Dědkovi je to ukradený - zpět na článek

Počet komentářů: 307

Přidat komentář
 1. Já myslím že dědka jednodoše kleplo z toho, když zjistil kolik zpitomělejch debilů tady žije. Ty volby to ukázaly naprosto ostře. :-)

  1. Ano. Vysoký počet hlasů pro ten zlodějský slepenec je produktem lidksé blbosti a stádovitosti.

   1. To je pravda. Celej život Zeman svým elektrátem ostentativně pohrdal a ti blci ho přesto opakovaně volili a ještě jsou na to hrdý.

    1. Elektorátem ostentativně pohrdala ODS. S voličem si vždy po volbách vytřeli prdel. A on jim za pět let, ještě od těch hoven jak si s ním celou dobu vytírali pozadí, přišel zase lízat boty a ve volbách jim to opět hodil.

     Tuhle mentalitu voliče ODS, víceméně zaměstnanecké „pracující chudoby“ , jsem nikdy nedokázal pochopit.
     Vzhledem k volebním preferencím ODS by si člověk myslel že jsme země s desítkami procent milionářů a podnikatelů. A ne východoevropští žebráci.

     Je to všechno o české lokajské mentalitě, kde je zvykem svému pánovi lízat nohy, při vynášení pánova nočníku se tvářit že neseme hrnec s diamanty. A doufat že takto věrné patolízalské chování člověku vynese povýšení. Že třeba místo vynášení pánova nočníku povýší na stříhání nehtů u nohou.

     To je v kostce mentalita voliče ODS/TOP09.
     A především důvod proč současné volby dopadly jak dopadly.

     Lokajská mentalita si vždy nad sebou zvolí drába a zloděje. Proto strany které mají v programu odpovědnost člověka za sebe, u voleb katastrofálně propadají.
     Vlastenectví totiž znamená že JÁ nesu odpovědnost za svoji zemi a za budoucnost mou i mých dětí.

     Lidi raději zvolí páníčka který jim zajistí ochranu před veškerým zlem světa (kterým je dle mediálního diskurzu Babiš). Byť je to ochrana jen verbální, a dotyčnému vohnoutovi se krutě vymstí.
     Protože pravice vždy chránila výhradně nadnárodní velkokapitál, spekulanty a šejdíře.

     Mám v živé paměti Klausův bankovní socializmus a mramorové paláce bank, jejichž krach pak zaplatil daňový poplatník a poctivý střádal.
     Stejně jako to že Klaus jediným vystoupením v televizi položil skoro všechny kampeličky.

     1. Klaus položil kampeličky? A jak to udělal? Na to si fakt nevzpomínám. Já si naopak dobře vzpomínám, jak lidem říkal, aby na ty 20% úroky u kampeliček nevěřili. Že takhle to nefunguje. To nám mimochodem říkali taky v průmyslové ekonomii na škole, kterou vedl jeden moc chytrý pán. Kdybych se řídil jeho radami, už bych nemusel dělat. Ale znáte to. :-P

      1. Nazval bych to jako „run na kampeličky“. Klaus vystoupil v televizi, chvíli tam kvákal něco o nedůvěryhodnosti kampeliček, a vohnout co to slyšel, pak okamžitě běžel do „nedůvěryhodné kampeličky“ vyzvednout všechny prachy.
       A tímto plus dominovým efektem se položili.

       Jen za tohle by správně měl Klaus jít na 20 let do tepláků.

       Zajímavé je, že naopak nikdy nevaroval lidi před Koženým, H-systémem, a nikdy nezpochybňoval důvěryhodnost bank, které byly tunelovány jak na běžícím pásu.

       Kromě toho, skutečný bankovní socializmus mohl nastat, až když bankám zlikvidoval konkurenci v podobě kampeliček.

       1. Jasně. Hm, ale já si to teda pamatuju dost jinak, a o žádném runu na kampeličky po Klausově projevu fakt nevím. Na ten krach kampeliček si vzpomínám dost dobře, pár známých tam totiž mělo úspory, a jedna kamarádka tam dokonce dělala. Opravdu jsem i nevšiml, že by na jejich krachu měl Václav Klaus nějaký podíl, zato jsem si všiml toho, že se stalo přesně to, co tvrdil. :-P

        1. Ja si to pamatuju taky. A taky si pamatuju jednoho nejmenovaneho majitele jedne obrovske ceske firmy delajici do zabezpecovaci techniky, kterej mi tehdy na pocatku 90ek rikal „vole pojd, pujcime si 300 mega, zalozime nejakou banku, od CNB pak dostaneme dve miliardy, vratime tech 300 mega a zbytek budeme tocit, znas to…“. A takhle se to tehdy delalo, takze at Klaus pindal co chtel, v zakulisi bylo vsechno davno upeceny a sibri se snazili.

     2. meleš sračky jako vždycky kablbáku…

  2. Přestože jsem opět neomylně volil pod 5%, vidím ten výsledek víc jako z prdele kliku. Piráti dostali lekci ze sdílené kampaně. KSČCSD a fízlové se tam nedostali, přestože dohromady tento odpad nasbíral skoro 13%. Levicovější levice prostě dostala těžce na prdel a Babiš nemá šanci dostat se do vlády. To, že pravicovější levice také nestojí za mnoho, je sice stále pravda, ale s tím tyhle volby nemohly nic udělat.

   1. Sandstorm: zdá se, že volby přecejen můžou něco změnit, vyštípat komunisty ze sněmovny se konečně podařilo. Nedostala se ani Hamáčkova strana… Obojí byli hlavní Babišovi spojenci (plus Zeman, ale ten je na smrt nemocnej, někdo mu dává tak měsíc života a i kdyby přežil dýl, tak se rýsuje jeho odvolání z funkce ze zdravotních důvodů).

    Napadlo mě, že může nastat celkem zajímavá situace: Zeman skončí jako prezident, Babiš coby dostavadní premiér ho bude zastupovat a pověří Fialu sestavením vlády… což ze zákona musí, jestli se nemýlím.

    1. mjfox 11.10.2021 v 10:11

     Připomněl jste mi modus operandi použití ve románu Restaurant na konci Vesmíru:
     „Promiňte, ale můj klient s vámi nebude hovořit. Nyní je nyní z daňových důvodů dva roky mrtev.“
     (Jistě, zpaměti a nepřesně, pan Adams laskavě promine.)

    2. Bohužel už k tomu není žádný uznávaný návod.

    3. Funkci na jmenování má Vondráček (ANO).
     Ale Babiš by si jako předseda Vlády mohl zastavit trestní stíhání. Takže pokud by si Fiala a jeho melody boys nějak prosadili, že Zeman nemůže vykonávat svoji funkci, docela by se střelili do nohy s dosud nesmrtelnou a vždy před volbami vytaženou kauzou Čapí hnízdo.

     1. Panek: A jak by to mohlo jinak dopadnout? Buď Zemana zbavěj prezidentování ze zdravotních důvodů nebo Zeman zemře. To druhé je jisté na 100%, otázka je kdy.

      Babiš je předseda vlády do teď, tak jestli si mohl zastavit trestní stíhání, proč to už neudělal?

      Mně to připadá, že důkazů je hromada, složka na Babiše je připravená, čeká se jen kdy vynést trumfy = kdy bude zbaven imunity.

      1. Babiš nemůže TEĎ použít abolici. Tato pravomoc přechází na předsedu vlády jen po dobu, kdy není prezident. Tedy od Zemanovi smrti do složení slibu nového prezidenta.
       A ohledně Čapího hnízda, vezmeme-li fundamentální trestní právo, tak pachatel TČ úvěrového podvodu nemůže být Babiš, ale jen a pouze Mayerová (t.č. Nagyová), která podepsala žádost o dotaci. Babišovi by hrozil pouze § 175 a případně § 367, ale ten už je promlčený, protože tam neproběhly žádné úkony od doby, kdy k domnělému činu mělo dojít. Bez jasných důkazů (např. odposlechy) nemůžou Babiše z úvěrového podvodu odsoudit. To už by byla hrozná facka základním právním jistotám.

       1. Tak imo u ČH nejde o úvěrový podvod, ale rozkrádání majektu v eurounijním vlastnictví (poškozování zájmů EU), případně podvod. Nicméně ten problém tam vidím stejný, jako vy. Ale už se to ani neodvažuju komentovat. Lid má jasno. Podobně v kauze vlastnictví médií. Zajímalo by mě, kdo skutečně přečetl tu zprávu EU a ne jen „analýzu“ z díla ČRo.
        Teď čekám, jak se to vyvrbí v tom řízení podaném TI. MěÚ černošice rozhodl ve stejné věci tak, jak předtím, teď se čeká na Sčk. A jestli rozhodnou ve stejné věci jinak, tak to bude chtít nějaké vysvětlení a ten, kdo rozhodl blbě by měl mít nějaký trest, což? :-)

        1. U Čapáku jde o TČ úvěrového podvodu (§ 250b zákona č. 140/1961 Sb.). Pokud by ho obžalovali z dotačního podvodu § 212 nebo z poškození fin. zájmů EU § 260 tak by se ani nestřelili do nohy, ale rovnou by spáchali harakiri příborovým nožem, protože retroaktivita je v trestu naprosto nepřípustná a zákon 40/2009 Sb. je účinný až od 01.01.2010.

 2. Nemam rad Zemana. Volil jsem ho, protoze antidemokraticky beznazorovy Drahos mi pripadal jako jeste o neco horsi volba, nez trolici ozraly vykonavatel ostudy. Zeman me nicmene sral, jak se paktoval s druhym ozralou Havlem a vylakal Sladka do vazby. Jak podepsal humanitarni bombardovani. Jak se cpal do EU. Ma aspon peknou a vtipnou dceru ;-)

  1. Mám rád Zemana od doby, kdy se zastal Klause, když do něj všichni sráči kopali po Sarajevu. Všichni, co drželi hubu a krok a nechali se po Klausových zádech vynést k funkcím a příjmům.

   1. Neměl jsem rád ani Klause ani Zemana, ale když se Zeman utkal se Schwarzenbergem v 2.kole voleb, tehdy ještě moje nebožka, která ho označovala za oportunistického alkoholika, zavelela: „Jdeme volit Zemana“. :-)
    Zeman nikdy nebyl levičák, ale oportunista. Za dané situace to ale bylo to nejlepší, co bylo v nabídce.

   2. svatá pravda..

 3. Dědek je státní majetek. Nějaký jeho soukromí, zdraví je každýmu u prdele.
  Obavy pětikoalice (jednak z nečitelnejch pirátů, jejichž slovo lidu je může poslat do opozice a protože dement Farský, jehož parta s nima pěkně vymrdala, výslovně deklaroval, že mají dohodu, že budou dělat jak jeden, tak druhej, tak v tomhle případě by stáli před rozhodnutím, zda piráti zaříznou slovo lidu, nebo úplně první věc, kterou STAN udělá, že si veřejně nasere do huby) prameněj hlavně z toho, že pokud by byl prvním pokusem o sestavení vlády pověřenej bába, jak koneckonců dědek dřív deklaroval, tak by pasáček vepřů, hoden partajní tradici, na svém traktoru zařadil redukci a odtáhl celou pětikoalu zpátky na hnůj pod vidinou usednutí na nějakém silovém ministerstvu. Proti tomu se tedy pořádá palebná příprava výhružkama, že pokud se tak stane, tak aktivují článek 66 a v tom případě by jmenování premiéra přešlo na tu správnou osobu, aby se tato malá nepříjemnost vyloučila.
  Což tedy nevylučuje to, že dědek už podmínky pro aktivaci tohoto článku pravděpodobně naplnil už dávno.

  1. Kolego, tohle se skutecne neda cist neslo by to poselstvi napsat nejak lidsky a srozumitelneji? Zavorka pres tri radky a cely odstavec jedna veta..
   Delate ostudu nasemu kontinuu.

 4. D-FENS nejni ouplně blbej a já jsem chtěl napsat před časem podobnou ouvahu. Díky, udělal jsi to za mně. Máš větší kredit, tudíž to má větší váhu. Možná.

 5. Tak. Máte to tu. vy všichni zpovykaní kokoti vč.pana domácího..Kdybyste to hodili radši tomu kokotovi Kadimůrovi,místo vypičené TSS-která tak jako fízlbuzna Šlichta neměli šanci..
  1. Kadimůra je nejspíš kšeftař a podvraťák, má rád peníze,ale to všichni zmrdi, včetně mě..Jenomže, za celou dobu měl pořád stejné názory a ve svých rozumných slintech byl jakštakš konzistentní..
  2.fízlpartaj+TSS dohromady cca 8procent..tzn. že by teoreticky SPD měla kolem 16procent-čili víc než zkurvyDred a spol..(kdyby mu to dál myslící dementi hodili.)
  3.nepochybuji o tom,že tento výsledek voleb byl dopředu připravený, počátkem změny volebního zákona, obr-bolševickým zmrdem
  Rycheckým a jeho úplatnou partou..Kdo to vše připravil a zalepil nevím, že by šoroš?Každopádně, je to velice divné..
  4.Velmi by mě zajímalo jaký vliv to mělo na výsledek voleb a kolik by asi reálně měli vlastizrádci,zkurvení černoprdelníci,členové Aspen Institutu, milovníci slimáků, nezletilých chlapců a vítači procent?..
  5.kdysi dávno tu d-fens naříkal, jak mu zmrdi z ČSSD, ANO a spol, svými opatřeními znehodnocují úspory…:DDD Tak to teď teprve bude
  fičák až do kundy, pánové..Nerad maluju piče na zeď, ale teprve se budeme upírat k tomu slovensko-ukrajinskýmu migrantovi s nadějí, že
  snad nějak bude krotit choutky největších zkurvenců, kteří kdy usedli v parlamentu..Výhoda Andrejka je,že má prachy..kdoví čeho je schopen, až mu poteče do holin..
  Již nezbývá než otevřít něco dobrého a dívat se, jak to všichni odsereme, včetně Green dealu a ceny nafty cca 50kč za litr..
  Takže pánové,dle mě nás čekají 4 roky zábavy..A myslím,že pokud AB příští rok bude ještě v politice, dostane možná až 35procent..uvidíme..
  Jediné pozitivum vidím v tom ,že zmrdi jako Dolánek,prasopes el-hami a spol teď začnou sklízet ovoce svých her..moc jim to přeju
  Zmrdům špinavým.. Bylo by velice zajímavé sledovat,co vše by se stalo, kdyby Zeman zakukal..Morální mrdky by jistě obrovsky slavili,
  ale, máme ho čím nahradit? Slizem s falešnými brýlemi? Babišem? co dalšího tam je?….nic nevidím..Ale vemte na to jed, že ten náš chytrej národ plný dementů, by to hodil AB..on to dobře ví, jen jestli bude chtít..jestli jo, má to v kapse..

  1. Proc bych mel volit Okamuru, kterej by udezel Babise u moci s Schilerovou na ministerstvu financi?

   1. Toho Babise, kterej proti greendealu neudelal a neudela ani hovno.

    1. Proti grýndýlu nejde dělat nic moc než lavírovat a odkládat šílená rozhodnutí do prvního blackoutu. A to Babiš v zásadě dělal.

     1. A ten by teoreticky podle prognóz mohl přijít celkem snadno, třeba až si půlka evropy sundá v únoru přímotop z půdy, páč nebude plyn na topení.

     2. Babiš mohl grean deal třikrát vetovat. Neudělal to ani jednou. To mi moc jako odkládání a lavírování nepřipadá.

      1. @voH
       Na vetování čehokoliv z EU Bureš nemá koule – pravda, pokud se to zrovna netýká grantů a Agrofertu. Ale že má nulové ambice vyjednat jakékoliv lepší podmínky GD pro ČR, tak to je fakt na poblití. No nic, chybět mi ten kuní ksicht nebude!

      2. @vonH
       Ale hovno velebnosti. Žádný premiér členského státu EU nemůže vetovat rozhodnutí komise EU. Právo veta má pouze v Evropském parlamentu. Babiš tak neměl žádnou šanci GNDEU vetovat, ostatně jinak by to určitě udělal Morawiecki nebo Orbán.

       1. Měl. O přijetí GND, resp. Fit for 55 a „Balíčku obnovy“ do kterého se GND schoval, se totiž hlasovalo na základě principu jednomyslnosti, takže stačilo aby Bába hlasoval proti a byl by konec.

        Stejně tak se hlasovalo jednomyslně o Zelené taxonomii a také nehlasoval proti, ač to celé mohl shodit.

        Ostatně viz https://dfens-cz.com/babis-zradil-media-cenzuruji-a-eu-prave-ted-domlouva-revolucni-lisabonskou-smlouvu-2-0/

       2. Morawiecki ani Orbán to ale nevetovali. Proč, to nevím. Jediné, co mě napadá je, že to vnímají jako poslední možnost, jak ještě EU pořádně podojit.

        1. Kvůli prachům. Poláci doufají, že dostanou miliardy na „přesun od uhlí k obnovitelné energetice“ a pak se jim na Zelenou stejně budou moci nenápadně vykašlat.

         Podle mně se těžce přepočítali, podcenili protivníka i jeho zbraně a udělali strategickou chybu.

         Ale třeba počítají, že shrábnou miliardy a pak utečou, co já vím.

        2. @vonH
         Morawiecki sice nevetoval, ale podojil fest. Jasně, že je to slabej flastr, ale Bureš ani necekl, jen srazil paty. Vlastně tím velmi posloužil aktuální velké koalici, protože jim bude stačit blahosklonné „my nic, my muzikanti“ :-)

       3. Teď jsem koukal na mapu NOx. A Gibraltar a Suez mají více NOx, než celá ČR dohromady a to kudla vo dost. Prostě koncentrace lodní dopravy.

  2. PolPot 10.10.2021 v 21:52

   Co dalšího tam je? Domníváte se, že nic?
   Podle mého vidláckého názoru pracuje pan Kalousek na kampani docela pilně.

  3. Jinak Polpot předvedl přesně stejnou logiku, jako OSA: „kdyby každý, kdo ten film upirátil, místo toho šel do kina, vydělalo by to 3 miliardy dolarů!“

   Jenže víte, on by na ten film tolik lidí nešlo.

   A s „volbou SPD kdyby nevolili jiné“ je to úplně stejné. Těch, kteří váhali mezi SPD a TSS bylo jako šafránu, možná procento, půl procenta. Zbytek by, nebýt TSS, Šlachty aj., buď zůstal doma, nebo volil SPOLU coby „nejmenší zlo“.

   1. Já hlavně nechápu, co si asi fízl s kumpány představovali, že budou v té PS dělat, až se tam dostanou.
    Vyšetřovat a zatýkat?
    Teda ne, že by se to mnohých netýkalo. Někteří by to potřebovali, jako prase drbání. Jenom za ten hlavní průběh čínské bolševické chřipečky, během těch cca 18 měsíců odteklo bokem tolik prachů, že si to ani já, se svou technickou představivostí představit nedokážu.
    Firmě z Přelouče, s jedním zaměstnancem, která do té doby měla s čínou společný jen občasný objednávání levných plošňáků a ultralevných součástek, víceméně použitelných jenom na bastlení – takhle „zničehonic“ přistane na účtu 170M a není vůbec jasné, od koho. Načež firma oficiálně objedná a skoro obratem dodá dvě plná, čínská cargo letadla roušek a respirátorů. Tohle měl Červenej Jenda na mysli, když na tiskovce doufal ve shovívavost OČTŘ, že to přece dělal v dobré víře? Nebo při tom chvástání, že on s Jardou objednával roušku v průměru za šest korun, kdežto Áďa utrácel za tutéž roušku celou padesátikorunu?
    Tak jasně.
    Kamarád bývalého švagra, můj dobrý známý M.K., kšeftuje s rejžákem už docela dlouho. Spojovací materiál naprosto všeho druhu, od šroubků do hodinek až po půlkilový nýty do železničních mostů – a taky ty běžné, pracovně-ochranné pomůcky. Od respirátorů různých tříd, přes helmy-rukavice-bagančata-montérky, až po docela speciální dýchací přístroje pro údržbáře do chemických provozů. Tehdy jsme o tom tak trochu dali řeč, protože ten známý M.K. kšeftuje s tím rejžákem už hodně dlouho, je u něj po všech stránkách velmi dobře zapsaný a tak dovede sehnat věci, co jiní nedovedou, nebo ne hned a draho. A když viděl v televizi to domácké šití slintáků, tak mu to nějak nedalo a nabídnul něco ze svého oboru a sortimentu přímo vládě, resp. MZ ještě pod Áďou a taky Červenému Jendovi. Konkrétní nabídky s množstvím, cenou a hlavně s nezfalšovanými certifikáty německých zkušeben.
    Asi na nějakých deset mailů nikdo z MZ nereagoval, Červenej Jenda aspoň odpověděl že děkuje za nabídku, ale že už to má „zařízený jinak“. Měl cestu do Prahy a tak se na MZ objednal a ještě totéž odpoledne se tam stavil s těmi nabídkami, se vzorky i s certifikáty. Vypoklonkován za pět minut jakýmsi podržtaškou s tím, že pan ministr už o té nabídce ví, že má takových hodně, že ne všichni jsou poctiví a že se ozvou.
    Myslím si, že jen těmito cestami, tedy přes víceméně šedou zónu a dohodnuté, nastrčené ičaře, vyletělo ze státní kasy takových miliard, že by se jistě protočily panenky možná i estébákovi. Zhruba +8 měsíců od začátku roku 2020, začala Alča mlet cosi o tom, že si vláda bude muset na všecky ty podpůrný programy pučit, že asi tak 300G, ale možná to bude víc. Nepamatuju si to přesně – někdy pár týdnů před volbama konstatovala, že teda toho půl biliónu to nebude, ale asi 400G že určitě. Kurva – oni to nemají spočítaný, co kolik stálo, nebo ještě bude stát? Že takhle dělají z celého národa (krom pár ekonomů) naprostý blbce? Že lidi, co dostali homeoffice za 100%, anebo i 80% víceméně za hovno, se nebudou o nic zajímat a nikdo nebude po ničem pátrat, kam vyhučel takový balík?

    Tohle a všecky ty návazný věci, to by možná vyšetřit chtělo.
    Jenže ta podstatná otázka je, zdali by bylo ještě vůbec koho vyšetřovat, komu co dokazovat a kde sbírat důkazy. Když naprostá většina aktérů disponuje poslaneckou imunitou, anebo totožnost ičařů a jiných „zachránců národa“ ani sami neznají.
    Na takový věci ale nejsou fízlové v PS vůbec potřeba. Na to stačí normální vyšetřovatelé, které si stát za tímto účelem už dávno platí.

    Dřív se tomu útvaru, fungujícímu výhradně v civilu, obecně říkalo „hospodářská kriminálka“. Za toho předchozího bolševika sakra důkladná, jak jsem bohužel měl možnost vidět na svém kolegovi z bývalé práce. Neopatrně se zapletl do kšeftů s videorekordéry, kazetami, japonskými a německými televizory, drahým japonským i švýcarským HiFi a podobným zbožím. Měl jako odborník na starosti jenom úpravy, či dodatečné instalace „východního zvuku“ do západních aparátů, aby se tu vůbec daly prodat, multinormové aparáty z Japonska se mimo síť Tuzexů očekávat nedaly. Sám nic neprodával, jenom svoji práci, trochu dílů a skvělé znalosti. Jeden z mála, co uměl dát dokupy i bleskem poškozeného 100Hz Grundiga.
    Jak jsme to tenkrát pozorovali, tak mít ti ostří chlápci víc času, tak mu bývali rozebrali snad i střechu na baráku a rozkopali by sklepy i garáž, jestli tam nemá ještě po jednom patře navíc, v zemi.
    Bylo to nepříjemný i pro nás ostatní z pracoviště, vyslýchali nás každého až několik hodin, neboť šlo o síť kontrabandu v cenovém řádu mnohých miliónů.
    Dvě hlavy té sítě, nebyly vlastně ani obviněny. Smály se těm fízlům i „pěšákům“ do očí ze společné luxusní, bývalé „vládní“ vile, jakou neměl ani krajský tajemník Strany. Odesrali to kompletně všecko ti koncoví pěšáci. Kolega rokem podmíněně a „pokutou“ jenom 300.000,-Kčs. Ale aspoň mu zůstala původní práce, byť na fušky musel zapomenout. Zaručil se za něj náš vedoucí, neboť fachman on byl výborný, se všemi vycházel a hlavně, nikdo z kolegů nic nevěděl či trpěl výpadkem paměti na dané období.

    1. To je přeci jasné. DF tu často popisuje, jak si fízlové zadávají nové zákony úředníkům. Šlachta je pro fízly to, co byl Babiš pro Agrofert: racionalizace.

     Namísto aby zadávali zákony sami pro sebe nějakým politikům vynechali prostředníka a šli do politiky na přímo.

     Kdyby se tedy Šlachta dostal do sněmovny, okamžitě by vznikly novely Zákona o PČR, Trestního zákoníku, Trestního řádu a Soudního řádu správního zhruba v tom duchu, že fízl smí všechno, advokát se nedovoluje a odvolání se nepřipouští. „Zefektivnění vyšetřování závažné trestné činnosti, volové!“

     1. Je to jejich vlhkej sen, to určitě. ALe je otázka, co by reálně dokázali. Každopádně by ksčm, socdem i přísaha pomohli Burešovi, takže mě fakt nemrzí, že se tam nedostali. Silnější pes holt letos mrdá jinak, bez socanů, bez komoušů a bez Bureše. A že by to bylo v EU horší než socdem nebo Ano, tzn. 8 let vlády co jsme měli? A co oni proti EU reálně udělali…

      1. Obávám se, že dost – protože již stávající poslanci jsou fízlím lobbováním zblblí natolik, že se snaží zrušit několikakolové odvolání, zrušit možnost dovolání, zreformovat trestní řád tak, aby fízlové si mohli z prstu vycucat důkazy – to všechno právě pod praporem „zefektivnění justice“.

       Asi jim nikdo neřekl, že ultimátně „efektivní justice“ byly bolševické „Trojky“…

       1. Vážně ti to, co bude teď možná vládnout přijde horší než to co tam bylo doteď? Co teda reálně socdem a Babiš tak urputně ubránili proti tlaku EU? Mě už to tady připadá na hlavu padlý… všecky pro levicový media tady předvídaj konec světa(třeba deník N a další tyhle chytrácí…) a Dfensáci dělaj z druhýho pólu to samý.

        1. Nespletl sis vlákno? Tohle je o tom „co by kdyby Šlachta“…

         1. jo pravda, už sem v noci nekoukal nalevo napravo :)

          Ale stejně ten můj point myslím vážně.

   2. to J.M.

    Jene, dovolím si zanesouhlasit s Vaším názorem, že „těch, kteří váhali mezi SPD a TSS bylo jako šafránu, možná procento, půl procenta“. Alespoň v mé sociální bublině se takových jedinců vyskytla celá řada, a to napříč společenskými vrstvami (od automechanika po ředitele nemocnice). Včetně mne.

    Nepochybně je dobře, že nevyhrál Bába, propadl ušatý fízl, vypadli socani, komanči a že Piráti byli vykroužkováni na nevýznamné minimum. Asi se shodneme, že to jsou pozitiva těchto voleb.

    Bohužel, tím dobré zprávy končí. Ztráta TSS mě osobně mrzí (i když jsem volil stejně jako VKst: nemá-li TSS na překonání kvóra, hodím to SPD, viz výše). Kladl jsem si otázku, proč TSS a SPD nezkoalovaly. Nejvyšší čas k tomu byl po změně volebního zákona, účelově napsané pro dnešní vítěze. Bába měl pravdu (bohužel, je hrozné, když má pravdu estébák) ve svém povolebním projevů, že po jednotlivých stranách by Spolu zřejmě nevyhrálo. Upřímně, někteří z členů tohoto podivného spolku by beze změny volebního zákona do parlamentu zkrátka neprolezli …

    Rozhodná linie voleb ovšem už přestává být klasicky pravo-levá, Babiš-antiBabiš (ač tomu bylo věnováno maximum předvolební rétoriky pro vohnouty). Za mne je to dnes Eurohujeři vs. Euroskeptici, a z tohoto hlediska, bohužel, Eurohujeři vyhráli. A to tak, že bez pojistky. Myslím tím, že dají pohodlnou většinu bez SPD (příp. TSS), a můžou tedy tlačit svou eurofilní agendu až k dosažení všech světlých zítřků (kvóty na migranty, LGBT, energetika spějící mílovými kroky k prvním blackoutu, Green deal atd. atd.). V té souvislosti se nelzle ubránit podotku, že nakonec i ti zatracení komanči dnes patří k euroskeptikům. Opravdu jsem nečekal, že se dožiju doby, kdy komunisti budou mít rozumnější názor ve srovnání s tzv. pravicovými stranami. A že by komanči mohli být z jistého úhlu pohledu stravitelnější, než eurofilové, např. zmr. Pekarová-Adamová (řečená Surikata), zmr. Jurečka (jeden den homosňatky ne, druhý den ano, ukázkový lidovec). Četl jsem onehdá přirovnání prof. Fialy k lobotomované čivavě (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jake-aktivisticke-silence-tu-zamestnavaji-verejna-media-Pak-vysilani-vypada-jako-politicke-skoleni-chape-Vyoral-667914) a sedí imho jako prdel na hrnc). Fiala nikdy nepředvedl nic, co by ho imho kvalifikovalo k vyšší politické funkci, co by dávalo šanci, že ji zvládne.

    Mně asi nejbližší komentář k výsledku voleb je https://pravyprostor.cz/o-2-stupne-blize-do-evropske-riti/ , (když už to trefně napsali jiní, netřeba se vykecávat).

    Nelze si nepovšimnout, že sprostější předvolební kampaň, než byla ta letošní, jsme ještě neměli. Tedy měřeno vší vytaženou špínou, včetně duševně nemocného Babiše jr., což bylo lákavé sousto pro jednotnou protibabišovskou mediální frontu, že ano. Také na volebním výsledku TSS se imho podepsala ČT značnou měrou, když ji prakticky po celou kampaň tvrdošíjně odignorovala.

    Až posud to bylo off-topic, nyní k Dědkovi:
    K dědkovi lze mít 1000+1 výhradu a já je, samozřejmě, vnímám a sdílím. Nicméně presidentskou volbu vyhrál (i u mně) proto, že narazil na jediného možného ještě horšího protikandidáta a že ryk kavárny přinutil v roce 2018 řadu voličů použít mozek. Dnes bych si pozvracel klávesnici, když vidím ty týpky, kteří přáli prezidentovi nemoc případně smrt a jejich prasečí radost (jen namátkou Hutka, Klus, Hrušínský, Gaislerka, všichni michprdi a řada dalších k tomu). Aniž chci dosáhnout úrovně zmr. Stehlíkové, zdravotní stav prezidenta musím bohužel považovat za vážný. Je nutno se obávat, že kavárně se reálně povede presidenta suspendovat podle čl. 66 Ústavy ČR (většinu na to bohužel mají). Potom přijde Drahoš 2.0 nebo jiný kývač a v evropské řiti budeme definitivně.

    Nebyl to dobrý víkend.

    1. +1 a s dovolením sdílím.

 6. Áda Hitlerů jej v nějakém klipu nazval idiotem, to bylo tuším při první volbě, tu jsem nějak vypustil, bo osobně žádného maskota nepotřebuju, při druhé volbě, když se rozhodovalo mezi ním a kariérním státním úředním /nic jiného papaláš z Akademie věd není, jsem to hodil.
  Trochu mne znepokojuje co bude dál: děcka mi zatím nevěří, když jim radím, aby si zavčasu sehnali generátor, baterie a satelitní připojení jinak jim bude pc k ničemu.
  Někdy si připadám že bych si mohl otevřít věštírnu, po 89 jsem prohlašoval, že ten stožár na Sovětskou vlajku před školou se bude ještě hodit a vida při volbách tam vidím nějaký modrý hadr ze žlutými hvězdami ( = zelená, jen nevím zda islámská zelená nebo zelená ekopošuků).
  I pokud se zbavíme Babiše, tak mám obavu, že lidé co jen dělali svoji práci (sepisovali papíry k EET, zaklekávali, atd.) prostě zůstávají a opět budou dělat jen svoji práci, tedy kurvit život těm co je reálně živí…
  Když v zavšiveném, zablešeném bordelu vyměníte staré nemocné kurvy za nové, se nic moc nezmění, za chvíli to bude stejné, řešením je takový bordel prostě řádně deratizovat nebo rovnou zapálit.

 7. Je to, DFensi, kurva prezident, nejvyšší státní představitel, vybavený sice nevelkými, leč poměrně důležitými pravomocemi. Nebyl zvolen aby se čtyři roky za těžký prachy válel v lánské LDN, ale aby vykonával svou funkci. Tudíž mě celkem zajímá, zda je schopen svou funkci vykonávat a pokud ne, tak ať laskavě vysmahne, abysme si mohli zvolit někoho, kdo tu funkci vykonávat bude.
  Je nám celkem jedno, jestli má v prdeli játra, ledviny, mozek, nebo jestli mezitím zombifikoval, ale není nám jedno, že nám hradní galérka do očí tvrdí, že je jen trochu dehydrován a na plánované periodické preventivní zdravotní prohlídce, když je zcela evidentně zdravotně v prdeli. Aby nám pak další dva netvrdili, že pan president je zcela v pořádku, ale mluvit s ním nemůžeme, protože je na malinách.

  1. dva roky

   1. @shane
    8 roků ;-)
    Ale byla to jízda!
    A ještě bude!
    Dobře nám tak!
    Jo a fakt díky všem Milošovým voličům, nezapomeňte to příště hodit AB, ať se nenudíme dalších 10 let.
    Den volna si užiju, až dědka povezou na lafetě, ale osobně si myslím, že má tuhý kořínek.
    Jde sice tomu na plný plyn naproti, ale jak si ho vezmou v ÚVN do parády, tak ještě rok, dva dá a trošku si se všemi zašpásuje.

    1. Když nasadíte jenerála manekýna, tak i toho AB volit budeme, žádnej strach.

     1. Já se nebojím, že byste mě překvapili.
      Vždy zvolíte toho největšího zmrda v nabídce.
      Už jsem si zvykl.

      1. Já jsem se o to neprosil. Já jsem monarchista.

    2. Věštím Sofiiny volbu v poslední rundě, Babiš vs. Kalousek :-(

     1. Kalousek je bez šance. Ale zajímal by mě jedinej rozumnej důvod, proč volit Babiše jako presidenta. Dát zlodějovi a mmafiánovi absolutní imunitu je fakt blbej nápad. A i když tohle pominu, tak co je na něm zajímavýho, aby stálo za to ho zvolit? Nedá dohromady kloudnou větu a ještě mluví příšernou českoslovenštinou. Bruselu reálně leze do prdele co to jde a jako president důchodcům přidat nemůže ani korunu.
      Je tu sice ve hře nostalgie po Husákovi, ale Husák byl proti Babišovi Pan politik.

      1. Svět by koukal. A špatná reklama je taky reklama.
       A pokud to nasere kavárníky…

      2. Kalousek že je bez šance? Už jen to, jak si ho furt Babiš bere do huby, mu docela přidává politický body. Kalousek vlastně může i za Babišův současný volební neúspěch, přestože odešel z politiky před 3/4 rokem.

       1. Kalousek má obrovský mobilizační potenciál. Spousta lidí ho nesnáší a přišla by volit proti němu. A to prakticky kohokoliv.

        1. @vonH
         … a platí i obráceně! :o) Rozhodně bych si v tuto chvíli netroufla sázet proti němu.
         Nechte v přímém přenosu proti sobě mektat Bureše a Kalouska a zkuste ten výsledek vyhodnotit.

      3. Kdo jiný by měl prezidenta, který vypadá jak kuní ksicht? :o)

       1. @JM
        Ještě klika, že dlouhodobě jedu v modu „co tě nezabije, to tě posílí“, protože z této představy by leckdo mohl mít náběh na prasknutí žilky :o)

        1. Mně to nedalo. Teď před volbami jsem zahlédl pár jeho fotek a tam fakt vypadal jako kuna skalní.

         1. Na jiném diskusním webu mu zas říkají surikata.
          Nejenom kvůli ciferníku-ušoplesku, ale i kvůli schopnosti vyvětřit nebezpečí a zavčas zajet do díry :D

  2. Presne

  3. shane-…Aby nám pak další dva netvrdili, že pan president je zcela v pořádku, ale mluvit s ním nemůžeme, protože je na malinách.
   To sedlo : o)

 8. Vypadá to, že se Zemanovi asi povede nejlepší fór jeho života, totiž že to uprostřed zuřícího boje o moc a koryta zabalí a nechá válku bez rozhodčího. Podle mého skromného odhadu se pak teprve budou dít věci.

  1. @Bedrich77
   tento scénář by byl dost jednoduchý, Spolu si se STANem navolí sněmovnu, předsedu bude dělat třeba Balaš ze STAN, premiér bude Fiala a jedeme dál až k prezidenstkým volbám, kde v 2.kole prohraje AB s Rakušanem, když to rakušanovi před 8 lety nevyšlo.
   Spíš to bude tal, že dědek bude neživý, v záblescích jasné mysli bude

   1. dále hrát své ješitné hry

   2. No ANO má 72 poslanců a Demoblok 71, takže to tak jednoduché s tím šéfem PS nebude.

    1. @nobody
     ale bude to jednoduché Spolu + STAN 104 s lupiči 108
     ANO to dostat nemůže, zejména s dědkem ve fci a AB jako potencionálním nástupičem.
     To je politika

 9. Trochu OT, ale podle tohodle: https://www.psp.cz/docs/laws/1995/90.html ti kokoti ze SPOLU a PIRstan vlastně nemůžou spáchat kluby. BO: K ustavení poslaneckého klubu na začátku nového volebního období jsou oprávněni poslanci zvolení do Sněmovny za samostatně kandidující politickou stranu. K ustavení klubu podle věty první je třeba nejméně tří poslanců.
  TVL ti se střelili do vlastní nohy. Takže ve sněmovně jen dva kluby?

  1. Ale můžou. Jednací řád mluví o stranách, za které kandidovali. Na volebních lístcích je koalice a u každého jména je strana, ze kterou kandiduje. Volební koalice není sloučení stran
   (1) Poslanci se mohou sdružovat v poslaneckých klubech, a to podle příslušnosti k politickým stranám a politickým hnutím (dále jen „politická strana“), za něž kandidovali ve volbách. Poslanci příslušející k jedné politické straně mohou vytvořit pouze jeden poslanecký klub. Slučování klubů je přípustné.
   Odstavec 5, který jste citoval (3 poslanci) platí

   1. Sem ty hajzlpapíre moc nepročítal, ale minimálě někde byla jako příslušnost ke straně méno koalice.

    To není ani hnutí, ani strana. Takže můžou sestavit klub maximálně z těch volenejch, keří tam měli napsanou stranu?

Napsat komentář

D-FENS © 2017