klukovský party jsou fajn, i když třeba ta moje majoritní vůbec nevznikla ve škole, ale při kroužcích atp. Prostě spíš mezi lidma, který zajímaj stejný věci, než v té směsi, kde se člověk snažil spíš jen přežít tak, aby nedostal přes držku ve škole nebo doma.

                    2. Ale i to byly důležitý dovednosti který vám pomohly uspět v nečekaným prostředí který byste si nikdy dobrovolně nevybral.

                    3. Jo, děsně potřebný dovednosti, rvát se utíkat :-)

              4. Jsem se dnes zase nějak rozgrafomanil, asi bych měl přestat pít… :-)

                Už naše minulá debata na téma náboje 7,62×54 resp. 7,62×39 mi připomněla historku z vojny, posléze (hlavně) z onoho cvičení na jaře ’89…

                Úvod: Už od ranného mládí jsem lehce (posléze středně) krátkozraký. Díky tomu jsem měl posléze u odvodu klasifikaci „C“ (neschopen strážní služby). Ze vzduchovky jsem střílel blbě (taky proto, že na mě byla těžká), ale nijak jsem se z toho nehroutil, přičítal jsem to očnímu handicapu.

                Pak jsem narukoval. Dík klasifikaci „C“ k pétépákům (tehdy už zvaným „Silničně-stavební vojsko“), nicméně přijímač (byť zkrácený) jsme absolvovali. Před střelbami z „58“ jsem se bál, že budu za vola, nicméně (pro mě naprosto nepochopitelně) při střelbě redukovanou municí na 50 m v tunelu jsem ze cca stočlenné roty nastřílel jako 6. nejlepší, s nějakým výsledkem okolo 90/100. V té chvíli mě začal sapík bavit (a dodnes si myslím, že je to jedna z nejlepších pěchotních zbraní). Pak jsme ještě jeli na nějaké venkovní střelby, kde jsme mj. stříleli i z pistole a AK-47), ale ten výsledek už si úplně nepamatuju. Pak už jsem kvér viděl až na závěr vojny, kdy se kontrolovala a předávala výzbroj/výstroj.

                Střih. Ve zmíněném roce ’89 jsem byl povolán už na druhé cvičení během pěti let (očividně jsem byl pro armádu nepostradatelný :-) ). Narukoval jsem do Plané na letiště, kde mi byl velitelem roty jakýsi major Podlipný, guma zelená. Ten si usmyslel, že i záložáci by měli absolvovat jakýsi „zkrácený přijímač“, takže první týden cvičení jsme absolvovali nějakou tu opičí dráhu, sborku + rozborku, aplikaci PCHOJ, hod granátem, a podobné blbiny, no, a na závěr jsme jeli na už zmíněné Boletice na střelby. Z SA-58, pochopitelně.
                Nafasovali jsme 5 nábojů se zadáním „Střelba vleže na 100 m ležícího střelce jednotlivými pal“ (nebo jak ten povel přesně zněl). Tak jsem zalehl, střelil, a na první trefil. Posléze trefili/vystříleli všichni, šla další směna. Pak jsme dofasovali náboje do 15 ks, zadání „Krátkou dávkou na 200 m stojícího nepřítele pal“, tak jsem lehl, střeli, nic, střelil ještě jednou, a trefil. Vedle mě střílel vojín Gryc. Nevím, jak střílel jednotlivými, ale při střelbě krátkou dávkou jsem (díky tomu, že už jsem měl střeleno) viděl, že před vojínem Grycem ve vzdálenosti cca 10-15 m před/pod min. třímetrovým náspem lítají drny. Když poddůstojník řídící střeleb viděl situaci, syknul na mě: „střílej na terč vedle, vole!“. Tak jsem zbývajícími třemi dávkami střelil ještě stojícího nepřítele vojína Gryce.

                A teď pointa: Pointa opět není v tom, že se chci prsit svým ostrostřelectvím (i když připouštím, že jsem na něj pyšnej! :-) ). Pointa je v tom, že zatímco já jsem měl klasifikaci „C“, a byl jsem tedy od strážní služby (i na onom cvičení, pochopitelně) osvobozen, vojín Gryc nafasoval sumku + 32 ostrých v šuplíku, a šel hlídat letiště proti imperialistickému narušiteli… :-)

                1. No to máte ještě dobrý, mně se střelil strážnej v plotě do nohy. Sklopkou, přošil si palec skrz kanadu. Debil maďarskej negramotnej. To byly lampasácký manévry, do Sabinova bylo jenom kousek.

                  Jinej blb zas vysypal na Bochově zásobník do lesa. Dlouhá dávka v šest ráno. Že prej tam něco šlo. No tvl. Dodneška si řikam – snad se tenkrát neztratil houbař. To všechno ty idioti politruci a jejich strašení imperialistama. Labil měl nervy našponovaný jak struny v klavíru, diverzant po tobě jde.

                  1. :)) neda mi to.. to v ostrave na hranecniku, kdyz se par mazaku v 90tem ozralo na mraky a strilelo smerem na nhkg stopovkama, protoze krasne svitily.. tam meli strazaci palebnej prostor, bo malo lidi.. rano po opici, protreni oci sem vydesenej bezel za rotu sbirat nabojnice, kdyby nahodou si nekdo z okoli stezoval.. no, to byly casy..

                    1. No pánové klidně něco sesmolte nebo napište. Je to osvěžující, kort teď v této době…. a pro (zřejmě) mladší ročníky jako já (84) i zajímavé čtení :)

                    2. ja mam z vojny takovejch neskutecnejch a mozna i tezko uveritelnejch prihod.. bohuzel nenapisu ani poutavej prispevek.. natoz clanek..

                    3. no klidně to zkus jen do příspěvku… já to tu pak vždycky prolejzám… :D

                    4. Protože je to teď tuplovaně na prdel. Ven se nesmí, do lesa taky ne. Hospoda, tělocvična zavřená. Na ryby je zatim furt zkurvená kosa. A ani do parku to teď není bůh ví co, když je furt takhle hnusně. Vždyť já ještě ani nestříhal u máti na zahradě stromy, protože furt mrzne a zatím ani nenahodily pupeny… tak co má člověk dělat… aspoň je fajn si přečíst něco necovidového :)

                    5. jako mladi bazanti, nekdy na podzim 89. akorat probihala klasicka vecerni surovacka na rote..
                      stari se vratili z hospody co sme meli za plotem pres silnici, rikavali sme tam u anci a samozrejme velka zizen.. tak sem byl vylosovanej s kamaradem, dostali sme dve velky polni s prazdnejma lahvema od piva a slo se do druhe hospody dole pod kopcem. cesta tam v poho, vytahnout hospodskeho, pokecat, dat u nej jedno toceny, do polnich jestli dobre pamatuju neco malo pres ctyricet piv a zpatky..
                      v pulce cesty proti nam policajtsky auto.. projelo kolem nas, otocilo a pomalu za nama.. predjeli, zastavili , vystoupili a kam jdete, kde bydlite..:) bylo jasny, ze vi odkud jsme, co delame, kam jdeme.. chvilku zkouseli, provokovali a potom jeden z nich rika.. hele kluci, nebudu vas trapit.. mazejte at to starejm netepla.. kdo dneska slouzi devetaka? mjr. kartouz.. dodneska si toho salamistu pamatuju.. nacelnik autoparku.. :) tak az to starejm odnesete, pujdete za devetakem a budete ho pozdravovat od.. uz netusim jmeno.. at vam to utika kluci.. dekujeme.. :))
                      na rotu za starejma, dat pivo a co mame delat? co by ste delali.. mazejte za devetakem a pozdravujte ho ne.. velkej smich.. tak se stalo, devetak uz vedel ze tam mame prijit.. no vyjukany mlady bazanti.. _))

                    6. :)) ted sem vzpomel..
                      uz asi jako mazaci, usiname vecer na cimre a najednou hluboke celkem pomale TA TA TA TA TA TA TA TA.. rikam, ty vole to byl kulomet.. za chvilku znova, potom ticho.. rano jdu na snidani a potkam kluka stejnej rocnik, byl v myslim delostrelecka dilna se tomu rikalo.. fiki, co se delo v noci?? kluk jeste totalne nasrot.. hele ja nemuzu ani mluvit jak je mi zle.. az se najis prijd ke me do dilny.. prijdu k nemu, vlezu dovnitr.. na zemi spi jeho nacelnik myslim mjr fikacek, mladymu sme rikali podle nacelnika.. na pracovnich stolech stoji asi ctyri bazanti a sadrujou diry ve stenach..
                      kluk, muj rocnik byl v dilne a prisel za nim major co spal na zemi, zvrtlo se to a silene se ozrali.. v dilne meli na opravu kulomet, kterej mladej fiki akorat opravil a majora napadlo ze by ho meli vyzkouset.. tak napaskovali a ozkouseli ho na dilne..
                      tak asi tak..

                    7. :D :D samý lepší storky

                    8. jo, je na co vzpominat.. kdyz si uvedomim, ze kasarna byly sice na kraji ostravy, ale ze dvou stran rodinny baraky, z jedne konecna tramvaje a park a na dalsi nejake autobusove opravny nebo co.. no byly to zverstva..

                    9. Hrušky a jabloně nejlíp řezat právě ještě teď, než začne moc proudit míza. Pozdějš za tepla už to dobrý není.

                      Během vegetace prej snad peckoviny…

                    10. A kedy mám strihať stromčekové ríbezle?

                    11. SatanOkkY
                      18.3.2021 v 18:27

                      Pokud jde vo omladnej řez loňskýho nebo staršího dřeva, tak taky v kose, než proudí míza. Teď je asi poslední možnost, roste to hned mezi prvníma.

                    12. My máme dvě stařičký hrušky, ty už dávno nerodí a je to tam jedno. A pak jde o švestku a meruňku právě. Ale když mrzne, je to podle mě horší to dělat. Příští víkend nejdýl to udělám…

                    13. Drobny ovoce zastrihuju spicky po sklizni. Ted v zime delam to ostatni, nez je miza.

                    14. shifty
                      18.3.2021 v 18:32

                      Můžeš zkusit radikální řez pro omlazení, esli to přežijou, tak třeba zas začnou.

                    15. dík za rady, ale dělám si to po svým :)

                    16. Ad debata o stříhání ribezlí: Mně je to fuk, brácha hraje na tahací harmoniku… … a já dělám do včel. :-)

                2. sroubek:
                  „… jsme ještě jeli na nějaké venkovní střelby, kde jsme mj. stříleli i z pistole a AK-47…“
                  – – –
                  Určitě AK-47…?
                  Ne náhodou něco jinýho…?

                  1. Nechci se hádat nějak do krve, je to už víc než pětatřicet let… Byla to střelnice někde ne úplně daleko od Opavy (kde jsem byl v přijímači), a Sověti tam někde nedaleko museli mít hnízdo, možná to byla dokonce i jejich střelnice… Protože pokud si vybavuju, tak se tam krom nás motali i vojáci SA, kteří tam zcela určitě nebyli kvůli naší stohlavé rotě, spíš to vypadalo jako střídající se stráže… Dokonce si myslím, že i ten čaj (leden) jsme pili z várnic, které donesli oni. Ty střelby proběhly tak, že povinně jsme odstříleli to svoje z osmapadesátky, pak byla ještě povinná střelba z nějaké té „důstojnické“ pistole (v tom jsem nijak neexceloval, to si pamatuju), a pak (možná dobrovolně?), byla střelba z (dle mého) AK-47 (asi abychom poznali zbraň soudruha v boji) SA 58 to určitě nebyl – to by nedávalo v tom schématu žádný smysl.

                    Ještě si pamatuju jeden detail (který mě upoutal, takže doufám, že si se mnou nehraje Alzheimer… :-) ) – některý z těch jejich magacínů nebyly navenek plechový, ale byly jakoby obalený/obložený podobným lisovaným smetím, které bylo na pažbě/pažbičce/předpažbí jako u SA-58, ev. AK-47… A, ale to už fakt nevím, jestli nekompiluju pozdější informace, některý měly snad dokonce kompenzátor… Ale to už možná fakt kecám. :-/

                    A víc neřeknu. leda při waterboardingu… :-)

                    1. sroubek:
                      Tyhle možnosti byly dost zřídka, aby si záklaďák zkusil AK-47.
                      Ten zásobník v plastu se dělal, někde jsem to viděl.
                      Jinak u nás byly 12,7 mm DŠK a přes všechny vyhrůžky, že z nich budeme střílet, k tomu nikdy nedošlo.

                    2. V osmdesátých letech nás v kasárnách navštívila rota SA v rámci jaké si družby. Byli vyzbrojeni tuším AK74 a byli jsme upozorněni na aktuální používání menší ráže, než měly naše zbraně.

                    3. Tak jsem se teď začetl do informací na wiki, a vyplývá mi z nich, že už to v té době měl být AK-74 … Na druhou stranu (ale možná, že už zase fabuluju, jako s tím kompenzátorem, nevím) mám pocit, že jsme si říkali s klukama, že i zásobníky i munice jsou stejné…

                      Chmmm… Naboural jste mi moje vzpomínky z mládí, tak to Vám teda děkuju…!!! :-)

                      Je možné, že by nějaká (zejména zahraniční) jednotka SA měla ještě v roce ’83 AK-47? Určitě jsme stříleli z jiné pušky než z osmapadesátky. A jestli je to AK-47 nebo 74 bych na pohled nepoznal nejspíš ani dnes… Lovím v paměti, co můžu, ale víc nedám…

                    4. Sem si řikal esli to není sedumdesátštverka. Štyrycetsedmičky sou ve výzbroji furt, co by ne, nabouchaly se toho stamiliony, průvodním znakem je právě střelivo. Na pohled je to samozřejmě stejný, dokud si to nedáš vedle sebe, kdy je jasná rozdílná velikost.

                      A samozřejmě kapacita zásobníku.

                      Jináč vám svěřili i nějakou munici či?

                    5. Tak jsem o tom ještě přemýšlel, a:
                      I střelba z „cizí“ zbraně měla standardní postup, nebylo to tak, že by nám někdo vrazil do ruky už nabitý kvér. Určitě jsme si sami páskovali, čili je nepravděpodobné, že bych(om) si nevšiml(i) odlišné ráže.

                      Takže si myslím tohle: Vojáci SA, kteří se na střelnici pohybovali, už zřejmě měli AK-74 – odtud moje vzpomínka na „oplastované“ zásobníky, a (možná) kompenzátory (protože ten, asi, AK-47 neměl?).

                      Nám půjčili něco z jejich uloženek, tedy AK-47 – zřejmě i proto, abychom mohli použít vlastní střelivo… Takhle už by to celé mohlo dávat smysl.

          2. Lukas B
            Mně to rodinný vzdělávání etc.. úplně nesedí, popravdě když to vezmu podle sebe, poslední co jsem chtěl bylo aby otec pojal nápad jít se mnou hrát fotbal, což je dneska žádoucí a moderní. Měl jsem svý kamarády a kdyby ho to napadlo, musel bych se z toho nějak vykroutit. Vlastně jsem vůbec nestál o bytí v dosahu rodičů. Vždyť by se mi kluci smáli!

            Minimálně tedy od jedné odpoledne do večeře.

            Za mne je podstatný aby se a) aplégr ve škole naučil všeobecnýmu rozhledu, a kritickýmu myšlení, aby se mohl později kvalifikovaně vyprofilovat a ne aby z něj byl pologramotnej idiot trousící kolem sebe moudra o sorošovi, chemtrails a depopulaci. A za b) socializoval se v kolektivu a získal sociální a později i vztahový dovednosti.

            Co se mi hrubě nelíbí je změkčování nároků na haranty a vlastně všechny tyhle moderní blondýnovský výmysly, jejichž produkty už bohužel zaznamenávám kolem sebe v procesu.

            Žebříček hodnot už si do něj nahustím sám, zde je naopak vliv školy nežádoucí. Celkově jsem rád že už mne to nemusí trápit, protože děti už jsou velký.

            1. Více méně…
              Dnešní školy jsou opravdu spíše o výchově k „uvědomělému“ občanství v duchu pirátských neomarxistických pouček. Vše ostatní je už tak nějak doplněk.

          3. – hlídání zadarmo? Rodiče jako neplatí daně?
            – socializuje děti mezi asociály
            – ehm, tak to fakt nefunguje
            – víte, proč bude premiérem neomarxista Bartoš? Protože mu školy vychovaly voliče. Není zač…
            – vzdělání, které z velké části absolutně nepotřebují a potřebovat nebudou. Forma výuky drilem, dávno přežitým systémem „výchova dobrých poddaných“ a tak se dá pokračovat.
            Nefunkční rodinu že nahradí škola? Bože dobrotivý, jen to fakt ne.
            Výchova je primárně záležitost rodičů a rodiče by taky měli chytit pod krkem všechny ty sociální inženýry za katedrami a poslat je do vole prdele s jejich představou multikulturního světa, plného přiteplenců a ekologické krize.
            Evidentně jste ze škamen už hodně dlouho pryč, protože větší nesmysly jsem dlouho nečet.

            1. Britrik:
              „…poslat je do vole prdele s jejich představou multikulturního světa,…“
              – – –
              To říká ten pravej, sluníčkáři…

              :OD

          4. A důchodci si můžou dopoledne bezpečně nakoupit.

        2. to mi řikejte, s trema doma a makajte na HO. Nudi se, na školu dlabou, nebo je musite nutit a venovat 2x krat vice sveho času. JE to na hubu někdy, misto klidneho zajdu si na obed tak delam jako u pultu v jidelne, nebot ZŠ a jidelny zavřene. Ted do toho povinne testovani všude, chceš do kolbenky, testik. Diktatura a donucovani jako vyšite, ani za komanču to naši rodiče neměly.

      3. a) nevolník musí makat na panském nebo na církevním do úmoru, to věděla už Mařka Terezka. Přičemž kapitalizmus toto dovedl k dokonalosti. Dnes už žádné o půl čtvrté doma z práce a pak jít čutat s klukem fotbal nebo lepit letadýlka (jako za socíku), prostě nehrozí.
        Fotr přijde z hokny večer, s rukama až na zem, totálně vyždímanej kapitalistou do mrtě. Na děcka není čas ani síla.

        b) tím se rodiče odcizují dětem a jejich výchovu tak přebírají buzeranti z neziskovek a jiné neomarxistické individua v médiích a na internetu. Děcko je doma ze školy ve 13-14 a rodiče se vrací z hokny večer. Takže mezitím se může dívat na queer magazín nebo sledovat pořady o globálním oteplování.
        Díky internetu a smartfounům rodiče ztratily prakticky jakýkoliv vliv na tvorbu světonázoru a životních postojů jejich dětí.

        c) první desítku ve vzdělanosti jsme atakovali za socializmu, prý jsme byli dokonce na 6.místě.
        Nicméně jak rakouské mocnářství tak i kapitalizmus vyžaduje polovzdělaného pučmidráta typu „monkey see, monkey do“. Pro oba režimy je vzdělaný a chytrý člověk nebezpečný.

        Ne nadarmo J.F.Kennedy prohlásil, že SSSR vyhrál vesmírné závody velmocí právě ve školních lavicích.
        I tak se americký kapitalista raději uchýlil k „dovozu mozků“. Jednak tím ochuzoval ostatní státy o jejich intelektuální elitu a tím se zbavoval konkurence. A pak taky měl strach vzdělávat ve velkém místní obyvatele, protože by mu mohli přerůst přes hlavu a stát se neovladatelnými.

      4. Dřív bylo zcela běžné, že mladší sourozence vychovávali ti starší. Je to i běžné u větších rodin dnes. Pokud někdo chce ovšem nevolníka, je k tomu institut školství ideální. Řeč je tu o tom, že různé děti mají různě vyvinutý příjem informací a sběr dat, stejně jako talent. Uvázat je všechny od 8 do 15 (v zahraničí až 17) a dělat z nich mloky, to pomůže leda průměrným. Ona to v podstatě je výchova k průměrnosti. Nadprůměr se tam bude silně nudit a mařit čas, který může věnovat něčemu prospěšnějšímu, podprůměr získá leda tak mindrák.

        Jasně, že to beru ze svých zkušeností. Já se tak kurevsky nudil, co si pamatuju, někdy do prváku střední. Sběr průserů byl logickým důsledkem neochoty dřepět a poslouchat podesáté to samé, zjevné. Přesto jsem to vždycky ukoučoval na vyznamenání + obligátní důtka různého typu. Zajímat mě „vzdělání“ začalo až na VŠ. Problém je v tom, že když už se člověk dohrabe po deseti proflákaných letech k něčemu pořádnému, tak pomalu nastupují biologické „limity“. Otěže přebírají jiné orgány.

        Říkej si, co chceš, tato forma školství prostě není dobrá ani pro nadprůměrné, ani pro podprůměrné. A u lidí se saturovaným, jednostranným talentem, je to vyložená pohroma. Znal jsem kluka, co byl neustále v průseru kvůli zameškaným hodinám, protože u své staré babičky cvičil na piáno, než aby hrál mloka ve škole. Babička měla nějakou formu demence, takže mu jedna říkala každý den jinak, druhak si pořád myslela, že jsou prázdniny.

        1. Ach sooo.
          Takže:
          1) Tam kde není starší sourozenec, to funguje jak? A podotýkám, že i u vícepotomkových rodin je vždy nejméně jeden bez staršího sourozence… Toho tedy hlídají ti mladší? V součtu let?

          2) Takže vědomosti jako nestrkat pravítko do trouby, nezapalovat ve špajzu víčko od bonbónů naplněné lihem jste získal dík své prenatální zkušenosti… Dobrá, tak jo. A touhu vyzkoušet takové věci mezi 8:00 a 14:00 (během nepřítomnosti rodičů) eliminoval ve Vašem případě kdo? Taky Vaše vrozená úžasnost? Hlavně mi, prosím, neříkejte, že to byla Vaše přítomnost ve škole, to byste se úplně shodil… :-)

          3) Různé děti mají různý stupeň inteligence (dle Vás: „různě vyvinutý příjem informací a sběr dat“ – co to je, pro Boha, za floskuli?). Samozřejmě, že ano. Já jsem se taky ve škole nudil, mohl jsem si ve 3. třídě pod lavicí číst čítanku na konci, kde už byly delší články s pointou, a když mě „úča“ vyvolala, přesně jsem věděl, nač se ptala, a dokázal jsem jí relevantně odpovědět (dodnes si vzpomínám, že to se zklamáním, pohoršením, údiven a rezignací reportovala mé matce na SRPŠ), na druhém stupni, v 6. třídě, jsem měl sice asi 120 neomluvených hodin, ale dokázal jsem polemizovat s učitelem matematiky (a dodnes se s tím pánem, onehdá mladíkem, dnes důchodcem) zdravíme. V prváku na střední škole jsem diskutoval taktéž s profesorem matematiky (u obou zmíněných striktně na téma vyučované látky). Skončilo to tím, že profesor mně a publiku oznámil, že do konce školního roku bude jeden z nás dvou muset opustit tento ústav (nakonec jsem to byl, pochopitelně, já :-), ale to s tímhle drobným incidentem nesouviselo). Takže ano, některé děti jsou inteligentnější, než jiné. Tím chci říct, že jednak o nudě ve škole (a druhak o aroganci) vím své.
          Znamená to tedy, že ty méně inteligentní děti mají dostat méně informací? Nebo co tím vlastně chcete říct? Není striktní dělení Blbej/Chytrej (některé věci /zdánlivě nepochopitelně/ přijme i hlupec, ty stejné třeba zase „entelegent“ úplně ne) nesmyslné? Takže základní penzum informací by mělo být poskytnuto každému. To je základ povinného školství. Další už je individuální, není-liž pravda?

          4) Co jste chtěl dělat v těch Vašich „deseti proflákaných letech“ (tedy mezi, řekněme, 1. stupněm ZŠ a koncem střední školy – tj. od 10 do 18 let)? Čím byste se zabýval (krom toho, že byste „byl fpoho“)? A kardinální otázka: Nebyly ty vědomosti, které jste získal během těch „deseti proflákaných let“ náhodou základem (nutným základem!) pro vědomosti, které jste získával dál?

          Ano, tahle forma školství není dobrá ani pro nadprůměrně ani pro podprůměrně inteligentní děti. Je dobrá pro průměr. Ale alternativa pro oba výše zmíněné extrémy je jaká? Kupodivu: Školy. Školy pro mimořádně nadané děti, a Školy pomocné. Obojí plní obě mnou výše nastíněné funkce (tedy dozor a vzdělávání) jen se liší úrovní.

          To, co tvrdíte, milý pane Hanesi, je hloupost bez rozuzlení.

          K poznámce „domácího vzdělávání: Učitelé, ať už jsou jakkoli trhlí, dávají jiný pohled na věc, než rodič. A každý z těch kantorů (nebo většina) má o své látce přehled lepší než průměrný. Otec může být špičkový atomový fyzik, ale třeba dějiny mu nejdou. Matka bude super bioložka, ale v matice bude docela marná… Opravdu mají rodiče vzdělávat svoje děti? O pedagogických vlohách nemluvě – oběma svým dětem jsem se pokoušel vysvětlit matematiku (taková striktně logická věc!). Důsledek byl, že obě matematiku nenávidí. Můj otec, se mě pokoušel naučit němčinu… Znalosti na to jistě měl (vyrůstal a studoval za protektorátu, z němčiny měl státnici, v němčině publikoval odborné texty) – myslíte, že dnes nějak zaznamenatelně německy umím? Xmíchu… :-)

          1. 1) Nejstaršího vychovávaj přímo rodiče.
            2) No takové vědomosti jsem skutečně nezískal ve škole, ale doma.
            3) Dobrý, tak sis taky něco určitě vytrpěl, protože nepředpokládám, že doma byli v pohodě s tím, že jsi tak dobrej, až jsi vlastně špatnej v tom, co zvládne běžný mlok. Místo možnosti cizelvat své schopnosti jsi akorát tak dostal přes držku, v lepším případě.
            To povinné školství ale nemusí přece znamenat od 8 do 15 (v zahraničí do 17) kolektivní otročiny pro všechny jen díky tomu, že někdo hůř chápe, ne? Můžeme to rozdělit na část povinnou a část dobrovolnou apod. Prostě s tím něco dělat, ne jen od 8 do 15 dřepět, a kdo si čte na lavici sportovní noviny, ten má poznámku. Za 5 poznámek důtku atp.
            4) Čím bych se zabýval místo toho tupého čumění z okna na to, jak roste tráva? Stačilo by mi, kdyby někdo legálně respektoval, že místo toho chci 2 hodiny hrát na piáno a 2 hodiny prohlubovat matematiku a fyziku, kteréžto jsem si oblíbil už v předškolním věku (ano, šel jsem do 1. třídy a uměl jsem číst, psát a počítat. Vše vesměs sám tím, že jsem někde něco vyštrachal, napodoboval to a doptával se rodičů). Místo toho mlok musel čumět, jak jiný mlok nedokáže ani podesáté napsat slovo „byl bit“, aniž by tam neudělal 2 hrubky, k pobavení celé třídy.
            Základem pro vědomosti to nebylo, protože látku na 45 minut jsem si přečetl doma na hajzlu za 10 minut a rovnou ještě 3 další „hodiny“, abych věděl, jak to dopadne.
            Školy pomocné se nám snaží zničit tahle inkluze a též se jí nelíbí, že by někdo mohl vyčuhovat opačným směrem. Ale navíc, já se nikdy nepovažoval za nadaného, výjimečného. Prostě jsem zvládl v kratším čase to, co jinému trvá déle, a zbytek jednoduše proflákal zíráním z okna. Dneska, když se snažím vytěžit každou minutu, a při pohledu na děcka v okolí toho času lituju. Teď už hůř vidím, hůř si pamatuju… dřív by to šlo tak lehce, kdyby někdo alespoň trochu podchytil drobný potenciál mloka…

        2. Ve spoustě západních zemí může všeobecně nadanej přeskakovat třídy dopředu a klidně být ve 12 před něčím jako naše maturita. V chození do baráku ten problém asi nebude…

          1. Ve spoustě zemí mají už na ZŠ povinně volitelné předměty. Já to zažil až na VŠ…

            1. Hanes 18:3.2021 v 18:34
              Na střední škole bývaly také, ne?
              Cosi/deskriptivní geometrie, latina/matematický seminář, hudební výchova/tělesná výchova…

              1. Za nás jen jedno – deskriptiva vs. latina. Toť vše. Třeba už je to lepší…

                1. Jak je to teď, nevím. Šlo o léta sedmdesátá.

      5. sroubek – přesně tak…

        1. 1) A kdo toho nejstaršího hlídá, jsou-li rodiče v zaměstnání?
          2) Neptal jsem se Vás, kde jste se to naučil, ale kdo Vám mezi 8:00 a 14:00 zabránil v tom, abyste si získanou vědomost ověřil? Protože výsadou mládí je experiment a ověřování…
          3) Mí rodiče, pokud si vzpomínám, se nad čtením pod lavicí i disputacemi s vyučujícími pohoršovali spíš naoko. Samozřejmě – u neomluvených hodin už to tak naoko nebylo.
          3)a) Pokud budete mít nepovinnou část, znamená to jedině to, že na to dítě bude kašlat. Stejně jako v případě mého docházení na kurzy němčiny, klavíru a pod.
          4) Vy sám nevíte, jak to řešit. Já Vám to nevyčítám, sám alternativu neznám, i když vím, že tenhle systém není optimální. Ale tvrdím, že když se dětem dostane stejného množství informací, tak se jednak opravdu něco dozvědí (a něco nutně ulpí), a druhak ten princip soutěže (když už tu musím být, ať jsem alespoň nejlepší/dobrej) je k nezaplacení. Nevím, jak Vás, ale mě dvě hrubky v „byl bit“ neiritovaly (pokud to nebyla moje prezentace :-) ).

          O inkluzi nechci mluvit, je to holý nesmysl.

          O tom, jak se tu (my všichni, kteří sem přispíváme měrou větší než malou) snažíme vytěžit každou minutu, si nechám ještě chvíli vyprávět… :-)

          1. Sorry – patří pod Hanese 16:46, mea culpa… ;-)

          2. 1) Tak při dvou dětech je matka často na mateřský až do první, druhé třídy prvního dítěte a pak už stejně courá (za mých mladých let) domů sám a sám si dělá sváču.
            2) A zabránil mi snad někdo ověřovat toto o víkendu tajně ve sklepě? :-)
            4) Nejde o iritaci ale o zdržování.

            Co se příspěvků sem týče, tak jsou tu tací, co evidentně nemaj do čeho píchnout, ale já to třeba beru jako intelektuálně přínosné. Snažit se formulovat myšlenky atp.

            1. Mohl bych i nadále polemizovat, ale…

              … ale i když se v mnohém neshodneme (nebo možná jen nedokážeme najít ta shodná východiska), tak s posledním Vaším souvětím bezvýhradně souhlasím. Ano, diskuze tohoto typu mi umožňuje lépe formulovat názory i pro mě samotného (včetně opozitních náhledů, na které bych třeba sám nepřišel). A ano, jsou zde diskutující, kteří jen plkají (i když opět – i v tom jsme občas všichni…;-) ).

      6. Souhlasim s vama a pekne napsano

      7. Ono je to ako s tými špecialistami v dnešnej dobe. „Odborník je podobný človeku s otokom tváre, ktorého videnie je príliš zúžené“ (Kozma Prutkov)
        Tie decká budú mať videnie ako čínsky boxer po 12 kolách sediaci v zubárskom kresle. Focus maximálne na dve-tri veci v ich živote. Možno to tak musí byť. Mozog detí stráca určité centrá a asi je to evolučná podmienka ich budúceho prežitia. Priveľmi nerozmýšľať. Veď kde je tá „ineligencia“ v dnešných časoch covidových? Kde sú tí rozumní ľudia? Ja nevidím žiadnych. Čiže deti budú iba reflektovať smer, ktorým sa táto spoločnosť uberá. Už nebude platiť žiadne „sapienti sat“, lebo nebude sa mať čo predať ďalej. Všetko čo sme mali sme premrhali na sebelásku, sebestrednosť a honenie vlastného ega. Tak ako našim rodičom prišiel účet za nevysporiadanie sa s komunistickým režimom, tak dnešným rodičom príde účet za ich egoizmus.

        1. Z polohy Vašeho příspěvku ve vláknš soudím, že polemizujete se mnou 18.3. 14:22.

          Věcně ovšem nevím, s čím vlastně?

          Ano, Vaše definice specialisty sedí. Tvrdím někde, že naše (bývalé) školství vychovávalo (nebo mělo vychovávat) specialisty? Vůbec ne, úkolem bylo vštípit alespoň nějaký základní obecný přehled.

          Mozek dětí, ani dospívajících, a dokonce ani dospělých žádná centra neztrácí. Možná jsme za tisíciletí vývoje některá centra potlačili (třeba centrum čichu – na úkor rozvoje kognitivních schopností či umění imaginace). Možná se některé schopnosti vyvíjejí geneticky jinak, než u našich předchůdců. Nebo, dokonce, rozdílně i v rámci druhu – viz jiné schopnosti ženského a mužského mozku (a teď se všichni/všechny adoranti/ky „metoo“ posrali /omlouvám se/). Ale určitě to není vinou školství zavedeného za Marie Terezie.

          Nevím, co je [i]sapienti sat[/i] (a nechce se mi to hledat), ale [b]vždy[/b] bude co předat.

          Že jsme rozmělnili (nikoli promrhali) všechno, na čem jsme dosud stavěli, nezpochybňuji. Ale se socialismem, který vládl u nás, to úplně nesouvisí – srovnejte ony západní země, ke kterým jsme kdysi (a oprávněně) vzhlíželi. A dnes jsou na tom v tomto ohledu hůř než my…

  6. Myslím Aliene, že se mýlíš. Někomu by totiž zatraceně vyhovovalo, kdyby se lidi masivně bouřili a celá situace by se zhoršovala. Byla by to pro ně záminka jak zavést totalitu absolutní. To už by byly totální jatka.

    Ostatně to co se dnes děje, bylo naplánované už velmi dávno. Viz toto video z roku 2000:
    https://m.youtube.com/watch?v=GgFo7j-CtiM

    1. Byl jsem se před sedmou projít. Město jak po nějaké genocidě. Nikde ani živáčka, firmy, které normálně dělávaly odpolední, tma.
      Kam až tahle zkurvená vláda chce zajít? Co ještě potřebují vyzkoušet? Jestli budeme ještě poslušnější ovečky, než jsme teď?

      1. A Vy si myslíte, že Vámi popisovaný stav odpovídá slovu „genocida“?

        Sancta simplicitas…

        1. Na genocidu nemají patent židi, Arméni nebo negerské kmeny ad. V širším smyslu (hubení skupiny podle dalších než původních kritérií) se zde může jednat o latentní fázi genocidy vesměs slušných pracujících lidí, autochtonů. Ti mnozí další mohou být zlikvidování také, ale se svým souhlasem nebo bez svého nesouhlasu, takže jsou v poho.

          1. Já sice nesouhlasím ani s Vaším výkladem slova „genocida“, a už vůbec ne s Vaším použitím termínu „autochton“, ale:

            Tak jo. ;-)

      2. Bohajeho, kde to žiješ? Hádám Černobyl? :-D

        1. Kde žiješ ty, že to tam po 7 večer žije? A jak to tam žije? Tady v Plzni je to po setmění totálně mrtvý, je zima, hnusně a všechno zavřený, kam by asi tak kdo lez? :D

          1. Pražské jižní sídliště mimo částí u metra je na tom podobně. I když poseroutkům jako jsem já to vyhovuje, teď jsem se vrátil z nákupu, plíže se kolem zdí s taškou a onanoochranou v ruce. Za světla bych váhal (8-(

          2. Přes den jsme tak na 70% běžného provozu, po setmění se všichni ven bojí, protože tam je „tma“. Tím myslím příslušníky menšin. To je pořád stejný, covid necovid.

      3. U nás detto…Keď už ani v piatok večer nie je nikde ani nohy, je to ozaj čudný pocit. Každý druhý večer beriem bike a idem si dať „kardio“ a to mesto je mŕtve úplne celé. Príde mi to ako vo filme I Am Legend, akurát tam to ožívalo práve v noci. Uvidím keď sa oteplí, či tí mutanti vylezú alebo nie…

  7. No jo, dneska není možné slušně zmrda upozornit na to, že chrcháním nakažlivých svinstev kolem sebe šíří něco, co jiní nemusí dvakrát chtít a tolerovat.
    Zmrd arogancí sobě vlastní odpoví, že když on chrchlá kolem sebe, ostatní se musí tomu jeho chrchlání přizpusobit, jinak jsou to kurvy co nectí jeho zmrdí právo svobodně chrchlat svoje nakažlivé svinstvo ve veřejné dopravě, v kanceláři a všude tam, kde se schází více osob.
    Ovšem zmrdí povaha je ve své podstatě taky silně pokrytecky pokřivená. Když někdo jiný svobodně nachrchlá do ksichtu zmrdovi, tak zmrd šílí a rychle zapomíná, jaké občanské svobody hlásá.

    Vohnouti alespoň nehlásaj, že chrchlání nakažlivých svinstev do tváří jiných je projevem svobody. Tento hovadizmus je pouze znakem zmrdích hlav.

    1. tak mate pravdu ze chrchlat nekomu do drzky je svinstvo a ode mne by dostal pesti.. s cim to ma co spolecneho? s rouskou a tim ze ji nosim jen tam, kde to povazuji za rozumne? nebo s cim?
      a ano.. noste si na rypaku co uznate za vhodne, je to jen vase vec..

      1. Jaké roušky? Kde přesně v mém příspěvku bylo použito to slovo? Kde píši o nošení čehokoliv na čemkoliv?

        Já píši o chrchlání nakažlivých svinstev kolem sebe, a to hlavně ve veřejné dopravě, v kanceláři nebo všude tam, kde se schází více osob.

        Ano, chrchlání nakažlivých svinstev do okolí není něco nového, něco co se tady náhodou začlo objevovat před rokem.
        Nový je totálně ujetý zmrdí postoj k tomu fenoménu, totiž ten, že když vám někdo chrchle to tváře, tak je to jenom váš problém, že se vedle takého člověka nacházíte. Když do práce přijde někdo, kdo chrchlá kolem sebe nakažlivá svinstva, podle zmrda je to jenom váš problém, že v té práci to svinstvo chytíte.
        Že se vám ten zmrdí hovadizmus nelíbí? Ze zmrdí logiky vyplyne, že jste kurva a práskač a fízl a bolševik co všem nařizujete roušky na rypáku, zavírá hospody a kadeřnictví a školy, no a tak dále a tak podobně…

        V tom já vidím totální a hovadské zmrdí chucpe, ale možná je to dáno i tím, že zmrdímu naturelu prostě a jednoduše nerozumím.
        Ale tady mi to určitě vysvětlí.

        1. tak ja sem celkem v poho a nemam problem.. me je jasne, ze tu chripka zustane a nezbyva mi, nez si ji obcas prodelat.. vy jste nejakej nervozni a neco dokola ne/chcete.. chrante se a netahejte do toho ostatni..

      2. Pěstí? Nebo spíš pěstičkou?
        V každém případe nelze než popřát aby jste nenarazil na někoho s hromovou holí …

    2. ?
      Tak například mně nic nebránilo se v minulosti chránit před kvasinkami, plísněmi, bakteriemi, viry a podobnými neřády, pokud_jsem_chtěl.
      Teď mají převahu kovidmrdky a já jsem dokonce_povinen se jakoby chránit před jedním virem téměř vždy a všude.
      Takže jednání ostatních vůbec nemusím řešit, pokud nechci (být aktivní).

      Váš prostý příspěvek asi nějak souvisí s výhradně Vaším chápáním skutečnosti.
      Koneckonců, každý máme něco. Zejména v poslední době.
      Hezky o jedné z podob nastupující „normality“ nedávno informovala paní Bobošíková http://www.youtube.com/watch?v=a52DodtEZRM.

      1. Chránit se před kvasinkami, plísněmi, bakteriemi, viry a podobnými neřády je v pořádku, když to člověk sám chce. O tom žádná.

        Pak ale taky není nutno izolovat lidi kupříkladu se žloutenkou, či jakoukoliv jinou infekční nemocí. Stačí jejich okolí pouze oznámit, že kdo chce, ať se sám chrání, a kdo nechce být aktivní, ten nemusí nic řešit.

        Moje chápáni skutečnosti je ale bohužel někdy v rozporu z chápáním skutečnosti něhoho jiného. Kupříkladu jsou lidi, kteří s nakažlivou nemocí chodí beze studu mezi ostatní. Jejich chápáni skutečnosti je v rozporu s mojim chápáním skutočnosti, a totiž, když já mám nebo mohu mít nakažlivou nemoc, nechodím mezi ostatní. Jednoduše, v mojí skromné soukromé realitě je nemyslytelné abych dělal něco, co nechci aby bylo děláno mně.

        Ovšem ani „normalita“ ani informace paní Bobošíkové jaksi nesouvisí s výhradně mojim chápáním konkrétné skutečnosti, kterou jsem tady nastínil. Ale ano, každý máme něco. Zejména v poslední době.

        1. zloutenka.. za me ano, tak to podle mne staci.. proc ne
          a proc vase chapani skutecnosti obtezujete tady? jdete mezi sve..

          1. Jo, přesně: když nechápeš zmrdí skutečnosti, tak jdi mezi své.

          2. Opravdu bys mě jít mezi své, protože tento web už dávno není jen o zmrdech a kurvách tvého formátu. Jsou vás tak marginální počty, že domácímu ani nestálo za to, aby ten typ popsal.
            Mazej udávat svoje sousedy, rodiče a známé, Pavlíku Morozove. Nahlašovat závadový komenty na sociálky, závadový blogy, to ti půjde nejlíp a možná se dožiješ podrbání za uchem od některého admina.
            Jsem přesvědčenej, že jsi udal i domácího a ještě máš tu drzost, psát sem svoje levičácký nenávistný slinty.
            Ale spíš a dříve se dožiješ toho, že ti někdo za denního světla rozmlátí palici na kaši kusem lešenářské trubky, abys už nemohl nikdy a nikomu uškodit; a půjde si to rád odsedět.
            Někdo, koho jsi pošpinil, udal a zničil mu pověst, rodinu, kariéru, firmu.
            Tyhle typy lidí se ještě v pětačtyřicátém rovnou střílely. Ale protože máme henten mier, stane se to holt jinak a ne hned – ale stane, to si buď jistej.

    3. Ano jsi pokrytecký zmrd, který v minulosti šířil chřipku a jiná svinstva. Jsi vrah nevinných důchodců.
      Co nám ty pokrytecká zrůdo chceš ještě sdělit?

      1. Že tvoje ubohý lži vypovídají o tobě, prolhanej kokote.

        1. Ty nosíš slinták od dětství, když jsi teda jako před tím nic nešířil? Protože „zlé nemoci“ šíří i „bezpříznakoví“, kapišto, zmrde?

        2. :)) proc se tady trapis ty frustrate?

      2. Člověk si řiká hned po ránu, co to sem zas vlezlo, že?

        1. Už od jeho prvního entrée jsem věděl, co je tohle za pokryteckou, levičáckou a udavačskou svini.
          Bylo to z toho jeho blábolu cítit, snad i z toho monitoru, ta živočišná nenávist k lidem, kteří si myslí a také dělají něco jiného, než co by si představoval tenhle domněle vyvolený mezi vyvolenými, DanielKa.
          Má za to, že patří k privilegované generaci, která bude o pár let později ovlivňovat směr, kterým se to bude dál ubírat. Protože je to ale ubožák, tak to bude on a jeho parta dělat prostřednictvím médií, budou udávat, provokovat, vyvolávat konflikty mezi obyčejnými lidmi tak dlouho, až někomu jebne a nějakého takového DanielaKa střelí do palice v přímém přenosu, i s udáním důvodu, proč se tak stalo právě takto a čím si to zasloužil.
          Ale můžete být klidní, například Praha je takovýchto typů lidí plná a směrem od Prahy se koncentrace těchto kreatur zmenšuje úměrně tomu, jak roste riziko, že od svobodně smýšlejících občanů dostanou do tlamy.

  8. Rozlišovací schopnost některých lidí je fatálně nízká a aby světu porozuměli, musí si jej drasticky zjednodušit. Autor nezažil komunismus, nemá ponětí o tom, co to je totalita, genocida, atd. Ale bohužel má volební právo…

    1. Zdá se, že tys komunismus taky nezažil. Mimochodem, volební právo nemá ani jeden z vás.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017