Jsem z radnice a přišel jsem vám pomoci s parkováním - zpět na článek

Počet komentářů: 229

 1. …a pak jsou tu omezenci, kterým to prostě nedojde.

  Bydlím na atraktivní vesnici blízko zmodralého pekla. Bydlím v slepé uličce, která začíná oblíbenou destinací obyvatel modrého pekla. Tudíž mi v létě často parkují před domem. problém je v tom, že ucpou ulici tak, že není možné z ní vyjet, blokují používané výjezdy z garáží a pozemků a parkují třeba přímo před brankou tak, že se nedostanu na vlastní pozemek – prostě neznají místních poměrů. To neví, že ulicí často projíždějí hasiči při výjezdu a už jsem zažil pár zničených aut, když se s tím prostě nepárali…

  Pokud zastihnu takhle nevhodně parkujícího řidiče, tak mu obvykle jdu vysvětlit místní situaci – bývám u toho laskavý a s úsměvem. Nechci být zlý, prostě to tu nezná. Obvykle se zlou potážu: „Vždyť mám právu si tu zaparkovat!“ Na to se obvykle zeptám, jestli je z toho zmodralého města a jestli má modré čáru před domem a obvyklá odpověď je ano. Na to odpovím, že má stejné právo tady parkovat, jako já před jeho domem, tedy žádné, protože ústava nic takového nezaručuje… Obvykle se přestane argumentovat svými právy až v okamžiku, kdy mu řeknu, že chci mít stejné právo odvézt své nemohoucí rodiče k lékaři do toho jeho města a neřešit kde a kdy a za kolik můžu parkovat a je mi v principu jedno, kde parkuje, ale ať se neohání svými právy, která nemá a je ochoten riskovat následky svého jednání – třeba zničení auta hasičským vozem, případně odtah, protože nemůžu ani otevřít vlastní branku…

  1. Ta nemožnost racionální a slušné domluvy je asi nějakým podivným znakem doby.
   U nás je vše postaveno tak, že podélně mohou zaparkovat vždy přesně 4 auta mezi křižovatkami, přechody atd. Každý den přijede nějaký mamlas (tedy většinou mamlaska), který/á zaparkuje metr a půl od křižovatky nebo metr a půl od dalšího auta, čímž ze 4 parkovacích míst „vyrobí“ omezení na 3 nebo dokonce 2 parkovací místa.
   Když vidím takového bezmozka nebo bezkovnu lézt z toho (obvykle) traktoru, vždy se snažím slušně poprosit, zda by ten svůj křáp mohl/a popostrčit tak, aby mohl zaparkovat ještě někdo jiný. Výjimečně se tak stane, a to většinou pouze u můžů, u ženy jsem to snad nezažil nikdy. Občas se stane, že mě dotyčný pošle do p.. atřičných mezí, ale pak třeba, když zalezu, popojede. Žena nikdy, taková se ještě nenarodila, ty mají plná ústa nesmyslů, proč se musí chovat za každou cenu jako kráva jordánská.
   Pak se těžko divit, že jim někdo urve zrcátko, vypustí gumu nebo obejde traktor šroubovákem. A přitom je to úplně zbytečné, stačí se zamyslet nad tím, co mi někdo slušně říká a prostě s tím křápem cuknout o metr blíž nebo dál.
   Ale asi by si večer nezašukaly, nebo co…

   1. Horší prostorové vnímání v kombinaci s obrovským traktorem a k tomu hypertrofované ego (na ten traktor nemá každá Máňa za kasou).
    Prostě je ráda že nějak zaparkovala a už to nechce měnit a navíc ještě přijel NĚKDO, kdo nebude poslouchat nějakýho přechytralýho vocasa.
    V ulici nám parkuje dáma s běžným malým autem, která dokáže zaparkovat jako člověk jedině, když není vyhnutí. Pokud v šikmém nebo podélném stání vznikne mezera právě na jedno auto, tak to tam dá. Pokud je tam více prostoru parkuje jak pyča v šikmém rovně, v podélném přes dva a křivě. Chybí jí prostě nějaké záchytné body okolo.

    1. k čemu teda sou ty slavný autoškoly a jiný zkoušky, když takový pako dostane papíry?

     1. To poněkud přeceňujete význam zkoušek. Stejně jako u zbrojáku to znamená jen, že se absolvent nezrakví a dovede tu věc v základu obsluhovat. Pokud je člověk píča, tak také parkuje jako píča, to není o skilu – když se mi podaří zajet do řady blbě, tak to po zkouknutí zvenku zkoriguju (a nebo jsem píča a nechám to stát, však se ostatní neposerou).

      1. obsluhovat aby nejenom neohrožoval, ale ani *neomezoval* ostatní, což zahrnuje ai parkování

    2. @Ada
     V našem panelákovém ghetu parkují jako piče pan inženýr, paní strojvůdcová, paní dochtorová a doochodci skoro fšici.
     Jako bonus 5 parkovacích míst vyhradili pro tatamamataxi K+R od 6:00 do 16:00, což nebrání těm pičusům a pičuskám pořád parkovat s nastartovaným motorem před vjezdy do garáží, avšak omezuje občany parkovat ráno déle než do 6:00, ač přetlak parkováníchtivých zásobovačů školní družinyzačíná až kolem 6:45.
     To vše v blízkosti školního parkoviště za branou areálu kde na 20 místech parkuje 10 aut vyvolených se 130% průměrné mzdy.

    3. Na to mám cedulku, kterou dávám za stěrač.
     „Vážený řidič, rád bych Vás nazval čurákem, ale to nelze, protože čurák se umí aspoň postavit„

   2. není to jenom s parkováním, čímdál víc začínám být osobně alergickej na všeobecnej kretenismus ženckejch přitom ale spojenej s tím, jak je všecko hrozně těžký a jak to mají na hovno…žencký dopadnou nakonec tvrdě, dávám tomu eště pár let…už teď se leckterejm život začíná docela srát, a nakonec se totiž to kyvadlo vykejvne z jednoho extrému na druhou stranu :)

    vono co se diví, v normálních dobách si je společnost mohla předcházet, když se chovaly úměrně tomu; pak si pořídily emancipaci, jenže to nejsou jenom práva, ale taky samozřejmě i povinnosti, a teď se hrozně diví, že když se chovají jak největší pýče, tak jim to dřív nebo pozdějš nekdo vomlátí vo rypák (místo aby jim to donekonečna toleroval), a hrajou dycky divadlo, jak jsou z toho úplně špatný a jaký sou to vlastně chuděry a kdesicosi…

    1. @Behemot: Já bych řekl, že právě s tou emancipaci a pozitivní diskriminací žen začal jít západní svět celkově do hajzlu. S ženským přístupem je všemu..

     1. tak tak, nejpozdějš co se všeobecný volební právo rozšířilo i na ně :o)

      1. ..to úplně nemam na mysli, ale začaly se srát do všeho(nebo alespoň dělat, že se do něčeho serou) a z 90 % na to nemají. Vždycky, když jsem někde měl ženu, jako nařízenou, stalo to tam za hovno. A ty infantilní srance, ktery jsou dneska v módě asi taky nepřišly od chlapů..

       1. teď to zrovna rozebíral tušim Xaver se Stojenkovou, že slibovaly všecky strany jak sou tamto, rovný, mají tam žencký, a zatim z nich padají samý totální hovna, sračky a jiný obskurnosti

        třeba jak se náká lidověcká (prej pámbíčkářská a prej konzerva-tívní strana) kunda diví, že proklačováním svadeb buzerantů a jinejch úchyláren jim ubejvá voličů (co je na buznách konzerva-tívního a co je na nich pámbířkářskýho? :D)

     2. V Berline je od roku 22 nejpopularnejsi jmeno pro novorozene Mohamed, tak asi Nemci nejak procitli a zacnou behem dvaceti let resit i konecnou zenskou otazku.

   3. Ak tam nemáte namaľované aspoň nejaké akože čiary, tak si nepomôžete. Moja žena by (verím) na slušné požiadanie auto posunula, ale neverím tomu, že by bez čiar sama o sebe dokázala zaparkovať tak, aby maximalizovala zostávajúce miesto.

    1. A o to právě jde. Rozumím tomu, že má někdo svých starostí dost a prostě zaparkuje jako … bezohledně (no, nerozumím, protože bezohledně se snažím alespoň na té silnici nechovat ani v případě problémů, ale jsme různí a pochopit se to jakž takž dá).
     Ale když mě někdo slušně požádá, zda bych nemohl kousek popojet, aby se tam vešel i někdo jiný (ausgerechnet někdo, kdo ani nepřijel autem, takže to asi neřeší kvůli sobě), tak si prostě neumím představit, že ho pošlu někam. To už chce opravdu silnou dávku egocentrický zhovadilosti.
     Fakt je, že ženy mě většinou ignorují a odchází. Asi se s blbečkem, který se naváží do jejich parkovacích zvyků, odmítají bavit.

     1. „Fakt je, že ženy mě většinou ignorují a odchází.“

      Toto je podnetná vec, zaujímal by ma nejaký psychologický rozbor, prečo sa to tak deje.

      Vzhľadom k tomu, že ženy obvykle nepočujú text, ktorý je povedaný, ale to s čím sa im to spája a ako sa pri tom cítia, jedna z možností je, že slušný úvod konverzácie vnímajú ako nejakú úvodnú frázu („opener“ v terminológii profesionálnych baličov), ale keďže nemajú záujem o zoznámenie, ignorácia je najjednoduchším spôsobom, ako sa s tým otravom vôbec nezačať baviť, lebo by sa ho už nezbavili…

      Bolo by asi zaujímavé zistiť, či sa to tak deje len tebe alebo každému, a porovnať rozdiely vo vzhľade osoby a štýle a obsahu reči.

      1. grg:
       Základní roli hraje tón a melodie řeči.

   4. Přesně o tomhle jsem mimochodem psal v tom svém komentáři pod Hiluxem. Jsem jediný, kdo u nás v ulici parkuje cíleně tak, abych měl nárazník na hranici stání a kvůli tomu klidně několikrát vystoupím a šoupnu auto po 10cm (kameru nemám a je to boubela, tak se to s takovou precizí bez záchytných bodů jinak nedá).

    Soused parkuje jak se mu zamane, a sousedka… Je ráda, když zaparkuje vůbec a o nějaké geometrii se hovořit nedá vůbec.

    Ještě tedy pravda, abych nekřivdil – když ten soused s prodlouženou dodávkou už týden zabíral 1,5 parkovacího místa, nakonec mu to taky bylo blbé a couvnul si, aby tam to jedno místo zbylo.

    1. Právě. Taky si připadám jak pitomec, když třikrát vylezu a popojedu jednou o čtvrt metru dopředu a pak zase o deset centimetrů dozadu (protože na jedné straně chci, aby se za mě vešel maximální počet parkujících, ale na druhé straně taky musí mít každý přecházející a přijíždějící dostatečný rozhled), a pak přijede její veličenstvo bezohledná nána a zabere místo pro tři auta.

  2. Dr.vostep 16.10.2023 v 11:43

   Neberte to jako útok na vás. Neznám vás, ani situaci u vás v ulici, takže si to nedovolím. Jen mě to připomnělo, že ono to bývá někdy zajímavé i z druhé strany.

   Myslím tím, když narazíte na burany a že na ně narazíte klidně i v Praze.

   Třeba kolegovi takhle pan buran na vsi poškrábal auto za to, že mu zaparkoval před barákem a zablokoval vjezd. Že ta zrezlá zarostlá brána nebyla tak 20 let otevřená a měl jí z druhé strany vyskládaných několik hranic dříví notně vyzrálého a tudíž že byl vjezd zjevně nepoužívaný bylo buranovi jedno.

   My máme kancl v Praze ve starý vilový zástavbě. Zony tu nejsou a situaci v ulici za ty roky každý zná. Kolik aut maj v kterým baráku, kde parkujou atd.. Parkovacích míst je tu relativně dost, ale trochu to komplikuje fakt, že spousta baráků tu má dva vjezdy a většina z nich jeden nepoužívá. Maj třeba hned za brankou zahrádku, strom atd., takže tam není ani kam vjet.
   Běda ale, když jim tam zastavíte. Přes to že burani moc dobře ví, že jste v vedlejšího baráku, tak vám nedojdou říct do očí, že tam nemáte parkovat. Zavolaj na vás měšťáky.
   Kupodivu měšťák vida situace, že vjezd zjevně neslouží jako vjezd rovnou nepokutuje, ale dojde požádat o přeparkování.
   A když příjdete k autu to teda přeparkovat, tak vidíte zvědavýho dědka jak se schovává za plotem a pokuje. Do vočí vám zmrd nic říct nepříjde. Jen si vychutnává tu situaci, že vás vyhnal z ulice před jeho barákem.
   Část z nich to dělá jen tak, prostě nechtěj mít cizí auto před barákem. A druhá část z nich po tom co vás odtud vyhodí si tam zaparkuje svoje auto.
   Párkrát jsem měl cukání zavolat ty měšťáky zpátky, aby zjednali nápravu. Nikde v zákoně pokud vím nění napsáno, že by před vjezdem směl parkovat majitel toho baráku.
   Oni prostě zneužívaj existenci nepoužívané vjezdu jako své rezerve.

   Tuhle jsem měl lísteček za stěračem. Nestál jsem před vjezdem, není tam žádá značka, zona ne, šíře volného místa dodržena. Prostě jsem si byl zcela jist, že nic neporušuju. Na lístečku stálo, že jestli tam zparkuju ještě jednou, tak mě nechá odtáhnout. Žádný podpis, žádné zdůvodnění. Za závěsem v okně se něco mlelo… Zase nějakej buran/zmrd.

   Nedávno jsem jen na návštěvu na sídliště na Praze 9. Zaparkuju a kamarád říkám, ať tam nestojím. Na úseku asi 5m byl amatérsky křivě natřený obrubník žlutou barvou. Nakapáno všude vokolo. Koukám na to jak puk. Svislé značení žádné. Tak říkám co to je, že oficielní značení určitě ne. Prej si to tam takhle natřel nějakej místní prudivej dědek.

   Pamatuju, když kdysi na vsi kde se semtam vyskytuju někdo začal provozovat ve starý pískovně v lese paintballový hřiště a začaly tam na kraji vsi parkovat auta návštěvníků. Ty lidi do lesa nejezdili, nikomu na pozemku nestáli, nikomu nepřekáželi. A místí chlapi u piva už plánovali, jak jim tam budou chodit vypouštět kola. To jsem taky čučel jak puk. Tak jsem jim říkal co jim na tom vadí. To je trochu zaskočilo. Až někdo plácnul, že je tam prostě nechtěj…

   Věřím, že přesně z takovejchle zmrdů a buranů se rekrutoujou všichni ty nadšený zastánci zon.

   1. ono by to (skoro) nikomu nevadilo, kdyby se 100% populace důsledně chovalo s nějakými ohledy k okolí. třeba s tím Vaším paintbalovým příběhem – podívejte se, jak vypadá běžné parkoviště u silnice (a je úplně jedno, jestli je to houbařské, u rybníka nebo u fotbalového hřiště když je zrovna zápas) – v křoví nachcáno/nasráno, odhozené přinejmenším vajgly, krabičky od cigaret, plechovky od pití, obaly od baget, zmuchlaný petflašky, občas dokonce komunál v platovém pytli na odpadky. co na tom že ten bordel dělá jen pár (desítek?) procent parkujících, oni se v tom velkém počtu parkujících najdou.
    dále docela chápu to nenadšení obyvatel bytů a osádek kanceláří v přízemí a polosuterénu, když jim někdo zastaví přímo pod oknem, notabene když jim při stání napříč nacouvá rovnou pod otevřené okno a před odjezdem pět minut zahřívá motor (tedy spíš vychlazuje klimatizaci) a kouří u toho a smrad jde do pootevřeného okna. a ještě do toho huláká do telefonu nebo si pustí naplno rádio, to zas milují ti co se rejpají ve svých zahrádkách.

    1. no a amatérskej žlutej pruh… taky jsem tuhle jeden s jedním kamarádem maloval na komunikaci šrafy, má dlouhou dodávku, a holt se ta dodávka nezlomí aby najel na dvorek/ vyjel z dvorku, když někdo zároveň parkuje na druhé straně komunikace a na straně vjezdu parkujou auta nadoraz nárazníkem k průmětu sloupku.

     nebo tam co bydlím; asi v půlkilometrové vzdálenosti je bývalý učňák stavebních řemesel, teď tam je nějaká podivná střední škola, která má také dálkové študenty, kteří se jednou za tři neděle přijedou čtvrtek až neděle v počtu několika stovek ks učit, a jelikož přijedou ze všelikých husích lhot, a snaží se každý svoje auto nějak uplacírovat, čímž zahustí půl městské čtvrti. poté, co neprojeli popeláři, neprojela velká sanitka, neprojel jeden z místních obyvatel s dodávkou a vlekem a několik horkokrevných sousedů se verbálně konfliktilo s horkokrevnými parkujícími (párkrát prý došlo i na pošťuchování) došlo k pruzení technické správy komunikací, a namaloval se profesionálně*) žlutý pruh tak, aby popeláři měli šanci projet (zatím u nás nehořelo, hasičské auto také není drobeček).

     *) profeionálně znamená za ranní rosy a bez zametení podkladu, takže si to profesionálové po půl roce pro velký úspěch zopakovali,

     1. Tohle není ten případ. Tady je silnice asi 12.5 metru široká. Na jedné straně je příčné stání na které je vyhrazeno malováním asi 5m.
      Na druhé straně je podélné stání a pro něj je vyhrazeno asi 2,5m. Mezi tím zbývá asi 5m na průjezd (je to jednosměrka).

      Jde o naprosto rovný úsek ulice. Žádné vytáčení se v zatáčce nebo výjezdu se nekoná.

      Dědek si prostě namalovat vlastní zábor parkovacího stání. Nic víc v tom opravdu nehledejte.

      1. anebo na víkendhauzu – v zimě cesta končí u potoka, a dál se neprotahuje (protože je to strmé a pluh by to snad ani nevyjel a dál jezdí rolba či skůtr dělat stopu) a do chalup se chodí s krosničkama sto až pětset metrů daleko. konsensuálně se parkuje na pozemku jednoho z chalupářů (tedy přesněji řečeno, katastrální mapy ne zcela odpovídají realitě v terénu, fakticky se parkuje napříč na katastrální cestě a fyzická cesta vede na trvalém travním porostu chalupáře, nicméně to je jedno, někdy to posekám já, jindy po zimě vyježděné koleje zasype štěrkem a uhrabičkuje zase někdo jinej). pluhař se tam nějak vytočí a při tom prohrne místo tak pro šest aut. což je zhruba dvojnásobek počtu aut trvalých obyvatel. o pěkném jiskřivě sněhovém víkendu je pluhem vyhrnuté plné již v pátek se setměním a dalších zhruba deset míst se dá vykopat, což při pořádné nadílce je příjemná rozcvička s lopatou. vykopu si místo, zaparkuju, ráno odjedeme na sjezdovku na dvě hodiny raního lyžování, vrátíme se a kopeme další místo, a v neděli ještě jednou – nebo si můžeme námi vykopanou díru zahradit skříženejma větvičkama?

     2. Jo jo, to je také kouzelné. Stalo se mi, že jsem zaparkoval v ulici, kde byla velká brána od domu. Just jsem zaparkoval tak, abych nestál proti ní, ale o místo pod ní. Přesto mě pak vehementně naháněli majitelé s tím, že jim nejde vyjet a tak požadují, aby samozřejmě na jejich straně ulice před branou nic nestálo – ale také aby na protější ulice nic nestálo před bránou a dvě další parkovací místa na obě strany, tj. celkem si „rezervovali“ 4 parkovací místa!

      Neuvěřitelné.

      1. Jo takový máme v ulici taky. Maj dvojgaráž a vyžadujou, aby na protější straně ulice nikdo neparkoval, aby se jim hezky vyjíždělo…

    2. Může být. Ale zrovna nic z toho co popisujete neodpovídá těm situacím co jsem popisoval.

     Například na tom hřišti proběhly tak tři akce do měsíce. Nebyla to žádá masovka. My tam pak i několik byli hrát a ty lidi co to provozovali byli děsně fajn. I to tam udržovali uklizený, protože chtěli být za dobře a měli to pronajatý. Pointa ovšem je, že ti místňáci tam chtěli jít vypouštět kola hned jak se dozvěděli, že tam něco takovýho vzniklo a hned jak tam zahlídli prvně nějaký auta.
     Žádný negativní zkušenosti s tím ještě nemohli být. Neměli k tomu naprosto žádný důvod. Vtipný bylo, že jeden z těch co tam chtěl jít vypouštět kola pak zjistil, že to provozují lidi s kterejma se zná.

     AD ten parking u kanclu. Zase to co popisujete neodpovídá. Tohle je vilová čtvrť. Podélné stání. Od silnice přes chodník a předzahrádku to tu má k oknům každý tak 5-10 metrů. Žádné čmoudění do oken se tu nekoná. Jde opravdu i ryzí buranismus.

     1. skoro každý má rád klid. někteří milovníci klidu to ovšem přehánějí – ale debil, který přijede třeba jen naložit/vyložit zboží nebo člověka do vedlejšího baráku a nechá se spuštěnými okny deset minut řvát rádio krásně vyvolá v očích místních obyvatel kolektivní vinu všech přespolních parkujících.

   2. Koukám, že máte velmi podobné zkušenosti.
    Pokud o to opravdu jde, dá se zjistit, kde jsou povolené sjezdy. Exitence víc než jednoho povoleného sjezdu k rodinnému domu je totiž dost abnormalita a to, že si někdo zřídil v plotě bránu mu bez povolení sjezdu na pozemek v daném místě nezakládá vůbec žádné právo.
    A žluté značení musí být na vozovce. Na obrubníku to nemá žádnou právní váhu.

    1. To by mě docela zajímalo, kde se to dá zjistit. Tady je opravdu řada baráků, kde maj vjezd a za ním garáž. Vedle braku a o 5m dál maj druhou bránu, která je ale zjevně nepoužívaná (je za ní zahrádka atd.). Existenci té brány pak považují za své rezerve, tj. aby tam nic nestálo, případně aby si tam mohli parkovat oni – protože jsou líní otevřít tu používanou bránu a vjet si na pozemek.

     1. V12c žlutá čára souvislá u okraje vozovky a vyznačuje úsek, kde je zakázáno zastavení a stání. Může být vyznačena i na obrubníku vedle vozovky.

      druhá brána na pozemek může být třeba pozůstatkem stavby rodinného domu, třeba aby tam nacouval náklaďák, není to sjezd papírově, jakkoli to fyzicky sjezd je. zjistit se to dá na místně příslušném stavebním úřadě. ono se to jinak důsledně řeší na průtahu obcí nebo na kapacitní městské komunikaci (sjezd se povoluje, a podkladem je projekt, kde se prokazují zejména rozhledové poměry a rozhled pro zastavení, někdy se umísťují na komunikaci značky, někdy i zrcadla), někde v uličkách s minimálním provozem se to zpravidla nechává koňovi.

     2. @x-f
      občas jezdím k tetě, brána je stará, rezavá ale funkční, když jsem tam déle nebo něco vezu tak vjedu dovnitř.
      Občas ne, zaparkuji pravou stranou k bráně tak na 30 cm a levými koly stojím v ulici vilové čtvrti.
      Naproti je plot souseda, ulice má tak 5m šířku, on parkuje ve dvorku nebo u branky a vjezdu o 10 m výše.
      Minule u tety zvonek, přijela sousedovi návštěva, prý do dvorka neumí zacouvat a tak jestli bych tam si nezajel já.
      Říkám jo, klidně k Vám na dvorek zajedu, bránu nechte otevřenou za 15 min pojedu.
      Čuměl na mě jak na debila, ehhhh na ten od Vaší tety, moje návštěva chce parkovat naproti jejímu vjezdu.
      V rámci dobrých vztahů se skřípěním zubů jsem odjel otočil se a nechal to stát za jeho autem na druhé straně ulice se slovy, nebojte opravdu za chvíli pojedu.
      Taky miluji pičusy v Prdelákovech co si na metru trávy mezi cestou a jejich plotem vyvalí kameny schopné poškodit i Pandura, aby jim nikdo při vyhýbání se neponičil obecní trávník,o který se už léta starají jak o golfový puting green.

      1. S tema grimlama to je pripad od pripadu. Soused v prdeli, kde mam druhej barak, bydli v zatacce, pricemz jeho parcela dokonce zasahuje az do asfaltu (obec rozsirovala a neresila), takze travnik mezi vozovkou a jeho plotem s podezdivkou je jeho. A je tam mirnej pangejt a jeho plot je pod urovni te vozovky. V prumeru jednou rocne mu tam sjel nejakej curak s autem, co „jen vyhejbal“, takze sfrcel se svahu do jeho plotu. Pochopitelne, ceskej system je nastaven „si to voprav curaku a moje pojistovna ti to pak zaplati“. Po nekolika letech ho to vecny obvolavani stavebnich firem a dosevani travniku prestalo bavit a dal si tam ty sutry. Od te doby sice kazdej nadava, ale on konecne nema dokurvenej plot.

       1. Asi tak. U nás ve vsi je velký dřevěný špalek a několik balvanů vedle místní komunikace, kde si to do travnatého pásu najížděly dřevařské náklaďáky, dělaly tam něco jako Mariánské příkopy kombinované s rasputicou a návdavkem ničili krajnici, která na takové přejíždění není stavěná. Přičemž jde o metr a půl trávy okolo rybníka, takže proč by chodci, když jede něco širšího po silničce nemohli skočit do bláta, u Bachmutu to dělá kde kdo….

        Tchán seká louku a jezdili mu tam auta a traktory, což mu vadilo. Dal si tam (ne těsně k silnici) kameny. Jednou zarostly trávou a partička, co jela na paintball se na komunikaci, kde se špatně vyhnou dvě auta, rozhodla závodit. Jedno auto se pokusilo předjet zprava, pochopitelně polovinou vozidla přes louku. Rána jako prase. Od té doby byl klid, kameny šly časem pryč.

        1. Taky jsem mel takovyhle problemy s mistnima, jezdili mi uhloprickou pres jednu louku s tim, ze „takhle se tadz vodjakziva jezdilo, voe“, i kdyz obecni cesta vede okolo a „zajizdka“ je cca 100 metru rozdil. Tak jsem na vjezd nechal slozit tri velky kmeny, kdyz mi vezli drevo. Vtipalci se rozhodli, ze to budou objizdet, jako „aby videl, voe“. No, tak tam vul parkrat zapomnel otoceny brany. Dodnes vidim ty koleje auta ve snehu, pak nejaky stopy dokolecka dokola. Brany nemely ani ohly hreby. Nojo no, jsem sklerotik, stane se. Autor deflorovanych pneu prej nadaval v hospode, ale jeho verzi neznam, tyden pote si hral na Fantomase a u Cachrova to vzal v zatacce do vzduchu a pristani prej nebylo uplne vyladeny, co jsem pak cetl v mistnim platku.

         Od te doby je klid. Ty kmeny jsem oddelal, zacali mi tam jezdit luftaci. No, tak tam mam aspon natazenej retez na roxorech a zase je klid.

         S lidma neni mozny se slusne domluvit, nefunguje to. Pamatuju, kdyz jsem jeste delaval odstrely, ze byla natazena paska ve dvou okruzich a presto se nasli curaci, co to podlezli „aby lip videli“. Samozrejme, kdyby je neco trefilo, sednout si pujdu ja. Takze krome pasek jsem jeste musel najimat PCR.

         1. sou to kreténi, taky sem si musel na soukromým pozemku (!!!!) načmárat V12a, abych mohl stát aspoň u dveří kvůli nakládce avykládce, pže si tady zvykla parkovat celá ulica těch debilů, přitom jako můžou v klidu stát v té jednosměrce střídavě po vobou stranách, pokud najdou volnej kus kde nejsou branky, případně za rohem je obvykle taky místa dost…

          1. No to vis, pro hodne lidi znamena, ze kdyz treba chteji na vychazku na rozhlednu (treba nejakou v udoli), tak do auta chteji v backorach z postele a vystoupit hned na prvni schod rozhledny. At vice versa.

           Parkovat musej proste tak, aby to meli co nejbliz ke svejm dverim, ale pritom aby si nezavazeli pred svym barakem, ze.

          2. Normální lenost a nevychovanost.Cestou si ještě občas vyklepou popelník nebo vyhodí z okna jinej bordel…tak to ale bylo vždy.Pěší „turisté“ to dělají taky.Když jdeme se psema, sbíráme to do tašky.Až někoho chytnu při činu, strčím ho tam taky a skončí v odpadu kam patří.

   3. x-f: naprosto souhlasím, ten problém vidím úplně stejně v obou případech, v neochotě lidí se spolu normálně domluvit, bez násilí.
    Vámi popisovanou situaci s cedulkou jsem taktéž zažil, zazvonil jsem na příslušný zvonek a kdosi za záclonou nešel otevřít. Asi byl příliš zbabělý mě slušně požádat, zda bych si ten svůj krumpl nemohl postavit kousek dál. Klidně jsem mu mohl vyhovět.

  3. Tak to ja mam vyhodu bydleni v totalni prdeli, kde kdyz nejakej bezohlednej debil zaparkuje ‚na hulvata‘, tak se proste vezme traktor a odtahne se mu to nekam do riti. V lepsim pripade o par metru dal s podlitim kol jarovou vodou, v horsim pripade taky ‚na hulvata‘ a to bud nekam mezi stromy, nebo do rozbahnenyho pole. Uz jsem to videl za ty roky celkem trikrat. Nikdy jsem bohuzel nevidel, jak se s tim stastny majitel popasoval. Podotykam, ze volat PCR nema smyslu, protoze jsou v nasem MS a i kdyz dobre vedi, kdo ma nejsilnejsi traktor, tak ho nepodrazi. Samozrejme nikdo nic nevidel, nikdo nic nevi.

   1. Sysop:
    To mi už připadá přepísklý.Pokud teda neblokuje cestu.Ale jde taky o četnost.Pokud se to děje často, chápu to.
    Připomíná mi to škodění skútristům na Slapech.Tam by se dala natočit vyvražďovačka z osmdesátek.Ty tam ale rejdili denně od „vidim do nevidim“.

    1. Ohledně manipulace s cizím autem … Pulp Fiction.
     Back to bad.

     1. misaka
      18.10.2023 v 20:55

      Ohledně manipulace s cizím autem … Pulp Fiction.
      Back to bad.

      – – –

      Tak jak to máš s tou roční pauzou? Platí až odteď…?

      :OD

 2. S trvalým pobytem dnes pronajímatel sice souhlasit nemusí, ale ničemu to nepřekáží. Trvalý pobyt se zapisuje na základě nájemní smlouvy. Souhlas není třeba dokládat.

  1. ale může aktivovat řízení k jeho zrušení

   taky na lecjaký ty studia a další nebytofky eště zapsat nelze, holt půlka právního neřádu je furt bolševická…

   1. trvalý pobyt má funkci jen a výhradně evidenční. k ničemu nikoho neopravňuje (bohužel s výjimkou obecních voleb), není to domovsklé právo

    1. trvalej pobyt na území banánistánu má kurva hodně velkou funkci ty evidenco

     1. milý koprolále, má ten Váš výlev i nějakou informační bázi?

      1. a kdybyste se rozhodl, že přece jen nechcete umřít tak blbej, tak si přečtěte pár paragrafů (10–12) zákona č. 133/2000 Sb

       1. a možná je pramenem zmatku to, že na začátku vlákna došlo ke zkratce; v tomto případě je samozřejmě třeba k trvalému pobytu kurzívou dopsat na území obce, nebo psát místo trvalého pobytu, či snad trvalé bydliště, na kterýžto institut je vázána dumpingová cena parkování na modrých zónách. trvalý pobyt cizinců na území čr je s modrými zónami zcela mimoběžný. paradoxně rezidentem pro účely parkování je míněn i cizinec, který je v obci „policejně hlášen“, a stačí mu povolení k přechodnému nebo dlouhodobému pobytu.

        1. no tak nepiš jak čurák hned na poprvý a pak nebudeš muset mít vole grafomanskýho nerva

    2. Taky o tom je tento článek. Trvalý pobyt umožňuje parkování v modré zóně za pár šupů. Kdo ho nemá, tak buď nezaparkuje vůbec, nebo za majlant. Třeba Brně platí lidi s trvalým pobytem 200 Kč (za první auto) ročně, zatímco ostatní mohou platit 20Kč, ovšem ne za rok, ale za hodinu (v noci 17-06, okrajová zóna C).

     1. už na béčku je to darda jak v Pze, zmrdi na tom chcou zas akorát hrabat, že by to jako neco řešilo…ani ne

      1. No právě. Jak se ten mor rozšíří i tam, kde bydlím, odstěhuju se někam za město. V práci zaparkuju, autem je to pár minut navíc, nic moc jinýho ve městě většinou nepotřebuju, tak se nebudu otravovat.

       1. eště tam chodijou botovat a vodvážet, nebo už taky pořídili kriplkáru po vzoru Phy a vodvážijou akorát na udání a z jinejch přechodů a křižovatek?

 3. BINGO!!
  Sám bych to nenapsal lépe.
  Domnívám se ale, že téma je poněkud širší. Do naprosto stejné kategorie „výběr výpalného = zklidnění dopravy“ patří vybírání parkovného na veřejných parkovištích, která byla až donedávna gratis. K tomu už žádnou podporu zpitomělých dezolátů nepotřebují, to si rozhodnou sami. Zpočátku nasadí pokerovanou krkovici s koženou kasírbrašnou za směšný bakšiš za „veřejné práce“, anebo jako výkon trestu „veřejných prací“ zcela bez nákladů. Aktuálně jsou již nahrazování kasírovacími automaty. Za vydřený peníz zčásti financují svoje asociální, zlovolné ideologické zmrdí deviace. Avšak poté, co kulantní procento odkloní do kapitoly odměny, běžné provozní výdaje, mimořádné provozní výdaje (rozuměj prémie, výlety, chlast a chlebíčky), povinný desátek garážové partě kámošů, co to lajnují a obtarasují často velmi vynalézavým a nákladným způsobem, bránícím běžnému provozu, uhradí provozní náklady a odpisy investic, zbyde pár korun i do nějakých obecně prospěšných kapitol rozpočtu. Ty následně taky rozhází většinou k ukojení svých posedlostí a deviací.
  A to včetně regulace vjezdu do špitálů formou tříciferných sum za každou započatou hodinu, vyjma té první. Můj ty Bože! Už jste někdy byli zdravotně obslouženi ve špitálu vyčerpávajícím způsobem za méně, než 3-4 hodiny, ze kterých polovinu dřepíte na židli na chodbě a mašírujete mezi pavilony?? Záchranku lidi volají často právě s nadějí, že ušetří a zpátky je odveze příbuzný, který to za tu hodinu snadno stihne.
  A Boryš umí po skalinách, zemský ráj to na pohled.

 4. Trefa do černého. Podepisuji.

  Pro příznivce zón v duchu „kapitalismu“ – principem svobodné mobility je svobodná infrastruktura. Pokud by se ukázalo, že nadbytek aut na plochu je takový, že volný přístup vyčerpává nevratně prostor v duchu fenoménu společné pastviny, a bylo by potřeba zpoplatnit, pak rovně – tzn plochu dle atraktivity a pro všechny stejným poplatkem. Je to něco podobného jako síťová neutralita internetu.

  Nemyslím si, že kdekoliv v ČR toto nastalo a lze zůstat u volného (= zaplaceného v daních spotřebních, známkách, poplatcích, etc) parkování + typicky u výjimečné nemovitosti (parkoviště na pražském hradě?) zpoplatnit rovnou cenou.
  Nikoli stavět uživatele proti sobě zónami.

 5. jak správně dojit aneb tohle svinstvo zrovna u nás zavádějí
  – v okrajové části města kde prakticky není problém s parkováním zpoplatním jediné existující volné parkoviště
  – ti co tam doposud parkovali se přesunou do okolních ulic kde vznikne problém s parkováním
  – moudří zastupitelé tento problém vyřeší zavedením poplatků pro rezidenty za nadpočetná vozidla
  – rezidenti svá nadpočetná vozidla přesunou do ostatních lokalit, kde sice problém s parkováním již je, ale doposud tam nejsou zavedeny platby rezidentů
  – tito rezidenti začnou nadávat těm sousedním rezidentům
  – moudří zastupitelé vše vyřeší a zpoplatní nadpočetná vozidla v celém městě a vydojí jeho obyvatele co to jen jde

  PS. a protože zastupitelé jsou opravdu moudří bod 2 vyřeší spojením bodu 1 s bodem 3 již před začátkem akce

  1. Šmankote, was ist das „nadpočetné vozidlo“??
   Ani v ústavě, ani v ústavních zákonech, občanském či trestním nebo správním o tom ani čárka!
   Ňákej lepšolidní vynález?
   A můžeme se těšit i nad nadpočetné dezoláty?

   1. Zeptej se v nejake ztratovce, tam se dozvis, ze nadpocetne vozidlo je takove vozidlo, ktere se pouziva namisto velocipedu.

   2. nadpočetné vozidlo je … když si nezodpovědný buržoust za svoje mnohokráte zdaněné peníze dovolí koupit víc než jedno.
    Ale ono to je to ve své podstatě fuck. Přejedeš hranice zóny, třeba proto že si v té vedlejší dovoluješ pracovat, a už jsi nadpočetný i s tím prvním.
    A ovčani jásají jak s těmi buržousty zatočíme.

   3. Malej Jarda: Und, bitte, was ist das der „Rezident“?
    Wissen Sie in welchem ​​Gesetz erwähnt wird, dass der „Rezident“ mehr Rechte hat als jeder andere?
    Danke schön.

  1. Kokodák je povoz užívaný téměř bezvýhradně kurvama!
   Kdy začnou exprdi zjišťovat, jestli si šoféři nezačali pořizovat vidle pro případ návštěvy obecní výdojny s rozšířenou pravomocí (i nenažraností a indoktrinací)???

 6. Mikulov, parkování.
  Jezdíme cca 2x do roka do Mikulova, parkujeme na okraji města.
  Teď jsme tam byli po delší době (rok??) a bylo nam divné, ze jsou různě po městě rozesety parkovací automaty bez nějakých vysvětlovacích tabulí či značek. Nedalo mi to a doma jsem pátral na netu co to znamená.
  Ano, přátelé, již i tam dorazily zony, ovšem ne v podobě čar na vozovce, ale jakýchsi pseudoznaček, které jsou prý namalované na vozovce(já jsem nic takového neviděl i když jsme brouzdali po městě dobré tři hodiny).
  No nevím, asi to je klasická past na řidiče, nejlépe vše zamlžit, to se pak dobře kasíruje!
  Nevím co udělám až mi příjde obálka s modrým pruhem.

  1. willy50: možná Vám to nemělo dát už na místě a měl jste se podívat na parkomat, jaké jsou tam podmínky. Moc nechápu, že si všimnete automatu, ale necháte to být a pak hledáte doma něco, co byste na místě zjistil za pár sekund a ještě řešíte, že možná přijde pozdrav z městapa.

   1. Tak na automatu jsou popsané platební podminky, nic víc.
    To jako, někde uvidím automat, sednu si do stínu a začnu internetovat?
    Nasrat!!
    Kromě toho, první automat na který jsme narazili byl asi půl kilometru od místa kde jsme stáli!

    1. willy50: přesně tak, platební podmínky. Třeba od kdy do kdy se platí, ne? Co byste na tom chtěl „internetovat“? Nějaká značka tam, kde jste stáli, být musela, má-li tam být placené stání, takže je klidně možné, že tam nebyla a nic Vám tedy přijít nemůže. Ale Vašemu přístupu moc nerozumím.

  2. Za parkování zásadně neplatím. Můžou být rádi, že jsem se k nim uráčil přijet. Parkování na modré zóně v Praze mě vyšlo s pokutou levněji než poplatek za „legální“ parkování nedaleko, to byl rok 20.

  3. Co to je za kravinu? To snad urcuje dopravni znacka ne? Ty snad jako ridic ctete ne?

 7. No hoši? Tohle je „džampr, skoro lepší jak můj stroj času. :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=bQ4vB55z0RE

 8. Ano, tohle jsou přesně články kvůli kterým sem chodím. Ne pětistý první hejt na vládu, neziskovky atd. atd. atd. Tyto drobné, živé příběhy malé lidské duše jsou takovým kořením života, ne sterilní a neustále se opakující velká témata, která člověku nic nedají.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017