Jeden a půl metru od cyklistického ráje - zpět na článek

Počet komentářů: 130

  1. Myslim, ze D-F se myli – vubec nejde o nemeritelny metr a pul a u malo siroke silnice nebude stacit fotka, ridic nema jak to zmerit a nepujde dokazat umysl. Naopak tento balast nakonec neprojde, ale zustane to, co je dle meho gro – tedy ze cyklous nemusi na stezku kdyz se mu chce otravovat ridice.

    Soucasne je jasne, proc se ridici nespoji – nejsou skupina se spolecnym zajmem. Je to jako chtit, aby se spojili majitele lednicek nebo mobilnich telefonu, je jich prece hodne.

    Dnesni doba, ktera preje sracum bohuzel preje i Dolinkovi. Tohle jen tak neskonci, protoze sraci spolecny zajem maji a tim je jejich vlastni domnele bezpeci za jakoukoliv cenu, kterou pochopitelne platit nebudou (nebo si to aspon mysli). Zarnym prikladem byla corona a tu zase media pekne kuji, panikari musi chrochtat blahem, jak zly virus opet utoci a snad se podari sousedy udrzet doma, aby ti smejdi nemohli na dovolenou.

    1. Pri aplikaci zakona 361 se prokazuje umysl? Neblbni.

      Ja jsem o teto picovine nevedel, dokud mi kolega v praci neukazal flastr, kterej platil prave proto, ze mu prisla fotka. Taky se divil.

      1. Takže výběr prachů, jinak se nezměnilo vůbec nic.

      2. Sysop: prokazuje se zavineni. Jen blbec by si nechal dat flastr za nesvitici svetlo na zaklade fotky. Tohle bude stejne. Dle meho o to vubec nejde, prave proto, jaka je to kokotina. Dabel je v lezeni cyklousu na silnici podel stezek. Delaji to zmrdi i dnes, ale nelibi se jim troubeni a riziko, ze v pripade pruseru budou tahat za kratsi spagat. Tohle by bezohlednym smejdum pomohlo. Blbci budou slavit, ze neprosel metr a pul a Dolinkova klika bude slavit, ze nemusi jezdit po stezkach.

        1. V podstate by se dalo dosahnout cyklisticke a dotacni lobby nirvany, kdy cyklostezky se budou stavet pro pesi maminky s kocarky a na silnicich vedle se bude tvorit cyklopruh :-/

  2. Uz si zive predstavuju, jak vynalejzava parta mestapaku pouzije nasledujici scenar:

    Jeden z nich, nebo jejich kamarad, sedne na kolo, a pujde se projet okolo stojici/pomalu jedouci kolony, tak 30 cm od aut. No, a pesi opicajti pujdou za nim, a budou zvesela pokutovat jednoho ridice za druhym, za nedodrzeni bocniho odstupu. Vydelek zarucen …

    1. To nepujde, protoze pujde videt, ze auta stoji tesne za sebou -> jde o kolonu. Ne, ze je to nenapadne, ale tohle jim shodi ze stolu i blbej urednik, protoze sance na reportaz o debilech, zneuzivajici pravomoce, bude velka.

  3. > protože se tam chovají jako hovada a ohrožují se tam navzájem v důsledku jejich vlastní agresivity a hlouposti

    Alespoň za mě tohle není většinou ten případ, například proto, že na kole téměř nikdo nejezdí, takže se málokdy můžeme s někým navzájem ohrožovat :-). Ten důvod je, že mnohé cyklostezky jsou prostě nepoužitelné. Například jsou každých pár set metrů přerušovány „cyklisto sesedni z kola“, cyklostezka končí ve skále, svodidlech či na chodníku, cyklostezka za chvíli odbočuje někam do pole i když potřebuju jet rovně, nájezd je oddělen obrubníkem, mají příšerný povrch, nebo alespoň vyžadují dávat přednost na každém rohu, ačkoli souběžná silnice je hlavní. Nejspíš to vzniká tak, že někdo potřeboval opravit chodník, ale na chodník se hůř získávají dotace, tak z chodníku udělal cyklostezku zapíchnutím jedné značky a všechno ostatní nechal. Nevím, jak u vás v Budějovicích, ale v Praze a okolí jsem na „velkoryse pojatou infrastruktura pro cyklisty“ narazil za život asi třikrát. Prosím, zkuste se příště na nějaké cyklostezky opravdu kriticky podívat a zhodnotit, jestli byste také nadšeně používal s autem silnice, které by byly vystavěny v obdobném duchu.

    Příklady s fotkami se zakreslenými těmito problémy: https://www.cyklistesobe.cz/issues/1531-defektni-stezka, https://www.cyklistesobe.cz/issues/1470-vestec-vadna-stezka, https://prahounakole.cz/wp-content/pnk/uploads/2014/06/jm_cyklostezka_klecany_zatacka.jpg

    1. Ani som nepozrel na mapu, len na tu zimnu fotku a hned som vedel, ze je to kruhak za Jesenici.

  4. Šel by klakson z lokomotivy přidělat na auto?

    1. Je potřeba stlačený vzduch, takže to není úplně triviální. Ale zvonek z tramvaje taky není k zahození.

      1. Zvonek z tramvaje nefunguje na vesnicany. Funguje ale na vesnici na mestske luftaky. Pumpickar odleti, aniz by premyslel, ze tam nejsou zadny glajzy.

      2. Ja myslim, ze by to nejak asi malo ist :D

        https://www.youtube.com/watch?v=jUBBGxyAN4M

    2. Mam kamarada, kterej to udelal u autobusu. On ten „klaxon“ je vlastne jen mohutna trubka, co si pres ventil psoukne z tlakovy flasky. A tu natroubis kompresurkem. Existujou maly troubitka, kde to primo honi kompresor bez flasky, ale to neufoukne trubku z lokomotivy.

      No, takze on to namontoval do toho autobusu. I prijel na technickou, technik vlezl do jamy a povida „zatrubte“. I pres varovani meho kamarada, ze to neni uplne dobry napad, si to nedal vymluvit. Kamarad to zmacknul, technik vycouval ven po ctyrech a neskutecne rval, ze to okamzite, ale okamzite musi ven.

      Takze pro STK je nutne zachovat i puvodni verzi a prepinat to bud prepinacem, nebo mit na volantu dve tlachatka (nektera auta maji) s ruznymi funkcemi.

  5. Podle me je cilem chovat se k cyklistum jako k vozum, jinak receno – objizdet je v protismeru(pokud to lze). Proti tomu nic nemam a sam tomu tak cinim, kdykoliv je to jenom mozne. Problem je, ze myslenka a praxe bude rozdilna a uplne vidim, jak budou fizlove fizlovat a zabukarit na formalnich 1,5m. Soucasne zakonodarce nedava prostredky, jak ten 1,5 m zmerit.

    1. (ridic ty prostredky nema, obv.)

  6. Mám poznámku k tomu povinnému použití cyklostezky. To, proč se cyklisti proti tomuto bouří, je způsobeno tím, že cyklostezek je víc druhů. Celkem neproblematické jsou ty, kde je skutečně vyhrazen prostor pro kola. Horší jsou ty, které jsou sdílené pro kola a chodce (což je třeba povltavská cyklomagistrála z centra na jih Prahy (nebo její velká část). Legislativa je nejasná a nikdo pořádně neví, kterých se ta povinnost týká. Podle nějakého vyjádření PČR se to týká všech, i těch sdílených (s čímž cyklokomunita důrazně nesouhlasí). Problém je, že po těch sdílených se na kole nedá jet nějakou smysluplnou cestovní rychlostí (na silničním kole klidně 30-40 km/h) a přitom neohrožovat chodce, bruslaře, pejskaře, děti atd. Proto se cyklisti stěhují na paralelní silnice. Další problém jsou různé pokusy o cyklostezku, obvykle z europeněz, které tam jsou proto, aby byly, ne proto, aby se daly používat. Vyjímkou nejsou cyklostezky, které na 100 m 4x kříží silnici apod. Tam se nelze divit, že je nikdo nechce používat. Holt si měli cyklisti vylobovat lepší :)
    Pokud jde o můj názor, tak jako chodec, který se jde s dětmi na kolech projít, nemám radost z magora, který se po 2,5 m široké cyklo/chodco-stezce žene čtyřicítkou (a že jich tam je). Na druhou stranu, jako řidič z nich nejsem nadšen ani na paralelní silnici, i když objektivně vzato tam působí míň nebezpečných situací než na té stezce.
    Sám jsem vzal po letech na milost kolo (i když silnicím i cyklostezkám se vyhýbám jako čert kříži) a v rámci zjišťování nějakých technikálií jsem zabředl do hlubin jednoho z cyklistických diskusních fór. Co mne potěšilo je, že i mezi cyklisty je spousta lidí, kteří tam tvůrce tohoto paskvilu poslali do patřičných míst. Bohužel je tam dost i těch opačných a obávám se, že skupiny zaměřené na silniční cyklistiku budou ještě o dost horší.

    1. Taky stojí za zmínku městské cyklostezky kde co 30-50m musíte sesednout s kola, bo je tam přechod a značka konce cyklostezky. Tedy de iure. De facto nemusíte, ale vlítnout velkou rychlostí na přechod je docela riziko, že vás odbočující řidič přehlédne. A viníkem nehody budete vy.

  7. Nikdo si s tím hlavu lámat nebude. Tuhle jsem šel mimo obec, kde nebyl chodník, přesně po levé krajnici. Přijel nějakej debil v Audi a jestli mě pravým zrcátkem minul o 10 centimetrů, tak to bylo hodně. Nebylo kam uhnout, leda skočit do toho hlubokýho pangejtu vedle. Ta silnice sice byla poměrně úzká, ale i tak vlevo měl minimálně 2 metry místa.

  8. To že ten ubožáček odporně lže aby něco protlačil není nijak překvapivé, ale je třeba na to upozorňovat, ikdyž si tejně troufám tvrdit, že to mentální kapacity socanskych a jim podobných voličů nepoberou a použije se oblíbená písnička o pyrátech a andyho mantra o kampani, „šak von nás sce jenom vochraňovat dyž jedu z hospody žejo mámo“.
    Já spíš nechápu furt ty tanečky okolo, každému kdo je schopen se nad tím hlouběji a bezbolestně zamyslet je jasné, že na biciklistiki sere bílej tesák a prvořadě je třeba další příjem do kasičky na „přerozdělování“ tak proč se na to nevysrat a rovnou zavést paušál z vlastnictví auta řekněme litr měsíčně, protože kdo se má furt srát s rozesíláním pokut, výstavbou radarů, obtěžování typu „trik s právníkem“, nákupem fizlkár etc. Jo a ještě do aut namísto dírky pro klíčky dát slot na platební kartu a po doježdění odečíst patřičnou částku dle km. No ne ? Nebo je na to ještě příliš brzo ?

  9. Tenhle pseudocyklistický problém má dva aspekty, jako většina neomarxistických výdobytků sociálního inženýrství nadnárodních elit.
    Ten první je zjevně ideologický a prosazovaný shora. Jak jinak si vysvětlit že poslanečtí zmrdi co se sami vozí výhradně v autech, se zabývají něčím takovým co v důsledku uškodí i jim. Prostě to jde befelem z nadnárodního řízení – protěžovat cyklistiku.
    Souvisí to úzce s plánovaným rušením západní civilizace a islamizací evropy, tedy návrat do středověku co se životní úrovně týče. Technologie a výroba už byly přesunuty do Číny a JV asie. Teď jen docílit toho aby zdroje planety byly přesměrovány z rozežraného západu do JV asie. Podpora cyklistiky a rušení automobilizmu je jen jeden aspekt celé agendy.
    K tomu se využívají jak legislativní prostředky, tak různé neziskovky, novodobí svazáci a užiteční idioti.

    Druhý aspekt protěžování cyklistiky (třeba i v podhůří kde je buď sníh, led nebo prší s vyjímkou léta) je finanční, který ale tvoří motor pro to aby celá agenda deindustrielizace Evropy fungovala.
    Většinu státních stavebních zakázek v této zemi mají rozdělení velcí mafiáni co hrabou miliardy. Tam se malý mafoš nedostane. Takže systém předražených cyklostezek je ideální pro drobné přikrádání na lokální úrovni, stavební firmy napojené na obecní úřad nebo magoostrát. Tím je zabezpečena praktická část agendy.
    Podobně jako depopulační vakcinační agenda pod taktovkou Vilíka Gejtsů je zajišťována státním aparátem a to i finančně i legislativně.

    Ovšem má to i svá pozitiva, protože co se týče zapadlých vesnic s velmi nízkým rozpočtem, tam chytrý starosta dokáže využít situace a vybudovat pod pláštíkem cyklostezky v podstatě osvětlený chodník z horních do dolních Kotěhůlek, mezi kterýmižto vesnicemi lidé chodili nebo jezdili na kole po nebezpečné nepřehledné okresce s frekventovaným provozem, často tam auto někoho srazilo a pro děti to bylo obzvlášť nebezpečné.
    (jedna taková šikovná cyklostezka je k vidění poblíž trati někde jak jsou Letovice, Svitavy na hlavním železničním tahu Praha-Česká třebová-Brno-Vídeň)

    1. Čas od času někdo prosadí, co je nejvyšším dobrem. O tom se nepřemýšlí. Už asi půl roku si do databáze házím různé události, a snažím se vystopovat cestu, odkud se prosadilo několik nejvyšší dober. Konkrétně mi jde o snižování uhlíkové stopy, špatnost jaderných elektráren, elektromobily, cyklistika, nadřazenost homosexualismu. Došel jsem téměř ke kořenům ve většině z nich, a zdrojům, odkud to vyšlo – ale vždy je jasné, že zatím je nějaká předchozí skrytá linka.

      O heslech nejvyššího dobro se nepřemýšlí. To je jednoduše nejvyšší dobro per se.

      Jinak potvrzuji, že šikovným využitím dotací EU, lze na malé vesnici či městě udělat mnoho dobrého. Pokud je šikovný starosta a radnice. Jakkoli dotace považuji za zlo, tak toho jsem si také všiml.

      Na příkrádání malých mafiánů jsou cyklostezky ideální. Ale nejsou ani zdaleka jedinými stavebními tunely v malém. Viděl jsem už leccos.

      1. Já viděl i příklady, kdy se z dotací EU na vzdělávání financoval třeba provoz „lesní školky“ která defacto vychovává děti protisystémově a svobodomyslně, na rozdíl od neomarxistického vzdělávání, a tak se dotační zlo proměňuje v dobro. A díky (nechutně předraženým) EU dotovaným čistírnám v kdejakém zapadákově nám netečou v řekách sračky, což by se díky neschopnosti a rozkradenosti našeho státu dělo klidně dalších 50 let.
        Ale tohle je zřejmě nad chápání většiny zdejších „Halíků“ kterým to myslí politicky a především ideologicky a černobíle.

        Teď jak ustanou dotace z EU, tak se rázem zastaví i tyhle užitečné projekty (nákup vlaků, vozů MHD, veřejné stavby, některé užitečné neziskovky co pomáhají lidem atd.) a my se vrátíme blíž k 90. letům kdy vůbec na nic nebyly peníze protože se vše z rozpočtů od státu až po obce rozkradlo, takže ani na běžnou údržbu infrastruktury nebyly prachy.
        A to vše v situaci, kdy máme obrovský dluh na kritické infrastruktuře vodárenské i energetické, kdy soukromé (zahraniční) firmy inkasovaly stamiliardy zisku ale do infrastruktury skoro nic neinvestovaly.

        Za vámi vyjmenovanými „vyššími dobry“ od zelené energie až po LGBT homoklády je jednotná agenda shutdownu a deindustrializace Evropy a její zabetonování v islámském středověku. Protože pro elity se stali Evropané největším nebezpečím, protože jsou nebezpečně chytří a umí si dát věci do souvislostí. Mravencovití poslušní asiati jsou pro jejich cíle poněkud vhodnější, tak většinu aktiv západní civilizace přesunuli právě tam.

        1. Od 1. července 2020 se do čela EU postavili Němci. Dali si 2-3 hlavní cíle:

          1) Přikáží všem brát ve velkém imigranty, a živit je. Bude to „nařízení“ nikoli „směrnice“ jako doposud. Proti nařízení neexistuje ve státech EU žádný protiprostředek, jak to blokovat, zvrátit, nerespektovat.

          2) Prosazení „New Green Deal“, tedy minimálně 25 % rozpočtu půjde na ekoterorismus a nesmysly.

          3) Zadlužení všech států EU, a tím likvidace a oslabení jejich samostatnosti. 750 miliard eur si EU půjčí, a splácet to budou všechny státu EU, včetně České republiky.

          Jakmile se dotace oslabí, tak první skončí ty smysluplné projekty. A dotace se oslabí, to je už více než jisté.

          Jinak EU není nic jiného než likvidace 4. velmoci zvané Evropa. Její cíl není nic jiného, než způsobit, aby se Evropa nestala konkurenční velmocí zbývajícím třem: USA, Rusko, Čína. Ale hlavně aby historicky velice schopní Evropané byli snadnou kořistí pro bankovní mocné rody a pro korporáty k vysátí, ovládání a vytunelování, a držení v ekonomickém i jiném polootroctví. A to EU jasně naplňuje. Mnozí si myslí, že führerové EU jsou hlupáci a neschopní blbci, ale oni pouze naplňují cíl.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017