eRouška a budování vlastní cely - zpět na článek

Počet komentářů: 187

  1. Bohužel je v článku spíš nepodstatná chyba. V podmínkách eRouška je mimo jiné uvedeno: „Aplikace eRouška odesílá na server kromě eHRID pouze anonymní statistickou/agregovanou informaci, že došlo k notifikaci rizikového kontaktu. Tato informace není vázána na žádný identifikátor uživatele ani jeho mobilu a slouží pouze ke kalkulaci statistických informací o účinnosti systému eRouška …“
    Takže pokud někdo předpokládal, že agregovaná data nebudou sbírat a analyzovat, tak je idiot, když to maj i napsaný v popisu. Jiná otázka je kdo krom ministerstva zdravotnictví s nimi bude disponovat a za jakým účelem a to se v textu podmínek nepíše. A ještě jiná, zda jsou data skutečně bez jakékoliv identifikace. Nepřekvapilo by mě, kdyby měli kormě času a polohy kontaktu i další nepodstatné údaje, třeba imei či něco jiného zcela jistě anonymního.

    1. Tak je to mobilní aplikace – tedy typicky budou mít u poslané informace IP adresu – z té a z času si pak dokážou od operátorů napárovat použité BTS a přibližnou lokalizaci. Kdyby chtěli, můžou si ty body vynášet na mapu ČR a vidět jak, kde a kdy se „nakažení“ potkávají.

      Trochu to mohou kazit mobily co jsou zrovna někde na wifi (i když i tam se dá přes GeoIP získat lokace, byť s o dost nižší přesností, typu „někde v Praze“), nebo lidi co nemají datový tarif, ale takových případů bude asi málo.

  2. Tak obchod o 450 metrech čtverečních prodejní plochy má teď kapacitu 30 lidí.
    Ale autobus (konkrétně typ SOR NB 12) s (vnější) plochou 30 metrů čtverečních pojme 116 pasažérů (36 sedících, 80 stojících).

    Neměla by se kapacita autobusů podobně omezit? Na každý autobus max. 2 cestující. Nebo zavést stejné limity pro obchod jako pro autobusy – tedy pustit do obchodu max. 1740 lidí a ne 30.

    (řidič by se do limitu nepočítal, stejně jako se nepočítá personál obchodu)

  3. Já si to nainstaloval, čistě ze zvědavosti. Mám telefon s baterkou 8000 mAh, kterou potřebuju normálně dobít jednou za 5 dní při běždém provozu, s aktivním bonzprogramem to bylo jednou za dva dny. Jdnou jsem nakupovat a rozhoukalo se mi to dva dny potom. Pak už nic. Tak jsem to zlikvidoval, ne ani proto, že by mi nějak moc vadilo fízlování, ale prostě proto, že je to aplikace na hovno. Fízlování mi ani tak nevadí, byl jsem fízlován něco přes 4 roky denně a to tak, abych si toho všiml i kdybych byl retard, bylo osvěžující kochat se jejich frustracemi.
    Navím mám dojem, že porušení smluvních podmínek je žalovatelné, někdo by se toho mohl ujmout a kopnout je pěkně do koulí.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017