Jak je to technicky a právně s odvody, mobilizací, „dobrovolným převzetím“ a odepřením? - zpět na článek

Počet komentářů: 172

Přidat komentář
 1. Nebudu řešit, co je v článku napsáno ale napadá mne, že ochránci druhých se během předchozích dvou let identifikovali sami. Odhadem jich bude tak 70 %. Mohou pokračovat.

  1. tak tak, předpokládám, že tam na několika stránkách blekotal svoje obvyklý nesmysle, asi ho něgdo před třema rokama strčil do mražáku a vytáhl teď, dyž si ráčil nevšimnout, že pětidemolica, tentokrát dokonce s věčinou ve vobou komorách a zanedlouho prasezidentem, si může dělat NAPROSTO COKOLI

   kurvy si vyhlásijou nějakej stávek a s celým právním neřádem si každej může vytřít prdel, tak jako na ukravíně teď pyjanista a banda kolem něj vládne dekretama (jak v každé správné diktatuře) a zbytek mu akorát dělá křoví…to přitom ale stád ani není ve válečným stavu, pže válku nigdo nikomu nevyhlásil (ani jedna strana!)

  2. Celej rozdíl mezi prezidentskými kandidáty byl jen ten, že tenhle se nezakecá a vše poběží jako na drátkách. Pamatujete na toho portugalského lampasáka jak dokázal napíchat 91% národa 3 dávkami? Náš jenerál během pár hodin stihnul plivnout do xichtu čínskému Pingpongovi, pořešit se Zelenským spolupráci a píČaputové dát noty pro další společný postup. Poláci už mobilizují a dávají ukrajinské frontě dva měsíce. Pokud Ukrajina Rusko nerozpráší, tak pošlou armádu zrovna z gigantického cvičení na speciální operaci (pardon mírovou misi). Pokud se tam potkají s Rusáky tak jsme podle Řehky ve válce od první minuty. A naše vojenské objekty, výcviková střediska Ukrajinců a vojenské konvoje legitimním cílem ruských raket. Navíc Pávek se do toho určitě bude chtít zapojit více a na „cvičení“ v Polsku poslat aspoň pár rot. Mobilizace nastane hned po první vybuchlé raketě, to může být cca duben. A nebude čas ptát se kdo je kdo, dvě dávky :-)
   https://www.google.com/search?q=mobilizacja+w+polsce+2023

  3. Doporučuji přečíst slovo od slova. Šmok evidentně originální text moc neupravoval jako na jiných webech.
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-rehka-v-pripade-valky-nato-s-ruskem-by-stat-musel-vyberove-mobilizovat-224222

 2. Jenom takový dotaz, jak těžké by teoreticky bylo změnit Branný zákon? I když, se zákonama se tady poslední tři roky vytíraly prdele, ne?

  1. přesně tak, vyhlásijou si stávek a budou si dělat naprosto cokoli

  2. Vřele doporučuji film „Conspiracy“, česky „Konference ve Wannssee“.
   „Ale my si uděláme podle potřeby, to vám snad nemusím říkat. Kolik je tady právníků?“

   „Jsou prostě věci, které se dělat nesmějí! Jak myslíte“

   „Ale zákon… Napište ho, proč už ho nepíšete?“

   A ještě lepší německý film:
   https://www.youtube.com/watch?v=i9Ug_MXToEE&ab_channel=LionHeartFilmWorks
   „Ein Wort des Führers wiegt alles Papier.“

   1. „Ale my si uděláme zákony podle potřeby, to vám snad nemusím říkat. Kolik je tady právníků?“

    1. To už známe za Klause, kdy ekonomové (=zloději) měli předstih před právníky, a ještě k tomu se zhaslo.
     Teď se bude rabovat to co zbylo ze státu za bílého dne, za represí občanů policií a okupací cizí rozvědkou.

     1. admirál Bauer zavelel jasně – válečná ekonomika, zbrojní výroba prostě bude mít přednost před vším ostatním, kapiš?

      s nepokojema se počítá, šak řiká, že to bude „náročný“

      https://www.rtp.pt/noticias/mundo/entrevista-presidente-do-comite-militar-da-nato-defende-economia-de-guerra_v1463043
      https://www.ukrinform.net/rubric-economy/3661533-nato-allies-should-shift-to-war-economy-military-committee-chief.html

      1. Wollt ihr den totalen Krieg?

       1. jawohl!

        akorát by jim měl někdo říct, že rusáci a rejže vyrání zbraně za polovinu až třetinu, a eště ovládají většinu surovin k tomu potřebnejch…o-ou

        1. Není to tak dávno, co se sankcemi pokoušeli zlomit 4 miliony bílých lidí v Jižní Africe – a nouze naučila Dalibora housti a vyvinuli si docela zdatný a soběstačný průmysl. Sto milionů Rusů v ještě větší a bohatší zemi to nedokáže?

  3. Vláda by to ovšem potřebovala protáhnout Sněmovnou a Senátem, což zejména se SPD a ANO stylizujícími se do role mírotvůrců neprojde.

   Navíc jak píšu – právo se vykládá jako celek, a naše zákony nemohou jít ani proti Chartě OSN, ani proti Evropské úmluvě o lidských právech – u nás 209/1992 Sb. – ani proti Listině základních práv EU, kde se výslovně píše:
   https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/PDF/?uri=CELEX:12012P/TXT

   Právo odmítnout vykonávat vojenskou službu z důvodu svědomí se uznává v souladu s vnit
   rostátními zákony, které upravují výkon tohoto práva.

   Každý nový zákon, který chce ČR přijmout, se povinně musí notifikovat zastoupení EU, které kontroluje zda není v konfliktu s právem EU. Kdyby vláda zkusila zrušit např. možnost odmítnout vojenskou službu z důvodu výhrady svědomí, EU jí to hodí na hlavu a takový zákon zakáže přijmout.

   Za normálních časů je to k vzteku a svinstvo, ale jak se dívám, ono to občas, velmi zřídka, může být i k užitku, kdyby se vláda úplně zbláznila.

   Jako že pro něco takového není důvod, protože vláda nemůže jít do války na Ukrajině – o tom už za chvíli.

   1. „Vykládá se“ není totéž jako „je nadřazen“. Proboha svatýho, to je prvák práv.

    1. Nevím, na co tím reagujete?

  4. Je to ústavní zákon, proboha. Tedy jako ústavu.

   1. Branný zákon není ústavní, branný zákon je 585/2004 normální zákon.

    Ústavní je v tomto ohledu jen 110/1998.

 3. no sice trestný prapor jako konkrétní pojem nemáme, ale zajímalo by mě, jak těžké je prohlásit za „práci“ například kopání zákopů, případně odtahování trosek ztracené výzbroje z bojiště pod palbou. nemyslím si, že by duchem těch zákonů bylo nechat občany, aby se nějak lehce vyhnuli obětování se pro společnost…

  1. pochop, že von je lehkej autista, takový abstratní myšlení je většinou mimo jeho možnosti, a když se mu to nehodí do jeho reality, tak to prostě neexistuje…takže furt bude všechny oblažovat výcucama právního neřádu, a přitom zcela ignorovat, jak si s tím vytřela prdel už předchozí vláda (za občasné asistence nynější, a to si buď jistej, že pečlivě studovali), přičemž 95 % toho oudy posvětily, a teď to nebude jinak

   jediný co člověka může aspoň chvílu uklidňovat je, že první jedna-dvě vlny blbečků pudou případně na frontu zdechat dobrovolně, ale ten zbytek už bude verbovanej

   1. A ten Kramatorsk už padne kedy konečne? Ak sú takto spoľahlivé aj ostatné tvoje reči…

    1. Kramatarsk nepadl, ale padlo 100 000 Ukrajinců. Sláva komu?

     1. Gerojum

      1. Co na to neznámý vojín?

       1. Jihočech Honza 1.2.2023 v 6:40

        Když jsem ráno šel parkem kolem pomníku, tak to:“Nasrat!“ bylo slyšet až na ulici…

 4. Nečtu dále než prvních pár odstavců. Nicméně i tak budu reagovat.

  Zakony, ustava jakékoli smlouvy sou bezcenné cáry papíru. Mohli sme to vidět na covidu, autor má buď sklerózu nebo je z jiné planety pokud si tohle nepamatuje.

  Pokud se centrální bankéři, nadnárodní korporace a další elity rozhodli že válka bude tak bude.

  A pokud se centrální bankéři, nadnárodní korporace a další elity rozhodli že ve východní Evropě je moc bílých lidí, tak s tím určitě taky dokáží něco udělat zákon nezákon.

  1. A kdo je ve vašem požehnaném světě takový „centrální bankéř“ a jak se jím stane?

   1. Dostanete se k nim temným údolím soutěskou podél „Černé skály“, kterou hlídá „Jeden strážce“. Jsou si dost podobní, kolem spánků se jim ze samé lásky vlní vlásky.

    1. E E to musíte přes Čehočhómo a Brahmaputru, údolím řeky Karpály. Naposled byl tuším spatřen u lanovky Na čerťáku….

 5. No to je sice pěkné, ale ona LZPS ČL.17 taky říká, že máme svobodu projevu a cenzura je nepřípustná a reálu si s tím soudruzi vytírají prdel a hodlají ještě velmi přitvrdit.

  A to bych řekl, že čl. 9 LZPS týkající se vojenské povinnosti dává našim jestřábům jasnou možnost přistupovat k odpíračům vojny ještě s větší vynalézavostí než s jakou přistupují k zajišťování svobody projevu.
  Článek 9
  (1) Nikdo nesmí být podroben nuceným pracím nebo službám.
  (2) Ustanovení odstavce 1 se nevztahuje na:
  b) vojenskou službu nebo jinou službu stanovenou zákonem namísto povinné vojenské služby

  Takže jaksi netuším, jaký mechanismus by přesně našim jestřábům a vykonavatelům cizích rozkazů měl zabránit vytřít si prdel s jakýmkoliv právem, kterým údajně disponuji.

  1. Ale houby. Dozole chtějí podporovat terorismus a schovávají se svobodou projevu. Ty šmejdi neznají hranice. Jeďte si do Ruska, když se tady cítíte nesvobody, tam si můžete v klidu mektat, ty prorusský kraviny.

   1. Tak jistě soudruhu, můžeme k tomu přistoupit i takto. Jen pak jaksi nenacházím žádný kvalitativní rozdíl mezi tím, jak byla svoboda projevu definována a realizována za socialismu a dnešním stavem.

    Stav po roce 1948:
    1) Svoboda projevu se zaručuje.
    (2) Každý může v mezích zákona projevovat své mínění slovem, písmem, tiskem,
    obrazem nebo jakýmkoli jiným způsobem. Výkon tohoto práva nemůže být nikomu na
    újmu.“
    § 20
    (1) Každý má právo uvádět své názory a výsledky své tvůrčí duševní činnosti v
    obecnou známost a je jakýmkoli způsobem rozšiřovat a předvádět.
    (2) Toto právo lze zákonem omezit jen se zřetelem k veřejnému zájmu a ke kulturním
    potřebám lidu.

    Tedy určitý rozdíl tam vidím, bolševici nedisponovali tak rozsáhlými technickými možnostmi a nebylo moc pravděpodobné,že nějaký hospodský kecy na někoho vytáhnou i po několika letech.

    1. Takže Jirko, jak vyplývá z výše uvedeného, paragrafy se víceméně nezměnily,i uvědomělí svazáci zůstali, jen se nám změnil veřejný zájem a kulturní potřeby lidu, že?

     1. Co se v mládí naučíš, v liberální demokracii jako když najdeš.

     2. Na tom něco bude. Je pravda, že stačí pitomá chřipka a co se dělo. Je potřeba se smířit s tím, že možné je ledacos. Brečet tady je ale k hovnu.

      1. ale ale, si nějak otočil ne? :D

   2. Co je to henten „terorismus“? Já třeba schvaluji operaci Rolling Thunder, to bude za kolik let, už mám balit trenky a kartáček na zuby?

    1. hlavně nezapomeň indulónu :D

   3. Hopsa hejsa do brandejsa
    Když tak si tam naklikněte pro překlad naši vlaječku.
    https://www.pi-news.net/2023/01/george-soros-und-die-herrschaft-der-kakistokraten/

 6. Pasáž o Rusku je poněkud manipulativní, nevím, zda záměrně. V překladu se totiž ztratilo jedno důležité slovíčko: „военнослужащего“.
  Správný překlad pak zní: „Vyhýbání se povinnostem vojákem v aktivní službě…“ atd. Což je něco poněkud jiného, než je nám předkládáno.

  1. Ostatně, my na to taky máme paragraf, konkrétně §280 TZ:
   „(1) Kdo se v úmyslu vyhnout se plnění služebního úkonu poškodí na zdraví, předstírá nemoc, padělá listinu, zneužije návykovou látku nebo použije jiného úskoku, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
   (2) Kdo se v úmyslu vyhnout se výkonu vojenské služby nebo plnění vojenských povinností poškodí na zdraví, předstírá nemoc, padělá listinu, zneužije návykovou látku nebo použije jiného úskoku, nebo
   kdo odpírá konat vojenskou službu nebo plnění vojenských povinností,
   bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až pět let.
   (3) Odnětím svobody na pět až patnáct let nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 2 za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu nebo za bojové situace.“

   Rusi jsou oproti tomu měkkýši.

   1. není to (dočasně :-) zrušeno?

    1. Pardon, byla novela, je to § 384. Smysl zůstal.
     „(1) Kdo se za nouzového stavu v úmyslu vyhnout se výkonu služby poškodí na zdraví, předstírá nemoc, padělá listinu, zneužije návykovou látku nebo použije jiného úskoku, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

     (2) Odnětím svobody na osm až dvacet let nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 za stavu ohrožení státu, za válečného stavu nebo za bojové situace.“

     1. A na trestné činy proti branné povinnosti máme paragrafů hejno – §369-§374 TZ.

      1. Mrcasík na ně nechtěl odkazovat, taky by se to mohlo považovat za šíření poplašný zprávy.

     2. prostě důležitý je zlomit si hnátu před tím, než ten nábor začne, páč pak to bude za 6 měsíců – lepší než šest měsíců v zákopech a 50% pravděpodobnost tam zdechnout :)

   2. Já hlavně jaksi postrádám v těch roztomilých videích z ukrajinské mobilizace, jak pět chlápků v kuklách vyskáče z dodávky, do které pak zatáhnou mladíka a odjedou, nějakou možnost právního opravného prostředku.
    Případně možnost vězení místo fronty.

    Předpokládám, že na frontě samotné si to pak s nima vyřídí samotní náckové azováci, pár lidí pro výstrahu popraví, a ten zbytek už vesele maže do zákopů, na odvolání a vězení si ani nevzpomenou.
    Viz to video, kde popravili vlastní členy praporu Azov, za to že se nechtěli podílet na zvěrstvech na civilistech.

   3. A kdepak je v tom ten „Trestný prapor“, o jaký jde v této linii argumentace/strašení, Foundrymane?

    Aha.

    1. A která formulace z vámi uvedeného paragrafu má přesně zajistit, že určené místo k práci nemůže být v první linii a náplň práce prakticky libovolná, jen bude beze zbraně?

     Pracovní povinnost se vykonává zejména v těch
     oborech práce, které jsou nevyhnutelné k zajišťování životně důležitých funkcí státu nebo k zabezpečení ozbrojených sil.

     (2) Fyzické osoby, kterým byla uložena pracovní povinnost, jsou povinny podrobit se lékařské prohlídce, nastoupit k
     výkonu práce u určeného zaměstnavatele (dále jen „zaměstnávající“) ve stanoveném čase a do určeného místa a podle potřeb zajišťování obrany státu zde konat určené práce i nad časový limit stanovený ve zvláštních právních předpisech, včetně prací v noci, ve dnech pracovního klidu a ve dnech státních svátky.

    2. Inu, vámi to bylo podáváno tak, že se ruský zákon vztahuje na všechny. Pokud jste z překladu záměrně vynechal ony vojáky v aktivní službě, jde o zřetelnou manipulaci.
     Ostatně tzv. „disciplinární jednotky“, jak zní překlad, nejsou zdaleka specialitou Ruska.
     A mimochodem, trestné prapory se rusky řekne „штрафные батальоны“ – tento pojem ruské právo rovněž nezná.

     1. A ještě bych dodal, že ty disciplinární jednotky jsou v celém Rusku jen 2 – jedna u Nižního Novgorodu, druhá za Bajkalem. Osazenstvo je využíváno k práci na místních stavbách nebo v místních fabrikách, takže je to spíš obdoba našich dřívějších pétépáků.
      Rozhodně se nejedná o „trestné prapory“ vzor Wehrmacht nebo ruská armáda za 2. světové.
      Prostě vás averze k Rusku svedla poněkud na scestí.

     2. Vojáky v aktivní službě jsem z překladu nevynechal záměrně, pointou bylo odkázat, že v Rusku „disciplinární jednotky“ mají kdežto my ne, takže když Rusové straší, že všechny jejich protivníky pošlou do „trestných jednotek do mlýnku na maso“, vychází tím ze svých reálií a nikoli z reálií těch, které se snaží strašit.

      Původně jsem tam chtěl fláknout první § kde se disciplinární jednotka objevila, pak jsem tam plácnul tenhle jako relevantnější tomu kabrňákovskému strašení, nechal to narychlo přeložit Yandexem a samostatně upravil jen to, kde se překladač zjevně nechytal (trest uvězněním na základně a disciplinární).

      Štrafbaty byly stalinské.

      1. Zřejmě je pro tebe dost zásadní rozdíl, jestli tě potrestá oficiální disciplinární jednotka, a nebo jestli tě zastřelí azovák na perníku s pěnou u huby, za to že odmítáš střílet do civilistů, notabene vlastních.
       Tak jak to vidíme na záběrech z ukrajiny.

       Kromě toho, tam má neoficiálně každá ukropská bojová jednotka neoficiální „disciplinární jednotky“ s ostřelovačskýma puškama a dostaneš kulku do hlavy, sotva se pokusíš utéct ze zákopů, nebo se vzdát rusákům.

       Ale je tu jeden osvědčený trik, pokud ti zavaří poklopy od tanku a pošlou tě na rusa: doporučuje se věž otočit hlavní dozadu, přijet k nejbližší ruské jednotce, vypnout motor a krátkými a dlouhými výstřely z tankového kulometu signalizovat SOS.

       1. Týjo, takovejch azováckejch odstřelovačů! Počkej, kabrňáku, zkusím to spočítat. Než válka začala, měli Ukrajinci 150 tisíc bojovníků v armádě, po ruské invazi se jim přihlásilo dalších 340 tisíc TerOboroňáků, to je celkem půl milionu vojáků. Na „každou bojovou jednotku“, říkáš? Takže na četu?

        Týjo, 40,000, slovy čtyřicet tisíc azováckejch vraždomatickejch odstřelovačů jen v „zadržovacích jednotkách“!

        Hele, nemyslíš si, že kdyby nasadili těch 40 tisíc ODSTŘELOVAČŮ z Azovu proti Rusku, tak už převálcovali Wagnera v Soledaru asi 4x?

 7. debila v igňoru mondaja přecházím, ale připomenu, že ani svoboda projevu zdaleka nebyla první, která vzala za svý, nedotknutelnost majetku je v prdeli dávno, svoboda obydlí taky, SPRDEL dááávno přehodil trestání na třetí osoby

  salám je krájenej dvacet let, plebs pokaždý akorát držkoval na hlasy, který tvrdily, do jaké prdele to pude, a teď i řadovej vohnout začíná sklízet, co si zasel; většině se nerožlo ani na rýmičky a řadě asi nerožne ani když v tom dobytčáku na frontu pojedou

 8. Já se naverbovat klidně nechám. Když jsem přežil ubodání imigrantem, infarkt z vakcíny a umrznutí bez ruského plynu, tak to mě nějaký ten dělostřelecký granát nerozhází.

  Ale vážně, pokud bude lid český nahnán do mlýnku na maso na Ukrajině, tak si za to může sám, protože nečinně přihlížel, či v horším případě tleskal pokaždé, když se ukrajovalo ze salámu jeho práv.

  1. Jj ja jsem taky pro. Dezoláty do první linie a jdeme…

   1. My už se s imperialisty domluvíme, žádnej strach.

   2. Myslíte si, že je pro režim moudré vyzbrojit a zorganizovat lidi, za situace, kdy vládě věří sotva 20% lidu a tu a tam se naplní Václavák? Nepřítel na hranici sice lidi semkne jako máloco, ale dostatečně vzdálená válka dvou bordelistánů by nemusela tak táhnout a třeba by se některé jednotky stavily dřív na Malé Straně než na frontě.

  2. platíš pivo :o)

 9. Mrcas je fakt zoufalec. Kromě toho si ještě zřejmě neráčil vytáhnout hlavu z pr…. , protože jinak by si všiml za poslední 3 roky jak bezostyšně si s právem a zákony vytírala věrchuška prdel.
  Pětikoalice s agentem CIA na hradě už si dnes ohledně práva a zákonů může dělat co chce.

  Ti vnímavější již pochopili že sešupem směřujeme k právnímu stavu Ukrajiny, kde si pod vedením americké rozvědky tamní věrchuška vytírá prdel se zákony, s ústavou a vc praxi i s lidskými právy.
  Na vraždění a mučení civilistů či zajatců nepotřebují speciální zákon. Stačí že jsou de facto beztrestní a na ty karatelní neonacistické bataliony se zákony prostě reálně neuplatňují.
  STejně jak se nedomůže nikdo spravedlnosti když mu manželku tamtéž znásilní opilý polský voják.

  Agent CIA Pávek, vědom si své naprosté beztrestnosti pod patronátem CIA, si z právem začal vytírat prdel hned druhý den po svém zvolení, a to ještě nebyl ofiiálně inaugurován prezidentem. Hned obvolával Zelenského a zařídil nám diplomatickou roztržku s Čínou. Proč ? Protože může, vole. Už nepotřebuje hrát předvolební pimprlové divadlo pro vohnouty.
  Teď se bude sekyrničit a zrazovat republiku, poškozovat zájmy jejich občanů jak na běžícím páse.
  Notičky od CIA už má dávno napsané.

  Takže kdo chce vědět jak se tu v budoucnu bude uplatňovat právo a sparavedlnost, ať se podívá na Ukrajinu.

  Protože my JSME POD OKUPAČNÍ SPRÁVOU USA, TAKOVÝ NOVÝ PROTEKTORÁT, jen s tím rozdílem, že součaný Heydrich není tak ošklivý jako ten původní a lidi si ho zvolili sami.

  1. Jaký zákon porušil Pávek tím, že zavolal coby „inkubent“ cizím státníkům, Kabrňáku?

   Nebo ona už podle tebe neplatí Ústava, podle které si každý občan může dělat vše, co není zákonem zakázáno, a pouze státní aparát smí dělat jen to, co mu zákon výslovně povoluje?

   Nebo snad podle tebe Pávek už je prezidentem-státem, takže se na něj vztahuje enumerativnost veřejnoprávních pretenzí?

   Trošku schizofrenie, ne? A nebo nám názorně předvádíš, jak si „vytíráš prdel s ústavou“?

  2. A zoufalec, kabrňáku, jsi tu jen ty – protože jsi 20x zopakoval s neochvějnou jistotou, že všechny nás prý vláda do pár měsíců pošle na Ukrajinu bojovat – ale své peníze na to nevsadíš, takový jsi zbabělec a tak moc si uvědomuješ, že si to cucáš z prstu a kecáš.

   1. Že prý se sami přihlásí jako dobrovolně předurčení (…v exekutistanu) ale kam na to chodí. :-)))
    Tam mají gramatika asi nějakého brutopýra který jim tam sype?, terminologie jako předsudečná nenávist? ale třeba je to primitivního jazyku pingliš a tedy s 6ti násobkem významů pro každé slovo jde vyčarovat překladateli i google transkátorem skutečné skvosty.

  3. Který zákon zakazuje Pavlovi volat třeba do pece pekelný? Jednoduchá otázka, i ty bys měl zvládnout jednoduchou odpověď.

   1. Zákon to nezakazuje.
    Nezaprodanci by to měl zapovědět selský rozum.

    1. Proč? Protože se to nelíbí Ximu? ČR exportuje na Taiwan více, než do Číny, tedy je pro nás Taiwan lepší obchodní partner. O závislosti na jejich silicone foundries nemluvě.

     Nebo proto, že „prezident-inkubent“ nemá právo volat zahraničním státníkům, dokud neusedne do funkce? Hm, hm. Přesně to říkali američtí Democratic Progressive Woke o Trumpovi – grillovali jej za to, že si dovolil volat už jako inkubent. Vrána k vráně sedá – nebo účelovka? :D

     1. Namìsto odpovědi ..
      aneb lépe bych to napsat nedokázal, Jindřich Kulhavý k volání na Tchajwan
      https://pravyprostor.net/?p=155715

      (Váš druhý odstavec považuji za čirou demagogii – dvojí metr. Vyčítali-li Demokrati Trumpovi aktivitu co inkubentovi, my tuto výhradu k Pávkovi míti nemáme nebo dle vás nesmíme ?)

      1. Diplomatická roztržka s čínou bude mít tentýž, nebo spíše ještě působivější efekt, než vystrčilova návštěva TW. Zřejmě je to nějaký druh psychických poruch – vědomě si zlikvidovat i ten zbytek akvizic, které ČR v číně ještě má. Ale totéž se předtím dělo i s mnohem zajímavějším, ruským trhem.
       Rusové nepřestali nakupovat ostatní německé značky, nebo i ty další, vlastněné Volkswagenem – nekupují a nedovážejí jen škodovky, protože je to původně česká/československá značka.
       Za to je třeba poděkovat těm, co se tak důkladně postarali o to, aby ČR byla hodně vysoko na seznamu zemí, nepřátelských RF.
       Co třeba ta Teplého Madeta v RF? Vyrábí dál? Brano, Juta a další taky? :D

      2. Tak dlouho se bude s vidinou levnejsich nakladu presouvat vyroba do Ciny, tak dlouho se budou pobizet cinske investice a nakupy u nas, az se jednoho dne probudime a nevyrobime ani drivko od nanuku. Cinana nezajima nejaka CR, Cinana zajima jak se dostat know how. U Ciny se vyplati byt obezretny a od urciteho bodu je fakovat, i kdyz by to vedlo k nejakemu kratkodobemu zhorseni ekonomiky. Protoze dlouhodobe to dobre dopadnout nemuze. Existenci cinskeho boomu umoznuje euroatlanticka rozezranost a usnadnuje bida v (zatim?) zbytku Asie a Afriky.
       Taky mi neprijde koser, ze PP se mesic+ pred inauguraci takhle prezentuje, ale jinak jen at pestuje vztahy s Taiwanem. Nejhorsi je zoufale nesebevedome vazalstvi a doufat, ze panovi neco odpadne od stolu.

    2. Kundohlav: – Pávek si s právem začal vytírat prdel hned druhý den po svém zvolení, volá třeba na Tchaj-wan!
     podotek: – A který zákon mu to zakazuje?
     Kundohlav: – Žádný!

     Děkuji, to bylo dobré.

  4. Taky si hnedka druhý den mazal pro notičky ke Koudelkovi, což bude teď jeho CIA dozorce. A hned přislíbil jeho jmenování generálem, aby si ho drobet naklonil… No prostě voják je vidět, plní rozkazy jedna radost.

   1. U tohohle křiváka od pohledu si vždycky vzpomenu na ta jednu písničku od Asonance:
    „chytrý nejsem, to vím sám, taky k práci odpor mám, na vojnu se tedy dám a budu generálem…“

   2. Mohl by mu jako kompenzaci dát rovnou dvě hvězdy…

Napsat komentář

D-FENS © 2017