Demonstrace 16.9.2023 na Václaváku: Realita vs. informace z médií - zpět na článek

Počet komentářů: 298

 1. Budeme se muset opět naučit číst mezi řádky, jako za protektorátu a minulého bolševika.

  1. Standardni situace, kdyz vladne ultralevice. Kolikrat uz to tu bylo… a jeste bude…

 2. Sergej tu sračku (myšleno článek) zapomněl podepsat? :)

  1. Nepsal to sergej. A berte v úvahu, že nemám vystudovánu žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně a v minulosti jsem nepracoval pro Českou televizi i TV Nova s mikrofonem či kamerou v ruce, tak jako p.B., na jehož profesionální „online přenos“ jsem si dovolil zareagovat.

  2. Ne, mastím to tak že bych si to na podstavec nedal a ani nechci „mentorovat. :-) Možná až mi bude po stu.

  3. Bartkovský se podepsal. Vyfetl JXD též. Čí podpis jěště počebujete?

 3. asi by pan B potřeboval kreativně pověsit :-)

 4. Dezoláti mají mrzení. Jejich guru Drajchl už táhne méně než Helena Vondráčková. A přitom tak pěkně poudá…

  1. Z čeho jste poznal, že dezoláti mají mrzení? To už si stěžovali, že jich bylo přišlo na Václavák málo?
   Nebo z toho, že napsali, že média to lživě prezentují jako vyšší tisícovky lidí?
   Jinak. Máme jednotky, desítky, stovky, tisíce, desetitisíce atd.

   1. No to sice máme, ale libtardi mají Tenzy a dvojímetry.

  2. Co je to dezolát? Z jakého slova to vzniklo? Prosím vysvětlit.

   1. Dezolat dezoluje. A nebo mozna je potreba najit, co je to „zolat“, kde predpona „de-“ tvori hojne pouzivany moderni zpusob negace.

    1. Já jsem např. přesvědčen o existenci topýrů. A jak říkám, „na topýry pozor, to sou svině!“

      1. :-) koukám, že jste dnes vrlý.

       1. hlavně byt domrdlej…

    2. Již jsem zde opravoval, že dezolát nedezoluje (to by byl dezolant)…
     Dezolát je dezolován…
     A seriózně: latinské „desolatus“ doslova znamená „osamocaný“ či spíš „opuštěný“ a nejlepší český ekvivalent je asi „zoufalec“…

     1. Internacionální socialista tomu říkal „ztroskotanci a samozvanci“, ale také buržoazní živly, reakcionáři, kontrarevolucionáři, agenti Washingtonu, Londýna či Vatikánu… Ten nacionální byl méně vynalézavý, tam to byli jednoduše zrádci, nanejvýš defétisté.

     2. jizlivec 18.9.2023 v 15:46

      Tak. Dá se z jiných jazyků připomenout Desperado (Eagles) {„Desperado“ has never been released as a single. It was included in several albums and compilations, such as „Their Greatest Hits (1971–1975)“ (1976) and „Hell Freezes Over“ (1994).}
      Nebo Desperate Housewives…

     3. To je jazykový koutek strýčka Jedličky ? Abych to zase zachraňoval já.

      Dezolát je prostě ZPUSTLÍK.

      V podstatě je to doslovný překlad z latiny DE-SOLI.

      nezdesolujelimějuliezdesolujisesám

      1. Takže něco jako lumpenproletariát?

     4. jizlivec: nevím, jestli máte pravdu – v roce 2012 to byl mimo jiné někdo, kdo řešil konspirace o covidu a neměl rád ukrajinské uprchlíky:
      https://cestina20.cz/slovnik/dezolat/

     5. Ale ja osobne se obcas v osamoceni citim naopak velmi pohodlne, nikdo mne nesere a mam klid.

      1. Sysope, je velký rozdíl mezi samotou a osaměním. Zatímco samota prospívá fyzickému, duševnímu i finančnímu zdraví, osamění mezi davy lidí (nebo mezi několika lidmi) může být velmi bolestné.

     6. Motá se to tím, že orgastici violaceus pětihnusu často v diskusích píší slovo „desolé,“ což je F promiňte… ne každý volič mafie je latiník… holt ty termity…

   2. https://kdojeto.superia.cz/hanlive/dezolat.php

    Je to podobné výrazivo jako když si pustíte ČST jak mluví o palachově týdnu nebo podobných akcích. Kamera zabere nejbizarnějšího exota ať už je tam služebně nebo sám od sebe a redaktor vážným hlasem polituje takový odpad společnosti a vyšle mesydž, že této akce se účastní jen oškliví a zlí lidé a pravý socialistický dělník nebo prozápadní demokrat se nemusí obávat, vláda to má v rukou a směřujeme neochvějně vpřed mezi něčí půlky a nenecháme se takovými lidmi rozptylovat. Navíc je jich málo a zbytek policie pochytá.

   3. Otto 18.2023 v 0:41

    Dezolát je jedna z dvojice hlavních postav semiautobiografické hry Largo desolato (Václav Havel, 1984), původně pravděpodobně Largo & Desolato, cestou se na motáku ledacos z textu ztratí…
    Překlad názvu zní údajně Široce & Pustě, „Dezolát“ by se tedy dal přeložit nejlépe jako „Pustýš“.

    Jinak: https://oxfordsong.org/song/largo-desolato

    1. Pustýš, to zní jako nějakej plaz :-).

  3. Na Václaváku s kapacitou cca 80 000 bylo slušně zaplněno. Řekněme 50 000 ať nežeru. Pro Rajchla fantastický úspěch. A to toho vychcaného advokáta s mezerou mezi řezákama nemusím…

   1. Také jsem na to čekal.
    Takže:
    https://www.denik.cz/jak-vidi-cesi-listopad-89/sametova-revoluce-vaclavske-namesti-ksc-miroslav-stepan-hana-zagorova.html
    „Ve čtvrtek 23. listopadu 1989 se na Václavském náměstí shromáždilo zhruba 300 tisíc lidí, mezi nimi velké množství dělníků, jen z ČKD jich přišlo asi 10 tisíc.“
    Takže média nám sdělují kapacitu Václaváku cca 300 tis., vy uvádíte max. cca 80 tis. Tak tu máme rozpor. Foto viz článek. na 1m2 by tedy musely být více jak 4 osoby (viz níže).
    Ano, Václavák tenkrát vypadal trochu jinak, zejména z hlediska možné „průjezdnosti.

    Tak další:
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jindrich-rajchl-demonstrace-proti-vlade-praha-pro-pocty-ucastniku.A230917_194927_domaci_mgn
    „Pokud by na každém metru čtverečním stáli dva lidé, kapacita Václavského náměstí je zhruba 70 tisíc osob. Náměstí bylo zaplněno jen k Jindřišské ulici, kde přes „Václavák“ projíždějí tramvaje, a místy bylo lidí opravdu řídce. Pokud by tedy bylo na metr čtvereční průměrně 1,5 člověka, vychází účast prostým výpočtem na 15 tisíc.“

    1. U těch správných demonstrací se publikují data od operátorů, které dají sami nebo je leakne poicie. Viz milion chvilek na letné. Pokud je nějaká zjevně velká demonstrace v médiích ignorována a čísla jsou cucána jen z prstu, pak je zřejmé, že tam lidí bylo hodně a vládu to sere. Poměr zúčastněných a poměr lidí, co to vidí stejně ale jsou líní nebo jsou z dálky bude zajímavý. Počítám, že na libovolné demonstraci to bude tak 1 aktviní ku deseti co nedorazí. Vnitro to má asi přesněji.

     1. Poměr aktivní vůči mlčícím nelze určit a nejsou tak na to asi tabulky.
      Třeba MioChvio měly větší poměr aktivních než sobotní PRO, protože to bylo v Praze a Pražané (překlad: Pražáci) Bábu rádi nemají a měli to u huby. V Ostravě by asi takový balík nenasbíraly. Ale když vezmu vystoupení MChv. tak to bylo co? Motlitba, afektovaná héérečka, nepodložený kecy a „romantický“ umělec oportunista.
      Nemám rád současnou koalici, do Pekarové bych ani prsty nestrčil, ale demonstraci PRO jsem nesledoval a ani teď ještě ani nevím, co tam bylo a zaznělo.
      Zaregistroval jsem jen ten postup policie, co hlídala petiční stánky. To mne zaujalo. Jako precedens dobrý.

      1. Určit to od klávesnice asi nejde, ale nějaký rozsah se určitě stanovit dá. Jakákoli fyzická akce znamená špičku ledovce – hardcore podobně smýšlejících. Něco jako sparťanský kotel vůči všem fanouškům u televize. A to ještě musíme uvážit lidi, co je sice sere vláda úplně stejně ale zároveň nemají důvěru k Rajchlovi. Čili plný Václavák podle mě pro vládu představuje ne úplně malý problém.

       1. To by se musel udělat průzkum a pak z toho něco tvořit. A ministerstvo vnitra sleduje hlavně ty křičící a šeptající (co nechodí na shromáždění, ale jsou aktivní na sítích). Ostatní lidi, co jsou na vládu nasraní, ale šoupou nohama, jsou jim u prdele. A i kdyby se Rakušan na uši stavěl, pošlou ho se sledováním těchto vohnoutů do prdele, protože „kapacity“.
        Jo, kdyby se Rakušanovi podařilo u Stanjury vyprosit další peníze pro vnitro, protože „bezpečnost státu“, tak to už bych se začal i bát. Protože by to mohlo znamenat, že si současná vládní sebranka kupuje silovou složku.

       2. Ada: tady zase pozor na to, kdo na ty demošky leze. Protože když se nad tím zamyslíte, na Miochvio chodili antibabišovci, ale jeho voliči zůstali zcela nedotčeni. Takže to, že je dnes plný Václavák „babišovců“ nemusí pětidemolici zas tak zajímat, protože doma v klidu u bedny sedí zase jejich příznivci a těm taková demoška rozhodně neřekne, že mají příště volit Rajchla.

        Proto taky drtivá většina demonstrací nemá žádný vliv vůbec na nic. Když mám milion voličů, tak je mi fuk, že z milionu voličů opozice se jich desetina sešla na náměstí. Já mám pořád svůj milion.

        Problém nastává, až když jak psal Sysop přijde generální stávka, to pak indikuje, že lidi nejsou nasraní na estébáka nebo eurohujera, ale na životní podmínky a pak jde o (přenesený a v drsnějších kulturách skutečný) krk všem, kteří jsou v současnosti u vesla. A protože pro takovou aktivitu tady zatím podmínky nejsou, může Fiala na demošky kašlat stejně, jako na ně kašlal Bába.

        Rajchl začne být problém až ve chvíli, kdy nebude chtít s Fialou koalovat a bude to vypadat, že má sílu mu sebrat voliče. To už ale pokroková demokracie umí snadno zvládnout, pokud Rajchl nejede v ničem, co by se dalo snadno vytáhnout na světlo a dostatečně dehonestovat, je tu vždy dětské porno v počítači nebo dnes by možná stačilo leaknuté telefonní číslo z jeho mobilu, které zaručeně patří ruským teroristům. A šup, místo na předvolebním meetingu je v CPZ. Na to je ale čas, volby budou až napřesrok, takže je zbytečné se tím teď zabývat, věrchuška si vystačí s tím, že spřízněná provládní média o akci informují zkresleně až vůbec a dál není co řešit.

        1. Přesně tak … zatím je pořád dobře. Možná trochu hůř, než bylo, ale dobře. Takže tyhle vlnky nikoho dramaticky nevzrušujou. Vyjímkou jsou samozřejmě místní exoti, jenže většina z nich tu konec světa, kapitalismu, západu a nevim čeho vytrubuje už léta letoucí. A mezitím se pořád máme všichni dobře(rozhodně je co zlepšovat, ale když se to vezme kolem a kolem…migrace z ČR zrovna neprobíhá, co:-)).

         1. Zatím se pořád žije dobře, a kdyby dobře být přestalo, jako relativně kulturně homogenní země máme šanci to zvládnout. Francie a Švédsko budou mít větší problémy.

          1. Dneska u obeda se kolegove tlemili, ze decka zacaly zase chodit do skoly a tak zacinaji i patecni demonstrace Posledni generace. A ze probehl jakejsi seriozni pruzkum, kterej ukazal, ze nemecka mladez je vyrazne linejsi a nesikovnejsi, nez pred 80 lety. No mela okolo toho velika, protoze v Bavorsku ted budou v rijnu volby. Ptal jsem se, jak je to s temi Zelenymi a bylo mi vysvetleno, ze Zeleni vyhravaji ve mestech, kde ziji lidi odtrzeni od reality. A bohuzel prave pro onen nemecky styl zivota – casto v pronajmu – je ve velkych mestech Nemcu docela hodne. Takze ironie je, ze ve mestech, kde maji nejvetsi problemy s imigrantskou kriminalitou, maji soucasne nevetsi podporu Zelenych.

          2. Arné šprcguma je ještě v krimu??

          3. Otto
           19.9.2023 v 0:47

           ho zavřeli? kdy? sem myslel, že plantá svoje kydy na různejch mítingách a tak

          4. Ano, ale je v tom dost púodstatný rozdíl. Francie byla přes Marseille vždy tranzit z Afriky, to trvá už 200 let. Ty tam maj namícháno už prostě hodně dlouho. Švédsko, ale hlavně třeba Německo tomu zcela zbytečně šlo s otevřenou náručí naproti. Tam to dopadne mnohem hůř. Ve Francii jsou na to zvyklý a nezapoměň, že tam lidi uměj trošku jinačí vlny, než němci(poslušné kráčející ovce)nebo švédové.

          5. Přístavy a metropole nejsou jádro země a národa. Tam byli vždycky lidé přirozeně světovější a promíchanější.
           Ve dvacátém století to ovšem nabralo úplně jinou dynamiku.

         2. Za 33 let po plyšáku už z ČR emigrovalo 86% toho, co během prvního socialistického experimentu na našem území(1948-1989).
          Ano, měli to po plyšáku lehčí a nikdo do nich na hranicích nestřílel. Ale zase jen po invazi spřátelených vojsk v letech 1968-1969 zmizelo 80 000 a policajti jim na hranicích klidně i jen mávali.

          1. Co je to v tomhle kontextu emigrovalo? Znám celkem dost lidí, co v nějaké fázi svého života odešlo do zahraničí, ale většina už je dávno zpátky. Počítají se do těch 86 procent, nebo se musí vzdát českého občanství?

          2. Tak asi je rozhodující doba. Pokud se vrátili, tak jsou zase v kolonce imigrace.

          3. Ne, pokud se český občan vrátí ze zahraničí, fakt není v kolonce imigrace

    2. A není to i tak moc? Já bych dal 9.990 at nežerou. :-) jednotky tisíc. :-) Se bavím. O další demošce napíšou že: nikdo tam nebyl, byla jinde a tak vůbec.

 5. Nejprofesionalnejsi analytiky a marketaky ma bezpochyby Babis. V teto oblasti nesetri.
  Ak kdyz Babis predvecer tohoto svatku netahave verbeze vyjde s rozhovorem, ze „Vlada se ma starat o Cechy stejne jako o Ukrajince“, je jasne, ktera bije.
  Babis ma netahavou rajchlovu luzu profesionalne analyzovanou a vi moc dobre, o co „vlastencum“ jde.
  Klasika,.za tvuj posrany zivot muze vlada,.nebo nejaky Ukrajinec, ze mas vic exekuci nez zubu.

  Problem babisovskeho rozhazovani netahlum a duchodcum je v tom, ze ti si na to zvyknou a chteji porad vic.
  Dnesni duchodec ma prumer 20klacku cisteho a je to nejvetsi chudak.
  Fotr s 3 deckama a zenou na materske, tomu ke stejnemu prijmu.na.hlavu postaci srandovni plat cca 140 klacku hrubeho.

  Prosta matematika a to ja sam do duchodu nemam daleko.

  1. Čekal jsem na tuhle reakci.
   Tak tu máme opět klasicky počítání zubů, exekucí… Tak a teď to konkrétně u účastníků demonstrace doložte. Máte – nemáte. Pokud nemáte, tak bohužel. Tak to budete také dezinformátor.
   Nádherné: „Rozhazování důchodcům.“ Jak se rozhazuje důchodcům? Konkrétně?
   „Dnesni duchodec ma prumer 20klacku cisteho a je to nejvetsi chudak.“ A kolik že jsou „průměrné“ měsíční náklady?
   A s tím průměrem si pusťte scénku FH.

   1. No samozrejme,ze jsi tuhle reakci cekal.
    Sedi totiz jako hrnec na prdel.
    Sedi totiz na uplne vsechny sasky, za jejichz posrany zivot muze nekdo jiny.

    A Babis, viz onen rozhovor, co jsem zminoval, je jejich guru.
    Rajchlovci muzou chvili virit vodu, Baba si ale vsecky ublizene netahla stejne nakonec natahne k sobe.

    1. Tak znovu. Máte – nemáte? Můžete doložit svoje tvrzení, tak jak jsem ptal výše?
     Nebo také nechápete význam mluveného a psaného projevu?

     1. Když vynechám všechny ty nadávky, vyleze mi z toho jediný argument, totiž že demonstrující si stěžují na to,že mají „posraný život“.
      Můžete definovat pojem „posraný život“?
      Můžete sdělit, z čeho soudíte, že ti demonstrující onen „posraný život“ mají“?

      1. sorry, to bylo na uživatele s nickem vasek

    2. V tom je Babiš nepřekonatelnej… ostatně kolik ne zrovna blbých lidí i zde mu to žere, že?

     Bude líp :-)

    3. Nemyslím si, že většina lidí za posraný život obviňuje všechny ostatní. spíš s posraným životem vnímáš společenské problémy jinak, než když se daří, barák je splacenej a na Vánoce budou prémie. Asi jako když si zamilovanej, vznášíš se na růžovém obláčku a všechny problémy ti přijdou bagatelní, a i protivná baba v trafice se možná usmále…

     1. Jihočech Honza: technická – vasek nepsal, že „většina lidí za posraný život obviňuje všechny ostatní“, ale že to sedí „na všechny, kteří to dělají“.

      1. A kolik takových je? Většina lidí (minimálně mužů) nějakou sebereflexi má. Tedy pokud věří ve svobodnou vůli a ne v predestinaci.

       1. Jihočech Honza: když vidím vzestup rozhazovačů, tak bych řekl, že dost. Od přelomu tisíciletí jdou postupně socani a komanči nahoru a od chvíle, kdy se to stalo výtahem k moci pro Bureše (který identifikoval ty zlé kmotry, kterým zatne tipec a peníze spravedlivě rozdá trpícím) už je zřejmé, že to není sem tam zhrzený důchodce, co dělal za totáče na ONV nebo řezníka. Lidí, kteří si myslí, že by se o ně měl starat někdo jiný na útraty jiných je čím dál, tím víc. Proto taky stát krachuje, protože ač nakradl rekordní příjmy, ani to mu nestačí na uspokojení všech natažených rukou a plánuje nakrást ještě víc.

        1. No jo fatdwi, ale stejný stát zároveň rozhazuje plnými hrstmi boháčům – solárníkům, fefrníkům, agrolobby, zbrojařům, inkludátorům, aniž by to bylo k něčemu dobrému. Proč by se měl obyčejný člověk uskromňovat?
         A to není jen český problém, tohle jede naplno i na našem milovaném Západě.

         1. Jihočech Honza: téhle úvaze nerozumím. Já třeba nemám potřebu chtít, aby se o mě stát postaral. Jak to souvisí s tím, jestli bych se měl „uskromňovat“? Máte třeba dojem, že takovej Sysop se „uskromňuje“ tím, že nepožaduje po státu, by mu zajistil „právo na důstojné bydlení“ a podobné zhovadilé komunistické sračky, které létají především z pirátů a dalších netáhel?

          Že ti nahoře kradou je přece irelevantní, dělali to vždycky. To pro „obyčejného člověka“ přece není důvod natahovat ruku místo toho, aby začali makat. Váš přístup „proč by se měli uskromňovat“ je důvodem, proč prochází sračky megakurev z ČT, které prostě okradou lidi zase o víc, proč ne. Tohle je spirála, kterou Váš názor pomáhá dál roztáčet.

          1. oba:
           „Nárokovost“ je cestou do pekel (v tom souhlasím s fatdwim). Dolním se nelíbí dotační kradení těch nahoře (v tom souhlasím s Honzou). Když si ti nahoře přihrají zakázku (jak se to dělalo kdysi), tak to ti dole relativně skousnou. Při nestandardním postupu u toho mocipáni riskují soud. Ale když dostávají ofiko dotace, je to bez rizika. Pak vzniká pocit, že se peníze, které mají pomáhat chudým dávají uhlobaronům – a to je to, co nejspíš myslel Honza.

           Já souhlasím s tím, že těm nejchudším se pomoct má. Nicméně jen tak, aby přežili, aby to motivovalo s tou situací něco dělat. A dotace velkým bych zrušil úplně – ti je nepotřebují. Dále pak zrušit dotace na projekty, které nejsou aktuálně nutné k životu. Kanalizace, cesty, chodníky (tam kde nejsou vůbec), tyhle nechat. Cyklostezky, sportovní haly a „umění“ zrušit. Teď na to nemáme, sorry jako. A najednou máme přebytkový rozpočet. Škoda, že je to jen utopie s nulovou šancí na realizaci.

          2. Goro: ale já přece neříkám, že se mi to líbí, coby dolního mě to dokonce svého času i sralo:-) Ale nevidím žádnou souvislost s tím, že bych si měl teda chtít taky nakrást, abych se „neuskromňoval“.

           Dotace jsou jen moderní forma legalizace rozpočtových transferů do pečlivě vybraných soukromých rukou. To ale není nic nového, co si dřív vrchnost vzala silou nebo tajnou dohodou, to si dnes vrchnost bere cestou zákona. Má to samozřejmě určitá úskalí, ale pro mě jako občana se tím nic moc nezměnilo. Dokonce tahle verze mi umožňuje na tom participovat.

           Takže jejich zrušení je utopie zcela logicky a pochopitelně. To je asi jako kdybyste chtěl zrušit výběrčího daní – bude to možné, až tyto metody budou neudržitelné a/nebo až se objeví metody lepší (pro ty, kteří je budou nastavovat).

          3. @fadtwi
           Dotace by jistě zrušit šly.
           A abych nasral dolních 10 milionů, tak bych začal u nich.
           Všechny ty kotlíkovné, oprav dům po babičce, FV, tepelná čerpadla aj.
           Nasrat, chceš? vyplatí se? šetři nebo si půjč, investuj nebo táhni do bezstarostného nájmu.
           Pak takové ty chodníky 1km loukou kolem cesty k 5 barákům.
           Chcete chodník, spolufinancujte si ho.
           Jedeme dál, dotace na veřejnou dopravu?
           Nasrat! Je mi úplně u prdele, jaké budou zácpy a kolik přibude aut.
           VRT? Úplná utopie na úrovni kanálu DOL.
           Ať si to někdo postavì a provozuje za své.
           Hala za 6GKč, Brrr no co se dá dělat, za svoje Kometo & spol.
           Koncertní sál za 5GKč v Ostravě? Jasně, až si na to fanoušci Janáčkovy Filharmonie našetří ve sbírce, proč ne.
           Národní fotbalový stadion pro 50000 diváků?
           Sorry pane Křetínský, ale když se na to se snoubenkou složíte, tak za 10 miliard to může být na tom blbém Strahovském kopcu krásná K&K aréna.
           Bureš a jiní agrárníci, stejně furt fňukáte, ceny vyšší než v Německu, nasrat, Poláci si nás vykrmí.
           Málo lidí na trhu práce, inu když bez dotací krachne 10% firem, bude jich dost.
           Policie a armáda, decimace stavu i rozpočtu každoročně po dobu 5 let.
           Zdravotnictví decimace rozpočtu a spoluúčast 10% ať lidi vidí kolik ta prdel stojí.
           Decimace všech státních zaměstnanců.
           VŠ školné a umístěnky na 10 let.
           Soukromé školství za své a celostátní testy v 8. třídě, ne jen madurydy.
           Doochody rovné, na úrovni minimální mzdy hrubé.
           Sociální dávky na bydlení, stropy.
           Jídlo pro chudé budou vydávat školní jídelny včetně balíčků na večeři a víkend.
           Veřejné práce pro netáhla za polovinu minimální mzdy.
           Za 5 let vyhodnocení a snižování daní, bude-li prostor.
           Jo a ti migranti, easy, vízum na rok, prodlouženo pokud platí daně, umí šesky a nebyl s nimi problém, jinak vyhostit s padákem z repatriační C130 nad zemí původu…
           Konec pohádky.

          4. Ještě tak sto poprav ročně, aby se lůza necukala. Koneckonců, zbytečně u nás zahálí největší stadion v Evropě.

          5. shane – když se nad tím zamyslíš, tak to vlastně nic tak strašnýho není(teď myslím to, co psal Dachmeister, ne ty popravy)

          6. Neni. Akorát ty rovný důchody projdou jen v případě, že budou rovný odvody. Jinak je to silně demotivující a podporuje to daňový úniky a šedou ekonomiku.

          7. @shane: Nejsou rovny(minimalni) duchody bez ohledu na odvody(u zivnostika) uz ted? Ptam se, nevim..

          8. Nejsou. Je to podle výše příjmů (a odvodů), ale je to nějak zastropovaný, takže vysokopřijmoví mají oproti přijmům relativně nižší důchody než nízkopřijmoví, nicméně rovný fakt nejsou. Detaily by patrně poskytnul panek.

          9. @shane
           jsem solidární lidumil, rovný doochod a rovná sazba, taky bych mohl nastavit progresivní sazby, jako třeba za Ronalda v 80., který je snížil, ale progrese zůstala.
           A slevu na poplatníka ruším.
           Kurva ještě kousek a budu anarchosociálistou. :-(

          10. Dach +1

           Krásná představa…

          11. @Dachsmeister: Založ něco do voleb.. ;D (ne klasicky ruce do klina ale)

          12. S tím zdravotnictvím trošku ulítáváš. Ona by ta prdel tolik nestála a služby byly značně lepší, kdyby se tam dvě třetiny peněz přímo nerozkradly. Začíná to na vládní úrovni, skrz platby za státní pojištěnce, dále přes polostátní pojišťovny, pokračuje to fakultními nemocnicemi, dále jsou městské nemocnice, vše se krade v neskutečných měřítcích, outsourcing služeb, investice, které nejsou potřeba, neustálé přestavby, změny provozu a systému, neustálé a nefunkční přestavby IT systému, údajná elektronizace, která věčně kolabuje, paralelní nákupy zcela zbytečných přístrojů, výběrová řízení šitá na míru strýčkovi, je to doslova hrozné. A do toho doktoři a sestry s 300 hodinami měsíčně. Na rozumné služby, mnohem lepší, než dnes, by stačila polovina peněz.

          13. Dachsmeister: moc pěkný:-) Už vidím ty titulky na seznamrudezpravy, hovinkach atd., byste to s takovým programem schytal:-) Nesouhlasím akorát s armádou, tam jsou potřeba úplně jiné kroky než decimace. Dtto u fízlů, tam by to chtělo zrychlit aspoň na dvojnásobek (nejméně první dva roky) a současně úplně zrušit městapo.

           VŠ školné proč ne, umístěnky nechápu ani smysl (když už bude školné, to by spíš dávalo smysl bez něj), ani praktické provedení – dnes má hromada atraktivních studentů „umístěnky“ zajištěné, šikovní z FITu nebo FI jsou rozebraní dávno před státnicemi, takže je to zbytečné, naopak netáhla a absolventy nesmyslů byste chtěl vnutit komu na základě čeho?

           Jo a k těm dotacím – těch dolních 10 milionů je ale má jen proto, aby těch horních 10 tisíc mohlo krást ve velkém. Když už byste byl diktátor, nevím, proč „nasrat dolních 10 milionů“, aby to mělo efekt, bylo by především potřeba zrušit ty pro horních 10 tisíc. Takže ideálně vše – TAČR, OP PIK, prostě všechno, nedělal bych rozdíl. Drobným problémem pochopitelně bude, jestli krachne jen 10% firem nebo to bude horší, protože aby se ekonomika pročistila, potřeboval byste, aby tohle zlo skončilo především v Německu a dalších velkých zemích EU. Jinak byste coby diktátor brzy skončil, protože byste zlikvidoval konkurenceschopnost poměrně dost věcí. Ale třeba by tady vznikla nějaká zajímavá příležitost, jak dělat jen to, kde to bez dotací konkurenceschopné je, což ale zase narazí na odpor jinde, kde to pravděpodobně začnou ničit zavedením dotací nových u nich. Tohle je bohužel neřešitelné.

          14. @fadtwi
           je to utopie.
           Sorry za dumpingové ceny školného tady chci ty lidi mít aspoň 10 let.
           Městapu pro začátek neumožnit motorová vozidla.
           Policii decimace postačí.
           Armádu decimace profesionálů a pěkně ve stylu národní gardy.
           Dokonce coby diktátor zřizuji povinnou půlroční službu pro všechny nezaměstnatelné.
           Kurva jak neřešitelné, jak to ti Kimové v Severní Koreji zvládají už 75 let!?
           A na atomovku jsem zapomněl, tu budu potřebovat a V2 nebo spoustu dronů.
           No nic, tak konec vlhkých snů.
           Nakonec bych na tom Strahově nestíhal popravovat. :-)

          15. No, něco na tom(Strahově)bude no :-)

          16. Dachsmeister: to jste nepsal, že budou ceny dumpingové:-) Nicméně i tak je „chci je tady“ podmíněné tím, že je tady taky chtějí firmy, jinak byste skončil jak minulej socík. Za mě by to ale bylo rozhodně dobré, protože by to znamenalo automatickou likvidaci zbytečných oborů, kde uplatnění je buď darmožrout v neziskovce, jiné státní správě nebo (v nejlepším případě) v mekáči za kasou.

           Městapo je něco, co tu nebylo, nikomu to nechybělo a tedy ani chybět nebude. Ozbrojená pěst městského úřadu, sloužící toliko k šikaně občanů a jejich různé formě de facto okrádání, pardon vybírání pokut, patří na směťák dějin.

           PČR má tolik lidí, že v první fázi nebude decimace vůbec poznat. Přimlouvám se tedy první rok 20% a decimace až pak.

           Kimové to ale zvládají jen proto, že si to v mezičase nenechali utéct do svobodného styku s okolním světem, zatímco naši komanči tohle před 30 lety nezvládli. Jestli si mám vybrat Kimův režim pod Vaší taktovkou nebo bruselský socík, tak to bych byl na tom Strahově taky, protože v případě totální uzavřenosti de facto nedává smysl všechny ty ostatní kroky dělat, neb zmizí to hlavní, co tu zatím máme – (relativní) svoboda. A tím pádem by ani nemělo smysl Vám dávat mandát k té hromadě jinak velmi záslužných změn:-)

          17. Jak ukazují zkušenosti s PČR, tak pokud by převzala agendu MP, chovala by se úplně stejně. V současnosti PČR těźí z toho, že neřeší přestupky, které občas páchâ každý, ale soustředí se ba trestné činy, kterých se většina nedopouští. Takže může rozvíjet propagandu, že PČR jsou ti profíci z Prvního oddělení a Modravy, co chytají vrahy a lumpy, zatímco MP buzeruje za špatné parkování.
           Ale vzpomeňte si, jak vypadají kontrolní kontroly a vemte to jako ochutnávku. Fízl jako fízl. Akorát činnost MP můžete jako občané teoreticky ovlivnit skrz radnici, zatímco PČR ani hovno.

          18. shane: nesouhlas, dobu před městapem si pamatuju vcelku dobře – část fízlí agendy se samozřejmě s dnešním městapem kryla, ale teprve městapo, finančně přímo zaintersované na obecní kase, tomu dalo grády. Zrušení městapa se současnou decimací PČR by mnohým těmto agendám, které mají za cíl akorát obrat ovčany o peníze, přítrž.

           Takže opravuji, že by „nikomu nechybělo“ – chybělo by starostům, co si svou službu občanům spletli s jejich šikanou.

          19. Kde? Městapo je tu od roku 1991, takže dobu před městapem sice pamatuju, ale s VB jsem teda fakt osobní zkušenosti neměl.
           Ohledně osobních a zprostředkovaných zkušeností s MP i PČR si stojím za tím, že je to personálně prašť jako uhoď, zvlášť kdyź velká část MP jsou bývalí příslušníci PČR.
           Co se týče úkolování MP, to si musí každá obec vyřešit zvlášť.

          20. Mimochodem, co se týče měření a rychlostních pastí – měří sice MP, ale už asi deset let jim musí mìsto k měření schválit ti rozumní lovci vrahů od PČR. Jak vidno, kluci se vždycky dohodnou.

          21. @městapo
           A takové dědky s žlutou páskou PS VB pamatujete?
           To bývalo bolševické městapo, taky dokázali tak maximálně řídit přechod pro chodce. ;-)
           Jo a co se PČR a vlastně všech týče, zastropuji výsluhy na úrovni minimální mzdy.

          22. shane: městapo v Brně vzniklo až 1992 a nárůst jejich počtu i agendy byl pozvolný. Na mnoha místech vzniklo městapo až později a čistě na základě kalkulace, zda se opičáci vyplatí, tj. nahrabou dost od lidí, aby se zaplatili a ještě něco přinesli obci.

           Možná je to personálně prašť jak uhoď (moje zkušenost indikuje větší idiocii u městapa, ale to může být náhoda), ale v tom případě nevím, co se Vám na jejich zrušení nelíbí.

  2. Ale jo. Každé srovnámí kulhá ale tenhle systém je jak kocovina s tisíci kováříčky takže je ?? ryzí trh? No nic jen podotknu že ani seriózní data vám nikdo nedá ale matně vzpomínám že 10. po pozvratu oznámili že koruna proti totalitní byla 1:25 a potom se jaksi zavřela voda a nikdo vám srovnání seriózně nedá. Rozhodně aktivní život pracujících stojí víc než kdy předtím ale to je i systémem dluhu který najeli „taky ekonomové.
   A lidé nehledají a ani nenajdou v hektické době kdy mnozí neví kam dřív skočit a za mne je to záměr „velkomožných.
   https://www.facebook.com/61551549951801/videos/1306073246966489/

  3. pardon, takže to chápu správně, že za dvojnásobný zdražení základních věcí (žrádlo, energie, nemovitosti a tak) za posledních pár let si můžou vohnouti sami, dobře jim tak, lůze netáhlenské?

   hele zkus to trochu učesat a zkrátit, ať se ti to vejde na náhrobek, až tě lůza vole zlynčuje :D takový to, poslední věty před smrtí, ne?

   1. No… ono to neni uplne primocare, ale take to neni uplna blbost. To, ze se fura veci zdrazila, je btw napriklad proto, ze se rozhazovaly vrtulnikove penize a to delala Buresova vlada, ktera byla demokraticky zvolena. Dokonce ani nepotrebovala dalsi 4 partaje do slepence. Mame demokracii, chceme demokracii, toto je vysledek. Dale pak jsou to ruzne podpory nejruznejsich netahel, vcetne ziveni ztratovek apod., coz je luza ze stejne skupiny, jako ti, co plati a divi se. Je to v jednom pytli vsechno. No a nakonec tu mame ty moudra rozhodnuti o devastaci evropskeho prumyslu pod zasterkou jakesi valky nekde v zapadni Asii a to je pro zmenu diky Bruseli, kde se drtiva vetsina ceske luzy tesila, az budeme hen tou soucasti.

    Takze ano, rozhoduji svine, ale diky systemu, ktery luza podporuje.

    1. Tak. Inflace byla v říjnu 2021, na konci Burešovy vlády kolem 8 procent s prognózou dalšiho růstu. Viditelná byla už v létě a usilovně se na ní pracovalo minimálně od března 2020, ačkoliv i předtím už se ekonomice tolik nedařilo.
     Fialáči se moc nevycajchnovali, ale s inflacì toho moc neudělaj, to je práce ČNB. Která to nechává vyhnít. Šéfem ČNB je Michl, bývalý Babišův poradce a ekonom.
     Tak huš, a nezapomeňte to Andymu ve volbách hodit.

     1. ty seš fakt pako šajne

      1. pravda bolí co?

    2. Inflace je v systému účetních peněz „krytých“ dluhem fíčura, nikoli bug. Otázkou nedí zda, ale kdy.

     1. Ne, otázkou je kolik. I „před inflací“ byla kolem dvou procent a v téhle výši se dlouhodobě uměle udržovala.

      1. Otázkou je kolik a jak rychle. 2% během 20 let stojí taky za vyliž … Jen je to méně vidět (pozdravuji pana Bastiata) než 10% ročně. Člověk se musí přizpůsobit a používat peníze jako zprostředkovatel směny a účetní jednotku, nikoli uchovatel hodnoty.

       1. Peníze jako uchovatel hodnoty byly problematický i v době, kdy se razily z drahejch kovů. Jednak kolísalo množství toho kovu a jednak kolísala cena komodit podle toho, jak moc se urodilo.
        Za Václava III se počítalo v jednotkách grošů, za Rudolfa II už se jelo v kopách. Po objevení Ameriky šla cena drahých kovů hodně dolů. A ony i kutnohorský a jáchymovský doly toho stříbra v průběhu let vyprodukovaly pěknejch pár tisíc tun, což už bylo znát.
        Sichr bejvala půda. Tý přibejvalo asi akorát v Holandsku.

        1. shane: u půdy je blbý, že je velmi snadno manipulovatelná vládou, ať už tou centrální, nebo místními samosprávami (myslím, že shi by se tady zase dokázal pěkně rozčílit). Takže jako uchovatel hodnoty funguje jen omezeně a v určitém období. Ani se nedá říct, že je to dobrý uchovatel v čase, spíš je potřeba mít štěstí (že zrovna ty Vaše pozemky budou ještě Vaše a budou mít vysokou hodnotu – i dnes je lepší mít 500 m2 stavební pozemek v atraktivní lokalitě než 50 hektarů polí a TTP někde mimo civilizaci, navíc časem to zase může být úplně jinak).

         1. Bavíme se o minulosti. Jinak uchovatel hodnoty, tj. něco co koupíš a cena buď poroste nebo zůstane stejná neexistuje.
          Jediná šance je, nacpat do něčeho, co generuje příjem. A i to musíš furt hlídat.
          Jinak nemyl se, zemědělská půda začíná bejt celkem atraktivní investice. Má výbornej poměr cena/výnos.

          1. Zatím.

          2. Nic netrvá věčně.

          3. Ani láska k jedné slečně.
           Čím déle se budou spekulanti držet od půdy, tím lépe. „Investiční byty“ stačily.

          4. shane: JH psal o přítomnosti, tak jsem to do ní zase vrátil. Nevím, nakolik se mýlím, o tom, že je to dobrej deal jsem už slyšel, přesto realita je zatím taková, že co má známá hromady pozemků, tak aktuálně sypou skoro nic a prodat se dají za pár šlupek (má je v nájmu za pár babek místní kolchoz).

           Firmu bych neřekl, že je „uchovatel hodnoty“, to se taky dost mění. Prostě problém „uchování hodnoty“ je v tom, že se to v čase dost výrazně mění a často do toho zasahují události, na které se nelze připravit. Například ve vzdálenější rodině byl nájemní dům, v jiné chata. Po vítězném únoru byl z nájemního domu krcálek a peníze žádné, z chaty docela dobrej vejvar. O pár desítek let se to otočilo, dědic chaty už nebyl zrovna za vodou, zato z dědice-restituenta domu je rentier.

           Člověk to nesmí moc řešit, protože i to, co skvěle nese, může být ukradeno, dokonce i to, co člověku vzít nejde (viděl jste někdy důl?). Lepší je žít rozumnou přítomností než v obavách o nejistou budoucnost. Ale nirvány jsem zatím nedosáhl, takže mě některé věci pochopitelně trápí. Naštěstí o dost míň než jiné a zlepšuje se to.

          5. Ok. Tak budu citovat sám sebe: Sichr BEJVALA půda. Bejvala. Minulý čas. Tzn že to tak bylo dřív. Tzn že nemluvím o současnosti, ale o minulosti. Tzn o něčem, co bylo dřív.
           Ohledně zbytku tvého příspěvku nejsme ve sporu.
           Jinak ať si ta známá zkusí ten výnos převést na pořizovací cenu a náklady spojené s vlastnictvím oné půdy a zkusí to porovnat s výnosy a náklady investiční garsonky za 5 mega a víc.

          6. shane: však nejsme ve sporu v ničem:-)

           Ad orná půda vs. garsonka – tady by to asi chtělo srovnávat srovnatelné. V ceně orné půdy a výnosu se neorientuju, ale v cenách nemovitostí docela ano. A ta „investiční garsonka za 5 mega“ vypadá úplně jinak dnes a úplně jinak před i jen pouhými 5 lety. Výnos stejný, náklady diametrálně odlišné. Jestli by dnes bylo výhodnější za 5M koupit ornou půdu, pronajatou kolchozu nebo garsonku nevím. Ale provozovat tu garsonku již nějaký ten pátek, pravděpodobně by dopadla lépe (a kdyby byla zděděná, tak ještě lépe – do extrému ale zacházet nechci, jen to časové hledisko je zrovna dnes extrémně důležité).

          7. Jo, souhlas.

          8. Ze jsem tak nesmely.

           Investicni garsonka za 5M je imho chyba.

           Navratnost te investice je nejkratsi v lokalitach, kde garsonka nestoji 5 micu.

           Nez jedni garsonku v Praze, radsi bych si koupil pet garsonek nekde na severozapade.

          9. S tou pudou, mysleno obyc ornou, je to sice vachrlate, ale stale stoupajici. Asi v nejake prdeli nekde v Jesenikach to bude rust pomalu (ale i tam se dotuje a cerpa), zato treba tady na Sumave to porad leze vejs a vejs. A v okoli Domazlic a Nyrska je to rovnou zlatej dool, prootoze za carou stoji nenazrana bioplynka a proc by si Nemeck kurvil kukurici svoje pole, kdyz Cech ho levne propachtuje, nebo rovnou proda.

           Ja osobne jsem tady kupoval louky/pole za 60t/ha, dneska bych prodal pohodlne za 400t/ha. Jsem v parku, takze tady je jeste extra priplatek pri bio hospodareni a muj pachtyr si chrochta.

          10. ehm, ceny nějaké divné. Jestliže je výnos, v pšenici, cca 25 000 korun z hektaru (a to přeháním, ceny teď devalvovaly díky Ukrajině), to máš hrubého, na to pole přecjen párkrát za rok vyjedeš a něco propálíš, čistého to bude tak deset tisíc tisíc. V bramborách je hrubého 50 – 70 000, ale nákladovost je o mnoho vyšší, kolikrát se je ani nevyplatí sklízet. Jablka už skoro nikdo nedělá, jabloně se plošně kácí, spíše se sady zakládají jen a jen nově pro dotace, nesklízí se, jen se každých pět let vysadí znovu, tak je zničené zemědělství. Návratnost se počítá v řádu deseti let ideálně, dvacet let maximálně. Cena čtyřista tisíc za hektar je tedy nereálná.

          11. Ctyri kila za ha mi byly jen letos nabizeny 3x. Loni 350. Pokazde jinej xicht. Posilam je do prdele, samozrejme.

          12. Btw, nemam duvod kecat, nikdy neprodam,nemam to jako ulozene penize.Hodnota je mi uplne u prdele.

          13. Karel Čapek takhle chtěl koupit pozemek na Moravě, se sedláčkem byl domluvený, když tu on přišel: „Já bych prodal, ale bábička nesce…“ Tak musel koupit Strž u Příbrami.

          14. @Sysop: Tos jsi ziskal s tim barakem nebo postupne? Kolik ha mas? Decka to jednou urcite oceni, teda pokud ti to nekdo v nasi skvele budoucnosti zase neznarodni..

        2. To nepochybně (ale stejně jaksi klesal a stoupal HDP), ale zlato a stříbro nikdo nemohl „defaultovat“.
         A půdy sice nepřibejvalo, ale vlastníků občas docela významně ubejvalo, třeba za tatíka Žižky, za morových epidemií, po bělohorském vítězství…

         1. Tak samozřejmě, jistà je jenom smrt a daně. Ale ta inflace prostě postihovala i drahé kovy.
          Nejlíp je to vidět na stříbře. Jaká byla kupní síla pražského groše ve 14. století, v 16. století a jaká je cena 3,5 gramu střibra dnes. Za krále Holce byla za groš celá ovce a dnes za to nekoupíš ani langoš.
          Zlato je na tom líp, ale taky nic moc, ve srovnání s minulostí. V roce 1850 v USA byla unce zlata 20 doláčů a slušnej měsíční přijem. Dneska 2000 dolarů (unce zlata) není žádný velký terno.

          1. Za krále Holce byla za groš ovce, protože byl konečně po dlouhých letech mír a vyplatilo se ty ovečky rozmnožovat, ne je hned sežrat, protože mohl přijít křižák, nebo „boží bojovník“ a skopové zpracovat v táborovém kotlíku.

          2. A tak je to bonmot a ovce groš nestála asi nikdy. Ale rozhodně měl mnohem větší kupní sílu než tu dnešní šedesátikorunu.

          3. A unce zlata měsíčně, tedy 24 000 dollarů ročně, pokud je průměrný plat v USA 60 000 ročně (mediánový pouze 54 000), po 170 letech kapitalismu, z toho 50 letech s nekrytými penězi…
           Závěr ať si udělá každý sám, kam to emeričtí soudruzi dobudovali.

          4. Celkem daleko. Životní náklady se takhle lehce převádět nedaj. To, co bylo dostupný už tenkrát je mnohonásobně levnější a dostupnější. Dnešní život prodražujou věci, co tenkrát buď neexistovaly vůbec, nebo byly pro drtivou většinu nedostupný. Pokud budeš žít na úrovni roku 1850, můžeš žít nesmírně levně.
           Ale to jsme od uchovatele hodnoty odbočili dost stranou.

          5. Jo, tohle se snadno srovnávat nedá. Na jednu stranu si kdejaký úředníček mohl dovolit držet služebnou (třeba Josef Němec s nymfomankou Boženou), na druhou ta děvčata sloužila za stravu a byt (a občasné sexuální služby pánu domu či jeho synům). Ani jedno se dnes neděle, co to vypovídá o naší době?

          6. Jihočech Honza: především to o naší době vypovídá, že lidská práce má mnohem vyšší cenu a lidi jsou mnohem svobodnější, takže už nemusí otročit za byt a stravu těm štastnějším.

           Chápu, že Vy byste byl radši sluhou, ale každej to tak holt nemá.

          7. Ale to přináší zase jiné problémy, až do baroka prakticky neexistoval nerecyklovatelný odpad, lidská práce je drahá, suroviny levné, o to více odpadu se hromadí.

          8. A pokud mluvíme o potřebě být sluhou – moc se od doby baroka nezměnilo. Sice lidé neslouží feudálovi nebo církvi nebo buržuovi, zato mají EU, LGBT+ či nadnárodní korporace. Mají u toho víc masa, víc metrů čtverečních bydlení a kvalitnější pitnou vodu, ale „Maul halten und weiter dienen“ musí úplně stejně.

          9. Jihočech Honza: pro mě se toho od baroka změnilo velmi mnoho. Hubu jsem nikdy nedržel, kdyby ano, měl bych se ještě líp a ani teď se nemám špatně (plus se nestydím na sebe po ránu podívat do zrcadla, což považuji za velmi důležité a mám v tom jasno už dávno). Že mám co jíst a slušné bydlení není vůbec málo a že mám čas se věnovat koníčkům, které nejsou vždy úplně levné považuji za obrovskou výhodu. Můžu cestovat, nejsem ničí majetek a pracovní dobu si určuji sám, přičemž dělám převážně to, co mě baví (i to, co člověka baví s sebou nese sem-tam nutnost něčeho nezábavného, co nelze smysluplně outsourcovat). Přitom jsem ten Váš úplně „obyčejný člověk“, žádný rentier, výherce v loterii nebo státní darmožrout, žijící z nakradených peněz.

           Jasně, že jsem měl ve spoustě věcí štěstí, počínaje tím, že jsem se nenarodil jako debil s IQ 80. Nicméně mezi běžnými lidmi je mnoho takových, kteří by mohli dělat to, co já, ale nedělají, drtivá většina z nich z lenosti a pohodlnosti.

           Takže jestli někdo slouží EU nebo nadnárodní korporaci a musí „držet hubu a krok“ je mě osobně úplně fuk, pro mě je důležité, že já nic takového dělat NEMUSÍM. Zatímco v tom Vašem baroku bych měl buď extrémní štěstí na to, kde se narodím, nebo bych byl v háji, o následcích „nedržení huby“ nemluvě. Chápu, že jste se jako věřící situoval do role někoho, kdo slouží a tak je to, co píšu, pro Vás asi dost neuchopitelné a nepředstavitelné, ale někdo si holt vybere dogmata a okovy a někdo svobodu – to je ta hlavní výhoda dnešní doby, kterou chtějí zlikvidovat stejní lidé, kteří to měli zmáklé v baroku. Pohříchu typicky věřící, byť často v jiné věci než tenkrát, ale blbí a zlí úplně stejně.

          10. 2000 babek je taky rozumnej měsíční příjem, né že né

          11. Jo. U nás. V améru tak někde v nějaký prdeli v Tennessee.

          12. Celostátní průměr je nějakejch 75 000 ročně, průměry podle státu tak od 45k vejš. Maj tam větší rozdíly než u nás, ale 24k ročně je hodně málo.

    3. to ani nedejchám, akorát že už téměř dva roky tady máme pjetydemolycu, co si mohla držky uřvat, jak voni všecko dají do pořádku, takže…od té doby eště zintenzivnila vrtulníkový prachy, akorát že nedává většině ovčanů, dokonce nedává ani menšině ovčanů – lifruje to do kapes svejch, a potom kdejakejm přivandrovalcům a netáhlům kdesi z asie, kam to dokonce pumpuje i napřímo, jo a taky eště nakupuje zbraně a další cetky, pro lifrování zase západních zbrojařů

     kde přesně k tomudle dostala mandát? můžu to vidět v programu a v koalové smlouvě?

     1. @Behemot: +1

     2. Ehm. Helicopter money jsou vyhozené peníze na vlastním trhu. Což roztáčí spirálu. To, co provádí současná garnitura, by se spíše dalo nazvat odklánění, přihrávka, malá domů, tunelování státního atp.

      1. vole ukravínců tady je půl mega a ty prachy si nefutrujou do matrací

       1. Behemot: oni zas přišli nějací noví? Povídejte, přehánějte. Už v dubnu jich tady bylo jen 325k, zbytek z těch asi 500k se vrátil.

        Už to tady bylo, ale chápu, že se Vám to nehodí do karet, tak budete kdákat pořád dokola „půl mega“.

       2. ..tak tak, kupujou si domu ty pračky, co jim je russsaci uloupili..

        1. voni si teda kupodivu, chudáci, kupujou i celý ty domy, a bytovky…:D

         1. ..se nediv, kdyz je to tak vyhodny.

  4. Tož Vašku, když jsi takové netáhlo, že neumíš vydělat blbých 140 táců bruto, měl sis na blížící se stará kolena pořídit místo 3 harantů Tamagoči a nemusel bys tu teď jako ubožák lamentovat nad důchodci s 20 tisíci důchodu. Kdo ví, jestli jen díky jejich práci nepobíráš dnes žold v nějaké zlodějské neziskovce.

   1. Toz Huperte, ja si umim vydelat blbych 140 klacku bruto, s penezi vyjdu v pohode, zbyva i na investice, treba ted mi CEZ poslal na dividendach ctvrt mega, coz je prijemne.
    Zena uz na materske neni, ale ani v dobe, kdy byla doma s tremi detmi,jsme nejak nestradali. A to jsem v te dobe jeste platil hypoteku na dum co uz je splaceny.
    Proto me fascinuje, ze duchodec s 20 klacky cisteho je furt ten chudak na pokraji smrti hladem, kdyz ma defacto stejny prijem na hlavu, jako ja v dobe, kdy byla zena s detmi doma…

    Prosta matematika a nenazranost, kdy cokoliv bude porad malo…

    A opakuju, ja sam budu duchodec sakra driv, nez by mi bylo milo…

    1. tvoja matematyka je úchvatná, asi tak nejak počítá pjetydemolyca a pak se diví, že si lámou hnáty vo dno pokladny :o)

     1. Hele, pokud tyto pomerne proste pocty nepobiras, zkus poprosit nekoho chytrejsiho, at ti to vysvetli.
      S pomoci to das.

      1. tvl co todle je dneska za vypatlaný kretény…

    2. vasek: to si vážně myslíte, že když Vám „zbývá na investice“ při 120k na 5 lidí, tak je na tom stejně důchodce s 20k? Jako vážně? Člověk by si myslel, že fakt nejste ten, co vydělá 120 a už vůbec, že by mu z toho mohlo zbýt na „investice“.

     Zkuste z těch 120k na 5 lidí odečíst mandatorní výdaje (bydlení, auto, jídlo, oblečení, vybavení bytu) a pak zkuste totéž udělat s tím důchodcem, co má 20k. Možná zjistíte, že zatímco z těch 120k Vám v pohodě 50 zbylo a nikdo nestrádá, důchodci z těch 20k zbudou 2 litry (těm šťastnějším nebo skromnějším pětilitr) a to je tak na budování rezervy pro případ rozbité pračky nebo dovolenou, určitě ne na investice a nějaké vyskakování si z kopýtka. V rodině máme důchodce, kterému tuším ČEZ poslal zálohu na plyn asi 6x vyšší než dřív ve výši asi 70% důchodu. Za domácí úkol si můžete spočítat, o jaké procento se tomu člověku zvedly náklady a o jaké procento by se zvedly Vám a o kolik by Vám zbylo méně a o kolik zbude méně důchodci na ty „investice“.

     Takže tahle Vaše jakási závist důchodcům je dost nízká a s ohledem na to, co tady o sobě tvrdíte směšná (orel muchy nelapá, ale Vy jste koukám ultraorel, co ho sere i octomilka a to jaksi nejde dohromady).

    3. To Vasek
     Zajímavá logika. Kolik by podle vás měl tedy správně důchodce brát? Hodně sem částku.
     A druhý dotaz, to samozřejmě není na odpověď. Jak máte zajištěno, že těch 140 „klacků“ je a bude váš stabilní měsíční příjem pořád až do důchodu?

    4. Zkusil jsem na tebe promluvit tvým jazykem, abys rozuměl, ale jsem z tebe trochu zmatený, Vašku. Víš sice jistě, že Rajchlovi podporovatelé(byť na té demonstraci mohli být mnozí z jiných důvodů, třeba že je tato vlastizrádná vláda už opravdu sere) jsou netahavá lůza a vyděláváš 3x víc, než je státní průměr, přesto neumíš počítat a víš hovno o struktuře nákladů na živobytí. Zřejmě tě už vyhazují z práce, když nevíš, že věk nároku na důchod je sice stanovený, ale důchodcem budeš až poté, co splníš podmínky, zažádáš o něj a důchod ti bude přiznán https://www.ochrance.cz/letaky/kdy_mohu_odejit_do_starobniho_duchodu_kancelar/kdy_mohu_odejit_do_duchodu.pdf, tedy až se rozhodneš, tak co tu nesvéprávně kňouráš, že budeš v důchodu dřív, než by se ti líbilo?

     1. Za mne.
      Doufám, že Vasek bude solidární a projeví lidský přístup. A až bude mít nárok na důchod, tak o něj nepožádá. Dělá těch 140 klacků a chodí mu na dividendách čtvrt mega.
      A pokud požádá tak určitě ne těch šílených průměrných 20 tis., ale mohl by se spokojit tak s 3 tis.
      Co ty na to Vasku?

  5. „…za tvuj posrany zivot muze vlada,.nebo nejaky Ukrajinec, ze mas vic exekuci nez zubu.“ U každého, kdo použije tuhle mediální zkratku (stejně jako slova dezolát, chcimír apod.) lze s velmi vysokou pravděpodobností dovodit, že dotyčný je lehce mediálně manipulovatelný. On však sám sebe vidí úplně jinak, takže na tohle často reaguje podrážděně, nevrle a urážlivě. Ale je to legrační :-)

   1. ..za jejich posranej zivot muze Russsssssssssssko!

  6. Člověče…ty budeš VELKEJ debil,viď? :-)

   Nikdy mě nepřestane udivovat bezbřehá a naivní debilita lidí jako jsi ty. Řekni…děláš to schválně,nebo to zkrátka nedokážeš ovládat?

 6. Jen bych rád upozornil, že před pár lety dostali Michprdni na Letnou přes čtvrt mega demonstrantů proti Babišovi. Opakovaně. Stalo se co? Hovno. Teda krom toho, že na Dfensu se Michprdi a demonstrace hromadně odsuzovaly.

  1. I kdyby pul naroda nekde demenstruovalo, stane se uplny, ale uplny hovno. Jediny, co by mohlo neco zmenit, je generalni stavka, ale na to neni dost podpory. To budou muset lidi rejt drzkama v zemi, aby doslo ke generalni stavce. A od toho jsme na vesmir daleko.

   Jediny, ceho se u takovychto akci politici boji je, vystrcit na nich rypak a dostat rajcetem, nebo vejcem. A to je asi tak vsechno.

   1. Vejcetem dostával opakovaně Paroubek a hovno z toho. I volby vyhrál.
    V podstatě jediný, čeho se bojí jsou volební výsledky. Jenže jak maj lidi krátkou paměť, tak se počítá akorát poslední rok.
    Ostatně, není se čemu divit, tvůrci naší politické kultury, V. Klaus a M. Zeman celou dobu razili, že občan má jednou za čtyři roky hodit lístek do urny a zbytek doby držet hubu a nechat politiky, ať se mezi sebou dohodnou.

    1. shane: vejce v xichtu je jednoznačně voda na mlýn zasaženému individuu, protože v očích svých podporovatelů je to ten správný mučedník. Takže paradoxně podobný incident by Fialovi mohl preference zase zvednout – myslím, že kdyby měl Prchala jako poradce (je pořád volnej, ne?), tak už mu poradí, jak na inscenaci „já toho dělám tolik pro lidi a dezolátská proruská opozice mě ubližuje“. To by mohlo část voličů pětidemolice aktivizovat, protože by se tam mihl oblíbený prvek retardů, díky kterému tam Fiala je a to „volit proti něčemu“, v tomto případě proti těm hnusným dezolátům, co jim jejich „změnu“ tak nehezky potřísnili.

     1. Prchal šňupe na Slovensku.

     2. Mára dělá na Slovači pro nějakou menší partaj, pokud vím.
      S tím mučednictvím to obecně platí, ale zase není dobrý to přeceňovat. „Kulke pro Monike“ Babišovi moc nepomohla, spíš byl akorát pro smích a Paroubek by asi utrpěl vítězství i bez faciální omelety.
      Spíš to pomůže nahnat zpátky ztracený příznivce, než vyloženě vytvořit nový. Lidi jsou cynický bestie a nejupřímnější smích je smích škodolibý :)

      1. shane, Panek: Mára – OK, ten tedy ne.

       Ad vajíčka a rajčata – však ano, mluvím o „aktivizaci příznivců“, ne o konvertování nových (odpůrci se akorát tak zasmějí). Ale část ztracených voličů „změny“ by si mohla vzpomenout, proč to těm tragédům hodila („aby tam nebyl Babiš“) a tak podpořit svého eurofialového guru.

       1. No, oni jim to hodí právě proto, aby tam nebyl Babiš. Ono moc možností není. Vajec netřeba. Zejména, když je to koalice a zvejcovanej (třeba) Bartoš voliče ostatních čtyřech stran nedojme.

        1. shane: to už udělali, ale jejich víra místy upadá, nebo tako to aspoň z článků chápu. Tedy část potenciálně ideově tápajících soudruhů voličů by takové zneuctění se správným narativem mohlo přívést zpět do stádečka a na správnou cestu.

         1. Víra sice možná upadá, ale furt těch možností moc není. Pokud se neobjeví nějaké další alternativy, tak ty výsledky dopadnou dost podobně jako v roce 2021. ANO vyhraje, ale pokud nesežene někoho do koaly, tak dopadne jako minule. Navíc volby jsou furt daleko, o volbách 2025 rozhodne situace v roce 2025. Nemáme midterms jako amíci.

          1. Zajímavější by to bylo, kdyby Babiš odešel z politiky. Spoustě lidí vadí právě on. A spoustu zase táhne hlavně on. Ale to se v roce 2025 čekat nedá, to až tak nejdřív 2029, to mu bude 75.

          2. shane: a právě aktivizace ideově tápajících by mohla zařídit, že ANO nevyhraje, jako 2021. Zklamaní voliči „změny“ totiž k volbám nemusí jít vůbec, nebudou-li dost vyhajpováni, jako například při volbě rozvědčíka prezidentem. A to vyhajpování by právě mohlo pomoct pár vajec ve Fialových brýlích, protože by se z toho dala udělat „antidezolátní kampaň“. A na to vy tam v Praze slyšíte dost, s nevzdělaným póvlem, co žije v nuzných podmínkách venkova se žádný pravý obyvatel hlavního města do jedné skupiny dostat nechce.

           Ale samozřejmě, jak říkáte, jak to bude vypadat ve volbách rozhodnou kampaně a antikampaně v posledním půlroce, případně nějaké události zvenčí, na které bude nutné správně reagovat.

   2. Nepravdu díš Sysope, půl národa na zvrat jistě stačí a nemyslím, že ta zlodějská chátra nemá strach, jen zatím věří, že s uplacenými médii a zvládnutím technik manipulace přijde i k dalším volbám dost zfetovaných zombie, co jim to hodí.

    1. Na zvrat zcela jiste staci i min, nez pul naroda. Jenze, neni k dispozici ani mala cast toho, co by na zvrat bylo zapotrebi. Ono ‚fandit‘ a ‚jit bojovat‘ je kurva rozdil.

     Ti, co maji skutecne, ale opravdu skutecne problemy, nemaji cas chodit nekam mavat fanglema. A ti, co jsou jen nespokojeni, ti byli, jsou a budou a vetsina jich nepujde ani na tu demosku, natoz aby nekde stavkovali. Navic – pri posledni generalni stavce byly zpocatku akorat fedry, ze policajti pujdou proti lidem a moooozna par nahecovanejch milicionaru. Ale to celkem rychle opadlo. Dneska by fura lidi dostala ajn cvaj padaka, protoze vetsina podniku neni statnich a ve statni sfere asi nebude moc lidi, co by podporili generalni stavku, protoze prijit o takhle teplej flek bez driny nikdo nechce.

     Takze… jasne, najde se pak vyjimek tam i onde, ale to je vyrazne pod prahovou hodnotou, ktera je zapotrebi k nejakemu zvratu. Neverim proste tomu.

     1. Ano, fandit a bojovat je rozdíl, ale rozdíl je i bojovat osamoceně, bez podpory, anebo naopak. Bojovníků, co mají vůli a především schopnost nějaké změny k lepšímu dosáhnout, je minimum. Vždy je též nejistota, že je s nabytým pocitem výlučnosti semele touha po moci. Přes toto riziko a při skutečnosti, že loutkovodiči současné české prolhané, zlodějské, vlastizrádné a totalitu zavádějící vlády drží většinu majetku a dluhů ostatních, považuji za dobré každého bojovníka podpořit – jak kdo umí či může, ať fyzicky, finančně, verbálně…. a vírou. Bez ní je to marné.

  2. to počítali ti samí, co to teď počítajou Rajchlovi? :D

 7. V sobotu jsem měl nějakou ne moc náročnou práci a tak jsem si k tomu pustil přenos z demonstrace na Václaváku.
  Netvrdím, že jsem úplně se vším souhlasil, třeba Foldynu bych asi na takovou akci nepozval, je to příliš snadný cíl…a koneckonců k?kot..
  Ale nic z toho o čem „zasvěceně“ píše mediální výplach typu Reflex, Forum24, Seznam, Kalousek na X atd… jsem tam neviděl ani neslyšel.

  Aspoň co jsem měl tu možnost a potvrdil to včera pak i přímý účastník, šlo o normální lidi, kteří mají jistý problém s aktuální vládou a situací nejen u nás. Ten já mám také…

  Záběry svědčily o tom, že tam těch lidí bylo o mnoho více než uváděných 10000.
  Opět jsme tedy konfrontováni se zjevnou lží těch „správných“ médií. Prostě se nám zase snaží vnucovat virtuální realitu a někteří lidé už z toho zjevně blbnou:
  Vždy jsem měl například respekt k práci Dany Drábové a považoval ji za člověka na svém místě. Pokud ale v poslední době občas nahlédnu do jejích infantilních a nenávistných komentářů na X (Twitter), respekt je pryč a je mně té paní líto. :-(

  Smutná doba.

  1. No, když si poslechneš projev nějakýho politika, tak obvykle většina toho bude celkem rozumná a bude se s tím dát souhlasit. Včetně projevů komunistů nebo třeba Hitlera. Co je důležité je ten zbytek.
   Když politik řekne, že je potřeba aby se lidi měli práci a bydlení, tak asi málokdo bude nesouhlasit. Když k tomu dodá, že toho dosáhne znárodněním soukromého majetku a fzickou likvidací židů a buržoustů, tak už to tolik souhlasu nevyvolá.

   1. No, nevšiml jsem si, že by se nad arizací někdo v Německu příliš pohoršoval. A znárodňovat začala už Fierlingerova a pak Gottwaldova vláda, taky se všeobecným souhlasem.

    1. Adolf musel demokratický svět šokovat protože z ideí udělal program a po zvolení ten program opravdu zrealizoval. Asi každý čekal, že začne krást a tloustnout a bude s ním rozumná řeč :-)
     Mimochodem pravdivost a poctivost programu je důvodem k tomu, proč nikdy nepřeložili Mein Kampf do Francoužštiny a toho, kdo to pak před válkou přecejen jako varování udělal zažalovali o autorská práva :-)

   2. To mně připadá poněkud hloupé.
    Když vyslechnu projev kteréhokoliv z té dnešní vládnoucí levičácké party – ano i Fiala do té společnosti už nepochybně patří, nic rozumně znějícího tam obvykle neslyším.
    Žvástají často o „evropských hodnotách“, „solidaritě“, „moderním pojetí“, „spravedlnosti“, „dezinformacích“, „dekarbonizaci“, „prozápadní orientaci“ …, …
    Protože si dovedu velmi dobře představit, co za tím vězí a kam to povede, samozřejmě mě zaujme mnohem více politik, řešící normální běžné záležitosti.
    Jistě, i toho musím brát s jistou rezervou, ale rozhodně ne na základě propagandistických nadávek z médií, která pracují pro ty výšezmíněné levičáky.

    Uvědomte si prosím, že ten původní Západ už neexistuje. Jsem prozápadní až do morku kostí, ale Západ mi jaksi zmizel. Zbyla jen jakási zahnívající, upadající, nekonkurenceschopná břečka, prolezlá socialismem a levicovým extrémismem. :-( …a z té je mi na zvracení.

    1. Pak je to jednoduché – jste rusofil a dezinformátor a vnitro na váz založí složku :-)

   3. Asi jsem divnej, ale za poslední minimálně dvě volební období jsem rozumnou řeč od parlamentního politika neslyšel. Andrejovi a Okamurovi nerozumím, takže tam nemohu soudit, ale u těch, kterým je rozumět si klepu do čela už jen z útržků v radiu. Rozumné věci jsem slyšel leda od Svobodných, Realistů a podobných bezvýznamných spolků.

   4. To je obecna vlasnost pripraveneho monologu.
    Smrad se z kamuflaze vytahne az pri dialogu s pripravenym a valitnim oponentem.

    Krasne je to ukazano v Nabokovove Lolite, kde Humpert Humpert (prototyp tzv. „unreliable narrator“) nejprve zdouhave popisuje, jak byl Lolitou „sveden“.
    A pak nasleduje kapitola z pohledu Lolity, co zacina „Toho odpoledne me poprve znasilnil…“

    A ani IQ kolem prumeru nezarucuje, ze posluchac tohle smecko prohledne, jistota je az tak kolem IQ 120 + vzdelani + rozhled.
    Na tomhle principu funguji vsichni Hitleri, Putinove, Babisove.

    A ze „rozhovory“ Babis vs. prostitut Plesl v v buresove MFDnes jsou mistrovkymi kousky tohoto sportu.

    1. Nic z toho, co zmiňujete nějaké prohlédnutí nezaručuje. I Adolf zmiňuje, že inteligentovi patří vědecké poučení a davu se to pak musí zjednodušit na několik hesel. To ale neznamená, že to je nějaké šméčko, naopak jde o to jak přesvědčit všechny a konzistentně, jen se přizpůsobuje rétorika. Profesor sociologie podlehl nacismu úplně stejně jako dělník, akorát si jeden načetl pět knížek a druhý se jen pral po pivnicích s letáčkem v ruce, ale šlo o jedno učení a o jednu upřímnou propagandu (ve smyslu toho, že propagandista věřil tomu, co sděluje).

 8. Vzhledem k tomu, že ani sovětská TASS neuvádí žádné přesné číslo a jen dva rozdílné odhady, přikláním se ke komentáři, který jsem někde viděl (a omlouvám se autorovi, že neuvádím zdroj), že fialova vláda vyhladověla dezoláty a obdivovatele severní Asie natolik, že sto tisíc lidí podle ulhaného Rajchla vypadalo jako pouhých deset tisíc podle soudných lidí.

  1. Tak z informací TASS určitě vycházejte. To je etalon moudra, pravdy a lásky. :-D

  2. Problém s obdivovateli či hatery severní asie je v tom, že tam nikdo z nich nikdy nebyl. Takže si tam každý projektuje svoje či mediální představy. Stejně jako kdysi u národních obrozenců, dokud tam Havlíček nezajel a nepopsal to. Nevím kolik se tak vejde lidí na Václavák, ale z fotky to rozhodně nebude ani deset, ale ani sto https://1gr.cz/fotky/idnes/23/092/cl8h/LRE7c98c90662_P2023091603052.jpg (netuším jestli je to maximum, scházení nebo rozcházení, abych rozporoval ten strop).

   1. To jsou jednotky tisíc. To je jasné. Musíte se na to „dívat z hlediska tradic EUropského hnusmanismu a kritického (ne)myšlení“ za použití nejnovějších jednotek užívaných libtardy – dvoumetry až pětimetry. Pak to vychází, eh čo to tárám, zapadá. Žádný východ, tfuj, enem západ, do si vypláchnout na LBQTNSDAP záchodek, kupředu levá. Sláma uKravína.

    1. Obdivovatelů ruského bude asi fakt málo, negativní zkušenost s politikou, s historií a koneckonců i s občany ruska zde výrazně převažuje. proto taky každému, kdo nejásá nad kroky vlády dávají nalepku rusofila, protože to je diskreditační. Kdyby to tu bylo půl na půl nedávalo by smysl takovou nálepku dávat.

     1. No nevím.

      Zatím to vypadá, že mít na těchto demonstracích nějaký protiruský transparent vyvolává stejnou reakci, jako když protestujete proti Babišovi na jeho volebním meetingu.

      V obou případech nestihnete napočítat ani do desíti, než se na vás okolí demonstranti začnou sápat.

      1. To se ani nedivím, protože na demonstraci proti vládě, potažmo bruseli si dotyčný spletl demonstraci nebo je to nějaký provokatér.

       1. Jasně. Dav bude někoho napadat, protože si spletl demonstraci, nebo protože „provokuje“ tím že tam stojí.

        Tím jak se to snažíte popřít jste se odkopal. Proč se za své názory stydíte a skrýváte je?

        BTW Rajchl prý tentokrát lidi vyzýval, aby nechali ruské vlajky doma. Nicméně řada transparentů demonstrantů naznačovala, že přišli spíš řešit téma západ vs rusko, než co se děje u nás doma.

        1. Nechodím na žádné demonstrace, reaguji na váš komentář, že někdo někoho napadá za blbý transparenty. Nikdy jsem na žádné demonstraci nebyl, takže netuším jak moc sluníčkoví jsou účastníci a zda je možné na prague pride mít transparent adorující tradiční rodinu nebo naopak na nějaké konzervativní akci vidět dva kluky v koženém oblečku s duhovou vlajkou a všichni by s tím byli ok.
         Za své názory se nestydím a prezentuji je kdekoli je to vhodné, např. i zde. Akorát nevím jaké mé názory máte na mysli. Můj vztah k Rajchlovi je mírně pozitivní za jeho činnost během covidu a za formulování toho, co mě sere na našem státu nebo spíše na jeho momentálním vedení. A vztah k Rusku je odtažitý na základě historie a zcela subjektivních zkušeností s jeho obyvateli v roli turistů doma i v zahraničí.

         1. Teď jste ovšem uhodil hřebíček na hlavičku ;)

          Výše jste napsal, že dávat těm protestujícím nálepku rosofilů jen proto, že nejásají nad kroky vlády je diskreditační a že ve skutečnosti tam bude obdivovatelů ruska fakt málo.

          Já jsem vám zas oponoval, že to obdivovatelé ruska jsou, protože když tam někdo příjde s transparentem proti rusku, tak se na něj ti demonstranti ihned vrhnou.

          A teď píšete, že je to jako mít na prague pride transparent adorující klasickou rodinu. Ano, to jsou protiklady. Stejně jako jsou protiruskému demonstrantovi protikladem Rajchlovi proruští demonstranti ;) Trochu jste si naběhl no.

          Vaše přirovnání je totiž naprosto přesně přiléhavé, ovšem pokud se tam sejde protiruský demonstrant s proruským davem.
          Pak je to stejné, jako když na Prague pride příjde demonstrant s homofobním transparentem.

          Kdyby dav nebyl proruský, tak nebude na protiruského demonstranta reagovat.
          Asi jako kdyby na tu Prague pride přišel někdo s transparentem, že je proti kácení pralesů.

          Tím že jste napadnutí protiruského demonstranta na včerejší akci přirovnal k homofobovi na Prague pride jste defakto přiznal co si myslíte o motivaci demonstrantů ;)

          1. to je zas logyka, na tos přišel sám, žejo? příště si radši zajdi pro notičky, nebudeš za takovýho debila…

          2. Aaa nejvetsi mistni IT specialista vseznalek se vratil ze sichty. Uz mas pripojeny vsechny cirkularky a varny desky? :D

          3. Jen tak mimochodem pise se logika. Ze nedavas interpunkci uz jsem si zvykl, ale tohle taha za oci i me.

          4. x-f: Výrazy „logika“/“logyka“ se dle nových pravidel českého pravopisu použijí adekvátně natvrdlosti zdroje výroku.

          5. x-f
           18.9.2023 v 21:27

           nemávé tady cizíma termitama, na který nemáš, takovej kripl jako seš ty se vzmůže akorát tak na logyku, a i to je asi životní výkon

           utikej zas nekomu lhát díry do hlavy, jak potřebuje nejaký hovna za nesmyslný prachy…

          6. Obdivovatele ruska jsem mínil v rámci celé společnosti, ne na konkrétní demonstraci. Mě prostě ichtyl s nesouvisejícím transparentem přijde jako vnitrák nebo podobná kurva a jako pořadatel bych si to hlídal. Ono je taky obdivovatel a „obdivovatel“. Někoho prostě naše vláda, brusel a podpora ukrajiny sere natolik, že si dá na truc odznáček druhé strany. A asi by nejlepší vystřízlivění přišlo po navštěvě té země – anebo taky ne. Upřímně mě odpálkování veškeré kritiky čehokoli odkazem na rusko neskutečně sere. Už za covidu platilo, že kdo do sebe nepíchá sračky, ten to určitě má od ruských dezinformátorů.

          7. Druhá strana mince je „patříme na Západ“. Jo, ještě před deseti lety bych to nadšeně podepsal. Ale když vidím, kam tro Západ dopracoval a kam to další roky pospěje, tak to radši Putin.

          8. Zatím úspěšně dělají z banderovské pakáže Malorusko. Když o to Ukrajinci tolik stojí…
           Byly časy v severní Americe, kdy v Nové Anglii žili Irokézové.

          9. To je jako vybírat si mezi národním socialismem a internacionálním socialismem. Rozdíl byl často jen v nápise nad branou koncentráku.

     2. Chyba je, myslet si, ze vnimani Ruska/USA/Ciny/ certvikoho je cernobile. Obdivuju/nenavidim. Tohle je logika Pepy z Horni Dolni, snad. Beznej clovek to ma ruzne nastaveny mezi tyto mocnosti a vychazi mu nejaka vyslednice. Ja ve svem okoli neznam zadne extremisty, co by nekoho z teto trojice mocnosti vylozene obdivovali, nebo vylozene nenavideli. To, co nam cpou media, ze ‚je normalni‘, naopak normalni vubec neni. Je to prani ruznych patolizalu, ale ne realita.

      1. Ohledně míry fanatismu u mých známých pražských intelektuálů zásadní procentuální rozdíl oproti okolním Pepům z Horní Dolní nenacházím. Zřejmě většina žere nejraději steaky ala mainstream medium.

      2. Já několik, co nenávidí Rusko (ve smyslu skutečné, hluboce emotivní nenávisti), znám. Jde o osoby čerpající pohled na svět převážně z ČT.
       Pravda, nejsou z venkova.
       Ono jde taky o míru konformity. Když se někdo na 100 % řídí tím, jak je to in, tak podle toho řídí i politický názor. Lidi, jejichž život určuje televize a magazíny na kříďáku. Většina z nich má VŠ, nějakou humanitní.
       Za komančů předsedkyně v Pionýru, dneska velká fanynka NATO jenerála…

 9. Já jsem čekal nějaky report přímo od Dfense. Teda, jestli nejel vlakem..

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017