Hysterie.Idnes.cz: už nejsou vůbec žádná COVID+ lůžka na JIP! - zpět na článek

Počet komentářů: 224

  1. 59 064 Kč/den je příplatek za covid+ pacienta na JIP. 2 331 Kč/den je příplatek za covid+ na normálním lůžku.
    Dle úhradové vyhlášky pacienti na normálním lůžku jsou infekční max. 10 dní na JIP/ARO pak až 20 dní. Takže příplatek za covid+ může být u JIP/ARO vyplácen až 20 dní.

    1. Přes míč a půl na postel, no to se nedivim, že každej zainteresovanej by prodal i vlastní rodinu, aby ten penězovod tloušťky Družby lifroval prachy co nejdýl. Co je mu po nějakejch 10 milionech vohnoutů, hlavně, že desítky miliard měsíčně lítají.

      Ovšem UKčkova radioškatula na bytě včera v rámci propagandy blekotala něco vo rom, že sestry a další řadoví zdravotní lopaťáci si musí počkat, že jim ty přídafky za podzim snad zvládnou schválit do dalšího podzima. Snad. Ostatně se pamatuju, že kdosi na nějakým blogu psal, že ty slíbený vodměny za jaro řada z nich ani do toho podzima nedostala.

      Samozřejmě, že ouřadníci si rozdali vodměny hned, za to, jak ukázkově rozkradli materiál, zašili se doma a akorát buzerovali lidi vo to víc.

      1. Taky mi to přijde, že ta přeplněnost JIP je něco jako svého času BSE v chovech skotu. Ti taky, když jim tam BSE našli, tak na tom vydělili na náhradách.

        1. Panek 19.2.2021 v 10:47

          Vydělat na náhradách mohl popsaným způsobem ten, kdo pouze „produkoval“ maso nebo mléko.
          Ve chvíli, kdy je likvidována celá kohorta, jsou ztracena i léta plemenářské práce, která nejdou nahradit nijak.
          Chovatelé skotu byli, přes skvělý výdělek na náhradách, proti likvidaci nenakažených zvířat.
          V letech 2001 až 2007 bylo prokázáno 27 případů BSE, utraceno bylo 3 997 zvířat.

          1. Ta kravina výše je mimo komentář. Pán výše zřejmě nedával nikdy svý krávy nuceně na jatka.

      2. Behe, ty bydlis s Ukrajincema? To by vysvetlovalo, kde se z tebe stal takovej drsnej vole hooligan ;-)))

        1. Koliks vole viděl česky mluvících zedníků v posledních deseti letech? Jeden z pěti je zázrak.

          Samozřejmě, že úplně padám nadšením z toho, jak ty hovada furt kurví všechno vostatní všem vostatním, hlavně, aby voni měli nabouchaný metry…

  2. Vyborny clanek pane Challengere, ta situace s personalem presne odpovida tomu, co mi rikala sestra z ARO. Akorat ta misto 1 hodiny odpocinku po 4 hodinach v atombordelu rikala neco o 2 hodinach – kazda nemocnice to ma asi stanovene jinak.

    Jeste bych se zeptal, ono JIP luzko vyssiho typu, co zminujete, to je ARO luzko, nebo jeste neco jineho?

  3. Pane Challengere: v těch TISS bodech máte poměrně hodně chyb. TISS skóre zakazuje celkem logicky zakódovat různé stupně nebo varianty téhož. Takže nemůžete zakódovat akutní a chronickou antikoagulaci současně. Nehledě na to, že aktivní antikoagulační léčba opravdu není synonymem preventivního nezdůvodněného léčení jak říkáte zcela zdravého člověka. Monitorování vitálních hodnot po 1 hodině opravdu není jen Glasgow koma skóre, tedy to nejjednodušší, ale po hodině krevní tlak, puls, dechová frekvence, … a k monitoraci po hodině už musí být fakt důvod, který zdravý člověk opravdu nemá. Po hodině se monitorují pacienti, u kterých se dá očekávat dramatický vývoj. Monitorace EKG znamená pouze nepřerušovaně, přímo slovo monitorace znamená trvalé nepřerušované sledování při napojení na monitor a rozhodně sestra nevyhodnocuje EKG tak, že by psala „sinusový rytmus“, to opravdu není práce sestry, ale hodnocení EKG vždy provádí lékař nehledě na to, že z jednoho svodu s neznatelnými Péčky a s respirační arytmií si nebude jistý tím sinusem ani internista, natož sestra. Tekutinová bilance zase musí mít jasnou indikaci a zdravým lidem to opravdu nikdo nedělá. Takže zdravého člověka prostě nenaTISSujete ani náhodou, to se neděje, to si může fakt myslet jen naprostý laik. Takhle pitomý způsob neoprávněně získaných financí by opravdu žádného lékaře nenapadl, to není prakticky realizovatelné, nemůžete zatěžovat pacienta i personál takhle zbytečně, to je jako kdybyste tvrdil, že na ulici chytají zdravé lidi a operují jim slepá střeva jen tak pro zábavu nebo pro prachy.

    1. Jojo, to je hezká teorie.

      Monitorace EKG nepřerušovaně: jak to zjistíte, že to nepřerušovaně bylo, když budete revizák a půjdete tam na revizi?
      Jak zjistíte, že vitální funkce nebyly monitorované, když to bude zapsané v dekurzu?

      Chaha „Takhle pitomý způsob neoprávněně získaných financí by opravdu žádného lékaře nenapadl, to není prakticky realizovatelné, nemůžete zatěžovat pacienta i personál takhle zbytečně, to je jako kdybyste tvrdil, že na ulici chytají zdravé lidi a operují jim slepá střeva jen tak pro zábavu nebo pro prachy.“…

      Opravdu? Vy ale personál nezatěžujete, personál by byl mnohem zatíženější, kdyby tam leželi skutečně nemocní lidi. Každý má tendenci maximalizovat užitek. Ale nesmíte to dělat okatě, jakože tam budete mít prázdné oddělení, to by vás hned zavřeli a dali by vás třeba do LDNky. Tak co uděláte? Hospitalizujete špuntaře. Tj. lidi, kteří nejsou sice zdraví, ale na umření to taky není. Pak máte pohodu a ejchuchu a systém to podporuje, protože postele musejí být v bolševickém špitále co? No přece obsazené, Halík.

      Opravdu nemůže sestra, která má ARIP hodnotit ekg monitory? A kdo si myslíte, že to dělá? Že by tam doktor chodil každou hodinu a dělal zápis? Tak to tedy nedělá, protože kdyby to dělal, muselo by se to odrazit v normativech lékařské dokumentace. A podle normativů lékařské dokumentace má doktor napsat dekurz kdykoli to stav pacienta vyžaduje, nejméně ovšem 2x denně. Nikoli 24x denně. Takže klídek.

      Hodnocení EKG monitorů, to už jsem se sestrama dělal, když jsem ještě jako medik chodil na koronárku dělat jako pomocná sestra, chodil jsem tam celou medicínu, vydělával jsem si na studia sám. Opravdu si myslíte, že tam vysedává doktor 24/7 a čeká až bude mít někdo zástavu? Nikoli, milánku, to musí zvládnout sestra, protože jinak ten pacoš špitál opustí nohama napřed.

      Povím vám tajemství: zdravého natisujete úplně snadno. Stačí to naklikat do systému a už tam máte 00658. A sestry to musí napsat do jejich dekurzů, aby to prošlo u revize. Jiná kontrola není.

      Co se týká tzv. oprávněnosti a neoprávněnosti pobytu pacientů na JIP, to není pouze otázkou medicínskou, nýbrž otázkou právní. Pokud jste zdravotnický profesionál (o čemž silně pochybuji, šacuji vás na nějaký klon Kulveita a Hořejšího), zajisté neuniklo Vaší pozornosti i to, jak se dívají soudy na fatální zvrat ve stavu pacienta končící smrtí, resp. coma vigile.

      Zde 2 zářné příklady, které vám osvětlí situaci:
      zde případ první z 1. 5. 2010: https://www.darujspravne.cz/sbirka/pro-mateje-506
      zde případ druhý, recentnější: https://www.proadamka.cz/

      Nikde ve světě, opravdu nikde na světě krom České republiky nejdou děti po zastavení krvácení po tonzilektomii na JIP. Kromě našeho prasečáku, tam to judikoval soud v obou případech. Analýza, proč to tak je, je na hodně stránek na D-Fensovi a asi bych si hodně lidí proti sobě popudil. Protože personál má právo se krýt z forenzní stránky. A je to velmi drahé, to připouštím.

      V našem Kocourkově prostě zbytečné hospitalizace, zbytečně dlouhé hospitalizace a zbytečné dny na JIP jsou denní realitou, jenom vy to nevíte, protože jste nikdy nedělal v zahraničí a nemáte to s čím srovnat. Ale zas na druhou stranu, lidé to tak chtějí. A mimochodem, když se podíváte na minimální personální standardy na normálním oddělení, je to 1 doktor na 90 lidí a 1 sestra na 25 lidí. Máte pocit, že kdyby těch 90 lidí bylo nemocných a měl u nich všechno dělat doktor, jak naznačujete, že by to vůbec bylo technicky možné? To asi těžko. Je to proto, že soudruzi z VZP a Ministerstva nechápou význam pojmu statistická variabilita a.k.a. volatilita potřeby zdravotní péče. Protože jsou to zkorumpovaní bolševici a teď mají prdel staženou, protože jsou to indolenti. Tak lavírují ode zdi ke zdi. Jeden den obchody otevřít, druhej den obchody zavřít.

      1. Kdybyste opravdu pracoval jako lékař na JIP, o čemž si troufám s úspěchem pochybovat, tak byste věděl, že falšováním lékařské dokumentace by si zdravotnický personál ušil bič především na sebe. Lékaři i sestry se střídají a základem je to, aby se dalo věřit tomu, co napsali do dokumentace lékaři a sestry, kteří ji vedli před vaší službou a to dle potřeby x dnů dozadu. Pokud budete vědět, že je to možná zfixlované kvůli vyšším úhradám od pojišťovny, tak nevíte, čemu věřit můžete a čemu ne a dříve nebo později takový systém začne nevyhnutelně vraždit pacienty. A lékaře a sestry začne posílat do kriminálu. A fakt myslíte, že zaměstnaný zdravotnický personál je 100% banda psychopatických vrahů, kteří si tohle klidně nechají nařídit od dalších – dle vás – psychopatických vrahů ve vedení nemocnice? To je jako kdyby ředitel banky nařídil všem bankovním úředníkům, že mají 10% převáděných peněz krást na jeho konto. Prostě takovéhle konspirace jsou přitažené za vlasy, jelikož v normálním životě obyčejní lidé nejsou sehraná mafie, kde platí trest smrti pro každého, kdo se vzepře. Naopak pokud by někdo z vedení nemocnice chtěl rozvrátit JIPku tím, že by nařídil falšovat zdravotnickou dokumentaci, tak ho personál nejpozději do pár dnů s gustem sestřelí, protože tohle neustojí prostě nikdo. Já neříkám, že jsou všichni svatí, ale uvést JIP do stavu systematické fiktivní nepravdivé lékařské dokumentace, to je prostě nerealizovatelný nesmysl. Pokud je pacient napojený na monitor se všemi důsledky a průvodními opatřeními, tak je prostě absolutní nesmysl, že by se to simulovalo a jako předstíralo. V centrále monitorace vám vydrží všechny záznamy tak měsíc. Pokud vznikne skutečný problém u pacienta, kterého jako monitorujete, ale ve skutečnosti ho nemonitorujete, jak vysvětlíte, že na to nikdo nereagoval a že neexistují záznamy monitorace x parametrů životních funkcí. Podívejte se, tenhle rozhovor ukážu pár kolegům, kteří momentálně na těch JIPkách, KARIM, ARO dělají, abych je trochu rozptýlil, co se píše. Můžu sem dát odhadovanou reakci: kolega z JIP: „To je neuvěřitelnej vůl. Proč se s ním vůbec bavíš?“ Já: „Hele D-FENS býval můj oblíbenej web, dost jsem souhlasil se spoustou věcí, ale tohle je blbost, která mě dost mrzí, protože je na ni spoustu odkazů a dost lidí to může přesvědčit, že intenzivní péče není přetížená, jelikož je to jen fiktivní hrábě na prachy.“ kolega z JIP: „Tak ho sem pošli se starat vo ty jeho zdravý lidi, mlátíme tady držkou vo futra hádáme se koho přeložit na standard aniž bychom ho tím zabili a pan chytrej to tady za nás vyřeší. Toho potřebujeme, protože nic nám neudělá větší radost, než když najde pacienty, co tu jsou zbytečně. My se každej den modlíme, abychom takový našli.“ Hele, mícháte dohromady 2 věci: JIPky nikdy nebyly prázdné, protože se staraly o všechny možné nemocné, kterým intenzivní péče dramaticky zvýší pravděpodobnost přežití. No a tyhle pacienty dnes vytlačují pacienti s Covidem, kterým ty životní funkce selhávají. Takže ohrožení jsou všichni normální pacienti, kteří by byli třeba po operaci v roce 2019 a předtím na JIP a tím by častěji přežili. Třeba na JIP zachránili pár pacientů s těžkou kolitýdou, kteří se na standardním oddělení snáze dostanou do metabolického rozvratu, protože jim nikdo tak pečlivě neohlídá výkyvy draslíku v séru, související acidobazickou rovnováhu, ani nezjistí, že má albumin pod 20, nezjistí ischemii myokardu z dehydratace a zbytek si jako lékař, kterým tvrdíte, že jste, třeba domyslíte, pokud máte ánung o souvislostech. Republikové hlášení počtu volných lůžek na JIP je totální kravina, to je asi jediné, na čem se shodneme. On ten nedostatek je ve skutečnosti kritický už pár měsíců. Úplně bez ohledu na to jestli je „volných lůžek“ 0, 1 nebo 2. Ono jich je ve skutečnost v nemocnice furt mínus 50 nebo víc. Protože chybí ICU (intenzive care unit – tedy skutečně intenzivní lůžka, nikoliv JIP lůžka dle názvu) pro spoustu pacientů, kterým by dala větší šanci. A to včetně těch neoperovaných, co jsou dnes doma. Osobně teď na JIPu nedělám, ale osobně jsem zažil ten rozdíl v prognóze pacienta podle intenzity péče a podle schopností sester a lékařů. A ty nejlepší lékaře a sestry si dnes alokoval Covid-19. A to je průser jako vrata!!!
        A ani na ten Covid-19 nestačí, natož na celou medicínu!!! Vidím, jak padají na hubu kolegové, co by měli dělat celou šíři medicíny a kromě toho pouze bojují o ztracené případy kovidové pneumonie. Jak chcete tohle dát do statistik? Kdybyste měl svědomí, tak se ten váš investigativní zápal vrhne tímhle směrem a ne směrem, že na JIPech se flákají a suší si tam zdravé lidi. Zahuštění JIPek Covidem a vytlačení všech lidí, kterým by prospěly a zvýšily šanci, to je ten problém, který ve statistikách vlády neexistuje. A jak říkám, každý lékař, který zažil rozdíl standardní a intenzivní péče, ví, u jakého spektra lidí se zvýší šance na přežití. A platí to i u horší JIP versus špičková JIP, což je především dáno personálem. Znám lékaře a sestry na ICU, které by měli vyvažovat zlatem a místo toho je psychicky likvidují přetížením jedinou diagnózou a šílenými stavy, které vyvolává u stále mladších a mladších a zdravějších. Já jsem schopen si tu statistiku udělat sám, takže nevycházím z oficiálních dat.

        1. Hehe, hezky tady opakujete Kubkovu propagandu. Pan Kubek Vás hezky pase a neustále mele o Vaší mizérii, aniž by efektivně hnul prstem, protože mu tenhle desperátní stav velmi vyhovuje. Má 3000 pojištěnců ve své ambulanci za 1000 korun z pojišťovny, k tomu má 90 000 měsíčně z našich peněz jako prezident ČLK. On by si především měl pohlídat, aby jeho podřízení řádně šetřili stížnosti na porušování pravidel lege artis a porušování lékařské etiky, protože to, co zde hodlám předložit, to bude bomba: a nejedná se o nějakého chudáka, co mu umřel pacient díky nějaké špatné souhře okolností nebo nedbalosti, jedná se o skutečné sprosťáctví lékařky – velmi vysoce postavené profesorky, motivované mstou na člověku.
          Pokud jste takovej borec, proč nejdete do Anglie? Jako locum consultanta intensivistu vás budou vyvažovat zlatem a estimated plat bude kolem 20k GBP měsíčně. Ale buďte ujištěn, že s českými manýry by se vás brzo zbavili, i když nakonec rozdílů tolik není a vše se dá zvládnout a naučit. Pojďte do Anglie nebo do Německa, dnes se otevírá i Holandko, Norsko, všichni shánějí. Víte že v Německu jsou sice zavřené hranice pro české gastarbeitery, s výjimkou zdravotníků? To jsou očkovaní, mají volný pruh na silnici a nikdo si je nedovolí zastavit. Tak se chová stát, který si zdravotníků váží.
          Co se týče JIP, tak tam se prostě neshodneme. A že pravda je na mé straně je prokazatelné už z počtu dní strávených na JIP u pacientů v různých částech světa u srovnatelných diagnóz, stačí se na ty statistiky podívat. Ještě o tom bude na tomto webu řeč.
          To, že každý lékařský tým je především o kvalitě personálu? Souhlasím. Práce personálu představuje nejvyšší přidanou hodnotu. Ale poslední dobou to jde u nás do prdele, protože se rapidně rozmohl vohnoutismus – a pozor, není to chyba těch doktorů (či dnes už spíše doktorek, protože na chlapa v mladších ročnících prakticky nenarazíte). Jak říkám, každej se snaží maximalizovat užitek. Pokud nyní přeteče kapacita zdravotnictví, bude to mimo jiné díky vohnoutismu lékařů/lékařek, kteří nemají koule. Pozoruji to jak jako vedoucí lékař JIP, tak jako konziliář. Například dříve se nestávalo, že by soudružka doktorka z JIP volala konzilium pokaždé, když potřebuje zavést nasogastrickou sondu. Zavádění NGS je sesterský výkon a prasáctví a vohnoutství této paní doktorky se nakonec muselo řešit až na nejvyšší úrovni, kdy se konstatovalo, že ona klinika má právo zavolat konzilium teprve v té chvíli, kdy se NGS neúspěšně pokusí zavést všichni včetně přednosty kliniky a o každém pokusu bude učiněn záznam do dokumentace s vlastnoručním podpisem každého z lékařů.
          Takže mi prosím moc nevykládejte, jak moc jsou někteří lékaři přetížení, protože evidentně nevíte, co to je. A já se nepřu: někteří jsou skutečně přetížení – ti, co něco umějí. A to za stejné prachy jako ti, co neumějí nic. Ti ale přetížení nejsou. Ale jaké je řešení? Jedině takové, že ti, kteří si myslí, že něco umějí, se jim na to prostě vyserou a půjdou tam, kde je zaplatí. Teď bude pro takové změny vhodná doba. Jako frontier worker permit nebo pre-settled residence permit vám nyní po Brexitu jako doktorovi vyřídí do pěti dnů. Do pěti let máte britské občanství. S úsměvem na rtu a pozvánkou.

  4. Stále přetrvávající rozdíl mezi českým zdravotnictvím a mezi zdravotnictvím na západ od nás je dán tím, že na západě je už dlouhodobě práce lékařů nesmírně drahá, tudíž už dávno dospěli k maximální efektivitě nemocniční péče, tedy k logickému omezení rozsahu z důvodů finančních. Jakákoliv rezerva neměla šanci přežít pod finančním tlakem. U nás jsme startovali z velice levné práce zdravotníků a i když se zdražila, tak je stále podhodnocená, takže sice finanční tlak je velký, ale stále výrazně nižší, než na západě, především kvůli ceně práce. Proto tu relativně byly větší rezervy. A Covid-19 potřebuje extrémní aktivaci rezerv, tudíž české zdravotnictví dokázalo zvládnout tak extrémní navýšení, které by všechny další státy už dávno položilo. Ale poté, co jsme už na podzim 2020 masivně vykradli ve prospěch Covid-19 zbytek medicíny, tak už ani to nestačí. Já se s vámi rozhodně nehádám o spoustu věcí, kterými argumentujete. Já pouze považuji váš článek za sprosťárnu, tím hůře, že z vlastních řad, vůči těm JIP, ARO a KARIM, které důvěrně znám a kde jsem schopen dokázat x let zpátky, že se nic z toho, co píšete, neděje ani náhodou. Takový důkaz se dá udělat děsivě snadno. Například už jen třeba přehledem farmakoterapie. Pokud se množství i.v. přípravků blíží 100% a jsou dávkované dynamicky a rychlost pumpy změní 10x za den, tak asi těžko je takový pacient zdravý, leží na JIP zbytečně a je tam jen za prachy. Nebo už jste někde viděl zdravého pacienta, který dostává do centrálního katetru noradrenalin, insulin, kompletní parenterální výživu, analgosedaci, …. ? Ono je to odlišení toho, kdo je na JIP správně a kdo ne, strašidelně snadné. Pokud pacient polyká jen tabletky, nemá žádné invazivní vstupy, není po operačním zákroku v celkové anestezii, nemá poruchy rytmu nebo není sledován pro akutní ischemii, není důvodně ventilovaný, dialyzovaný, …. plus dalších milión důvodů, pak je kandidátem na „zbytečné umístění na JIP“. Jenže tohle všechno odlišíte šíleně snadno, protože to prostě nikdo nemůže fixlovat. Žádnej zdravej člověk se nenechá nakatetrizovat a připojit na všechno možný a léčit invazivně jen tak, aby nemocnice dostala víc peněz. A tohle ve svém článku laikům tvrdíte!

  5. Challenger: a abych byl na rozdíl od svých i vašich příspěvků konstruktivní, tak i když žádné Kulveity neznám a nezajímají mě, tak kdybych měl navrhnout nějaký číselný parametr míry průšvihu, který by nebyl úplně blbý, tak by to byly následující parametry:
    1) Poměr pacientů na JIP/ARO/KARIM covidových a necovidových. Čím větší procento covidových, tím víc je nutné omezit přísun nových. Covidovými myslím, ty, kteří by bez Covid-19 na JIPu rozhodně neleželi.
    Čím vyšší procento covidových, tím více byla utlačena normální medicína.
    2) Relativní vývoj smrtnosti na Covid-19 na různých JIP. Pokud se stejnému personálu zhorší smrtnost, je to průser. Pokud mají smrtnost 90% od začátku do konce, není to absolutní výkvět medicíny co do předchozích zkušeností, vybavení a jejich přetížení není takový malér jako přetížit ICU se smrtností na začátku 25% nebo 50% tak, aby se zhoršovala.

  6. Co si zdejší lékaři myslí na léčbu v počátcích covidu veterinárními přípravky? Na Slovensku to někteří doktoři ordinují. Já v „laickém“ fóru našel tohle:

    „Ivermectin v prášcích veterinář nepoužívá, protože se problematicky aplikuje. Každopádně není dostupný.

    Dá se ale bez problémů koupit v injekční formě. Ten na skladech je. Ovšem aplikace u člověka může být problém. Ne každý si dokáže bodnout injekci.

    Ovšem dá se bez omezení koupit i ve formě pasty. Ta se dobře aplikuje jak u zvířat, tak u lidí. Nicméně tento se moc nepoužívá, protože nemá u zvěře takové léčebné účinky. Lepší je koupit pastu jménem Novermectin Praziquantel Duo. Je to přípravek čistě pro koně, ale je vynikající i pro ovce a krávy. Obsahuje pouze Ivermectin v kombinaci s Praziquantelem. Ivermectin je na oblé červy a ta druhá látka na tasemnice. Každopádně je to vynikající přípravek, který opravdu funguje. Proto ho taky veterináři hojně využívají. Já ovcím taky nic jiného nedávám. Stojí kolem 450Kč a je to volně prodejné.

    Výhodou je, že má tato duo pasta daleko lepší účinnost, než samotný Ivermectin.

    Vím o člověku, co tuto pastu slízne kdykoli ho zabolí v krku. A nepamatuji, že by byl někdy nemocný. A začervený asi taky nebude…

    Ale je to lék pro koně, nicméně desítky let prověřený. V Africe Ivermectin zobou 40 let a problém není. Ovšem to si musí každý zhodnotit sám, zda při zjištění nákazy okamžitě slízne pastu pro koně o objemu zhruba 3 lentilek a za týden si to pro jistotu zopakuje, nebo nechá nemoc propuknout a skončí jako ležák na JIP.
    …….
    Tak asi hlavním faktorem bude včasné podání. Infekce se léčí lehce pouze za předpokladu, že se začne léčit ihned. V momentě kdy se infekce nechá v těle rozjet, prvotní léčba nezabírá.
    …….
    Jasně, je to jednorázovka. Podle hmotnosti naměříš na kolečku dávku a vymáčkneš.

    Má se to používat pouze jednou ročně, ale na radu zkušeného veterináře dávku opakuji po týdny a zvěři to dávám vždy na jaře když začne růst tráva a pak na podzim, než napadne sníh. To znamená, že mají čtyřnásobnou dávku. Ale dělají to tak i jiní chovatelé. A zvířata jsou zdravá , radost pohledět. Vedlejší účinky evidentně žádné nejsou, je to minimální množství.

    Pouze se to nesmí dávat kojícím, protože to na 3 týdny znehodnocuje mléko. A mláďata by pak měla problém. Stejně tak se do 3 týdnů od aplikace nesmí zvíře zabít a sníst. Ale kdo by očkoval před porážkou, že ano …

    Když si vezmeš že spolkneš při 100kg 3 lentilky, tak jaký by to mělo mít vedlejší účinek ??? Není to žádná dlouhodobá léčba. Když vidím, jak do sebe lidi cpou třeba Valetol po čtyřech kusech za den po dobu třeba týdne, tak proti tomu je toto stopové množství. Nebo když člověk bere 14 dní antibiotika. To musí být nápor na tělo, zpracovat takové množství.“

    Je to možná i když neoficiální cesta nebo nesmysl? Údajně to zabraňuje množení viru a zabírá i na covid. Princip je v tom, zobnout pastu v počátku přznaků a nenechat virus v těle rozjet. Podporovatelé říkají, že koním za miliony by žádný sajrajt nedali…

    1. Zatiaľ nie sú dostupné kvalitné klinické štúdie, ktoré by preukazovali účinnosť ivermectinu na liečbu SARS-COV2, ale v tých, čo sa robili/robia, dávkujú na úrovni 300~600 mcg/kg v tabletách.

    2. Dvojitě zaslepené klinické studie nejsou standardem kvůli zkostnatělosti cechu lékařského a jako bič na geniální progresivní jedince, ale proto, že psychika je mocná čarodějka a bohužel nadšený lékař (stejně jako jiná povolání) umí zblbnout nejen své pacienty, ale i sám sebe. No a medicína je multifaktoriální, tudíž spíše stochastický, než deterministický systém, jelikož z těch mnoha faktorů, na kterých závisí výsledek, zná medicína vždy sotva půlku. Takže ve stabilizované stavu je osvědčený konzervativismus a lpění na dvojitě zaslepených studiích, aby byl vyloučen nadšený aktivismus, který udělá nakonec víc škody, než užitku. Ovšem dnes máme překotnou dobu Covidu-19 a otázka je, jak moc lpět na metodikách vymyšlených pro postupný bezpečný vývoj. Na to neexistuje univerzální pravdivý návod. Třeba určitě je blbost čekat s vakcínou 5 let, těžko říci na co, když byla ta dvojitě zaslepená studie s odřenýma ušima provedena a normálně by za těch 5 let nebylo těch dobrovolníků nijak víc. Ale co u jednotlivých léků, se kterými mají někteří „úžasné výsledky“. Je vidět, že pro laiky je lék tím úžasnější, čím lépe umí ten prosazovatel psychologii a čím poutavější je ten příběh spojený s tím lékem. Jenže tomu se má medicína rozhodně vyhnout, aby byly prosazovány léky a postupy přes okouzlení davů. Pověst léku si nesmí nést s sebou nadšení prosazovatelů, gloriolu nějakého boje proti zlým státním úředníkům, prvky konspirace a manipulace až na půdu. Jenže střízlivost a poctivost je pomalá a nudná. A když se trhají ledy, tak čekání na zázrak si ten zázrak prostě vyprosí. A prodejci zázraků se nenechají dvakrát přemlouvat. Jsme lidi. A jak chcete odlišit realitu od keců? Příběh umí dneska každý, do role bojovníka proti mainstreamu a zkostnatělému systému se umí postavit kde kdo.

    3. To ad usum veterinarium je na tom napsaný myslíte proč?

    4. Mluvil jsem o IVM s naším „rodinným“ MVDr. Není si jist, zda okamžik, kdy zjistíte ztrátu čichu, není pro aplikaci už pozdě. Přiklání se spíš k první večerní teplotě nad 37,8.

      Tady bychom všichni a určitě uvítali zasvěcený komentář – jestli máte po ruce někoho ochotného to sepsat /náš nechtěl/, bylo by to VELMI přínosné nejen pro prestiž tohoto webu!

  7. Proč má článek tak špatné hodnocení a ještě je počet hodnocení o něco větší, než počet přečtení?

    1. A nejen to, těžce převyšuje i průměr v počtu přečtení, aktuálně 52K a 67K hodnocení? Takové čísla sem tu ještě neviděl

    2. Nasrali jsme piráty a estébáky naráz.

  8. Článek je bohužel zavádějící a pro současný stav zcela neplatný. Autor se vydává za znalce, v tom případě jistě ví, že nyní,t.j.20.2.je situace zcela jiná. Kriticky nemocných s oxygenační poruchou plic je mnohem více než míst se zajištěnou komplexní péčí.Jako lékař ARO Bulovka potvrdit,že navzdory zvýšení počtu resuscitačních lůžek o polovinu (t.j.zdvojnásobení kapacity z 12 na 24, zdá se vám to možná málo,ale nejde o technické vybavení postelemi a ventilátory – limitující je počet sester schopných se o tyto pacienty postarat i lékařů schopných zvládat kritické stavy i o limitaci rozvodu plynů v budově- spotřeba kyslíku se např.zvýšila o sedminásobek na postel s použitím high flow systémů spontánní ventilace, další oxygenoterapie probíhá na standartních odděleních, to samozřejmě také zvyšuje nárok na dodávku a způsobuje pokles tlaku.) Denně máme nyní cca 5 až 8 požadavků na hospitalizaci covidových pacientů, minimální čas potřebný k regeneračním změnám plic je alespoň 14 dní. Nelze tedy přijmout ani zdaleka všechny, pro nepřijaté- nejčastěji z důvodu věku.
    Pokud autor tvrdí, že plný Jip je záležitost machinací s vykazováním pojišťovně,je zcela vedle a pokud to na jeho pracovišti v současné době takto probíhá, pak bych rád věděl,kde dělá.

    1. Bulovka je zřícenina i bez pacientů. Jediné modernizované oddělení je tam porodní, jehož primáře znám osobně – pláče kde může, ale okna má z osmdesátek a klimu vůbec.
      Tyhle sračky si nech na jinde – najdi čísla – najdi si na Biznote nemocnici Na Bulovce.
      Papírově se to tváří hezky, v praxi jedou na parkovný a doufají v lepší zítřky bez Maláčové a toho vítěze v loterii, kdo je zrovna ministr (třeba vítěz v pěvecké soutěži či mdlé brýle) – BTW Covid se jich dotkl minimálně – udělali stan na testy za dotace a zbytek lůžkáče jede v dluzích. Jenže oni by se radši věnovali těm lůžkám, což kvůli těmto hurá akcím á la Covid nemůžou.

      1. Že jsou budovy v dezolátním stavu je zřejmé každému,kdo tam přijde na první pohled. To je důsledek majetkového rozdělení budov a pozemků – některé jsou městské, jiné státní – byla a opět je to fakultní nemocnice.Ani jedna ze stran neinvestovala do budov té druhé…to pro vysvětlení.Pointa příspěvku spočívala v jiném sdělení: Autor předstírá skutečnou znalost a nazývá se insiderem, podle něj jsou lůžka plná lidí,kteří je nepotřebují,kvůli zisku oddělení. Opak je pravdou- dnes je to opravdu katastrofa,na oddělení leží lidé, kteří jsou v kritickém stavu a lůžko se uvolní převážně úmrtím pacienta. Pro řadu lidí,kteří se bez intenzivní péče neobejdou,lůžko není. Nedělejte z té nemoci politiku- pokud se u pacienta rozvine pneumonie, bez intenzivní péče a kyslíku ve velkém množství se udusí. Nepleťte si to s lehčím katarálním průběhem první fáze,kterou většina lidí ustojí doma.
        Když už jsme u statistik, nejpřesnější bude mít ÚZIS, kterému se hlásí automaticky z nemocničních systémů všechna úmrtí i diagnozy.
        Víte jak vznikla další místa? Doplněním techniky na urgentním příjmu a ortopedickém JIPu. Tyto svou původní funkci nyní nemůžou plnit.Personál těchto oddělení koná dosti odlišnou práci než dosud a vede ho personál z již zavedeného oddělení.V průměru má k zajištění provozu každá sestra ARO tak 4 směny navíc (12hodinové) takže jich mají cca 19. Stejně tak přibyly i služby lékařům.
        Nesuďte nemocnici podle budov,dělají ji lidé. A nebuďte v příspěvcích vulgární,nestaví Vás to do dobrého světla.

        1. Ty tu budeš novej.
          Poslední věta z příspěvku 22.2.2021 v 23:02, je zde považována za velmi nekorektní a staví tě do horšího světla, než kdybys tu virtuálně klel jako dlaždič.

  9. Díky za článek a byť nejsem z oboru, vůbec mě nepřekvapuje že to takhle funguje

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017