Dopravní Kocourkov v Modřanech - zpět na článek

Počet komentářů: 217

  1. Jsou to kokoti.

    Mordus operandi je vždycky stejný. Ve Vysočanech úplně stejně zlikvidovali Kolbenku, Poděbradskou.. Je to cílená likvidace infrastruktury.

    A spousta lidí v Praze ty kokoty opravdu volí. Většinou lidi co se o politiku nezajímají, ale vědí, že nemají volit komouše a Bureše. Pak to hoděj pyrátům a myslí si, jak jsou alternativní a jak se všema vyjebali. Co tam ty kokoti reálně dělaj je ale už nezajímá.

    1. Nj, ale co s tím. Lidi se chovají jako opice. Auta jim vadí, tak volí kokoty kteří zaplevelí město zákazy a zónami. Pak začne být v oblasti dusno a nesjízdno, tak se odstěhují. A pak zase držkují, že tam nikdo nebydlí a jen se to pronajímá přes airbnb.

      1. Co s tím? Levice podvědomně tíhne k „dlouhému pochodu institucemi“, takže jediná obrana je totéž v opačném gardu. Kandidovat na starostu a zavést závaznou obecní vyhlášku, že např. nesmí být snižována kapacitnost existující infrastruktury.

        Jenže skuteční pravičáci nechtějí moc nad druhými a stát se politikem je pro ně osobní oběť, protože se mohou živit i jinak, výdělečněji a zábavněji, zatímco pro levičáka je hlavní životní odměnou a motivací možnost z moci úřední je předělávat dle své libovůle.

        A podle toho to dopadá.

        1. gůglujte „odpovědný přístup k volbám“.

    2. No, porad jsou prazaci cuckari proti brnakum, kteri chteji centrum zklidnit i o vlakovou dopravu tim, ze nadrazi prelozi na pozemky koupene po korune ve zlatych devadesatych nekde dva kilaky od centra. Takze autem se nebude smet, vlakem to nepujde a MHD vecne pretekajici. To bude v centru konecne klid. Italsti prodavaci zlata a turecti vekslaci nebudou uz nicim a nikym ruseni.

    3. Dovolím si reagovat na vaši poznámku o volbách v Praze.
      Asi se shodneme, že teprve po zvolení kohokoliv do funkce, se teprve ukáže jaký politik či odborník ve skutečnosti je. Vše před tím je totiž jednoduše před onou (možná vysněnou) funkcí.
      Praha je tradičně ve volebních preferencích trochu jinde než zbytek ČR, což je z mé strany pouhé konstatování faktu.
      Měli jsme tu ODS a vykopali nejdražší golfovou jamku v zemi. Zbytek ČR se nám smál. Tak jsme chtěli změnu.
      Měli jsme tu Ano a jediné co dokázali jsou modré zóny a rozkradené peníze na údržbu mostů i s jednou lávkou dole. A zbytek ČR se nám smál.
      Měli jsme tu koalice z koalice a ty dokázali přežít v neviditelnosti. Zase se nám smáli.
      Teď jsme to zkusili s těmahle (ani nevím jak to pojmenovat). Zase se nám směje zbytek ČR.
      Prostě to budeme zkoušet pořád a pořád v naději, že to jednou vyjde.
      Je smutné, že asi nejlíp to v Praze fungovalo za Béma, sice to bylo nejdražší ale jinak to fungovalo.

      1. A to byl Bem vecne sjetej. Oni vubec ti fetaci maji v Praze a prazskych vesnicich docela vysledky. Jaka to ironie.

  2. Predpokladam, ze soudruzi z magorsratu nyni poveri ing. arch. tom. Cacha zpracovanim studie verejneho zajmu minimalne za deset micu.

  3. A to tam maj zcela prázdný a tím i zbytečný chodníky.

    1. Tak, po většině tady těch širokánskejch chodníků někde u dvouproudovky kde nic není skorem nikdo nechodí.

  4. Tuší někdo, čím si oblibu a speciální pruh vysloužili taxikáři?

    1. Taxislužba používá pruh pro veřejné služby (MHD, záchranáře, hasiče…), neb jest považována za veřejnou dopravu. Pozná se to například tak, že jest k jejímu provozování vydávána koncese. Co to znamená, jest doufám obecně známo.

      1. No jasné, žlutá mafia co platí výpalný si vydupala ať má za ty hrachy taky konečně nějaký výhody, žejo.

        Při ceně pražskýho tága je ta veřejnost tak k smíchu.

        1. No jasně, ta žlutá mafia co platí výpalný zadupala tak silně, až se otřásl Šenbrun a do té doby v Rakousku upravuje provoz spolkový zákon č. 159/1960 z 6. července 1960 „Pravidla silničního provozu“ (Straßenverkehrsordnung 1960, StVO). V Rakousku jsou od té doby zavedeny dopravní značky §53/24 Silnice pro autobusy a §53/25 Jízdní pruh pro autobusy. Tyto dopravní značky umožňují provoz nejen hromadné linkové dopravě, ale i vozům taxislužeb, sanitním vozům, vozidlům silničních služeb při pracovních jízdách a vozidlům zajišťujícím svoz odpadu.
          Podobné úpravy mají i jiné evropské země.

          Některé vaše komentáře jsou tak exhibičně resolutní, že se je nebojím značit zkráceně za kokotské.

          1. Ráčil si všimnout, že malej reich je samostatným stádem už něco přes století, takže je to hodně relevantní.

            1. I pro principy?

    2. Ja nechapu, proc ten pruh nenahradi carpool lane(? snad je to ten termit). U taxiku o nic jinyho nejde – 2 lidi jedou v jendom aute.

      1. Pokud si odmyslíš řidiče taxi, tak je to vlastně jen jedna osoba = cestující.

        Výhoda (pro město) taxi je ale v tom, že cestující nezabere někde v centru parkovací místo, na rozdíl od jízdy vlastním autem.

  5. Ja bych jen poznamenal k tomu bus pruhu na Jizni spojce. Cca v pomeru 75:25 tam potkavam autobusaky, kteri to vali harmonikou prostrednim pruhem a na buspruh serou zvysoka. Tzn. nevim, proc tam ten pruh je. Ridici se v poslednich 2-3 letech naucili slusne ulicku, takze eventuelni prujezd vozidel IZS nevidim jako problem.

  6. Na to nezbývá než podotknout takhle to vypadá, když lidi myslej u voleb prdelí – stat vede lidmi milovaný cerpač dotací, magistrát nejen v Praze mládeží velebení zelení fanatici. A je to volby od voleb jen horší a horší…..lid buď postupně dementní, nebo ztratil úplně soudnost….
    Na druhou stranu – s modrými zónami začali kluci z ODS, s cyklostezkami na hlavních ulicích se roztrhl pytel za Hudečka z TOPky, stavby radiál blokují všichni. Takže Piráti a Cizinskeho parta se měli od koho učit. Mimochodem, ten třetí do party, TOP/STAN alias sdružené síly pro Prahu, je od nich k nerozeznání, naopak.
    Občas si sobecky říkám, že jsem rad kolik mi je, takže umřu dřív, než se to všechno definitivně posere

    1. bubik:
      „… s modrými zónami začali kluci z ODS…“
      – – –
      Tak modrá je dobrá, navíc Odvaha, Dynamika a Síla byla a je jedinou pravou a taky největší.
      Navíc se určitě uvnitř vyformuje nový směr – Saša posílil, chce to jen zaintegrovat starou gardu:
      https://www.novinky.cz/domaci/clanek/stara-garda-politiku-se-vraci-tlusty-a-spol-zkusi-stesti-v-senatnich-volbach-40310065

      Pokud by byl prezidentem Dlouhý, bylo by vše pokupě a mohli by do politiky opět vrátit volnou soutěž nápadů.
      Tím by se konečně vymetl ten svinčík…

      :ODD

    2. bubik: koho volí člověk, který u voleb nemyslí prdelí?

      1. Losnu nebo Mažňáka.
        V Prahe netuším.
        V ČR se skřípěním zubů Trikoloru.

        1. Trikolóra se musí dát do koalice s mateční Odvahou, Dynamikou a Sílou. Sama by neustála konkurenci.
          Pro voliče je však jistější netříštit síly a volit rovnou hlavní jádro.

      2. Prece toho koho voli bubik. To da rozum.

        1. shane: to byl jeden z důvodů mého dotazu (nikoliv jediný). Prdelí totiž u voleb zpravidla myslí ti ostatní).
          Dachmeister: časy, kdy bylo možné odlišit Losnu od Mažňáka, jsou bohužel ty tam.
          corona: 3K je směšná partička, postavená na jednom guru, která vymetla všechny pavučiny témat a teď slibuje úplněfšechnojenkdyžnámtohodíte. ODS jsem volil, když to byla ještě ta stará dobrá partaj kmotrů. ODS Udženije, Pavky Novotných a podobných úkazů mě zcela míjí.

          1. John P. Graver:
            3K je typická one-man partaj. Takových je tu dost, zásadně je nevolím.
            ODS byla fakt dobrá – takovej grázl Stráský napáchal škody, který mě dodnes straší na každým kroku.
            A to jsem zmínil ještě toho dost neškodnýho…

            :OD

            1. Mě tyhle polemiky náramně baví. Vždycky se dozvím, že kdo volí XXX, má nasráno v glocni, je komouš, fašoun, debil, pravdoláskař, teď ten… jak se to… libtard?…
              Negativní výběr tedy funguje. Jen se stává, že na jeho konci už nikdo nezbude. Tak pořád nevím, koho volit, kdybych chtěl nemyslet prdelí, což se mi ovšem vždy nedaří. Tak třeba bubik najde koule…

              1. John P. Graver:
                Tak „libtard“ vidím poprvé, dobrej termín. Za chvilku mám nějaké setkání a rovnou to použiju. To bude zase křiku a „bolševiků“…

                Ta ODS byla taková dobře propagovaná, bo tehdá letělo, že „kdo nemá nasráno v glocni“, volí modré ptáky. Proto každý student chtěl být chytrý, kdejaký strejda bohatý a kdejaký pseudointeligent vzdělaný.
                Že je tam nemám házet, mi naznačil sám MUDr. Čermák jeho tlamou z titulní stránky novin, když se radoval ze zvolení výkonným místopředsedou.

                No a koho dál…?
                když vyloučím zlodějsko-podvodnické strany, podraznické partaje, KSČ, všechny one-man-party, úchyly se siderickým kyvadélkem, svobodnější než nejsvobodnější s jejich Pánky a librlándy, zbývá jedině nějaký nový drobek, který se objeví. Nedostane ani prachy za hlasy, bo 0,0x% hlasů nestačí.
                Ale volba takové nicky uzemní odevzdaný hlas tak, že ve finále nepodpořím ty, kteří se dostanou ke kormidlu.
                Oh, jak nekonstruktivní nápad…

                O(

                1. V současnym volebním systemu je jediny efekt alibismus, ze ti nikdo nemuze vycitat ze k volbam nechodíš. Křesla si totiz vzdycky rozdelej jen ty strany co se do parlamentu dostanou, bez ohledu na to, kolik procent dohromady dostaly. Teoreticky muze mit nadpolovicni parlamentni vetsinu strana co ma o jeden hlas vic nez je 5 procent.

            2. To je i můj názor. Stráský měl už dávno stát před soudem, včetně takových kreatur, jako Sacher.

    3. Ale dyt je to jasny, v Prahe(a i jinde), je hromada lidi nasrana, ze jim tam lidi jezdi. Pritom jsou hrdi na to, ze ta mesta jsou centra infrastruktury(urady jsou na kraji mesta? ANI HOVNO, UPROSTRED), kultury(divadla jsou na krajich mest take) atd…

  7. Zmrdi. Připomínky poslány, díky za upozornění.

  8. Za me v pohode, bus+cyklopruh, ideal.

    1. Chybi tam jeste pruh pro konske potahy a take zapomneli na kanal Odra-Labe, kterej tudy urcite taky povede.

      1. Vltava-Dunaj jste měl na mysli Sysope?
        Jen Vám trochu rozšíříme na Šumavě ten Schwarzenberský kanál anebo tunel skrz, což.
        Osvětlený.
        S cyklostezkou každopičopádně.
        Po obou březích.
        A hyperloopem.

        1. Uz aby to bylo, budu aspon do prace jezdit na jachte. Od dubna ma bejt zavrena neprodysne Ruda, tak aspon by to bylo reseni. Cyklisti dostanou vymezeny pruh v recisti, jako se to dela na silnici.

      2. Pokud je to vyhrazeny buspruh, tak nemam problem pokud do nej narvou i cyklisty, to uz je fakt jedno. A hromadna doprava ma mit v aglomeracich preferenci.

  9. PROČ?

    Dokázal by mi někdo fundovaný, nebo někdo dostatečně „zeleně“ smýšlející člověk vysvětlit, proč se toto děje ? Nemyslím konkrétní případ, ale obecně „zklidňování“ dopravy. Vždyť při troše selského rozumu a znalostí alespoń ze ZŠ je očividné, že ekologický přínos je spíše negativní, tak kdo z tohoto těží ?

    Bydlím celý život na okraji Prahy (10 km od hranice města po dálnici) a od dob studií tam dojíždím, nejdříve MHD (bus+metro, dobré spojení), pak střídačka MHD/auto, MHD/auto/moto a dnes auto/moto. Dokonce jsem si pro Prahu musel pořídit ještě jedno staré miniauto z důvodů o kterých se rozepíšu a které přímo souvisí s tématem článku a diskuze.

    Za těch cca 15 let, které takto činím jsem zpozoroval radikální změny. Doprava houstne – časy dojezdu autobusu se zvyšují a kolísají, čím více se opravuje a více se „zklidňují“ dopravní tahy, tím více jsou znatelné výkyvy, do školy jsem to neřešil, do práce mne to už štvalo. Mimo tento proces v Praze neexistuje koordinace uzavírek a rekonstrukcí, takže rozkopou na měsíce-roky dva hlavní souběžné tahy, pak přidají ostrůvky, cyklostezky, uberou pruhy, přidají semafory, pod koleje tramvajových pásů nasypou kamení či zasejí trávu, parkování omezí na zóny a tam, kde zóny ještě nejsou, vysadí krásné stromky a kolem nich se oplotí čvtverec 2x2metry, parkovací místa uberou na úkor chodníků, nebo stání příčné vymění za stání podélné, protože proč mít kapacitu 20 míst, když můžete mít 5 ! A výsledek ?

    Busem z původních 30 minut do „centra“ na Hradčanskou je dnes 30-50 minut na Motol, protože na Prahu 6 už nesmí jezdit autobus a odklonila se tam většina autobusů z mé strany Prahy + do centra další půl hodina. Pruhy pro MHD jsou super, ale nevím moc, proč tam mohou jezdit taxikáři (je to přeci jejich podnikání a lidi, kteří jedou třeba na montáž, nebo na jednání služebně , taky musí stát v zácpě, ale ok). Tyto pruhy stejně zejí prázdnotou, nebo je při větším provozu zacpou auta a nikdo to neřeší (bejvávaly doby, kdy alespoń na plzeńské odchytávala PČR..). Nebylo by lepší nechat pod kolejemi tramvají beton/asfalt, aby MHD busy mohly kolony objíždět, jako tomu bylo dřív ? A auta by měla dva pruhy a jela plynuleji ? Asi ne…

    Autem je situace o poznání lepší a i přes snahu znepříjemnit dojíždění co nejvíce, se doba dojezdu do centra pohybuje mezi 30-60 minutami dle toho, jak se uzavřou silnice a jaká je doprava. To by bylo ještě únosné, kdyby se za a) někdo nesnažil všechny hlavní komunikace „zregulovat“, za b) koordinoval opravy a uzavírky a za c) nebyl z parkování holý boj o plechy. Proto jsem pořídil i výše zmíněné auto B segmentu, s kterým mám ještě alespoň trochu šanci někam zajet mezi poházenými autovraky, které nikdo neřeší, přes neumětely v parkování, kteří zaberou 2 místa až po krásnou „regulaci“ parkovacích míst ve prospěch městské zeleně a nejrůznějších nástrah v podobě plotů, zábradlí a dokonce i betonových zátaras v křižovatkách, jakým se vybavuje Praha 2,4 a 10 v oblasti Vinohrad a rok od roku přibývají a zmenšují tak parkovací prostor..

    Moto – zatím nejlepší dopravní prostředek, kdy uvítám cyklostezky, zatím neregulován, bojím se, že né na dlouho….bohužel celoročně nelze používat, neb nejsem dost drsný a otužilý :D

    A teď zpět k mé otázce, proč ?

    Komu pomůže, že auta stojí v koloně a vypouští násobně více emisí, než když jedou plynule ? Ekologii ? Určitě ne ! Komu pomůže, že auta odsune z Prahy 1 a 2 na Prahu 6 a 5… a když Praha 6 a 5 auta omezí a odsune na Prahu 10,13…. a tak dále ? Není to jen odsouvání provozu mimo centrum? Do rezidenční oblasti? Takže ve výsledku popojíždíte v koloně někde v Praze 22 5x tak dlouho, než když jste popojížděl, nebo jel 20 na dvouproudovce kolem centra.. co je horší ? A cyklisté ? Nic proti nim, také jezdím, ale ti stejně jedou kde je to pro ně výhodné, většinou po chodníku mezi chodci…

    Není snad jediným funkčním nástrojem dopravy to, že se jí pokusím udělat plynulou ?! Že dostavím obchvat a zlepším propustnost silnic, zlepším tím všem život, od dojezdu autíčkářů, přes emise, až po snížení „stresu“, kteří zažívají díky stání v kolonách všichni zúčastnění a pak to může mít negativní efekt zdravotní přímý, nebo nepřímý tím, že si kompenzují ztrátu a nervy na silnici ?

    Asi ne….:/

    1. Aspoň problém proč z dvaceti míst k parkování udělají deset mám, za tu dobu co to sleduju a čtu úřední vejšpelchty, za vyjasněný. Když v nějaké ulici v klidu zaparkuje dvacet aut, tak to totiž ještě nic neznamená. Oni si tam parkují tak nějak živelně, ale když přijde úřad s projektem a osadí tam značky a nakreslí chlívky, tak tím podle úřední logiky vytvořili deset parkovacích míst a to se teprve počítá :-)

      1. No to je super … škoda, že sem nejde přidávat fotogalerie, nafotil bych pak jak se reálně dá využít těch 10 „chlívků na 150 %, sice tu a tam ta ošklivá auta omezují ty 4 chodce, co tam projdou za den, ale kreativitu umím ocenit ! Bohužel dost často i MP! :D

    2. To je pasivni obrana mesta. Az znovu naburaci vojska varsavske smlouvy, tak se k muzeu proste nedostanou! Nectes, nevis, jak je Rusak nebezpecnej.

      1. Blbost… rusky tank se nedostane přes hranice, neplní Euro 4 ….

        1. Putin jednim povelem je necha predelat na ekonaftu a bude to adin dva gotovo. Ja bych ho nepodcenoval, boji se ho celej zapad.

          1. Keby sa Putinovi podarilo miesto prerabky tankov na ekonaftu zavelit k zruseniu EuroXXX, tak by som mu to asi aj hodil, ak by bolo kam.

            1. Zatimco chudi z Ruska utikaji, ti bohati se tam stehuji. Treba si reknes, ze uz v Evrope na tech zlatejch cihlach sedet nechces a vydas se pro ruskej pas. Za penize v Moskve dum, nebo jak se to rika…

              1. Je to trochu jinak Sysope, pro peníze v Moskvě bum.
                Já jen co táhne ty chudé i bohaté Rusy ven?
                Na východ od ráje.

                1. Univerzalni raj neni prece nikde. Uz jsme tady nekolikrat resili, ze v ramci planety neni zdrhout kam. Jen jednotlivi lide maji ruzne hodnoty, takze zatimco jeden vidi lepsi zivot v Rusku, jinej ho vidi v USA.

                2. Rusko je fajn krajina ked mate siroke lakte a podari sa Vam uspesne odliat peniaze bokom. Problem je, ze uzit ich nie je jednoduche lebo takych so sirokymi laktami je dost a niektori by chceli svoj diel. A tak v urcitom momente je vhodne sa presunut pod ochranu strycka Sama alebo do Britanie, kde predsa len to maju ti so sirokymi laktami zlozitejsie ako v Rusku.
                  A pre normalneho cloveka je to tam tazke lebo hrozienka vyzobu ti so sirokymi laktami a tak aj pre neho je lepsie prist sem kde sa moze mat relativne dobre aj bez toho aby mal lakte nasiroko.

                3. semancko,
                  to ale není univerzální a už vůbec by to nemělo sloužit jako obecný náhled do RF. Není to jenom tam, je to úplně všude v postbolševických státech. Čím nižší byla původní úroveň toho státu, tím hůř.
                  Pravda, byl jsem tam naposled v r. 2005, přibližně hodinu cesty Ladou 1600 od Moskvy.
                  Bydleli jsme mezi „obyčejnými“ lidmi, na polostátní, ale firemní ubytovně a vůbec mi ani na chvilku nepřišlo, že by ti obyčejní lidi nějak tratili na jednání těch s ostrými lokty.
                  Práci za ně tak, jako tak nikdo neudělal, sama se taky nechtěla udělat. Zaplaceno dostávali na místní poměry dobře i včas, stejně jako my Češi.
                  Nikdo nad náma neohrnoval rypáky, dokonce ani v silné opilosti ne – spíš naopak. Snažili jsme se hodnocení politiky i historie vyhýbat, jak jenom to šlo, protože nám to všichni radili – že to nikdy nedopadne dobře.
                  I prd, babičko. Sami „obyčejní Rusáci“ na politiku, na Putina, Gorbačova i osmašedesátý zaváděli a nikdy diskuse nekončily tak, že bychom se rozešli ve zlém, nebo si nedejbože něco udělali.
                  Obvykle to končilo tím, že jsme se my, obyčejní Češi s těmi obyčejnými Rusy shodli, že jsme tak malý hovna, že s tím vůbec nic neuděláme.
                  Že buď spolu vyjdeme tady, teď, hned a vyserem se na to, co si mezi sebou udělaly naše vlády…
                  Byli tam asi dva-tři lidé, o kterých by se dalo i říct, že měli kontakty na oblastní politiku, nějaký vliv a na místní poměry i docela ostrý lokty.
                  Možná, že se před náma, obyčejnýma Čechama jenom chtěli předvést – ale proč by to dělali, před náma hovnama? Každopádně nám ale za ty 3 měsíce jejich ostré lokty hodně pomohly, nikdo nepřišel k žádné újmě a nikomu jsme nic nedlužili, ani službu, ani peníze. Prostě nikdo – ani Rusové, ani my jako jejich hosté. Občas prostě bylo potřeba něco vyřešit, co by se oficiální cestou táhlo dost dlouho a my toho času zase tolik neměli. Úplně stejně, jako u nás – obejít byrokratický aparát a často i lidi, co si o sobě jen mysleli, jak jsou přes bumážky důležití. Hovno akorát.
                  Ostřejší lokty těch pár málo hochů a jejich známých, nám pomohly téměř bleskově sehnat věci, na které jsme v ČR prostě nějak zapomněli, ale byly nezbytně nutné k dokončení zakázky.
                  Přitom se ta státní zakázka těch hochů s lokty ani moc netýkala, nebyl to jejich byznys a nic z něho neměli.
                  Stačilo doporučení obyčejných chlapů, přijít za nimi, slušně poprosit, že máme problém s tím a s tím, jestli by nám, jako „domácí a schopní“ nějak nepomohli.
                  Mohli se div přetrhnout! a jak jsem napsal – realizace zakázky se jich přitom nijak netýkala, byla v kompetenci státu. Nikdo po nás potom nevyžadoval žádný protislužby, levárny či poslušnost, podřízenost, vůbec nic takového.
                  3 měsíce je poměrně dlouhá doba. Zvlášť tam v Rusku. Poznat se toho dá opravdu hodně, když chcete. Jak místo, tak lidi. Hlavní zásada tam je, nestrkat rypáky do ničeho, co nám ani pracovně, ani osobně nepřísluší – zcela obecně.
                  Speciálně to pak platí v případě těch lidí s ostrými lokty. Protože je mají ostré, tak se prostě nemůže vyplatit nikomu, ani domácímu, srát se mezi ně.
                  Pak máte naprosto klidný život, do kterého se Vám nikdo nesere, z naší sociální skupiny /montéři-technici/ nám vůbec nikdo nezáviděl 3x až 4x vyšší ohodnocení, než jaké dostávali k nám přidělení Rusové a za fakticky stejnou práci. Odpovědní jsme sice byli my, ale ti chlapi dělali téměř totéž.
                  Kdybychom je, třeba jako „kompenzace“ za naše větší peníze zvali do hospody, nebo se s nimi nedejbože chtěli nějak podělit, smrtelně by se urazili a to bychom tam těžko přežívali. Ta země opravdu má svoje specifika a tohle je jedno z nich. Pro Rusy je smrtelná urážka, nechat se v jejich vlastní zemi zvát do hospody a platit za ně. To nikdy v Rusku nezkoušejte.
                  Další specifikum – nerýpat do lidí tím stylem, jaký je běžný v ČR. Kdybychom chtěli být čuráci a chtěli si rýpat do Rusů tím českým „měli jste se líp učit a měli byste tolik, co já“, nepřežili bychom tam ani týden, natož tak tři měsíce a víc. Zakončeno pak doživotním přátelstvím.

                  Obyčejní lidi tam ani nemají možnost, jak bez překročení řady zákonů přijít „k velkému kšeftu“ a tedy dostat šance k nějakému odlévání peněz bokem.
                  To odlévání je tam totiž principiálně nesmírně snadné, je to obrovská země. Stát jim téměř vůbec nevidí pod ruce, jako nám tady, v 10M zemi.
                  Problém pravidelně začne být to, že málo inteligentní lidi s nemalým ulitým kapitálem, se začnou k obyčejným lidem chovat jako kurvy. V tom momentu máte v Rusku opravdu vážný problém, který často končí nikdy nemedializovanými vraždami, všelijakými místními vendetami a minimálně řetězením dalších průserů. A poslední, o co tam kdo stojí, je montování státu a jeho složek, včetně fízlů, do byznysu.
                  Protože Rusové jsou velmi, velmi hrdý národ, v tom dobrém slova smyslu. Takhle hrdí na to, že jsme Češi, to my neumíme a vlastně jsme k tomu ani nikdy v historii nedostali pořádnou příležitost..

                4. A ještě bych k té litanii suše dodal, že jestli bude, nedejbože někdy životně nutné, odjebat sa do piče odtialto, tak to bude právě tam.
                  Tam mně, jako obyčejnému Čechovi-Moravákovi rozumějí a není to zrovna slovanský původ a podobný jazyk, co myslím.

              2. Ono je to prave naopak. Bohati Rusove zdrhaj na Zapad a nebo tam aspon odlejvaj prachy co to jde, zatimco se jim do Rossiji ve velkym cpe chudina z bejvalyho SSSR. (A Cinani, ale tam jde o bohapustou kolonizaci Sibire). Chamtivyho tupouna jako je Depardieu nesmis brat jako etalon. Ostatne, ten kokot uz se z toho snazi vycouvat, protoze se mu nechce platit ani rusky dane.
                Ostatne, neni to tak davno co Putin sliboval danovy ulevy pro Rusy co by svuj majetek prelili zpet do Ruska.

                1. No tak on kdo si nakrade, ze zdrha, to plati vsude. Ale konkretne v Mosqe zije zlate obyvatelstvo Ruska, ze.

                  Kdyz v Cesku potkas imigrovanyho Rusaka, tak v drtive vetsine jsou to prumerni, az chudsi Rusaci. Jasne, na dvacet z nich pripada jeden bejvalej reditel nejakyho bejvalyho statniho podniku, co hral malou domu. O tech se sice nejvic mluvi, ale nejvic jich neni. Ani u nas, ani jinde. I tady v Nemecku je beznejch Rusaku jak nasrano, jen u nas v praci jich je asi deset (vetsinou oba manzele). Zenska uklizi nebo pomaha v kuchyni, chlap dela nekde u masiny.

    3. To je o čiré škodolibosti – celá Progresivní Levice je posedlá patologickou touhou po destrukci a ubližování lidem.

      Např. v IPRu si jakýsi cyklista pochvaloval, že je magistrála tak široká, že se tam bezpečně vejdou auta+kola. Načež deviant z Auto*Matu navrhl zúžit komunikaci tak, aby se cyklisté s auty navzájem ohrožovali, „protože zklidnění“.

      Ti lidé se prostě realizují v tom, že mají pravomoc šikanovat druhé a ničit veřejný prostor. Nějakou ideologii, kterou si to zdůvodní, už si vždycky najdou.

      1. Automat je funkcne stejnej spolek, jako treba fanousci Baniku. Rozdil je jen v tom, ze zatimco Banikovci delaji bordel za svoje, tak Automat to dela za nase.

        1. No nic, coming out.
          Jsem fanoušek Baníku.
          Už 45 let.
          Takový bordel jako dělá AutoPat&Mat se s bordelem po pseudofanoušcích Baníku nebo Křesparty anebo CITIC hvězd, neřkuli těch mrdek Viktorek vůbec nedá srovnávat.
          I když na druhou stranu, takový bordel, jaký udělal ve Spartě za miliardu+ Kč ten pomrdný Kelnerovic dcerky, to by nezvládl možná ani AutoMat zdarma….

          1. Dyk se necerti, ja jsem samozrejme mel ma mysli tvrde jadro, ne to mekke. Tartu debilu mezi fans najdes i v Horni Dolni.

            1. Však já ty čuráky co házejí petardy, kameny do vlaku nebo se perou o vlajku či šálu taky nemusím…
              A v poho, nečertil jsem se ;-)

      2. U nás to nebyla progresivní levice, ale údajně náklady na údržbu komunikace. Jednu z hlavních ulic sevřely rozšířené chodníky tak, že tam, kde se běžně vešlo jednostopé + 2 dvoustopé je to teď vyloučeno. A v místě, kde se tradičně nepovoleně ale také bez škodlivého dopadu stávalo jedním kolem na chodníku naproti sámošce, tak tam to přes vysoký obrubník už nejde, takže posádky náklaďáků, které jinou možnost parkování nemají, to tam píchnou a jdou pro svačinku a ostaní se štosují… Nádhera.

    4. S mnohým se dá souhlasit, nicméně dvě technické.

      Že do BUSpruhů mohou taxíky je věc zákona (je to de iure veřejná doprava), to si Praha nevymyslela … ROPID na to nadává celkem často, ale má smolíka.

      Pojíždění autobusů po tramvajových pásech se neosvědčilo, jednak se tam velmi často naserou auta, to ale vem čert, ale hlavně, ta trať jde výrazně rychleji do kopru. Zkoušelo se to, zkoušelo se kde co, ale vše marný. Takže na jednu stranu by bylo fajn si prosvištět třeba Plzeňskou autobusem „po kolejích“ až někam ke Kavalírce, na druhou stranu představa, že ta TT je rozjebaná ještě častěji než obvykle, je dost děsivá. Takže DPP prohlásil, že až nějaké opravdu výjimky autobusy na kolejích jen přes jejich mrtvolu.

      Jinak souhlas, že to tu stojí čím dál víc za vyliž a lepší to nebude, protože lidi co by s tím i místy mohli něco dělat to mají v lepším případě těžce na háku, v horším mají v hlavě úplně nasráno.
      Jinak Cach je i v rámci té druhé skupiny opravdu výjimečný exemplář.

      1. Jak, výrazně rychlej do kopru? Bus co jede po panelech/litým asfaltu/litým betonu snad váží víc jak ta 40tunová souprava na kolejích?? To mi zas příde jak nějaká typická zmrdí hovadina, aby něco nemuseli dělat.

        1. Tak tomu taky moc nerozumim. Chápu, že je technicky náročnější založit koleje tak, aby je autobusy nevymlátily. Dokážu si představit, že při kvalitě povrchů tam prostě díry jednou budou a pokud použijí pražce klasicky uložený do štěrku, busy je zarazí níž a problém je na světě. Na kolejích se díry (většinou) nedělají, tramavaje odpružení skoro nemají a nehrozí rázy od kol. Taky se jim samozřejmě snáze opravuje trať, u které nemusí nejdřív projít 20 cm železobetonu.

          Nicméně nic z toho neberu jako omluvu. Je to pokrytectví. Byl jsem kdysi něco dělat na ústředních dílnách DP v Hostivaři a takovej socík jsem ještě neviděl. Hlavně, že velká kampaň na záchranářskou uličku, ale celkově se průjezdní časy IZS zpomalily právě kvůli takovým überpíčovinám, které jsou zde zmiňovány.

          1. Pokud chces poznat opravdovej socik, tak pojd do Germanistanu. To ti polezou augle z gajblu, jak se rika ve statlu.

            1. No nevim, jako modelový příklad bych uvedl jednoho velmi tlustého pána, který se ráno okolo sedmé usadil k počítači, do jedenácti pařil nějakou střílečku, pak se na židli otočil o 180 stupňů k pracovní desce, na které byly do stran odsunuty jakési elektrikářské serepetičky. Nicméně stůl byl upraven na činnost zcela jinou. Uprostřed trůnil elektriký vařič, prkénko, nože, příbory a malá lednice. A pustil se do díla. Cca do dvou se věnoval soustavně přípravě a konzumaci. Pak odešel na hajzl a v půl třetí odcházel domů. Přicházeli za ním kolegové, ale rozhodně ne kvůli práci. U něj se totiž mohlo kouřit. O práci se rozhodně nemluvilo. Jen jednou jsem zažil, že by mu zazvonil telefon. Toto se opakovalo po tři dny, kdy jsem se vyskytoval v okolí. Na dveřích měl napsáno cosi jako vrchní technik.

              A třeba se pletu a jednalo se o velmi výjimečnou situaci a jinak se jedná o vytíženou osobu. Nebo je natolik schopný a užitečný, že těch pár hodin, co za měsíc odpracuje, za jeho zaměstnávání stojí. Ale na to bych si, vzhledem k celkové situaci, nevsadil.

              1. Řekl bych, že v Německu takové také najdete. A nebude jich zase tak málo. Vtip je v tom, že i tak mají „trojnásobnou efektivitu“ práce. :-(

                1. Ano. Protoze efektivita se nemeri jak rychle nekdo hazi lopatou nebo kolik vykovku opracuje za normohodinu.

                  1. A jak se teda měří? Vono je vobčas lidem dobrý připomenout, že páni jsou vopravdu nazí, že se jim to jenom nezdá…

                    1. Nemec napriklad nepremysli, jak praci vojebat. Ne, ze to chce, ale nezkusi. On tak proste vubec nepremysli. Tady je nejakej postup, kterej navrhl nekdo chytrejsi, nez je on a schvalil nekdo, kdo bere vic, nez on. Takze podle toho postupu to bude delat, pokud se neukaze, ze vznika nejakej Ausschuss a je potreba to hlasit vejs a resit.

                      Typickej Cech, kterej v Risi nedela moc dlouho, se napriklad pozna podle toho, ze jede jako sroub. Kazdej German mu ale rekne „neblblni, zvolni, uzij si prestavku, neprehanej to, protoze jinak tvuj vykon pujde do prdele, zacnes bejt unavenej, otravenej, budes sekat chyby a nakonec budes bez prace“.

                      Tak jednou tydne az jednou mesicne prijde nekdo z vedeni, obvykle majitel a kazdeho pracovnika osobne se zepta, jestli je spokojeny, jestli je vse v poradku a to jak pracovne, tak i v osobnim zivote. Protoze spokojeny pracovnik vyrabi spolehlive a kvalitne.

                      Jsou to drobnosti, v Cechistanu se tomu treba fura lidi, co zazili bolsevickou masirku, smeje. Jenze oni ti Germani to nepretahli do extremu a tim padem ten socialismus jim funguje.

                      Docela mne prekvapilo, jak otevrene se bavi o tom, na co maji a na co nemaji penize. Nikdo nerekne, kolik bere, to je proste tabu. Ale klidne kazdy rekne, ze dovolena za tolik a za tolik je draha, takze si radeji dopreje neco jineho, protoze to je levnejsi. Nikdo na nej nehledi, jako na socku. Ze ma nekdo lepsi a drazsi auto je samozrejmosti spolecenskeho postaveni a ne to, ze dotycny si na lepsi nakradl.

                      Samozrejme, ze se najdou vyjimky, jako vsude a iluse si nedelam. Ale kdyz clovek kouka na ty souvislosti, jak to cele funguje v ramci spolecnosti, je to hodne poucne.

                      Na druhou stranu nase prirozena jesitnost, rasismus a zavist maji svoje vyhody – imigranty zcela otevrene nechceme :-)

          2. Třeba v Brně vim vo velice mnoha ulicích, kde kvůli místu prostě není kam jinam a kilometry a kilometry tam jezdí šuliny po jedněch ulicích se silným auto ai busprovozem. Nějak se mi nezdá, že by to byl problém, a větší rekonstrukce kolejí se tam dělá tak jednou za 20 let. Takže jak řikám, akorát pěkný kydy, vysejou si v prágle do kolejí trávník a pak se za popelářema táhne kolona dva kilometry půl hodiny. Rychlá by při tom asi nebyla zrovna moc rychlá, co…

            1. No já nevím, v Ostravě v centru naopak upravili zastávky tak, aby chodník přiléhal až k tramvajce a auta jezdí po kolejích až tramvaj odjede…
              http://mhdzive.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=368:rekonstrukce-nadrazni-ulice&catid=23&Itemid=101&template=mhdzive_res

          3. Ian: Hlavně, že velká kampaň na záchranářskou uličku, ale celkově se průjezdní časy IZS zpomalily právě kvůli takovým überpíčovinám, které jsou zde zmiňovány.

            Jo, to taky nechápu. Jak má projet sanitka, když je co chvíli umělý zúžení do jednoho pruhu? Auta tam nemají uhnout kam.

            1. Často jezdím okolo FN Bulovka a zatímco dřív sanitky v pohodě valily po kolejích, teď mají smůlu. To samý náhradní bus doprava, když je problém u tramvají. Hezky profrčely po „opanelovaných“ kolejích. Rekonstrukce na úseku Stírka-Palmovka pamatuju 4 za posledních 15 let (a to mi pravděpodobně nějaká utekla). A když občas jedu přes Vypich (ještě, že minimálně), je to snad ještě horší.

              1. No to co tam provedli je největší katastrofa od bombardování Libně. Nejen ty koleje, ale třeba křižovatka Primátorská/Zenklova, kterou vyhoršili tak, že má ve špičce poloviční propustnost než mívala…

                1. Ne, že by to u Karla bylo lepší:). Nebo třeba směr z centra. Od Karla až po křižovatku s Na Sypkém (musel jsem si najít) včetně, je to neskutečná zhovadilost. Ale ať nejsem jen negativní, přesunutí zastávky u Bílého domu k libeňské Sokolovně mi minimálně pro směr do centra přijde vcelku fajn. Dříve tam bvyly semafory nastaveny přímo úžasně. Přijela tramvaj, u přechodu pro auta zelená. Tramvaj stojí, vyměňuje maso, odjíždí díky preferenci MHD, padá červená. Krásně vymyšlená dvojitá červená. Ale opět, naštěstí už tudy jezdit nemusím.

              2. to klasické štěrkové lože je nejlepší možné řešení jak kolejářsky (pro „tramvajové“ rychlosti, žánop) tak hlukařsky. někdy je to jediná možnost vůbec, jak se vejít do hygienických limitů – alternativou by snad bylo zrušení tramvaje.

          4. V kolejové dopravě platí, že štěrkové lože ničím nenahradíš :-) Takhle založené koleje, byť i pro blbou tramvaj, se lépe udržují a není nutné je každé dva roky vybagrovat metr hluboko jako v Praze na Evropské :-)

            1. Chápu. Ale to vážně neexistuje řešení, aby po tom mohly jezdit i busy MHD a něco to vydrželo?

        2. Ano, tlaky funguji jinak než u koleji založených v pražcích a roznasenych do sterkoveho lože. Proto vlaky uvezou větší tonaz než kamiony, kde jde o bodový přenos do povrchu vozovky.

          Toto chápou desetileté děti.
          Behemot v tom vidí spiknutí.

          1. Pardon, takže proto se vysokorychlostní tratě v civilizovanejch zemích staví tak, že se násyp prolejvá cementem, aby byl kompaktní, protože si pod rychlovlakem nemůže cvičit ve všech směrech, jo? Pokud to kolejiště uveze asi 60 tun na zhruba 16 kolech, tak nemůže neuvézt osobáky, případně autobus (15 tun na deseti kolech nebo tak nějak). Tos teda zrovna hodně netrefil. Je to jenom o technickým řešení, na to každej rok ze škol lezou stovky lidí, tak ať makají. Slovo nejde neexistuje, zkus si to tak tisíckrát zopakovat každej den, pak nebudeš desetiletejm dětem pro smích.

            1. Tak toto chce nejake linky. Doposial som pocul len to ze vysokorychlostne trate sa stavaju klasickymi technikami, akurat preciznejsie ako standardne. Ale som ochotny sa nechat poucit.

              1. Teď to nedokážu najít, budu eště pátrat. Viděl sem to kdysi na nějakým videu, co vypadalo jako klasický štěrkový lože, prolitý pak cementem (resp. řídkým betonem).

                Jinak se zdá, že výrazně převládající přístup v poslední době je stavět vysokorychlostní tratě na kompletně železobetonovým monolitu, maximálně je to lehce obsypaný štěrkem okolo (kvůli plevelu).

                1. Myslí tohle: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pevná_j%C3%ADzdn%C3%AD_dráha
                  Dělá se to na rychlostních úsecích s oblouky kvůli lepšímu roznášení příčných sil.
                  Proč to sem Behemot plete, neví ani on sám, a že by po tom snad někdo jezdil autobusem, tak to ani smykem, proboha.

                  1. V úsecích s oblouky? Hm, to asi mají na těch hodně vysokejch tisících kilometrů v Indii, Číně a vlastně téměř všude ve světě, kde se stavěla rychlodráha po roce 2000, samý zatáčky, člověk si až říká, proč to nepostaví kouska rovně, co? Ty seš teda komik.

                    No napřed tady lžeš vo tom, jak se všechny dráhy dělají na štěrkovým náspu, což je píčovina, naopak, pořádná dráha, nebo vlastně i blbý metro, sedí na betonovým monolitu. Když tě u toho člověk chytí, tak zase meleš píčoviny vo tom, jak naše lokálky, co jezdí maximálně 160 a to eště tak pár kilometrů, to mají akorát v zatáčce. Hm, překvápko, že banánistán s ukrajinskou infrastrukturou má…ukrajinskou infrastrukturu. Eště něco novýho nám řekneš? https://pics.me.me/thanks-captain-obvious-30321283.png

            2. Autobus má 5 náprav?

            3. .. nejde neexistuje.. a tak ho hodili z vokna a řvali, ať mává rychle, že to půjde.

              1. Voves:
                Ale půlstudent Behehé ví všechno líp, bo pamatuje všecko (nejspíš i lávu tekoucí z Řípu…).

                1. jo corono .. ty ses ten pravej .. :)

                  1. Lh:
                    Tak povídej. Co se ti nezdá…?

      2. obecně:
        bkv panely („budapešťské“), kde je bloková kolejnice položena do rybiny železobetonového (předpjatého) panelu a vymezena vlisovanými gumovými pásy, skutečně při přejezdu (těžké) pozemní dopravy velmi trpí. ani ne ty šestimetrové panely v přímé, ale krátké panely v obloucích a mezikolejové panely jdou do háje velmi rychle (asi tak, jako vozovka z klasických silničáků, jakkoli se BKV panely montují nikoli na bláto, ale na nějaký „kufr“, například zhutněný štěrk, podkladní beton/asfaltový beton, asfaltový beton a panel).
        moderní tramvajová trať sjízdná pro silniční dopravu je něco jiného. jestli je to pevná jízdní dráha na monolitické desce, která je dorovnána (například) výplňovým betonem a pokryta litým asfaltem, nebo po klasicku vydlážděna kostkami do pískového (pískobetonového) lože. to se samozřejmě opakovanými přejezdy těžkých vozidel vyjíždí jak vzteklé, ještě je to zostřeno změnou tuhosti vozovky mezi temenem kolejnice a tím mezi a dynamikou.
        velmi slušně pak funguje křižovatkové řešení velkoplošnými celoplošně podlitými panely (třeba na kulaťáku, na Vypichu, na Průmyslová/poděbradská, u katastrálního úřadu), nebo pevná jízdní dráha s výplní mezi kolejemi betonem (betonem v pravém slova smyslu tohoto slova, tedy konkrétně 30/37 XF4). tam je ovšem velmi problematická a pracná výměna kolejnic. betonová vozovka se ovšem nehodí do intravilánu (hlukové parametry) a naráží na problémy kvalitativního druhu (monolit), případně je brutálně drahá (velkoplošné panely), a používá se v praxi jen ve velmi zatížených křižovatkách

        pozn.: do jaké míry je autobus skutečně těžké vozidlo (prázdný dvounápravový autobus cca 10 tun, na zadní nápravě cca 7 tun) a zda jeho styl jízdy (stojící cestující a tudíž rychlé brzdění vyjma krizových situací vyloučeno) a jaký je jeho destrukční potenciál v porovnání třeba s dampkárou plnou štěrku je na diskusi, ovšem letmý pohled na autobusové zastávky každého přesvědčí, že nějaký destrukční potenciál má.

        1. Díky. To jsem si tak nějak v kostce myslel. Jenom by mě zajímalo, co to znamená „brutálně drahé“, když je řeč o převážně rovných úsecích jako Evropská, Bělohorská, Plzeňská apod.

          1. brutálně drahé jsou ty křižovatkové prefabrikáty. tam je drahá výroba v prefě obecně, doprava, pokládka těžkým jeřábem a podlití, a v případě delšího přejezdu svařování kolejnic po deseti-patnácti metrech. ale za dva pracovní dny se po tom dá jezdit plnou zátěží. a samozřejmě je tam technický problém s výměnou sjetých kolejnic (a bouráním betonu).
            také je možno udělat mezi kolejemi betonovou vozovku, to je relativně laciné, stačí obalit kolejnice bokovnicemi, vybednit dilatační/smršťovací spáry, zakrýt uzly upevnění krytkami a vybetonovat, ale čtrnáct dní čekáte, než na to můžete něco pustit. a samozřejmě nemůžete mýrnyx-týrnyx betonovat na štěrk otevřeného lože, žánop, ale na desku pevné jízdní dráhy.
            ostatně, i s pevnou jízdní drahou se dá bastlit. třeba jsem viděl použité standardní „tramvajové“ betonové pražce, standardní upevnění, ale kolej srovnaná na podkladním betonu a vypodložená hranolky a prkýnky, kolejnice oblečené do bokovnic, krytky na uzly a zabetonovaná se vším všudy.

            1. Taky už jsem viděl spustu zajímavých zbastlených řešení:). Můj oblíbený je konus kanalizační šachty na autobusovém nádraží podložený/výškově vyrovnaný cihlami.

              Nejsem stavař, jen se v tom prostředí občas pohybuju. Mě spíš zajímá, kolik by cca stálo řešení pojezdu autobusů po kolejích na relativně rovných stávajících úsecích. Ideálně za vzdálenost. A ještě lepší by byl dlouhodobý rozdíl v nákladech na údržbu. Nicméně dokážu pochopit, že to už je asi na dlouhé lokte.

              1. pozor, zabetonované pražce je bastlení v dobrém smyslu slova. takhle je tuším pevná jízdní dráha ve svatovítské (nad kulaťákem)

              2. A ty náklady co platí desítky tisíc lidí každej den na palivu, čase a nepohodlí, to je nic? Nebo ty co nestihnou dojet do špitálu a exnou, protože není kudy? Samozřejmě, že pro zmrdy, co všechny prachy rozmrdají a s bídou zvládnou vobčas poštelovat štěrkový kolejiště, je to těžký, protože na to, aby udělali pořádně kolejiště s vozovkou, pak už moc nezbejvá, ale ten problém jaksi není v tom, že by to nešlo a že by to tak nebylo správně, že?

                To sou hrozný sračky todle, fakt že jo. Asi tak všude mimo prágl, kde nějakou dráhu mají, mají rovnou desítky kilometrů vozovky kombinované s kolejištěm, funguje to naprosto bez problémů a kdokoli potřebuje, tak tam může najet, projet, přejet, zastavit. Jenom tady strááášnej problém. Ne, fakt to nemá vůůůbec nic společnýho s těma vymrdanejma kreténama, jejichž veřejnej program je už 15 let jakýkoli jiný druhy dopravy kromě socky a büzyklu zakázat, zničit, zlikvidovat.

                A samozřejmě by taky mohl vzniknout požadavek na busy, co nemají 80 % váhy na jedné zadní nápravě, a to až tak, že se celej kloubák láme, jak je přetížená, že…ale zase, to sme u těch zmrdů, co ty prachy rozhazují, no.

                1. Víte, já se vám divím. Tak strašně tady všechno stojí za hovno, že se teda neseberete a nevrátíte se odkud jste přišel? Já myslím, že to tady bez vás vydržíme takže se kvůli nám fakt nemusíte tady trápit a můžete hledat štěstí třeba … no, prostě kdekoli, jen když to bude jinde.

                  Fakt nejvíc miluju vidláky co sem přitáhnou z kdejaké díry po granátu, věčně tu mají na všechno kecy a přitom se té Prahy drží jak hovno košile.

                  1. Máš vole nějakej jinej glóbus?

                2. Ale no tak, praskne ti cévka v mozku a všem bude líp. A to bys nechtěl. Myslím tím to, že všem bude lépe. Jenom jsem se zeptal na cenový rozdíl. Právě proto, abych mohl všem vmést do xichtu, že současná koncepce nepojezdových tramvajových tratí nás stojí xxx xxx xxx peněz ročně navíc.

        2. Otázka je, zda ty autobusové zastávky jsou dané jen destrukčním potenciálem autobusu v kombinaci se zrychlováním/zpomalováním. Často jsou ty zastávky „dobastlované“ na normální vozovce, takže tam je předpokládám odrbané co se dalo – nechce se mi věřit, že ten autobus by do normálního povrchu dokázal vyrobit často 6-8 cm hluboké jámy (vedle kterých je zase „zub“ nahoru, protože je do něj nahrnutý ten asfalt z té jamy), což v konečném důsledku znamená že už jsem na něčem podobném viděl pána zrušit si ty plastové frašky v místech, kde dříve bývala poctivá kovová karoserie. A už jsem tam taky viděl rozsekaného motorkáře který nedával pozor…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017