Jsem z radnice a přišel jsem vám pomoci s parkováním - zpět na článek

Počet komentářů: 229

 1. Nejvtipnejsi na zonach je, kdyz clovek bydli u kraje zony. Protoze najednou se mu sakramentsky zuzi vyber na parkovani. A pokud se zony udelaji mensi, tak jsi cizincem ve vlastnim meste celkem kurevsky rychle.

 2. V rámci „menších“ měst a dostatečného počtu nasraných lidí příp. zvolit taktiku – můj volební program ve 3 bodech:
  1) žádné nesmyslné zóny, průjezdnost centrem tak jako dříve
  2) žádné nesmyslné zóny, průjezdnost centrem tak jako dříve
  3) žádné nesmyslné zóny, průjezdnost centrem tak jako dříve
  Nějakou kačku to bude stát, ale nejsou to volby do parlamentu. Není zájem. Tak bohužel, ani zákonnou cestou nic nevymůžete.

 3. Super článek.
  Štěstí, že nemám auto. Furt vás někdo okrádá, šikanuje apod.
  Mě děsí, jací jsou lidi zmrdi. Což jsem poznal za covidu a páchací šikaně. Bych řekl, že nikdo normální nebude chtít rozhodovat, co mají cizí lidi nosit na obličeji a co píchat do těla – a hle, kolik lidí to podporovalo, i když šlo nejen o šikanu, ale i o ohrožování zdraví. Předtím mě lidi nezajímali, teď k nim mám odpor.

  1. Víte, co je výhoda. Že ti, co za Covidu neustoupili a domáhali se svých práv můžete znát vlastně i jmenovitě.
   A jedna nevýhoda. Většina občanů už vlastně najednou neví, nevzpomíná si, co se ještě 1-2 roky dělo. Viz článek tuším Novinky něco ve smyslu, domáhá se odškodnění po vakcinaci. A některé ty reakce v diskuzi jsou šílené. To bylo dobrovolné, žádný nátlak nebyl, jaképak odškodnění.

   1. Já mám pořád občas sny, že mě fízlové nutí nosit roušku a mlátí mě obuškem, případně já je vykopnu z autobusu apod.
    A to jsem přitom nikdy s nimi nejednal, akorát jednou viděl dvě fízlice, že někoho napomínaly, že nemá roušku. Pak se mi zdálo, že mně ty dvě fízlice chtějí dát pokutu za papírky od bonbonů v kapse. Tak jsem v tom snu řekl okamžitě, ať to dají do správního :-)
    Nejlepší je se těm zmrdům úplně vyhnout – naštěstí díky d-fensovi vím, že fízlové, úřednici a novináři mezi ně patří, tak jsem i díky tomu roušku nosil naoko pod nosem – jinak bych ji třeba neměl vůbec, že přece nebudou nikoho postihovat za doslova dýchání – takhle jsem měl za zmrdy, kteří se snaží okrást lidi co nejvíce na pokutách a čím větší blbost, tím lépe pro ně. Stejně tak to „očkování“ – třeba bych tam jinak šel, že přece nebudou lidem píchat něco, co jim ublíží – i díky čtení tohoto webu jsem tušil, že je jim ukradený, jestli to někoho zabije, zmrzačí apod. Takže jsem na to nešel – taky proč vlastně bych tam chodil ?

    1. Ačkoli jsem rád, že jste byl svým způsobem proti systému, musím vás bohužel upozornit, že jste se pro něj stal užitečným idiotem a covidovou šikanu jste pomáhal prosazovat. „Nosím pod nosem“ je totiž přesně ono. „Nechci vyčnívat aby mě nebuzerovali tak to naoko udělám“. A tím jim posvětíte, že je to ok. Já měl kvůli nenošení dvě správka, problémy, hromadu střetů, ale AKTIVNĚ JSEM ODPOROVAL. Vy jste kolaboroval se systémem. Ne, nepíšu to abych vás urážel, ale abyste se třeba zamyslel a svůj vohnoutí přístup napravil :-)

     1. Naprostý souhlas.

      To není o urážení, ale o vypíchnutí faktu, že švejkování s rouškou pod nosem bylo málo.
      Režimu to stačilo, aby uviděl, že se lidi nebouří a může přitvrdit v další buzeraci, což se pak dělo…

   2. Mnoho lidí to tak může vnímat, že to bylo dobrovolné a žádný nátlak nebyl. Já v práci musel nošení hadru předstírat včelička nevčelička a do hospody jsem holt musel o dva bloky dál, kde to neřešili, jinak žádná změna, Novinky, Seznam a jiné perverzní outlety navštěvuju čistě kvůli názorům odborníků v diskuzích, jelikož jsem masochista. Teď aby mě někdo nepochopil špatně, neříkám, že masírka nebyla, jen konstatuju, že někteří si nevidí dál než na špičku rypáku…

  2. Většina lidí se domnívá, že páchá dobro. Z pohledu jejich znalostí byl venku smrtící vir a hodní lidé nám na něj připravili obranu. Za spoustou zmrdství se častokrát skrývá obyčejný strach. Jsem přesvědčen, že naprostá většina lidí je nastavena na „dobro“ a nikoliv zmrdství, ovšem tu realizaci provádí na základě informací jím dostupných. A jelikož extrém je extrém, ač na tu „dobrou“ stranu, tak častokrát jim do toho hází vidle jejich vnitřní potřeba realizovat svoje vlastní zájmy, kterou se ti až příliš dobří lidé snaží marně ignorovat.

   1. To máte pravdu. Bohužel, přesně toto přece před o něco více než 100 lety dotlačilo Evropu ke světové válce. A vypadá to, že se to bude opakovat se vším všudy.
    Někdy není od věci si ten strach trochu rozumem rozebrat.

   2. Osobovat si právo rozhodovat o cizím těle je zmrdství a žádný dobro se za to neschová.
    Cpát někomu hadr na xicht nebo píchat mu do těla kdo ví co – to může dělat jen úchyl.

  3. Mám to stejně. Proto podporuju kočky, na lidi seru! :-(

   1. Taky mám rád kočky. Jsou líný, svobodný, ostatní jsou jim ukradený, bojí se psů – úplně jako já :-)

   2. A proč nám to říkáš? My lidi máme svých starostí dost.

 4. Za jedno z pardubických sídlišť, kde tuto vymoženost slibují jak v 6 Cibulkových medvědech prasata místo medvědů mohu s klidným svědomím napsat, že na modrou mnoho místních říká nasrat. Vždy se to nějak vešlo, a za prachy nic navíc. Těch pár vykydlených trávníků to krom stavařů nikoho nevytrhne.

 5. Má pravdu, předseda.

 6. V Budějicích zřejmě potichu utáhli šrouby i na městských placených parkovištích. Ještě nedávno se dalo třeba na parkplatzu u muzea nebo u bazénu parkovat od pátečních 20:00 do pondělních 08:00 zdarma. Dnes už je to „jen“ za pětikačku za hodinu. Tu a tam jsem si v sobotu večer zašel do některé z hospod na náměstí na slušnou večeři, sám nebo s kamrády, ale útrata tam nikdy při dnešních cenách nešla pod pětikilo na osobu, spíš jsme tam nechali i víc. Auta jsme nechávali na parkovišti před muzeem. Ale co je to nyní placené i o víkendech, sereme jim na to a budeme jezdit někam, kde se za parking neplatí a kde nás nebudou šikanovat za to, že používáme auta. Město přišlo o desetikačku za dvě hodiny za jedno auto a hospody na náměstí přišly o vyšší jednotky stovek až nižší tisícovky za večer na útratě (tipl bych si, že už to začínají cítit na úbytku hostů, to parkoviště bývalo plné na nějakých 90%, teď už je tam těch aut méně).
  Ve všední den to řeším tak, že městské záležitosti objíždím na motorce, která může zaparkovat na pětníku a když už musím za parkování zaplatit, tak to stojí polovic poplatku za auta. V zimě se to na motorce nedá, a tak omezuju pobyt v ČB pouze na místa, kde mě s autem nevyhání a pracuju na tom, abych všechny služby, které používám (lékaře, holiče, saunu…) přesunul tam, kde mohu i zaparkovat bez omezení. ČB jsem měl docela rád, ale v poslední době jede dopravní džihád docela tvrdě, tak ať to město vezme čert.

  1. Podobně je to i v minulosti pěkném místě pro žití v Táboře.
   Údajně díky „osvícenému“ starostovi se po deseti letech středečních farmářských trhů, kdy MP tolerovala nakupující ohledně parkování při letmém nákupu výpěstků co přivezla vesnice pod rypák městským, začalo striktně vymáhat přesné parkování, měří se decimetry od chlívků na vyhrazená stání a dávají boty lidem co si přišli koupit pár brambor. Počkají až zmizí od auta a hned na nápravě zapracují. Kupující se vrátí za pět minut a výpalné je na světě, je celkem jedno, že má kolem sebe desítky metrů místa a nikomu nevadí. Po zmizení trhovců MP zázračně zmizí. Už se blížíme ČB, ještě to fízlovské auto na čtení RZ nedorazilo (peníze máme z domovní daně), je již asi schváleno. Trvale rozobcované silnice, hlavní tah uzavřen tak začnem ještě opravovat objízdné trasy. Už i tady to vohnouti ovládli, už se budějovičákům nesměji :O/

   1. Tábor stojí za hovno bohužel už pěkně dlouho. Co se do zastupitelstva nasrali melouni, veškerý stavební úpravy to pěkně jebou. Např. celkově dojebaná křižovatka u Kulíka nebo celá Budějovická… Z Tábora se udělalo jedno velké parkoviště. Jsem celkem rád, že jsem se odsud odstěhoval a to jsem tam jinak prožil velkou část života a jezdím tam jen jednou za čas za kamarády…

    1. Naprostý souhlas. Já už tady asi i umřu. Prudit za marginálie jim jde velmi dobře, vychrlit ty správné paragrafy ale řešit vážné přestupky moc ne. To už je moc práce. Taky jsem použil minulý čas, lépe už bylo. Starosta ani v Táboře nebydlí, po pracovní době odjede z vyhrazeného stání zdarma pro MÚ do své vsi do klidu. Je to nejvyšší šéf MP a tak jaký starosta tak se chová i MP. Už se to blíží chování neoblíbeného pana starosty Dědiče, kdy za něj odtahovali auta že stála třeba 4,5 metru od hranice křižovatky ( nestál na ZTP, v křižovatce nebo před přechodem ). Vesničan přijel, se svým Žigulem zaparkoval u nádraží a za rohem schovaní strážci zákona v odtahovce počkali až zmizí a hned odtahovali. Plac na odtahy byl, světe div se, u nádraží. Za 200m odtahu dva litry a pokud byl měkký řidič ještě flastr. To byla echt lumpárna, ano podle zákona. Že odtahovkář za jízdy často telefonoval za přítomnosti strážníka nijak nevadilo. Jediným pozitivem bylo, že odtahovkář začal žít na vysoké noze a padl brzy do exekuce, dnes je bůh ví kde. Současně skončil jmenovaný starosta za ODS. Myslel jsem si že se snad ty časy nevrátí ale asi jsem se mýlil. Škoda, nežilo se tu špatně… :o/

     1. No, jak říkáš, žilo… Úplně jsem zapomněl na dojebanou silnici od mostu u sladovny kolem hospody „U Žida“ nahoru do Čekanic… Taky tam z toho byli usedlíci dost rozčarovaní. Buzerplac před zemědělkou a síť jednosměrek na Novém městě taky byla vždycky bomba. Ale je fakt, že zkur.ená třída 9. Května vlastně byla za Prudiče, pardon, Dědiče… Snad jen se stacionárními radary byl pokoj…

      1. My nesmíme ani naznačovat. Stacionární radar třeba jako v Miličíně nebo Bernarticích je taky napadne. Tam jsem dostal flastr za pirátskou jízdu 52 km hod-1 v obci. Xindl se rozmohl, jen co je pravda. Fízlovací auto zpříjemnující parkování od Budějovičáků už odkoukali a je na cestě, neb peněz vybraných od plebsu je dost. Nebude-li stačit na to hybridárium, zvýšíme domovní daň těm, co se starají a postavili si z mnohokrát zdaněných peněz bydlení. Vysoké platy vykonavatelů moci přisátými na státní a městský cecek je zcela odtrhly od normálních lidí, většiny co tu žijí. Hoví si ve své bublině spokojeně, tráví čas „prací“ s mnohdy nulovou až zápornou přidanou hodnotou a starosti plebsu jsou jim zcela u análního otvoru.

  2. Ved zaparkujte na parkovisku tej hospody do ktorej idete.

   1. Bohužel, ty hospody nemají vlastní parking. Je to na náměstí, kde se za hodinu platí tuším 40 kaček 24/7.
    Vlastní parkování nebo parkování poblíž bude jedním z kritérií výběru hospod, kam budeme zajíždět nyní. Ale takových restaurací, kde se dobře vaří a dá se u nich bez omezení zaparkovat, zase tolik není.
    Trochu z jiného soudku: třeba Krumlov (jakkoliv ho nesnáším) má vyřešené placené parkování u bazénu tak, že člověk zaplatí pětikorunu za parkplatz a tu pětikorunu mu oproti účtence z automatu vrátí na recepci bazénu, pokud si tam jde zaplavat. Takhle nějak si představuji rozumný kompromis – kdo jde využít služeb bazénu, toho parking nestojí ani kačku, jinak zaplatí rozumný obolus.

   2. Tak určitě, kdybyste nebyl retardovaný, tak byste věděl že valná část českých měst vznikala ve středověku nebo dřív, a byla tedy koncipována na dopravu koňmo nebo pěšky.
    Tedy hospody které jsou typicky v centrech měst žádná parkoviště pro auta jako třeba v USA mít nemohou…

  3. Tsss, hospody….to u nas v Dobrisi je placene i parkovani pred Jednotou :-D Proste jedes si nakoupit, a neni sance zaparkovat zadarmo.
   Dneska jsem tam potkal vybirat mestaky…dopadlo to tak, ze po par vymenach nazoru, kde litala obcasna slova jako zmrdi a podobne, me pry predvolaji na urad a budou to tam resit :-D
   Ale moc k smichu to neni no. Pochopim ledacos, ale aby v miste, kde jsou koncentrovane ruzne obchody, a mezi nima Jednota, co tam stoji uz nevim jak dlouho, a ktera uz tak je nejdrazsi obchod siroko daleko…..tak aby se v tom miste vybiralo za parkovani…
   Uprimne doufam, ze se na tom urade sejdem, protoze uz dlouho jsem se nepohadal s urednikama.
   Naposledy pred asi 10 lety, kdy to same praktikovali u skoly a kupodivu to prineslo ovoce, dneska uz se u te skoly stoji prvnich 30 minut zdarma, coz mi prijde ok….
   Tak uvidime.

   1. No, chápu, źe sis ulevil, ale co přesně čekáš, źe změníš tím, že vynadáš měsťákům?
    Nebylo by lepší to řešit na radnici? Zvlášť v takový prdeli jako Dobříš?

 7. S tímto článkem zcela souhlasím. Dost se divím, že náš právní systém umožňuje segregaci lidí podle jakéhosi pofidérního klíče. Nechci nic jiného než aby se všem měřilo stejným metrem. Bydlíš tady, tak ok, ale veškeré tvoje nároky končí na hranici tvého pozemku. Kdo tohle nerespektuje, je u mě zločinec, a je mi jedno, jak je to napsané či nenapsané v zákonech. Na všechny ty hňupy, kteří si vykřičeli sociální dávku ve formě modré zóny, bych striktně aplikoval stejný přístup – se svojí popelnicí nikde jinde nezaparkuješ.

 8. Až se zase nějaký ekonom bude divit, že je při naší inflaci zanedbatelná nezaměstnanost, můžete mu připomenout ty „pracovníky“, kteří sedí na městských úřadech, rozesílají pokuty za rychlost a nesprávné parkování a plní rozpočty měst penězi, které ztrácejí hodnotu, protože potřebné statky jaksi nebyly vyrobeny. Samozřejmě, tohle je jen malý vzorek, přičtěte asistenty inkludovaných dětí, které nikdy nebudou vydělávat na váš důchod, pracovníky zbytečných neziskovek atd.

  1. Tesat do kamene, bohužel.

  2. Ekonomové jsou specifická kategorie zmrdů a jejich švihlé názory na „nízkou“ nebo dokonce „přirozenou“ nezaměstnanost je třeba brát s veeeelkou rezervou. Což mnozí pochopí až tehdy, když si novou ( nebo jakoukoli ) práci začnou hledat.

   Tím však nepopírám, že mnoho úředních zmrdů žije jen proto, aby udržovali ve zdejším Mordoru stav, který se líbí Sauronovi, ale duševně zdravým lidem působí spíše bolest a smutek…

  3. @peetrich
   Ekonomové se nepodivují kombinaci vysoké inflace a nízké nezaměstnanosti. To co je zvláštní je vysoká inflace + nízká nezaměstnanost + nízký růst mezd. Jinak řečeno lidi si neříkají o vyšší mzdu, i když roste inflace a je dost volných míst. A zaměstnávaní zbytečných lidí státem/obcemi tuto situaci nijak nevysvětluje, spíše naopak. Pokud by těch lidí zaměstnaných státem/obcemi bylo méně, nezaměstnanost by byla vyšší tak by se to změnilo na situaci vysoká inflace + (vysoká) nezaměstnanost + nízký růst mezd, která by dávala větší smysl.

 9. Z článku to vypadá jako kdyby existovala nějaká skupina občanů, která po zónách touží a radnice jim vyhoví. Na Praze 4 to zavedli tak, že dali prostor občanům se k návrhu vyjádřit. Škoda že to bylo ve všední den koncem adventu (aby nepřišel nikdo normální) a účast se registrovala dva dny předem po internetu (aby nedorazili ani důchodci). Ti zmrdi moc dobře vědí, jak moc to lidi chtějí. Za situace, kdy půlka příjmu jsou daně a z půlky nádrže platím další daně, očekávám, že zaměstnanci komunálu mi s uctivou poklonou ukážou, kde je volné místo na zaparkování a umyjou mi čelní sklo. Naštěstí, dokud to kontroluje jen to OCR autíčko, tak mi zóny nevadí.

  1. jo, pravděpodobně nekomu na magorsrátu došlo, že když desítky procent vobsílek nikdo nezaplatí a voni nemajou kapacitu to řešit, tak ani nepotřebujou těch buzerbudkovejch wágnů provozovat tolik a ušetřijou pár desítek mega na jejich nákupu, provozu a na dročkařích, ale přitom vyberou víceméně stejně

   takhle vlastně malinko ubyl ten tlak, obsílek chodí statisticky trochu míň a je hodně vysoká šanca, že na nejakou půl hoďku na nápuk člověk zastaví a zbuzerovanej nebude, a když to hezky vyjde, tak i na dýl

   navíc existuje docela dost vyhrazenejch míst pro nejaký zásobování a další, který jsou vyhrazený jenom přes den – a mimo tu dobu jsou naprosto volný (!), nejsou zařazený do zón a do ničeho, takže parkování volně…akorát to samozřejmě dost lidí ví, tak jsou skoro furt namrdaný, ale občas se povede :D akorát člověk musí dolézt v 6-7 ráno a někam to zas vodšoupnout

   1. otrlí řidiči hrají loterii eltodo, prý těch aut nejezdí až tak moc a občasná výzva je levnější než se otravovat s placením parkovného (peníze plus čas s tím ztracený)

    1. a nejvotrlejší prej hrajou na spojování přestupkůch, takže jednou za rok to zatáhnou najednou a mají to za pakatel :D

     1. To už je následná cesta meče. Ale jak Pravil Sun Tzu, nejlepší je, když k boji ani nedojde.

  2. to vubec nereste, u nas udelali setkani s obcany, kde ‚sme se usnesli na par vecech, mimo jine ze zony v zadnem pripade nechceme. Asi za tyden je zacali zavadet…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017