Jak všichni měli všechno, limonáda tekla proudem a sušenky se dávaly zadarmo…

Featured Image

… a pak přišel účet.

Ve světě, kde pomatenci dostali moc uměle, skrze dotace, buzerace a masivní propagandu, vytvářet poptávku po nesmyslech a za její uspokojování utrácejí skutečné zdroje, ve světě, kde finanční krize neprobíhají, jámy jsou zasypávány tištěným smetím, zvaným peníze a trh se nečistí od žravých mrtvol, ve světě kde mediální i politický prostor dostávají ti nejhorší z nás (postižené děti, defektní jedinci, hlupáci, šílenci a psychopati), tak v tom světě se pomalu vystavuje faktura za píčuství.


V průmyslu chybí všechno. Jakože fakt všechno. A zhoršuje se to.

Tak předně chybí lidské zdroje. Což teda není moc novinka a navíc to jediné se z propadem do sraček bude „zlepšovat“. Sehnat dnes (nejen) řadového pracovníka, který úkoly bude plnit včas, dobře a samostatně, je prakticky vyloučeno. Platy rostou a výkonost průměrné obsluhy akušroubováku klesá. Ale hlavně klesá kvalita odvedené práce, což je v konečném důsledku ještě větší problém. Jediné, co je na tom dobré, že nejvíce na prdel dostávají firmy, které pracovníky dlouhodobě považovali za substrát, který do výroby nasypeš, zpracuješ a na druhém konci hodíš do smetí. Bohužel dostávají na prdel nejvíce, ale nikoliv pouze.
Problém je v tom, že díky zaměstnávání agenturních cizinců jsme část zisků z tučného období realizovali na dluh. Půjčili jsme si práci z ciziny a budeme za to platit. Už jen tím, že firmy při obrovském růstu investovali do výrobních kapacit a infrastruktury, které jsou nyní v naprostém nesouměru k domácím lidským zdrojům. Navíc jsme tím pádem neinvestovali tam, kde by díky levné práci mohli ti investované peníze zůstat nějakou dobu ještě aktivy.

A ne, řešením nejsou ani trvalí přesídlenci, neboť kromě analfabetismu a naprosté neznalosti čehokoliv upotřebitelného se tito předně štítí práce jak kariérní politik z ČSSD. Oni nepřicházejí pracovat, oni přicházejí na ty pečené holuby.

Nápady a invence. Ale i prostá odborná znalost. Chybí. Zatímco dovezení raketový inženýři z Afriky se věnují zapalování aut a loupežím, naše starobylé ctihodné univerzity nám chrlí odiplomované lidi, kteří namnoze nic užitečného neumí. O středním průmyslovém školství asi nemá ani moc cenu psát. Občas k nám to korporátu dorazí nějaký jejich produkt. Dostali jsme se tak daleko, že absolventi elektroprůmyslovky namnoze neumí číst v elektrických schématech zapojení. Samozřejmě jsou v populaci schopní a cílevědomí lidé. Jenže díky tomu, že ekonomika je nastavena na lehkoživení parazitů, nedokáže schopné lidi odměnit a udržet u otravné a stereotypní práce. Rozhodně je mnohem lepší zakládat startupy a vylepšovat selfietyčky pro Instapičky. Easy. Ostatně, připomeňme si, že úplně mocinky nejvíc startup je vláček. Vývoj u nás v korporátě je situován v Oberösterreichu a nad „schopnostmi“ tamních technických špiček zůstává rozum stát. Ale nejsme v tom zdaleka sami.

A to se pořád bavíme o technických absolventech, tedy tom užitečnějším, co školství produkuje. Všichni ti magistři genderových studií jsou přínosem v záporných hodnotách. Je to smrad úplně k hovnu. Nejsou dobří ani jako obsluha v McDrive. Jejich užitnost by snad lehce vzrostla semletím do kosteleckých párků (alespoň by v nich bylo nějaké maso).

Chybí čipy (to je ale novinka, co?) Takže i všechno co je obsahuje. Průmyslové regulátory, Ovladače, komunikační jednotky… Dalo se to čekat a dalo se s tím prd dělat. Co se ovšem čekat nedalo, zato tomu šlo předcházet jsou další věcičky, které ty řídící čipy obsahují zbytečně. Tak například ventilátory, kde čip řídí otáčky motoru, což by mohl klidně dělat nastavitelný rezistor – potenciometr.

Chybí měď a další technické kovy. Naši dodavatelé už nás upozorňují, že s dodávkami půjdou k šípku. A ceny porostou. Zatímco celková kupní síla starého kontinentu klesá (protože socík), imbecilní lobby tlačí přes dotace uměle výrobu elektromobilů, které nikdo nepotřebuje, skoro nikdo nechce a které jsou tak strašlivě ekologické, že spotřebovávají většinu technických kovů na trhu a vůbec nejde jen o ty supervzácné do baterek (i když i tady si pravděpodobně užijeme spoustu srandy, protože tahle uměle vytvořená falešná poptávka totálně zlikviduje nabídku pro odvětví, která se bez baterií neobejdou -> pokud máte UPS stanici, je nejvyšší čas vyměnit bateriové články, na hodně dlouho naposledy… (což ocení, v kombinaci z green shit energetikou plnou blackoutů[*1] zejména klienti takových věcí, jako jsou jednotky intenzivní péče). Jenže snižující se nabídka těch „obyčejných“ kovů, jako je měď, je ještě daleko horší sranda. Bez přívodního kabelu totiž neběží všechny ty super pokrokové smart vychytávky, ale ani blbé čerpadlo na vodu. Bez trubky nezatopíte. Ani nezachladíte.

Chybí trafa. Fakt. Blbé kusy navinutého lakovaného drátu, které umí vykouzlit z 230V například 12V, nebo 24V. Což jsou ovšem napětí které, všichni používáte denně. A aby toho nebylo málo, řada průmyslově vyráběných zdrojů (trafo, usměrňovač a pár dalších funkcí) obsahují čipy…

Kaučuk. Věc, co je celkem k mání od 18.stol. A začíná ji být v Evropě nedostatek. A tím pádem nás čeká zdražení a snížení dostupnosti všeho gumového. Silentbloky, pneumatiky, izolace do dveří lednic a praček… A laicky odhaduji, že to v brzku znamená omezení nabídky silikonů a výrobků z nich.

Moc toho (ke své spokojenosti) nevím o stavebnictví, ale ti, kteří se jím v mém okolí zabývají, ti by přísahali na pupík osmnáctileté prsaté kurvy, že tam chybí úplně všechno. Tedy všechno základní. Smart free cool a in vychytávky, které leží roky ve skladech, protože je nikdo k ničemu nepotřebuje, ty samozřejmě jsou k mání.

Chladiva. O chladivech toho zase trochu vím a už jsem o tom na DF v minulosti psal. Chladiva nejsou, nebudou a ty co seženete jsou kurevsky drahá a v mnoha ohledech ne moc dobrá (třeba vysoce toxická, nebo výbušná). Z geniální (a zmrdskými ekofašisty v EU zakázané) R134 je investiční komodita, obtížně sehnatelná, jejíž cena za posledních pár let rostla mnohem víc, než cena zlata. Protože do klimatizace v autě si prostě propan nedáte a různé supermoderní opteony jsou drahé a… ano správně, chybí na trhu. Ostatně Greténi z uhnije nařídili snížit celkové množství použitého chladiva. Tedy přesněji, přikázali používat méně efektivní chladiva a ještě přikázali že se jich musí použít méně. Kde jsou ty doby, kdy poroučeli větru a dešti. Tohle totiž připomíná dupajícího fakana před regálem se sladkostmi. No a co že fyzika, já chci a chci a chci.

Služby. Ono to souvisí s nedostatkem lidí. A pak taky s fašismem obecným, zeleným a covidovým. V každém případě poskytování služeb je uregulováno k smrti. Zkuste si sehnat dopravce z a) do b). O řemeslníky se raději ani nepokoušejte. Pozdravujte svého zubaře a něco mu vezměte, protože doba, kdy k ošetření u něj je nezbytný úplateček je zpět. Nicméně pro tento text jsou zásadní chybějící služby zejména v řetězci produkce, tedy tvorby HDP.

Není v silách vypsat všechno, čeho je nedostatek v dodavatelském řetězci. Chybí třeba i LED diody, ale zatím se zdá, že jde o logistický problém (služby chybí…). Postupem času také díky chybějícímu materiálu chybí „vyráběné“ komponenty lokálním subdodavatelům. Čím dál víc, čím dál častěji a na čím dál delší dobu. Koncový zákazník tyhle věci zatím poznává pouze na prudce rostoucí ceně, kterou mnozí připisují CovID fašismu (a nemusí být úplně mimo, neboť ten se na růstu cen jistě podílí nepřímo i přímo). Nicméně míst, kde se stroje zpomalují, nebo zastavují, přibývá a dřív nebo později se to v nabídce projeví. A nenechte se zmýlit, Aliexpres je řešení jen do doby, kdy máme čím platit, tedy dokud jsme schopni produkovat něco, co naoplátku kupuje ten jejich trh. Momentálně máme v Evropě nadprodukci šílenství a virtuálních píčovin. Uvidíme, jak dlouho s tím tržně vystačíme…

Ano, ano přátelé. I skladník ve šroubárně si, díky socialismu, může přečíst Vergilia v originále. Akorát to vypadá, že v brzké době nebude mít moc co skladovat. Dluh ve fiatu nás už moc nemusí zajímat. Protože touhle imbecilní párty jsme hlavně terminovali svoji schopnost produkovat cokoliv užitečného, tedy i schopnost v budoucnu nějaké dluhy splácet. Bez komponent z Asie nejsme v Uhniji schopni vyrobit ani chleba. Tedy takhle, pár pecnů doma, to kdejaký kulak dovede. Ale to není ten problém, ani jeho řešení. Čas nám ukáže, jak hluboká tahle jáma plná sraček je. Ale spirála se roztočila. Nejsme dost silní k zajištění komponent, takže vyrábíme míň, což nás dělá opět slabšími při zajišťování komponent. A ještě, díky imbecilním socialistickým mastným držkám, z těch komponent tvoříme něco, co je neprodejné. Z dnešního pohledu vypadají závody ve zbrojení jako poměrně inteligentní ekonomický model. ONI to tedy budou vydávat za hospodářskou krizi. Jenže tím, že ji nenechali proběhnout už před lety a také tím, že uměle nasměřovali zdroje do prdele, stvořili něco mnohem horšího. Stvořili náskok asijské konkurence, která už tak díky svým defaultním vlastnostem (třeba neformální otroctví, či sraní na patentovou ochranu) jela podstatně vyšším tempem. A když měla Evropa reagovat, přišli Greténi z Green Piss a střelili průmysl do kolene. Tohle je prostě mnohem horší než krize. To totiž není ztráta ekonomické poptávky, kterou lze posypat penězi. To je ztráta schopnosti konkurenceschopné produkce.

A pak přijde profesor Fiala a oznámí nám, že New Green Shit je prostě fakt a máme to přijmout jako příležitost. New Green Shit může ovšem dopadnout pouze dvěma způsoby. Ti idioti to fakt udělají a Evropu čeká středověk, nedostatek úplně všeho a v některých částech nejspíš i hladomor. Nebo se do toho stavu díky těm imbecilním zmrdům dostaneme dřív, než New Green Shit zavedou. V každém případě se blíží doba, kdy nás nebude trápit nedostatek grafických karet, ale chleba. A pak budou mastné držky naráženy na kůl. Bohužel, pravděpodobně neadresně a bohužel, užiteční idioti (kteří teď vykřikují o bezemisní budoucnosti a o tom, že každý má povinnost dělat to, co jejich choré mozky považují za priority) budou v čele davu narážejících, nikoliv těch, které to sežere (ale jistě alespoň někteří z nich skončí v osudí).

Plody slavného německého průmyslu Made In China

Abych nekončil tak černě:

Možná nebude tak zle. Třeba v celé té spirále sraček něco přehlížím a konkurenceschopnost Evropy něco raketově vystřelí vzhůru. (Ostatně, zdatný konspirátor mi může v diskuzi doplnit informace o tom, co tím vším sledují ilumináti, či jiní svišti a proč se stane něco úplně jiného, než že se to celé zesere po vzoru RVHP.) Třeba už afričtí vědci připrchlí do Pařížského či Berlínského Mogadiša tvoří nějaký technický zázrak, jehož stvoření bude stejný průlom jako parní stroj. A pokud ne?

Pak mám také celou řadu skvělých zpráv. Končí politické ziskovky, končí uhnije, končí Bob Kartouz a his udavači, končí MeToo (protože většina feministek vám za pár let ráda dá za tabulku čokolády, nebo pixlu Trenčianského párku s fazulou), končí BLM, končí Greténi se svojí agendou. Končí přerozdělovači a pobírači. Končí dotace. Končí Genderová studia. Končí období „montovny“ (což teda z mého pohledu zas taková paráda nebude). Nakonec i ty svatby stejnopohlavních párů nám můžou být tak nějak dost jedno. A, což je vlastně úplně skvělé, během pár let bude tak či tak úplně jedno, kdo vyhraje podzimní volby. Protože s koncem ekonomiky skončí jejich moc. A ti debilnější z nich (nebudeme Piráty jmenovat) to celé akorát akcelerují. Takže, za nás, kteří se o sebe už nějak postarají: „a proč vlastně sakra ne?“

Žijeme v zajímavých časech. „Západ“ jsme od rozpadu Ostblocku nedohnali, ale zdá se, že on dohnal nás.
____________________________________________

[*1] Pozn.Aut.: Není bez zajímavosti, že v jistém středočeském městečku a jeho okolí, každý den kolem osmé večerní vypadne na pár desítek vteřin elektřina a zlý jazykové tvrdí, že energetici nemají tušení proč. Pokud by snad někdo ze čtenářů o tom stavu něco věděl, osobně budu rád, když ukojí moji zvědavost v komentářích a dodá dementi. V každém případě (tedy i pokud se jedná o něco zcela obyčejného) by jistě bylo zábavné sledovat, co to udělá se servery bez UPS, o dnes tolik ikonickém plicním ventilátoru, nebo o čerpadlech mimotělního oběhu, nemluvě…

 


15.08.2021 Dědek

12345 (366x známkováno, průměr: 1,50 z 5)
20 189x přečteno
Updatováno: 15.8.2021 — 22:29

Reklama

D-FENS © 2017