Jak se v Kocourkově nesečíst ani v roce 2021? - zpět na článek

Počet komentářů: 173

  1. Co je to tu za klauni?

    1. * také bych měl dotaz na autora, k čemu mi bude když si na barák napíšu deset neexistujících lidí? K čemu to jako bude? Domnívám se že budou chtít rodné čísla těch neexistujících lidí. Budu v systému daleko víc vidět, než když tu nikoho neznámého nenahlásím a nahlasím, že nemám nic.

      1. když nahlásíš velký dům-byt, ve kterém nemáš nic, k tomu spoustu prachů a majetku, stát dodá připrchlence.
        když nahlásíš velký dům-byt, ve kterém máš spoustu podnájemníků, budou kontrolovat, jestli zdaňuješ příjmy.
        když nahlásíš malý byt a jen sebe plus manželku a malé příjmy, budeš mít možná chvíli pokoj, protentokrát
        když nahlásíš malý byt, manželku a smečku dětí, pošlou na tebe sociálku
        když budeš majitel více nemovitosti, které nikdo nenahlásil,
        ani ty sám tam nebydlíš, můžou prověřovat, jestli tam nemáš načerno Ukrajince, nepěstuješ tam konopí atd.
        I když ti nic neprokážou, pořád ti tam mohou nasadit připrchlence.
        Osobně bych volil variantu malý byt – málo lidí – malé příjmy a snažil bych se být konzistentní s celým zbytkem rodiny.
        A poslal bych to papírovým formulářem, když už.

        1. přesně takhle to vidím totiž i já. Místnosti které používám k home office neuvedu jako plochu k bydlení, tím se mi zmenší velikost bytu/domu.
          Jinak nic kromě auta nemám, protože auto dohledatelné v registru je. Ani počítač, ani tablet, ani televizi, prostě nic.

          1. Zbytečná paranoia. Dej blbci funkci, vymyslí lejstro. Víc v tom není. Maximálně si nad tím nějaký datový vědec vyhoní z toho vzrušení, že má data o celé zemi. Ty důležité údaje o nás stát má a ty osttaní jsou jen pro uspokojení vědců a aby si mohli poměřovat pindíky v Bruseli, kdo má víc internetu, podílu městského obyvatelstva atd.

            1. Samozřejmě ani tak nehodlám vyplňovat nějaký debilní formuláře nebo si podomácku švejkovat s vyznáním a národností.

  2. Dumb phone s předplacenou SIMkou není řešením, protože se nepřipojí. Také jsem velmi zvědavý na davy nenaočkovaných komisařů, kteří se v době strašlivé pandémie pohrnou obcházet covidové slumy.

  3. čus
    prvak jednak by ten dotazník chcalo přeložit do češtiny, neb např dotaz, jakou máte náboženskou víru jest dotazem idiota idiotským jazykem, a to v rozporu ze zákonem, neb uředník jest povinován používat uřední iazyk , to jest češtinu,
    druhak rozvinu myšlénku autorovu, na zakladě sčítaní z roku 1921. byli ti, co se tam prohlásily čechy, v 1938 vyhnání ze sudet, co se prohlásili židy byli společnými silami němců čechů a poláku poslání např v Osvětimi komínem do nebe, pak němci vyhnání, pak kulaci združstevněni , buržousti poslání do dolů, nadměrné byty rozděleny,majetek znárodněn, atd, a totok prováděly státní uřady jedny deklarující rasovou lásku, druzí třídní lásku, nyní stát deklaruje soft nenávist vuči starým nemocným nezaměstnaným čili si nedělejme iluze co s těmi udaji někdo do budoucna udělá,
    třetak nabádám k vyplnění pravdivých, zcela pravdivých udajů. např. jako zaměstnání, pokud děláte u pásu v klefeler auto, tak jediná možná odpověd je ,, otrok v otrokárně,,pokud jste drobným živnostníkem pak jedině správně je , že děláte debila uřadům,záludnost otázky B13 je v tom že se ptá na zaměstnání vykonaváne profesee pomocí práce nebo tak nějak nebo naopak no asi tak

    1. Rozvinu myšlénku autorovu, totiž v době Betlémské, za císaře Augusta, taktéž proběhlo sčítání lidu. Od obyvatelstva podrobené země bylo požadováno vykonání slibu oddanosti, nebylo nezvyklé, aby císař vyžádal sčítání lidu, za účelem obstarání vojenských rekrutů nebo v přípravě na odvod daní.
      Klíčová slova:
      – podrobená země
      – oddanost
      – vojenští rekruti
      – daně
      Skončilo to tak, že hnali těhotnou Marii přes půl Nazareta, až z toho porodila Ježíše v chlívku a tohle dodnes slavíme jako vzor občanské ctnosti a poslušnosti.
      Některé věci se prostě nikdy nezmění.

      1. aaa 9.2.2021 v 8:19

        Za cisaře Augusta se provádělo sčítání lidu za účelem výběru daní v celé říši stejně, jako jindy za úplně jiných císařů v jiných dobách a zemích..
        Typický příspěvek žvanila: Nesprávné přepoklady, chybný závěr.

        1. Že se provádělo sčítání za Augusta jak píše aaa, a že se provádělo i jinde a jindy, jak píšeš ty, se nějak vylučuje?

          Nebo co konkrétně rozporuješ? Či jen tak žvaníš :-)

          1. slovoo 9.2.2021 v 11:40

            Text, který psal aaa, a můj jsou těsně pod sebou, lze je tedy snadno porovnat.
            Nedokážete-li to, neotravujte a jděte s pokojem.

          2. Hlavním bodem mého příspěvku stejně nebyl Augustus, ale těhotná Maria na pochodovém cvičení v plné polní, což skončilo (předčasným?) porodem v nehygienickém prostředí, mezi kravskými hovny.
            Já vím, v koledách jsou to samí andílci, hvězdy, jásání, kvítečky, dárečky, klanění atd.
            Nicméně já v tom vidím spíše státní zvůli a novorozence v hovnech.
            Státní zvůle zůstala, jen kulisy se trochu změnily, až na ta hovna.

          3. Myslím, že to bylo u oveček. Na svatých obrázcích sice bylo cosi jako náznak chlívka s ohradou a slámou, ale bez hoven, tím méně kravinců.

          4. Není nad to, plácnout pičovinu a účelově na ni nalepit další domyšlené.
            Nebo – dá se někde najít původní biblický, či jiný novější text, kde si Marie stěžuje na nehygienické podmínky, hovna okolo, císařskou zvůli apod.? Myslím, že to bylo přesně naopak, že byla vděčná tomu nejchudšímu zemědělci /už nevím, jak se jmenoval/, že jim poskytl přístřeší.
            Jste tady noví, vy dva žvanilové a ještě jste nepobrali, kde a mezi jakými lidmi jste.

            1. servisdok 9.2.2021 v 14:33

              O narození Ježíšově se nejpodrobněji zmiňuje tuším Lukáš:
              6) Když tam byli, naplnily se dny a přišla její hodina.
              7) I porodila svého prvorozeného syna, zavinula jej do plenek a položila do jeslí, protože se pro ně nenašlo místo pod střechou.
              8) A v té krajině byli pastýři pod širým nebem a v noci se střídali v hlídkách u svého stáda
              9) Náhle při nich stál anděl Páně a sláva Páně se rozzářila kolem nich. Zmocnila se jich veliká bázeň.

              Pikantní detaily, jako třeba že Ježíška zahřívali v jesličkách svým dechem vůl a osel, nebo že někdo viděl novorozence v hovnech, jsou výplodem lidové tvořivosti.

              Použil jsem ekumenický překlad Bible vydaný Biblickou společností v ČSR roku 1990. Věřím, že v Bibli pro děti to bude podáno jinak.

  4. Pokud se dobře pamatuji na poslední sčítání, tak bych měl být jako osoba tou dobou (v době sčítání) mimo ČR na sčítání imunní. Naposledy jsem se sice na to obyčejně vysral a nic jsem nevyplňoval, i když jsem byl v ČR. Ale četl jsem si za jakých podmínek bych se tomu mohl vyhnout a pobyt v zahraničí byl tuším jeden z důvodů. Ať je to jak je, tenhle rok jim samozřejmě opět nevyplním nic. Nasrat. Nic jim po takových mých údajích není. Jměno, RČ (obojí mají) a nazdar.

    1. To je ale škoda. Vyplnit chybné údaje, pokud možno vyplnit chybné údaje koordinovaně s jinými jedinci, může výsledky udělat částečně nepoužitelnými. To mi přijde mnohem lepší, než jen pasivně „nic nedělat“ a nechat je, ať si obstrarají, co potřebují.

      1. A kdo to bude masově koordinovat? Já si nevezmu na triko zatáhnout do mých názorů moji blízkou rodinu a i kdybych to udělal, tak skupina 5 koordinovaných lidí neudělá ve statistice nic. Právě naopak. Pokud by se na to teoreticky 40% lidí vykvajzlo a neposlalo nic, tak pochybuju že stát bude posílat složenku na 10k pokuty všem.
        To je navíc samozřejmě utopie. Pokud se to udělá koordinovaně, tak cca 1-2% nic nepošlou a ti se pak obešlou složenkou s desátkem na vylepšení rozpočtu. Odhad 60% vofcí, 30% jasánků, pár rebelů a zbytku to nebude stát za to. Ti Rytíři řádu Jedi byli tak početní posledně, že jim za to nic nehrozilo a bylo to cool. Teď je za zkreslení údajů půl míče, za nevyplnění 10k. Pro mě 10k za vzkaz, že mi můžou políbit prdel (a že si na tom konsistentně trvám) je akceptovatelná cena. Půl míče za nekoordinované zkreslení dat, které bude statisticky vyloučeno z výsledku, ne. Já samozřejmě chápu, že 10k je pro spoustu lidí neakceptovatelné. Rozdíl mezi budeme jíst příští 2 měsíce nebo nebudeme (zdravím věčně nedoceněného Martyho :) ).
        Ještě čekám, až se tu objeví Darkmonk aby mi sdělil, že povinné sčítání je nutné a kdo nic špatného nedělá, nemá co skrývat a může to PRAVDIVĚ vyplnit. A kdo nevypní, s tím se zatočí po bolševicku.

        1. Kde jste přišel na toho půl míče za nekoordinované zkreslení dat?

          1. gumidos: nějaký E15.cz, první relevantní odkaz co mi vypadl z kachny. Nikdy jsem nevkládal na Dfens odkazy, tak tipuju, že to bude blbě: https://www.e15.cz/domaci/nejen-volby-cesko-ceka-po-deseti-letech-scitani-lidu-1376628#

            1. Vždyť to tam píšou, půl míč je za zneužití dat. V zákoně je navíc ještě že musíš prokázat prospěch z toho zneužití. Nedodání či úmyslné zkreslení je za 10.

            2. hm.. odpovídá to už tomu vašemu prvnímu příspěvku. Při předchozím sčítání jste byl „imunní“ pouze pokud jste neměl v ĆR trvalý pobyt (a byl jste současně mimo území). Prostý pobyt v zahraničí na té povinnosti „sečíst se“ nic neměnil – stejně jako letos. Výše pokuty 500 tis. je blbost – mohl byste si alespoň přečíst zákon. Je to 332/2020 a není to nijak dlouhé čtení.
              Nikomu neberu jeho přístup – taktéž nevěřím státu ani nos mezi očima, ať k tomu každý přistoupí jak chce.

              Je dobré si porovnat zákony 296/2009 a 332/2020 – to jsou zákony pro předchozí a toto sčítání. Dost informací ubylo, což je fakt. Na druhou stranu nově Statistický úřad nevymaže ani neanonymizuje, nýbrž ponechá si ke každé osobě údaje dle § 6(2) – tedy identifikaci, místo pobytu, místo pobytu při narození a vzdělání. Nelíbí se mi to, ale nemohu s tím nic dělat.
              Na druhou stranu je možné se zamyslet nad drobnými rozpory mezi zjišťovanými údaji stanovenými zákonem a skutečně zjišťovanými údaji ve formuláři – https://www.czso.cz/csu/scitani2021/kestazeni
              Především není státu vůbec nic do mojí národnosti a mého náboženského vyznání. Dále se mi nelíbí údaje, které jsou ve formuláři, ale nejsou zmíněný v zákoně – „je součástí bytu kuchyň?“, „hospodaří všechny osoby společně?“, také si například nepamatuji, kde jsem bydlel po narození.
              Dále je vidět, že formulář nikdo nepodepisuje – asi to za mě udělá vzdálený strejda. Taktéž lze pouvažovat o dovyplnění veškerých prázdných okének kombinací křížků a koleček, aby si čtecí program porochnil. Případně lze doplnit proškrtáváním.

              1. starter25, gumidos: zkusím se mrknout raději na ten zákon. Díky za číslo obou zákonů. Já jsem automaticky předpokládal, že to zneužití je míněno falsifikování údajů. Protože proč by jinak psali pro běžného joudu to o tom zneužití, když k těm datům jouda nebude mít přístup a bude se to týkat jen úzkého okruhu lidí (kteří přístup mají).. Pak tu informaci o pokutě za zneužití do toho článku dali naprosto zbytečně.
                Nic to samozřejmě nemění na tom, že jim nic vyplňovat nebudu.

                1. Kolik času v roce trávíte u rejžáků a kolik v ČR?

                  1. Do ČR jezdím na dovolenou navštívit rodinu. Teď s tou virovou situací jsem v ČR nebyl už přes rok. Protože dostat se pak zpátky do Číny by bylo peklo (tento měsíc ani nevím, jaký je aktuální stav. Buď čtyři týdny karanténa nabo kopmlet zákaz vstupu z ČR).

              2. Jo, uz dlouho jsme s potomstvem nehrali pisqorky. Good idea.

                Stran toho nabozenstvi – ja jsem motorkar.

        2. Nepotřebuješ desítky procent. Když se zaměříš na malou skupinu, stačí ti mnohem méně. Posledně tu byl např. článek naznačující, a já to přirozeně odsuzuji, že by se dalo vyplnit, že jsi vysokoškolsky vzdělaný róm pracující ve vědě a výzkumu. Na ovlivně podobné skupiny není potřeba 10% lidí, na to, aby v podobném segmentu byla data nepoužitelná, stačí 10. :-) Samozřejmě, je to velmi špatné jednání a je třeba se něcoho takového vyvarovat, to je jasné.

          1. Tak třeba v Austrálii se jim podařilo víru Jedi dostat na druhé místo, hned za katolíky. Ale toho cikána, ze sebe udělám.

      2. ad: vyplnění chybných údajů koordinovaně.
        akce jedinců postrádá větší smysl.
        akce profesionála stojí čas a peníze, ale má hluboký smysl.
        pokud bude každé RČ ve sčítání desetkrát, na deseti různých adresách, z deseti různých zařízení a 10 IP adres a bude to odesláno pokaždé v jiný čas, může to systém rovnou zabalit.
        Vygenerovat takový šum jde poměrně snadno. Je tu ovšem čistě pragmatická otázka.
        Ti, co by toho byli schopni, se takovou pakárnou nebudou zabývat zdarma, ve svém volném čase.
        Ti, co by se tím byli ochotni zabývat zdarma, toho nejsou schopni.
        V případě, že vám chce systém dát pokutu za nesprávné vyplnění, musí vám nejdříve prokázat, že jste chybné údaje opravdu odeslali vy.
        Což půjde dost těžko, protože kombinaci jméno – rodné číslo – adresa už dnes požaduje kdejaký nýmand a tyto údaje se volně prodávají na kila.

    2. Já považuji za klíčové „rozhodné období“. Dvě minuty před půlnocí prostě vyrazím pojistky, vytáhnu kabel od internetu, strčím notebook za domovní dveře a sbohem šáteček.

      Druhá alternativa, se kterou si pohrávám, je všude vyplnit „odpírám výpověď z důvodu článku 37 LZPS“, neboť jak všichni víme, Sčítání nemá jiný důvod, než aby bylo zneužito – buď přímo šmejdy, nebo alespoň pachateli dobra kteří by nás rádi řídili statistikou.

      Třetí alternativa je, že budu v rozhodném období tak moc pod vlivem, že roztřesenou rukou napíši všude „nevím“ a „nepamatuji se“. Ukažte mi, kde je zavedena zákonná povinnost si pamatovat své první bydliště po narození.

      1. …a nebo odpovidat stylem „pohlavi: MAM“.

        1. No, zrovna u toho pohlaví bych nějaké výstřelky dvakrát nepodporoval, to by se mohlo v budoucnosti docela škaredě zvrhnout, až by nám podle těch statistik zavedli 58 pohlaví, protože to tak občané „cítí“, a jasně to vyjádřili, navíc se není za co stydět a většinou je to stejně poznat na první pohled (výjimky pochopitelně existují).

  5. Ted nevim, jestli mi neco neuniklo, ale… chapu to spravne tak, ze zatimco posledni scitani bylo anonymni, tak tohle scitani je spojene s rodnym cislem, a tim padem to uz neni scitani lidu, ale shromazdovani informaci o konkretnich osobach?

    1. ano, protože aplikácija vyžaduje číslo občanského průkazu, nebo jiný doklad, který může fízlovská databáze ověřit.

      1. Jinak víceméně jde o neschopnost státu si propojit existující data. Jinak by se tak neptali.

        1. Ze známých dat stát například neví, že pan XY má v bytě v podnájmu 10 studentů, kteří mu platí každý pět tisíc podnájem. Výslech Gestapa, maskovaný za sčítání, to bez problému odhalí.

          1. To nějak nechápu. On to ten dotyčný do toho formuláře jako napíše, nebo co? 8-o

        2. Za poslednich 10 let diky byrokraticke masinerii a me nechuti to resit, jsem kazdy den dojizdel 160 km do prace, realita byla jina :) Realne CR nemela zadnou informaci jak toto napravit a jejich dojebany – musite na urad pro novou obcanku atd. zase odrazoval me od aktualizace dat :)

          1. Tak občanka je pro mě z těch důležitějších dokumentů ten nejzbytečnější. Takže když mi cca před 8 lety vypršela platnost, už jsem se neobtěžoval. A stav trvá, stále nemám žádný důvod si ji prodloužit. Uvidíme, jak dlouho mi to ještě vydrží, tajně doufám, že napořád :)

            1. Jde mi spis o to, ze system vi o sve byrokraticke narocnosti(napr. uredni doba se kryje s pracovni do9bou vetsiny populace) a timto si nahrazuje jine moznosti(napr. otevreni uradu v dobe, kdy by tam lidi i mohli prijit bez dovolenych!)

            2. jinymi slovy system vi, ze dava poddanym prekazky k tomu, aby mel aktualni informace a tak to zkousi cestou, ktera je mene otravna pro poddane :)

              1. Nebyl jsem na úřadě ani nepamatuju. Naposledy prodloužit pas. Tam sice držkovali, že nemám občanku, já držkoval, že za zrychlené vydání chtějí takovou dardu. Tak jsme se nějak s úřednicí tiše dohodli, že to provedeme bez dalšího držkování. Sčítací dotazníky jako náhradu za úřední oser neberu. Adekvátní náhrada za úřední oser by byla aby přestali otravovat komplet.

                1. Pac se na to nedivas z pohledu systemu.

                  Puvodni zprava byla, ze system informace ma a ze si je ma spojit a nedokaze to. Cemuz jsem ja oponoval, ze system nema aktualni informace a vi o tom, protoze klade prekazky.

                  To je vse. Seru na dalsi diskusi, protoze se to staci nekam uplne jinam :D

            3. Zajímavé. Jak si přebíráte třeba poštu?

              1. Na řidičák. Ten nim stačí. Ani pas nepožadují.

      2. Pokusím se tomu, po poradě se softwéráky vyhnout. Dám vědět, jak jsem dopadl :D

        1. Mě by to taky zajímalo.

        2. Ja s pocitacem neumim. Ja jim poslu formular. Podotykam, ze s mym pravopisem se pro cteni obvykle musi chodit do lekarny.

          1. Jó kamaráde, magistry, lékárnice a zvlášť ty zralejší, to je matroš. Jestli jich tam není i škoda, ty by mohly pomoct v úplně jiné oblasti.
            Někdy v osmdesátkách jsem od jedné staré, zkušené paní doktorky v důchodu dostal recept na míchaný prášky. Tvl latinsky, klikyháky jak sviňa a jediné, co bylo poznat, byly číslovky a miligramy. Donesl jsem to do lékárny, zkušená paní magistra na to koukala, pak chvilku na mě, pak zas do toho a říká: „Pane jo, kde jste tohle vzal? To jsem viděla a dělala naposled za studií. Fakt to chcete zkusit? Je to síla, ale pomáhá to ohromně“. Namíchali, naplnili do tobolek, spolehlivě fungovalo na potíže, které žádá moderní léčiva ještě v r. 1985 a po úrazu páteře neuměla řešit.
            Mám to schovaný dodnes a počítám, že kdybych to dnes donesl, aby mi to udělali, tak by na mě z lékárny zavolali fízly..

            1. Doba se meni, bohuzel. Moje zena uz dospela do stadia, kdy bylinkari a furu lektvaru si doma kvedla sama. Kdyz zasedneme k jidlu, tak si prinese dve az tri sklenicky nejaky susiny a prisype do jidla, ja tomu rikam „muri nohy“, protoze jsem uz davno vzdal snazit se zapamatovat ty nazvy bylinek. Ve finale se ji spravil tlak (trpela nizkym tlakem a zavratema), muze jist cokoli (mela problemy se zlucnikem) a srovnaly se ji kramy na pravidelnej cyklus. Nejaky rady nacerpala i od kamarada lekarnika, kterej si i pro vlastni poteseni obcas umicha nejakej utrejch.

              Jinak, z jineho soudku – vcera jsem naklapal k fabrickymu felcarovi, protoze si nedal vymluvit ty pitomy brejle. Po hodine mereni a diskusi dospel k zaveru, ze na blizko vidim fakt dobre a brejle nepotrebuju. Skoda hodiny myho zivota. Nicmene, kdyz jsem se vratil do kanclu, tak kolega povida „a co curani, taky bylo?“, coz mne zaujalo a ptam se, proc bych mel chcat, kdyz jdu na mereni zraku. A on na to, ze krome me na oddeleni vzdycky vsichni, jakmile jdou na jakykoli vysetreni ve fabrice, tak pekne musej nachcat do kelimku a dela se test na drogy. To jsem cumel. Proc to na mne zadnej doktor nezkusil, to nevim. Jestli proto, ze jsem jeden z nejstarsich a nepredpoklada se, ze by mi neco litalo v zilach, nebo jestli se nekdo obaval, ze bych ho i s kelimkem poslal do prdele, to nevim. Ale predpokladam, ze tohle v Cesku jeste neni.

              1. Naše předchozí firma si usmyslela, že provede všem výtěry ze zadku. (Vyráběli jsme kosmetiku, takže to možná jistý smysl mělo.) Aby lidi z výroby neremcali, že se to týká jenom jich, tak tam nahnali všechny včetně kancelářských.
                Když jsem doktorce řekl, že vytírat nechci, tak ona se zhrozila, že to ale musí napsat do formuláře. Říkám ať píše.
                Zajímavý, že tím to absolutně skončilo. Od nikoho nikdy ani slovo.
                Pomůže, pokud máte pocit, že firma potřebuje víc vás, než vy jí. (Já jsem pak ještě doufal, že kdyby z toho bylo nějaké vyhození na hodinu, že by se dalo něco vysoudit. Zrušení rozvázaní pracovního poměru je podle mě absolutní jackpot. Ale jak říkám, ani slovo.)

                1. Jo, tak ja mam (zatim) tu kliku, ze beze mne by museli vyhodit z vyrobniho programu skoro ctvrtinu vyrobku, takze ja se chovam slusne a oni se chovaji uctive. Na teto bazi to zatim funguje. Zabavny bylo, ze jako duvod chcani do kelimku bylo, ze lekar musi zjistit pitnej rezim pacose, protoze malo vody v tele muze zpusobovat vysychani rohovky… :-)

                  1. Jasánek, stáhnout kalhoty, nastavit řiť :-)

                    1. Tak v pripade vysetreni oftalmologem by to mohlo mit fakt zajimavy konotace. Ale pokud by na to v Nemecku nekdo vydal glejt, tak Nemci by stali s vystrcenejma prdelema ve fronte, o tom ani nedejcham.

              2. Kuras má v jedné knížce krásný postřeh, že zatímco ta moderní, „vědecká“ medicína je stará sotva dvě století (řekněme od Semmelweise), bylinky se používají tisíce let a pak je otázkou, zda je nazývat „alternativou“. A popisuje velmi podobné účinky na zlepšení zažívání a celkové kondice. To opravdu moc neumíme, řešit nějaký jasný, konkrétní problém, to v zásadě ano, ale taková ta různá pchaní, to je horší.

                1. My tady to neumime, Cina ano. Vzdycky, kdyz jsem tam jel, mel jsem seznam, co tam mam shanet. Tam jsou normalne lekarny, ve kterejch koupis vyhradne bylinky. Jen je potreba bud presne vedet, co chces, nebo to umet presne popsat. Jinak si pripadas jako ceskej pionyr zvyklej na barevnou skalu Unicolek, co prave vlezl do madarskyho kramu se stojanem Humbrol…

                  1. V Číně je problém s tím, že nikdy nevíš, v jakým jedovatým příkopu, do kterýho vypouštěj vyjetej volej to vyrostlo. Pozoroval jsem to tam na čaji – dobrej oolong byl právě s certifikací místa sklizně.

                  2. Dřív sme to uměli taky.
                    Moja matka v 46 slóžila v rodině „léčitela“. Baby z půl Moravy pro něho zbíraly byliny, mňél teho plnó hůru.
                    Von poznávál nemoce ze skvrn na oční duhovce, a pacientom vydávál recepty na čaje v latině, moja matka to potom chystala a vydávala. Pacientí spokojení, peníze mu cpali po hrsťách.
                    Potom přišél bolševik a milýho léčitela poslál do MEZu motat statory.

                2. Nicméně bych si tu tradiční medicínu zas tak neidealizoval, spousta se toho taky léčila podle vzorce – List vypadá jako játra, tak to bude léčit játra. Takovej žížalí olej na podlitiny, nebo štěněčí olej už nevím na co… atakdál. Dá se toho vyhledat celkem dost. Je to prostě evropskej brácha tygřích penisů na potenci. Něco z tý tradiční medicíny celkem funguje, ale jako celek je to bída.

                  1. Ja jsem vozil vzdy jen bylinky, ktery u nas nejsou. Vyvar z bilyho psa zabityho o pulnoci na umrlcim vrchu je out of my focus of course. Ono celkove nelze se upnout jen na jeden typ mediciny. Vsechna medicina stoji a pada na znalostech ‚odbornika‘.

                  2. Tak hlavně třeba zažívací potíže, který trápí kde koho, se dají celkem účinně rozhánět pravidelným pití bylinkovejch výluhů. I na tlak to celkem funguje, samozřejmě do určitý míry. A taky pak záleží na životosprávě. Skoro všechny zdravotní problémy jsou z ní a fedrovat na to prášky není léčení, ale upozadění problémů. Špatný nejsou vůbec třeba čaje od Grešíka – na tlak hypertonik a na trávení dobré trávení. Sám si každý ráno dělám buď zelenej a nebo něco takovýho. Bylinkama se rozhodně nedá předávkovat nebo něco zkazit.
                    Ale to je na každým, jak chce řešit svoje problémy. Všeobecně známej je fakt, že doktoři nikdy neřeší příčiny, ale léčí následky.

                    1. Tak to bych se hádal. Přírodní neznamená neškodný. Pokud má něco léčebný účinek, bude to mít i vedlejší účinky.

                      A co se týče příčin a následků – v tom mají vinu obě strany. Samozřejmě spoustu věcí lze ovlivnit životním stylem – víc pohybu, míň přežírání, míň stresu, jenže chtějí se tihle lidé opravdu změnit. To radši prášek na tlak, prášek na „cukr“, na „depresi“, na snazší usínání…

                    2. Tak pozor, že se nejde lupením předávkovat, je nebezpečnej mýtus, kterej tě může poškodit, v krajním případě i oddělat.

                    3. Obecne plati, ze u prirodnich produktu clovek absolutne netusi, kolik ceho tam vubec je. Staci blbej hnuj na brambory.

                    4. Ty caje maj jasny slozeni a nic nebezpecnyho tam neni. Jasne, ze jsou skodlivy prirodni veci co te treba zabijou. Staci si udelat odvar z muchomurek nebo ruliku treba…

                    5. Nebuď extrémista, nepotřebuješ vochomůrku, když se můžeš slušně předávkovat třeba řepíkem. S většinou léčivek to v pohodě jde. Chce to jenom vytrvalost.

                    6. Tak u tohohle to chce trošku myslet no :D Řepík občas neškodí, ale není na něm asi ani nic tak zajímavého, aby to člověk nějak lemtal. Mátu a meduňku můžeš pít denně po kýblech a nestane se ti nic(budeš trošku klidnější po meduňce tak akorát…).

                    7. Zalezi na tom jakym lupenim. Tohle te neposkodi ani neoddela, samozrejme se to nesmi prehanet.
                      https://www.gresik.cz/caje/bylinne-caje-devatero-bylin/db-sypane/113-dobre-traveni/

                    8. Grešíkovy směsi bývají perfektní, některé jsou dokonce excellentní. Pokud ale něco člověku zachutná a začne to přehánět, ve formě obžerství, koleduje si. Nějakou zkušenost s tím mám ….

                    9. Jeden čaj ráno můžeš klidně furt. Večer čaj nepiju a přes den zelenej…

                    10. jinak to dávkování a ohledně přehánění je to tam myslím i napsaný…

                    11. V létě nebo když je teplo si někdy dam po ránu plzeň, to je fakt :o)

                3. Však také spousta HVLP je buď přímo získávána z bylinek, nebo jsou účinné látky syntetizovány podle vzorů z bylinek…
                  A ta moderní „vědecká“ medicína v mnoha případech už přišla na to, kde a jak ty bylinky působí…
                  Pokrok je v tom, že ty hnusně hamižné farmafirmy takňák garantují druh, množství a čistotu účinných látek. Než si titrovat odvar z náprstníku*, je lepší vzít si Digoxin…

                  * A to mi roste divoce za plotem…

  6. Uživatelská příručka k vyplnění je opravdu k zblití, to je naprosto správný postřeh. Už vidím matku 92 let jak se tímto svinstvem prokousává. Určitě to ošunkuji jak to půjde, ne přes net. Minule to bylo v papírové podobě možno dát na poštu, kde nedali žádné potvrzení o převzetí.

  7. Jiná možnost:

    Formulář nějak náhodně (a nenapadnutelně) vyplním a normálně odešlu. Napíšu zdvořilé poděkování za to, jak dbá o naše blaho, a odešlu do vlastních rukou na adresu šéfa statistického úřadu. Bude to stát pár drobných, ale nu což.
    Čeho tím docílím? Hauptzmrd bude muset sejít dolů na podatelnu, nebo bude muset vpustit pošťáka do svého kanclu, v obou případech se bude muset podepsat. No a kdyby takových dopisů přišlo víc, nejlépe ve stejný den – už jste se někdy zkusili pětsetkrát podepsat?

    1. Je tohle OK? Dá se to poslat tak, abych tím někoho nasral? Tahle varianta se mi líbí asi nejvíc.

      1. …teda kromě zjevné varianty se na to prostě vysrat.

    2. Poslat doporučeně a navíc s dodejkou, ta musí přijít podepsaná zpět k odesílateli.

  8. Že vás tohle ještě baví. V roce 2001 ani v roce 2011 nevím o případu, kdy by za vyignorování této slavné akce někdo dostal jakoukoli pokutu. Rozčilování škodí zdraví.

    1. Čo to znamená? a) že pokuty neboli, b) alebo iba to, že o nich neviete vy konkrétne?

      1. Pathy: Neřeknu Vám to nijak obecně, ale já nic 2011 nevyplnil, neodeslal a pokutu jsem nedostal. Plánoval jsem jim tam dát papír že jim po tom nic není, ať si to zjistí sami. Ale nakonec jsem to skrečnul. Nestálo mi to ani za takovou námahu.

        1. „Sčítací komisař nebo kontaktní místo při přebírání sčítacího formuláře v listinné podobě ověří, zda jsou v něm vyplněny všechny požadované údaje. Sčítací komisař nebo kontaktní místo jsou povinni vydat na žádost osoby, která jim předala vyplněný sčítací formulář, písemné potvrzení o jeho odevzdání.“

          Vyplním mizejícím inkoustem, odevzdám (mám bumážku že jsem to odevzdal) a než ten formulář doputuje dále ke zpracování, tak je prázdný … :)

          1. Nikdy nebude prázdný…
            Pokud by to někomu stálo za to (pravděpodobnost blížící se nule), tak si to přečte…

    2. pivko + 1

  9. V roce 2011 jsem to vyplnil, protože 10k pro mě bylo hodně peněz. Ale co jsem koukal, třeba Pecinu si předvolali a vypořádal se s tím docela pěkně.
    Nicméně vyplnil jsem to celé „na kamaráda“ a tomu pak začali chodit různé gay prospekty. Určitě to s tím vůbec nesouviselo.

    Dneska mi s tím můžou políbit prdel, za to, abych se to snažil nějak ojebat, mi to nestojí, už vůbec nemám v plánu nejméně důvěryhodné organizaci v ČR sdělovat, kde bydlím, čemu věřím nebo kolik vydělávám. To teda sorryjako. S radostí těch 10k risknu a další trojnásobek dám za to, aby z toho byla pořádná legrace.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017