FSM Covid edition: Cestování mimo okres - zpět na článek

Počet komentářů: 182

  1. K aktivitám příslušníků AČR mi to nedá. Jen pro jiný úhel pohledu…
    Mám kamaráda, který ještě slouží. Skoro na západní hranici. A od podzimu jede on a ostatní z 4.brn v režimu pomoci v LDNkách. V pondělí ráno odjíždí z domova, přes kasárny, do místa té které LDN. Tam je 14 dní, kdy je zpět do posádky odvezou v neděli ráno. Pak má čas 24 hodiny na vyprání prádla, rodinný (je to už dědek) život a v pondělí ráno zase na 14 šup pryč. Odbornost: ženista s papírama na skoro vše co má kola/pásy.
    Takže ne všichni zelení mužíci nás buzerují na silnicích…
    (zatím se svou odborností nehrabal hromadné hroby :-) )

    1. To nějak dokazuje že armáda nejsou převlečený vnitráci, nebo jsem něco nepochopil?

      1. Když je někdo zapšklý, těžko něco vysvětlovat…
        Přeberte si to jak chcete a výronů své geniality mě nadále ušetřete. Děkuji.

        1. Aha, zapšklej. Děkuji výrone.

    2. jen tak mimochodem, komunistická strana československa měla ke konci listopadu 89 zhruba půldruhého milionu členů. protože každej měl nějakého strejčka nebo bratrance, co byl ten pohádkoej „slušnej poctivej komunista“. proto se to nestavělo mimo zákon a nevěšelo po lucernách.

      už asi třicet let nikdo nikoho nikam nenutí. vstup do silových složek je věcí zcela dobrovolnou a za to, že nejsou v pracovním, ale služebním poměru dostávají slušně zaplaceno. za to se očekává, že budou poslouchat. netuším, kolik je mezi nimi idealistů co milujou vlast, tipoval bych, že se to hemží oportunisty, co najednou dělají že se najednou diví. od toho je ostatně v dobách klidných živíme.

      1. První odstavec máš špatně, mimo ten správný počet bolševiků.
        Vykřikovalo se „nejsme jako oni“, nestavělo mimo zákon a neprohýbaly se pod nimi kandelábry z úplně jiného důvodu.
        Myslel jsem si, že zrovna Vy to budete vědět.

        1. proč bych to měl vědět zrovna já? mě bylo šestnáct. já jsem jen tak trošku nebyl v pionýru a nevlezl a byl za nepřítomnosti skoro vlezen do esesem. víc jsem se zaplést nestihl.

  2. „Nicméně v posledních dnech začíná být jasné, že opatření „na tři týdny“ je jen báchorka a koncentrák bude udržován podstatně déle…“

    To bylo jasné od začátku.

    1. No, mně třeba fascinuje, jak ti šmejdi hovoří o tom, že po ukončení lockdownu se bude navíc smět jen do lesa mimo obec (zjednodušeně řečeno).
      Mně z toho vychází dvě věci:
      a) Buďto bude ukončen lockdown a tedy se otevřou okresy, nebo
      b) okresy zůstanou uzavřeny a lockdown tedy pokračuje dál

      Takže samotné prohlášení, že po ukončení lockdownu se žádné rozvolnění (s výjimkou toho mimoobcování) konat nebude, je ukázkový oxymoron. Povolení mimoobcování je fakticky jen legalizace toho, co se děje už teď, na procházkách mimo obec jsem byl kolikrát a lidí je tam standardní množství a nekontrolujou to snad už ani nejzarytější koblihy, natož ozbrojení šimpanzi či policajti.

      PS: Na cestě ze Strakonického (resp. Prachatického) do Budějckého okresu jsem viděl hlídku, která si tam za účelem snazšího zastavování vozidel dokonce nainstalovala přenosnou padesátku. Je to běžné i na jiných trasách? Jen jsem zvědavý.

      1. Ono je to jednoduchý (pokud teda pominu že o žádnej lockdown nejde). Lockdown skončí 21.3 o o půlnoci a okamžitě začne další.
        Jinak zapomeňte, že se bude moct mimo okres dřív než po Velikonocích. jestli něco zrušej dřív, tak maximálně povinnost nosit roušku v zástavbě bez ohledu na počet lidí okolo a vrátěj to jak to bylo celou zimu. Tj. zastávky MHD a pokud je někdo blíž než dva metry.

      2. Padesatku? Jako ze DShKM?! To uz je to tady?!?

  3. V narizeni je jasne uvedeno “pisemne potvrzeni nebo cestne prohlaseni”. Proc se vsude i zde stale kopiruje, ze cestne prohlaseni musi byt pisemne? Predem diky za pravni ci jazykovedne vysvetleni

    1. Přesně. Navíc jsou zavřená papírnictví, takže maj nárok leda na to, abych je poslal do prdele. Ano, psát se dá na cokoliv, ale copak jsem nějakej bulhar, abych psal fixem na fasádní polystyren? V naší rodině se vždycky používaly psací potřeby.

      Dle čl. 37 odst. 1 Listiny základních práv a svobod mi polibte prdel! To prohlašuji naprosto čestně.

      1. bodu II/2 až 11 povinnost prokázat důvodnost využití těchto výjimek písemným
        dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu podle bodu
        II/2 až 9 a 11; důvodnost využití výjimky podle bodu II/11 je nutno prokázat také
        dokumenty souvisejícími s vycestováním z České republiky;

        Tzn., že to čestný prohlášení musí být někde (kdekoliv) napsané, je otázka jak by se tvářili na čestné prohlášení napsané v jiném než českém jazyce.

        1. sry, to mělo být ladinovi.

    2. Pokud je tam napsáno: písemným dokladem nebo čestným prohlášením je výčet následující: písemný doklad, písemné čestné prohlášení.
      Pokud je tam napsáno: písemným dokladem, nebo čestným prohlášením je výčet následující: písemný doklad, čestné prohlášení.
      Interpunkce značí podmínku vylučující, pokud tam čárka není je to slučující (učivo ZŠ). Stačí?

      Další příklad:
      Z provedeného úkonu lze pořídit obrazový nebo zvukový záznam. Dle Vaše chybného myšlenkového pochodu by jste si musel vybrat, zda si pořídíte video bez zvuku, nebo zvuk bez videa, ale nikoli oboje.

      1. Kdyby tak přišla krásná blondýnka nebo brunetka.
        Kdyby tak přišla krásná blondýnka, nebo brunetka.
        Vnímáte rozdíl?

        1. Nebo bez čárky má význam logickej OR, takže to může být jedno, druhý, obojí. Nemá to nic společnýho s tím, co se nachomejtá vokolo toho za další slova.

    3. Pokud ti nedojde Pankuv prispevek, tak si to predstav jako vytykani v matematice. V tomto pripade je „nebo“ uzito ve forme slucovaci, takze si to muzes predstavit jako pisemne(potvrzeni + cestne prohlaseni). (to plus ma formu jazykovou, nikoliv funkcni/vykladovou)

      1. Re: deacon 15.3.2021 v 14:35
        (a vlastne i Panek o kousek vyse)

        Sorry, asi jsem nejak pomalejsi, ale z ceho mi ma dojit, ze je to jednoznacne mysleno „ve smyslu matematickeho vytykani“, namisto obycejneho (A nebo B)?

        prokázat důvodnost využití těchto výjimek písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu podle bodu II/2 až 9 a 11

        Pokud si to zformalizuju tak, ze A je „pisemny doklad“ a B je „cestne prohlaseni s uvedenim konkretniho duvodu“, moznym vysledkem pouziti „nebo“ v rezimu slucovacim je „pisemny doklad“, „cestne prohlaseni s uvedenim konkretniho duvodu“, „pisemny doklad A cestne prohlaseni s uvedenim duvodu“.

        Formalizuju si to spatne, nebo je to nejednoznacne napsane?

        Kdybych se chtel dobrat vysledku „pisemny doklad/pisemne cestne prohlaseni/oboje“, pouzil bych formulaci, ze ktere to bude jasne a jednoznacne vyplyvat, kupr.:
        „prokazat… pisemnym dokladem nebo pisemnym cestnym prohlasenim“
        „prokazat… predlozenim dokladu nebo cestneho prohlaseni, a to v pisemne forme (OK, tohle uz mozna trosku kulha, ale furt je na onu pisemnou formu dan duraz.)

        1. Písemný dokument nebo prohlášení = písemný dokument OR písemné prohlášení.
          Písemný dokument, nebo prohlášení = písemný dokument OR prohlášení.
          Normání jazykový výklad, který platí i pro objektivní právo.
          Stějne jako požadavek agentury. Scháníme štíhlou zrzku nebo hnědovlásku, znamená, že schání štíhlou zrzku, nebo štíhlou hnědovlásku.
          Scháníme štíhlou zrzku, nebo hnědovlásku, znamená, že schání štíhlou zrzku, nebo jakoukoliv hnědovlásku. Dosaď si za štíhlou jakékoliv jiné přídavné jméno a za holky jakoukýkoliv objekt (dokument).

        2. § 69
          Mimořádná opatření při epidemii a nebezpečí jejího vzniku
          (1) Mimořádnými opatřeními při epidemii nebo nebezpečí jejího vzniku jsou
          b) zákaz nebo omezení styku skupin fyzických osob podezřelých z nákazy s ostatními fyzickými osobami, zejména omezení cestování z některých oblastí a omezení dopravy mezi některými oblastmi, zákaz nebo omezení slavností, divadelních a filmových představení, sportovních a jiných shromáždění a trhů, uzavření zdravotnických zařízení jednodenní nebo lůžkové péče, zařízení sociálních služeb, škol, školských zařízení, zotavovacích akcí, jakož i ubytovacích podniků a provozoven stravovacích služeb nebo omezení jejich provozu,
          i) zákaz nebo nařízení další určité činnosti k likvidaci epidemie nebo nebezpečí jejího vzniku.

          (2) Mimořádná opatření podle odstavce 1 nařídí v nezbytně nutném rozsahu a rozhodne o jejich ukončení příslušný orgán ochrany veřejného zdraví. Pokud je to nezbytné k realizaci opatření na ochranu veřejného zdraví, vyžádá si poskytovatel zdravotních služeb nebo orgán ochrany veřejného zdraví součinnost Policie České republiky. Místní příslušnost orgánu ochrany veřejného zdraví se řídí místem výskytu infekčního onemocnění. Odvolání proti rozhodnutí příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nemá odkladný účinek. Osoby jsou povinny se mimořádnému opatření podřídit.

          Vidíš tam někde něco vo nějakejch vykunděnejch papírech? Ne? Já ne, mám slabý brejle nebo něco? Takže nasrat, pane příslušník. Esli máte problém, tak tady strpjuju omezení a jedu zpátky a vobjedu vás jinama, nazdar.

          Pomíjím pro tento moment protiústavní vyhlášení všeho (což jim opakovaně zrušily soudy, tím pádem je to celý neplatný; pokud soud zruší, protože A, a režim vyhlásí úplně totéž pod jiným číslem, kde je stále to samý A, případně k tomu přidají další B, C, a D, kde stále staví na A, je to prostě nezákonný zrovna tak, protože se jedná o trapnej pokus s rozhodnutím soudu vyjebávat a hřešit na to, že to můžou chrlit stokrát rychlejš, než to soud bude jednotlivě rušit). A taky bezskrupulózní nařizování kokotin pod bodem i), i když jednoznačně můžou bejt nařízený maximálně jednotlivý další opatření v jednotlivejch ohniscích, a to v souladu s předcházejícím výčtem. Rozhodně ne, jak si to vy stádní čuráci vykládáte, že tam je vosum zcela KONKRÉTNÍCH bodů a devátej bod že dává stádním šmejdům právo si vymyslet naprosto cokoli.

          Navíc to, že se zeberu, jako jedna fyzická osoba, a jedu někam, kde možná vůbec nikdo není, případně tam potkám další maximálně jednu osobu, dokáže pod zákaz nebo omezení styku skupin fyzických osob podezřelých z nákazy s ostatními fyzickými osobami, řadit opravdu jenom vypatlaná stádní piča.

          Jo a kdo je ta skupina osob podezřelá z nákazy? To je to anonymní vyhlášení zákazu cestování na vokres, ať už je ten pan vokres kdokoli/cokoli? Takže pan vokres je chudák podezřelej z nákazy a nikdo nesmí ven? Kurde, to je nějaký divný. Nebo sem to já? Kdo a jak mě podezřívá z nákazy? Kde? Mě nikdo nic doporučeně do vlastních ruk nedodal.

          A to sem eště nezačal řešit ten nezbytně nutnej rozsah…oh, wait, voni to dodnes neodůvodnili a soudům otevřeně vzkazují, že sou hovno, který si utírají z podrážky a nehodlají se jejich rozhodnutíma řídit. Takže rozsah není možno posoudit, protože žádný odůvodnění doteď nepřišlo. To se mi nemůže ani zdát, to se fakt musí dít.

          Ať si to ty pizdy celý zeberou a strčijou do prdele.

    4. Jen technická – písemné neznamená listinné. Obecně má čestné prohlášení obsahovat kromě identifikace prohlašujícího i datum a místo prohlášení a podpis prohlašujícího. To evokuje potřebu písemné formy, kterou ale pro další použití (pokud prohlášení nepředáváte další osobě) v listinné (tedy v papírové, papyrusové, pergamenové či hliněných destiček) podobě mít nemusíte, postačí vyobrazení předmětné listiny či elektronicky podepsaný dokument.

  4. Za necelý rok locdownu se mi doma nashromáždilo: 1) cca 20 kg letáků do chrámů konzumu typu Lidl Globus atd. 2) pytel hliníkových plechovek od Pilsnera (bo Pilsner rozpouští kameny vznikající při home office). Bude zajímavé to úhledně zpracovat a pohodit do kufru od auta – neboť s tím budu podnikat nezbytnou jízdu k uložení odpadu. Samozřejmě do desek s různými potvrzeními o oprávněnosti výjimky si přidám další list.

  5. Co psáno v posledním dodatku mne nedávno také napadlo. Těch 30 000 lidí vlastně nikde nechybí. Díky za podnětný článek.

  6. Prosím, co je to FSM?

    1. Fabryka Samochodów Małolitrażowych, ale taky nevím, jak to souvisí s tímhle.

    2. To si asi pleteš s polskou FSO, Fabryka Samochodów Osobowych.

    3. E3te by to mohla byť alternatíva k BDSM, ale robí sa holt na spevnenej komunikácii.

    4. Field Service Manual. To jsou takový ty americký vojenský příručky na všecko.

    5. Fízl Survival Manual?

    6. Polní příručka – Field Service Manual. Polopatický návod, jak něco udělat s maximem užitku a minimalizací ztrát a nákladů. V armádách (pomineme-li Řády ČSLA) velmi rozšířená a v civilu oblíbená forma návodek. V ideálnám případě v omyvatelných deskách, v kroužkové nebo spirálové vazbě a se zaoblenými rohy.

  7. Som asi pred tromi týždňami cestoval po Európe – vracial som sa zo Švajčiarska domov. A keďže rakúska strana robila teátra pri vstupe (chceli negatívny test – max. 72 hodín, vyplnený pre-travel clearance atď.) tak som volil cestu menšieho odporu a išiel som naspäť cez Vorarlberg, Tirolsko, kleines deutsches Eck (tam bol povolený tranzit Rakúsko-DDR+BRD-Rakúsko bez toho aby ťa rakúšania hnali do povinnej karantény pri vstupe do krajiny), Salzburg atď. V tej dobe bolo Tirolsko v karanténe a každý človek v osobnom aute, ktorý chcel opustiť Tirolsko musel mať platný negatívny test na čínsky vírus (max. 48 hodín) – takže tam na hranici Bundeslandov kontrolovali a mali aj mobilné odberné miesto. Ak si nemal test a nenechal si sa otestovať tak otočka a nesmieš opustiť Tirolsko. Nemci už v tej dobe tiež robili cirkusy na hraniciach a kontrolovali, ale tak po svojom (v rámci kleines deutsches Eck) – bol slnečný deň a tak sedeli / ležali na ležadlách a rakúske značky odmávali bez kontroly. Zato rakušáci kontrolovali na vstupe každé jedno auto čo tranzitovalo cez kleines deutsches Eck.
    Takže nielen východná európa je v tomto špecifická.

  8. K tomuto dobrému článku jsem si připomněl existenci rozporu na způsob „Pravda a láska – skutečnost po 30 letech. LIDI versus lid“.

    „sice většině LIDÍ vadí… “

    Vzhledem k lidové moci (článek 2 Ústavy) by tato okolnost měla znamenat, že moc výkonná sama nebo přinejhorším prostřednictvím moci zákonodárné upraví pravidla života společnosti podle vůle většiny LIDÍ, při dbaní o ochranu menšiny (článek 6 Ústavy).*

    A vzhledem k tomu, co se rok děje a co se ukázalo zcela veřejně a naplno 18. února 2021 a v následujících dnech, je i dementnímu jezevčíkovi zřejmý rozdíl mezi LIDMI a lidem.

    Některým, a to docela dosti LIDEM omezení vadí, lid však jednoznačně_rozhodl a zřejmě dále rozhodne o nouzovém stavu, o takzvaném pandemickém zákonu a o dalších sračkách, jejichž vliv na kvalitu života LIDÍ je záporný.**

    V tomto smyslu navrhuji zvážit změnu z „… ale je tu dost LIDÍ, kteří ho chtějí a vítají“ na „… ale je tu dost lidu, který ho chce a vítá.“

    Tohoto lidu je v téměř plný parlament. Je to lid, který na většinu LIDÍ sere.

    Nebyl jsem aktivním účastníkem všenárodní veselice po ohlášení změny společenského systému ze socialimu na kapitalismus koncem roku 1989, takže si nejsem jist, zda výše zmíněná demokratická vcelku-drobnost byla veselícím se LIDEM oznámena. V rámci tehdejších exposé prognostiků, signatářů, politiků jakéže svobody na všechny čekají.

    Jak dosáhnout výměny lidu legálním způsobem fakt nevím. Když potřebné výsledky voleb jsou, domnívám se, dokonale zvládnuty. Ne na barnumský americký způsob, ale na způsob grafů, koeficientů, R čísel. Malých, ale našich, pro pokračování kurvení života obyčejných LIDÍ v této pidizemi úplně dostatečných.

    ______________________________________________
    * Není problém ani pokud jde o chřipku, včetně čínskoamerické.
    ** Nakolik má být nezpůsobná myšlenka, natož věta například: „Tatínek pracuje a vydělává korunky, abychom měli co jíst, do čeho se obléci a kde bydlet, maminka se stará domácnost. Tatínek je jako já, maminka má prsa.“ Navrhovatel zpochybnění této pravdy by byl v době, kterou jsem naštěstí ještě zažil, v zájmu ochrany svého zdraví etc. uklizen do ústraní. (Pozn.: dětský projev „prsa“, správně „prsy“.)

  9. Vlastně nemusím ukazovat čestné prohlášení a doklad, kam a proč jedu, nikdy a policajti by si vždy měli vystačit s občankou. V občance mám trvalé bydliště v Praze a chytí mě, jak jedu z Prahy do Středočeského kraje. Kde je psáno, že nemůžu jet ze Zličína domů do Klánovic zkratkou přes Cheb? Jsem na cestě domů? Jsem. Občanka, vracím se domů, nazdar.

    1. No, oni uplne tupi nejsou. Taky by se mohlo stat, ze by te otocil na podpatku s tim, ze taaam tim smerem to mas bliz a mazej.

      1. O to ale přece nejde, jestli jsou tupí nebo ne. Samozřejmě, že tohle nesežere nikdo s kladným IQ. Ale prostě jedu domů a usnesení vlády neřeší, kudy mám jet (nikde se tam nepíše nic jako „nejkratší cesta zpět do místa trvalého pobytu…“). Možná mi právník dokáže, že se mýlím, ale mě z toho prostě nevyplývá, že by se na tuhle situaci nedala aplikovat příslušná výjimka. Samozřejmě, že mě můžou vrátit, ale podle mě by prostě jednali v rozporu s tím usnesením.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017