Je libo Jaguar? No tak si ho klidně kupte.

Featured Image

Před nedávnou dobou měli čtenáři našeho webu možnost si přečíst článek autorky Louise o tom, jak si chtěla koupit auto. Článek měl poměrně zajímavou dohru, která by neměla zůstat před čtenáři skryta, protože je v jistém ohledu zajímavější než článek sám.

Článek se stal poměrně populárním v komunitě kolem Jaguarů i BMW, čemuž není divu. Ostatně rivalita mezi oběma značkami je jednou z konstant automobilového světa, a tak se stalo, že článek doputoval ke společnosti Dajbych, která je v článku postavena do negativního světla, respektive k agentuře, která tuto firmu mediálně zastupuje.

Že se někdo k článkům ozve, není vůbec ojedinělá situace. Každou chvíli má někdo připomínky k obsahu, chtěl by stáhnout to nebo tamto, protože se mu to nelíbí a podobně, a když to neuděláme, tak na nás přijdou právníci, policajti, gorily a Aštar Šeran na nás nasměruje své vesmírné kanóny.

Reakce firmy Dajbych byla v tomto ohledu odlišná, protože zástupce firmy Dajbych slušně požádal o spolupráci směřující k tomu, aby vůbec pochopil, kde se stala chyba. Pouze okrajově vyjádřil svoje pochybnosti o tom, zda článek je věrohodný, zejména proto, že firma sice organizovala několik dovozů vozidel ze zahraničí pro klienty, kteří si nevybrali z tuzemské nabídky, ale jedná se o případy spíše raritní a pokud by došlo k popsaným obtížím, jistě by si takovou událost pamatovali, a oni si ji nepamatují. Také mě ujistili, že nehodlají nikoho potrestat ani vyhodit, že tomu chtějí především rozumět. Uvedli i další věci, které měly spíše charakter detailů, ale jako celek dávaly docela dobře smysl.

Zástupce firmy Dajbych se tedy zcela korektně, až bych řekl zdrženlivě dotázal, zda bych mohl autorku oslovit a zjistit pár základních informací o celém obchodním případu.

Tento přístup sám o sobě příliš nekoreluje s útrapami, které autorka popsala, jinými slovy, pokud by u Dajbycha byli takoví drbani a chovali se tak hnusně, asi by na to šli jinak. Ještě jim dáme prostor.

Rozhodně jsem proti tomu požadavku nic neměl. Bylo by asi dost nefér někomu vyspílat za to, že zákazníkům připravuje „utrpení“ a chová se „hnusně“, ale současně mu upírat možnost se k tomu postavit. Upřímně, něco ve mně hlodalo, už když jsem článek schvaloval k publikaci. Moje pochybnosti byly jiného druhu, než které vyjádřila firma Dajbych. Neseděla mi „dělba práce“ uvnitř autosalonu. Z titulu své práce mám občas něco do činění s autosalóny všech možných značek a tak vím, kdo má jakou roli a s kým lze o čem jednat. Jiné autorčiny postřehy byly naopak velmi dobře představitelné v českých autosalónech. Nicméně autorka napsala již dva články pro D-F a tak jsem si řekl, že to, co popisuje, je sice tristní, zvláště pokud jde o prémiovou značku, ale nikoli nemožné. Také jsem si vědom toho, čemu někdy říkám „zubařovo dilema“. Pohled dvou osob na stejnou událost se může diametrálně lišit podle toho, z jaké perspektivy se na ni dívají. Pacient tak odchází od zubaře naštvaný, že se mu hodinu vrtal v ústech a bolí ho celý obličej, zatímco zubař je spokojený, jak skvělou práci odvedl na té skoro beznadějné sedmičce vlevo nahoře.

Co jsem tedy dělal dál? Protože nadále chráníme identitu autorky, předal jsem jí dotazy, které mi adresovala firma Dajbych. Jednalo se o tři jednoduché otázky, které měly napomoci identifikovat ten obchodní případ, a odpověď na ně by zabrala asi pět minut. Autorku jsem oslovil e-mailovou zprávou dvakrát po sobě v rozmezí dvou týdnů a neobdržel jsem doposud žádnou odpověď.

Samozřejmě že autorka má plné právo se se mnou nebavit, stejně jako může být na dovolené nebo mohl nastat nějaký problém s doručováním zpráv, ale mně to pro začátek stačí. Informace uvedené v původním článku tak nelze vyvrátit, ale současně je nelze ani potvrdit, a bez součinnosti autorky je tak nelze označit jinak než jako polopravdu nebo pololež, záleží na tom, jaký je váš osobní pohled na částečně naplněnou sklenici.

Dalším benefitem plynoucím z této události je, že jsem dostal zdarma vysvětlení k tomu, čemu se říká „černé P.R.“.

Pokud se tedy hodláte opět začíst do autorčina líčení toho, jak s ní ve firmě Dajbych vyběhli a vehnali jí do náruče autosalonu Invelt konkurenční značky, měli byste napřed věnovat pozornost tomuto textu, který mi poskytla přímo firma Dajbych v reakci na uvedený článek.

 


Vážení čtenáři,

jakmile jsme zaregistrovali tento článek na webu Dfens-cz.com, snažili jsme se zjistit, zda jsme skutečně udělali v jednání se zákaznicí chybu a dohledat tento případ. Některé věci v článku nám ale na první pohled neseděly.

Auto, které autorka v článku specifikuje, se již delší dobu v takové konfiguraci nevyrábí, takže negativní zkušenost autorky by musela být staršího data.

Dovoz auta z Německa na ukázku je zcela výjimečná operace a měl by o ní vědět vedoucí prodeje našeho autosalonu. Ten si ale takový příběh nevybavuje. I přes veškerou snahu jsme zatím neidentifikovali situaci, která by aspoň vzdáleně připomínala popis autorky.

Prostřednictvím D-FENSe, kterému tímto děkujeme za slušnou komunikaci, byly zaslány autorce opakovaně dotazy, kdy se měl příběh stát a s jakým konkrétním zaměstnancem komunikovala. Zatím jsou bez odpovědi. Chtěli jsme to vědět proto, abychom celou situaci lépe pochopili a mohli jsme na tomto základě zlepšit naše služby.

Nevylučujeme, že v kontaktu se zákazníkem můžeme udělat chybu. Pracují u nás ´jen´ lidi. Na druhou stranu se nedá vyloučit, že historka v článku je z větší části vymyšlená. Bez zajímavosti v tomto ohledu není závěr článku, kde autorka píše, že po negativní zkušenosti u nás se o ní skvěle postarali v konkurenčním autosalonu jiné značky.

Přes naše podezření, že článek je podpásovka, nežádáme jeho stažení. Dfens je médium pro svobodné lidi, kde jeho autor dává poměrně velkou svobodu (a důvěru) lidem zveřejňovat vlastní příspěvky. Vlastností svobody je, že se dá i zneužít, ale to není argument pro její omezení. Udělejte si tedy názor sami nejen na základě článku, ale i případnou návštěvou našeho autosalonu. Svobodně podnikáme (začali jsme od nuly v 90. letech) a prodáváme auta svobodným lidem. Autorizaci prodávat vozy prémiových značek Land Rover a Jaguar jsme nedostali druhý den po založení firmy, je to výsledek dvacetileté práce.

Pokud se Vám nebude jednání našeho personálu líbit, nebojte se to vyjevit na místě anebo nám to následně sdělit. Nikoho slepě netrestáme, snažíme se naše lidi vést k tomu, aby svou práci dělali co nejlépe. Přejeme všem dobrou zábavu při čtení tohoto webu a ať v naší zemi zůstane zachována svoboda slova i podnikání v plném rozsahu.

Autosalon Dajbych

 


28.07.2019 D-FENS

 

 


Související články:

12345 (505x známkováno, průměr: 1,15 z 5)
33 377x přečteno
Updatováno: 28.7.2019 — 22:41
D-FENS © 2017