Dědkovi je to ukradený - zpět na článek

Počet komentářů: 307

Přidat komentář
 1. Čekal jsem od D-fense nějaký komentář na téma voleb a dočkal jsem se komentáře na téma dědek. Dědek je ve stejné pozici, v níž byl Beneš v roce 1948 nebo Hácha na přelomu let 1944 a 1945, starý nemocný muž, ovládaný naprosto nechutnou suitou zmrdů, kteří akorát v jeho jméně kradou, lžou a podvádí. Dědek má právo na své soukromí, nicméně veřejnost má právo znát, jestli je a nebo ještě bude dědek schopen vykonávat svou funkci, do níž byl veřejností zvolen.

  1. Když už jsme u historie, říšský president Hindenburg dopadl podobně.

   1. To rozhodně nikoli, s tím Benešem. Ten osobně, vlastnoručně a téměř jistě úmyslně sám zkurvil, co jen mohl.

    1. @ocs
     pravdu díte, Beneš udělal jednu jedinou správnou věc, že aspoň před smrtí resignoval.
     A Klémovi by to v únoru dal, i kdyby byl zcela zdráv.

     1. Byl to skvělý prezident, který se zasloužil o stát.

      1. Tato deklarace bohužel neprozrazuje, o který stát se E. Beneš zasloužil. Česko to asi není, neboť vzniklo až 45 let po jeho smrti. Napadají nás následující interpretace:

       – E. Beneš se zasloužil o sovětský stát …tím, že mu zařídil (zejména na uran) bohatou a poslušnou kolonii.
       – E. Beneš se zasloužil o bavorský stát …tím, že do něj vystěhoval 3 milióny pracovitých lidí, zatímco líné ponechal doma.
       – E. Beneš se zasloužil o australský stát …tím, že nikdy nevkročil na jeho území, ani se mu nepřiblížil blíže než na 4000 námořních mil.

       1. @ocs
        stran odsunu bych byl poněkud zdrženlivý, na kolektivní vinu sere pes, ale 500.000 Němců tu zůstat mohlo, i když máslo na hlavě jich mělo dost.
        Ale měli by to těžké.
        A časem by byli zase problémoví.
        Jako 50.000 zbylých Poláků, jejichž loajalitou k ČR si nejsem jist.

        1. Dachsmeister 11.10.2021 v 10:22

         Jistě, ocs velmi pravděpobně použil bonmot. Tento pak obecně neradno pitvat, ztratí se při tom jeho vtip i účel.

         Pokud řízneme jen lehce, pak některé z neodsunutých jsem znal osobně.
         Líní nebyli, pokud to jako vidlák mohu posoudit.

         Nevěř Polákům, byť by i dávali dary.

         1. @ygorek
          touché

       2. To je vůči Benešovi poměrně nespravedlivé. Ten nás totiž nahnal do područí SSSR právě z obav před těmi tvými „pracovitými lidmi“. Potíž je v tom, že v poslední fázi našeho soužití ti lidé pracovali na tom, jak nás dostat dílem do plynu a dílem někam k Bílému moři. Spojení se Stalinem a spol. právě mělo zabránit tomu, aby k tomu už nedostali další příležitost poté, co jim to za WW2 nevyšlo. To že období socíku byl z ekonomického hlediska propadák, je celkem zjevné. Nicméně přes všechno zlé co nám provedli, naši ani zahraniční soudruzi nikdy neohrožovali naši národní existenci.

      2. A ten stát se jmenoval Sovětský svaz.

    2. Ano, zmršil toho jistě dost, dokonce tolik, že se jej veřejně nebojím nazvat zrádcem národa, ale v roce 1948 to již byl nemocný muž, kterého komunisté jenom zneužili. Ten člověk nikdy neměl být prezidentem Československa, ať již před 2. světovou válkou, tak rozhodně po ní.

     1. Inu, když si to nemocný TGM přál…
      Ten člověk neměl být ani ministrem zahraničí…

      1. A kdo to tedy měl dělat? Ať byl Beneš jaký byl, pracovitost a zásluhy z doby I. svétové války mu nejde upřít. Masaryk začínal prakticky sám.

 2. :o))))) Wish you well, ČR :o)

 3. „Od jeho nástupce očekávám, že prolomí tu národní klatbu, přestane se nahoře hrbit a dole šlapat a zanechá za sebou ten poddanský instinkt zalézt do té největší zadnice, kterou z toho kopce uvidí.“
  Tak tohle mě fakt rozesmálo :-))) Tahle země plodí do politiky téměř výhradně jen zmrdy a vohnouty přecíž!

  1. No to každopádně. Jako kterákoli jiná země.

   1. Hm, no, namatkou treba Medvedev. Ten se ani nehrbi, ani neslape, jak zapad pozaduje. Taky se o nem u nas radeji moc nepise.

    1. Ten ma ale trocha inu poziciu ako predstavitel krajiny v strede Europy.

    2. Zase se hrbí před Putinem.

     1. Jasne, ale to je v ramci vlastni zeme. Tohle bych v Cesku bral. At se klidne cela vlada hrbi pred prezidentem, pokud by to byla persona.

    3. Nepíše se o něm, protože drží hubu a krok. :-P

 4. Když mi bylo něco přes pětapadesát, sesypal jsem se z přepracování. Normální fyzický hrut, nahodilo to autoimunitní problém, který mám už skoro deset let a žiju s ním vcelku v pohodě, těžký únavák, dušnost, ztráta fyzické výkonnosti. Softwarově OK. Nicméně mne to řadu věcí naučilo a z tohoto úhlu pohledu se dívám teď na současnou příhodu Starého Ještěra.

  Vím totiž, co mi pomohlo v mém hrutu nejvíc. V určité době jsem si sebezáchovně řekl, že se kvůli nikomu prostě nemusím posrat a začal jsem lidi, co pořád něco chtějí, s lehkostí grácie posílat do prdele s lehkým úsměvem gentlemana. K tomu hodně spánku, zklidněný životní styl, velmi, velmi, velmi rekreační sportíček a vysoké dávky salámismu. A pomohlo to. Docela hodně.

  Starý Ještěr se, nejspíš, na sedánku s Burešem domluvili, jak tu kulišárnu potáhnou dál a (nejspíš z obou) spadlo napětí a nervozita. Relativně zdravý Bureš to pobral v pohodě – a vysílený, nemocný, prochlastaný a prokouřený dědek prostě jenom vypřáhl. No a propadl se do hluboké, psychické i fyzické relaxace. Odhaduju (i podle sebe), že dobrý měsíc z ní nevyleze, byl by sám proti sobě.

  Pak se uvidí, teď mu nemá co utéct a blbci ať si užijí Fialovy tanečky, když si ho tak hezky zvolili.

  Počkejme měsíc. Buď hekne úplně, nebo se vzpamatuje – a bude psina.

  1. OK, přepracování lze brát. Ovšem ascites, převodněný břicho ze zkaměnělý játry, to je v prdeli hardware.

   1. Taky si myslím, že je to otázka max pár týdnů, možná jednoho měsíce.
    Umíme možná udržet ve vegetativních stavech lidi, kterým umřel mozek, ale to se imho dělá převážně kvůli ND z nich, pokud je to mladý člověk a jsou k tomu souhlasy.

    Jako s autem – když je shnilý celý spodek a držáky, tak nový díly buď nemá smysl montovat, nebo je ani nebývá za co upevnit. Na co šáhneš, to je shnilý a zůstane ti to v ruce…
    Pokusy s jaterními štěpy by asi zkusit šly, ale zbytek pajšlu to už nedá, hlava sem, hlava tam. Stejně to nevydrží ten zbytek.

    Můj táta v 77 letech netrpěl ani sebemenšími náznaky stařecké demence, protože byl činorodý, furt něco kutil, vymýšlel, hodně četl, pil jen hodně příležitostně, jenom slivovicu, červené víno a kouřil do svých asi tak 70 let.
    Pak ho začalo pekelně srát, že ho kromě chcaní v noci budí kašel, ranní záchvaty kašle nebyly taky nic moc – tak se rozběhl po baráku, posbíral naprosto všecky kuřácké potřeby, sám oškrábal a přemaloval celý kvartýr, třebaže v bytě kouřil jenom výjimečně a u digestoře. Dokouřil poslední krabičku žlutých Camelek a seknul s tím. Ze dne na den. A byl kurva tak silnej, že mu ani nevadilo, že jsem v jeho přítomnosti kouřil já.
    Trochu ho k stáru zlobila záda, ale nic dramatického, co by při prudkých změnách počasí nespravil občasný Panadol Ultra, nebo něco podobného.
    Zase – na to, kolik stovek tisíc tun železa přetahal za svůj pracovní život „v živých“, dopadla ta jeho záda ještě dobře.
    Měl „celoživotně“ šperkovaného a opečovávaného Fiata 125p 1.5. Nevím už který ročník to přesně byl (tuším 1975?), ale řazení už měl na podlaze, ještě svislé zadní lampy a podle prostějovského Fiat servisu motor z převážně italských dílů, včetně alternátoru, startéru a karburátoru.
    Párkrát jsem s ním podnikl spolujízdu. Chtěl jsem vědět, nakolik je v jeho letech bezpečné, nechat ho jezdit v provozu, který tu byl na přelomu tisíciletí. Byl často předvídavější a pozornější, nežli já.
    To je věc, co jsem si jen těžko připouštěl. Pak jsem ale byl nucený uznat, že člověk, co má na hrbu, hrubým odhadem určitě přes tři milióny kilometrů a má řidičák na kdeco, včetně náklaďáku a traktoru od svých cca dvaceti let (asi 9-10 let pracoval v různých pozicích na jezedácké STS a nebylo asi nic, co by v životě neřídil).
    Jde o konkrétní jednotlivý případ – jiný člověk může být v 77 letech v naprosto odlišném stavu. A svému okolí i sobě samotnému, nejenom na silnici, může být až nebezpečný.

    To si pak při všelijakém porovnávání s okolím říkáte, jaký asi tak život vedl člověk, který měl už v 76 tak vylágrovaný pajšl, jako aktuálně má náš pan president.

  2. Já myslím, že psina bude v obou případech, ale ten smích bude dost křečovitý.

 5. Sem zaslechl nejaký povídačky že digitální komunisti chcou znárodňovat brünn a zrušit normální jízdenky na socku? To jako facht?

  1. To vis, doprava ve mestech zacina byt pro bezneho cloveka nepouzitelna, diky zakazum, zyklostezkam, modremu moru a prichazejici tricitce, takze se nam nadejna mladez zacne stehovat do emhade a jak das medveda do lednice? No, musis nejprve vyndat krtka.

   1. Sysop 11.10.2021 v 6:00

    Zkušenost z praxe: obsazenost MHD letos převyšuje obsazenost v polovině nultých let tohoto století s tím rozdílem, že před šestou hodinou ranní nejezdí žádní lidé v pracovním oděvu s flexou v batohu, ale lidé oblečení natolik nevýrazně, že nelze odhadnout profesi. Rovněž jezdí méně lidí v pseudouniformách bezpečnostních služeb.

    K těm nultým letům: s nástupem krize ve stavebnictví před rokem 2010 začalo cestujících v ranní MHD výrazně ubývat, zmizeli stavební dělníci, vyprázdnily se ubytovny a dodnes nenaplnily – v naší ulici majitel ubytovnu na jaře zboural.

    K dopravě ve městě: máte pravdu, letos s koncem léta vzrostly fronty na křižovatkách do rozměrů, které nepamatuji. A to i ve vsích, které v inravilánu třicítky a cyklostezky nemají.

    1. …a tihle mladi budou po par letech vyrvavat, ze centrum je mrtvy a neda se tam koupit ani Buzerantovo tajemstvi (parek v rohliku), protoze se ten stanek neda zasobovat.

 6. Dědek je placenej z našich daní za nějakou činnost, kterou zcela evidentně nezvládá dělat. Navíc je to ostuda.

  Vážně nechápu, jak může třeba tohle někomu chybět…před týdnem –

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/premier-andrej-babis-opozice-volby-odchod-z-politiky.A211005_101345_domaci_misl

  dnes – https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-ve-snemovne-zustanu-i-kdyz-budeme-v-opozici-40374490

  tohle sraní si do huby někomu imponuje?

  1. Když on tak lže, až tomu sám věří. Mě to náhodou baví sledovat. Kam to leví liberálové, ateisté a materialisté dopracovali.

  2. Zmeho pohledu jeho nejdulezitejsi fuknci je, blokovat flek ruznym Slafenbergum, Drahosum a dalsimu povlu. A tuto funkci vykonava do skonani tela.

  3. Tohle asi ne, ale během voleb jsem viděl nějaký graf, co lidi na našich vůdcích oceňují nejvíce. U báby byla největší část „umí věci zařídit“.
   Prostě lidem asi imponuje mikromanagement typu kim-cong-un, kdy se ukazuje všude možně a na kdejaké téma říká jak to zařídí. Pravda a realita je však často úplně opačná, ale to se k nim již nedostane. Vidím to ostatně i na dnešních managerech, že je důležité být hlavně vidět a říkat správné fráze…

 7. Dedek chlasta. Hodne ostatnich kolem taky. Prezit bez chlastani je tu pomerne obtizne. V nasich kulturnich podminkach maleho priposraneho naroda vdycky bylo. Mam-li volbu mezi jakyms takyms uchovanim dusevniho zdravi temer az do sveho waterloo s cirhozou a hrbenim se pred spoucasnymi novymi „elitami“ zvolim prvni a bude mi u prdele, co si o mne kdo mysli. Ani za podminek, ze typicky Josef Svejk se za jineho prezidenta jeste nikdy neml tak materialne dobre. A neodradi mne od toho ani bloger, ktery se pripojil k tem medialistum, ktere dedek nemel rad. A divil by se snad nedko? Ze dedek lobuje na vychod, kdyz ze zapadu nam akorat hrabou v kapse a huba plna kecu o svobode a demokracii? Delal by nekdo soudny neco jineho? Nemcum rusky plyn nesmrdi? Zbytek Evropy u Alibaby nenakupuje? Dfensi, vytahnete si hlavu z vlastni prdele

  1. Co vim, tak dedek nechlastal pred polednem. Coz se napriklad neda rict o fure minulych, i soucasnych politiku napric spektrem. Nekteri dokonce vstavaji s frtanem.

   1. Je ještě třeba doplnit, že v poledne vstával…

    1. …se Zakrutou vyskocil z postele.

     1. Toto uz nefunguje, zmenili vysielaci cas… na piatu popoludni :)

   2. @Sysop
    osobní svědectví energetického odboráře: chlastal už v 10 AM
    A přezdívka Mlha byla trefná, hulil jako parní lokomotiva
    Na přelomu tisíciletí ;-)

    1. Tak možná to pak na nalíhání dochtora vomezil a teď už leje až po poledni?

     Je jasný, že ta jeho glosa alkohol je nejlepší pít ráno, nebo večer; nebo rovněž v poledne, a kdykoli, mezi tím asi má někde kořeny, že :D

 8. Dědek je dědek. Ale bylo by fajn mrknout i na výsledky voleb. Pánové, posrali jsme to. Tedy ne já ale vy všichni ostatní co uvažujete tak nějak podobně ale dali jste to někomu jinému než okamúře. Následky si poneseme všichni. Díky. Fakt.

  1. Kolik lidi z místního osazenstva si myslíš, že hlasovalo pro tu chátru, která dostala většinu hlasů? Osobně bych si tipnul, že je spočítáš na prstech jedné ruky.

   1. Nevím. Ale vidím kolik lidí celkem hlasovalo pro trojkolku nebo volného, a tihle to prostě posrali. A je jich hodně.

    1. Jako sorry, ale Trojkolka a SPD k sobě maj blízko asi jako ODS a KSČM.

     1. Ke kterému jinému subjektu, který bude v budoucí poslanecké sněmovně, má trojkolka nejblíže?

    2. Z Vás ta příslušnost k SPD doslova hovoří sama. Popravdě ještě dva měsíce před volbami jsem byl přesvědčen, že to taky Pitomiovi hodím. Prostě jen proto, že když se podívám na hlasování jeho party, tak nejvíce koreluje s mým názorem. Proto jsem si říkal, že překousnu, že je to oportunistický blb a budu rád za to, že alespoň hází písek do soukolí liberální demokracie.
     Jenže jsem dospěl k tomu, že je to krátkozraké, přinejmenším jako program antibabiš. Už jen proto, že bylo tak nějak jasné, že oranžáci s rudochy míří ke dnu a Bureš bude SPD potřebovat. No a pak Pitomio prosek, že se tomuto koalování nebrání. A sry, ale to fakt nechceš.
     Navíc jsem si řekl, že by bylo fajn podpořit vznik nějaké té opravdové pravice, která sic asi v těchto volbách nic nezlomí, ale začala by růst a třeba by jednou mohlo být líp.
     A nakonec přeci jen ty volby nebyly takovým debaklem, Piráti utřeli a Bureš nakonec taky. Jasně, je tam ta salóní parta, ale myslím, že mohlo být hůř..

     1. Ale vůbec ne. Jedním (a skoro jediným) důvodem, proč jsem volil spd je jejich postoj k EU. Okamura a spol jsou zmrdi, a dám vám to klidně i písemně ale jsou to bohužel ti nejmíň nejhorší zmrdi, které momentálně v parlamentu máme.

      Podpora „opravdové“ pravice (svobodní a spol.) je jistě pěkná věc. Rád bych se pletl a nechci vám kazit vaše ideje, ale ti se tu plácají na hranici volitelnosti už několik let a plácat se tam nejspíš budou dál. Až budete u příštích voleb zase volit pravici, bude to zase další vyhozené 3-4 %.

      A o moc hůř to dopadnou nemohlo. Snad jen ti piráti, ti mi dělají radost.

    3. Čím konkrétně to podle tebe posrali?

     1. Že i (samozřejmě nikoliv však jen) díky nim tu budou nejspíš vládnout eurohujeři.

      1. Konkrétně?

  2. V čom spočíva to tvoje razantné podporovanie SPD resp. prečo by mala byť táto strana riešením momentálnej situácie v ČR? Lebo mne SPD pripadá v niekoľkých aspektoch podobná slovenskej firme OľaNo. Stojí to celé na jednom človeku a najlepšie je im v opozícii.
   V SR sa to zlomilo a OľaNo vyhralo posledné voľby a Slovensko utrpelo „výhru“. Don Roberto a jeho banda Smer (spolu s odpadlíkmi zo strany Hlas vedenej teplým Pupušom) sa síce porúčala do opozície a stratili kontrolu nad kľúčovými postami v rámci riadenia štátu. Ale na druhej strane nový priemer Matelko predviedol to čoho sa všetci rozumní občania obávali – vysoký stupeň politickej neskúsenosti, lepenie vládnej koalície zo všetkého čo mu prišlo pod ruku (Sme rodina a ich náčelník Inseminátor – bývalý vekslák a momentálny dlhodobý člen organizovaného zločinu), nekompetentné vystupovanie, nekompetentné obsadzovanie dôležitých postov, potreba rozhodovania o všetkom, vždy a všade, zbrklé rozhodovanie bez zamyslenia sa nad dlhodobými účinkami daných rozhodnutí, časté prezentovanie rozhodnutí na sociálnych sietiach bez toho aby si to v koalícii odhlasovali atď.

   1. Omlouvám se, ale SK politickou scénu nesleduji, časově a možná i duševně by to bylo nad mé síly..
    K otázce: Spd není řešení z mnoha důvodů, jen je to nejlepší z těch špatných řešení.

    1. SatanOkky ma podla mna na mysli aby ste nezostali prekvapeni aka zle riesenie ste zvolili. U nas kombinacia liberalnej prezidentky a Matovicom, Kollarom, Sulikom a stranou byvaleho prezidenta tvorenej svoloce je totalnou tragediou ktoru podla mna nedokazali predpovedat ani Ti najskeptickejsi z nas.
     A tiez sme vyberali mensie zlo… Teda mysleli sme si to.

     1. Zlé riešenie – ako pre koho.
      Tak ako bolo dosť ľudí (a to dokonca aj bežných nestraníkov) ktorí profitovali za komunizmu, tak boli ľudia (aj bežní radoví) ktorým vyhovovali 90te roky, tak boli ľudia ktorí si užívali dona Roberta Fica no a isto sa nájdu ľudia ktorým je aj teraz na Slovensku do spevu.
      To, že väčšina ľudí v štáte či inom zriadení trpí (viac či menej) je proste nevyhnutný fakt na to aby to fungovalo.

     2. To si nedovedl představit nikdo. Neexistoval žádný ideový nebo politický důvod pro to, aby Matoviš na coroňák reagoval tak hystericky a takovým fašismem.

      A propos, právě ke mě doputovalo, že slovenská vláda vytváří projekt na mobilní sledování pohybu zlých odpíračů:
      https://movir.lf.tuke.sk/
      Vypadá to jako phishingová adresa, ale je to TLD Technické univerzity Košice.

      Cieľom projektu je vytvorenie a otestovanie mobilného monitorovacieho
      systému určeného na ochranu izolovaných skupín obyvateľstva pred šírením
      vírusových ochorení alebo opačne na ochranu obyvateľstva pred
      izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika
      , vrátane návrhu,
      vývoja a overenia modelov správania sa jednotlivcov a entít.

      Systém bude vybudovaný z mobilných senzorických prvkov,
      mobilnej monitorovacej stanice a cloudového dátového systému.

      Mobilné senzorické prvky budú inštalované vo forme samostatných, voľne
      stojacich zariadení, ktorých rozložením v priestore vznikne senzorická sieť

      Přesně o tomhle tu léta píši – o fachidiotech z technických univerzit, kteří kdyby se narodili před 80 lety, tak se stejným nadšením vylepšují plynové komory jako „technickou výzvu“. U nás tohle máme na VUT Brno a menší měrou v Ostravě.

      1. „Systém bude vybudovaný z mobilných senzorických prvkov,
       mobilnej monitorovacej stanice a cloudového dátového systému.
       Mobilné senzorické prvky budú inštalované vo forme samostatných, voľne
       stojacich zariadení, ktorých rozložením v priestore vznikne senzorická sieť.“

       Co si pod tím představit?? Samostatné, volně stojící zařízení? To jsou ostatně i BTSky, že.
       Které ale mají vždy nějaké napájení i interní komunikaci s nějakým protokolem, který až tak tajný není.

       1. Na té stránce to rozepisují. Fakticky totalitně rozvedený koncept „smart cities“.

        Velmi energeticky úsporné mikrokontrolery

        Se senzory ze smartphonů („Senzory vlhkosti, teploty, ultrazvukový a laserový senzor, presný fluxgate senzor​, INS/GNSS, Trojosový akcelerometer, magnetometer a gyroskop, barometer, GNSS prijímač“

        A připojené do internetu ultranízkoenergetickým IoT protokolem a vysílačem LORA.

        To vše napájení miniaturním solárním článkem (zvládne to, odběry jsou fakt malé)

        A dokonale zakamuflované („vizuálne nezmení ráz vymedzeného priestoru, a teda nespôsobí dodatočnú psychickú záťaž pre žiadnu z chránených strán“ – to je taky Orwellovština jak prase).

        Prostě smart city štěnice na každém stromě.

        Člověk si jen říká – co se to kua s těmi Slováky stalo? Nebo to v nich doutnalo vždycky? Takovýhle extrém není nikdo v celé Evropě, ba dokonce ani v superextrémní Austrálii ne!

        1. Doutnalo to v nich vždycky.

       2. Ale šak je to len nejaký grant aby profesori na TU Košice mali čo žrať. To už teraz funguje. Ak bývaš v prihraničnej oblasti a občas ti signál uletí do zahraničia tak už dostávaš SMSky, že máš okamžite kmitať do karantény lebo si opustil Slovensko a nevyliezť odtiaľ až dokým čarovná tyčinka nenájde v tvojom noso-hltane tie správne negatívne sekréty.

       3. Jinak tady mají doprovodné informace:
        https://movir.lf.tuke.sk/wp-content/uploads/2021/09/Karta-projektu-MOVIR.pdf

        Vypíchnu dvě klíčové zmínky:

        „SMART-FENCE“

        „Integrácia bezposádkového prostriedku do systému ochrany rizikových a izolovaných skupín voči šíreniu “

        Takže má jít o elektronickou věznici, kde budou elektronickéštěnice nebo drony hlídat, že někdo neporušil totální karanténu.

        Proto INS/GPS/akcelerometr (snímání pozice mobilního senzoru) a zároveň magnetometr, senzor teploty, ultrazvuk a laser – chytit každého, kdo se jakkoli zakamuflovaný jakýmkoli prostředkem pokusí proklouznout na svobodu.

        Zavádím nový aforismus, pamatujte si jej:

        „Dej digitálnímu svazákovi senzor a počítač – a vyrobí ti digitální koncentrák.“

        1. Ten bezposadkovy system moze v buducnosti kludne niest aj letalne prostriedky na usmernenie prislusnikov rizikovej a izolovanej skupiny… pardon chranenej skupiny.

        2. …heh…
         Mám docela prdel z toho plašení se místních diškutérů.
         Proč?
         Protože když jsem přes cca 15 lety poukazoval, co že nám to zavádí za svinstva s průběžným bachungem služebního vozu a trvalou kontrolou pohybu pracovníka, ječeli tady svobodémisté na mě.
         Tak, blbečkové, zavinili jste si to sami, vyžerte si – já to snad nějak doklepu tam, kde se mi podařilo se částečně schovat…

         :OD

         1. Nekecej Corono. 90% místních byla vždycky za soukromí a proti jakémukoli šmírování či plošnému dohledu.

          1. Jen to vykrmuj….

          2. shifty:
           Jen si flusni, ty Slavoji blbej. Seš přímo etalon…

           :OD

          3. Jan Mrcasik:
           Hošánku, ty máš asi hodně špatnou paměť, nebo jsi to před 15 lety nesledoval. A nebo se snažíš něco přebarvit, jak to zhusta svobodémisté činí.
           Konkrétně tu zazněl jekot různých rootů, ukvičenýho děcka Cover72 a řady dalších, jen kdybych ty ty jejich tehdejší nicky viděl, bych si vzpomenul.

           A pročpak tolik ječeli?
           Nu protože přece bylo správné využívat moderní techniku K OCHRANĚ MAJETKU, že…?

           Já už jsem takovej – mám rád, když se připomene. Škoda, že konfrontace se mi nepodaří…

          4. Corona: to ses ožral, nebo ti nefunguje firmware?

           20:53 jsi tvrdil, že zlí zdejší diskutující ignorovali a podceňovali nebezpečí z plošného šmírováni, ba dokonce se do tebe naváželi za to, že šmírování kritizuješ, a šmírování podporovali.

           7:36 pak plynule tvrdíš 180° opak, tzn. že zlí zdejší diskutující propagovali fujky soukromí když jsi ty propagoval šmírování „k ochraně majetku“?

           Ty si vážně nevidíš do huby.

           Jo, připomínání ty rád. Tak mi ukaž alespoň 2 diskutující, kteří zde propagovali plošný dohled.

           (A ne, Cover to fakt nebyl – ten 100% propagoval naopak soukromí a ty ses do něj navážel nikoli za to, že by propagoval šmírování, nýbrž naopak za to, že sám si své soukromí nedokázal uhlídat ačkoli je tak propagoval.)

           Čekám… 2 diskutující z místního jádra, kteří tu propagovali plošné šmírování. No?

          5. Korekce: teď vidím, že ty nenaznačuješ že se do tebe naváželi za podporu šmírování, ale že sami podporovali šmírování. To je ještě větší blbost.

           Cover byl proti vždycky proti dohledu a vyhraněně proti kamerám, a k Rootovi mi to taky nesedí.

           Možná že Root někdy schvaloval natáčení kamerou na _svém vlastním pozemku_, to by k němu i sedělo, ale rozhodně co se jen pamatuji _nikdy_ nepropagoval _plošné_ šmírování, plošný dohled.

          6. Jan Mrcasik:
           Seš v tý tvý hyperaktivitě tak hyperaktivní, že se tí míchaj písmenka před očima…. :O)

           To tehdá asi tak 2006 byla debata a já do ní uvedl, že co se zavádí za svinstvo – jednu GPS povinně v kapse v podobě PDA, druhou namontovanou ve služební káře. Výstupy z dat kreslí cestičky v mapách, aby se kdejakej zmrd mohl podívat.
           Já to považoval za svinstvo.
           Proč?
           Protože do tý doby byl pracovník toho konkrétního servisního oddělení zpravidla člověk, uznávanej coby kvalifikovanej odborník s určitou praxí a znalostma, kterýho určitě není potřeba ještě někudy buzerovat, dusit a bachovat a kterej byl i platově někde výš, než mistr a skoro i nadmistr.

           Jekot se onehdy ozval z toho vypatlance Roota (páč on se vždy stavěl do pozice architekta světa a věděl, co je dobře) a krom jiných i toho poblázněnýho rozmazlenýho ulhanýho děcka72, protože to mělo talk moc rádo moderní technologie. Další panáčky bych si musel vzpomenout, ale diškuze nenávratně fuč. Každopádně tam byl ze strany řvounů model „zaměstnanec si vyskakuje a já jsem majitel“, nebo co za klam.

           Milej Jeníku Mrcasíku, já vím, že seš sečtělej, ale leccos se asi buďto nepamatuješ, nebo si nedokážeš připusit, že by mohlo bejt jináč.
           Už jsem ti povídal, že jsem se všim, že se vykecáváš u štáblovickýho blba – ani jsi nevěděl, kdo to vůbec je…

           :OD

          7. Corona: a pamatuješ si rok?

           Jsem si absolutně jistý, že 72 to být nemohl, protože už jeho třetí článek na tomhle serveru byl proti šmírování, a pak přišly další výslovně proti kamerám, proti sledování mobilem, proti GPS… Navíc se prohlašoval za staromilce proti novým technologiím.

           Nesedí ani ten zbytek – nepamatuji si tu snad nikoho ze zavedených místňáků, kdo by tu adoroval nové technologie. Všichni na nové technologie s výjimkou některých automotivních stěžovali.

           Možná s výjimkou trolla Gravera, který to ale nejspíše dělal jen ze vzdoru.

           U Roota si dovedu představit že propagoval právo zaměstnance udělat svým zaměstnancům úplně cokoli si dají do smlouvy, protože anarchokapitalismus. Včetně šmírování zaměstnanců. On byl vždycky naprosto extrémně pro-zaměstnavatelský a propagoval snad i dětskou práci.

           Ale nebyl pro šmírování jako takové a už vůbec nepropagoval plošné šmírování – mj. proto že byl proti existenci státu nebo jakýchkoli velkých a vnucovacích entit jako takových. AnCap…

          8. Jan Mrcasik:
           Ano, debata byla někdy 2006-2007, protože v tý době to zařízení přišlo.
           O chlapečkovi Ondrovi toho víš moc málo, znáš jeho článečky a tím to hasne. Já vím trochu víc a rozhovory s ním jsem měl i na jiných stránkách – on bejval hooodně aktivní. Ječel na mě i jednou, když jsem tu sjel nějakýho jinýho pablba za perpetomobilní nesmysly – to bys asi taky nevěřil, jakej že Ondráček byl…

          9. Corona: aha. Takže vyřešeno. Proto jsem se ptal na rok.

           Stačí se podívat na https://dfens-cz.com/author/cover72/page/6/ abys viděl, že Cover se tu vyskytoval +- od roku 2010, takže tu pochopitelně nemohl debatovat s tebou a Rootem v roce 2006/7. (Root ano, ten je tu od roku 2004 https://dfens-cz.com/author/root/page/21/ ).

           Nečekám samozřejmě, že bys uznal chybu – to ty nikdy. Jsi přesně jako Zeman, co absolutně věří své „Sloní paměti“ a pak neumí uznat, že se spletl, ani když udělá chybu typu „Peroutkův sloupek“.

           Ale nasadil’s mi brouka do hlavy, kterého jsem musel ověřit, a teď už je to vyřešené. Ty si mysli a říkej co chceš.

          10. Jan Mrcasik
           12.10.2021 v 19:55

           Corona: aha. Takže vyřešeno. Proto jsem se ptal na rok.

           Stačí se podívat na https://dfens-cz.com/author/cover72/page/6/ abys viděl, že Cover se tu vyskytoval +- od roku 2010, takže tu pochopitelně nemohl debatovat s tebou a Rootem v roce 2006/7. (Root ano, ten je tu od roku 2004 https://dfens-cz.com/author/root/page/21/ ).

           Nečekám samozřejmě, že bys uznal chybu – to ty nikdy. Jsi přesně jako Zeman, co absolutně věří své „Sloní paměti“ a pak neumí uznat, že se spletl, ani když udělá chybu typu „Peroutkův sloupek“.

           Ale nasadil’s mi brouka do hlavy, kterého jsem musel ověřit, a teď už je to vyřešené. Ty si mysli a říkej co chceš.

           ================
           Kopíruju záměrně celý, „motorkáři“, aby se nám něco nezatoulalo.

           ONO NEBYLO MOŽNÝ V LETECH TŘEBA 2006- 2007 TADY VÉST DISKUSI S NĚKÝM, KDO SEM ZAČAL PUBLIKOVAT ČLÁNKY POZDĚJC…??? FAKT NE-EEE…???

           Já jenom, že ten praštěnej radar byl trochu dřív, někdy zrovna 2006-2007. A jsem s tím děckem vedl debaty nejen zde, ale i jinde, třeba na strasice.cz.

           .

          11. Možné to bylo. Pravděpodobné však nikoli, z vícero důvodů.

           Podstatné je, že ty jsi to stihl provést už i se mnou, a to se bavíme tak 2 roky. Podsouvals mi názory, které já nemám a nikdy jsem je nepsal, ale tobě jsem já „motorkář“ splynul s někým jiným, komu také nadáváš do „motorkářů“.

           Ty totiž nerozlišuješ lidi jako unikátní jedince, nýbrž jen podle toho do které škatulky tvých nepřátel patří. A potom se ti lidi, které hodíš do té samé škatulky nepřátel, navzájem pomíchají. „Motorkář jako motorkář, vsjo ravno! Každý motorkář jezdí 300 z místa jako blázen!“

          12. Jan Mrcasik:
           Píše tohle:
           1.
           „…Možné to bylo. Pravděpodobné však nikoli, z vícero důvodů…“

           2.
           „… já „motorkář“ splynul s někým jiným, komu také nadáváš do „motorkářů“….“
           – – –

           1.
           Nikoli? A z vícero důvodů? Jakýchpak?

           2.
           A tzv. „motorkář“ seš – to je vidět už třeba tím schématem úvah – tvoje „je možné že zde védl diskuse, až když tu měl článek“, podobně jako typicky „motorkářské“ „střihnu to tam, většinou tu nic nejezdí“.

           :OD

          13. Je to úplně mimo téma, protože jsme se původně bavili o tom, zda tu osazenstvo schvalovalo plošné šmírování – a ukázalo se, že přesně jak říkám – neschvalovali.

           Jen AnCap schvalovali aby zaměstnavatel šikanoval své zaměstnance jakkoli budou ochotni snášet, protože „primát smlouvy a když se jim to nelíbí, můžou si založit vlastní firmu“. Což ovšem nikdo, kdo není funkčně negramotný, nemůže vydávat za podporu plošného šmírování.

           AnCap by totiž úplně stejně hájili, aby měl zaměstnavatel právo nařídit zaměstnancům převlékat se do kostýmů divokých zvířátek, povinně svačit amarouny, vypít 2 litry slivovice denně nebo cokoli jiného budou mít „svobodně ve smlouvě“, aniž by tím sami za sebe podporovali kostýmy zvířátek, amarouny nebo slivovici.

           To už jsi za ta léta mohl a měl pochopit.

           Ad nepravděpodobnost – ani jeden z nás názor nezmění tak nemá cenu tady tapetovat.

           Ale jedno si neodpustím. Ty za tím vidíš radar. Jenže víš, na D-F radar celkem nikoho nezajímal. Za celou dobu existence DF zde totiž na téma radaru/základny vyšly přesně 2, slovy DVA, články. Včera jsem si to schválně dohledal. Bylo by bývalo iracionální, aby se někdo registroval kvůli debatám radaru na server, kde radar veskrze nikoho nezajímá.

          14. Jan Mrcasik:
           „…ukázalo se, že přesně jak říkám – neschvalovali….“
           – samozřejmě NEukázalo, příspěvky jsou dávno fuč. Pamatuju kecy Roota ve stylu „pan zaměstnavatel nechť si dělá pro svůj majetek cokoli“ (byl mimo mísu, podnik byl polostátní, majitel soukromého podílu sakra těžko ohraničitelný).
           Děcko72 pak ječelo asi jen tak z principu, ono ječelo tehdá skoro pořád, třeba i kvůli tomu radáru.

           To tvoje „ukázalo“ leda ukázalo, od kdy sem Děcko72 začalo dávat krom příspěvků i články.

           A ten radar se tehdá řešil, stejně jak blb Bush a jeho pochybná vojenská služba. Tam Děcko72 taky ječelo úplný nesmysly, např. že prej F-101 nebyl stíhací letoun a podobný bludy.

           A už jsem ti psal, že u štáblovickýho blba se vykecáváš, ani nevíš, o koho jde a co je to za chytráka…

           :OD

          15. Vždyť o píši. Pokud nejsi schopen rozeznat rozdíl mezi „pan zaměstnavatel ať si dělá co chce“ versus „plošné šmírování je super, zvýší to bezpečí a slušnost apod.“, a vydáváš to první za to druhé, máš potíže s funkční gramotností.

          16. Jan Mrcasik:
           Tak určitě. Nejsi schopen pobrat, že se mi hrubě nelíbil nástup „nových technologií“, kde ti bude zařízení zaznamenávat až do jednotlivýho kroku tvůj pohyb a k datům bude mít přístup kdejakej zmrd, zato tihle svobodemo debatéři tak skvělou věc hájili, bo „pokrok a hustý moderní technologie“.
           No tak sis z toho udělal „ochrana soukromééééého majetku“ – úplně stejně, jako „děcko72 tu přece debatovalo až od svého prvního článku“.
           Tvoje konstrukce, nic víc.

           *
           Radar by ještě stál za delší diskusi, protože ten jsem sledoval opravdu hodně. On totiž pěkně ukázal, kdo je co zač – od vysokopolitických figur až po posledního obyvatele, a zatraceně dobře i majitele těchto stránek…

          17. Teď jsem promrhal 15 minut svého času a schválně procházel články Covera a Roota. Cover psal 3x výslovně proti kamerám a šmírování. Root toho napsal strašně moc, psal ale prakticky jen o autech a komunistech a pro kamery a šmírování jsem od něj nic nenašel.

          18. Jan Mrcasik
           12.10.2021 v 19:14

           Ale to je možný, že ses díval na článečky. Jenže tyhle moje střty byly v diskuzích, a ty už jaksi nejsou.

           Konkrétně na Roota pamatuji mraky jeho úletů – třeba ujetý žvásty o plynovodech v intravilánu, nesmyslný kecy o telekomunikačních kabelech, blafy o leteckým provozu atd. On byl hooodně mimo a přitom si hrál na všeodborníka.

           Ten mamlásek ulhanej Ondra, co chudák prej hladověl, když byl malej, protože nebylo na chleba (!), ten tu nablafčil tolik kop bludů třeba o mladým Bushovi, letecký technice nebo taky americkým radaru, co měl stát v Brdech.

           Takže se nenamáhej…

          19. Nikdo není tak retardovaný, aby napsal celý článek kde kritizuje X – a v diskusích pak otočil o 180° a propagoval not-X. To je příliš velká kognitivní disonance.

           Může se to stát u extrémně abstraktních teorií, ze kterých je jejich hlasatel sám zmaten, ale ne u jednoduchých témat typu „kamery a šmírování ano/ne“.

          20. Jan Mrcasik
           12.10.2021 v 19:28

           „…Nikdo není tak retardovaný, aby napsal celý článek kde kritizuje X – a v diskusích pak otočil o 180° a propagoval not-X…“

           – – –
           Ale no no…
           Podívej se, kolik zarytých tunajších ódéesáků se najednou začalo odvracet, že špatně-špatně.
           A úplně stejně zde najednou sere moderní technika ta různá děcka, co si tolikk vychvalovala.
           Eště máš málo zažito….

Napsat komentář

D-FENS © 2017