Dobrovolné ověřování identity uživatelů sociálních sítí - zpět na článek

Počet komentářů: 83

  1. Válku vede osa zla úředníků a správců komunikací a vedou ji s veřejností. Najímají si kontraktory z prostředí stavebních firem. Jejich vzájemný vztah není úplně určitý, někdy to vypadá tak, že kontraktor ovládá warlorda, zatímco warlord si myslí, že ovládá kontraktora.

    Clanek by to byl fajn, kdyby se omezil na mikrorosvet konkretnich mostku a konkretnich dob oprav a predpjatych zelezobetonovych konstrukci.
    Jakmile se to posune do systemove roviny, je to zase typicka slatanina pojmu a dojmu.
    Ne, za rozklad tohoto statu nemuze v prvni rade nejaka bajna urednicka vrstva prolobovana se stavebnimi firmami, kterou kdybychom nejak odstavili, treba volbou Matejky, Svobodnych, nebo rovnou zavedenim Urzokomunismu, tak se vse vyresi.
    Ne. Ten problem s dopravou ma uplne jinou pricinu, tu samou, ktera pusobi problem s nedostupnymi doktory (zejmena zubari) a se skolstvim a proc nemame vlastne vubec nic v poradku, krom zajebaneho automotive a montoven, ktere uz vlastne take nejsou v poradku a asi je uz dlouho mit nebudeme, kvuli globalni recesi a ten problem je primarne EKONOMICKY, nikoliv politicky.
    Politici jsou odjakziva skodna, nicmene kdyby u nas fungoval trh a ne diktat nadnarodnich korporaci a havlisticka klika kavarniku a dotacni politika EU a produktivita prace byla petinasobna a pridana hodnota byla desetinasobna, tak by i ta oprava silnic jela ponekud zdraveji a vyssim tempem.
    Jenze po 89tem jsme se rozhodli, ze Havel je Buh a vse se hodilo na jednu kartu, totiz ze ceske obyvatelstvo ma byt hloupe, ma makat na cizim v montovnach na tri smeny s nulovou pridanou hodnotou, koruna se ma devalvovat na udrzeni teto debilni pasove vyroby a inteligence ze ma emigrovat do zahranici, pripadne umlatit buzeracnimi predpisy, normami, danemi a pokutami.
    A ty rozkopane cesty, nedostatek doktoru a mizerne skolstvi je jen dusledek, ze nelze mit kvalitni sluzby, siroce dostupne a za temer nulove ceny.
    Nas automotive a devalvovana koruna je pricinou te nulove kupni sily, EU komunismus a rozbujele prerozdelovani je pramenem rovnostarstvi, takze mizerna kvalita je primy dusledek. A jelikoz je tu specificky faktor nekonecne ceske korupce, tak ta mizerna kvalita je v konecnem dusledku jeste i draha.
    P.S: kdyby to nekdo zkousel svadet to na komunisty, tak si dovoluju upozornit, ze je to 30 let od toho uzasneho Plysakoveho puce, ktery nas timhle debilnim smerem nasmeroval.

    1. Ty si tak debilny, ze sa ani nevies trafit pod spravny clanok. Z teba musia mat zeny radost.

  2. Děkuji, nechci. Raději alkohol.

  3. K „Návrh technického provedení“: tohle existuje – citace z wiki „OpenID je otevřená a decentralizovaná metoda pro ověřování uživatelů.“ u nás provozuje CZ.nic (což je IMO mnohem důvěryhodnější bež aby to řešil nějaký státní úřad) pod názvem mojeid.
    A téma k zamyšlení – spousta webů nabízí krom klasické registrace/přihlášení možnost přihlásit se přes facebook/google/apple… Pročpak to asi ty firmy dělají – vývoj, provoz, podpora to nebude rozhodně levné…

  4. „Super článek“, jen mi tedy maličko uniká, proč se autor pod něj nepodepsal svým občanským jménem, neuvedl bydliště a případně i datum narození.

    1. to je proto, že autora se to nemá týkat, ten je prostě v pohodě, ale vadí mu ti druzí, na ty by měla bejt přísnost. :-D

      1. Mousso, že Vy tu autora trolíte a kupujete si tak politický vliv?

        1. přesně tak, jen to mělo být přísně tajné, teď když jste to vyzradil, budu si muset nechat ověřit identitu pro větší důvěryhodnost. Až budu mít ověřenou identitu, každému bude jasné, že si nedělám legraci, nesbírám politické body a nejsem velitel trollí farmy i kdybyste to tu stokrát napsal! :-D

  5. Technická: všechno tohle už bylo zkoušeno a naprosto spektakulárně selhalo, popř. to má technicky nulovou účinnost a pouze negativa.

    – „Dobrovolné ověření účtů“ zavedl už před lety Twitter. Výsledek? „Bojovníci proti ruským dezinformacím“ si stýskají, že „běžní lidé vůbec nerozlišují zda jde o ověřený nebo neověřený účet.“

    – „jméno + příjmení + bydliště“ a ověření přes ID (občanku…) zavedly již před lety Novinky a Idnes. Výsledek? Každý trochu normální člověk s tím nepřistoupil, takže v diskusích zůstali jen osoby pochybného charakteru a ještě pochybnější inteligence.

    – žádný z těchto způsobů nezabrání „ruským trollům“ ani žádné jiné aktivitě tajné služby. Každá kompetentní tajná služba má totiž dostatečné zdroje na to, aby si přes „bílé koně“ nebo i falšování dokladů (falšovatelská dílna je standardní součást všech rozvědek, kontrarozvědek a sil zvl. určení) zajistila dostatečný počet „autentifikovaných národních účtů“ s libovolnou úrovní ověření – a pak je používala pro své kampaně a „trolly/boty“.

    – za situace, kdy existují paragrafy Tr.Z. umožňující persekuci kritiky politických ideologií (§356 Tr.Z. a redefinice této „nenávisti“ interní definicí MVČR o“předsudečné nenávisti“, která výslovně mluví o „nesnášenlivosti vůči … skupině definované … politickým nebo jiným smýšlením“) by své diskusní příspěvky státu sám dobrovolně přihlásil jen naprostý mešuge.

    – svou sociální síť si může založit každý, existují tzv. „distribuované sociální sítě“ jako Mammoth.io nebo Diaspora. Tyto vznikly právě proti pokusům monopolů, hegemonů a států cenzurovat, šmírovat, povinně registrovat své pravé jméno apod., jakož i jinak potírat svobodu slova.

    – představa, že nadnárodní sociální sítě jako FB či Twitter upraví své systémy a přímo je propojí je s vládními databázemi ČR je spektakulárně a zvráceně naivní, a to mj. vzhledem k možnosti plausibilně tvrdit, že Twitter není pro Čechy a pokud se na něj nějací dostanou, je to jejich problém.

    1. No to mi vysvětli teda – jak se do diskuse Hovinek dostanou lidi jako „Dorota Máchalová, Kolín“, nebo „Tomáš Jedno, Praha 35“ ??

      1. Aha, koukám že novinky to změnily na propojení s účtem Seznamu, který se asi dá snáze obejít. Ale Lidovky a Idnes myslím jedou pořád po občance.

        1. Proto je na idnesu aktivní Mirek Orálek, ze. Sem tam tam zahlidnu i nejaky znamy filmovy postavy a tak. Prej nekdy OP chteji a nekdy ne.

          1. Anebo jsou to hodně staré účty z doby, kdy ještě doklady nechtěli.

            1. Ne, oni chtěli ověření občankou po všech, ale po létech to vyměklo (svázání s fejk facebookovým profilem?)

              1. nevím chtějí bydliště pořád, pošlou ti prej dopis na adresu. Nevím jak to dělj že jim to prochází.

      2. Ad servisdok:
        Správná Dorota Máchalová by tam neměla Kolín, ale Mlýn a přispívala by zásadně na stránku 1027, osmý řádek vlevo dole.

        1. asi Dorota Máchalová z kolínské mafie.

  6. „Porušování zásad používání sociálních sítí“ jsem již zažil, jen se to tehdy nazývalo „porušování zásad soudružského soužití“, takže si soudruzi naserte…

    1. Na druhou stranu pokud ty „zásady“ nenařizuje stát, nýbrž soukromý vlastník soukromé komunikační sítě, který ty „zásady“ veřejně publikuje jako nedílnou součást smluvních podmínek, není to nic proti ničemu*. Sám si mohu zapnout sociální síť, kde „zásadou používání sociální sítě“ bude omezení, že se smí publikovat pouze příspěvky s fotkami roztomilých koťátek a za cokoli jiného je zablokování účtu.

      ____
      *pokud se nejedná o monopol/oligopol, leč tam je potom otázka zda se jedná o skutečný monopol který cíleně skupuje a/nebo dumpingově likviduje konkurenci, a nebo zda jsou lidí jen hloupí a liní a proto donekonečna touží být registrováni a povídat si jen na monopolu protože proto.

      1. I pokud by se jednalo o monopol. Neni povinnost ani nutnost používat socialni site. Treba ebay ma temer monopolni postaveni v tom, ze celosvetove neexistuje srovnatelna alternativa, ale ani tak ji proste nemusim pouzivat.

        1. Existuje jich několik. Teda samozřejmě pokud nemáš jako hlavní podmínku, že to má miliardu uživatelů :D

          1. Ta miliarda je to oc tu bezi. Lokálních aukcnich serveru je samozrejme spousta. Kdyby byla celosvetova alternativa k ebay, tak uz tam davno jsem, ebay me svym pristupem k prodejci sere cim dal vic.

          2. Tak vyjmenuj aspoň dvě.

            Kdysi existovalo několik alternativ k Aukru, tzn. odklepnuto, ikup apod. Akorát se tam nedalo nic koupit / prodat, protože to nikdo nepoužíval a Aukro má dneska monopol, samozřejmě mu do jisté míry konkuruje bazos, sbazar nebo i ten ebay, ale v českém rybníku žádná druhá taková služba (prodej věcí za cenu s přihazováním + hodnocení uživatelů) není. Nebo skomírá s minimálním podílem na trhu.

            Ona ta miliarda uživatelů není podmínka, ale podstatná výhoda. A to jak při prodeji, tak při nákupu.

            Facebook taky nemá konkurenci, ze stejného důvodu, i takový gigant jako Google si se svým Google+ vylámal zuby.

            1. Bejvala i ebay.cz. Existujou (převážně americky) i dalsi aukční servery s teoreticky mezinárodním presahem, ale je tam malo lidi.
              Na ebayi je genialni i to, ze propojuje i narodni pobočky (nemeckou, italskou, francouzskou, australskou…) a s jednou registraci muzes prodavat a nakupovat vsude, bez ohledu kde si se původně registroval.
              Na takove to domácí žvýkáni je tu aukro.

              1. Ebay.cz bylo snad to samé co ebay, akorát to mluvilo česky – dneska mě to přesměruje na ebay.com.

                Aukro bylo dřív propojené s allegro.pl (a něco.ru nebo .ua, už nevím), dneska se na allegro.pl s účtem s aukra nepřihlásím.

                1. Jo, byla to ceska mutace ebaye. Akorat tam nikdo nechodil, tak ji ebay zrusilo.
                  Aukro uz pod allegro nepatri, osamostatnilo se.
                  Na allegro.pl se z aukra driv dostat dalo, ale slo to hodně blbe, protoze se to furt snazilo presmerovat zpatky na aukro. Byla na to nějaká finta, ale uz jsem ji zapomnel. On byl vubec problém dostat se z CR na Allegro, protoze to presmerovavalo na Aukro. Asi podobnej problem jako dostat se z CR na jiny narodni mutace googlu.

                  1. Mně to šlo, tak před 10-15 lety jsem tam něco koupil, přes svůj český účet.

    2. To si pleteš s něčím jiným, o čem Ti možná vyprávěli rodiče.
      Porušování zásad socialistického či soudružského soužití, bylo typicky dělání bordelu v paneláku, kdy o Vaší „párty“ věděly čtyři patra nad Vámi a čtyři pod Vámi. Případně sraní na úklid společných prostor, odmetání sněhu ze společných chodníků v zimě, neusměrnění vlastních děcek, které kurvily klepač koberců za barákem, průlezky na hřišti, nebo podpalovaly popelnice.
      Co to má kurva společného s trollením anonymů a botů na asociálních sítích, dost dobře nechápu.

      1. Neplete. příkladem budiž persekuce za nošení triček s nápisy / džín („porušování zásad socsou a propagace západního stylu života“) nebo dlouhé vlasy. Jinak doporučuji k pročtení Zákon o místních lidových soudech, tuším že 38/1961 Sb.

        1. Torm 17.8.202 v 5:34
          Myslíte tohle?
          § 19 Provinění proti socialistickému soužití se dopustí:

          a) kdo nepřístojným chováním, zejména výhrůžkami, urážlivými výroky nebo skutky, pomlouváním, rvačkou, schválnostmi nebo jiným hrubým jednáním naruší soudružské soužití občanů nebo se dotkne jejich důstojnosti a cti,

          b) kdo požije alkoholické nápoje, ačkoli ví, že bude vykonávat zaměstnání nebo jinou činnost, při kterých by mohl ohrozit zdraví spoluobčanů nebo bezpečnost majetku, nebo kdo někomu za takových okolností alkoholické nápoje poskytne,

          c) kdo se živí způsobem, který je v hrubém rozporu s občanskými povinnostmi.

          Plete.
          Persekuce za nošení triček s nápisy nebo džín byla vždy místním specifikem, lišila se například mezi jednotlivými oresy či městskými čtvrtěmi, školami, stejně tak nošení dlouhých vlasů. Projevy propagace západního stylu života byly trestány obvykle při akcích, které byly násilně rušeny, ale v těchto případech se nejednalo o postup podle zákony o lidových soudech, ale o zvůli stranického aparátu a policejních orgánů (SNB, později VB).

          Perlička z praxe: Pamatuji na školní zájezd do PLR, kdy se chlapci museli před vstupem do země „přistřihnout“ (manikůrovými nůžkami spolužaček). Pamatuji loňský zájezd do Řecka, kdy musel spolucestující učinit totéž.

          1. To Ygorek: prosim Te s tim Reckem, muzes to rozvest? Nejak nechapu proc by se v 2019 mel nekdo strihat, kdyz jede do Recka. Diky

            1. Celník se odíval do pasu, na spolucestujícího a nepustil ho na trajekt.
              Víc k tomu nemám.

              1. Že by mu ty vlasy natolik odrostly, že si nebyl podobný? Nebo chtěl celník nějaký cash do kapsy?

                1. To já nevím, dotyčný si kromě pejzů odstřihl i „mušku“.
                  Jeho pas jsem neviděl, byl to náhodný soused.

                  1. Ja kdyz se vracelnz dovoleny zarostlej jak Ezau tak me kontrolovali podle otisku prstu a holit jsem se nemusel. Vyhoda biometrickyho pasu.
                    Takze dotycnej mel zjevne nejakej prastarej pas jeste bez biometrickejch udaju nebo cestoval na obcanku.

                    1. Jasně, to je úplně úchvatný, že kdejaká pizda si vyčte takovýdle údaje. Seš taky řádně dementní, co?

                    2. Hele, ty kundo z ryby –
                      1) zadna pizda si nic nevycte, protoze k tomu nemá pristup, porovnává to stroj a, pizda vidi akorat barevny svetylko jestli jo nebo ne.
                      2) pizda s radostí zapomene ze existujes v okamziku kdy ti vrátí pas. Denne odbavi stovky lidi a kdyby si měla kazdyho pamatovat, tak za chvili nebude mit v makovici místo ani na vlastni jmeno.
                      3) nezajimas ani vlastni vladu, natoz ty cizi. Tem jsou tvoje osobnu údaje zcela u prdele.
                      4) biometricky pas neni option, je to default. Nebiometricky plati půl roku a spousta zemi te s nim nepustí pokud nemas zaroven vizum. A do viza musis naprasit mnohem vic nez je otisk prstu.
                      5) ve volne viditelne tistene sekci pasu jsou mnohem cennejsi údaje nez je otisk palce.

      2. 1. servisdok – Na rozdíl od tebe, zobáku, jsem to zažil – takže si ty rodiče namistrovaný blbečku odpusť. Nekomentuj o čem víš HOVNO.
        2. Kdo v té době skutečně žil si prošpikování „zásadami soužití“ dobře pamatuje; byly všude, dokonce i v Zákoníku práce (zásady soudružského soužití na pracovišti). Tam se běžně používaly jako nátlak i jako trest, např. kdy podnik potřeboval ukrást lidem další peníze (ne všichni měli hodinovku, byla i úkolová mzda na procenta), nebo brigádičku a někdo se šprajcnul – i tohle jsem zažil.
        3. shane – ani omylem nemáš pravdu…

        1. V cem nemam pravdu? Ze neni povinnost pouzivat socialni site nebo ze jsem se na letišti nemusel oholit?
          Nebo ti šibe a pletes si osoby a obsazeni?

        2. Děkuju za poklonu. Takhle už mi dlouho nikdo neřekl :D Poprvé těch prvních cca 10 měsíců na vojně a naposled pak jedna dáma. Mně bylo okolo 25 a jí o 6 víc :D
          Žil jsem přes 25 roků v paneláku. Sice jsem nedělal v „klasické fabrice“, ale jenom v menším kolektivu, čítajícím i s vrátnou, předsedou ZV KSČ a 3 sekretářkami necelých 30 lidí.
          Mě nikdo nikam netlačil, nevymýšlel si na mě ani v baráku, ani v práci nějaké „tresty“ za nějaké porušování zásad socialistického soužití. Vím o tom, že to existovalo. Používalo se to často tam, kam na jedno velký nový sídliště /třeba Máj v Uh. Brodě/ sestěhovali všemožné lidi, jejichž baráky musely ustoupit nové výstavbě. K tomu přidali „hrstku“ cigánů a bylo to.
          Tehdy si ani ti novopanelákoví, bývalí domkáři, nedovolili jít vyvenčit psa na trávníky okolo baráku, kde si hrály děcka. Prostě si to nedovolili a když už to byli staří lidi, co moc nemohli, tak to hovno po psovi aspoň sebrali. Psů mělo tehdy dost málo lidí, většinou si je novousedlíci vzali s sebou ze starého domku „na dožití“ či proto, že na ně byly děcka zvyklé. Psa do paneláku si tehdy /myslím tím před r.89/ pořizoval málokdo. Lidi si byli vědomi toho, že pes obvykle řve na něco, co člověk neovlivní; věděli také, že je tam slyšet doslova každý prd z hajzlu a štěkání psa by bylo otravné jak pro ně, tak pro okolí, navíc by tam byl po odchodu do práce a děcek do školy sám a řval by tím tuplem.
          Sice jsem odbočil, ale kravál od psa i v činžáku z 50.let s rozumným soužitím lidí souvisí taky.
          Co se dneska děje okolo -mně nepochopitelných počtů i velikostí- psů v panelácích a také okolo paneláků, to se mi snad ani nechce komentovat. Mnozí spoludiskutéři to budou jistě znát.

          1. OT, ale ty psy musím potvrdit a zároveň si vylít srdéčko. Bydlím na periferii Prahy, bytovky z r. 2006, předzahrádky atd. To, co se tam děje denně mezi 5:30 a 7. ráno, je horší než v psinci v Zámkách. Stačí aby kolem předzahrádek prošel jeden psovod s čoklem a spustí se řetězová reakce štěkání, vytí a dalších hysterických zvířecích projevů. Mám to místo budíku. Zlatej kohout na vsi. Ten aspoň vítá novej den. Tohle je jak nástup v koncentráku :) Jsem zvědav, jestli to někdy přestanu registrovat, nebo se dřív stačím odjebat odtialto na grunt za městem. Na železnici si člověk zvykne za 48 hodin, na tohle ne za 5 let. A to ještě nemluvím o kreténovi, co v těch šest ráno, když vede čokla, telefonuje nahlas, aparát drží jako vobloženej chlebíček, abych slyšel i protistranu, a hýká denně ty samý nesmysly. Zabít.

            1. Na psy si člověk nezvykne. Mám sousedy kteří mají nevychované čokly, kteří jsou schopni řvát, výt a ňafat od 6 ráno do 11 večer. Někdy i hůře.

              Existuje jediné řešení: na spaní zavřít okna (ani mikroventilace nesmí být) a nasadit špunty do uší. Nezvykl jsem si za to za ta léta co tu bydlím. A vím, že stejné řešení se špunty provozují i jiní sousedé.

              1. Nebolo by jednoduchšie vyriešiť tých čoklov? Alebo ich majiteľov? Samozrejme nie legálne.

  7. Na sociálních sítích mají potřebuje se projevovat převážně nevzdělané tlupy imbecilu, které nedokazo správně používat s/z, takže indentifikovat ověřený profil pro ně bude stejně nadlidský úkon… Prostě existuji tupý lidé a budou existovat dál , měly by jsme se na ně vysrat a ne jim pořád uhýbat a vymyslet pro ně nějaký píčoviny, takhle nemají motivaci se te tuposti zbavit..

    1. Technicky vzato tato diskue je socialni siti.
      Technicky vzato mozna umis pouzivat s/z, ale s i/y uz je to horsi.

      :)

      1. Diskuse není sociální síť ani vzdáleně.

        Definicí sociální sítě je, že primárně znázorňuje a extrahuje síťový graf – tzn. vztahy mezi lidmi. Kdo je s kým příbuzný, kdo se s kým vyskytuje na fotkách a kdo si s kým jak moc píše. Proto je také imperativem sociálních sítí vytáhnout z lidí informace o jejich soukromém životě.

        Oproti tomu internetová debata se z principu netýká toho, co měl kdo k obědu a s kým kdo chodí, nýbrž debatování a argumentace o nějakém sdíleném téma lidmi, kteří se nikdy předtím nejspíše nesetkali.

        1. Tenhle web je sociální síť. Sociální síť je síť lidí se společnými zájmy nebo nějakým jiným vztahem, co spolu udržují komunikaci.

          Na sociálních sítích (jako webové aplikaci umožňující takovou komunikaci) už se dávno neřeší jen kdo měl co k obědu a kdo s kým chodí. Sociální sítě do určitě míry nahradily běžné diskuse na webu a kdyby tam lidi nebyli líní číst víc než jen pár řádků textu a soc. sítě se tomu nepřizpůsobily, veškerý mainstreamový obsah už by se vyskytoval jen na sociálních sítích.

          Nebylo by dobrý se na ty sociální sítě aspoň podívat, abys byl v obraze, co za obsah se tam vlastně vyskytuje?

        2. Nebylo by dobrý, vzhledem k tomu většinovému obsahu a k tomu, co za svinstva pomáhají šířit, se na ně radši vysrat?
          Máš nás tady všecky za blbečky, co se na ony sítě nikdy nepodívali?

  8. Zatímco v EU je poptávka po stmelování, sjednocování, federalizaci. Tak na sociálních sítích se budeme rozdělovat. Děkuji. Nechci.

  9. Nesmysl (důvody už tady v diskusi padly).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017