eRouška a budování vlastní cely

Featured Image

Nenainstalovat si eRoušku bylo nepochybně skvělé rozhodnutí.

Začátkem října jsem napsal článek o tom, proč si u mě eRouška 2 neškrtne. Neškrtla si proto, že jejím autorem jsou lidé z ministerstva vnitra a propagátoři jsou lidé z ministerstva zdravotnictví. To je dostatečný důvod, aby normálně uvažující člověk nadosmrti zapomněl, že nějaká eRouška vůbec existuje.

Vzpomínáte na to ujišťování, že eRouška je tady pouze proto, aby upozorňovala uživatele na to, že přišli do styku s někým, kdo je infekční?

Dokonce to takto stojí ve smluvních podmínkách:

Účel aplikace

Mobilní aplikace eRouška pomáhá snadněji, efektivněji a rychleji upozorňovat uživatele, kteří v poslední době přišli do styku s osobami pozitivně testovanými na COVID-19 a byli přitom vystaveni vysokému riziku nákazy. Aplikaci eRouška, ani údaje z ní získané, nebudeme využívat pro jiné účely, než je provoz a další rozvoj této aplikace.

Nacházíte tam někde zprávu o tom, že se údaje získané z provozu této aplikace budou používat pro vyhodnocování, plánování a rozvoj státních „opatření pro šíření viru“, tedy pro represi lidských kontaktů a mobility?

Asi ne, protože to tam není uvedeno.

Nicméně právě to dělají.

Dnes publikovaly alarmistické Seznam zprávy hlubokomyslnou úvahu s titulkem Záhada klesajícího počtu testů. Nakažení hlásí jen dva kontakty. Článek je o tom, že se lidé nestýkají s dostatečným počtem osob, takže není koho posílat na testy. Článek je plný nesmyslných a nepotřebných informací a poněkud připomíná hlášení o počtu vyrobených letadel a tanků ve válce s Oceánií známá z románu 1984. Pan redaktor Pergler byl při psaní pravděpodobně pod vlivem přesvědčení, že tyto technikálie a numerická lyrika vládních datových svazáků zajímá nějaký signifikantní počet čtenářů.

Nicméně v článku padne jedna zajímavá věta:

Dzurilla říká, že pozitivně testovaní nyní hlásí průměrně asi 2,5 kontaktu. Podobné údaje podle něj vyplývají i z mobilní aplikace eRouška, která v předchozích týdnech průměrně hlásila i 10 nebo 15 rizikových kontaktů.

Uživatelé eRoušky,

víte o tom, že vládní orgány používají souhrnné informace, k jejichž pořízení jste svým užíváním eRoušky v dobré víře přispěli, k vyhodnocování a dalšímu plánování „protiepidemických“ opatření vlády?

Tyto souhrnné informace a jejich časový průběh pomáhají realizovat a zefektivňovat samovládu bez demokratické kontroly, protože máme trvale prodlužovaný dočasný nouzový stav. To je velmi nebezpečné.

Byli jste s tím seznámeni a souhlasili jste s tím?

Pravděpodobně ne, protože vám řekli, že ten program je tady jen na zasílání upozornění.

Napálili vás. Vyměnili jste příslib bezcenného hlášení o „rizikovém kontaktu“ za velmi cenná data o vašem každodenním životě.

Tyto údaje nemohl stát získat jinou cestou. V jejich získání byl zcela odkázán na vaši spolupráci a vy jste mu je dali. Dobrovolně, zdarma a možná dokonce rádi.

Jste pitomci.

Protože vás hejlů bylo hodně, získala vláda informace o chování a zvycích mnoha lidí, což jí umožnilo dělat závěry o chování celé společnosti a zužitkovávat to pro svoji agendu.

Byli jste hloupí a důvěřiví. Vaše nezodpovědné chování umožňuje vládě provádět represi volného pohybu precizněji a důsledněji.

Každý byť striktně anonymizovaný, neadresný a neškodně vypadající zlomek informace, který my občané dáme vládě, je prvkem skládačky definující budoucí vládní agendu. A jako takový se jednoho dne vrátí zpátky v podobě zákonů, které budou omezovat, přikazovat, zakazovat, regulovat a tak dál. To je ta horší část.

Lepší je, že to ještě můžete zčásti napravit a nedat jim data další.

Smažte to.

 


17.11.2020 D-FENS


Související články:


12345 (504x známkováno, průměr: 1,24 z 5)
24 973x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017