False flag op gone wrong – zaplaťpánbůh! - zpět na článek

Počet komentářů: 464

 1. Hloupě tendenční článek. Ale bude se tu líbit a vo to gou, že? :)

  1. bylo pod sads

 2. https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nova-greta-se-hlasi-k-boji-s-kapitalismem-40414875

  Za všecko přece může ten zlej západ kapitalistickej. Tak předpokládám, že tu Gréta bude oblíbená :)

  1. shifty 19.11.2022 v 14:07

   Ano. Kapitalistickej západ rozhodně může za růst výroby a vyšší spotřebu zdrojů.
   Pokud se mýlím, tak v čem?

   1. Tak mylis se ygnore v tom ze je naprosto irelevantni kdo za co muze – proc kurva do pici potrebujete furt hledat nakyho vinika?

    Podstata veci je nasledujici.

    Narust spotreby, vcetne zivotni urovne, prosperity, etc., v poslednich par stoletich has been driven disponibilitou levnych vysoce energetickych zdroju energie, i.e. coal, oil, natural gas. Diky nim se nejenom zvysila zivotni uroven, produkce, spotreba, ale taky vzrostla svetova populace diky tomu ze je energie a suroviny na agriculture a tedy na produkci zradla pro ty extra lidi.

    Problem je ze ty zdroje ty levny energie jsou asi konecny a i kdyby byly nekonecny a the abiotic theory was right, tak stejne neni mozny extrahovat donekonecna vic a vic energie a furt zvysovat produkci. Coz je bohuzel ten ekonomickej model kterej v soucasnosti mame. Vcetne toho ze v nasem ekonomickym modelu je inkorporovany zadluzeni, teda fakt ze cast budouci produkce pujde na zaplaceni soucasnyho luxusu. No a na to proste a jednoduse nebude dost energie. Bud nebude dost energie v nejakym bode kdy to bude neunosny protoze zvysovat produkci proste donekonecna nejde, nebo to bude v bode kdy levna energie dojde a ta energie ktera bude k dispozici nebude stacit na to aby uzivila celej ten circus.

    Je uplne jedno kurva do pici kdo za to muze. Podstatny je jak ten predicament vyresit.

    https://ourfiniteworld.com/author/gailtheactuary/

   2. cituji –

    Klimatický kolaps podle ní způsobuje současný „normální“ svět, jehož podobu diktují lidé u moci. „Nikdy se už nevrátíme k normálu, protože už ,normál‘ byl krizí. To, co označujeme za normální, je extrémní systém založený na vykořisťování lidí a planety. Je to systém definovaný kolonialismem, imperialismem, útlakem a genocidou ze strany takzvaného globálního Severu za účelem hromadění bohatství, a tento systém stále utváří náš současný světový řád,“ řekla při vystoupení v Londýně.

   3. nevim jestli se mylis, ale bylo by fajn reagovat na ten clanek, ne si tu neco vymyslet a pak to slavnostne pretrumfnout. To je tak trosku…hloupe… i na tebe.

    1. shifty 19.11.2022 v 16:25

     Reagoval jsem na vaše konkrétní tvrzení a ptal se, zda se mýlím a v čem.
     Tedy nic jsem si nevymýšlel a nic netrumfoval, natož slavnostně.
     Použitý postup je hloupý, ale u vás obvyklý (vlastní letitá zkušenost).

     Článek jsem četl ale nepovažoval jsem za nutné na něj reagovat, protože by to bylo zcela neužilé.
     S vámi citovaným tvrzením: To, co označujeme za normální, je extrémní systém založený na vykořisťování lidí a planety. Je to systém definovaný kolonialismem, imperialismem, útlakem a genocidou ze strany takzvaného globálního Severu za účelem hromadění bohatství, a tento systém stále utváří náš současný světový řád… je možné souhlasit.
     Pokud nelze, proč?

     Jinak si při podobných diskusích vždy vzpomenu na Genesis 1-2:
     26 I řekl Bůh: „Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby. Ať lidé panují nad mořskými rybami a nad nebeským ptactvem, nad zvířaty a nad celou zemí i nad každým plazem plazícím se po zemi.“

     28 A Bůh jim požehnal a řekl jim: „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“ 29Bůh také řekl: „Hle, dal jsem vám na celé zemi každou bylinu nesoucí semena i každý strom, na němž rostou plody se semeny. To budete mít za pokrm.

     1. Problém je především v tom, že to, co tady máme, není v žádném případě kapitalismus (ve smyslu ekonomické teorie). Spíš nějaká další forma německého a italského socialismu 20.-30. let 20. století.

      1. @ foundryman

       a tak to je krásně řečený… já jsem zvyklej tomu říkat fašismus… tvé vyjádření je takové konejšivé a ovce to snadněji přijmou… deš na to líp… sem si všim že poslední dobou lidi nechcou nic slyšet, jsou tak vyděšený ze všeho, že čím dál víc strkaj hlavu do písku… nu co už… jedem dál potokem bílým kol černých skal

 3. Dlhšie som tu nebol, a už sem neprídem.

  Takéto vypatlane ruské propagandistické blaboly si src do riti.

  Fuj. Odpad. hnus.

  1. @ oblina

   tož val val a už sa nevracaj

 4. Vzhledem k tomu ze Ukraina zautocila na clensky stat NATO kde zpusobila znacnou skodu a zavrazdila dva traktoristy, bylo by nanejvys vhodne aby byl invokovan Clanek 5 NATO Treaty a aby clenske staty NATO podnikly retaliacni opatreni vuci Ukrainskym teroristum. Polska armada by mela okamzite podniknout protiutok proti Ukraine, rozsekat ty teroristy na sracky a ukoncit jejich besneni. Idealni bude kdyz se akce zucastni jakasi Coalition of the Willing, vcetne Armady CR ve ktere zcela jiste za nasi krasnou zemi pujdou na Ukrainu zdechnout vsechny ty valkychtive mrdky ktere od zacatku konfliktu valecnicky kvici.

  Pokud by chtel nekdo neco mektat o Rusku, tak utok proti clenskemu statu NATO nepodniklo Rusko nybrz Ukraine. Je to jasne jak facka!

 5. A to je přesně vono demence v nejvyšší formě.
  Furt dokola, ufňukanci, mezinárodní vztahy nejsou o spravedlivosti ale o tm, že silnější pes mrdá, to je si vše co se k tomu dá říct.
  vaše brečení jak jsou na rusko všichni zlí a jak je pomáhat ukrajině nespravedlivý jsou vzhledem k posledním 100 letům fakt jeno k smíchu.
  vždycky existovali spolky které si pomáhali, dokonce bohužel vámi haněné US poskytly bezprecedentí podporu USSR za 2 SV i když to že se tam agažovalo Rusko nemělo ve finále moc velkej význam.
  Prostě dementní a směšný nesmysly, ale tak co od místních selátek chtít, že jo :-D

  1. Ja bych s dovolenim opet podotkl, ze povera, ze silnejsi pes mrda, je sice skvele zakorenena v ceske narodni slovesnosti, ale vubec se nezaklada na pravde…

   1. Tak nějak :)

   2. Já bych s dovolením podotkl, že silnější pes mrdá.Už od pravěku.Platí to i dnes a ve všech rovinách.Není to česká specialita.
    Se to tady vymrdalo do totální nudy.Tak NAZDAR!
    Mrdači času!

   3. Můžete uvést nějaké příklady vyvracející uvedenou pověru?

     1. Chcípák a nemrdač vždy odkazuje:-)

 6. Jenom technická poznámka, věta: „Jedná se o radarově naváděné rakety, které mají v koncové fázi letu navádění IR“ jasně říká že autor vůbec netuší o čem píše.

  1. „.. v koncové fázi letu navádění IR“
   – – –
   Takový působ navedení komplex S-300 nemá, IR vůbec nevyužívá.

   U jiných systémů používá se buďto navádění IR v celé části letu (obvykle již střela „vnímá“ cíl před odpalem) nebo je v koncové fázi využit aktivní radar (letecká AIM-54 nebo 5V28 PL komplexu S-200).
   Další věc je tzv. radiozapalovač – ten ovšem nesouvisí s navedením prostředku, ale pouze se spuštěním roznětu nálože v momentě přiblížení k cíli, na který byl veden (např. u komplexu S-75).

 7. Amen! Oni se ani neuzardí. Ani neskrývají že jim stojí péra (včetně té zasrané mrdky co dělá ministrantku národní obrny) nad představou, jak pošlou „plebs a dezoláty“ do mlýnku na maso. Tak snad se nás najde dost na to, kteří raději odstřelí někoho z téhle chamradi a půjdou do kriminálu, než aby šli chcípnout pro potěšení degenráta Lipavského na frontu. Na žádný organizovaný odpor se tenhle národ nezmůže. Ale operace „vlků samotářů“ až nebudeme mít co ztratit, protože naše životy ty svině škrtnou, jsou východisko. Nehodlám střílet do těch, kteří za válku nemohou, ale budu do těch, kteří o ni stojí.

  1. Věrchuška najíždí na režim, že to bude krvavý, ale zbavíme se tak lidí, kteří to tu kazí… Už zase.

 8. Tohle jen proto, že se to tu určitě od jistých nicků bude donekonečna hystericky popisovat jako vražda neviňátek:
  https://imgur.com/a/zVayvrX

  1. Ruská verze toho videa totiž, jaké to překvapení, končí sestřihem 1 vteřinu předtím, než vyleze tenhle čacký chlapík a začne střílet.

   1. To máš jedno, co tam je.
    Pravda je to, co je na Seznamu.

    Palebná příprava k tomu, že ta západní podpora Ukrajiny vezme rychlej a smutnej konec. Nevím, jestli k tomu přispěli nově posílení Republikáni v USA, nebo skvrny na Slunci – Západ evidentně potřebuje začít normalizovat vztahy s Ruskem.
    Osobně se domnívám, že by Západ nerad přišel o Putina, respektive by nerad viděl toho, který teď může přijít po něm.

    1. Tak musíme nově pomoct utlačovaným Kurdům…oh wait, Turecko je v NATO…tak nic.
     Umíme si ale vybrat kamarády. Turecko levně suroviny nedá, spíš nám dá opět za draho uprchlíky.

     1. Velmi trefně shrnuto.

    2. Takže argumenty žádné.
     Dokonce ani k téma vůbec nic.

     Jen pokus o dílem odvedení pozornosti a dílem démonizaci kritiky stylem „a kdo není nekriticky se mnou, ten je se Seznamem“ – ačkoli, FYI, seznam nečtu vůbec, takže nevím co to má být za levný pokus.

     Co ty Abramsy na Rumble, co „jedou na Ukrajinu“ 100% určitě? Hm?

     1. Omlouvám se, ale ani v náznaku jsem nepochopil, o čem to píšeš. Předpokládám, že chyba je u mě.

  2. Jendo, to je Rorschachův test?

   1. Existuje i verze s výrazně vyšším rozlišením, jenže mám podezření, že je to nešvar který se teď rozmáhá – prohnat video „AI sharpening + dopočítáním framů“, čímž takové video pochopitelně ztrácí veškerou a jakoukoli důkazní hodnotu (ač to mnohým nedochází, „AI dopočítávání obrazu“ znamená, že strojové učení de facto nakreslí obrázek na základě stereotypů ze své databáze a vstupního obrazu/videa coby zadání).

    Jinak je to dosti jasné – pokud si to pustíš celé, jasně vidíš že manipuluje s něčím v pozici a s biomechanikou držení ÚP, jasně vidíš naprosto typický obláček zplodin po střelbě, a hlavně v další půlvteřině se všichni natáčející ukrajinci začínají vrhat k zemi a do krytu a následuje opětování palby.

    1. Co znamená celé video s vyšším rozlišením? Všechna, na které jsem narazil jsou v kvalitě brambora a končí Rorschachovým testem, žádné obláčky nikde nevidím.
     To je sice hezký, ale postříleli je tam úplně všechny, a to na místech kde leželi, do hlavy. Jak se to asi stane, když eliminuješ jednoho stojícího a ten zbytek stále leží?

     1. Takových všelijakých videí běhají na internetu desítky. Nemá cenu se tím zabývat. Problém je v tom, že naše vláda za naše peníze nadšeně podporuje značně odporný režim. A současně pácháme ekonomickou sebevraždu.

    2. JanMrcasik 21.11.2022 v 15:41

     Na rozbor videa nejsem vybaven ani zrakově, ani technicky.
     Z diskuse dokáži odvodit toto: nepřátelští vojáci jsou zajati, shromážděni a uskladněni v poloze LDK.
     Jeden se zvedne, otočí a spustí palbu.
     To je možné jen za předpokladu, že zajatci nejsou hlídáni a alespoň jednomu je ponechána zbraň s municí.
     Tyyy jooo!

     1. ygorek: nikoli. Ukrajinci dobývali barák, Rusové deklarovali že se vzdají.
      Z baráku vylezl tucet ruských vojáků, spořádaně se vzdal a pod dohledem namířeného kulometu si lehl na zem. Poslední vojáček ovšem vylezl s Kalašnikovem a zahájil na ukrajince palbu, čímž zpečetil osud svých kamarádů – ukrajinci pochopitelně opačným směrem vystřelili všechno, co měli nabito.

      Je extrémně nepravděpodobné hraničící s nemožností, že by zastřelili jen toho jednoho v obraně, zatímco zbytek zajatců by zůstal spořádaně ležet a nechal popravit do hlavy až později. Tak jednak svět a lidé nefungují, a jednak bylo jasně vidět, že v tom zlomku sekundy nastává totální panika a zběsilá, panická přestřelka bez míření.

      1. Toto vaše tvrzení je bhužel v přísné kontradikci s důkazy. Video je pokud vím, složené ze záznamu, kterak si usové pře UKáčkama lehají na zem v jasně dedklarovaném záměu se vzdát. Následně je kamera displaced a jde puze o tvrzení UKáček, že šlo k ozbrojeného ruského vojáka, co zahájil palbu do nicnetušících UKáček. Násleně je záběr, na kterém se UKáčka ptají pravděpodobně posledního přeživšího zajatce (tedy toho s údajným kalašnikovem), kterého se ptají něc v tom smyslu, jak se vyrvná s tím, co udělal. Následně je záběr z dronu, který dokumentuje 11 ruských zajatců ležících na břiše s obličejem směrem dolů, přičemž kolem hlav mají všichni celkem uniformní tratoliště krve. Zbytek těl je de fact netknutý: můj závěr jako lékaře je jasný – všichni do jednoho byli popraveni kulkou do týla, když leželi na zemi, čemuž odpovídají stopy krvácení. Jeden z vojáků byl snad dokonce podříznut, o čemž svědčí rozsáhlá krevní kaluž (je to ten, který leží nejvíc nalevo). U ostatních je tratoliště krve menší, což svědčí o střelbě, milánku, protože srdce přestane rychle bít a krevní stopy jsu pak menší.
       O žádnou panickou přestřelku nešlo. Už jste skoro tak dobrej jako redaktoři ČT…:-))

       1. Já nechápu tu moderní snahu se při všem natáčet. Střílení zajatců z chladného kalkulu, horké hlavy nebo prosté paniky provází války odjakživa, obecně se to ví a bylo by divné, kdyby to nečinily obě strany. Přesto mi přijde jako sebevražebné pro PR se u toho natáčet.

        Jinak válečné konvence, válečný zločin, atd. jsou pojmy pro propagandu, montálně silnějšího a především konečného vítěze, ten pak píše dějiny.

        1. Protože se to dá hodit na Rusa. Současná válka je napůl mediální válka vykastrovaných fejsbůkářů o tom, kdo se na koho křívě podíval. Jan Mrcasík bude kdykoli přísahat (spolu s Martinem Kechlibarem), že Rus může za všechno zlo na světě, a dokonce i v sousedních galaxiích.

         Když máte armádu hysterických lidí, kteří kladně reagují na „za toto může Putin“, tak prostě natáčíte cokoli. A svedete to na Putina.

         1. Je třeba říct, ze Rusové to tak stejně mají reverzně k Západu. Ovšem nějak nevěřím, že to tak mají k Ukrajincům. Američané nemají nikde, kde válčí , žádné bratry. Kdyby nebyl vzkříšen ze zatracení bandera a spol, mohl být klid.

 9. Snaha o poškození, zničení, nebo chcete-li neutralizaci Ruska západem, se datuje už od poloviny 19. století a je to evergreen politiky USA a Velké Británie. To co se děje, není odlišné od jakékoli jiné větší akce západu proti Rusku, ať už se jedná o Krymskou válku, druhou Krymskou válku, Rusko-Japonskou válku, pak byli na chvíli s Ruskem kámoši během Velké války, aby jim pomohlo zničit Německo, které si dovolilo vystavět příliš silnou námořní flotilu, pak znovu během druhé Velké války, ale hned po porážce Německa pěkně otočili a dali jasně najevo, že spojenectví se západem je pro Rusko možné jen tehdy, pokud z toho západ něco má výhody a spojenectví končí v okamžiku, jakmile výhody dojdou. A Rusku to konečně po těch staletích došlo, že přátelství se západem NENÍ MOŽNÉ, i kdyby se Rusko třeba na hlavu stavělo. Válka na Ukrajině se bude vést tak dlouho, dokud se to západu bude vyplácet a bude ukončena v okamžiku, kdy se západu vyplácet přestane.

  1. Asi jako u každé války….a mimochodem je to oboustranné, nic nového pod sluncem.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017