Jak je správné míti Konvalinku - zpět na článek

Počet komentářů: 281

Přidat komentář
 1. S těmahle hovadama se roztrhnul pytel.

  1. To bude asi tím že si je ti skuteční mocní cíleně pěstují a vychovávají. Viz „Farma zvířat“ od Orwella.

 2. Moc pekný článok, …… chcel som napísať. Lenže už po sekunde som si uvedomil principialny problém – že všetko je celkom inak, a že o žiadnu logiku ohľadne poistenia neide. Ide IBA O ĎAĽŠIU formu zastrašovania tých, ktorí nepodľahli doterajšiemu „vakcinačnému“ teroru. Ten, kto chce vládnuť pomocou teroru, toho nezaujíma žiadna logika, pravda, …..,. toho zaujíma iba to, či jeho teror funguje. „Ak trocha teroru nefunguje, treba teroru pridať!“

 3. Nezlobte se, že vás zase obtěžuju, ale já jsem si vzpomněla, že jsem se vás nezeptala, jestli máte bezplatnou zdravotní péči v LZPS. Máte bezplatnou zdravotní péči v LZPS? A mohla bych ji vidět?

  1. Vážená paní Nomad,
   jistě můžete, budu LZPS citovat, článek 31:
   „Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon.“

   1. Zajímavé, přísahal bych, že když jsem se naposledy díval, tak to tam nebylo, ale zřejmě bych se spletl. Alespoň že u toho sepisování byl někdo příčetný a ponechal tam zadní vrátka v „podmínkách, které stanoví zákon“.

    1. Ehm. Je to tam furt. Jediná změna byla v r. 1998, a to že zadržená osoba musí být propuštěna do 48. Dříve tam bylo 24.

  2. „Bezplatná“ (=každému dostupná) zdravotní péče je v praxi realizovaná i tím, že když nemohu pracovat nebo jsem starý či postižený, tak ji za mě hradí stát.
   Tedy tohle je zrovna příklad, kdy je dotaženo do důsledku a navazujících zákonů to co je uvedeno v LZPS nebo v Ústavě.

   Na rozdíl od jiných věcí které jsou taky v Ústavě, ale tím to hasne. V lepším případě. V horším jdou pak zákony nebo státní praxe proti tomu co je psáno v ústavě.

 4. Jen pro informaci nejnovější údaje „nežádoucích účinků“ po očkování:

  USA:

  Americké CDC zveřejnilo více údajů ve svém systému vakcinace s nežádoucími účinky (databáze VAERS), připouští, že obdržely zprávy o téměř 12.000 úmrtích během 7měsíčního období
  očkování proti Covidu, po povolení FDA vloni v prosinci k nouzovému použití.

  To zahrnuje také 997 úmrtí nenarozených dětí, jenž odděleno od 10 991 úmrtí zaznamenaných, kde zemřel „pacient“ po očkování

  Dále je zaznamenáno 551.172 nežádoucích účinků ze 463.457 případů, včetně 9.274 trvalých zdravotních postižení a 8.831 zranění přímo ohrožujících život.

  Pro srovnání od doby vedení databáze VAERS, tedy od 1. ledna 1901 do 30. listopadu 2020, což je poslední měsíc před udělením povolení k nouzovému použití očkování COVID-19, po VŠECH vakcínách bylo zaznamenáno celkem 6.255 úmrtí.

  EU

  Databází hlášení podezření na léčebnou reakci v Evropské unii je EudraVigilance, která rovněž sleduje hlášení zranění a úmrtí po experimentálních „vakcínách“ COVID-19. EudraVigilance je jen pro země v Evropě, které jsou součástí Evropské unie.

  Databáze EudraVigilance uvádí, že do 3. července 2021, bylo po injekcích čtyř experimentálních vakcín COVID-19 hlášeno 17.503 úmrtí a 1,687.527 zranění, z nichž je 50%, (837.588) vážných úrazů.

  Následky v termínu „závažné“ jsou ty, pokud odpovídají zdravotnímu stavu, který má za následek smrt, nebo jsou život ohrožující, vyžadují hospitalizaci v nemocnici, mají za následek další lékařsky dohled, nebo prodloužení stávající hospitalizace, mají za následek trvalé nebo významné zdravotní postižení nebo pracovní neschopnost, nebo jde o vrozenou anomálii / vrozenou vadu.
  Zdroj: USA: https://www.globalresearch.ca/cdc-10991-dead-551172-injuries-following-covid-19-injections/5750331
  EU: https://www.globalresearch.ca/17503-dead-1-7-million-injured-50-serious-reported-european-union-database-adverse-drug-reactions-covid-19-shots/5749719

  1. Nobody 19.7.2021 v 1:12

   VAERS již neuvádí, že počet úmrtí a onemocnění je po očkování, nikoli následkem očkování?
   Ale uvádí, třeba takto:The information on this website relates to suspected side effects, i.e. medical events that have been observed following the administration of the COVID-19 vaccines, but which are not necessarily related to or caused by the vaccine. These events may have been caused by another illness or be associated with another medicine taken by the patient at the same time.

   Pojem „zranění“ je asi přesný překlad, ale přesto bych ho nepoužil, leda jako novinář.

   1. Kopie šestého řádku shora:
    To zahrnuje také 997 úmrtí nenarozených dětí, jenž odděleno od 10 991 úmrtí zaznamenaných, kde zemřel „pacient“ po očkování.

    1. Nobody 19.7.2021 v 14:12

     Ano, je to kopie šestého řádku shora. V originále je uvedeno, že zemřely osoby, obdrživší injekci. Tedy po očkování, nikoli v důsledku očkování.
     Děsím se okamžiku, kdy vyjde najevo, kolik lidí zemřelo do 28 dní poté, co se napili mléka ošetřeného UHT. (Věnuji tichou vzpomínku Ing.Jokelemu, přestože nepřednášel statistiku, ale chemii.)

     Poznámka: očkování těhotných žen a mužů vakcínou, o níž se ví, že má i těžké vedlejší účinky, je počin nad jiné smělý a je bohužel aplikováno i v tuzemsku…

     1. Já opravdu nevím, o co vám jde. Já jsem nikde nepsal, že zemřeli v důsledku očkování. Psal jsem po očkování. Tak nevím na čem se točíte. To, že VAERS to píše jinak je stejný, jak to uvádí u nás SUKL. Je zajímavé, když se ještě před očkováním vykazovaly počty zemřelých, tak do toho bylo zahrnuto vše, každý, kdo měl pozitiv a zemřel, šel do statistiky úmrtí. Teď když zemřou lidé již proočkování, tak se tvrdě do statistiky uvádí všechny možné i nemožné nemoci, na které dotyčný zemřel. To, že byl 14 dnů před smrtí očkován, je jen jako náhoda. Žádná spojitost.

      1. Nobody 20.7.2021 v 19:31

       Zdá, se, že si začínáme rozumět.
       Vy uvádíte čísla zemřelých a onemocněvších po očkování, ta čísla jsou poměrně široce známa a nevypovídají o ničem.
       Takže zbývá jen otázka, proč.
       Počty zemřelých s covidem pak slouží leda k k volebnímu boji, třeba aby paní Pekarová-Adamová mohla dávat nynější vládě za vinu 30 000 lidí, kteří zemřeli z důvodu vládní nečinnosti/neschopnosti.
       Atd.

       1. Většina inteligentních lidí vnímá, že když po vopíchání jakousi sračkou skončí v šusťáku víc lidí, než za celou historii přetím, asi tam něco smrdí.

        Ygňorek a pár dalších pitomců bude jako obvykle blekotat, že je všechno v pořádku, protože s tím to vopíchání nemá nic společnýho a v šusťáku by skončili jenom tak.

        Inteligentní člověk se dál potom ptá, proč teda vůbec ta habaďůra s pícháním, a spousta dalších otázek. Ygňorek se bude dál točit na kravinách a slovíčkaření a dělat užitečnýho idiota nadnárodním zmrdům, zavádějícím zdravotní totalitu. Doufám, že ze sebe máš aspoň v tom svým chorým mozečku radost, ksindle. Protože esli ani to ne, bylo by to tvoje zkurvený počínání fakt hodně pošahaný.

        1. Behemot 21.7.2021 v 14:10

         Pokud nedokážete, že ygorek někde blekotal, že je všechno v pořádku, jste jen obyčejný lhář.
         To je zhruba vše, co lze k vašemu zkurvenému počínání (pardon my French) dodat.
         Vzhledem k tomu, že se co do argumentace zmůžete pouze na komolení oponentova jména, je váš chorý mozeček schopen vnímat jen opravdu prosté radosti.

 5. Konvalinku miluju…Jsem se na Seznamu dotázal, kdo ho asi platí za ty jeho drastické předpovědi. Smázli mě asi za 2 minuty. Takže Konvalinku platí Seznam

  1. Bud rad, ze te smazli zatim jenom ze Seznamu…

   1. Já se vůbec divím, že dr. Peková je ještě naživu a pravděpodobně má i práci.
    A že se najdou i média, odvážná či bohatá až natolik, že s ní udělají ne jeden, ale několik rozhovorů. Ty jsou sice ze standardních serverů i sociálních sítí promptně mazány, ale přesto se k nim dá nějakou cestou dostat.
    Jak já to kdysi psal o Kartousovi a jeho kumpánech?

    1. Pravda, media to jsou odvazna. Otisknout takove picoviny, pripadne rovnou lzi, to chce odvahu.
     Ale tak na svete je dost odvaznych medii….trebas ty, co pisou o ploche Zemi…tech je taky dost, tak se neboj…

     1. Čiže oni, Lojza IV. Hrozný, ich jasnozrivým intelektom pádne rozhodli, že Dr. Peková rozpráva picoviny, pripade rovnou lzi. Čo už len tá bosorka môže vedieť o vírusoch?!

      1. Vzhledem k tomu, ze ona je jednim ze spickovych odborniku v oblasti genoveho inzenyrstvi v nasi republice a jeji prace je uznavana v celosvetovem meritku, tak mi ted Lojza uplne zboril svet a mam strach, kdo to vlastne s temi geny ve svete pracuje.

       Na druhou stranu, zatimco ja se musim zivit docela vysokym vzdelanim a dlouhymi zkusenostmi, tak dle Lojzy je schopna se Dr. Pekova velmi slusne uzivit diky totalni neznalosti a kecanim picovin. Coz v mimopoliticke oblasti je primo na metal.

       1. Paní Dr. Paková se živila úplně něčím jiným a teď divoce čeří vodu, aby následný soud (hospodářská kriminalita) vypadal jako její politická likvidace.

       2. Sysop 20.7.2021 v 6:58

        Ne, paní doktorka není špičkovým odborníkem v oblasti genového inženýrství, ale molekulární genetiky. Jistý nepatrný rozdíl v tom vidím.

        1. Ale ovsem, je to slovickareni, ale jako definice to rozdil je, uznavam. Procesor a kontroler take neni totez, byt laik to nerozlisuje.

         1. není náhodou paní doktorka také bílý koník Rittigova kseftiku?

      2. Chapu to spravne, ze kdyz je nekdo odvornik, tak proste ma vzdycky pravdu, nelze, je cestny a nemuze propadnout nejakym bludum konspiracnich teoretii?
       A jeste jsem se chtel zeptat na jednu dulezitou vec: Plati to jen pro ty, co podporuji nazor, ktery si myslime, a nebo to plati I pro ty odborniky, co rikaji neco jineho, nez si myslime?
       Me to prijde uplne legracni.
       Osoba A je uplnej idiot, sice je to odbornik na toto tema, ale je to uplnej kreten a vubec tomu nerozumi, protoze rika neco, co se nam nelibi.
       Osoba B je bozi, je to preci odbornik, takze tomu musi rozumnet a vse co rika je pravda, protoze rika neco, co se nam libi.
       Jako, prijde vam to v pohode, tohle mysleni, jo?

       1. Nene, odbornik je vzdy blbec, ktery tomu, na rozdil od nas, nerozumi. Na tom se usneseme.

    2. Peková holt pracuje sama pro sebe, takže rozhořčení svědci covidovi si musí počkat na schválení patřičných zákonů řešících popíračskou otázku (přesun do izolace, správa jejich majetku, konečné řešení …) , současný protektorát je přeci právní stát, žádná Rwanda, kde stačí vyhecovat lidi v rádiu a rozdat mačety. Ono to už bylo jednou vymyšlené, ale současní úřednicí budou chtít předvést svůj intelekt, takže jistě vymyslí vlastní variantu. A až se mašinérie rozjede, tak se nezakecá …

     „Chceš být občanem? Nech se naočkovat!“

     1. Tak tak, Dr. Pekova se naprosto zakerne uklidila z Akademie ved do soukromeho sektoru, takze tam na ni stat standardnim postupem nemuze. Naprosto uhybny manevr, ale delnicka pest na ni nakonec dopadne.

      1. Dělnická pěst dopadne na kohokoli, když bude zájem. Jak to bylo s tou dírou v zemi, co ti nemůže nikdo vzít…?

 6. Jedna poznámka k sběru údajů o komplikacích po očkování.
  Tchýně měla po prvním i druhém opíchání pálivý otok na rameni.
  Coby zodpovědná občanka volala na očkovací centrum, aby své potíže nahlásila. Bylo jí sděleno, že je to nezajímá a ať se s tím obrátí na svého praktického lékaře. Zavolala tedy svému praktickému lékaři, který jí po telefonu sdělil, že on s tím nemá nic společného a ať si koupí fenistil, napatlá se s tím (a neotravuje).
  Jeden by očekával, že u testu podmínečně schválené vakcíny bude zájem na těch miliónech dobrovolníků zjistit co to skutečně dělá a zda to funguje.
  Že každý účastník pokusu dostane dotazník, který po určité době vyplní a odešle někam do vyhodnocovacího centra.
  Že opíchaným budou pravidelně dělat testy na množství protilátek, aby se vyhodnotilo zda očkování funguje.
  Že se jim budou pravidelně dělat PCR testy zda se ten vir (fragment chcíplýho viru) vyskytuje na nosní sliznici méně než těm neočkovaným. (Né že by tento bod nebyla naprostá PÍPovina. Pravděpodobnost, že to má na nosní sliznici opíchaný i neopíchaný je dle mého laického názoru naprosto stejná)
  A ono nic. Není to celé nějak divné?

  1. To zemisto vpichu vakciny par dni boli asi neni nic divneho, ne? Tetanovku jste mel? Rameno vas pri to nebolelo? Ono tam z pohledu tela probiha reakce na „infekci“, coz je cilem, takze se to navenek jevi jako mirna bolest.

   1. To je taky jeden z hezkých současných blábolů pro stádo.
    Ne, nikdy mě nic po opíchání nebylo a nebolelo.
    Kamarádky ségra co už chtěla normálně žít má teď po druhém opíchání teplotu 39,4 … taky to nikoho nezajímalo. Já měl kovídek s půldenní teplotou 38,5. Přijde mi dost zvláštní když problémy spojené s očkováním jsou pro většinu populace horší, než prodělání smrtelné nemoci.

    1. Tak. Nevybavuju si, že bych měl po očkování vyzkoušenými a odladěnými vakcínami nějaké výrazné potíže. Covid jsem prodělal dvakrát, z toho jednou potvrzený testováním (první onemocnění bylo jako přes kopírák, ale ještě se nevědělo, že to je covid, to přišlo až o měsíc později). Týden se čtyřicítkami horečkami v posteli, slabost, občas potíže s dýcháním, po týdnu jsem dostal nějaká třídenní antibiotika na plíce a bylo po problémech. Chci tím říci, že raději si zase týden poležím v posteli, než abych podporoval očkování vakcínou v podmínce, u které je hlášeno procento závažných vedlejších následků vyšší, než u normálních vakcín. Ale propaganda se rozjíždí – dřív mohli za všechno židi, teď neočkovaní. Začnou nám taky brát majetek a svobodu ve jménu očkovacího boha?

     1. Ja jsem se nechaval celkem intenzivne ockovat, kdyz jsem jezdil Afriku a Jizni Ameriku. Vakciny jsem mel kvalitni a nepamatuju, ze bych pred cestou travil treba dva dny v posteli, nebo ze by mne nekde neco bolelo. Ani omylem.

      1. HEle, Sysop, vedej voni, ze lidi jsou ruzni a reagujou jinak na ruzny veci? Nekomu Ostravar chutna, jinymu ne a treti z nej bude mit sracku 2 dny. Tvoje osobni zkusenost je hezka, ale plosne aplikovatelna neni.

       1. Tak jinak. Muj tatik cestoval a nechaval se taky ockovat kdecim, vcetne vakcinou proti chripce (tedy – nez po vakcinaci chripku dostal a prolezel dost husty dva tejdny. Holt, vakcina byla na jinej kmen, sorry jako) a ted si nechal dat ten konktejl od Pfizeru. Rikal mi, ze tak blbe se v zivote po zadny vakcine necejtil. Na druhou stranu v jeho veku holt je vakcinace rozumna.

        1. Na tos přišel přesně jak? To ani po předchozí zkušenosti jaksi na vlastní tělo nedostal rozum, jo? Pak se člověk nemůže divit, že ten svět je tak v prdeli.

     2. Výrazné potíže ne, ale bolest okolo místa vpichu a někdy i docela výrazná, to nijak vzácné není. Stejně tak jako 1-2 takové trochu „chcíplosti“ po očkování. Po očkování na chřipku celkem pravidelně, to samé klíšťovka a asi nejhorší z tohoto pohledu byla kombinace tetanus + černý kašel. Očkování proti covidu tedy alespoň u mě z tohoto nijak nevybočovalo.

    2. Když mi naposledy dali protitetanovku, bolela mě ruka ještě třetí den a měl jsem tam bouli jako kráva.

     1. To se mi po protitetanovce nikdy nestalo, navíc mi ji vždycky píchali do zadku. Jste si fakt jistý, že šlo o protitetanovku? ;-)

      1. Dle hesla ‚cejtis ten prstik v prdeli? Aha? Ale ruce mam tadyyy!‘ :-)

      2. Jo jsem. Taky jsem se divil, předtím mi ji taky dávali do zadku, ale loni jsem ji dostal do ruky.

       1. To je asi dáno změnou zaměstnání z manuálních na sedavé. Dříve by to do ruky znamenalo pracovní neschopnost, dnes to znamená pracovní neschopnost při píchnutí do zadku.
        :-)))

        1. Nebo jak už jsem zestárnul, tak doktorka a sestra už nechtěli vidět moji prdel.

      3. RomanL 19.7.2021 v 10:47

       S troškou do mýna: vždycky do ruky.
       Ale není on sval jako sval?

       1. ygorek:“Ale není on sval jako sval?“

        Jake že třeba srdce=penis? Zrovna vy?

        1. Notor 19.7.2021 v 16:36

         Až se místo aplikace vakcíny do ruky či do zadku bude posuzovat aplikace do srdce a do penisu, rád se k diskusi vrátím.

         1. Já se domnívám, že penis není tak úplně sval.

          1. Ale zase pri pohledu na Burese to dela ten spravnej Leitmotiv ‚od curaka do curaka‘. Toho by se Prcal mohl chytit.

          2. Ko-za 19.7.2021 v 19:19

           Přesně!
           Je to kost, to ví každej.

          3. Ale hovno.

          4. Většina savců tam kost má.

     2. Já dostal v roce 1994 tetanovku do zadku, nemohl jsem tehdy skoro 2 dny chodit jak to bolelo. Jinak cestovatelská očkování jsem až na žlutou zimnici snášel dá se říct výborně.
      Nicméně – na tento současný anticovid utrejch mě doufám nikdo nedostane.

   2. Divny. Na tetanovku jsem nikdy zadnou reakci nemel. Vzdy jsem ji dostal do prdele a jediny, co mi vzdy sestra rikala bylo ‚jestli zatnes, tak si pak par dni nesednes’. Takze do volnyho svalu a no problem.

  2. neni. je to naprosto normalni nezajem Ceskeho zdravotnictvi o nasledky ockovani. Je to taky duvod, proc sposuta lidi nic nehlasi.

   1. U spousty reakci se tezko prokazuje souvislost s ockovanim.

    1. To je ale jako problem. V tomto pripade by nemelo platit in dubio pro reo, ale opacne a v pripade (domnele) reakce by se melo dokladat, ze tato s ockovanim nesouvisi. Samozrejme rozumim tomu, ze by to neumerne zatizilo vsechny zucastnene a je tam obrovsky potencial pro zneuziti, ale na druhou stranu, pokud je nekdo zdravy, nema problemy, je naockovan a nasledne se nejake problemy vyskytnou, da se predpokladat, ze problemy nejakym zpusobem s ockovanim souvisi.

 7. Má to jeden zásadní háček. Vlastně hák.
  To so soudr.zmr. Konvalinka dělá, je naprosto cílené otvírání „pandořiny skříňky“ ve zdravotnictví. A vychází to od našich oligarchů a dalších lidí vlastnících pojišťovny a napojených na tento byznys.

  Aby mohli víc rozkrást tak musí taky víc vybrat. A jakou použijí záminku, jestli koronanesmysl, obezitu a špatný zdravotní stav dotyčného či produkci CO2 je vedlejší.
  Prostě amerika, náš vzor, a pořádně si namastíme kapsy. Cílem je mít ukrutně drahý systém kde občan jen solí prachy a nic z toho nemá, protože plnohodnotné zdravotní pojištění mají jen ti nejbohatší.

  A dál?
  Ještě je tu „Great reset“ agenda, jejíž součástí je zjevně i reset zdravotnictví, sociální sféry, ekonomiky, všeho, kterýžto nás v těchto odvětvích má dostat zhruba na úroveň středověku.

  I plán depopulace se moc nedaří. Starouškové i přes dušení v respirátorech a pouštění hrůzy, až po rušení naplánovaných nutných operací, pořád nějak málo umírají. Tady soudruzi resetovači a jejich čeští poskoci neplní naplánované normy.
  Tak vždy vymění neschopného stachanovce v čele resortu, protože ten dosavadní neumí dostatečně zhoršit dostu

  1. …zhoršit dostupnost zdravotní péče pro co nejvíc obyvatel. Abychom se zbavili přebytečných lidí (což je dle slovníku Great resetu 90% obyvatel).
   Samozřejmě to uděláme salámovou metodou, protože nám to ovce snáze sežerou. Napřed začnem likvidovat nemocné staroušky (vždyť už byli stejně staří), pak postižené, pak socky co nedosáhnou na drahé pojištění, bo ztratili práci, a ostatní ovce budou stále v klidu, protože „jich se to přece netýká“.

   Takhle se vážení dělá profesionální reset a genocida. Aniž by si dotyční uvědomili že jsou odsouzeni k smrti.
   Kdepak nějaký „naivní hloupý stréc, kterého dosadili do resortu a teď tam dělá hlouposti. Je to cílená genocidní agenda.

  2. Ona ta depopulace ještě přijde. Podle bývalého viceprezidenta Pfizer má být ve vakcíně zabudovaný nějaký spouštěč problémů, iniciovaný vnější událostí. Takže se počká až budou mít injekci skoro všichni ;) A rázem budou umírat, nebo muset brát hromadu léků, samozřejmě od Pfizer :D

   1. Taky si myslím, že to nebude tak přímočaré. Ostatně před lety ve futuristické kyberpankové hře Deus Ex – Human Revolution toto bylo názorně popsáno. Lidé masivně začali masivně používat, mechanické i kynernetické. A ejhle, najednou se objevil „syndrom odmítnutí“, kdy tělo implantát na neurologické úrovni odmítlo a začalo kolabovat.
    A tu se objevil lék Neuropozyn, který dokázal tento syndrom zcela potlačit. Samozřejmě že ho vyráběla jediná firma a byl velmi drahý. V podstatě si ho mohli dovolit jen zaměstnanci velkých korporací kterým to bylo proplaceno.

    Podobnost s nastávající dobou čistě náhodná.

    A ještě tam byl v závěru jeden roztomilý moment. Kdy byl z centra spuštěn signál, který způsobil, že všichni lidé s implantáty zešíleli a začali být agresivní a vraždit všechny okolo sebe.

    A třeba takový „killswitch“ který vám na dálku zapnuli, pokud jste se stal nežádoucím renegátem, pak způsobil že vaše tělo zahájilo program sebedestrukce množením určitých látek v těle. (ať žijí „spike proteiny“ – nepřekládá se náhodou spike jako hrot nebo hřeb ?)

    1. Oprava,má to být: „lidé začali masivně používat mechanické i kybernetické implantáty“.

  3. Jde o prachy jako vždy nikoliv o nějaké depopulační píčoviny. To není otevírání pandořiny skříňky, ale tyto snahy pozoruji dlouhodobě. Dostat současné systémy většinou nepřímými zásahy do stavu, kdy jsou lidi nuceni využívat komerční služby, ve zdravotnictví je to typicky dostupnost a kvalita, ve školství ta kvalita. Dáš své dítě do státní inkluzivní školy, kde se pojede tempem nejblbějšího retarda nebo mu zaplatíš soukromou školu, pokud na to budeš mít?
   Nelze natvrdo privatizovat tak se to dělá oklikou. Proto některé návrhy některých poslanců nedávají na první pohled smysl, ale zejména pak z dlouhodobého pohledu to vede k tomu co píšu.

   1. Vážně? Tak jak to že například automobilky páchají ekonomickou sebevraždu plněním absurdních euronorem, kde je jasné že do pár let ji nesplní ŽÁDNÝ SPALOVACÍ MOTOR, ani hybridní. Možná ještě tak pražské šlapací „pivní autobusy“ pokud si každý pasažér co je zároveň pohonnou jednotkou vrazí do zadku katalyzáror na metan.

    Přičemž není pochyb, že nastávající elektromobilita se bude týkat jen hrstky vyvolených. V nejoptimističtějším případě tak 10% vyvolených.
    To znamená 90% redukci automobilového průmyslu. Což je defakto ekonomická sebevražda automobilek.
    A zatím nikdo nedokázal důvěryhodně vysvětlit toto sebevražedné počínání automobilek, které je asi tak na úrovni počínání států co importují statisíce afrických kobylek a dalších migráčků.

    Z jediného důvodu.
    Protože je za tím skrytá agenda. A kdo není úplně slepý nebo strachem podělaný, ten tuhle agendu zřetelně vidí. Jak za útlumem automobilizmu, tak za migráčky i za vakcinací a útlumem zdravotních služeb ne nepodobným útlumu automobilek a dalších sfér společnosti.
    Dnes tuhle agendu nevidí jen ten kdo ji nechce vidět. Komu není rady, tomu není pomoci.

    1. Asi zaměňuješ výrobce a uživatele. Automobilky nic sebevražedného nepáchají, těm nakonec budeme platit my všichni jejich původní zisky, i když nebudou vyrábět vůbec nic a sedět na zadku. Nebo myslíš, že někdo nechá vyjít zaměstnance všech evropských automobilek a všech navázaných oborů a firem do ulic s vidlema? 14 milionů lidí je už celkem dost.
     Svět i lidi jsou pořád stejní, jen se mění kulisy. Bohatí bohatnou a chudí chudnou a jediné co je třeba při tom bohatnutí držet chudé u huby tak, aby nepřišli s vidlema.
     Chápu, že prachy nejsou tak tajemné jak konspirace, ale historie mi dává za pravdu.

     1. Prachy jsou podstatné, ale nemyslím že jsou to hlavní, zvlášť když si jich natiskneš libovolné množství. Celé to kompletně dost smrdí, jak covid nesmysly, likvidace energetiky, automotive, migračci atd… někam se to směřuje a náhoda to není… až bude v evropě taková 20-30% nezaměstnanost, tak to vytvoří pěkně výbušné prostředí. taková pěkná občanská válka bude na spadnutí. a nebo přijde nový führer a bude tomu velet.

      1. To je cyklus. Když jsi jedna z nejbohatších ekonomik a žiješ padesát let způsobem, že jakýkoliv problém se řeší tak, že si řešení zajdeš koupit do supermarketu tak ti změkne i mozek. Nemluvě o tom, že evropští lídři jsou humanitní pravdoláskaři a dobroseři. Těžko od nich očekávat, že přinesou kvalitní řešení čehokoliv, přestože jsou o tom sami přesvědčeni. Ostatně tohle lze pozorovat i v jakémkoliv větším českém korporátu. Sazka je zářný případ. Až se žába dovaří tak se vymění žába, hrnec a aktéři a jede se znovu.

       Jakože Evropa stárne, již teď není, kdo by dělal a budeme tu mít 30% nezaměstnanost? Jak jsi na to přišel?

       1. Celkem snadno. Jak pojede dál elektromobilita, kterou nikdo moc kupovat nechce, tak automobilky a fabriky vypustí statisíce lidí. Pro ně práce nebude. Něco si vezme erár aby to „řešil“. Někdo dostane nepodmíněný příjem a bude se flákat, ale reálná nezaměstnanost dosáhne vysokých čísel. V jižních zemích už se tomu blíží teď (španělsko 15%, itálie 10%) a to jsou ofiko čísla. Realita bude ještě horší. V kombinaci s rostoucí inflací to bude pěkný guláš :)

        1. Elektromobilita pojede. Povinné dobíjecí stojany k novým bytům jseště letos:

         https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/elektromobil-dobijecka-bytovy-dum-parkovani-vyhlaska-premium-zpravodajstvi.A210719_195857_eko-doprava_mato

         Tlak je velikej. A než dojde na zdravý rozum, uteče min 15 let.

         1. @ corona – elektromobilita:

          Ono to nebude zdaleka tak horký. Nových bytů v bytovkách moc nevzniká, a druhá věc je, že rozvést zásuvky po garáži (kromě dostatečného příkonu a jističů) je jedna věc, ale každé dobíjecí stání bude muset mít dobíjecí stanici nebo minimálně elektroměr kvůli rozúčtování společné elektřiny podle spotřeby aut. Takže se nic dít nebude; očekávaný malý podíl baterkových aut to nezmění.

          1. Jde o to, že je prosazen další nesmysl, do kterého potečou prachy. Další krok do slepé uličky a mrhání prostředky.

         2. Klasika salám. Dneska taky nikomu nepřijde už divné, že se nevyrábí a neprodává Lancia Delta S4 a je to zakázané.
          Myslím, že je zde velké nepochopení. Elektromobilita není problém technický, ale ekonomický a hlavně ekologický.

        2. Tohle logicky měl způsobit třeba i rozvoj počítačů a automatizace v posledních 50ti letech, ale nestalo se tak. Totiž to, že dostáváš plat nebo mzdu nijak neimplikuje, že dodáváš reálnou přidanou hodnotu. Jak je asi možné, že máme půl milionu úředníků? Myslíš, že pracují? Tak úplně stejně je to ve velkých korporátech, pouze v o něco menší míře. Dlouhodobě platí, že část přináší přidanou hodnotu a část se veze. Tak se jich poveze o něco víc a vymyslí se další hladová zeď.
         Jižní země mají takovou nezaměstnanost prakticky dlouhodobě. Zázrak a historické minimum pro Španělsko bylo stlačit to pod 10%, Itálie má 10% prakticky jako dlouhodobý průměr.

      2. Evropskej socik nedovoli takhle vysokou nezamestnanost. Proste jen bude fura lidi doma na zadeli a budou zamestnanci statu, nebo ruznych specialnich organizaci. EK nikdy neprizna, ze cela myslenka EU skoncila totalnim tunelem a krachem. Ti, co o tom rozhoduji, by lepsi flek nesehnali.

       1. To píše člověk, co prostě ráno sedne do auta a jede do práce v Bavorsku, bez nějakých povolování, kvót, složitých hlášení, fronty na odbavení? Totální tunel a krach, fakt že jo.

 8. Á propos, nevíte někdo kde lze v česku sehnat v USA běžné roušky s nápisem „THIS MASK IS AS USELESS AS THE GOVERNMENT“ ?
  Případně „worn by force, not by fear“ ?

  Ze zahraničního eshopu by se to při ceně poštovného vyplatilo až od bedny výše.

  1. Google potisk respirátoru. Vyjede celá stránka českých firem.

  2. mrdat na respirátory, polovina lidí je nosí na půl žerdi nebo úplně pod bradou, poslední dobou jsem začal lozit do krámů i marketů nahoře bez, zatím mne nikdo nevypičoval, ani hlídač v lidlu, ten to měl nasazené důkladně, ale s výdechovým ventilkem.
   Ale divím se, že reklamní potenciál plochy nátlamku nebyl uchopen dříve, osobně bych i přispěl na větší várku s kvalitním grafikou propagující odchod z EU a volbu pravicové strany, která to zajistí. Je mnoho dalších témat, které si prostý lid neuvědomuje, bo ČT se o nich nezmíní a které by si zasloužily propagaci.
   Posledně mi málem praskla žilka, když ty mediální mrdky dělaly propagandu kolik km dálnic se postavilo, místo toho, aby tepaly vládu a úředníky jaktože se postavilo jen tak málo za ty nehorázné daně co platíme, to i za komančů byly snad zprávy kritičtejší.

   1. Nejvíc se mi líbí, když člověk vyjede třeba za sportem nebo na vodu. Na jednom místě sto padesát vodáků v jedné uzavřené místnosti a takhle je to v každé hospodě a stánku, plné kempy a každý den se to vše protočí a promíchá. Respirátor neexistuje. Prymulovi by praskla žilka, kdyby viděl, že jedna flaška koluje skrz 15 neznámých lidí. A pak přijedeš do velkoměsta a v Albertu, kde je pět lidí mají všichni roušky a dělají se tu razie poloprázdných barů a klubů.
    Potentáti žijí fakt mimo realitu, k smíchu.

    1. Hehe, na te vyjezdovce v nemeckym hotelu to bylo taky ted dobry. Pri prichodi vsichni (ockovanej neockovanej pocem) absolvovali flusaci test. Pak prej, ze ve spolecnych prostorach jen v rouskach a v jednaci mistnosti zidle s rozestupem dva metry. Na rousky se zacalo srat behem prvni hodiny, zidle se daly do jednoho kruhu prakticky hned, protoze ti vzadu by jinak hovno slyseli a jediny, co prvni den zustalo, bylo navlikani igelitovych rukavic pri nabirani jidla na talire (Svedsky stoly). Ty rukavice absolutne nesly na zvlhly ruce natahovat a pokud prece jen (stylem ‚foukam do rukavice a rvu tam haxnu‘) se to nakonec podarilo, tak pri sundavani se rukavice deflorovala a ropadla na prvocinitele. Cim dele se s tim clovek sral, tim vice se ruka potila a tim hure to slo. Vsichni tohle absolvovali u obeda. U vecere se na to pulka lidi vysrala a dalsi dny uz to nikdo neresil. A to je prosim Nemecko, Stempel Stempel über alles.

    2. Potentati na opatreni serou, to je uplne jednoduchy. Oni jsou prece neco vic, zkus mu dal pokutu. Jediny, ceho se bojej jak cikan prace jsou paparazzi.

Napsat komentář

D-FENS © 2017