Dopravní Kocourkov v Modřanech - zpět na článek

Počet komentářů: 217

 1. Aniž bych se míchal do sporů o dopravní značení, jenom poznamenávám, že smíšená cyklostezka A2 podél Vltavy na pravém břehu je v Modřanech už plná. Z hlediska pěšáků, cyklistů, bruslařů atd. je tedy žádoucí, aby přibyl další pruh (lhostejno kde přesně) v tomto směru.

  1. Se stejnou logikou lze argumentovat pro přidávání jízdích pruhů pro IAD, protože ty jsou plné na téměř celém území Prahy (a po celý rok).

   1. Tak tak, kapacitní komunikace potřebují kapacitu tak asi zdvojnásobit, poslední dobou si řikám, že v rámci rekonstrukce baranďáku by mělo v prvé řadě přibýt pár nosníků do řeky a nalepit tam zleva a zprava mimoúrovňový křížení aspoň v jednom směru (buď z/do Modřan, nebo vobráceně z/na Barrandov), páč lidi jsou čuráci vymatlaní, nejsou s to se zařadit do co nejpravějšího pruhu kurva předem, aby pak nemuseli zastavovat pět pruhů najednou (a levej ze 60 na nulu) co deset sekund, protože kurva chtějí vodbočičkovat z úplně levýho do úplně pravýho, kokoti. Poslední dobou to tam je (už nejen) ve špičce kvůli těmdle čurákům naprosto v prdeli, a to eště ani jeden pruh nevypnuli kvůli opravám. Prostě v tomhle národě kreténů úrovňový křížení nebude fungovat.

    1. Barrandovský most mě nechával léta v klidu, takže jsem s ním byť jako Pražák neměl prakticky zkušenost. Před pár lety jsem ho musel zahrnout do jedné pravidelné trasy a musím se doznat, že jsem dvakrát nebo třikrát taky odbočoval z úplně pravýho do úplně levýho. Samozřejmě ne jako kokot, ale jako borec, protože jsem aspoň nebrzdil :-) Byla to samozřejmě moje chyba, podcenil jsem taktickou přípravu a topografické podklady, doufaje, že mi bude stačit to, co je napsané na silničních ukazatelích. No, nestačilo. I pro místního je to ztráta několika sekund, než ze značení vydedukuje, že když jede tunelama na Ústí, má jet rovně (potom se totéž ještě opakuje na Strakonické/Dobříšské (čert ví která je která)). Tady si myslím, že trochu názornější značení by propustnosti mostu dost pomohlo.

     1. Tak je to vnitřní vokruh žejo, co by tam dělalo Ústí. To musí projet celým městem a pak někde na severu snad je cedula na D8 nebo která to je.

   2. A proč ne?

    Jinde to jde, viz příklad z rakouského Lince https://www.youtube.com/watch?v=DmM8rk-8emM , video je myslím dosti výmluvné. Po dálnici A7 přes Linec několikrát do roka jezdím a progres stavby je značný, v červnu 2020 má být hotovo https://www.nachrichten.at/oberoesterreich/linz/voestbruecke-der-zweite-bypass-nimmt-formen-an;art66,3199259 , na což se už těším, neb Vöstbrücke ve stávající podobě je podobně úzkým hrdlem jako Barrandovský most v Praze. Jenže u nás je stavba podobného rozsahu (vlastně menšího, Vltava je oproti Dunaji takový větší potok) leda z říše snů..

    1. Rychlost stavby pozemnich komunikaci v Rakousku a Nemecku bych nerozebiral, ostatne nemalo jejich dalnic smerem na Cesko konci s hranici a dale pokracuje v lepsim pripade ceska okreska, v tom horsim louka.

     Dneska jsem se dozvedel, ze v Zelezne Rude se soudruzi rozhodli rozjebat asi tak 300 metru hlavni silnice, aby se to muselo objizdet asi tak 30 km objizdkou. Prej zacnou v dubnu. Tipuju, ze jeste v cervenci to bude rozjebany, protoze corona voe a ja budu do prace jezdit pres prvni zonu BVPckem.

     1. To je aspoň pořádná kára, a ne nějakej toustovač!

       1. JH: Jak praví klasik – mezi řidiči je rozšířena řada omylů, polopravd a mýtů. Názornou ukázkou je tento „spravedlivě rozhořčený“ dement, co má pocit, že se z něj každej musí povinně posrat, když se rozhodne pro předjíždění s vysavačem místo auta. A vrcholem všeho je ten ultimativní „trumf“ v podobě služební placky (instruktora vězeňské služby nebo tak něco). Za chvilku to při konfliktu ve frontě v Lídlu začne tasit každej revizor nebo inspektor ČOIky.

        1. Tady je krásně vidět, jak to dopadá, když potká blb blba. Tímto nechci příslušníka nijak obhajovat, zachoval se jako magor. Ale kdo z nás někdy na silnici něco chybně nevyhodnotil nebo neodhadl? Tady prostě jen stačilo, aby kameraman ubral plyn, cytygo by se zařadilo, možná poděkovalo / omluvilo a jelo by se dál. Prý nemohl ubrat plyn, protože „kdybych ubral plyn nebo dokonce lehce přibrzdil, mohlo by do mne narazit auto, co jelo za mnou“. Argument jak noha. Tak místo toho nechám nešťastníka v cytygu prostřílet se balisetama do protisměru, to je asi menší zlo. Zase, neomlouvám tímto následné naprosto nepřijatelné chování příslušníka, ale na začátku stačilo trochu ubrat plyn a nechat před sebe zařadit auto. Ale to bych nenasral druhýho blba a neměl bych pak s čím do televize… Co je někdo schopen udělat pro pár minut slávy – no asi jako drtivá většina dashcam youtuberů.

         Dnes ráno jsem též potkal neempatického netolerantního vola. Každé ráno vysazuji ženu u práce. Je přechod ke škole, za ním odbočka k té škole a za ním dál malé parkoviště. Denně ženu vysazuji na tom parkovišti. Dnes jsem musel zastavit před přechodem, protože začaly přecházet dvě ženské – každá z jiné strany. Žena si bleskově odepla pás, popadla tašku, řekla „tak já jdu teď“, rozrazila dveře a v mžiku vystoupila. Stihla to rychleji, než báby vyklidily přechod. No magor vzadu asi urval páčku od světelné houkačky, jak na mne blikal. Přitom jsem nestál ani o sekundu dýl, než bych normálně stejně musel čekat. A korunoval to o 100 metrů dál, kdy auto odstavil na blikačky v pruhu a zablokoval ulici. Nechápu doteď, o co takovým věčným blikačům a troubičům jde…

         1. Taky se mi sem tam povede udělat nějakou botu, ale nikdy by mne nenapadlo z toho obviňovat druhé, nebo nedejbože udělat něco podobného jako pán ve videu a kdyby pán s kamerou za sklem ubral plyn, stejně by si nejspíš vyžral frustraci kráčejícího města někdo jiný. To že nechtěl ubírat plyn a nebo brzdit může být validní argument, mohl se mu někdo lepit na prdel a bylo mokro(mírně řečeno, zvlášť za deště hodně nepříjemné), nebo prostě nekoukal do zrcátek a bílé krabičky na mýdlo si ani nevšiml, těžko říct, ale řekl bych že pro pět minut slávy to nedělal, navíc z dashcam se stala nutnost. Tak či tak vina padá řidiče citigo, prostě se nedokázal včas zařadit do pruhu.

          1. Ale houbeles, pán s kamerou je přesně z toho druhu zmrdů, kvůli kterejm se staly silnice peklem.

           On samozřejmě nic neporušil, tedy pomineme-li morálku a etiku. On si pořídil kameru a počkal si na příležitost, kterou mu polodebilní orgán pokytl měrou vrchovatou. Kokotinu orgána promptně vyhrotil a s pózou posledního spravedlivýho předložil davu k lynči.

           Popravdě z těchhle týpků je mi na blití ještě víc než z policajtů. Tohle je mentalita pomocnýho gestapáka – alibisty a já mu přeju jen to nejhorší.

          2. Nikdo není povinnej nějaké sračce v motokáře (i když kdejaká motokára má asi výkonnější motor, než toto) brzdit, dyž si začne blikat. Umožnění předjetí znamená, že nebude zrychlovat, pokud eště dokonce mírně ubral a furt nic, esli na to předjetí piča nemá, tak ať šoupe vzadu nohama.

          3. Vůbec mne nepřekvapuje, že zrovna ty takhle zareaguješ. Tak až s tím svým šrotem budeš někde zavazet a ostatní kolem na tebe troubit, tak se nediv. Jsou ze stejného těsta. Arnold výše to vystihl naprosto přesně.

          4. Michalos
           19.2.2020 v 21:32

           Mluvíš na mě?

          5. Tohle je myšleno vážně? Dodávkář je zmrd, protože se rozhodl nebrzdit kvůli idiotovi se slabým motorem a nabubřelým egem? Skvělá úvaha. Nechtěl bys pravidlo, kdy právo přednosti má každý kdo si mávne a má slabší auto? Kokotů, co se všude cpou potkávám denně několik. Nedělá mi problém pouštět tam, kde to dává smysl, ale omezování se kvůli cizí sobeckosti taky není moje oblíbená činnost. Jak jinak nazvat snahu nacpat se za každou snahu před někoho, kdo jede stejně rychle jako já… Tady máš perfektní příklad, jedeme souběžně, ale ten co má přednost je zmrd, protože ego….. shorturl.at/flEU2

           A nějaké předkládání k lynči bych nikomu nevyčítal. Evidentně nejde zrovna o vědce, ani o znalce FSM a jeho zkušenost s policií je nejspíš nulová, tak asi čekal, že to k něčemu bude. Že někdo dal echo televizním hyenám je věc druhá. Nehledě na fakt, že volat fízly na fízla je asi jediná cesta, jak řešit vybržďujícího kreténa mávajícího odznakem. Fér by bylo mu na místě rozšlapat xicht, ale to u fízla poněkud nejde, pokud člověk nechce skončit v teplákách…

          6. Naprosto vážně. Stačí sundat nohu z plynu a překousnout fakt že mne předjždí nějaká rozzuřená sekačka. Strašnej pocit co? To má jeden pocit že ho někdo píchá rovnou do análu, co?

           Zkuste za domácí úkol vyluštit proč se mi za třicet let a několik milonů km nikdy taková, (a ani vzdáleně podobná) situace nestala. Nevěřim že to dáte, ale třeba překvapíte.

           (Já žádný pravidla nechci, naopak, všechny bych vám je zrušil a pak se královsky bavil až se z toho poserete)

          7. nebo naopak, žánop.
           ono stačí nesundat nohu z plynu a jet furt stejně, a neúspěšný předjíždějící si svůj špatný předpoklad uvědomí a v klidu a v pohodě se vrátí zase za vás. nejhorší, co se dá udělat, je sundat nohu z plynu tak nějak napůl, což způsobí vyblokování neúspěšného předjíždějícího souběžnou jízdou tak, že tento musí skočit natvrdo na brzdu – zvláště, když za námi v pravém pruhu jede vláček dalších s rozumnými rozestupy, které se polosundáním nohy z plynu změní na rozestupy k zařazení nevhodné.

           čím nijak nechci omlouvat toho trotla bachaře.

          8. čili po přečtení celého vlákna doplním:
           idioti jsou oba. jeden předjíždí, nemá na to, druhý jede naprosto nedefensivně (na Liberecku se říká „po polsku“), a ten první to psychicky neunese. bejt u toho, tak dávám nohu z plynu včas nebo na plyn honem, ať jsem od nich obou dost daleko.

          9. Nebo naopak, zcela nepochybně. Beztak v tom nejspíš půlka děje a relevantních okolností chybí.

           Dalo by se to zobecnit nejspíš takhle: Dva potkavší se voli způsobí zasvinění internetu o síle nejmíň pět klokanů.

          10. Arnold J Rimmer: Osobně je mi dost jedno, jestli mne předjíždí sekačka nebo F1 a takováto situace se mi taky nikdy nestala (resp. ano, ale opačně, když mi předjížděné hovado zrychlilo z 30 na 90 kmh. Tam šlo skutečně o život, nemít v autě rodinu, asi by to skončilo honičkou). Na rozdíl od aktérů ve videu si za volantem nepotřebuju nic dokazovat, chci se dostat do cíle v celku. Ovšem vidím zásadní rozdíl mezi chováním typu „jsem v právu a využiju toho“ a „nejsem v právu, neumím odhadnout svoje schopnost, ale chci předjíždět a všichni uhněte, protože mám v ruce placku“. Fotrovské poučky jak se vám něco stalo/nestalo si nechte pro někoho jiného. Mně se zase nestalo, abych obhajoval většího debila (a polofízla k tomu) proti menšímu.

          11. @re4zon Děkuji. „Jsem v právu a využiju toho“ je stručná definice pičuse.

          12. To nepopiram, ale neni to relevantni. „Nejsem v pravu, budu si ho vynucovat, pak vylezu a jeste budu vyhrozovat“ je prosim pekne definice ceho? Pripadne jinak, kdo je vetsi picus – ten co druhemu neuhne na chodniku, nebo ten co ho za to napadne? Ja bych radsi zil mezi picusy, nez mezi agesivnimi hovady s plackou.

          13. Toho zmrda-majitele palubní kamery by bylo třeba pro výstrahu zastřelit před kamerami.
           Vidělo by se, jestli by podobného alibistického jednání na silnicích neubylo. Potkali se sice dva úplní kreténi, každý jiným způsobem, ale jednání kameramana je zavrženíhodnější.
           Ten dozorce byl jen neškodný debil. Zato kameraman by si to „uměl obhájit“ i v případě, že by došlo kvůli němu k čelní srážce s autem z protisměru, protože ho kameraman prostě nepustil včas zpátky do pruhu. Ukázkový zkurvysyn s kamerou, jakých na silnicích přibývá tempem nevídaným.
           Sám si myslím, že ta potřeba, mít zcela natrvalo instalovanou palubní kameru, se týká hlavně určité generace a jejího chování, asi tak ± 3 roky od ní.
           Není to rozhodně napříč věkovým spektrem šoférů.
           Pár podobných, čistě účelových „záznamů“ bylo přece už medializováno a výsledek je pokaždé stejný – z jednání kameramanů jsou obvykle vytočení jiný šoféři. Jinak by je přece nebylo třeba točit, že.

          14. servisdok: tak. Plus jedna.

          15. „Sám si myslím, že ta potřeba, mít zcela natrvalo instalovanou palubní kameru, se týká hlavně určité generace a jejího chování, asi tak ± 3 roky od ní.“

           To asi mluvíte o sobě ne ? Já se řídím kdysi vyřčenou radou pana domácího, že ta plastová krabička z Číny za pár dolarů může jednou být to jediné co bude stát mezi mnou a kriminálem.

          16. servisdok:
           „…se týká hlavně určité generace a jejího chování, asi tak ± 3 roky od ní….“
           – – –
           Který…? Populační exploze…?

          17. Arnold J Rimmer: souhlasím. Řidič dodávky je přesně stejná špína jako ten kamioňák, co loni (?) naprášil svého kolegu, který kvůli němu skončil v DE v krimu.

           Dement z vězeňské služby pravda následnými aktivitami ukázal, že sám toho v hlavě moc nemá (nakonec so dělá za práci, že), ale jeho nasrání chápu. Docela bych si vsadil, že kdyby video mělo o 3 minuty více před daným okamžikem, viděli bychom zrychlující dodávku, která přece toho zmetka s malým autem, kterého zdržovala posledních 10 km, nepustí ani teď. Vhodným zkrácením videa to jakože mělo vypadat jinak, ale za normální situace není možné, aby bez přičinění dodávkáře k danému vyvrcholení došlo. Doufejme, že dodávkář časem – stejně jako ta kamioňácká špína – narazí na sobě rovného kripla.

           Osobně bohužel takové šmejdy potkávám docela často (jejich výskyt je na trase Letovice – Brno enormní), akorát mám naštěstí auta, se kterými to mám ve své režii. Nicméně v minulosti to tak vždy nebylo a podobné dárečky, kteří jedou na plné čáře 70, aby je do kopce nebylo možné předjet 120 a následně zase jedou 70, ty přímo miluju. Nedělám si iluze o tom, že jejich hospodská verze pak vypadá stejně jako behemotovy příspěvky. Holt stejný tým.

         2. V článku tvrdí, že mírně ubral plyn a sekačka to stejně nedávala. Zastavovat kvůli motokáře snad nemusí, ne?

          1. Mírně v kopci ubral plyn, přičemž auto zrychlilo z 90 na 93 km/h. Nechci vědět, jak zrychloval, když byl předjížděn a plyn neubíral.

          2. Asi záleží na führerovi a co má za PzKpfw. S krabicou jezdím devět pětek všude (nebo je aspoň snaha, jak situace dovolí). Se sedanem třeba jedenáct, dvanáct. Zrychluju podle potřeby a možností, klidně do kopce :)

           Každopádně pokud neznáme celej příběh, optimálně ze třetího pohledu, nesmá smysl se dohadovat. Na druhé straně budiž to snad jasným poučením, proč ani nákupní kabela nemá jít pod sto koní (a úměrně velikosti/váze i další wageny). Přesně tady se to pozná, dyž je někdo kokot a hraje si se sekačkou na Fittipaldiho. Soudnej člověk má přebytek výkonu, kterej dokáže použít právě i tady v těch situacích, pokud se srazí s dementem.

         3. No přece o to blikání a troubení a pocit, že nad někým vyhráli :-) Mám jedno takové místečko, takovou soukromou dopravně-psychologickou laboratoř, kde se to projevuje velmi často. Vyjíždím z parkovacího místa, za mnou na ulici řidič, který viditelně hledá parkování, tak čekám, že mě pustí a bude rád, že našel. Ale on občas místo toho začne blikat, troubit a upozorňovat mě, že má přednost. Samozřejmě mu přednost dám a pak už se jen bavím tím, jak mě mine a v ten okamžik si vzpomene, že vlastně chtěl parkovat a že se o to místo sám připravil… Popsané je to též v bajce o žábě a štírovi :-)

       2. To ma docela stesti, ze zneuziti pravomoci je napsane tak, jak je napsane.

       3. On ma bacharskej odznak nejake „vetsi pravomoce“, nezli prukazka spolku pratel zehu?

   3. Kdepak, ty je přece třeba ubírat, protože když se přidávají tak je to prej tahlencta dopravní indukce.

  2. smíšená stezka podél vltavy je plná přibližně od dubna do října, a to o víkendech od desíti do setmění, ve všední dny od dvou-tří do setmění (děti, bruslaři, kočárkáři, pejskaři), a v tyto časy je její dopravní funkce zcela marginální a funkci má jen rekreační (rychlost dopravního proudu je něco mezi chůzí a klusem, jakékoli pokusy o rychlejší jízdu jsou značným riskováním a k úspoře času nevedou (dvacítkou a více v tyto hodiny jezdí jen hovada elektrokolistická a hipsterská).
   místní znalci používající kolo jako dopravní prostředek v tyto hodiny jezdí uličkami, tj. Vltavanů, a dále šífařskou-mezi vodami, kde se dá poměrně nekonfliktně dosahovat slušné cestovní rychlosti. rozumný plán je tento stav respektovat, tj. ponechat smíšenou stezku jako pomalou rekreační, a v uličkách zříti trasu – cyklodálnici (tj. např. omezení rychlosti třeba čtyřicítka, instalace zpomalovacích „boulí“ pro auta, zjednosměrnění pro auta, omezení parkování v některých úsecích apod.).

   modřanská je pak ve špičce sama na hraně kapacity a nemá smysluplnou alternativu.

   1. nikoli zříti trasu, ale zřídit (vyznačit) trasu. laskavý čtenář jistě prominul.

   2. To je divny, proc ta uzasna doprava po teto stezce neni plna i v listopadu, prosinci, lednu, unoru a breznu? Proc Automat dostatecne neagituje?

    1. Ona je ta stezka plná i tento týden, i minulý týden byla… Snížení provozu v období od října do dubna padlo za oběť klimatické změně.

 2. Po opadnutí prvotního zděšení musím konstatovat, že prezentovaný návrh mohl skutečně vymyslet jen idiot, nebo architekt (trasu Výtoň – Komořany absolvuji automobilem často, takže jistou zkušenost mám).
  Dovolím si oponovat jen v jediné věci zmíněné v článku: předmětná cyklostezka není z hlediska dopravy luxusní ani náhodou, vyzkoušel jsem ji v různých denních i ročních dobách. Neslouží cyklistické dopravě, ale rekreaci. Její domnělý luxus spočívá snad jen v tom, že je vybavena parkovišti pro osobní vozidla bruslařů, kolečkových lyžařů a rekreantů (návštěvníků početných bufetů a luk na vltavském břehu, koupají se jen nemnozí). Pro cyklistickou dopravu je použitelněší stezka na levém břehu, ovšem s problematickým uzlem v Lahovicích, Barrandovský most je překonatelný bez bariér.

  1. Vždycky jsem měl představu, že architektura je celkem exaktní věda, minimálně přijímačky z matematiky tam mají…

   1. Má praktická zkušenost je, že architekti si většinou tak nějak malujou (bez urážky, není to prdel, když to má být pořádně). Koncepce, design, hezký modely. Dají dohromady nějaký základ a pak to posílají dále k projektantům. Čest výjimkám, ale nemyslím, že by architekt dal dohromady kompletní projekt. Navíc, proč by to dělal. I ti projektanti mají nějakou vlastní specializaci. A je to dobře.

    1. Tak to by som nedal – nenakreslím ani hovno. Postava sa u mňa skladá z kolieska (hlavy) a paličiek (telo, ruky a nohy).

     1. To je uplne v poriadku, je to tzv droteny model. Vela SW vie prepnut na taketo zobrazenie a pokial sa to spravne odprezentuje, mozes predstavovat zasupcu tzv minimalistickeho prudu v architekture. Skratka setris ceruzky a papier.

      1. To by šlo – minimalizujem uhlíkovú stopu.

    2. No nejsem, proto se ptám :-)
     Dva spolužáci u gymplu šli na architekturu a oba maturovali z matiky. Ale je to už dobrých 15 let.

     1. …to byl svet jeste v poradku.

   2. Architekt musi umet pouzivat tuzku. Urbanista musi umet pouzivat pastelky. Rika se tomu „talentovky“, kdyz se tam leze.

    1. Správně. Dovolím si jen upřesnit, že tužka používaná architektem má trvdost 1 a zanechává na papíře stopu ne užší jednoho milimetru.

     1. Uhlíkovou stopu?!?

     2. Chudak archal tedy jeste musi tusit, co je to jeden milimetr. Nemaj to lehky.

     3. architekt samozřejmě nepoužívá tužku, ale crayon (krejon), tvrdost B6 nebo B7. vrdost HB, B2, B4 a b6 používá projektant.

      1. kecám samozřejmě. projektant používá HB, H2, H4 a někdy i H6

     4. Jakoze architekt rysuje uhlem, jo? Kdyz jsme na stredni delali stavební vykresy, tak jsme je nanecisto rysovali zasadne mikrotuzkou 0,5 mm a pak nacisto prekreslovali na pauzak tusi technickymu pery teze tloustky. Nojo, pravek, devadesaty roky. Dneska se to vetsinou asi dela v Autocadu

      1. S architekty jsem spolupracoval různými, jako každý vidlák. Právě v devadesátých mě jeden naučil znát pojem „koncepční tužka“, což byl poctivý kus dřeva, žádný crayon. Jeho kreace pak uváděl na pravou míru stavař v „desítce“, výstupem byla inkoustová kresba na pauzáku jako předloha pro ozalid nebo želatinu.
       Pokud spolupracuji s architektem dnes, promítá barevné obrázky na zeď… Chybí mi ty značky, automatické kresby a detaily kreslené koncepční tužkou na okrajích výkresu, poznal jsem podle nich autora.
       Co se týče projektantů, tak po vymření kresličů v osmdesátých letech většinově kreslili svými „rotrinky“ přímo na pauzák, zatímco tužkou H2 nebo H4 kreslili geodeti na kladívkovou čtvrtku, když si na ni předem vypíchali čtvercovou síť z invarové desky. Mikrotužku musel mít samozřejmě každý, nicméně sloužila víceméně jen jako stavovský odznak.
       Poznámka: Jsou to zkušenosti vidláka, ve městech, kde byly ústavy, to jistě vypadalo jinak.

      2. Architekt, ktory mi robiol navrh na rekonstrukciu domu pouzival pero, ceruzku a farbicky. Navrh mal daleko k vykresu a bolo treba vela fantazie aby som si predstavil co to predstavuje. Stavebne vykresy by z toho boli robili iny ludia, nie on.

 3. To je vrchol úřední demence nebo opravdu naschvál. Protože souběžně vedou ulice Vltavanů a Šífařská a chtěl bych vidět toho idiota, co bude jezdit na kole v plném provozu mezi auty a autobusy, když za valem má mnohem méně hluku a výfukových plynů.

  1. Je vás cyklošov dostatok takých čo sa jebú radšej po ceste ako po paralelnom cyklochodníku, ktorý je od cesty bez spevnenej krajnice oddelený asi metrovým pásom trávy. Ale tu platí priama úmera – čím viac stojí cyklošov bicykel a buzna-handry tým viac je ten cykloš ignorantský zmrd (česť výnimkám – asi existujú, ale ja som ešte nestretol).

   1. Ale zasa sa na to pozeraj optikou cyklistu. Idem po cykloceste u nas v Presove, vznikla rozdelenim jedneho sirokeho chodnika na dve casti. Mimochodom vedie popri tom zrutenom panelaku z minuleho roka. A ked sa tam snazim ist na bicykli tak kluckujem pomedzi mamicky s kociarikmi iducimi po casti pre cyklistov a ludmi iducimi z kostola, samozrejme cez celu sirku vratane – casti pre cyklistov. No a ze je tam kazdych par metrov priechod pre chodcov tak obcas byva cesta pomerne dobrodruzna a len trpnem, ci niektory z tych bezprizornych chodcov neskoci synovi rovno pod kolesa.
    Takze, ked idem bez syna dava zmysel sa na to vykaslat, obliect kriklavo zelenu bundu, dat svetla dopredu aj dozadu pre istotu dvojmo a ist normalne po ceste. Ako chlapec som cyklistiku robil aj vaznejsie ako rekreacne ale zhustujuca sa premavka to ukoncila. A veril som ze cyklocesty prinesu moznost vzajomne si nerobit naschvaly s autami na cestach, bohuzial dnes ak by som chcel skutocne postupovat podla zakona a syna dostat na bicykli k babke, tak musim ist okolo celeho mesta alebo cast trasy bicykel tlacit, pretoze ako cyklista nemam na chodniku co robit…
    To posledne troska ojebavam pretoze maly na cestu nesmie tak mu robim sprievod ale je to chujovina.

    1. Ono je to stými cyklo-chodníkmi ako všetko v reálnom svete – pravda je niekde v strede, realita sa nedá porovnávať s návrhom na papieri atď.
     Keď tí eko-cyklo-bio-teroristi sa zhliadnu v takom Holandsku, ktoré je ploché ako hrudník čínskej gymnastky, kde je možné jazdiť bicyklom vkuse po rovine, kde sa infraštruktúra menila hádam aj 40 rockov a rozhodnú sa to metódou hŕ-hŕ aplikovať bez skúsenosti a zohľadnenia špecifík napr. v SR či ČR tak je jasné, že to nem dopadne dobre. Potom navznikajú také paškvili ako spomínaš – chodník spolu s cyklo-trasou, na kilometri cyklo-trasy je 15 krát križovanie s inou infraštruktúrou, zakomponuje sa to do absolútne nevhodného prostredia atď.
     Ono je to ale vidno aj na tom suprovom západe. Napr. také Rakúsko. Spolková republika Burgenland je hlavne v jej severnej časti plochá ako Holandsko a preto je vhodná na cyklo-radovánky (keď si odmyslíme pravidelné vetry). Tak sa narobili vedľa hlavných ciest cyklo-trasy, ale keďže je to hlavne poľnohospodárska oblasť tak sa tieto trasy sprístupnili aj pre poľnohospodárske stroje. Takže keď poprší a potom všetko uschne tak vyzerá cyklo-chodník ako trať pre moto-cross. Plus dosť často je tam k videniu pohodená mršina nejakého zajaca či inej divej zvery, lebo predsa na ceste to zavadzia tak to niekto odkopne na tú cyklo-trasu. A navyše sú tie cyklo-trasy robené štýlom:“Feri, potrim tu scenu, ja idzem po peňeži.“. Kolega (cykloš) mi hovoril, že tie cyklo-trasy sú proste hrboľaté – asfaltový povrch je nerovný (roleta), takže zrejme na piču urobený podklad. Takže sa ani nedá čudovať tým „pretekárom“ na silničkách, že volia radšej úzku hlavnú cestu a otravujú aj šoférov áut. Ono keď som dobre pochopil tak je zákon formulovaný nejak tak, že ak je vedľa hlavnej cesty urobená cyklo-trasa tak je povinnosť cyklistu tú cyklo-trasu používať, ale výnimku majú závoďaky (buď bicykle, alebo osoby – to už presne neviem).
     A urobiť cyklo-trasy bez rozumu kade-tade na husto zastavanom sídlisku, je tiež na zamyslenie (abo vybité zuby).

     PS: Prešov – som tam nebol ani nepamätám a to som tam strávil krásne štyri roky na strednej škole. Ach jooooooooo

     1. Na ktorej strednej? Presov je pocas skolskeho roka fajn, plno studentiek akurat to centrum mi nejako nepasuje, zmenil sa jeho ucel uz su tam len restiky, kaviarne a sem tam nejaky vietcong co smeli oblecenie. Ale mozno som iba konzerva a tak to ma byt.

       1. No taky ten Azia shop s handrami a topankami diskutabilnej kvality a vyvarovne, ja viem ze nie vsetci su Vietnamci ale volam ich tak lebo mi niekedy pripadaju, ze ich sem poslali ako pomstu za Vietnamsku vojnu, hlavne ked ideme s kolegami k nim na obed.

       2. Též mívám často dojem, jako bychom Vietcongu něco dlužili – a proto ho tady nejen necháváme, ale přijímáme sem kvanta dalších, necháme je tady se množit a skupovat nemovitosti, které pro stát odedřeli naši rodiče zadarmo. Necháváme je „podnikat“ stylem, jaký by neprošel žádnému etnickému Čechovi, Moravákovi, Slezanovi a neprošlo by jim to ani nikde v zahraničí. Z Rakous už je až na řídké výjimky vykopali a všecko se to vesralo k nám, dělat tady prachy na šrotu a drogách.
        Udělala se chyba – tak, jako vyjeli po listopadu 89 Kubánci, Mongolové a další socialistická verbež, měli vyjet i tihle křiví hajzlové.
        Na katastrofální hospodářské situaci mezi lety 1986-1993 nemají až tolik přímý podíl bolševici, tou svou neschopností reagovat, ale z velké části právě tyhle šikmooké kurvy. Skupovali totiž jakékoli užitečné zboží ve velkém a lifrovali narvané námořní kontejnery a lodě do Vietnamu. O tom případu z Považské Bystrice se přeci psalo. Banda rákosníků přijela do fabriky a dopředu koupila celou roční produkci Babett. My jsme sem pracně dostávali z NDR celkem slušné Simsony – aby je ještě z celního skladu odváželi právě Vietnamci do svých kontejnerů.
        A co nám za tu naši pohostinnost ti šikmoocí odměnou nabídli a dál nabízejí?
        Uzavřenou, nečitelnou komunitu, import toho nejhoršího čínského hnoje, jaký se tam vůbec ještě dá vyrobit, velkovýrobny drog, další skupování nemovitostí při přeplácení českých zájemců, symbolické placení daní jen z toho nejnutnějšího, co je někde vidět.
        Jinak při jakémkoli problému neumi céésky a můžete po nich chtít tak leda hovno.
        A když už na něco dojde, tak vás český právník klidně obviní z rasismu, jak se už několikrát stalo.
        Nenechte se vysmát těmi šťárami v tržnicích na kameru. 3/4 toho zboží jim po měsíci vracejí. Zabavují se jen ty nejkřiklavější pajcy značek, jinak jim to skoro všechno vrátí.
        Ale kamera a český hňup u televize to viděl..

        1. Drobná poznámka: Mongolové byli zaměstnáni, což nepřekvapí, v kožedělném průmyslu, oděvnictví a obuvnictví. Odešli po krachu příslušných firem a po čase se jich dost vrátilo – čeština má prostě svá specifika.
         V roce 2004 jsem byl (shodou náhod) na výstavě (okresní kolo?) dětských kreseb na téma Moje rodná obec. Zvítězil osmiletý(?) syn mongolské šičky obuvi zaměstnané u italského podnikatele. Na obrázku byly Šebkovice.

        2. Tak možno Rakúšania vykopali Vietnamcov, ale už im neostali sily na podobnú ofenzívu voči turkom, gruzíncom, juhošom atď.

        3. Katastrofální hospodářskou situaci způsobili lidé s kapitálem, kteří od vás kupovali v podstatě všechno.

         Vaše alternativní ekonomická teorie je víc než zajímavá.

      1. Vtedy sa to volalo SPŠE.

       1. Nuz sme absolventi tej istej skoly. Vola sa to tak aj dnes.

  2. Tohle je úplně ukázkový pumpičkářský fašismus. Klapky na očích jak kobyly, šlapou do pedálů, vanglujou půl pruhu co půlšlap a nečumí vlevo vpravo. Mám úplně hrůzu tahle hovada na běžné silnici objíždět. Jednoho takového lesklého zflusance jsem loni v létě minul o 20cm, když sebou lisknul jak široký, tak dlouhý. Asi se mu přetrhl řetěz, nebo možná mu při tom divokém vanglování spadl z tácu, nevím. Šel držkou napřed do řídítek a pak na zem. Rovnal jsem si peří ještě pět minut potom, debil jeden zasranej. Mohl jsem mít skrzevá debila papíry v čistírně, než by se vyřešilo, proč jsem ho přejel. Nestačilo, že jsem ho objížděl obloukem až do protisměru..

   1. To sa moze stat kazdemu a preto sa snazim ceste vyhnut ked to ide, ten nestastnik v aute za mnou nestihne ani zabohovat, ked sa vyvalim, hlavne na frekventovanych stvorprudovkach. A ked su tieto obohatene kanalmi do ktorych zapadne aj tatrovka tak musim ist pomaly stredom pruhu lebo by ma tam niekto autom zatlacil lebo ho ani nenapadne, ze tam nieco take je a ja to nepreskocim ked mam z jednej strany jeho a z druhej 20cm vysoky obrubnik… A tak radsej volim chodnik ako take cyklisticke hovado a na tom je to OK do chvile, nez sa priblizim zastavke autobusu ktorej buda stoji presne na chodniku a ja tam potom kluckujem pomedzi ludi a tu budu… No cisty kokot.
    A potom sa cudujeme, ze nalozim bicykle do auta a odveziem seba aj rodinu 5km do lesoparku kde auta nejazdia a tam sa mozeme trocha relaxovat, teda ked sa da hovorit o relaxe ked clovek taha 100kg obrastenych tukom hore poriadnym stupakom…

   2. Coze… Ty jsi nezastavil a nepomohl bliznimu svemu zpet na dopravni prostredek? ;-)

    1. Uplne staci, ze mu nepomohol dolu z toho dopravneho prostriedku. :-)

     1. To ne, on ho tam mel naz5 vysadit a popostrcit, aby se hned zatepla zvysila sance, ze s sebou liskne zase a konecne fatalne.

      1. Tak to snad stacilo cuvnut, ci?

 4. Tydlety zykločmáranice jako nějaký křižovatky a div že ne závodní ovály uprostřed jinak normálního jízdního pruhu, to je něco neuvěřitelnýho. Ti magoři co todle čmárají to musí fakt sypat lopatou, jinak to není možný. Tu hovadinu v normálním provozu ani nelze sledovat, naprostá většina řidičů se zmůže tak na to mít minimální přehled vo tom, esli nějaká šlapka někde kolem auta není, ale se divim, že s těma střelcema co všude lítají 40+ denně nejsou těžký nehody, protože v místech jako práve Holešovice s intenzitou začínající na větších desítkách tisíc aut denně najednou skrz několik jízdních pruhů nějaká strakatá kokotina, přičemž kór řidiči začátečníci z toho musí být na větvi, to si takhle jedou v pruhu a najednou nějaká strakatá zeď. Ale zas je to rychle naučí, že čmáranice zeď nejsou a budou (snad) jezdit mozkem a ne podle píčovin na silnici.

  Vlastně nakonec tydle vyhrazený hovadiny budou jak vyhrazený parkování a jiný duhový čmáranice – takle se dá bezva parkovat na volnejch parkovištích, stejně jako bezva jezdit naprosto prázdným jízdním pruhem jak nějaký VIP :)

  1. Na Černém mostě (Ocelkova) v Praze 14 taky načmárali nějaký obludnosti na silnici a výsledkem je totální ignorace ze strany všech účastníků provozu na pozemních komunikacích. Čmáranice a vodorovná dopravní značka jsou totiž dva zcela rozdílné pojmy.

 5. Jako clovek, co tudy denne jezdi bych chtel podekovat za podani zminovane pripominky.
  Uz delsi dobu planuji sesmolit clanek o jinem miste na P12, kde se z komunisty vybudovanych luxusnich trid dela prekazkova draha, ale ted se mi moc nedostava casu. Kazdopadne, kdo hodne dlouhou dobu nejel ulici Cs. exilu, tak doporucuji se tam sjet podivat. Budete zirat.

 6. Místo aby rozšířili již docela přetíženou cyklostezku kterou v článku zmiňujete, za nesmysly upraví poměrně frekventovaný přivaděč aut na obchvat. :-o To je fakt pakárna.

  1. Po ty cyklostezce je to stejne pro „skutecny“ cyklisty na hovno. Samej kocarek, psi apod. Mne na ty Modransky cyklisti nevadej, kdyz to jsou takovy ty, co fakt jedou (40 km/h aspon), ale zoufalec, co se tam sune dvacet, dokaze prekvapit…

  2. V odůvodnění přece máte, že smyslem opatření je zákaz dopravy (tuším, že je tam použito nejběžnější spojení „zklidnění dopravy“).

 7. Před pár lety jsem tamtudy jezdil do práce a pamatuju, že už tenkrát byl hlavní špunt z centra nájezd na baranďák. Nejen že pravý odbočovací pruh byl vyhrazený pro bus (tedy nechápu tu změnu v návrhu), ale když tam stál bus, tak dostal zelenou jen on a auta v levém ne a o tu dobu se pak zkrátila doba zelené pro auta, takže propustnost křižovatky ve špičce byla tragická. To mohl vymyslet jen debil.

  1. Citujem:“…, takže propustnost křižovatky ve špičce byla tragická. To mohl vymyslet jen debil.“
   A doplním:“…, alebo progresivista“.

  2. Neříká se debil, říká se aktivista občanské společnosti v souladu s myšlenkami Václava Havla.

 8. Cachova veřejná vystoupení se nesou v duchu naprosté intolerance ke všem, kteří nejezdí na kole a veřejná vystoupení pana domácího se nesou v duchu naprosté intolerance ke všem, kteří nejezdí autem a používají MHD (a je úplně fuk z jakého duvodu, třeba z toho že na auto prostě nemají peníze). Najděte jednu naprostou shodu mezi oběma individui a pak pět rozdílů …

  1. CL: Neznám ve svém okolí a své sociální bublině hodnoty tvořících lidí byť jen jednoho jediného člověka, který by neměl na auto (které stojí dva průměrné měsíční platy podle čsú).
   Znám ale ve svém okolí a své sociální bublině hodnoty tvořících lidí dost takových, kteří auto buď nemají, nebo jej sice mají, ale nepoužívají jej tak, jak by chtěli resp. potřebovali, protože jim v tom antiproduktvními lidmi z jiné sociální bubliny volení politici brání za použití násilí.
   Také znám poměrně dost lidí, kteří zcela úmyslně ignorují tyto antiproduktivními lidmi volené politiky a jejich nařízení, protože mají spočítané, že ignorací jejich nesmyslů vytvoří výrazně více hodnot než jpři jejich respektování, což se nám všem vyplatí i po odečtení pomstychtivých sankcí zmíněných antiproduktivních politiků coby nákladů na podnikání. Poslední dobou právě těchto lidí poměrně hodně přibývá.
   Totální pohrdání právem je přitom to nejhorší, co se mohlo v právním prostředí této země stát a antiproduktvní lidé (jako jste pravděpodobně Vy) a jimi volení politici jsou za to plně odpovědní.

  2. Vidíte, mně by zase v životě nenapadlo, že někdo bude vidět „řešení“ pražských problémů s dopravou v tom, že namísto urychlené dostavby páteřní sítě kapacitních komunikací se jme „zklidňovat“ tu infrastrukturu, kterou postavili už komanči pro řádově nižší intenzity dopravy. Ještě tak před 10 lety bych si myslel, že někdo takový může skončit na jednom jediném místě a to je uzavřené oddělení v Bohnicích. A vidíte, dneska je takových zjevně plný magistrát.

   Takže jestli v tomto vidíte netoleranci ke všem, kteří nejezdí autem a používají MHD pak ano, jsem netolerantní a zcela otevřeně se k tomu hlásím.

   1. Pecunia non olet. Heslo zní Smart city a v tom obsažené dotační prachy. Proto ty omalovánky, proto ty lesy balisetů, proto protitankové zátarasy ve Veletržní, etc. etc….. Aktivismus progresivistů je už jen katalyzátorem.

   2. A já to těm Pražákům přeju. Ať se zalknou. Pořád se povyšují nad ostatní voliče, jací jsou úspěšní, vzdělaní a chytří, tak ať nám své superschopnosti předvedou nejprve ve vlastním hnízdě.

    1. Jihocech Honza
     Jen se smějte. Všechny ty skvělé nápady s nějakým odstupem padají i do regionů. Jednak politici jsou málokdy lokální, skoro vždycky jsou součástí celorepublikové strany. A hlavně když zmrdnice menšího města či vsi vidí jak se to dělá v té Praze, jak sypou úsekovky a zóny a jakou moc má magistrát nad lidmi, tak si řeknou a proč ne u nás?

     Na nějakou odpovědnost voličům věřím tak v obci do 500 obyvatel a i tam dokázali svou moudrost tím, že třeba rozprodali vodovod nebo jinou infrastrukturu, aby se pak divili jak maj draho. Větší město a Praha speciálně – to je prostě demokracie jako na stádní úrovni. Člověk by nedělal nic jiného než aby je hlídal. Nehledě na to, že strany se střídají a magistrátní struktury zůstávají. Je to jak s Parlamentem, je jedno jestli tam je Petr nebo Pavel, jsou to lidi, kteří na to doplatí.

     1. No nic proti, ale první zelenoaktivistický místní government neměla Praha, nýbrž Brno. A třeba měření rychlosti je mnohem více hardcore v některých regionech, než v Praze.

      1. Tak pokud plošně dojíte milion lidí na zónách a úsekovkách, sluší správcům pašalíku určitá velkorysost. Pro gubernátora, pro kterého je radar půlka příjmu je naopak držet pevně uzdu a nenechat nikoho uniknout.

       1. Dneska rano cestou do prace jsem poslouchal na Bayern 1, jak se nejakej mistni politik podivoval, procpak maji carsharing ve velkych mestech, kde je co pet minut vuz MHD, zatimco lidi dojizdejici auty z okolnich prdeli na tuto supersluzbu nedosahnou.

    2. Nikdo se na nikoho nepovysuje, to půlka budejic bydlí nebo pracuje v matce měst, blbě.

     1. Proč asi.

  3. Na-auto-nemají-peníze? A na vyšperkovanej bicykl ano??
   Blbější důvod už tě napadnout fakt nemohl.

  4. Dneska je moderni prosazovat zajmy, zejmena pak v mezinarodnich vztazich.

   Takze: „mam zajem na tom, aby ve meste kolabovala doprava a udelal se z nej Peking?“ Odpoved: ne.
   Dale: „mam zajem, aby nadale fungovala automobilova doprava, zejmena pak, kdyz se delaji vyrazna opatreni pro snizeni emisi?“ Odpoved: „samozrejme ano“.

   Tim je nastaveno, komu fandim.

 9. Dovoluji si pro inspiraci také svou verzi připomínky:

  Magistrát Hlavního města Prahy
  Odbor dopravních agend
  Mariánské nám. 2/2
  110 01 Praha 1

  Č.j. MHMP-128110/2020/O4/Da
  Sp. zn. S-MHMP 2419216/2019PKD

  V Praze dne 27. 1. 2020

  Věc: Připomínky k návrhu opatření obecné povahy

  Vážení,

  podávám tímto připomínky k návrhu opatření obecné povahy ze dne 22. 1. 2020, kterým má dojít k tzv. „zklidňování dopravy“ na další páteřní komunikaci Prahy, tentokrát na ulici Modřanská. Jde o jedinou kapacitní komunikaci na pravém břehu Vltavy, která spojuje centrum Prahy s rozsáhlou oblastí Modřan, Komořan, a Hodkoviček a zprostředkovaně též Libuše, Lhotky a Kamýku, neboť jedinou další využitelnou komunikací je rovněž již kapacitně zcela nedostačující Vídeňská. Tuto pozemní komunikaci velmi často využívám na svých cestách za klienty v této oblasti.

  Tato jediná kapacitní komunikace v dané oblasti má být tedy nyní slovy návrhu „celkově zklidněna“ snížením maximální povolené rychlosti, zavedením cykloopatření a vyhrazením jednoho jízdního pruhu autobusům MHD. Rád bych na tomto místě připomněl, že přetížení této komunikace, a tedy její „neklidnost“ jsou způsobeny především letitou neschopností orgánů magistrátu odpovídajícím způsobem řešit dopravu v této oblasti, což dobře ilustruje například skutečnost, že ani po bezmála deseti letech od otevření jižní části pražského okruhu na něj není tato oblast řádně napojena. Řidičům tedy nyní nezbývá, než využívat kapacitně nevyhovující Modřanskou ulici, a to jak k dopravě do centra Prahy, tak k napojení na městský okruh. Řešení kapacitních problémů dopravní infrastruktury pohříchu vybudované ještě za komunistického režimu (tedy v době se zlomkovou intenzitou dopravy oproti dnešku) tím, že namísto urychleného dobudování páteřních komunikací v podobě obou okruhů a propojujících radiál tuto zastaralou dopravní infrastrukturu budeme dále omezovat a „zklidňovat“, pokládám za zcela nesmyslné a absurdní.

  Dále mám za to, že vzhledem k výše uvedeným okolnostem žádná cykloopatření na takto vytíženou pozemní komunikaci nepatří. Jednak pro cyklisty již velmi uspokojivě funguje hojně využívaná oddělená cyklostezka na břehu Vltavy a dále vzhledem k hustotě provozu na této komunikaci zavedení cykloopatření vyvolá další zahuštění dopravy a pokles její bezpečnosti.

  Závěrem bych rád namítl podjatost navrhovatele tohoto opatření obecné povahy a zpracovatele podkladové dokumentace k němu Ing. arch. Tomáše Cacha. Jak je zjevné z veřejně dostupných zdrojů , jde o osobu úzce spojenou s tzv. hnutím Auto-mat, které je militantním odpůrcem automobilové dopravy v Praze a usiluje o její systematické potírání a cílené znepříjemňování života osobám, které se v jejich očích „provinily“ tím, že si dovolují přepravovat se po území hlavního města Prahy automobilem, neustálými požadavky na další a další omezování již tak zastaralé a dávno nevyhovující dopravní infrastruktury. Taková zcela zjevně zaujatá osoba není v oblasti silničního provozu a dopravní infrastruktury žádným nestranným odborníkem, ale toliko aktivistou, který tímto způsobem usiluje o naplnění svých politických cílů (a cílů hnutí, jejichž činnosti se účastní).

  Jde tedy o další pokus o zcela bezdůvodnou šikanu řidičů na území hlavního města Prahy.

  Vzhledem k výše uvedenému mám za to, že navrhované opatření obecné povahy je zcela nedůvodné a navrhuji jeho zamítnutí v plném rozsahu.

  S pozdravem

  1. A nestacilo by to cele zredukovat na dve slova „Vy curaci!“?

   1. :D akorát že čuráci si zavedli skutkvou podstatu hrubě urážlivý podání. Už tady zase máme urážku majestádu, víš? Měl bys to víc sledovat :o)

   2. Tobě to v tej prdeli může být jedno, Pivko to sepsal dobře.

    1. Pivko to sepsal velmi dobre, jen jsem se mylne domnival, ze lze usetrit slov a casu. Inu, kdyz se holt uz nesmi rikat, ze mouchy sraly na cisare pana, tak tim pro mne odpada komunikace se statni spravou docela.

   3. Nestacilo, predne by nevedeli proc, tech duvodu se najde urcite vice. Pak by take mohl dostat pokutu za to novy urazeni. Takhle to urad musi zpracovat a odepsat skrz nejakou peknou odpoved a ignorovat.

    1. Nevedeli proc… Na to by se dala sestavit pomerne jednoducha pomucka do Winblows. Po kliknuti by to urednikovi vygenerovalo popis nektere z jeho cinnosti. Klidne nahodne, nelze udelat chybu.

  2. Velmi dobře sepsáno! Kopíruji, odesílám a doufám, že nebudu sám.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017