FSM Covid edition: Cestování mimo okres - zpět na článek

Počet komentářů: 182

Přidat komentář
 1. Me na tom principielne sere hlavne to, ze mam od unora novou dalnicni znamku, ale oficialne po dalnici jezdit nesmim a nikdo mi nehodla proplatit pomernou castku zpet. Na tom me zarazi hlavne to, ze se bavime o predvolebnim obdobi, takze bych cekal, ze to nekoho napadne :)

  1. Předvolební období bude vypadat tak, že nejdřív se musej prodat všechny ty respirátory a testy (proč kua ve firmách testovat dvakrát týdně? Dvakrát denně!) a měsíc (+/- jak určí Mára) před volbama otevřou hospody. To myslím bude stačit…

  2. To nejsi moc náročný občan…mě sere daleko více, že mi mastné čelo a venezuela nevrátí daně a odvody a místo toho vykřikují něco o tom jak bude pštros, kolotoče, chlast a děvky, ale zrovna ne pro mě.

   1. Jsou veci, kterym se uz jen smeju. Z psychiatrickeho hlediska je vhodne to doporucit vice lidem. JInak receno, veci, ktere neovlivnim, me nemuzou nasrat. Protoze pak by me mohlo srat i pocasi, ze jo.

    1. Tohle se da ovlivnit u voleb. Uvidime, kolik lidi ma hlavu jen na to, aby jim neprselo do krku.

    2. No hodně. Šak je to vidět už přes 7 roků. Počítej s horší variantou, lidi mají z té mediální smršti tak rozjebané hlavy, že uvažování před volbama bude to poslední, na co jim zbyde kapacita.
     Lidi do 40 to najebou pirátům, ti se spojí s dalšími kurvámi a jsme v ještě větší prdeli, než teď.
     Když se člověka okolo 30 optáš, proč nebude volit bureše, řekne Ti, že je to estébák a k tomu dement. A když se optáš, co to byli estébáci, tak nikdo z nich neví. Zato ví velmi dobře, co už teď slibují ti zkurvení piráti.

     1. Ale šak nasľubovať môžeš čo len chceš………a komu len chceš.

  3. Podejte žádost o vrácení přeplatku. Následuje rozhodnutí, proti kterému se můžete odvolat. A pak žaloba, bude to řešit Městský soud v Praze.

 2. To je škoda, že to tu nebylo dřív :-) Ve čtvrtek jsme byli se synem u zubaře v jiném okrese, tam jsem jel podle „kontrolníchbodů“, zpět schválně přes hlídku. Zajímavé bylo, že fízlové lelkovali a po cestě poskakovali vojáci. Chtěli „nějaký papír“. Jako věděl jsem, že domů nás pustit musí, ale že po „nějakém papíru“ jim má být houno, to jsem nevěděl. No tak příště…

  1. Dneska jsem jel pres tri okresy tam a z5. Na kazde hranici poctive hlidka. Prvni hlidka komplet zalezla ve vojenske Tatre, na prednim skle jsem zahledl podrazky bot. Druha hlidka pro zmenu jen policiste, zalezli v zastavce autobusu a neco si tam varili (videl jsem jen dym a drepici skupinku okolo, bylo pul jedne) a treti hlidka dva policajti a tri vojaci v druznem hovoru asi deset metru od silnice.

   Ja myslim, ze to funguje k plne spokojenosti vsech zucastnenych.

 3. Onehdá jsem překročil hranici okresu skokem o klacku přez potok. Hlídka nikde a hranice nebyla řádně označena. Přesto se stydím, po mé nezodpovědnosti za mnou zůstaly hekatomby mrtvol. O účelu cesty radši pomlčím…

  1. Já dneska byl uspávat nejmladší dítě v lese a rovněž nebyla hranice obce kontrolována. Potom ovšem pandemii nezastavíme. Okamžitě obsadit každou lesní cestu hlídkou. Dva lidi, jeden celtový přístřešek a zásoby na měsíc, střídání ve dvanáctihodinových směnách. Pokud dojdou složky, nastoupí na pracovní povinnost úřady. Jen na zpevněných komunikacích to v naší obci dělá 16 lidí a to jsme maličká vesnice.

   PS: Doktoři, kterým vozí dodavatelé běžně vakcíny, léčiva, atd., mají z řešení distribuce vakcín strašlivou nejistotu – neví, jestli smíchy zkolabují nebo se poserou.

   1. To nestaci. Je potreba to nejen sledovat, ale i monitorovat, to hlavne. A na monitorovani jsou nejlepci vrtulniky. Sak jsme ted dokoupili ty emericke.

    1. Pánové Notor a LWG: Hlídat zpevněné komunikace nestačí. Rafinovaní záškodníci na zelené hranici, ti nám mohou boj se zlovolným virem zvrátit do červených čísel! A pozor, i pod vodou lze překračovat! Takže na všech vodních tocích o hloubce víc než 1 m budou nasazeni policejní a vojenští potápěči! Jen tak zvítězíme!

     1. Jo, v krajině je taky málo ostnatýho drátu. A mezi lidma zas chybí solidarita. Na novinky napíšu číslo účtu, až se od solidárních opatrníků sejde polovina mého běžného příjmu, budu zase já solidárně měsíc doma. Ano stačí mi polovina, že je ta pandemie…

 4. Za článek a osvětu díky.

  Jen jsem zvědav, jak skončí ta žádost vlády o prodloužení nouzáku. Jestli jim o připosraná opozice odkývá, nebo přijde na řadu kreativita podle toho zákona proti moru a choleře. Což by ale rozhodně nebyla taková prdel.
  Moc jsem na tu sebranku zvědav.

 5. Neměl by si každý dbalý občan při kontrole poznamenat služební čísla účastníků kontroly, u kterých došlo k porušení zásady třech eR, například 2m rozestupu? A pokud by byl občan později v předmětné době identifikován jako pozitivní, nahlásit je hygieně coby rizikový kontakt?

  Také by mohlo být fér o tom příslušníky ozbrojených sborů předem zpravit, třeba by to mohlo mít pozitivní vliv na omezení rizikového faktoru a celý úkon by tak měl šanci proběhnout rychleji.

  1. Kde furt berete munici na argumentaci 2m rozestupy? To někde psali na fejsu, či co?

   1. U vas take nemate? U nas, ked sa chcete dovzdelat a zabludite na web Ministerstva zdravotnictva tak sa docitate, ze pozitivny kontakt je taky, kde bola osoba blizsie ako 2m a cas kontaktu bol min. 15 minut. A v telke ktoru nemam hovorili, ze R-O-R to O znamena 2m. Je to vsade na uradoch, vo firmach vylepene na dverach a podobne.

    1. Jasně, ale jako přikazovat lidem okolo (v tomto případě i policajtům), aby si udržovali 2m rozestup se o toto jaksi opřít nedá.

     1. Jsi nečetl pořádně nařízení, v jednom z nich to je.

      1. Ano, je to v nařízeních, třeba zde (1) se vyskytují 2 metry hned v patnácti případech.
       Ale ptal jsem se proto, jestli platí, že občan ze své laické pozice není schopen určit, co je rizikové a co není. A proto by bylo zodpovědné takové případy hlásit hygieně? A ta nechť rozhodne odborně.

       (1) https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

      2. Ale četl. Jenže jaksi kromě určení vzdálenosti tam je také to slovo „pobývat“. A věta: „Pane strážníku, nepřeju si, abyste při svém POBÝVÁNÍ ZDE, byl mé osobě blíže než na 2m!“ Zní asi jinak než: „Nepřibližujte se! Dva metry! Nesmíte Nesmíte! Dva metry!“

       1. Proč tak hystericky? Nejste vy už nějakej přednasranej?

        Já jsem uvedl >>předem zpravit<< , což v mém světě neodpovídá ani jedné z vámi uvedených citací.

        1. Jestli v psaném textu „slyšíte“ hysterický tón, tak jste kádr. Já jen neumím místní tagy na tučné, kurzívi atp.

        2. arogantni_blbecek:
         Lepší bude předem je nezpravovat, nechat přijít a pobývat, čísla zaznamenat a pak napráskat.

     2. Takto, mohol by som citovat aj nejaky konkretnejsi priklad ale jeden z pravnikom odporucanych sposobov ako sa na Slovensku vyhnut povinnosti nosenia ruska, vzhladom na to akym diletantskym sposobom to upiekli, je to, ze Ti nie je zname znenie predmetnej vyhlasky, kedze ziadny zakon Ti taku povinnost neuklada. Preto odkaz na vysvetlenie ministerstva.

 6. Bylo dobře poukázáno, že ta banda zkund nemá na nějaký papíry nárok, ať si dou koupit třeba hajzlák, dyž chcou nějaký papíry.

  Zákon jim dává akorát možnost omezit místně svobodu pohybu za účelem zastavení nemoci bláblá, pomineme-li pro tento moment, že se jedná o rýmičku na úrovni nebezpečnosti chřipky, která je 9 z 10 lidí u prdele, a nebyla dodnes ani v jednom okrese překonána hranice epidemie. Takže vohnout je povinen strpět vomezení pohybu, dyž to bude řádně odůvodněný podle příslušnýho ustanovení. Takže třeba že ho můžou nepustit z vokresa ven, nebo ho někde poblíž votočit zpátky. Poněkud zajímavý by bylo, kdyby člověka třeba z Prahe chytli za ostrávou a nechtěli pustit ani dopředu, ani zpátky, trotlol.

  Každopádně zákon jim nedává ŽÁDNÝ pravomoci si vymejšlet nějaký kraviny s hajzlákama a dožadovat se nějakejch cypovin a prohlášení. A nic jinýho jim nedává možnost mantinely zákona rozšířit. A to ani s možností něco pokutovat – zákon dává jedině možnost pohyb omezit a ovčan to musí strpět; jedinej přestupek je, když to nechce strpět, takže se například chce dostat přes zátaras nějak na sílu. Nepředložení nějakejch hoven není skutková podstata nestrpětí, takže ať si s tím polóbijó prdel!

  Dyž má člověk dobrou náladu, může jim přednést čestný prohlášení, že jede tam a tam dělat to a to podle výjimky. ČP nemusí ani omylem být ani písemný, natož listinný, takže jebáj a ať mě vobešle oruad, ale stejně to jeho hovno bude nezákonný, s ohledem na výše uvedený, takže čau.

  1. no, mňa pustily ty polycajty, bo jsem jel nutně ošetřit k přítelkyni moje hemeroidy do jiného okresu, když chtěly nějakej ten canc, tak jsem si sundával kalhoty, jako že jim ty krvácejíci anusy ukážu, no a vidět prdel uprděného dědka je erotický zážitek fakt jen pro moju krasotinku, zvlášt když hnědá čárka označující zadní část riflí byla zcela záměrně nevyprána,

 7. kuwa, to s těmi okresy neokresy bylo třeba zatajit, bo to někoho napadne nějak definovat, ,,,já to definuji z jinych slovanských jazyků, okres z polštiny je menstruace, z ukrajinštiny kres a okres je něco jako česky limita a limit, nebo předěl,
  jinak okresní uřady zanikly, ovšem nikolivěk uzemně správní celky, které jsou nadále definovány výčtem obci spadajících do okresu, tu je ale zakopán pověstný pes, čili kovid, čili jak rozpoznat hranici obce, jenž hraničí s obcí v jiném okresu,
  v téj souvislosti jistě genialní polycajt v nerozborném šiku s genialním uředníkem, s disertační prací na téma vliv metalblackhorn hudby na natalitu populace, velmi málo placený Jermanovou, jistě vyplodí ultras myšlenku, že hranice obce jest vyznačena dopravní značkou obec, a tady si dovolím zakončit lidovým moudrem, chytrému napověz, hloupého navlékni do uniformy, nebo tak nějak

 8. Jak by měl postupovat člověk kterej by chtěl třeba na týden „změnit bydliště“ na druhý konec republiky a tam při pohybu úspěšně odrážet obtěžování různými orgány což by vzhledem k cizokrajné SPZ mohlo ve zvýšené míře nastávat.

  1. Sepiš s někým nájemní smlouvu a voz ji s sebou. Přechodný bydliště už dávno nikde registrovat nemusíš. Pokud nechceš aby tě stavěli, tak asi nejspolehlivější je místní RZ. Akorát ani to neni stoprocentní, protože při převodu není povinnost tu značku měnit a navíc má spousta firemních aut registraci někde centrálně v sídle matky, bez ohledu na to která pobočka ho provozuje. takže policajti nejspíš stavěj podle momentální nálady.

  2. Seš troll? Zkus si znova přečíst ten článek a ta nařízení. Přiznám se, že fsm je zrovna v tomhle případě pro tupce.

 9. Chtěl jsem napsat něco podobného, ale tohle je mnohem lepší…

Napsat komentář

D-FENS © 2017