Francie zpomaluje taxíky…

Featured Image

…aneb návrat do doby kamenné ve jménu téhleté sociální spravedlnost. Jakmile jste ve Francii moc napřed, nabízíte zákazníkovi něco víc a za to (oprávněně) víc vyděláte, je zle. Pro vás.

O čem je tedy konkrétně řeč? Ve Francii se rozšířily společnosti, které provozují de facto taxislužby, ale provozují je moderním způsobem poplatným době. Tedy namísto bitek (mnohdy doslova) o lukrativní fleky u důležitých uzlů (dopravních, ale nejen těch) a leštění análů úředníkům prostě využili moderních technologií. Nemusíte ani nikam volat, zjišťovat, kde vlastně jste a něco pak objednávat, aplikace v telefonu najde vaši aktuální a cílovou pozici, spočítá předem cenu a po vzájemné dohodě pošle přímo k vám odvoz. Zdá se to být nejen pružnější jak taxíky, ale současně i levnější, obrané o státní výpalné, které vše zdražuje. Snad to ještě stále smím napřímo říct, abych náhodou nebyl zruinován nebo poslán do koncentračního, pardon, převýchovného tábora. Navíc je výhodou to, že cenu víte předem a taxikář vás nenatáhne, jak to alespoň dřív bývalo běžné v naší kotlině. Nevím, zda jsou obdobné služby u nás, podobné jsou rozhodně noční odvozy z…restauračního zařízení, ať už vaším vlastním autem, nebo klidně autem provozovatele služby, v každém případě je to rovněž lepší jak běžné „tágo“, však se také těmto službám u nás velmi daří.

Aplikace LeCab
 

 
Vznikl tedy problém, protože to začalo silně drtit starou nepružnou gardu, ze které má francouzský režim výpalné větší, než z těchto nových firem. Řešením by bylo zdanit je nějak také, ale to už na rychlo nestihli, tak alespoň nařízením vlády vyrobili hotfix, naprosto absurdní, ale režim může všechno, má přece ozbrojené dráby. Novým společnostem bylo nařízeno, že zákazníka mohou vyzvednout nejdříve za 15 minut po obdržení požadavku. To se samozřejmě těžce vyplatí, protože je to zpomalí ještě víc, jak běžné taxíky, a nikdo by to pak nevyužíval. Jedinou výjimkou jsou objednávky dopravy ze čtyř- a pětihvězdičkových hotelů či průmyslových výstav, kdy mohou „on-line taxíky“ přijet ihned, jak píše zdroj. No bodejť by ne, papaláši přeci musí mít svůj luxus, aby pro nás mohli těžce pracovat, asi podobně, jako když teď pražský magorstrát stále pracuje na možnosti uzavření nejen Smetanová nábřeží, ale rovnou i s Malou stranou. Ale nečekejte, že by tam snad byrokraté z nejrůznějších ústavů po cestě neměli výjimku!

Aplikace Chaffeur-Privé
 

Že by takový krok byl zaměřen na to, aby se zahraniční návštěvníci ve Francii necítili jako v socialistickém pekle, kterým to začíná být a ze kterého utíká, kdo může, o tom není třeba ani přemýšlet. Zanedlouho bude země 75% daní pro bohatší spoluobčany zklidněna podobně, jako uzavřené centrum města. Zrušit dementní regulace a prodeje odpustků umožňujících vám provozovat nějakou činnost by tam samozřejmě nikoho nenapadlo, ačkoli toto je právě to, co pokřivuje trh, režimní regulace. Nic jiného, než odpustky takové všelijaké certifikace, licence, povolenky apod. samozřejmě nejsou, ničemu to stejně nebrání, dement si to (certifikaci, licenci, kolek) stejně koupí a zákazníka pak zabije nebo zmrzačí, režim si vás jen zavede do jednoho z milionu rejstříků a dostane výplané. Vzpomeňme na pančovaný alkohol a kolky, zabránilo to něčemu?
 

 
Opravdu věříte, že toto k něčemu je? Vkládáte svoje zdraví všanc kusu papíru?

Naopak! Problém byl způsoben právě vysokým zdaněním alkoholu, což umožňuje některým vydělat na tom, že vyrobí a prodají alkohol nedaněný. A jak na to režim odpoví? Zavedením dalšího několikamilionového výpalného, nazvaného kauce (někoho, kdo vyrábí nelegální chlast, samozřejmě strašně zajímají nějaké kauce a podobné nesmysly pro to, aby mohl chlast prodávat reálně; oh, wait), které jen zruinuje malé likérky a posílí velké korporace. Protože korporace jsou co? Korporace jsou základem všech socialistických zřízení a je celkom jedno, v jaké oblasti působí, proto teď např. dostanou jen spřátelené firmy povolenky na pěstování medicínského konopí, což nic nevyřeší, protože za ty prachy co to pak bude stát to s černým trhem nehne ani o píď. Ale o tom by se dalo mluvit dlouho, to samé je problematika dalších drog a mnoho jiných oblastí. Jenom režim přeci ví, co je pro nás dobré a jak s penězi účelně nakládat, tudíž se vůbec nehodí, aby jich někdo měl víc. Takový se musí spravedlivě oškubat, vohnoutům se za to rozdají koblihy z pilin a všichni budeme spokojení. Nebo ne?


22.1.2014 Behemot

12345 (2x známkováno, průměr: 2,50 z 5)
249x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017